Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-08, 14:23   #1501
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Proszę o radę.

Jak dotąd na dzień nawilżam skórę Humektanem i używam filtra Iwostinu 40. Na noc Effaclar K.
Jak dotąd ten układ sprawdzał się u mnie idealnie. No i teraz nie wiem co robić. Lato, słońce... pomyślałam, że chyba najbezpieczniej byłoby zrezygnować z Effaclaru. Ale on sprawdzał się u mnie idealnie.. i teraz nie wiem: CZYM GO ZASTĄPIĆ?

Mam 20 lat, cerę tłustą, wrażliwą, z rozszerzonymi porami i zaskórnikami.

Pomóżcie
Według mnie jeśli te produkty Ci służą to po co z nich rezygnować.
Ja zaczęłam stosować effeclar właśnie jakieś 2 miesiace temu
TYlko pamiętaj o filtrze
Chyba ze masz w planach plażowanie .... to niewiem dokładnie ile potrzebuje skóra na regeneracje po effeclarze aby wyjść bez filtra Ale są tacy co to wiedzą
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 14:31   #1502
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Ja dostalam z wymianki wczoraj Helena Rubinstein, Illumination, sklad wyglada calkiem niezle, jesli chodzi o zapychacze:
Skład: talc, titanium dioxide, nylon-12, calcium carbonate, silica, isocetyl stearate, isobutylparaben, metylparaben, phenoxynetanol, carnauba/carnauba wax, laourolyl lysine, acrylates copolymer, allyl methacrylates crosspolymer, ethylparaben, buthylparaben.
Zapytałam Mojego Biochemicznego guru i dowiedziałam sie, że to zaznaczone na czarno to emolient i wosk, więc mogą zapychać I ja bym go juz nie zaryzykowała
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 14:32   #1503
sombrinha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Pytalam o Naas bo pomieszkiwalam w okolicy przez dosc dlugi czas po czym przenioslam sie do stolicy A tak wracajac do tematu to zakupilam tylko Ystheal+, nie stosuje nic inwazyjnego - jeszcze Wiekszosc czasu spedzam w pomieszczeniu a zreszta, jak sama wiesz, ostrego slonca to i tak w tym kraju zbytnio nie uswiadczysz. Tak wiec mam Ystheal+ na noc na zmiane z irysem, brakuje mi czegos na dzien.
sombrinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 14:35   #1504
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Zapytałam Mojego Biochemicznego guru i dowiedziałam sie, że to zaznaczone na czarno to emolient i wosk, więc mogą zapychać I ja bym go juz nie zaryzykowała
Nie dołuj jej
Ja mam dość fajny humor.Byłam dzisiaj w kinie na 11 tą no i musiałam odwiedzić sephorę Jako ze jestem zakupoholiczką to musiałam skorzystać z promocji i kupiłam 2 zele pod prysznic(czarna porzeczka i zielona herbata) rozpływam sie w tych zapachach
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 14:36   #1505
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Według mnie jeśli te produkty Ci służą to po co z nich rezygnować.
Ja zaczęłam stosować effeclar właśnie jakieś 2 miesiace temu
TYlko pamiętaj o filtrze
Chyba ze masz w planach plażowanie .... to niewiem dokładnie ile potrzebuje skóra na regeneracje po effeclarze aby wyjść bez filtra Ale są tacy co to wiedzą
Niby nie planuję plażowania itp, ale w końcu wakacje są, planuję je spędzić dość aktywnie, dlatego może być ciężko z reaplikowaniem filtra, a wiadomo, że się ściera. Najchętniej bym zostawiła Effaclar, bo to małe cudo dla mojej cery, ale boję się, że nabawię się przebarwień...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 14:37   #1506
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Nie dołuj jej
Ja mam dość fajny humor.Byłam dzisiaj w kinie na 11 tą no i musiałam odwiedzić sephorę Jako ze jestem zakupoholiczką to musiałam skorzystać z promocji i kupiłam 2 zele pod prysznic(czarna porzeczka i zielona herbata) rozpływam sie w tych zapachach
Ty, no kaganek oświaty niosę Lepiej niech wie, niż później się dziwi, że zapchana

Na czym byłaś w kinie? Bo ja chce na pandę iść

Oh... czarna porzeczka? A czyje to to?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 14:42   #1507
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ty, no kaganek oświaty niosę Lepiej niech wie, niż później się dziwi, że zapchana

Na czym byłaś w kinie? Bo ja chce na pandę iść

Oh... czarna porzeczka? A czyje to to?
Na " Ścigani"byłam fajny jak ktoś lubi akcję i przesadzone efekty specjalne.

Żele pod prysznic albo do kąpieli są sephory.Mnóstwo zapachów mają.Nie chciałam wiele wąchać bo nie wiem , który bym wybrała. 1 w cenie 19zł no to musiałam sie ograniczyć do dwóch Już same kolory mnie urzekły Myślisz ze patrzyłam na skład? Nawet mi do głowy nie przyszło

Na pande też chciałam iść ale chyba pójde na tego robota walle czy jak mu tam
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 14:45   #1508
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Na " Ścigani"byłam fajny jak ktoś lubi akcję i przesadzone efekty specjalne.

Żele pod prysznic albo do kąpieli są sephory.Mnóstwo zapachów mają.Nie chciałam wiele wąchać bo nie wiem , który bym wybrała. 1 w cenie 19zł no to musiałam sie ograniczyć do dwóch Już same kolory mnie urzekły Myślisz ze patrzyłam na skład? Nawet mi do głowy nie przyszło

Na pande też chciałam iść ale chyba pójde na tego robota walle czy jak mu tam
Jakie to szczęście, że ja nie mam żadnej Sephory i Douglasa po drodze
Tylko jednego marnego Marrounauda na końcu miasta, bo bym zbankrutowała

A ja pójde i na Pandę i na Walliego Bo lubię
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 14:50   #1509
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez sombrinha Pokaż wiadomość
Pytalam o Naas bo pomieszkiwalam w okolicy przez dosc dlugi czas po czym przenioslam sie do stolicy A tak wracajac do tematu to zakupilam tylko Ystheal+, nie stosuje nic inwazyjnego - jeszcze Wiekszosc czasu spedzam w pomieszczeniu a zreszta, jak sama wiesz, ostrego slonca to i tak w tym kraju zbytnio nie uswiadczysz. Tak wiec mam Ystheal+ na noc na zmiane z irysem, brakuje mi czegos na dzien.
Uhm,

No fakt pogoda do d*** Powtorka z zeszlego lata, heh
Na dzien cos lekkiego z antyoksydantami by sie przydalo, moze active c? masz 3 wersje, nie jak u Ciebie z zapychaniem...przetestuj
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 14:52   #1510
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Jakie to szczęście, że ja nie mam żadnej Sephory i Douglasa po drodze
Tylko jednego marnego Marrounauda na końcu miasta, bo bym zbankrutowała

A ja pójde i na Pandę i na Walliego Bo lubię
Co tu tak OT
Jako moderator powinnam dbac o przejrzystosc forum

A apropo planow macierzynskich, uhh chciallabym ale jeszcze troche poczekam
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 14:53   #1511
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Co tu tak OT
Jako moderator powinnam dbac o przejrzystosc forum

A apropo planow macierzynskich, uhh chciallabym ale jeszcze troche poczekam
Ty lepiej zobacz co Ci o Twoim nowym pudrze napisałam wyżej!!
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 14:55   #1512
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Zapytałam Mojego Biochemicznego guru i dowiedziałam sie, że to zaznaczone na czarno to emolient i wosk, więc mogą zapychać I ja bym go juz nie zaryzykowała
Sa na dalszych miejscach a ten isocetyl wyczytalam ze nie jest taki zly, porownujac go skladowo do chocby Clinique czy Estee rozs. wypada b dobrze, zrsezta wyjdzie w praniu
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 15:10   #1513
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziewczyny a może wiecie bo już dwie sprzeczne rzeczy znalazłam w wyszukiwarce czy w kremie Iwostinu nawilżającym sfp 20 jest fotostabilny filtr? Mało jest informacji na jego temat a dokładnie dwie wizażanki wystawiły mu odwrotne opinie pod tym kątem i zgłupiałam?
Mogę wklepać skład jeśli trzeba??
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 15:10   #1514
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Co tu tak OT
Jako moderator powinnam dbac o przejrzystosc forum

A apropo planow macierzynskich, uhh chciallabym ale jeszcze troche poczekam
Błagam o wybaczenie, słońce przez szyby przygrzało
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 15:13   #1515
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
dziewczyny a może wiecie bo już dwie sprzeczne rzeczy znalazłam w wyszukiwarce czy w kremie Iwostinu nawilżającym sfp 20 jest fotostabilny filtr? Mało jest informacji na jego temat a dokładnie dwie wizażanki wystawiły mu odwrotne opinie pod tym kątem i zgłupiałam?
Mogę wklepać skład jeśli trzeba??
A kto wystawil te uprzednie opinie?! dawaj sklad
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 15:36   #1516
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki śliczne marea, będę testować w obrębie danej firmy.

Cytat:
Napisane przez sombrinha Pokaż wiadomość
A tak wracajac do tematu to zakupilam tylko Ystheal+, nie stosuje nic inwazyjnego - jeszcze Wiekszosc czasu spedzam w pomieszczeniu a zreszta, jak sama wiesz, ostrego slonca to i tak w tym kraju zbytnio nie uswiadczysz. Tak wiec mam Ystheal+ na noc na zmiane z irysem, brakuje mi czegos na dzien.
Tak sobie Ciebie zacytowałam, bo widzę, że też zaczynasz przygodę i kwasy odstawiasz do jesieni. Ja jednak przekładam je na po lecie razem z retinoidami - z uwagi na wcześniejsze rady i to, że u nas raczej słońce mocne. Wystarczy mi teraz sama pielęgnacja na bazie Active C i nawilżaczach oraz maseczkach? Poświęcę czas na szukanie odpowiedniego filtra i uproszczenie make'upu, zgłębianie wiedzy BU i wprawki z mieszaniem mikstur.

Co do mikstur: kwas hialuronowy odstrasza pierwszym członem nazwy, ale myślę sobie, że mogę go stosować, jako neutralny nawilżający dodatek do kremów itp: "Chemicznie nie jest wbrew nazwie kwasem lecz biopolimerem. Może on być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów skóry." Hydrolaty też są łagodne?
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 15:50   #1517
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
A kto wystawil te uprzednie opinie?! dawaj sklad
Już nie będe szperać, jedna z wizażanek napisała po prostu że filtry stabilne Iwostin daje jedynie w serii Solecrin, a ten krem ich nie posiada.
Chciałam się upewnić bo używam go a zależy mi na ochronie...
z góry dziękuję

Skład: aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl, ethoxydiglycol, polyglyceryl-3 methylglucose, distearate, butyl methoxydibenzoylmethane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, glycerin, mineral oil (paraffinum liquidum), octocrylene, aluminum starch octenylsuccinate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, sodium acrylate/acrylodimethylta urate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 10:52   #1518
hollister.nika
Rozeznanie
 
Avatar hollister.nika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 989
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam Was drogie biochemiczki już wcześniej się radziłam was co do mojej problemowej twarzy po kilku wizytach u dermatologa twarz już mi się trochę poprawia wiem, że takie kurację też trwają dość długo. A teraz mam inny problem... z fluidem. Jak gdzieś wychodzę to zawsze używam podkład obecnie używam Maybelline, Superstay Silky Foundation (ale się skończył) io przymierzam się do kupna jakiegoś innego załaczam tu linki, które znalazłam na wizazu. Prosze doradzcie mi jaki fluid byłby najlepszy dla mojej twarzy(mam cere mieszaną,tłusta )
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19917
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22997
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9197
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16994
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12058

z gory dzięki za odp
__________________
Bo ludzie którzy cierpią najbardziej to Ci, którzy nie wiedzą czego chcą...

hollister.nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 16:02   #1519
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hollister.nika Pokaż wiadomość
Witam Was drogie biochemiczki już wcześniej się radziłam was co do mojej problemowej twarzy po kilku wizytach u dermatologa twarz już mi się trochę poprawia wiem, że takie kurację też trwają dość długo. A teraz mam inny problem... z fluidem. Jak gdzieś wychodzę to zawsze używam podkład obecnie używam Maybelline, Superstay Silky Foundation (ale się skończył) io przymierzam się do kupna jakiegoś innego załaczam tu linki, które znalazłam na wizazu. Prosze doradzcie mi jaki fluid byłby najlepszy dla mojej twarzy(mam cere mieszaną,tłusta )
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19917
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22997
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9197
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16994
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12058

z gory dzięki za odp
W zasadzie wszytskie z nich maja mniej lub wiecej silikonow, czesc ma gliceryne, kazdy moze cie ewentualnie zapchac jesli tego sie obawiasz...Lirene ma b dobre oceny - powiem szczerze ze sama go zakupie dla siebie, pomimo iz uzywam wysokopolkowych jak tylko zawitam do Polski....poczytaj opnie, i sama dokonaj wyboru
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-09, 16:09   #1520
hollister.nika
Rozeznanie
 
Avatar hollister.nika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 989
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
W zasadzie wszytskie z nich maja mniej lub wiecej silikonow, czesc ma gliceryne, kazdy moze cie ewentualnie zapchac jesli tego sie obawiasz...Lirene ma b dobre oceny - powiem szczerze ze sama go zakupie dla siebie, pomimo iz uzywam wysokopolkowych jak tylko zawitam do Polski....poczytaj opnie, i sama dokonaj wyboru

z gliceryna lepiej nie stosować? właśnie myślałam zeby sobie kupić dwa rimmel cool mate i ta lirene bo ma b.dobre noty.
__________________
Bo ludzie którzy cierpią najbardziej to Ci, którzy nie wiedzą czego chcą...

hollister.nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 16:44   #1521
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hollister.nika Pokaż wiadomość
z gliceryna lepiej nie stosować? właśnie myślałam zeby sobie kupić dwa rimmel cool mate i ta lirene bo ma b.dobre noty.
Musisz przesledzic sklady kosmetykow ktore uzywasz, jesli zawieraja gliceryne badz inne potencjalnie komodogenne skladniki a tobie sluza to smialo uzywaj, zapychanie to zawsze indywidualna kwestia i na jakie skladniki toja cera jest wrazliwa
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 19:33   #1522
hollister.nika
Rozeznanie
 
Avatar hollister.nika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 989
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

a mam do Ciebie marea jeszcze jedno pytanie ponieważ wspomniałaś coś o fluidach wysokopółkowych.....na razie sobie kupie te, które podałam ale jak będę w UK ( w sierpniu) to bym sie skusiła na jakiś lepszy. Mogłabyś mi doradzić jak byłby dobry dla cery mieszanej z tendencją do tłustej (jestem w trakcie terapii przeciwtrądzikowej )

z góry dzięki za odp
__________________
Bo ludzie którzy cierpią najbardziej to Ci, którzy nie wiedzą czego chcą...

hollister.nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 19:52   #1523
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hollister.nika Pokaż wiadomość
a mam do Ciebie marea jeszcze jedno pytanie ponieważ wspomniałaś coś o fluidach wysokopółkowych.....na razie sobie kupie te, które podałam ale jak będę w UK ( w sierpniu) to bym sie skusiła na jakiś lepszy. Mogłabyś mi doradzić jak byłby dobry dla cery mieszanej z tendencją do tłustej (jestem w trakcie terapii przeciwtrądzikowej )

z góry dzięki za odp
Ja lubie Double Wear od Estee Lauder, za krycie i nie zapychanie porow, ale jest dosyc ciezki, i znudzil mi sie, ponad 2 lata go uzywam, a tak pozatym to drozszy wcale nie znaczy lepszy, ale do tego trzeba dojsc samemu zaznac luksusu by potem stwierdzic ze wcale nie jest on taki wspanialy jakby cena na to wskazywala

Edit. No i nie splywa z buzi, wytrzymuje naprawde dlugi godziny w niezmienionym stanie, najlepiej popros najpierw o probeczki kilku kolorow w sklepie zanim zakupisz
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 11:44   #1524
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, może Wam uda się mi jakoś pomóc...bo już doprawdy nie wiem co robić by sie pozbyć tych pryszczy. Mam 23 lata. Dzięki wizażowi od półtorej roku stosuję filtry (Iwostin emulsja 40 - nie zapychała mnie jak do tej pory), co jakiś czas też się kwaszę Acne dermem, bo w zeszłym roku dał mi ładny efekt i tonikiem z BU bha 2%. Generalnie największy problem miałam z plamami po pryszczach i zaskórnikami które namiętnie wyciskam, po czym miałam i mam plamy i strupy. Jakiś pryszcz jednak na mojej twarzy co jakiś czas musiał być. Ostatnio wyskoczył mi taki jeden gul bolący na czole...chcąc sie go jak najszybciej pozbyć smarowałam te miejsce i całą twarz przez 2 dni (rano i wieczorem) tonikiem BHA 2%, nawilżałam Humektanem, punktowo Acnefanem i nawet nie uzywałam podkładu, bo twarz mi sie zaczęła łuszczyć (normalnie nie było tego widac po Humektanie ale dopiero po nałożeniu podkładu taka łuskę drobną, więc tylko korektorowałąm te gule, zadowolona że znikna oraz że kwas fajnie złuszczy mi skórę). I potem w ciągu tygodnia wyskoczyło mi chyba jeszcze z 10 tych gul wielkich na czole policzkach i brodzie. Nie wiem co z tym zrobić???
Używam teraz toniku z BHA co 3 noc, w pozosałe noce Acne-derm, rano myję buzie babydreamem (bo bez SLS), nakładam troszkę Acnefanu na te krosty, na to Humectan potem filtra sporą ilość, na prychole od 4 dni tromentiol i na to odrobina korektora by jakoś sie pokazać w pracy, a one jak są tak są i jeszcze tuż obok takiego jednego, po którym już prawie strup pozostała, bo jako że był dojrzały rozdrapałam go, znów rośnie kolejny. Po pracy demakijaż, humektan, tormentiol i pasta cynkowa, na noc zmywam i znów AD lub tonik, w zalezności od dnia. Nie chcę zrezygnowac z toniku BHA2%, bo mam go od stycznia i jakos mnie po nim nie wysypało (ale używałam 2-3 razy w tygoniu potem jak zapomniałam to przez 2 tygonie nic i znowu)i zauważyłam że ładnie zwęził mi pory.
Nie wiem co robię źle? TŻ sie na mnie wścieka że im więcej kombinuję z jakimiś kwasami tym mam gorszą buzię, bladą w paćki i krosty a moje znajome, które nie świrują na punkcie filtrów i kwasów mają gładką...i jak tu odbić takie argumenty....skoro tylko mówię zobaczysz, to podziała, a tu znów kolejny gul
aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 14:08   #1525
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość



Ja dostalam z wymianki wczoraj Helena Rubinstein, Illumination, sklad wyglada calkiem niezle, jesli chodzi o zapychacze:
Skład: talc, titanium dioxide, nylon-12, calcium carbonate, silica, isocetyl stearate, isobutylparaben, metylparaben, phenoxynetanol, carnauba/carnauba wax, laourolyl lysine, acrylates copolymer, allyl methacrylates crosspolymer, ethylparaben, buthylparaben.

Dosc ciekawy skladowo,daj znac jak sie spisuje bo co najwazniejsze nie ma potencjalnych zapychaczy i fajny skladnik w postaci wosku roslinnego karnauby
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 14:12   #1526
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Dosc ciekawy skladowo,daj znac jak sie spisuje bo co najwazniejsze nie ma potencjalnych zapychaczy i fajny skladnik w postaci wosku roslinnego karnauby
Ja go kupiłam zainspirowana mareą i jeszcze muszę teraz filtr avenkowy nabyć, bo póki co filtruję się LRP.

Strtasznie go ciekawa jestem.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 14:21   #1527
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ja go kupiłam zainspirowana mareą i jeszcze muszę teraz filtr avenkowy nabyć, bo póki co filtruję się LRP.

Strtasznie go ciekawa jestem.
To smialo testuj go na LRP i nie czekaj na Avenke,tymbardziej ze ciezko jest dobrac podklad pod filtr-sama cos o tym wiem

Jakie kolory macie?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 14:24   #1528
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
To smialo testuj go na LRP i nie czekaj na Avenke,tymbardziej ze ciezko jest dobrac podklad pod filtr-sama cos o tym wiem

Jakie kolory macie?
Hehe, ja z truskawki ściągam i czekam jeszcze, czekam
A Marea ma i juz testuje, z tego co mi szepneła na PW, to przyzwoity, nie zapycha i całkiem nieźle się trzyma, więc... zachęciła mnie

Ja mam straszne opory coś z talkiem na LRP kłaść, bo wydaje mi sie wtedy zawsze, że to tak, jakbym wcale filtra nie kładła
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 14:35   #1529
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziewczyny chciałam się przypomnieć z tym pytaniem ciut wyżej wklejałam skład czy Iwostin SPF 20 jest fotostabilny, bo znalazłam sprzeczne informacje. Może na późniejszą porę mi posłuży skoro już go kupiłam.
I jeszcze jedno pytanie czy możliwe że Lysanel wysypał mnie od razu już od pierwszy stosowań? Teraz mija 10 dzień i uspokoiło się ale początkowe dni to jakiś koszmar z moich najczarniejszych koszmarów.
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 14:52   #1530
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
dziewczyny chciałam się przypomnieć z tym pytaniem ciut wyżej wklejałam skład czy Iwostin SPF 20 jest fotostabilny, bo znalazłam sprzeczne informacje. Może na późniejszą porę mi posłuży skoro już go kupiłam.
I jeszcze jedno pytanie czy możliwe że Lysanel wysypał mnie od razu już od pierwszy stosowań? Teraz mija 10 dzień i uspokoiło się ale początkowe dni to jakiś koszmar z moich najczarniejszych koszmarów.
Pytalam L_V i niestety nie jest stabliny jest oparty tylko na parsolu
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.