Trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-01-25, 20:45   #1
kanka1988
Raczkowanie

GG do kanka1988

Trądzik

Mam prawie 17 lat i chyba już od 5 lat męczę się z trądzikiem Nie stać mnie na kosmetyczkę ani drogie kosmetyki A co do dermatologa to i tak w okolicy nie ma-tylko sami prywatni(a jak wspomniałam, nie stać mnie na to) Czy ktoś mi może coś poradzić??? Błagam pomocy, bo już dłużej z tym nie wytrzymam
Kocham Cię Przeokropnie Mocno Szymeczku
http://www.suwaczek.pl/cache/b012d384ca.png
kanka1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-25, 20:55   #2
kaori
Raczkowanie

Re: Trądzik

Hej! http://www.luskiewnik.gower.pl/PRYSZCZE2002.htm - na tej stronie jest o tym bardzo duzo, poczytaj wiadomosci, forum... na pewno cos Ci sie przyda! Pozdrawiam!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-25, 21:27   #3
kanka1988
Raczkowanie

GG do kanka1988

kaori napisał(a):
> Hej! http://www.luskiewnik.gower.pl/PRYSZCZE2002.htm - na tej stronie jest o tym bardzo duzo, poczytaj wiadomosci, forum... na pewno cos Ci sie przyda! Pozdrawiam!

Dzięki, na pewno looknę
Stary 2005-01-25, 21:31   #4
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

a moze powiedz czy czegos juz uzywalas na tradzik, leki, kosmetyki ?
czy cos skutkowalo czy tez nie

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-25, 21:59   #5
kanka1988
Raczkowanie

GG do kanka1988

bluegirl napisał(a):
> a moze powiedz czy czegos juz uzywalas na tradzik, leki, kosmetyki ?
> czy cos skutkowalo czy tez nie

Mam przepisane jakieś cuś do zwykłego lekarza(nie dermatologa) ale strasznie wysusza to skórę...Z początku mi to pomagało, ale teraz nie widzę efektu...
Kosmetyków już próbowałam setki-bez większych skutków...Eris,Kolastyna, Clear&Clear i inne-nic nie pomaga za dobrze...Jestem już tym załamana Ileż można???
POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!
Stary 2005-01-25, 22:09   #6
bluegirl
Zakorzenienie

ja proponowlabym zaczac od wlasnie tych tanszych, np. Adonis Afrodyta, do kupienia w aptece za ok. 5zl plyn do cery tradzikowej, do przecierania twarzy jak roweniez pleckow
najlepiej zaczac od tych tanich, bo moze poskutkuja a u mnie ten plyn zawsze jest w polce i pomaga, mzoe nie na wszystkie rodzaje tradziku, ale w twoim przypadku mzoe poskutkuje, a jak nie to cos sie wymysli moze masc Benzacne tez w podobnej cenie po 3 tygodniach stosowania tej masci powinny juz byc efekty

Stary 2005-01-25, 22:22   #7
kanka1988
Raczkowanie

GG do kanka1988

bluegirl napisał(a):
> ja proponowlabym zaczac od wlasnie tych tanszych, np. Adonis Afrodyta, do kupienia w aptece za ok. 5zl plyn do cery tradzikowej, do przecierania twarzy jak roweniez pleckow
> najlepiej zaczac od tych tanich, bo moze poskutkuja a u mnie ten plyn zawsze jest w polce i pomaga, mzoe nie na wszystkie rodzaje tradziku, ale w twoim przypadku mzoe poskutkuje, a jak nie to cos sie wymysli moze masc Benzacne tez w podobnej cenie po 3 tygodniach stosowania tej masci powinny juz byc efekty

Hmmmm oby pomogło- bo inaczej chyba kota dostanę...Dzięki... pozdrawiam papapa
Stary 2005-01-25, 22:25   #8
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Nie jesteś jedyną osobą na tym forum, która miewa problemy z cerą - to dotyka wszystkich i bez względu na wiek. I nie trzeba mieć dużo pieniędzy żeby taką cerę dobrze pielęgnować. Na Twoim miejscu najpierw przejrzalabym KWC - jest dużo polecanych dobrych preparatów, a następne skorzystała w wyszukiwarki na tym forum - pisałysmy już o delikatnym oczyszczaniu, tonikach bezalkoholowych. Unikaj agresywnie odtłuszczających żeli czy toników z alkoholem, matujących kremów, możesz sięgnąć po krem Biodermine, ktoreś ze środków punktowych, z preparatów dostępnych bez recepty beznacne/brevoxyl, na przysuszanie wyprysków np pasta cynkowa (kosztuje niecałe dwa zł), tormentiol. Płyn Afrodyta tylko punktowo na ropne wypryski, nigdy na całą twarz, bardzo wysusza!
I koniecznie przjrzyj archiwum, bylo wiele watków na ten temat.

Pozdrawiam

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-25, 22:31   #9
Lii
Raczkowanie

Możesz zacząć pic zioła szczególnie ziele bratka który tez świetnie wpływają na stan cery...polecam
Lii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-25, 23:34   #10
manolita
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Ostroznie z kosmetykami i specyfikami p/tradzikowymi. Czesto powoduja wysuszanie skory, ktora nastepnie probuje bronic sie wydzielajac jeszcze wiecej sebum. Masci, a takze preparaty w plynie radzilabym stosowac punktowo, na same wypryski, a nie na cala powierzchnie skory twarzy czy plecow.

mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-26, 00:03   #11
JuLiTa1
Gość

Polecam masc cynkowa - tania i doskonala Poza tym unikaj czekolady i ostrych przypraw. Powiem ci, ze efekty sa i to bardzo dobre! Teraz pojedyncze krosteczki mam tylko przed miesiaczka.
  Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-26, 06:33   #12
bluegirl
Zakorzenienie

moze napisz czy to bardzo powazny problem, czy to tylko np. czolo i broda, czy rowniez policzki, po ilu dniach zazwyczaj schodza, i czy wszystkie sa takie same, czy tez rozne, bo z wlasnego doswiadczenia wiem cze syfek syfkowi nie rowny
czy wyciskasz je, czego nie polecam, mzoe jeszcze zaproponuje na gojace sie syfki dobry kremik Sudocrem ok. 18 zl albo na wysuszenie emulsje Acne Sulph ok. 6 zl

Stary 2005-01-26, 18:27   #13
kanka1988
Raczkowanie

GG do kanka1988

Dzięki za wszystkie porady...Jesteście Koffane Na pewno skorzystam... Pozdro
Stary 2005-01-27, 14:00   #14
bestla
Rozeznanie

hihi ja mam dokladnie to samo a wlasciwie mialam bo teraz jest juz troche lepiej to sa kosmetyki i leki ktore mi pomogly :

Avon-kuracja na noc
Brevoxyl
Sudocrem
Tormentiol
Pasta cynkowa

nie sa to rzeczy drogie wiec msyle ze mozesz sprobowac
bestla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 15:51   #15
maslana123
Przyczajenie

Dot.: Trądzik

a co poradzicie na ślady po pryszczach??

Edytowane przez maslana123
Czas edycji: 2008-12-16 o 16:21
maslana123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 16:59   #16
Sublimacja
Przyczajenie

Ja też miewam te problemy... ehhh.... uzywam brevoxylu, ktory wedlug mnie jest o niebo lepszy od benzacne, pasty cynkowej,tormentiolu, masci ichtiolowej punktowo i mega wysuszajacego, spirytusowego plynu o nazwie acnosan... ale tak naprawde poprawe zauwazam dopiero teraz, bo od ok. 2 miesiecy biore reguralnie, codziennie tabletki drozdzowe, od niedawna takze cynk w tabletkach... moze Ty tez spróbuj...
Sublimacja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 16:22   #17
maslana123
Przyczajenie

a co bys poradziła na slady po pryszczach??
Stary 2008-12-16, 17:27   #18
martajg
Rozeznanie

idź do dermatologa! Ja zwlekałam(mam trądzik ok 10 lat, co dziwne pierwsze pryszczki już miałam w wieku 8 lat) i teraz muszę być leczona silnymi lekami. Do cery polecam ci-po osobistych doświadczeniach- na receptę isotrexin lub aknemycin, nie na receptę to nawet ładnie sprawuje się seria Farmona Dermacos Anti Acne, oprócz kremu matującego, bo mnie zapchał- są dostępne w aptekach. A marketowe kosmetyki na trądzik to ja bym chętnie spaliła na stosie, bo tylko pogorszyły mi stan cery- niestety, wtedy żyłam jeszcze w tej niewiedzy.
ZAPRASZAM

martajg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 20:51   #19
Tusiulek
Przyczajenie

ja od 6 lat mam ten problem co wy.........( a jeszcze dzis mi wulkan na brodzie wyskoczyl...i od rana na zmiane masc z tlenkiem cynku,benzacne, punktowy<iwostinu> no i pasta do zebow.....i jak na razie nic sie nie poprawilo.......
Tusiulek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 11:24   #20
niczka87
Zakorzenienie

tradzik to wielka zmora, sama borykam sie od paru lat, jakos niebardzo mozna trafic na kompetentnego dermatologa, no ale do rzeczy. Polecam brevoxyl-koszt ok 20zl, fakt ze mocno wysusza skore dlatego przy nim nalezy stosowac jakis mocno nawilzajacy krem, bez zarzutu jest tez masc diferrin [ja akurat miałam w żelu] aczkolwiek jest dosyc droga bo kosztuje 40zl, ale skuteczna, to samo clindacne. dwie ostatnie działają tak, że najpierw wysypie Ci całą buźke, najczesciej ropnymi syfkami, ale za jakies 3tygodnie do miesiaca powinno wszystko zaczac ladnie schodzic. Brevo jest bez recepty, Clindacne i Diferrin na recepte, wiec pierwsze co zrob - idź do dermatologa, żeby obejrzał stan Twojej skóry bo możliwe, że wskazany jest nawet antybiotyk skoro długo się z tym borykasz i masz mocny trądzik. Pozdrawiam
niczka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 17:57   #21
maslana123
Przyczajenie

a czy zanik okresu i wczesniejsze niereguralne okresy moga byc przyczyna tradziku??? ja mam okropny takie guzy od paru msc... odp. ktos z was wie??
Stary 2009-01-07, 19:34   #22
niczka87
Zakorzenienie

zanik okresu i wczesniejsze nieregularne okresy nie moga byc przyczyna tradziku, a jedynie moga byc nastepstwem jakichs zmian hormonalnych, poprzez ktore masz wlasnie tradzik, dlatego przede wszystkim zalecam zrobienie badan na odpowiedni poziom hormonow, a takze wizyte u dermatologa, bo z tego co piszesz to masz dosc spory problem z buzka.
Stary 2009-01-08, 19:58   #23
maslana123
Przyczajenie

Ja już bylam u dermatologa i powiedziała mi ze mam to przynajmiej 2 lata a ja mam to ze 4 msc.przepisala mi antybiotyk tetracykline 6 tabl dziennie.wykupilam to i zjadlam 2 op. ale sie wlasnie mi po tym pogorszylo i po tych tabl nie jadlam nic i mi sie spac ciagle chcialo. wogule ta lekarka taka niemila byla.21 stycznia mam wizyte u ginekologa.Badanie hormonów to u ginekologa??nie wiecie co mógłby mi on przepisac?? slyszalam ze na takie problemy to Diane 35. no ale ja niewiem

Edytowane przez maslana123
Czas edycji: 2009-01-08 o 19:59
Stary 2009-01-09, 11:17   #24
niczka87
Zakorzenienie

na uregulowanie okresu generalnie przypisuje sie tabletki antykoncepcyjne, aczkolwiek ja kiedys tez mialam nieregularny okres, faszerowalam sie anty i dupa, zmienilam ginekologa po 2 chyba latach i przepisala mi tabsy ziolowe castagnus [rowniez na uregulowanie] i... jak reka odjal. Takze moze zaproponuj castagnus, bo sa ziolowe i 'szkodzą' napewno w duzo mniejszym stopniu niz antykoncepcyjne, pzdr
Stary 2009-01-16, 21:46   #25
maslana123
Przyczajenie

dostalam okres i do ginekologa matka mowi ze nie trzeba narazie isc choc w koncu pewnie pojde. mam 17 lat to niewiem czy przepisze mi anty :// ale powiem wam ze jakos lepiej mam na twarzy i nie wyskoczyl mi pryszcz od tygodnia niewiem dlaczego...moze za dostalam okres... Juz sama niewiem
Stary 2010-03-08, 12:44   #26
kejti00
Przyczajenie

Siemka

Czytałam Wasze wpisy i może dodam też coś od siebie ... aktualnie mam 16 lat i też borykam się z tym problemem jakim jest trądzik;/ ... Chyba większość nastolatków ma ten sam problem ... Stosowałam kiedyś taką maść ' Tormentiol', wysuszał pryszcze, ale trudno mi określić teraz czy był skuteczny ... Używałam też żel Benzacne też słabszy, jak użyłam tego mocniejszego dostałam uczulenia i całą twarz miałam spuchnięta ..także ostrożnie z tym ! Hm...wydaje mi się, że Benzacne mi nie pomógł ... Od dłuższego czasu używam kremu ' Acnefan' jestem dość z niego zadowolona, chociaż czegoś mi w nim brakuje ... Kiedyś kupiłam też yyy Tonik Czysta Skóra z Garniera ... i roll on przeciw niedoskonałościom też z Garniera... były bardzo dobre, ale hehe no cóż fundusze nie zawsze pozwalają na takie kosmetyki ;D póki co dalej używam Acnefan punktowo na pryszcze ... polecam go ..można go kupić w aptece za ok 8 zł jest naprawdę wydajny

a co do trądziku ..cóż ..najlepszym lekarstwem jest czas ..niestety trzeba przeczekać ten "okres"
kejti00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 13:38   #27
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
najlepszym lekarstwem jest czas ..niestety trzeba przeczekać ten "okres"
trądzik nie zawsze przechodzi z wiekiem
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 13:57   #28
Zastina
Przyczajenie

Witam wszystkich serdecznie
od paru dni buszuje tutaj po tych forach i czytam wasze wypowiedzi. Mam 27 lat i sama mam okrutne problemy z cera. Moge tylko wyliczac co juz uzylam od kremow po antybiotyki i nic nie dalo dobrych wynikow na lepsza mete. Antybiotyki i tabletki antykoncepcyjne dzialaja tylko przez ten czas jak sie je bierze, a wiec powroty nieuniknione ( oczywiscie znam osoby, ktore po 3 miesiacach odstawienia tableke anty nie ma jama do dzis sladow tradziku ale to nie byly osoby z tradzkiem problematycznym) Polecam autoszczepionke na bazie posiewu pryszcza, ale to wiadomo troche kosztuje, ja robilam to 6 lat temu, 30 zl za posiew iok 100 zl autoszczepionka wyrobiona na bazie posiewu z ropy, 14 dni kuracja, nie powiem pomoglo, od tamtej pory nie mialam takich wilkich ropnych pryszczy ale tak naprawde powrot nastapil. Ostatnio zaczelam takze terapie kwasowa acne derm czy skinoren ale mialam tylko podrazniona cere co naprawde dobija.

Do czego zmierzam jest URYNOTERAPIA. Nic nie kosztuje a poprawa jest po pierwszym raze. Wiem sa rozne zdania na ten temat, mnie niestety nic nie obchodzi jezeli ktos to krytykuje, bo dla mnie bylo najwazniejsze moc polubic swoje odbicie w lustrze i zaczac normalnie zyc! Wydalam juz zbyt wiele kasy na kosmetyki. A wiec kochani z mojego doswiadczenia dala tylko urynoterapia i linia garnier do pielegnacji i nie pije mleka (mleko szkodliwe na cere zawiera bardzo duzo hormonow):
A wiec robie to tak:
wieczorami , na noc przecieram twarz moczem, jezeli siedze w domu nie planujac nigdzie wyjsc przecieram twarz moczem i zstawiam na jakies 20 min, potem zmywam wszytsko zelem, oczyszczam tonikiem nakladam krem i makijz, ZYCZE POWODZENIA I ODWAGI!!
kto ma jakies pytania jestem otwarta, dodatkowo poczytajcie o urynoterapi mowi sie o tym wszedzie na forach, ilu ludziom juz pomoglo tylko nie dowiadujemy sie tego od lekarzy, a szkoda.

a wiec do uslyszenia pozadrawiam
Zastina jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości