co zorbic aby miec gładką twarz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-01-30, 21:34   #1
iinnkkaa
Zakorzenienie

co zorbic aby miec gładką twarz?

hej!!tak jak w tytule co zrobic aby miec gładką twarz? moja twarz jest w maleńskich krostkach nie rzuca sie to az tak bardzoo w oczy ale jesli przejade reka po twarzy wyczuwalne i to spro;/ uzywam podkladu ale to nic nie daje. znacie jakies sposoby aby sie tego pozbyc??
iinnkkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 21:39   #2
dzwoneczek186
Rozeznanie

GG do dzwoneczek186
Dot.: co zorbic aby miec gładką twarz?

Ja dokładam się do tego pytania. Na czole mam małe krostki... nie jest to trądzik, nie wie co to, ale jest widoczne nawet pod podkładem. Jakie są triki na maskowanie takich niedoskonałości?? Wie ktoś może?
dzwoneczek186 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 21:40   #3
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

odpowiednia pielęgnacja.
Przesuwam na Kosmetyczkę

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 11:45   #4
iinnkkaa
Zakorzenienie

nikt nie wie?
Stary 2008-01-31, 12:26   #5
ukrycior
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Próbowałaś peelingu unzymatycznego, masek? Bo nic nie napisałaś o swojej pielęgnacji.
ukrycior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 12:56   #6
dzwoneczek186
Rozeznanie

GG do dzwoneczek186

Ja mam cere naczynkowa. Na czole jednak nie mam problemow z naczynkami, mam za to z nadmiarem sebum. Moja pielegnacja, tzw. "beauty treatment": czolo - peeling mechaniczny, po nim na czolo maseczka oczyszczajaca, a na reszte twarzy peeling enzymatyczny. Po zmyciu nakladam maseczke na naczynka, nie trzeba jej zmywac, wiec traktuje ja jako kremik pozabiegowy. To pielegnacja raz lub dwa razy na tydzien.
Codzienna pielegnacja to ciagle zel oczyszczajacy neutrogeny dla cery tradzikowej (tradziku juz nie mam, ale jakos tak przywyklam do tego rodzaju kosmetykow). Krem na dzien Vichy thermal fix+uv, an noc vichy neutrologie1 (zima moja skora sie bardzo wysusza, wiec uzywam bardziej odzywczego kremu).
Jedna skora na czole jest jakby jakas taka grudkowata... nadal
Domowa pielegnacja nie wystarcza, a do kosmetyczki nie chodze za czesto. Znacie jakies sposoby na gladka twarz?
Stary 2008-01-31, 13:04   #7
ukrycior
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dzwoneczek186 Pokaż wiadomość
Ja mam cere naczynkowa. Na czole jednak nie mam problemow z naczynkami, mam za to z nadmiarem sebum. Moja pielegnacja, tzw. "beauty treatment": czolo - peeling mechaniczny, po nim na czolo maseczka oczyszczajaca, a na reszte twarzy peeling enzymatyczny. Po zmyciu nakladam maseczke na naczynka, nie trzeba jej zmywac, wiec traktuje ja jako kremik pozabiegowy. Myslicie, ze to pomoze?
Jedna skora na czole jest jakby jakas taka grudkowata... nadal
Powinno, ale to wszystko zależy co jest przyczyną krostek. A może wizyta u dermatologa wyjaśniłaby sprawę?
Stary 2008-01-31, 13:13   #8
dzwoneczek186
Rozeznanie

GG do dzwoneczek186

Ukrycior, dziekuje za odpowiedz, hehe juz zdarzylam edytowac wlasny tekst 2 razy.
Dermatolog powiadasz... jak na razie zdecydowalam sie na "randke" z kosmetyczka w marcu, moze ona cos doradzi. Dermatolog to ostatecznosc. Bo to nie wyglada jak jakies chorobstwo... moze to rozszerzone pory sa przyczyna takiego wygladu
Stary 2008-01-31, 13:17   #9
ukrycior
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dzwoneczek186 Pokaż wiadomość
Ukrycior, dziekuje za odpowiedz, hehe juz zdarzylam edytowac wlasny tekst 2 razy.
Dermatolog powiadasz... jak na razie zdecydowalam sie na "randke" z kosmetyczka w marcu, moze ona cos doradzi. Dermatolog to ostatecznosc. Bo to nie wyglada jak jakies chorobstwo... moze to rozszerzone pory sa przyczyna takiego wygladu
Drmatolog nie powinien być ostatecznością tylko podstawą. Bo nawet zmianę pielęgnacji potrafi doradzić w taki sposób, zeby było lepiej. Popatrzyłam na Twoją pielęgnację i ja bym zmieniła np. żel do mycia twarzy. Antytrądziwkowy jest Twojej cerze niepotrzebny, naczynkom może wręcz szkodzić.
Stary 2008-01-31, 13:24   #10
dzwoneczek186
Rozeznanie

GG do dzwoneczek186

Moze i masz racje. Tylko tez zel jest lagodny, nie zawiera SLS-ow, chyba jakas glinke zawiera za to, bo to zel i maseczka w jednym.
Z dermatologiem problem w tym, ze ja nie mieszkam w Polsce, nie chce isc do niemieckiego lekarza, bo sie nie dogadam.
A co do naczynek, to zapomnialam dodac, ze pod krem zawsze nakladam na zaczerwienione miejsca auriga XO krem/zel. Od niedawna, ale widac, ze pomaga.
Stary 2008-01-31, 13:42   #11
oleenka007
Raczkowanie

Generalnie, jak wiadomo, nikt nie wymyslil cudownego srodka na problemy z cera. Kazdy jest inny i trzeba do sprawy podchodzic indywidualnie.Ja nie narzekam na swoja skore, ale wiadomo ze chcialabym zeby byla idealna. No i zauwazylam dziwna prawidlowosc. Im wiecej maseczek, pilingow, kremow uzywalam, tym gorzej bylo. Nie od razu, bo poczatkowo wydawalo mi sie, ze efekty sa dobre, ale tak naprawde skora przyzwyczajala sie do tych specyfikow i nie byla idealna. Teraz zminimalizowalam liczbe preparatow.
-Do demakijazu i oczyszczania stosuje chusteczki Olay, zel Vichy. -Wyeliminowalam tonik chociaz od czasu do czasu siegam po Normaderm V.
-Wazny jest tez dobry krem nawilzajacy. Kombinowalam kiedys, matujace i rozne dziwne wynalazki. Ale krem ma dobrze nawilzac, nie bedac przy tym tlusty. A wiec Vichy Oligo 25, rownie dobrze sprawdzil sie zwykly nivea nawilzajacy do cery normalnej i mieszanej.
- Nie katowac sie solarka, chociaz niestety czasami lubie :/
- nie wyciskac nic na sile, ewentualni parówka z szalwia opisywana juz na wizazu
- nie ufam do konca "domowym" maseczkom, moze i nie krzywdza, ale jakos nei jestem przekonana co do skutecznosci.
- jesli o mnie chodzi, mniej znaczy wiecej, choc troche trwalo zanim to zauwazylam
- aha, a na jednorazowe rosnace wpadki- clindacne
oleenka007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 13:48   #12
ukrycior
Zakorzenienie

A mi cera poprawiła się sama z siebie, nagle. Nie zmieniłam sposobu pielęgnacji, makijażu. Jedynie co zmieniłam, to w tej chwili biorę tylko dwa leki hormonalne,a wcześniej lekarze kombinowali nie wiadomo z czym, niekoniecznie jeśli chodzi o trądzik, ale w ogóle. Po odstawieniu niemal wszystkich leków, pozostalam przy niezbędnym minimum i powoli cera unormowała się. Uff, dobrze że zdąrzyła przed 30-tkę.
Stary 2008-01-31, 13:54   #13
jokas
Raczkowanie

nie ufam lekom hormonalnym trzeba sie liczyc z konsekwencjami ja mam złe doświadczenia z tym związane choć cera byla piękna ale nie było wartooooooooo wiec przed podjeciem terapi hormonalnej trzeba dowiedzieć się o wszystkich powikłaniach jakie mogą nastąpić
Stary 2008-01-31, 13:59   #14
ukrycior
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jokas Pokaż wiadomość
nie ufam lekom hormonalnym trzeba sie liczyc z konsekwencjami ja mam złe doświadczenia z tym związane choć cera byla piękna ale nie było wartooooooooo wiec przed podjeciem terapi hormonalnej trzeba dowiedzieć się o wszystkich powikłaniach jakie mogą nastąpić
No wiesz, ja mam ciężko chorą tarczycę. Jestem skazana na leki hormonalne do końca życia. Jak mogłabym im nie ufać...
Stary 2008-01-31, 14:11   #15
Tupters88
Raczkowanie

Moja poprawiła sie o 180 stopni, kiedy rzuciłam palenie i zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne. Do tego odpowiednie nawilżanie to moim zdaniem podstawa.

Tupters88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 14:40   #16
jokas
Raczkowanie

hmm to inna sprawa jeśli masz problemy z tarczycą... najważniejsze żeby stosować sie do rad lekarza i czytać ulotki preparatów i brać pod uwage jakie może to nieść ze sobą konsekwencje, a co do tabl antykoncepcyjnych heh to nie jest dobre na dluższą mete - tupters88
Stary 2008-01-31, 14:50   #17
iinnkkaa
Zakorzenienie

ja uzywam tylko nivea visage young zelu do mycia twarzy. nie chce za duzo uzywac tych kosmetykow bo pozniej moze byc gorzej ale moze jakis pilling? polecicie cos?
Stary 2008-01-31, 15:16   #18
ukrycior
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jokas Pokaż wiadomość
hmm to inna sprawa jeśli masz problemy z tarczycą... najważniejsze żeby stosować sie do rad lekarza i czytać ulotki preparatów i brać pod uwage jakie może to nieść ze sobą konsekwencje, a co do tabl antykoncepcyjnych heh to nie jest dobre na dluższą mete - tupters88
Biorę jedenaście lat tabletki anty i szczerze mówić nic mi nie jest. I będę brała nadal, bo innego wyjścia nie ma. No, ale to OT. Moje tabsy akurat nie mają jakiegoś specjalnego wpływu na moją cerę, ja takowego przynajmniej nie widzę.
Stary 2008-01-31, 16:56   #19
Tupters88
Raczkowanie

Heh nie wiem ile w tym wszystkim było wpływu tabletek, ile rzucenia palenia, a ile znalezieniem odpowiedniego kremu, bo wszystko zdarzyło się w jednym czasie =). Minął prawie rok, a moja cera poprawiła się bardzo.

Ja też staram się zminimalizować ilość kosmetyków, ale też co zauważyłam to fatalnie wpływa na cerę przesadna ilość nałożonego kremu, a co mnie nawet zdziwiło- żelu oczyszczającego. Teraz stosuję mało w małej ilości i nie narzekam.Aaa...i staram się nosić makijaż jak najrzadziej, zaraz po powrocie z uczelni szybko zmywam dokładnie ryjka, nakładam kremik i wiem, że moja skóra może żyć =).

Tupters88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 17:57   #20
madelajnn
Zakorzenienie

ja proponuję najpierw do dermatologa!
miałam podobny problem (w sumie teraz też się takie krostki pojawiają, ale rzadziej) i dermatolg powiedział mi że mam zaskórniki zamknięte. bardzo dobra maśc to Skinoderm czy jakoś tak. ale jest na recepte.
madelajnn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 20:33   #21
Panna Niezdecydowana
Raczkowanie

mam podobny problem... male krostki na policzkach i do tego podobne na rękach... byłąm u dermatologa i kazał mi to ścierać peelingiem i opalać... i rzezywiście pomogło tochę... Szczególnie jak zaczęłąm użwyać żelu do mycia twarzy z peeleingiem z garniera... widać poprawę...
Panna Niezdecydowana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 21:00   #22
Igusia92
Zakorzenienie

Ah mam podobny problem. Nie rzuca sie to bardzo w oczy, ale bardzo mnie denerwuje . I myśle że dużo tu zależy od dnia cyklu. Próbowalam wielu sposobów, ciagle inne maseczki, ostatnio próbowałam tak jak która Wizażanka radziła peelingu z kawy (i pianki do mycia twarzy) . Cera była faktycznie gładsza ale jakaś taka... wybielona:P .
Stary 2008-02-01, 23:20   #23
ukrycior
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Panna Niezdecydowana Pokaż wiadomość
mam podobny problem... male krostki na policzkach i do tego podobne na rękach... byłąm u dermatologa i kazał mi to ścierać peelingiem i opalać... i rzezywiście pomogło tochę... Szczególnie jak zaczęłąm użwyać żelu do mycia twarzy z peeleingiem z garniera... widać poprawę...
Dziwne. Dermatolog Ci kazał opalać? Gdzie, na solarce?
Stary 2008-02-01, 23:24   #24
mysza89
Zadomowienie

Ja zeby miec gładką cere używam żel-peelingu z nivea visage young i na to krem tez z tej samej seri odkąd zaczełam używac to skonczyły sie moje problemy z cerą

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości