Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-01, 17:53   #2311
majaki
Raczkowanie

Dot.: Prośba o pomoc !!

Ile razy dziennie używacie filtra??Bo teraz zaczyna już świecić słońce i przy stosowaniu kremów z kwasami a tym bardziej lasera wskazane jest dla mnie z tego co czytam stosowanie filtrów. Ale jak to robić.Jeśli rano nakładam filtr około 7.30 i potem czekam 10 minut i nakładam podkład to jak w ciągu dnia powtórzyć stoswanie filtra skoro mam na sobie podkład??Jak Wy to robicie nakładacie kolejną warstwę na podkład czy jedna wystarcza. Obawiam się , że jedna nie wystarcza, ponieważ jeżeli filtr 2 h działa to około godz 9.30 juz ma słabe działanie a pozniej juz wogóle. To co robić aby ciągle chronić buzie??Prosze o odpowiedź.
majaki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 10:35   #2312
shmoopy
Raczkowanie

Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

wlasnie zaczynam swoja przygode z BU i wymyslilam sobie cos takiego - czy ktoras z Was dziewczyny moglaby ocenic moje wielogodzinne starania
31 lat, cera mieszana z tona zaskornikow w strefie T, rozszerzone pory, od czasu do czasu jakis wyprysk, pare blizn i przebarwienia (prawdopodobnie zlapane od komputera w trakcie stosowania Differinu, bo przeciez w listopadzie nie bylo slonecznie), pierwsze zmarszczki mimiczne wokol oczu
i tak:
rankiem:
1. tonik ogorkowy Ziaji ale w kolejce czeka hydrolat z kwiatu kocanki
2. serum antyoksydacyjne flavo c15ef, pod oczy shiseido bioperfomance
3. filtr (na razie testuje krem LPR +50 i swiece sie niesamowicie, mam jeszcze probki SVR, Avene i Vichy, moze cos sie przyjmie
4. kosmetyki kolorowe (na razie koncze EL double wear, sypki mineralny podklad artdeco i czekaja an swoja kolej podklady mineralne everday minerals)
wieczorem:
1. na razie cetaphil+sol fizjlogiczna (zalecenie dermatologa) ale juz czeka olejek myjacy pomaranczowy BU
2. hydrolat jak wyzej
3. co 2,3 dzien Diacneal a w pozostale dwufazowy nawilzacz granat z BU, pod oczy jak wyzej

i tu 3 pytania: czy jesli Diacneal zastosuje na wczesnym wieczorem to czy po paru godznach moge polozyc jakis nawilzacz na noc?
czy Diacneal rozwiaze problem zaskornikow, rozszerzonych porow, przebarwien i zmarszczek jednoczesnie czy moze powinnam dodac cos jeszcze - effeclar k?
czy moge go stosowac pod oczy?
aha i od poltorej miesiaca stosuje punktowo Eris Pharmaceris Albucin na przebarwienia na dzien (z filterm 40) i na noc (zluszczajacy). mam tez atrederm 0,025% (tretinoinum, dl-tocopherolum i solvens) ale nie stosuje bo wydaje mi sie zbyt mocny.
poza tym raz w tygodniu peelin enzymatyczny
mam jeszcze duze zapasy maseczek rossmannowskich Rival de Loop, sklady kosmicznie slugie ale szkoda mi ich sie pozbywac:/
bede wdzieczna za pomoc

Edytowane przez shmoopy
Czas edycji: 2009-04-04 o 11:59
shmoopy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 17:59   #2313
Ineso
Matka Smoka

Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To ja również poproszę o ocenę i rady, jeśli czegoś brakuje.
29 lat, cera normalna/tendencja do suchej, w strefie T trochę tłustsza (zaskórniki głównie na brodzie), delikatna z tendencją naczynkową (naczynka wokół skrzydełek nosa), piegi (opalam się bez oparzeń i na brązowo).
Na dzień:
1)koncentrat na naczynka z rutyną-Farmona Dermacos
2)filtr Iwostin Solecrin 50
Na noc:
1)krem pod oczy na naczynka-Ziaja Pro
2)co 2,3 dzień na strefę T-Effaclar K, w pozostałe dni krem na przebarwienia Farmona Dermacos
3) reszta twarzy i szyja-ujędrniający Ziaja SPA Sopot

Raz w tygodniu: maseczka aspirynowa, maska uspokajająca Ziaja PRO, ewentualnie inne maseczki (Rival de Loop, Avon SPA błotna).
Mycie: żel z wapniem Ziaja. Tonik Phytoactiv Ziaja.
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 23:19   #2314
Judy_tka
Raczkowanie

solarium + kwasy .

Używam skinorenu oraz wybielajacego kremu Pharmaceris. Moje pytanie:

1. Mogę sotosować 2 te kosmetyki jednoczesnie ;>?
2. Mogę iść na solarium używając wczesniej fotostabilnego filtro 50SPF ;>?
Judy_tka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 00:50   #2315
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: solarium + kwasy .

Cytat:
Napisane przez Judy_tka Pokaż wiadomość
Używam skinorenu oraz wybielajacego kremu Pharmaceris. Moje pytanie:

1. Mogę sotosować 2 te kosmetyki jednoczesnie ;>?
2. Mogę iść na solarium używając wczesniej fotostabilnego filtro 50SPF ;>?

Albo solarium albo kwasy!

Nie znam preparatu Pharmaceris wiec trudno jest mi sie wypowoedziec-napisz dokladnie co to za dermokosmetyk,podaj sklad bedzie na pewno latwiej ocenic dzialanie poniewaz wg mnie zbyteczne jest laczenie zblizonych preapartow do siebie bo Skinoren bedzie dzialal rozjasniajaco (mozesz siegnac tez po jego polski odpowiednik Acne Derm)
Stary 2009-04-06, 21:08   #2316
Judy_tka
Raczkowanie

Dot.: solarium + kwasy .

Tutaj jest link do kremu :
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18317

Czyli musze zrezygnowac z solarium nawet z filtrami oO ? ;/
Stary 2009-04-06, 21:44   #2317
xattic
Przyczajenie

Witam,

Ja też dopiero zaczynam swoją przygodę z filtrami, czytałem o tym ostatnio sporo, ale nie wiem jak to wszystko ma się do mężczyzn, stąd moje pytania.

Czy jeśli chodzi o kremy z filtrem na dzień, to jest podział na damskie i męskie? Wydaje mi się, że nie, ale wolę się upewnić jaki krem mi polecicie? 25 lat, cera z tendencją do przetłuszczania się, szczególnie na czole i nosie. Co stosować oprócz kremu?

Noszę się też z zamiarem zaczęcia kuracji Retinem A, zadałem na ten temat kilka pytań tutaj: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...8#post11767898

Będę wdzięczny jak ktoś zajrzy

Pozdrawiam
xattic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 13:38   #2318
benia1169
Zadomowienie

Sama jestem ciekawa co Ci powiedział dermatolog. Ten krem brązujący ma SPF 15, to chyba za mało jeśli planujesz kurację Retinem A. Zaznaczam, że moja wiedza jest nikła, od miesiąca stosuję Atrederm i filtr 50, ale wydaje mi się, że niezależnie czy jesteś mężczyzną czy kobietą, to twoja skóra jest podobnie chyba podatna na przebarwienia itp spowodowane promieniowaniem słonecznym. Ja bym na Twoim miejscu zachowała ostrożność, chyba, że dermatolog powie inaczej albo jakaś bardziej ode mnie doświadczona wizażanka.
Co do tej kuracji, to jeśli zamierzasz się opalać, to poczekaj z nią do jesieni, bo więcej sobie szkód wyrządzisz niż pożytku. A co do podziału kremów na damskie i męskie to nie słyszałam. Mój mąż używa tego samego co ja i wciąż jeszcze ma zarost . Są różne kremy skierowane szczególnie dla mężczyzn, ale sam wiesz, że faceci rzadziej dbają o takie sprawy jak np. cera, więc pewnie stąd mniejsza jest dla oferta skierowana szczególnie dla Was. Ale nie poddawaj się i szukaj, w końcu masz neta, może znajdziesz coś ciekawego. A ja ze swojej strony bardziej radziłabym Ci pójść po poradę do dobrej kosmetyczki niż dermatologa. Powodzenia.
benia1169 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 13:47   #2319
xattic
Przyczajenie

Jeśli chodzi o krem L'Oreala, to zdobyłem jego skład i chyba nie jest fotostabilny, ma tylko parsol. Więc odpuszczam go sobie i pewnie kupię coś z tego, co pojawia się na łamach forum najczęściej, np. Avene.

Co do opalania, to po tym czego się dowiedziałem na ten temat w ostatnim czasie, już nigdy opalać się nie mam zamiaru i tak mam sporo zmian i przebarwień na skórze...

A pani dermatolog powiedziała mi, że rzeczywiście najskuteczniejsze są retinoidy poleciła mi też piankę Iwostin Purritin z kwasami owocowymi i Effaclar H, oba z myślą o podrażnieniach i zmianach po goleniu. Ktoś miał z tymi produktami styczność?

Pozdrawiam
Stary 2009-04-07, 21:11   #2320
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xattic Pokaż wiadomość
(...) poleciła mi też piankę Iwostin Purritin z kwasami owocowymi i Effaclar H, oba z myślą o podrażnieniach i zmianach po goleniu. Ktoś miał z tymi produktami styczność?

Pozdrawiam
iwostinu nie znam. a effaclar h jest bardzo przyjemny, mocno nawilżający, trochę też natłuszcza. bardziej kojąco działa wg mnie hydreane, ale chyba słabiej będzie nawilżał (chociaż jak weźmiesz wersję riche, to kto wie ). szturmuj aptekę i pozbieraj próbki tego typu kremów...
cloche jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 19:50   #2321
kiiiinia19
Raczkowanie

ziemista twarz

witam dziewczyny mam ogromny problem moja cera jest okropnie żółta mam nierówny kolor cery jak go wyrównać moja twarz wygląda bardzo niezdrowo ma ziemisty kolor czy jest jakis sposób aby cos z nia zrobić nie uzywając podkładów?
Stary 2009-04-08, 19:59   #2322
xattic
Przyczajenie

Odwiedziłem dzisiaj kilka aptek i udało mi się zdobyć próbkę 5ml Avene krem SPF 50+ dla skóry wrażliwej i 2ml LRP Anthelios XL. Zobaczymy
Stary 2009-04-08, 20:35   #2323
Annaluka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez benia1169 Pokaż wiadomość
O ile człowiek jest szczęśliwszy, gdy żyje w nieświadomości . Poczytałam ostatnio trochę o filtrach i jestem załamana. Boję się, że za chwilę zobaczę swoją twarz w plamach, czy jeszcze czymś gorszym. Kilka wątków temu zadawałam bardziej doświadczonym ode mnie koleżankom (czyli wszystkim) pytania, na które nikt mi nie odpowiedział:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2299
Sama więc usiłowałam coś znaleźć i wysnuwam bardzo ponure wnioski z mojego filtrowania i niefiltrowania. Filtrów używam od niespełna miesiąca, odkąd postanowiłam stosować Atrederm. Skóra mi się łuszczy i ciągle ją czymś muszę smarować, żeby nie wyglądać jak jaszczurka. No i traktowałam ją nieraz w ciągu dnia różnymi kremami, niekoniecznie z filtrem, a tu się dowiaduję, że nawet nakładanie filtra na krem nawilżający obniża ochronę UV. Tylko, że tych skórek filtrem nie przykryję niestety, więc daję go na nawilżacz, tzn. dawałam, teraz to już tylko filtrem męczę twarz. Drugi mój problem, to katar alergiczny, który ostatnio mi dokucza bardzo. Smarkając tak co godzinkę albo i częściej ścieram z części twarzy filtr. Staram się to znów smarować, ale męczy mnie to okrutnie, takie ciągłe pamiętanie o filtrze. Wiem, nikt mi nie każe tego robić, ale wpadłam już chyba w manię filtrowania. I jeszcze te okropne ilości kremu, które trzeba nakładać! Jakby tego było mało, dowiedziałam się jeszcze, jak szkodliwe jest używanie okularów przeciwsłonecznych, które nie mają filtra UV, a do tej pory właśnie takich używałam, bazarowych. A podobno one są jeszcze gorsze niż brak jakichkolwiek okularów przeciwsłonecznych. Boję się, że zwariuję . Wy też miałyście albo macie taką obsesję
Przede wszystkim spokojnie

Pielęgnacja ma dawać przyjemność, a nie zapędzać nas w kozi róg i swego rodzaju obsesję

Jeśli sam filtr nie nawilża wystarczająco i musisz kłaść pod to jeszcze inny krem - zmień filtr. Wybierz coś bardzo odżywczego i nawilżającego do suchej skóry. Takie są filtry Avene. Naprawdę spróbuj innego filtra Chyba, że już teraz używasz Avene - to niestety nie mam na to rady i widocznie skóra potrzebuje tyle nawilżania.

Może kup sobie w aptece Biogal. To tabletki z olejem, które nawilżą organizm od środka. Kosztują około 10 zł.

Co do filtra... Nie trzeba nakładać nie wiadomo ile... Nie warto popadać w obsesję. Nakładaj tylko tyle i skóra jest w stanie ''wpić''. Tyle ile będzie dla Ciebie komfortowe.

Poszukaj sobie wątek o zwątpieniu filtrowym i go przeczytaj - to pozwoli Ci chłodniej spojrzeć na całą sprawę

Co do okularów - nie mam wiedzy. Ale też słyszałam, że takie bazarkowe okularki są jeszcze gorsze, niż brak okularów. Bo niby te szkła jeszcze bardziej przyciągają promieniowanie... Ale nie wiem ile w tym prawdy. Warto zainwestować w okulary od optyka

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Ile razy dziennie używacie filtra??Bo teraz zaczyna już świecić słońce i przy stosowaniu kremów z kwasami a tym bardziej lasera wskazane jest dla mnie z tego co czytam stosowanie filtrów. Ale jak to robić.Jeśli rano nakładam filtr około 7.30 i potem czekam 10 minut i nakładam podkład to jak w ciągu dnia powtórzyć stoswanie filtra skoro mam na sobie podkład??Jak Wy to robicie nakładacie kolejną warstwę na podkład czy jedna wystarcza. Obawiam się , że jedna nie wystarcza, ponieważ jeżeli filtr 2 h działa to około godz 9.30 juz ma słabe działanie a pozniej juz wogóle. To co robić aby ciągle chronić buzie??Prosze o odpowiedź.
Jedyna rada to chyba umyć buzię i nałożyć wszystko na nowo.

Jakiego filru używasz? Fotostabilny?

Ja nakładam filtr tylko rano i nie reaplikuję. Po posmarowaniu się filtrem czekam trochę dłużej ze zrobieniem makijażu - nawet 20-30 minut.

Mam nadzieję, że wiesz, że nie każdy filtr współpracuje z kosmetykami kolorowymi? Tylko po Avene, Klorane i Iwostinie można się malować obojętnie czym.

Cytat:
Napisane przez shmoopy Pokaż wiadomość
wlasnie zaczynam swoja przygode z BU i wymyslilam sobie cos takiego - czy ktoras z Was dziewczyny moglaby ocenic moje wielogodzinne starania
31 lat, cera mieszana z tona zaskornikow w strefie T, rozszerzone pory, od czasu do czasu jakis wyprysk, pare blizn i przebarwienia (prawdopodobnie zlapane od komputera w trakcie stosowania Differinu, bo przeciez w listopadzie nie bylo slonecznie), pierwsze zmarszczki mimiczne wokol oczu
i tak:
rankiem:
1. tonik ogorkowy Ziaji ale w kolejce czeka hydrolat z kwiatu kocanki
2. serum antyoksydacyjne flavo c15ef, pod oczy shiseido bioperfomance
3. filtr (na razie testuje krem LPR +50 i swiece sie niesamowicie, mam jeszcze probki SVR, Avene i Vichy, moze cos sie przyjmie
4. kosmetyki kolorowe (na razie koncze EL double wear, sypki mineralny podklad artdeco i czekaja an swoja kolej podklady mineralne everday minerals)
wieczorem:
1. na razie cetaphil+sol fizjlogiczna (zalecenie dermatologa) ale juz czeka olejek myjacy pomaranczowy BU
2. hydrolat jak wyzej
3. co 2,3 dzien Diacneal a w pozostale dwufazowy nawilzacz granat z BU, pod oczy jak wyzej

i tu 3 pytania: czy jesli Diacneal zastosuje na wczesnym wieczorem to czy po paru godznach moge polozyc jakis nawilzacz na noc?
czy Diacneal rozwiaze problem zaskornikow, rozszerzonych porow, przebarwien i zmarszczek jednoczesnie czy moze powinnam dodac cos jeszcze - effeclar k?
czy moge go stosowac pod oczy?
aha i od poltorej miesiaca stosuje punktowo Eris Pharmaceris Albucin na przebarwienia na dzien (z filterm 40) i na noc (zluszczajacy). mam tez atrederm 0,025% (tretinoinum, dl-tocopherolum i solvens) ale nie stosuje bo wydaje mi sie zbyt mocny.
poza tym raz w tygodniu peelin enzymatyczny
mam jeszcze duze zapasy maseczek rossmannowskich Rival de Loop, sklady kosmicznie slugie ale szkoda mi ich sie pozbywac:/
bede wdzieczna za pomoc
Ekspertem nie jestem

Ale kilka rzeczy mogę napisać...

Z filtrów polecam Lirene Family 50 + . Sama jeszcze jej nie mam, ale na Wizażu możesz przeczytać o niej wiele pochlebnych opinii. Wchłania się do matu!!! Więc jeśli Ci świecenie przeszkadza spróbuj z Lirene. Koszt od 18-26 zł średnio. I to za 100 ml.

I teraz tak... Wydaje mi się, że możesz się po Diacnealu nawilżyć po jakiejś godzince. Ale nie jestem pewna. Zapytaj w wątku o tym produkcie.

Na pewno możesz go stosować też pod oczy Ale generalnie UWAŻAJ. Bo Diacneal to ponoć rozpalacz naczynek. On działa dobrze, ale ponoć może rozbudzić naczynka. Trzeba go ostrożnie stosować. Może na razie spróbuj tak ze 2-3 razy w ciągu tygodnia na noc.

Atre jest ponoć mocny, ale dziewczyny sobie chwalą. Jedno stosowanie i tydzień złuszczania się

Na zaskórniaki dobry jest kwas salicylowy. Skoro zagłębiłaś się już w biochemię - o czym świadczą hydrolaty, olejki etc. - może ukręcisz sobie tonik z BHA. W każdym razie poszukaj o tym informacji.

Effaclar K jest dość słaby, ale to też BHA, więc jak najbardziej za wągry etc.

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
To ja również poproszę o ocenę i rady, jeśli czegoś brakuje.
29 lat, cera normalna/tendencja do suchej, w strefie T trochę tłustsza (zaskórniki głównie na brodzie), delikatna z tendencją naczynkową (naczynka wokół skrzydełek nosa), piegi (opalam się bez oparzeń i na brązowo).
Na dzień:
1)koncentrat na naczynka z rutyną-Farmona Dermacos
2)filtr Iwostin Solecrin 50
Na noc:
1)krem pod oczy na naczynka-Ziaja Pro
2)co 2,3 dzień na strefę T-Effaclar K, w pozostałe dni krem na przebarwienia Farmona Dermacos
3) reszta twarzy i szyja-ujędrniający Ziaja SPA Sopot

Raz w tygodniu: maseczka aspirynowa, maska uspokajająca Ziaja PRO, ewentualnie inne maseczki (Rival de Loop, Avon SPA błotna).
Mycie: żel z wapniem Ziaja. Tonik Phytoactiv Ziaja.
Żel do mycia buzi bardzo dobry wybrałaś Toniku niestety nie znam.
Maseczka aspirynowa, Ziaja PRO i błotna z Avonu - moim zdaniem dobre

Nie znam tylko kremu z Farmony, ale myślę, że to całkiem logiczny plan działania

Cytat:
Witam,

Ja też dopiero zaczynam swoją przygodę z filtrami, czytałem o tym ostatnio sporo, ale nie wiem jak to wszystko ma się do mężczyzn, stąd moje pytania.

Czy jeśli chodzi o kremy z filtrem na dzień, to jest podział na damskie i męskie? Wydaje mi się, że nie, ale wolę się upewnić jaki krem mi polecicie? 25 lat, cera z tendencją do przetłuszczania się, szczególnie na czole i nosie. Co stosować oprócz kremu?

Noszę się też z zamiarem zaczęcia kuracji Retinem A, zadałem na ten temat kilka pytań tutaj: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...8#post11767898

Będę wdzięczny jak ktoś zajrzy

Pozdrawiam
Nie ma podziału na damskie i męskie

Jeśli cera Ci się przetłuszcza to polecam jak już wyżej koleżance - filtr Lirene.
Tutaj można poczytać: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001

Powinien być wystarczająco nawilżający dla skóry przetłuszczającej się

Co do Retinu A to się nie wypowiem. A jaki masz cel stosowania?
Walczysz z czymś konkretnym - przebarwienia, trądzik? Czy po prostu chcesz przeciwdziałaś zmarszczkom?

Cytat:

Co do opalania, to po tym czego się dowiedziałem na ten temat w ostatnim czasie, już nigdy opalać się nie mam zamiaru i tak mam sporo zmian i przebarwień na skórze...

A pani dermatolog powiedziała mi, że rzeczywiście najskuteczniejsze są retinoidy poleciła mi też piankę Iwostin Purritin z kwasami owocowymi i Effaclar H, oba z myślą o podrażnieniach i zmianach po goleniu. Ktoś miał z tymi produktami styczność?

Pozdrawiam
Aaa, już doczytałam

Dermatolog dobrze Ci powiedziała.

Co do mycia buzi. Wybrałabym coś innego. Generalnie może coś z Ziaji? Bo to dobre i tanie zmywacze.

A z kremu jak już to lepszy ten: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11102
Stary 2009-04-08, 20:53   #2324
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez benia1169 Pokaż wiadomość
O ile człowiek jest szczęśliwszy, gdy żyje w nieświadomości . Poczytałam ostatnio trochę o filtrach i jestem załamana. Boję się, że za chwilę zobaczę swoją twarz w plamach, czy jeszcze czymś gorszym. Kilka wątków temu zadawałam bardziej doświadczonym ode mnie koleżankom (czyli wszystkim) pytania, na które nikt mi nie odpowiedział:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2299
Sama więc usiłowałam coś znaleźć i wysnuwam bardzo ponure wnioski z mojego filtrowania i niefiltrowania. Filtrów używam od niespełna miesiąca, odkąd postanowiłam stosować Atrederm. Skóra mi się łuszczy i ciągle ją czymś muszę smarować, żeby nie wyglądać jak jaszczurka. No i traktowałam ją nieraz w ciągu dnia różnymi kremami, niekoniecznie z filtrem, a tu się dowiaduję, że nawet nakładanie filtra na krem nawilżający obniża ochronę UV. Tylko, że tych skórek filtrem nie przykryję niestety, więc daję go na nawilżacz, tzn. dawałam, teraz to już tylko filtrem męczę twarz. Drugi mój problem, to katar alergiczny, który ostatnio mi dokucza bardzo. Smarkając tak co godzinkę albo i częściej ścieram z części twarzy filtr. Staram się to znów smarować, ale męczy mnie to okrutnie, takie ciągłe pamiętanie o filtrze. Wiem, nikt mi nie każe tego robić, ale wpadłam już chyba w manię filtrowania. I jeszcze te okropne ilości kremu, które trzeba nakładać! Jakby tego było mało, dowiedziałam się jeszcze, jak szkodliwe jest używanie okularów przeciwsłonecznych, które nie mają filtra UV, a do tej pory właśnie takich używałam, bazarowych. A podobno one są jeszcze gorsze niż brak jakichkolwiek okularów przeciwsłonecznych. Boję się, że zwariuję . Wy też miałyście albo macie taką obsesję

Wizaz ma dobre i złe strony .Ja na szczęście jak zaczynałam zabawe z filtrami , to nie znałam jeszcze wizażu , bo pewnie też miałabym obsesje.Używałam kremu z filtrem ,tyle samo co innego w miare potrzeb , jak sucha skóra to więcej i na odwrót.I to działało ,zero opalenizny ,nowych przebarwień ,naczynek. Potem odkryłam Wizaż i byłam przerażona ,przez 5 minut. Pomyślałam i stwierdziłam , po co zmieniać coś co działa,na coś co utrudnia nam życie , mam na myśli te nieszczęsne ,pokutujące 2,5 ml filtra na twarz i szyje .

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-04-08 o 21:58
Natalia 1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 21:44   #2325
AniaM69
Zadomowienie

Na twarz i szyję 1.5ml filtra zupełnie wystarczy.
AniaM69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 23:14   #2326
zetafon
Zakorzenienie

mozecie mi cos doradzic?23lata,cera mieszana,raczej nie świecąca się,z naczynkami na nosie i policzkach.uzywam na strefe T (na zaskórniki) effeclar K,serum tamanu z BU,zaczne za jakis czas tonik 2% z BHA,ruboril na naczynka.na to nawilzacz humektan lub ziaje calme z żelem HA,na dzien filtr lirene 50+.niedlugo mi przyjdzie Auriderm XO na naczynia,myslalam tez zeby sobie kupic krem Clareny Glico Fruit z AHA na lekkie złuszczanie.mialyscie moze ten krem?opinie na kwc nie najgorsze,ale nie wiem czy bedzie pasował do mojej pielegnacji.moze mi jakos doradzicie jak to poustawiac,zeby bylo w miare logicznie i dobrze dla skory??byłabym wdzieczna
aha,jeszcze myslalam nad serum clareny na naczynka,ale nie ma go na kwc.

od 01.11.2010 oszczędzam

Edytowane przez zetafon
Czas edycji: 2009-04-08 o 23:18
zetafon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 23:59   #2327
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
mozecie mi cos doradzic?23lata,cera mieszana,raczej nie świecąca się,z naczynkami na nosie i policzkach.uzywam na strefe T (na zaskórniki) effeclar K,serum tamanu z BU,zaczne za jakis czas tonik 2% z BHA,ruboril na naczynka.na to nawilzacz humektan lub ziaje calme z żelem HA,na dzien filtr lirene 50+.niedlugo mi przyjdzie Auriderm XO na naczynia,myslalam tez zeby sobie kupic krem Clareny Glico Fruit z AHA na lekkie złuszczanie.mialyscie moze ten krem?opinie na kwc nie najgorsze,ale nie wiem czy bedzie pasował do mojej pielegnacji.moze mi jakos doradzicie jak to poustawiac,zeby bylo w miare logicznie i dobrze dla skory??byłabym wdzieczna
aha,jeszcze myslalam nad serum clareny na naczynka,ale nie ma go na kwc.

Masz podobną cere do mojej,może i Tobie coś pomoże.Wiem co na pewno jest kiepskim pomysłem.

- Auriderm XO ,to nie jest na naczynka ,to jest na wylewy podskórne (krwiaki ), siniaki ,obrzęki , po zabiegach dermatologi stetycznej.
Stosowałam ,nic nie pomógł na naczynka , mało tego bardzo wysusza skóre.
U mnie na naczynka działa wit C ,lewoskrętna ,nie wiem czy sama ,bo ja używam nałogowo Redermic , a tam jeszcze madekasozyd ,który pogrubia skóre.Na powiekach zniknęły mi żyłki ,były duże.Nic innego na naczynka nie stosowałam. One mi nie przeszkadzały.

-Każdy krem , z kwasem glikolowym , podrażnia naczynka ,bezwględny zakaz.Próbowałam , mają racje ,było jeszcze gorzej.

-Kwas salicylowy , można próbować . Ale ponoć najlepsze są kwasy PHA , na naczynka .Jeszcze nie używałam , ale paczka w drodze.Będe robić krem,na pewno się uda , i ukręce tonik . Na lato te kwasy są super , bo nie są fotouczulające. Krem z filtrem też zabezpiecza , przed nowymi naczynkami .

Na zaskórniki najlepszy kwas salicylowy , na pegu , bo nie podrażnia .

Czas edycji: 2009-04-09 o 03:22
Stary 2009-04-09, 00:21   #2328
zetafon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Masz podobną cere do mojej,może i Tobie coś pomoże.Wiem co na pewno jest kiepskim pomysłem.

- Auriderm XO ,to nie jest na naczynka ,to jest na wylewy podskórne (krwiaki ), siniaki ,obrzęki , po zabiegach dermatologi stetycznej.
Stosowałam ,nic nie pomógł na naczynka , mało tego bardzo wysusza skóre.
U mnie na naczynka działa wit C ,lewoskrętna ,nie wiem czy sama ,bo ja używam nałogowo Redermik , a tam jeszcze madekasozyd ,który pogrubia skóre.Na powiekach zniknęły mi żyłki ,były duże.Nic innego na naczynka nie stosowałam. One mi nie przeszkadzały.

-Każdy krem , z kwasem glikolowym , podrażnia naczynka ,bezwględny zakaz.Próbowałam , mają racje ,było jeszcze gorzej.

-Kwas salicylowy , można próbować , ale ponoć najlepsze są kwasy PHA. Jeszcze nie używałam , ale paczka w drodze.Będe robić krem,na pewno się uda , i ukręce tonik . Na lato te kwasy są super , bo nie są fotouczulające. Krem z filtrem też zabezpiecza , przed nowymi naczynkami .

Na zaskórniki najlepszy kwas salicylowy , na pegu , bo nie podrażnia .
Auriderm sobie i tak spróbuje a na niego dam jakis nawilżacz.poczytalam troche o nim i sa opinie ze troche łagodzi naczynka.co mi w sumie szkodzi spróbowac ?
powiedz mi co to sa te specyfiki pogrubione czarną czcionka?pierwszy raz o nich slysze...gdzie je mozna dostac,drogie/tanie?
Clarena odpada w takim razie??a wiesz ze mnie kosmetyczka namawiala na kwasy AHA? a mowilam ze boje sie bo mam naczynka... dobrze ze mi powiedzialas.całe szczeście ze nie poszłam na to.
peg jest uzywany zamiast spirytusu?nie wiem czy dobrze mi sie wydaje...tonik PHA mam zamiar wypróbowac.a BHU tylko na strefe T bo musze zaskórniki wytepic,a duzo osob mi go doradzalo.dzieki za opinie

od 01.11.2010 oszczędzam
Stary 2009-04-09, 00:46   #2329
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Auriderm sobie i tak spróbuje a na niego dam jakis nawilżacz.poczytalam troche o nim i sa opinie ze troche łagodzi naczynka.co mi w sumie szkodzi spróbowac ?
powiedz mi co to sa te specyfiki pogrubione czarną czcionka?pierwszy raz o nich slysze...gdzie je mozna dostac,drogie/tanie?
Clarena odpada w takim razie??a wiesz ze mnie kosmetyczka namawiala na kwasy AHA? a mowilam ze boje sie bo mam naczynka... dobrze ze mi powiedzialas.całe szczeście ze nie poszłam na to.
peg jest uzywany zamiast spirytusu?nie wiem czy dobrze mi sie wydaje...tonik PHA mam zamiar wypróbowac.a BHU tylko na strefe T bo musze zaskórniki wytepic,a duzo osob mi go doradzalo.dzieki za opinie
Każdemu co innego może pomóc ,dobrze poznać różne opinie.
Tonik BHA jest super
Ja ich nie pogrubiałam , to Wizaż , Redermic to nazwa kremu z La Roche ,ja go kocham chociaż nie jest dobry dla cery mieszanej ,ja go używam na suche partie ,powieki czoło.Madekasozyd ,
ma właściwości naprawcze ,regenerujące.Użyty jest też w Cicaplast , też z La Roche .Cicaplast zdecydowanie wysusza niespodzianki ,może to zasługa cynku , tylko ma dziwną konsytencje, jak mazidło.

peg jest używany zamiast spirytusu , zero podrażnień ,wszystko opisane na wątku salicyliwym.

Kwasy AHA , to nie tylko glikolowy.Może kosmetyczka chciała ci zrobić migdała.On jest dozwolony , nie podrażnia naczynek.Ale możesz go zrobić sama , za pare groszy.Tylko on nie wytępi zaskórników , jak pisze Ania " nadaje się tylko dla idealnych cer , żeby były jeszcze ładniejsze "

Czas edycji: 2009-04-09 o 01:02
Stary 2009-04-09, 11:04   #2330
majaki
Raczkowanie

[quote=Annaluka;11807525]

Jedyna rada to chyba umyć buzię i nałożyć wszystko na nowo.

Jakiego filru używasz? Fotostabilny?

Ja nakładam filtr tylko rano i nie reaplikuję. Po posmarowaniu się filtrem czekam trochę dłużej ze zrobieniem makijażu - nawet 20-30 minut.

Mam nadzieję, że wiesz, że nie każdy filtr współpracuje z kosmetykami kolorowymi? Tylko po Avene, Klorane i Iwostinie można się malować obojętnie czym.

Ja uzywam filtru z Biodermy Photoderm Max Fluid 50+. I na ulotce jest na pisane , że jest fototrawy czyli co znaczy jeśli jest fotostabilny = fototrwały?Ja odczekuję gdzieś 15 minut bo chce aby jak najdłużej działał czyli robie wszystko to 30 h przed wyjściem. Właśnie ostatnio dopiero wyczytałam na wizazu, że nie mozna sie malować na obojętnie jakie filtry. orientujesz się czy może na tą Biodermę mogę.Skąd mam wiedzieć czy mogę czy nie??I jeszcze mam pytanie czy podkład też musi byc jakiś specjalny pod filtr??Bo ja uzywam takeigo zwykłego z miss sporty i nie wiem czy sie nadaje.Dzieki za odp.
Stary 2009-04-09, 14:16   #2331
zetafon
Zakorzenienie

Cytat:
Każdemu co innego może pomóc ,dobrze poznać różne opinie.
Tonik BHA jest super
Ja ich nie pogrubiałam , to Wizaż , Redermic to nazwa kremu z La Roche ,ja go kocham chociaż nie jest dobry dla cery mieszanej ,ja go używam na suche partie ,powieki czoło.Madekasozyd ,
ma właściwości naprawcze ,regenerujące.Użyty jest też w Cicaplast , też z La Roche .Cicaplast zdecydowanie wysusza niespodzianki ,może to zasługa cynku , tylko ma dziwną konsytencje, jak mazidło.
Kwasy AHA , to nie tylko glikolowy.Może kosmetyczka chciała ci zrobić migdała.On jest dozwolony , nie podrażnia naczynek.Ale możesz go zrobić sama , za pare groszy.Tylko on nie wytępi zaskórników , jak pisze Ania " nadaje się tylko dla idealnych cer , żeby były jeszcze ładniejsze "
chyba bałabym sie robic migdała sama,nic o tym nie wiedząc.pewnie jest watek o migdałowym,ale moze moglabys mi po krotce napisac cos o nim?
dzis przed chwilą zrobiłam tonik 2% BHA i uzyje wieczorem,razem z siostra.ona ma duzo zaskórników na brodzie i nosie,wiec moze jej pomoze.
a czy maseczka aspirynowa nadaje sie do naczynkowej cery?gdzies widzialam wątek o niej jak szukalam jakiejkolwiek info. co to jest
BHA bede stosowac co 2 albo 3 dni,zalezy jak skóra bedzie mi na niego reagować.zaraz po nim serum tamanu zmieszane z żelem HA.moze w te dni bez toniku,bede smarowac strefe T effeclarem k?mam wrazenie ze on dziala na mnie jak zwykly krem.nawet nie wysusza i nie ściąga skóry.

majaki napisałas ze smarujesz sie 30 godzin ( 30h) przed wyjsciem ...hehe, tez mam ta biodermę i specjalnie sprawdzalam czy mozna nakładac na nia podkład.pani a aptece powiedziala ze tak,a poza tym to z tego co wyczytalam na watku o filtrach i malowaniu sie,to chyba mozna.on poza parsolem ma inne filtry ,ktore w razie destabilizacji parsolu (przez mike czy inne takie składniki z podkładu),bedą chronic twarz.tak mi sie wydaje, ze widzialam jak dziewczyny o tym gdzies dyskutowaly.ja nie jestem specjalista wiec moze niech ktos jeszcze sie wypowie

od 01.11.2010 oszczędzam

Edytowane przez zetafon
Czas edycji: 2009-04-09 o 14:26
Stary 2009-04-09, 14:26   #2332
Judy_tka
Raczkowanie

Czyli musze zrezygnowac z solarium nawet z filtrami oO ? ;/
Stary 2009-04-09, 15:08   #2333
shmoopy
Raczkowanie

-bardzo dziękuję za pomoc Annaluka

Atre jest ponoć mocny, ale dziewczyny sobie chwalą. Jedno stosowanie i tydzień złuszczania się
-dokładnie, użyłam go punktowo tylko raz - dwa wieczory z rzędu - i byłam przerażona jak po obudzeniu strasznie się łuszczyłam. nie wiem jakby to wyglądało gdybym nałożyła na całą twarz...

Na zaskórniaki dobry jest kwas salicylowy. Skoro zagłębiłaś się już w biochemię - o czym świadczą hydrolaty, olejki etc. - może ukręcisz sobie tonik z BHA. W każdym razie poszukaj o tym informacji.
-no właśnie wycofałam się tylko dlatego, że idzie lato i mimo, że będę nosić filtry i na pewno nie będę opalać twarzy (no może w sierpniu ale wtedy na lipiec odstawie diacneal) to obawiam się że przy kwasach i tak mogę sobie tylko zaszkodzić jak się "niechcący" parę razy nasłonecznię... nawet zastanawiam się nad odstawieniem maseczki aspirynowej... hmmm????
shmoopy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 16:40   #2334
Limonatka
Zakorzenienie

23 lata, koniec kuracji wewnętrznymi retinoidami

rano:
- żel do mycia twarzy Ziaja Calma
- filtr SPF30 Oriflame Optimals, teraz przejdę na Solecrin Iwostinu
- korektor antybakteryjny Bell
- puder sypki Luminelle Yves Rocher

(wiem, że lepiej stosować mineralny puder, ale coś nie mogę się przekonać do tych kolorów pudrów mineralnych; a jutro kupuję prawdopodobnie korektor mineralny Maybelline)

na noc:
- żel do mycia twarzy Ziaja Calma
- w tej chwili nic nie smaruję bo nie powinnam w związku z retinoidami (czasem punktowo Nanobase, na przesuszenia), ale muszę zdecydować, co zacznę stosować teraz po zakończeniu kuracji. I dlatego szukam u was pomocy, może coś polecicie? Zastanawiam się nad AA Young antybakteryjnym, ale może coś innego nie zapychającego.
- pod oczy stosuję od czasu do czasu co mi wpadnie w łapki - raz żel z chabrem Flos leku, raz z Ziaji z bławatkiem

Limonatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 19:16   #2335
ktsw
Zakorzenienie

To jak w koncu jest z tym makijazem, mozna nie mozna? Ostatnio testuje filtry spoza kręgu klorane i avene i cierpliwie matuje sie pudrem jedwabnym hauschki. Szczerze to srednio jestem zadowolona z efektu a na półeczce czeka na wieczorne wyjscia zestaw pudrów i fluidów robiących rózne cuda
ktsw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 19:31   #2336
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
chyba bałabym sie robic migdała sama,nic o tym nie wiedząc.pewnie jest watek o migdałowym,ale moze moglabys mi po krotce napisac cos o nim?
To jest tak samo , jak tonik , który ukręciłaś.Kupujesz kwas migdałowy na mazidłach ,woda destylowana na stacji benzynowej ,dwie strzykawki , małą i dużą.Odmierzasz wode ,np. do kieliszka lub buteleczki ,wsypujesz kwas ,delikatnie kręcisz ,żeby się rozpuściło , nakładasz na twarz , wacikiem ,pędzelkiem , palcem.Twarz umyta , przetarta spirytusem.Trzymasz min. 5 minut ,jakby bardzo piekło ,zazwyczaj 10-15 minut.Może wystąpić lekkie pobielenie skóry. Zmywasz letnią wodą z mydłem dla dzieci , lub szarym.Nakładasz tłusty krem.Zaczynasz od najniższych stężeń : 1ml kwasu ubity w strzykawce na 4 mililitry wody.To jest 16,7%. Toniki się stosuje 10%,bez zmywania.Jeden peeling na tydzień.Każdy następny mocniejszy ,potem jeszcze można robić na spirytusie , żeby zwiększyć moc.Powinno się zrobić 6-8 peelingów.Powodzenia.
Stary 2009-04-09, 20:21   #2337
majaki
Raczkowanie

Cytat:

majaki napisałas ze smarujesz sie 30 godzin ( 30h) przed wyjsciem ...hehe, tez mam ta biodermę i specjalnie sprawdzalam czy mozna nakładac na nia podkład.pani a aptece powiedziala ze tak,a poza tym to z tego co wyczytalam na watku o filtrach i malowaniu sie,to chyba mozna.on poza parsolem ma inne filtry ,ktore w razie destabilizacji parsolu (przez mike czy inne takie składniki z podkładu),bedą chronic twarz.tak mi sie wydaje, ze widzialam jak dziewczyny o tym gdzies dyskutowaly.ja nie jestem specjalista wiec moze niech ktos jeszcze sie wypowie

Hahaha.O to bardzo dobrze że można bo nie dość, że starsznie mnie męczy to nakładnaie filtra cała biała twarz i świecąca to jeszcze by posżło to na marne.
Stary 2009-04-09, 22:49   #2338
zetafon
Zakorzenienie

Cytat:
To jest tak samo , jak tonik , który ukręciłaś.Kupujesz kwas migdałowy na mazidłach ,woda destylowana na stacji benzynowej ,dwie strzykawki , małą i dużą.Odmierzasz wode ,np. do kieliszka lub buteleczki ,wsypujesz kwas ,delikatnie kręcisz ,żeby się rozpuściło , nakładasz na twarz , wacikiem ,pędzelkiem , palcem.Twarz umyta , przetarta spirytusem.Trzymasz min. 5 minut ,jakby bardzo piekło ,zazwyczaj 10-15 minut.Może wystąpić lekkie pobielenie skóry. Zmywasz letnią wodą z mydłem dla dzieci , lub szarym.Nakładasz tłusty krem.Zaczynasz od najniższych stężeń : 1ml kwasu ubity w strzykawce na 4 mililitry wody.To jest 16,7%. Toniki się stosuje 10%,bez zmywania.Jeden peeling na tydzień.Każdy następny mocniejszy ,potem jeszcze można robić na spirytusie , żeby zwiększyć moc.Powinno się zrobić 6-8 peelingów.Powodzenia.
chyba spirytus to za mocny na moja cere,koniecznie trzeba go uzywac przed nalozeniem peelingu? btw mam miec od jednej z wizazanek peg wiec moze cos z nim pokombinowac...a jak sie zwieksza stezenie peelingu?jak mam 1ml kwasu na 4 ml wody ,to jak zwieksza sie pozniej proporcje?widze ze z krakowa jestes,moze jakbys cos zamawiala na mazidlach to moglabym sie podpiac z tym kwasem.

od 01.11.2010 oszczędzam
Stary 2009-04-09, 23:59   #2339
meredith85
Raczkowanie

Zeta, jako ze peg masz miec ode mnie to ja ci co nieco wyprostuje. Nie musisz sie smarowac spirytusem przed peelingiem, z tego co mowilas masz wrazliwa cere, wiec sie nie smaruj. Takie rzeczy to dla tych, co im naczynka nie szaleja. Po drugie migdal sie rozpuszcza w wodzie, wiec nie ma co kombinowac, peg zostaw na salicylowy. Po trzecie stezenie sie zwieksza, zwiekszajac ilosc kwasu, a zmiejszajac wody. Wychodzac od 1 ml kwasu na 4 ml wody zwiekszajac stezenie zmniejszasz ilosc wody, zwiekszasz kwasu. Stezenie najlepiej liczyc kalkulatorem http://members.lycos.co.uk/kickic/kalkulator.html
Na twoim miejscu nie kupowalabym jednak migdalowego, mi nic ten kwas nie robi i juz sie nim nie peelinguje.
meredith85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 14:36   #2340
aaaania1989
Zakorzenienie

Mam 20 lat.Jestem początkująca zarówno z filtrami jak i biochemia ogólnie.Proszę o jakiś przykładowy zestaw kosmetyków do pielęgnacji twarzy dla mnie.Na razie zastanawiam się nad filtrem-jestem w czasie testów próbek z apteki.
A oto moje charakterystyczne cechy
  • -cera mieszana-świecę się na czole,nosie i brodzie a poliki mam normalne,czasem suche
  • -rozszerzone pory:polika,nos,czoło
  • -wągry na nosie
  • -niby nie widzę rozszerzonych naczynek-mam tylko 1 pajączka ale pod wpływem nagłej zmiany temperatury,gorąca,zimna czy stresu robię się czerwona jak burak.Poza tym mama,babcia i moja 15letnia siostra mają straszny problem z naczynkami i są non-stop czerwone
Więc mam pomysł na poranna pielęgnację:
  • -jakiś żel oczyszczający ,albo mydło siarkowe.Może zakupię jakiś Effaclar albo avene ,bo na żelu vichy normaderm się zawiodłam.Doradżcie coś
  • -hydrolat z kocanki,oraz oczarowy-czy mogę stosować jeden po drugim czy np 1 dzień kocanka a 2 oczarowy?
  • -jakiś dobry krem nawilżający pod oczy-nie znam takiego na razie ???
  • -filtr...i tu problem bo chce jakiś mineralny i najlepiej koloryzujący żeby nie być blada jak trup .POMÓŻCIE
Wieczorem:
no właśnie...
  • demakijaż-polecacie coś? szczególnie delikatnego pod oczy
  • hydrolaty(to samo co rano)
  • i chciałabym na noc jakiś odżywczy ,bogaty krem...czy odpowiedni będzie Iwostin ten z witaminami na noc?
A gdzie włączyć coś na pory i wągry ???
poza tym mam obsesje a temat skóry pod oczami,ciągle wydaje mi się że mam ogromne zmarszczki,przyglądam się rówieśniczką i niektóre mają gorzej-to chyba tzw mimiczne,takie delikatne linie pod oczami które widac u mnie chyba tylko z bardzo bliska
Proszę o poradę dziewczyny

Tagi
avene nadwrażliwa, blizny, krem, kwasy, mieszana, naczynka, opalanie, pielędnacja, pięlęgnacja, problem, przebarwienia, przerwa kuracja ruboril, retinoidy, slonce, sucha ściągnięta, tonik bha żel hialuronowy, tradzik, trądzik, twarz, zima

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości