Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-10, 17:38   #2341
zetafon
Zakorzenienie

Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
Zeta, jako ze peg masz miec ode mnie to ja ci co nieco wyprostuje. Nie musisz sie smarowac spirytusem przed peelingiem, z tego co mowilas masz wrazliwa cere, wiec sie nie smaruj. Takie rzeczy to dla tych, co im naczynka nie szaleja. Po drugie migdal sie rozpuszcza w wodzie, wiec nie ma co kombinowac, peg zostaw na salicylowy. Po trzecie stezenie sie zwieksza, zwiekszajac ilosc kwasu, a zmiejszajac wody. Wychodzac od 1 ml kwasu na 4 ml wody zwiekszajac stezenie zmniejszasz ilosc wody, zwiekszasz kwasu. Stezenie najlepiej liczyc kalkulatorem http://members.lycos.co.uk/kickic/kalkulator.html
Na twoim miejscu nie kupowalabym jednak migdalowego, mi nic ten kwas nie robi i juz sie nim nie peelinguje.
musimy sie umowic po odbiór tego pegu wiem ze to dopiero po 20stym ktoryms,bede dzwonic.a co do migdała to chyba sobie go sprobuje.wiem ze on nie robi jakiejs diametralnej masakry na buzi i tylko ewentualnie poprawia wyglad cery u niektorych.no ale sama chce spróbowac.poczytam jeszcze o nim na watku o migdałowym.dzieki za wskazówki co do tego mieszania i spirytusu

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 18:14   #2342
Charming Paige
Raczkowanie

Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mam nadzieję dziewczyny, ze mnie też pomożecie Mimo, że na wizażu już trochę siedze, biochemię czytam od tygodnia Więc nie krzycznie jeśli zadaje zbyt oczywiste pytania
A więc tak: mam cerę raczej mieszaną, skłonną do wyprysków, nosek cały w zaskornikach, przetłuszczająca się strefa T i normalne, czasem suche, zaczerwienione policzki i masa przebarwień, bliznewek po wypryskach.

Demakijaż: ?
Rano: Iwostin solecrin, SPF25
Wieczorem: Acne Derm
Na niespodzianki brevoxyl / maść cynkowa

Myślalam o jakimś łagodnym toniku i slawnym Effaclar K ale nie wiem kiedy to umieścić? rano czy wieczorem? Jak lepiej ułożyć, żeby miało to ręce i nogi?
Charming Paige jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 20:03   #2343
Liczi.Aliczi
Przyczajenie

Red face Jaki skład podkładu jest dla mnie najlepszy?

Jaki skład podkładu jest dla mnie lepszy? Mam cere mieszaną z zaskórnikami zamkniętymi na czole i policzkach.

Skład 1
Vichy DERMABLEND: Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Pentylene Glycol, Disterdimonium, Hectorite, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl, Glutamate, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Butylparaben
(+/- May contain: CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77492/Iron Oxides)

SKŁAD 2
LA ROCHE POSAY UNIFIANCE
Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl- 4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl Dimethicone Copolyol, Hexyl Laurate, Acetylated Glycol Stearate, Magnesium Sulfate, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Disteardimonium Hectorite, Ethylhexyloxyglycerin/ Octoxyglycerin, Aluminium Hydroxide. (+/- May Contain CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77491, CI 77499/Iron Oxides)

Uważam że składy są bardzo do siebie podbne, ale chyba przyjemniejszy ma jedank 1 Vichy. A co Wy o tym sądzicie. Bardzo, bardzo prosze o pomoc i serdecznie pozdrawiam.

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-04-10 o 23:46 Powód: Aby post byl czytelny:)
Liczi.Aliczi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 20:22   #2344
Annaluka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
23 lata, koniec kuracji wewnętrznymi retinoidami

rano:
- żel do mycia twarzy Ziaja Calma
- filtr SPF30 Oriflame Optimals, teraz przejdę na Solecrin Iwostinu
- korektor antybakteryjny Bell
- puder sypki Luminelle Yves Rocher

(wiem, że lepiej stosować mineralny puder, ale coś nie mogę się przekonać do tych kolorów pudrów mineralnych; a jutro kupuję prawdopodobnie korektor mineralny Maybelline)

na noc:
- żel do mycia twarzy Ziaja Calma
- w tej chwili nic nie smaruję bo nie powinnam w związku z retinoidami (czasem punktowo Nanobase, na przesuszenia), ale muszę zdecydować, co zacznę stosować teraz po zakończeniu kuracji. I dlatego szukam u was pomocy, może coś polecicie? Zastanawiam się nad AA Young antybakteryjnym, ale może coś innego nie zapychającego.
- pod oczy stosuję od czasu do czasu co mi wpadnie w łapki - raz żel z chabrem Flos leku, raz z Ziaji z bławatkiem
Żel wybrałaś bardzo dobry Filtr faktycznie zmień na wyższy. Iwostin jest super Ja teraz testuję Lirene, bo już nabyłam. Też bardzo fajny filtr. Zdecydowanie najmniej się po nim świecę.

Co do nawilżania... Zajrzyj na wątek poświęcony produktom z Rossmanna. Wiele dobrych i tanich kremów z serii Babydream etc.
Dobra jest też Calma nawilżająca Ziaji, emulsja przeciwzmarszczkowa Ava.

Cytat:
Napisane przez shmoopy Pokaż wiadomość
-bardzo dziękuję za pomoc Annaluka

Atre jest ponoć mocny, ale dziewczyny sobie chwalą. Jedno stosowanie i tydzień złuszczania się
-dokładnie, użyłam go punktowo tylko raz - dwa wieczory z rzędu - i byłam przerażona jak po obudzeniu strasznie się łuszczyłam. nie wiem jakby to wyglądało gdybym nałożyła na całą twarz...

Na zaskórniaki dobry jest kwas salicylowy. Skoro zagłębiłaś się już w biochemię - o czym świadczą hydrolaty, olejki etc. - może ukręcisz sobie tonik z BHA. W każdym razie poszukaj o tym informacji.
-no właśnie wycofałam się tylko dlatego, że idzie lato i mimo, że będę nosić filtry i na pewno nie będę opalać twarzy (no może w sierpniu ale wtedy na lipiec odstawie diacneal) to obawiam się że przy kwasach i tak mogę sobie tylko zaszkodzić jak się "niechcący" parę razy nasłonecznię... nawet zastanawiam się nad odstawieniem maseczki aspirynowej... hmmm????

Ja tam nic nie odstawiam. Filtruję się i wierzę, że filtr zapewni mi odpowiednią ochronę przed promieniowaniem.

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Mam 20 lat.Jestem początkująca zarówno z filtrami jak i biochemia ogólnie.Proszę o jakiś przykładowy zestaw kosmetyków do pielęgnacji twarzy dla mnie.Na razie zastanawiam się nad filtrem-jestem w czasie testów próbek z apteki.
A oto moje charakterystyczne cechy
  • -cera mieszana-świecę się na czole,nosie i brodzie a poliki mam normalne,czasem suche
  • -rozszerzone pory:polika,nos,czoło
  • -wągry na nosie
  • -niby nie widzę rozszerzonych naczynek-mam tylko 1 pajączka ale pod wpływem nagłej zmiany temperatury,gorąca,zimna czy stresu robię się czerwona jak burak.Poza tym mama,babcia i moja 15letnia siostra mają straszny problem z naczynkami i są non-stop czerwone
Więc mam pomysł na poranna pielęgnację:
  • -jakiś żel oczyszczający ,albo mydło siarkowe.Może zakupię jakiś Effaclar albo avene ,bo na żelu vichy normaderm się zawiodłam.Doradżcie coś
  • -hydrolat z kocanki,oraz oczarowy-czy mogę stosować jeden po drugim czy np 1 dzień kocanka a 2 oczarowy?
  • -jakiś dobry krem nawilżający pod oczy-nie znam takiego na razie ???
  • -filtr...i tu problem bo chce jakiś mineralny i najlepiej koloryzujący żeby nie być blada jak trup .POMÓŻCIE
Wieczorem:
no właśnie...
  • demakijaż-polecacie coś? szczególnie delikatnego pod oczy
  • hydrolaty(to samo co rano)
  • i chciałabym na noc jakiś odżywczy ,bogaty krem...czy odpowiedni będzie Iwostin ten z witaminami na noc?
A gdzie włączyć coś na pory i wągry ???
poza tym mam obsesje a temat skóry pod oczami,ciągle wydaje mi się że mam ogromne zmarszczki,przyglądam się rówieśniczką i niektóre mają gorzej-to chyba tzw mimiczne,takie delikatne linie pod oczami które widac u mnie chyba tylko z bardzo bliska
Proszę o poradę dziewczyny
Co do oczyszczanie - zrezygnuj z tego co chcesz kupić. Oczyszczacz musi być skuteczny, ale też łagodny Żeby Ci dodatkowo niepotrzebnie nie wysuszył buzi - szczególnie policzków.

Tanie i dobre żele ma Ziaja np. Calma, Tin Tin. Poczytaj opinie.

Hydrolaty możesz stosować zamiennie. Można je nawet mieszać pół na pół etc.

Krem pod oczy? Nie rozgraniczam tylko używam czegoś co jest do całej twarzy. Ja pod oczy smaruję się Redermiciem LRP do cery suchej, emulsją przeciwzmarszczkową Ava Mustela i żelami z Flos-leku (ale one nie nawilżają dobrze).

Z filtrem nie pomogę.

Do demakijażu oczu polecany jest micel Biodermy.

Na wągry - BHA. Kwas salicylowu - toniki i peelingi na jego bazie. Albo kupny np. Effaclar K.
Jeden wieczór - coś nawilżającego, drugi wieczór - coś na wągry itd.

Cytat:
Napisane przez Charming Paige Pokaż wiadomość
Mam nadzieję dziewczyny, ze mnie też pomożecie Mimo, że na wizażu już trochę siedze, biochemię czytam od tygodnia Więc nie krzycznie jeśli zadaje zbyt oczywiste pytania
A więc tak: mam cerę raczej mieszaną, skłonną do wyprysków, nosek cały w zaskornikach, przetłuszczająca się strefa T i normalne, czasem suche, zaczerwienione policzki i masa przebarwień, bliznewek po wypryskach.

Demakijaż: ?
Rano: Iwostin solecrin, SPF25
Wieczorem: Acne Derm
Na niespodzianki brevoxyl / maść cynkowa

Myślalam o jakimś łagodnym toniku i slawnym Effaclar K ale nie wiem kiedy to umieścić? rano czy wieczorem? Jak lepiej ułożyć, żeby miało to ręce i nogi?
Demakijaż. Najlepiej, żeby był dokładny.

Do oczu najlepiej micel, który przyciąga brud jak magnes. Potem warto mleczko do demakijażu rozmasować na buzi i wytrzeć wacikiem. A na koniec umyć twarz żelem myjącym.

Ztonizować i odśweżyć można hydrolatem. Nie znam dobrego toniku - zajrzyj na KWC. Kiedyś polecany był tonik Melisa Uroda.

Zmień filtr na wyższy.

Możesz stosować wszystko razem.

Np.
pon - Acne Derm
wt - Effaclar K
śr - nawilżacz
czw - AD
pt - Effaclar K
sob - Brevoxyl
nd - peeling, nawilżanie

Przynajmniej ja bym sobie to tak ułożyła

Sama musisz wyczuć potrzeby sóry, czy potrzebujesz więcej nawilżania czy mniej.
A i to wszystko stosowane na noc, bo na dzień filtr.
Stary 2009-04-10, 20:58   #2345
aaaania1989
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Żel wybrałaś bardzo dobry Filtr faktycznie zmień na wyższy. Iwostin jest super Ja teraz testuję Lirene, bo już nabyłam. Też bardzo fajny filtr. Zdecydowanie najmniej się po nim świecę.

Co do nawilżania... Zajrzyj na wątek poświęcony produktom z Rossmanna. Wiele dobrych i tanich kremów z serii Babydream etc.

Ja tam nic nie odstawiam. Filtruję się i wierzę, że filtr zapewni mi odpowiednią ochronę przed promieniowaniem.

Co do oczyszczanie - zrezygnuj z tego co chcesz kupić. Oczyszczacz musi być skuteczny, ale też łagodny Żeby Ci dodatkowo niepotrzebnie nie wysuszył buzi - szczególnie policzków.

Tanie i dobre żele ma Ziaja np. Calma, Tin Tin. Poczytaj opinie.

Hydrolaty możesz stosować zamiennie. Można je nawet mieszać pół na pół etc.

Krem pod oczy? Nie rozgraniczam tylko używam czegoś co jest do całej twarzy. Ja pod oczy smaruję się Redermiciem LRP do cery suchej, emulsją przeciwzmarszczkową Ava Mustela i żelami z Flos-leku (ale one nie nawilżają dobrze).

Z filtrem nie pomogę.

Do demakijażu oczu polecany jest micel Biodermy.

Na wągry - BHA. Kwas salicylowu - toniki i peelingi na jego bazie. Albo kupny np. Effaclar K.
Jeden wieczór - coś nawilżającego, drugi wieczór - coś na wągry itd.

Do oczu najlepiej micel, który przyciąga brud jak magnes. Potem warto mleczko do demakijażu rozmasować na buzi i wytrzeć wacikiem. A na koniec umyć twarz żelem myjącym.

Ztonizować i odśweżyć można hydrolatem. Nie znam dobrego toniku - zajrzyj na KWC. Kiedyś polecany był tonik Melisa Uroda.

Zmień filtr na wyższy.

Np.
pon - Acne Derm
wt - Effaclar K
śr - nawilżacz
czw - AD
pt - Effaclar K
sob - Brevoxyl
nd - peeling, nawilżanie

Sama musisz wyczuć potrzeby sóry, czy potrzebujesz więcej nawilżania czy mniej.
ale właśnie zależy mi żeby coś wysuszyło mi czoło i brodę...podobno pod oczy ma być specjalny krem bo skóra jest tam dużo cieńsza i ma on być mniej intensywny
Stary 2009-04-10, 21:11   #2346
Limonatka
Zakorzenienie

Cytat:

a co do za filtr z Lirene, bo nie słyszałam jeszcze o żadnym fotostabilnym z tej firmy.

dziękuję za pomoc

Limonatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 21:59   #2347
karolina777
Raczkowanie

Witam,
Po długiej literaturze wątków o kwasach, pielęgnacji cery naczynkowej, wrażliwej, składzie kosmetyków i po przeczytaniu wszystkich postów L_V i Hexanny doszłam do wniosku, że moja pielęgnacja cery jest chaotyczna.
Ułożyłam więc plan pielęgnacji i bardzo bardzo proszę o ocenę.

Cera: lat 25, mieszana sucha na policzkach, wrażliwa, naczynkowa policzki-nos (kilka popękanych, zaczerwinienia); zaskórniki: broda, czoło, nos; pojedyńcze wypryski na czole; przebarwienia i niewielkie blizy po trądziku na nosie i czole, pierwsze zmarszczki mimiczne.

Cel: cera bez zaskórników, przebarwień, niedoskonałości, obkurczone, mniej widoczne, uszczelnone naczynka, brak zaczerwienienia, cera zdrowa i rozświetlona.

plan pielęgnacji:
rano:
żel do mycia - AA Young
hydrolat z kocanki/różany/oczarowy
serum z wit C - na poczatek cevikap, potem coś droższego np serum z bu.
filtr - avene 50+

wieczor/późnie popoludnie:
mleczko do demakijażu - ziaja rumiankowa
żel do mycia twarzy -AA Young
krem na naczynka - atw terapie urody, krem na naczynka

noc:
1dzień LRP Effaclar K + po godzinie Xerial, jesli bedzie potrzeba
2dzień Diroseal Avene + po godzinie Xerial, jesli bedzie potrzeba
3dzień peeling enzymatyczny (z bu), maseczka z bu, Xerial5
i powtarzam 1..2..3..itd

Zastanawiam się czy nie zamienić nawilżacza na Ziaja Calma hlc, tylko boje się że będzie mnie zapychał, dlatego w pierwszej chwili wybrałam xerial5.
W razie potrzeby dołoże nawilżacz przed filtrem. Chciałabym też dołożyć jeszcze krem brązujący, tylko nie jestem pewna gdzie. Może przed filterm??

Bardzo prosze o ocenę

Edytowane przez karolina777
Czas edycji: 2009-04-10 o 22:30
karolina777 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 22:48   #2348
Annaluka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
ale właśnie zależy mi żeby coś wysuszyło mi czoło i brodę...podobno pod oczy ma być specjalny krem bo skóra jest tam dużo cieńsza i ma on być mniej intensywny
Tylko że wysuszenie skóry prowadzi do nadmiernej produkcji sebum = więcej zaskórniaków, pryszczy etc.

Poczytaj Barbarę Kwiatkowską na temat pielęgnacji okolic oczu:
http://www.biochemiaurody.fora.pl/te...-oczu,298.html

Cytat:
a co do za filtr z Lirene, bo nie słyszałam jeszcze o żadnym fotostabilnym z tej firmy.

dziękuję za pomoc
Nie ma sprawy

A filtr ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,25...rsja-2008.html
Fotostabilny

Widzę, że już zawitałaś do Rossmannowskiego wątku

Cytat:
Napisane przez karolina777 Pokaż wiadomość
Witam,
Po długiej literaturze wątków o kwasach, pielęgnacji cery naczynkowej, wrażliwej, składzie kosmetyków i po przeczytaniu wszystkich postów L_V i Hexanny doszłam do wniosku, że moja pielęgnacja cery jest chaotyczna.

Cera: lat 25, mieszana sucha na policzkach, wrażliwa, naczynkowa policzki-nos (kilka popękanych, zaczerwinienia); zaskórniki: broda, czoło, nos; pojedyńcze wypryski na czole; przebarwienia i niewielkie blizy po trądziku na nosie i czole, pierwsze zmarszczki mimiczne.

Cel: cera bez zaskórników, przebarwień, niedoskonałości, obkurczone, mniej widoczne, uszczelnone naczynka, brak zaczerwienienia, cera zdrowa i rozświetlona.

plan pielęgnacji:
rano:
żel do mycia - AA Young
filtr - avene 50+

noc:
i powtarzam 1..2..3..itd

Zastanawiam się czy nie zamienić nawilżacza na Ziaja Calma hlc, tylko boje się że będzie mnie zapychał, dlatego w pierwszej chwili wybrałam xerial5.
W razie potrzeby dołoże nawilżacz przed filtrem. Chciałabym też dołożyć jeszcze krem brązujący, tylko nie jestem pewna gdzie. Może przed filterm??

Bardzo prosze o ocenę
Ogólnie bardzo dobry plan Widać, że sporo czytałaś i bardzo fajnie, że szukasz sama informacji

Ziaja Calma nawilżająca jest chwalona! Bo z tą biolipidową to gorzej składowo.

Nie wiem, gdzie wcisnąć ten krem brązujący... Może po peelingu i maseczce byś się smarowała brązerem na noc. Jakby było mało nawilżania to potem się dosmarujesz..

Może mądrzejsze głowy Ci jeszcze coś poradzą
Stary 2009-04-10, 22:55   #2349
Charming Paige
Raczkowanie

Cytat:

Zmień filtr na wyższy.

Np.
pon - Acne Derm
wt - Effaclar K
śr - nawilżacz
czw - AD
pt - Effaclar K
sob - Brevoxyl
nd - peeling, nawilżanie

Sama musisz wyczuć potrzeby skóry, czy potrzebujesz więcej nawilżania czy mniej.
Dziękuję! Bardzo mi pomogłaś! Postaram się iść wg planu, który mi ułożyłaś Mam jeszcze tylko 2 pytania:
1. Kiedy powinnam stosować tonik / hydrolat ? Po całkowitym demakijażu, tak?
2. Czy nie powinnam używać dodatkowo jakiegoś kwasu retinoidowego?
Stary 2009-04-10, 23:11   #2350
Limonatka
Zakorzenienie

Cytat:

A filtr ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,25...rsja-2008.html
Fotostabilny

Widzę, że już zawitałaś do Rossmannowskiego wątku
tak, tak, dziękuję za pomysł - świetny wątek i jak sama widziałaś - tyle daje już sobie listę stworzyłam na następną wizytę w Rossmannie

Limonatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 23:44   #2351
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez karolina777 Pokaż wiadomość
Witam,

plan pielęgnacji:
rano:
żel do mycia - AA Young
filtr - avene 50+

noc:
i powtarzam 1..2..3..itd

Bardzo prosze o ocenę
Namowilabym Cie na tonik PHA 6% z BU zamiast Effaclaru K
Moja cera jest podobna do Twojej i od kiedy siegnelam po ten tonik jestem zachwycona zreszta kwasy PHA przemawiaja do mnie zdecydowanie lepiej

Jaki krem brazujacy?podaj nazwe,moze jakis link bo sama jestem ciekawa osobiscie na okres wiosny i lata lubie wszelkie mazidla tonujace.

Charming Paige

Tonik/hydrolat mozna uzywac wedle uznania-nie ma sztywnych regul poza tym sama musisz wyczuc kiedy Ci to najbardziej odpowiada.

Masz do uzycia Acne Derm,Effaclar K i Brevoxyl-nie kombinowalabym wiecej,albo z czegos rezygnujesz ale nic nie dokladasz i na jesien mozna wprowadzic modyfikacje-poza tym sumiennie sie filtruj

aaaania1989

Annaluka dobrze Ci odpowiedziala,nie kombinuj za bardzo bo mozesz przedobrzyc i jak mam rozumiec,ze chcesz zeby Ci wysuszylo czolo i brode
Odnosnie kremu pod oczy to...dobieramy go stosowanie do potrzeb specjalany krem

Polecam lekture
Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY
Stary 2009-04-10, 23:45   #2352
zetafon
Zakorzenienie

Cytat:
tak, tak, dziękuję za pomysł - świetny wątek i jak sama widziałaś - tyle daje już sobie listę stworzyłam na następną wizytę w Rossmannie
ja patrzylam po rossmanach w krk i jeszcze nie mieli filtrów.ale to bylo tydzien temu wiec moze sie pojawią

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 23:52   #2353
Charming Paige
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Charming Paige

Tonik/hydrolat mozna uzywac wedle uznania-nie ma sztywnych regul poza tym sama musisz wyczuc kiedy Ci to najbardziej odpowiada.

Masz do uzycia Acne Derm,Effaclar K i Brevoxyl-nie kombinowalabym wiecej,albo z czegos rezygnujesz ale nic nie dokladasz i na jesien mozna wprowadzic modyfikacje-poza tym sumiennie sie filtruj
Dzięki Myślisz, że taki zestaw da radę zaskórnikom, przebarwieniom i ropnym pryszczom? Ile mniej, więcej będę musiała czekać na efekty?
Stary 2009-04-10, 23:53   #2354
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Jaki skład podkładu jest dla mnie najlepszy?

Cytat:
Napisane przez Liczi.Aliczi Pokaż wiadomość
Jaki skład podkładu jest dla mnie lepszy? Mam cere mieszaną z zaskórnikami zamkniętymi na czole i policzkach.

Skład 1
Vichy DERMABLEND: Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Pentylene Glycol, Disterdimonium, Hectorite, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl, Glutamate, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Butylparaben
(+/- May contain: CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77492/Iron Oxides)

SKŁAD 2
LA ROCHE POSAY UNIFIANCE
Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl- 4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl Dimethicone Copolyol, Hexyl Laurate, Acetylated Glycol Stearate, Magnesium Sulfate, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Disteardimonium Hectorite, Ethylhexyloxyglycerin/ Octoxyglycerin, Aluminium Hydroxide. (+/- May Contain CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77491, CI 77499/Iron Oxides)

Uważam że składy są bardzo do siebie podbne, ale chyba przyjemniejszy ma jedank 1 Vichy. A co Wy o tym sądzicie. Bardzo, bardzo prosze o pomoc i serdecznie pozdrawiam.
Analiza Dermablendu
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=893

Analiza Unifiance
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=2478
Stary 2009-04-11, 01:23   #2355
karolina777
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Namowilabym Cie na tonik PHA 6% z BU zamiast Effaclaru K
Moja cera jest podobna do Twojej i od kiedy siegnelam po ten tonik jestem zachwycona zreszta kwasy PHA przemawiaja do mnie zdecydowanie lepiej

Jaki krem brazujacy?podaj nazwe,moze jakis link bo sama jestem ciekawa osobiscie na okres wiosny i lata lubie wszelkie mazidla tonujace.
Serdecznie dziękuję
Skuszę się na tonik PHA 6% z BU.
A co do kremu brązującego, to właśnie jestem na etapie szukania (a zaczęłam zwracać uwagę na skład dzieki lekturze forum), i z tego co się orientowałam to są one strasznie naładowane zapychaczami, ale mam nadzeję że coś znajdę. Jeszcze raz dziekuję za pomoc

---------- Dopisano o 01:23 ---------- Poprzedni post napisano o 01:13 ----------

Cytat:
Ogólnie bardzo dobry plan Widać, że sporo czytałaś i bardzo fajnie, że szukasz sama informacji

Ziaja Calma nawilżająca jest chwalona! Bo z tą biolipidową to gorzej składowo.

Nie wiem, gdzie wcisnąć ten krem brązujący... Może po peelingu i maseczce byś się smarowała brązerem na noc. Jakby było mało nawilżania to potem się dosmarujesz..

Może mądrzejsze głowy Ci jeszcze coś poradzą
Bardzo dziękuję
karolina777 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 17:57   #2356
Ineso
Matka Smoka

Od pewnego czasu używam kremu Farmona, Dermacos Anti spot - krem na noc redukujący przebarwienia. I dziś wyczytałam na stronie Farmony, że w składzia ma AHA (opis u producenta http://www.farmona.pl/pielegnacja-tw...cos-anti-spot/) - moje pytanie - czy duzo tego kwasu tam jest? mam cerę naczynkową - to po pierwsze, po drugie - nie wiem czy go odstawiac na wiosnę/lato z tego względu.
Skład:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg farmona.jpg (21,3 KB, 12 załadowań)
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 18:45   #2357
ylona
Przyczajenie

biochemia dla laika...doradźcie prosze :)

Witam Was serdecznie!

Odnalzałam to forum dzieki siostrze i jak narazie obracam się tu trochę po omacku nie wiem od czego zacząc, zeby miec taka wiedze jak Wy i swobodę w dobieraniu kosmetyków. Chacialabym prosic Was o radę , ponieważ zanim sama ogarne ten ogrom miną wieki a chcialabym zaczac jak najszybciej dbac tak jak sie powinno o swoja cere i ciałko

Mam 22 lata i chialabym zwalczyc pryszcze, naczynka i zapobiec zmarszczkom ktore juz sie pojawiły. Mam cere mieszana , z duza sklonnoscia do wypryskow wszelkiego rodzaju od zaskorniakow po te bardzo bolace (broda, nos i wokol ,czasami przy policzkach , czolo) , do tego jeszcze mam cere naczynkowa, pelno pajaczkow na nosie, blada skore (ktora chcialabym "opalic" samoopalaczem ) , sine worki pod oczami , rano zapuchniete oczy i to bez wzgledu na to czy spie 5 czy 8h :/ i te nieszczesne zmarszczki na czole i wokol oczu :/ Dodam ze pale , czy mam szara , blada cere. Dziewczyny co możecie mi poradzic? Jakie stosowac kosmetyki rano i wieczorem? Dodam , ze musze zawsze rano miec pelny makijaz tzn fluid+ korektor na buzi zeby zakryc te niedoskonalosci , aktualnie uzywam L'oreal mat cashmere i korektor normaderm vichy do wypryskow. Buzie myje rano i wieczorem garnierem z drobinkami , oczka jeszcze przecieram płynem miclearnym AA, stosuje krem nivea young matujący, pod oczy garnier z kofeina i taka metalowa kuleczka (nutri dermist) zeby ta opuchlizna zeszla , ale nie zbyt pomaga na since a na noc jak mnie wysypie mocno stosuje punktowy garnier na wypryski. Co zmienic , czego uzywac i co z tymi zmarszczkami? Nie chce isc do drogeri i kupic pierwszych lepszych specyfikow bo mam dosc eksperymentowania
ylona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 19:23   #2358
confused_girl
Zadomowienie

Dot.: biochemia dla laika...doradźcie prosze :)

Cytat:
Napisane przez ylona Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie!

Odnalzałam to forum dzieki siostrze i jak narazie obracam się tu trochę po omacku nie wiem od czego zacząc, zeby miec taka wiedze jak Wy i swobodę w dobieraniu kosmetyków. Chacialabym prosic Was o radę , ponieważ zanim sama ogarne ten ogrom miną wieki a chcialabym zaczac jak najszybciej dbac tak jak sie powinno o swoja cere i ciałko

Mam 22 lata i chialabym zwalczyc pryszcze, naczynka i zapobiec zmarszczkom ktore juz sie pojawiły. Mam cere mieszana , z duza sklonnoscia do wypryskow wszelkiego rodzaju od zaskorniakow po te bardzo bolace (broda, nos i wokol ,czasami przy policzkach , czolo) , do tego jeszcze mam cere naczynkowa, pelno pajaczkow na nosie, blada skore (ktora chcialabym "opalic" samoopalaczem ) , sine worki pod oczami , rano zapuchniete oczy i to bez wzgledu na to czy spie 5 czy 8h :/ i te nieszczesne zmarszczki na czole i wokol oczu :/ Dodam ze pale , czy mam szara , blada cere. Dziewczyny co możecie mi poradzic? Jakie stosowac kosmetyki rano i wieczorem? Dodam , ze musze zawsze rano miec pelny makijaz tzn fluid+ korektor na buzi zeby zakryc te niedoskonalosci , aktualnie uzywam L'oreal mat cashmere i korektor normaderm vichy do wypryskow. Buzie myje rano i wieczorem garnierem z drobinkami , oczka jeszcze przecieram płynem miclearnym AA, stosuje krem nivea young matujący, pod oczy garnier z kofeina i taka metalowa kuleczka (nutri dermist) zeby ta opuchlizna zeszla , ale nie zbyt pomaga na since a na noc jak mnie wysypie mocno stosuje punktowy garnier na wypryski. Co zmienic , czego uzywac i co z tymi zmarszczkami? Nie chce isc do drogeri i kupic pierwszych lepszych specyfikow bo mam dosc eksperymentowania
witaj
Przede wszystkim radzę odstawić papierosy Możesz tez napisać coś na temat swojej diety? Często sposób odżywiania ma duży wpływ stan cery Co do sposobu pielęgnacji :
  • sińce pod oczami - na to najlepsze jest serum z witaminą C. Z gotowych produktów możesz kupić Flavo-C, ale jego cena nie jest niska - ok. 70zł. Lepiej zamówić zestaw do samodzielnego wykonania takiego serum z Biochemii Urody. No i witamina C dobrze przeciwdziała zmarszczkom
  • opuchlizna i naczynka - szukaj kosmetyków z ekstraktami z kasztanowca i arniki, z witaminą C i rutyną. Jeżeli nie przeraza Cie samodzielne kręcenie kosmetyków to polecam kompleks na naczynka z Naturalis - sama używam i bardzo sobie chwalę. Zmniejsza rumień i ładnie nawilża skórę
  • mycie twarzy - jeżeli masz problemy z wypryskami to zrezygnowałabym z wszelkiego rodzaju drobinek. Poszukaj delikatnego żelu do mycia buzi, pamiętam, że AA ma taki w swojej ofercie. Nieżły jest też Physiogel. Ja osobiście jestem wielka wielbicielką olejku do mycia buzi. Dobre tez sa płyny micelarne, np. Bioderma Sensibio
  • niespodzianki - poszukaj preparatów z kwasami BHA albo AHA. Tylko pamiętaj, że uzywając ich musisz pamiętac o filtrach na dzień. Z gotowych kosmetyków niezły jest Effaclar (La Roche Posay) lub Lysanel (SVR) Na początek fajny jest olejek z kwasami BHA z Biochemii urody albo z 1%LHA ze ZróbSobieKrem. Mają wyższe pH niz normalne kosmetyki z kwasami, dlatego nie wymagaja filtrów.
Mam nadzieje, ze nie wystraszyłam Cie moim postem

Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 19:30   #2359
travirra
Raczkowanie

Dziewczyny stosuje od konca lutego Acne Derm. Owszem moze i troszke pomaga, ale chcialabym cos mocniejszego. Niedlugo odstawie AD, bo zbliza sie lato. Moglybyscie mi doradzic mi cos mocniejszego na przebarwienia? Mam cere naczynkowa. A przebarwienia swieze, po tradziku. Bylabym wdzieczna gdyby ktoras z Was zaproponowala mi jakis lek. Reszte sobie znajde sama tylko chcialabym abyscie mi dobrze doradzily, bo nie chce zrobic sobie krzywdy... Mimo stosowania filtrow i tak zaplanowalam kuracje nowym lekiem na jesien i zime. Pozdrawiam!
Stary 2009-04-13, 20:48   #2360
ylona
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
witaj
Przede wszystkim radzę odstawić papierosy Możesz tez napisać coś na temat swojej diety? Często sposób odżywiania ma duży wpływ stan cery Co do sposobu pielęgnacji :
  • sińce pod oczami - na to najlepsze jest serum z witaminą C. Z gotowych produktów możesz kupić Flavo-C, ale jego cena nie jest niska - ok. 70zł. Lepiej zamówić zestaw do samodzielnego wykonania takiego serum z Biochemii Urody. No i witamina C dobrze przeciwdziała zmarszczkom
  • opuchlizna i naczynka - szukaj kosmetyków z ekstraktami z kasztanowca i arniki, z witaminą C i rutyną. Jeżeli nie przeraza Cie samodzielne kręcenie kosmetyków to polecam kompleks na naczynka z Naturalis - sama używam i bardzo sobie chwalę. Zmniejsza rumień i ładnie nawilża skórę
  • mycie twarzy - jeżeli masz problemy z wypryskami to zrezygnowałabym z wszelkiego rodzaju drobinek. Poszukaj delikatnego żelu do mycia buzi, pamiętam, że AA ma taki w swojej ofercie. Nieżły jest też Physiogel. Ja osobiście jestem wielka wielbicielką olejku do mycia buzi. Dobre tez sa płyny micelarne, np. Bioderma Sensibio
  • niespodzianki - poszukaj preparatów z kwasami BHA albo AHA. Tylko pamiętaj, że uzywając ich musisz pamiętac o filtrach na dzień. Z gotowych kosmetyków niezły jest Effaclar (La Roche Posay) lub Lysanel (SVR) Na początek fajny jest olejek z kwasami BHA z Biochemii urody albo z 1%LHA ze ZróbSobieKrem. Mają wyższe pH niz normalne kosmetyki z kwasami, dlatego nie wymagaja filtrów.
Mam nadzieje, ze nie wystraszyłam Cie moim postem
z papieroskami....jasne ,ale nie takie proste
Dziękuję Ci za rade na pewno zastosuje sie do niej w 100% Troszke mnie przerazila ta lista , ale czego sie nie robi...

Jesli chodzi o diete...od rana do 22 jestem poza domem...rano obowiazkowo sniadanko z czarnym chlebkiem i kawka z mlekiem, nie slodze zadnych napojow ,ale od czasu do czasu pije te kolorowe gazowane i nie zdrowe... mam ogromna slabosc do czekolady :/ i w ogole slodyczy... codziennie cos slodkiego musze zjesc...nie potrafie sie powstrzymac...:/ w ciagu dnia , bulka z ziarnem szyneczka albo serem i do tego pomidorek , ogorek itp . Owoce staram sie jesc kilka razy w tyg, duzo pije wody mineralnej ale tej smakowej, poza tym jestem wielbicielka zielonej herbatki
Jesli znasz jakies sposoby zeby pochamowac sie i nie miec takiej ochoty na slodycze to rowniez skorzystam z tej rady wiem ze roznego rodzaju wypryski tez przez to mam
Stary 2009-04-13, 21:42   #2361
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję Ci za rade na pewno zastosuje sie do niej w 100% Troszke mnie przerazila ta lista , ale czego sie nie robi...

Jesli chodzi o diete...od rana do 22 jestem poza domem...rano obowiazkowo sniadanko z czarnym chlebkiem i kawka z mlekiem, nie slodze zadnych napojow ,ale od czasu do czasu pije te kolorowe gazowane i nie zdrowe... mam ogromna slabosc do czekolady :/ i w ogole slodyczy... codziennie cos slodkiego musze zjesc...nie potrafie sie powstrzymac...:/ w ciagu dnia , bulka z ziarnem szyneczka albo serem i do tego pomidorek , ogorek itp . Owoce staram sie jesc kilka razy w tyg, duzo pije wody mineralnej ale tej smakowej, poza tym jestem wielbicielka zielonej herbatki
Jesli znasz jakies sposoby zeby pochamowac sie i nie miec takiej ochoty na slodycze to rowniez skorzystam z tej rady wiem ze roznego rodzaju wypryski tez przez to mam
Ylona - przy cerze naczynkowej odradza się stosowanie kwasów AHA. Lepiej jest wybrać coś z BHA ( np. Effeclar k, albo tonik z Biochemii Urody).
Co do słodyczy, pocieszę cię - nie ma żadnych badań, które potwierdziłby wpływ słodyczy na skórę. Chociaż wiadomo, że lepiej zjeść jakiś owoc, czy warzywo
Stary 2009-04-13, 23:57   #2362
ylona
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Ylona - przy cerze naczynkowej odradza się stosowanie kwasów AHA. Lepiej jest wybrać coś z BHA ( np. Effeclar k, albo tonik z Biochemii Urody).
Co do słodyczy, pocieszę cię - nie ma żadnych badań, które potwierdziłby wpływ słodyczy na skórę. Chociaż wiadomo, że lepiej zjeść jakiś owoc, czy warzywo
staram sie czytac jak najwiecej na forum, ale tych info jest tyle , ze moglybysmy ksiazke napisac a ja zaczne robic notatki

Dziekuje Ci za ta rade, bo wlasnie nie bylam pewna , czy AHA jest dobre dla cery ze sklonnoscia do naczynek czy nie , bo w kazdym watku jest inaczej...kazda cera inaczej reaguje. Na pewno kupie Effeclar K , ale zastanawiam sie jeszcze nad jakims kremem przeciwzmarszkowym. Na dzien stosuje krem matujacy nivea young choc przestaje dzialac przy tych wiekszych temperaturach . Jaki polecilybyscie mi krem na dzien matujacy i jakis na noc na zmarszczki?

hehe co do słodyczy ....naprawde ulzylo
Stary 2009-04-14, 00:07   #2363
confused_girl
Zadomowienie

Cytat:

No jak dla mnie to dobrze się odżywiasz. Może spróbowałabym odstawic na kilka dni kawe i zobaczyć czy cera sie nie polepszy, bo znam takie przypadki

Cytat:
No tak, zapomniałam dodać, że kwasów nie należy stosować w miejscach z rozszerzonymi naczynkami Sama mam rumień na buzi (policzki i nos) i te okolice omijam, ale czoło, skronie i broda bardzo dobrze reagują na AHA i BHA. Aha, i szczerze mówiąć to BHA też na naczynka się nie nadaje Jeśli koniecznie chcesz w tych rejonach stosować kwasy, to PHA nie szkodzą naczynkom, a podobno nawet korzystanie na nie wpływają.
Opierając sie na własnych doświadczeniach mogę powiedzieć, że jeśli razem z rumieniem wystepuja niespodzianki to nie ma co ich traktować mocnymi preparatami. Najlepsze są kosmetyki stricte do cery naczynkowej. Odkąd udało mi sie 'uspokoić' rumień, zniknęły pryszcze i zaskórniki

Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 12:47   #2364
Malaika85
Zadomowienie

krem przeciwzmarszczkowy dla cery tlustej ze sklonnoscia do wypryskow

Mam 24 lata i niestety stres i zanieczyszczenie srodowiska robia swoje... pojawily sie zmarszczki pod oczami i przyszle kurze lapki...

poza tym widze ze skora traci gestosc..

na razie uzywam kremow pod oczy (dla swietego spokoju bo nie zauwazylam zeby byly megaskuteczne)

mam cere dosc tlusta, ze sklonnoscia do wypryskow, a jednak czasem sie luszczaca (ze wzgledu na wypryzki uzywam punktowo np. Benzacne, potem skora mi sie luszczy troche).

Po wszystkich nawilzajacych a nawet antybakteryjnych czy matujacyzch kremach mam wiecej wypryskow.. jedynie antybakteryjny krem Avon matujacy Clearskin ich nie powoduje i faktycznie matuje nie zatykajac porow.

chcialabym znalezc dla siebie jakis dobry krem przeciwzmarszczkowy, ale o lekkiej konsystencji, nie zatykajacy porow, nie natluszczajacy, wiecie o so mi chodzi?

sa takie???
Stary 2009-04-14, 18:58   #2365
Justy
Zakorzenienie

Dot.: krem przeciwzmarszczkowy dla cery tlustej ze sklonnoscia do wypryskow

na twarz- diacneal avene (kwas na niedoskonałości+retinalde hyd na zmarszczki), może być tylko na noc (na dzień przeciw zmarszczkom wystarczy filtr przeciwsłoneczny) zeby nie mnożyć warstw kosmetyków
pod oczy- dowolny; najlepiej z witaminą C i/lub retinolem
plus oczywiście krem z porządnym filtrem

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2009-04-14 o 18:59
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 21:39   #2366
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu używam kremu Farmona, Dermacos Anti spot - krem na noc redukujący przebarwienia. I dziś wyczytałam na stronie Farmony, że w składzia ma AHA (opis u producenta http://www.farmona.pl/pielegnacja-tw...cos-anti-spot/) - moje pytanie - czy duzo tego kwasu tam jest? mam cerę naczynkową - to po pierwsze, po drugie - nie wiem czy go odstawiac na wiosnę/lato z tego względu.
Skład:
Przepraszam, że podbijam ale bardzo mi zależy!

Cytat:
Co do słodyczy, pocieszę cię - nie ma żadnych badań, które potwierdziłby wpływ słodyczy na skórę.
Polecam rubrykę Pod Lupą w marcowym Zwierciadle - specjalista od Chanel mówi właśnie o tym, jak cukier wpływa na starzenie się skóry.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg farmona.jpg (21,1 KB, 13 załadowań)

Edytowane przez Ineso
Czas edycji: 2009-04-14 o 21:41 Powód: dodanie składu
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 13:41   #2367
boomkath
Raczkowanie

witam i proszę o pomoc- mam 22 lata, cerę mieszaną, dość duze przebarwienia i moją największą zmorę- niegojące się ranki po jakichś niespodziankach(stąd te przebarwienia!). Dodam, że nie palę i nie opalam się na solarium.
moja pielęgnacja:

rano:
- myję twarz zelem Ziaja Tin Tin (teraz kupiłam piankę Rival de Loop z ogórkiem)
- potem filtr- obecnie Iwostin spf 20 (zamierzam kupić Lirene spf50)
- następnie, aby ukryć te przebarwienia- jakiś lekki podkład (kolastyna satin najczęściej, czasami mineralny z essence), korektor Everfresh i puder w kamieniu MF creme puff- po filtrze bardzo się świecę i nawet ta kolorówka nie pomaga

wieczorem:
- ziaja Tin Tin
- stosowałam Acnederm przez 3 miesiące na noc( przy moich rankach nie było to do końca komfortowe, ale zmniejszył pory i trochę teprzebarwienia)
- obecnie krem Emolium i maść na przebarwienia

Bardzo proszę o porady, bo moja twarz bez korektora, podkładu, etc wygląda fatalnie- jestem bardzo blada, co sprawia, że nawet kolorówka nie zakrywa tych przebarwień (wyglądaja jak małe siniaczki).
Ponadto moja skóra ciągle się błyszczy i ogólnie wygląda niezdrowo, o estetyce nie wspominając....
Jedyny plus to taki, że nie jest przesuszona.
Dodam, że mój budżet jest dość ograniczony i raczej nie zakupię sobie filtru za 50-60zł, etc.
czy mogę wrócić do Acnedermu?Czy używać go naprzemiennie z jakimś nawilżaczem?
Jak pozbyć sie tych przebarwień i ranek?
I może poradzicie mi co zrobić, abym aż tak nie błyszczałą się po filtrze?
Stary 2009-04-15, 14:25   #2368
arien
Przyczajenie

Jeżeli kupisz Lirene 50+, nie będziesz miała problemów z błyszczeniem po filtrze. U mnie ten filtr wchłania się po chwili od nałożenia do matu, nawet mogę wyjść z domu bez pudrowania się
arien jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 15:01   #2369
boomkath
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez arien Pokaż wiadomość
Jeżeli kupisz Lirene 50+, nie będziesz miała problemów z błyszczeniem po filtrze. U mnie ten filtr wchłania się po chwili od nałożenia do matu, nawet mogę wyjść z domu bez pudrowania się
O fajnie! Tylko ze nie mogę go znaleźć- widzę, że tak jak ja jesteś z Warszawy, więc może zdradzisz, gdzie go znalazłaś?
Stary 2009-04-15, 17:04   #2370
wewelinka
Zadomowienie

Dot.: pomoc w wyborze niezapychającego kremu

Cytat:
Napisane przez wewelinka Pokaż wiadomość
najlepiej z filtrem.... niedługo stuknie mi 24 wiosna a ja nawet kremu nie używam... za 4 lata będe wyglądać zapewne jak: ... nie no ale serio na biochemii widziałam tyle mądrych wizażanek że odważyłam sie napisaćna codzień myje twarz żelem :Dax Cosmetics, Perfecta No Problem, Antytrądzikowy żel do mycia twarzy z mikrogranulkami (http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14017), od czasu do czasu jeszcze mydełkiem siarkowym jak już dużo brzydkich pryszczy mam i na zmiane przemywam twarz tonikiem Ziaja, Ogórkowa (http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2307) albo Soraya, Care & Control, Błyskawiczny tonik matujący(http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12023) a z kolorówki to maybelline affinitone i l'oreal true match z racji wieku i pogarszającego sie stanu mojej cery prosze o pomoc w doborze kremu ponieważ jakiego bym nie używała tak mnie zapychają że płacz ogarnia
używałam:
l'oreal pure zone =>http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15610
nivea visage nawilżający na dzień=>http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6704
AA Odżywczo-wygładzający=>http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=28326
Dax Cosmetics, Perfecta No Problem, Antytrądzikowy krem matujący redukujący blizny i przebarwienia skóry=>http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14021
i jakiś z bielendy ale nie pamietam i garniera czysta skóra ale to dawno
cena w doborze kremu do100zł oby tylko nie zapychał bo ledwo doprowadzam ją do używalności po swoich wyskokach myślałam o Olay, Active Hydrating, Hydrogel (Hydro - żel aktywnie nawilżający na dzień) =>http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8854
ucieszyłabym sie jakby miał filtry

pomózcie i mi dokupiłam ostatnio krem lirene design your style matujący mus i uzywam na codzień z rozświetlającą bazą lumene albo zamiast tej bazy maybelline i coś mnie zapycha bo mam mase pryszczy po tym
ostatnio też dokupilam SORAYE wygladzajaca maseczke na noc z efektem mikrodermabrazji po niej efektów nie widze

Tagi
avene nadwrażliwa, blizny, krem, kwasy, mieszana, naczynka, opalanie, pielędnacja, pięlęgnacja, problem, przebarwienia, przerwa kuracja ruboril, retinoidy, slonce, sucha ściągnięta, tonik bha żel hialuronowy, tradzik, trądzik, twarz, zima

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości