Wysyp po odstawieniu pigulek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-27, 04:13   #1
e_v_e
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 8

Wysyp po odstawieniu pigulek


Wiem, ze ten temat byl juz nie raz walkowany, ale naprawde nie moge sobie dac rady z moimi plecami. Zaczelo sie to po miesiacu od odstawienia pigulek (Cilest) i do teraz sie nasila (minelo juz pol roku). Probowalam chyba juz wszystkiego (kwasy alfa, beta, pochodne wit A, benzoyl peroxide i inne wynalazki). Jestem na etapie silnego zluszczania ww specyfikami. Problem jednak nie ginie i ciagle pojawiaja sie nowe niespodzianki. Do tego nie wiem, czym potraktowac powstale blizny...
Czy jedyne wyjscie to powrocic do pigulek??? Prosze o sugestie i porady osob, ktore sie spotkaly z podobnym efektem odstawienia. Bede niezmiernie wdzieczna za wszelkie wypowiedzi.
e_v_e jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-27, 07:54   #2
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Re: Wysyp po odstawieniu pigulek

Hej, ja miałam takie niespodzianki ale na twarzy, zawsze wracałam do pigułek ale powiem Ci że to błędne koło , ja teraz nie mogę ich brać i nie biorę od ok.9 m-cy.wypryski zaczęły sie pojawiać po pół roku, bardzo pomógł mi sudocrem dostępny w aptece, oraz dieta - ograniczenie słodyczy, zielona herbata, ,mieszanka orzechowa- nie chcę tu robić reklamy ale jest taki program do kupienia na allegro antyandrogenny-podobno osoby ktore go stosują są zadowolone, ja po części dostosowałam sie do jego zaleceń (patrz wyżej ), na blizy polecam lysanel activ ale do tego trzeba cierpliwości, koniec końców wiem co to znaczy kłopoty ze skórną , przechdziłam przez to i jak Ci nic nie pomoże polecam lekarza moze zaleci jakiś antybiotyk.No i jakby nie było hormony to poważna rzecz jeśli nie musisz nie bierz.Głowa do góry , potrzeba czasu aż hormony się uspokoją aczkolwiek mogą być inne powody takiego nasilenia.Pozdrawiam cieplo
__________________
ewunia2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-27, 08:23   #3
Auryna
Raczkowanie
 
Avatar Auryna
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 377
GG do Auryna
Re: Wysyp po odstawieniu pigulek

Ja odstawiłam tabletki-Dianę-35 dokładnie 2 stycznia. Boję się nawrotu trądziku-narazie jest dobrze ale zauważyłam, że potwornie się pocę, pod koniec dnia nie mogę ze sobą wytrzymać i oby tylko na tym sie skończyło!!
Ale zauważyłam też, że nie jestem już taka spuchnięta (szczególnie nogi) i chyba ogólnie czuję się lepiej, mam też nadzieję, że libido odbije się od dna Mam 29 lat i najwyższy czas na dzidziusia! Wytrwałości. Pa :roza
Auryna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-27, 14:25   #4
e_v_e
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 8
Re: Wysyp po odstawieniu pigulek

Dzieki za podpowiedzi. Czy jeszcze ktos moglby sie wypowiedziec, jak walczyc z efektem odstawienia? Czy ktos moze probowal krem zawierajacy estradiol (Aknefug)? Jakie inne specyfiki Wam pomogly? Prosze pomozcie.
e_v_e jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-27, 14:31   #5
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Re: Wysyp po odstawieniu pigulek

hej a przejrzałaś archiwum???? naprawde było już wiele wypowiedzi na ten temat, na pewno coś tam znajdzisz
__________________
ewunia2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-27, 16:34   #6
berry
Raczkowanie
 
Avatar berry
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 109
Re: Wysyp po odstawieniu pigulek

A próbowałaś czegos poza maściami? poczytaj sobie poniższy link, tam jest prawdziwe źródło wiedzy:
http://www.luskiewnik.gower.pl/acnessterid2003.htm

Mnie tez kiedys wysypalo po odstawieniu Cilestu, tylko ze na twarzy, wtedy leczylam sie u dermatologow i zamiast pomagac to tylko te wszystkie specyfiki przez nich zapisywane pogarszaly moj stan. Teraz z kolei zaczelo mnie wysypywac w trakcie brania Logestu. miesiac temu odstawiolam go zupelnie. Postanowilam nie brac znowu zadnych antybiotykow czy masci, bo one dzialaja tylko w czasie stosowania, po odstawieniu jest to samo. Wpisałam w googlach "tradzik androgenny" i przeczytalam o nich chyba wszystko. zastosowalam zioła, sitosterole, sylimarynę itp. wszystko naturalne, pochodzenia roślinnego. I poskutkowało. Minęły 2 miesiące a z moją twarzą jest coraz lepiej.. Jak juz cos wyskoczy to przypalam spirytusem salicylowym i szybko przysycha. Wczesniej miałam na brodzie prawdziwy koszmar. Cale skupiska zlewających sie ze soba syfków koloru czerwonego. Polecam naprawde poczytanie tej strony Rozanskiego. Sorki, pisze teraz troche chaotycznie, ale jestem w pracy i sie spiesze, bo powinnam juz dawno isc do domu Jutro tu zajrzę. Póki co pozdrawiam!
berry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-29, 00:38   #7
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: Wysyp po odstawieniu pigulek

Miałam to samo po odstawieniu Cilestu. Problem ciągnął się ponad rok. Niestety...
Wcierałam maści, kremy, itp. Pomagało na krótką metę.
Kazdy lekarz chiał tylko mnie wazerowac kolejnymi osłabiającymi mój organizm hormonami albo antybiotykami.
Pomogła mi dopiero wizyta u naturopaty,który powiedział, że skóra musi się oczyścić , bo hormony się rozregulowały, uśpiły niejako mój organizm. Musze dac mu czas do samoistnej regulacji(wczesniej miałam nieregularne cykle)
Zabroniła wcierac maści, głownie na bazie hormonów, bo to spędzało chorobe do środka organizmu.
A chodzi o to, aby te złogi, brudy wyszły na zewnątrz.
Dopuszczalne były jakieś lekki środki.
Przeszłam na zaleconą dietę, oczyszczanie lekami homepatyczno-izopatycznymi.
Przemęczyłam się i wszystko wraca do normy. Ale przyznam, że parę blizn zostało...Prosze Cię , nie drap. Wiem, że to trudne.
Wiem jedno - do tabletek już nie wróce nigdy. Zbyt wiele szkód mi przyniosły...
Powodzenia w walce
Gosiabie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-29, 19:37   #8
baby_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 187
GG do baby_girl
Re: Wysyp po odstawieniu pigulek

to jest regula ze po odstawieniu tabletek wroci tradzik?? ja sie strasznie boje Auryna nappisz jak tam u Ciebie bo ciekawa jestem tez zazywam diane...
baby_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.