Nadwrażliwa cera, mieszana(bardziej sucha),alergiczna! help ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-01-31, 22:50   #1
malutka 166
Rozeznanie

Nadwrażliwa cera, mieszana(bardziej sucha),alergiczna! help ;(

Witajcie!

Wizażanki pomóżcie! już niewiem co mam ze sobą zrobić, a dokłądnie z moją cerą na twarzy..jest nadwrażliwa, byle co ją uczula, wyskakuja czerwone plamki, plamy i krostki..niewiem już czym moge ją smarować..nie lubię tłustych kremów więc myślałam że nivea soft mi pomoze ukoić okropną suchość, ale mi zrobiło masakrę na twarzy! niewiem cyz to przez ten olejek jojoba bo jest w nowej wersji kremu..a jak nałożę zwykłe nivea to ukoi podrażnienia ale nie wchłania sie szybko, wiadomo, i zwykle jak się położę i zasnę to część się wetrze w poduszkę i rano mam suche płatki na buzi ;( i nierzadko mnie swędzi skóra na brodzie po czym jest czerwona..mam taką skórę tylko na twarzy, reszta ciała nie jest taka nadrwazliwa..jest normalna..niewiem już co robić..jakiego kremu używać..nie stac mnie na testowanie wielu kremów i wyrzucenie nowego opakowania bo uczula.. a też niezbyt się na nich znam..poczytałam trochę na biochemii i kosetyki do cery wrażliwej nie zawsze się takie okazywaly po analizie składu..pomóżcie jeśli ktoś tez ma taką cerę..bo ja już nie wiem co robić..

ps-czy stres może nasilać skłonność cery do podrażnień?wiem ż ewpływa na organizm znacząco, tak pytam by się upewnić, mam wrażenie ze ostatnio z większym stresem zwiększyła mi się jej wrażiwość a wręcz nadwrażliwość..
Stary 2008-01-31, 23:41   #2
pantera33
Przyczajenie

Dot.: Nadwrażliwa cera, mieszana(bardziej sucha),alergiczna! help ;(

Ja mam tłustą cerę, z problemami, wypryskami. A właściwie miałam, bo poszłam do dermatologa i ją leczę. Też mam problem z dobraniem kremu, bo zazwyczaj każdy mnie uczula, a do tego drażnią mnie te sztuczne zapachy (mam alergię na zapachy). Ostatnio lekarz przepisał mi krem z serii dermokosmetyków. Jest dla mnie za "ciężki", ale za to nie uczula. Na zimę nadaje się w sam raz, na to nakładam puder i jakoś leci. Wypróbuj sobie: LIPOBASE, w aptece, można stosować do całego ciała, ja nawet używam go pod oczy i na powieki (co jest ewenementem, bo na powieki nigdy żadnego kremu nie mogłam używać). Koleżanka poleciła mi też krem EMOLIUM, można kupić w aptece, jest trochę lżejszy, ma bardziej płynną konsystencję. Oba kremy nie są zbyt drogie w porównaniu z tymi co są w drogeriach, gdzieś ok. 20 zł (nie pamiętam dokładnie). Spróbuj, może przyniesie Ci ulgę tak jak mi. I koniecznie pij wapno (może być z kwercytyną) i jakieś tabletki przeciwhistaminowe, Claritine, albo Zyrtec, ale to już musi Ci przepisać lekarz.
pantera33 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 23:49   #3
ukrycior
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Stres jak najbardziej może pogarszać stan cery, bo pod wpływem stresu wyrzucane do krwii są duże dawki różnych hormonów, które w dużych, nagłych dawkach na skórze robią masakrę. Np. u mnie przy stresujących sytuacjach robi się skóra sucha (normalnie mam mieszaną, czasem wrażliwą) jak pergamin i wyskakuje mi potężny rumień, wręcz siny i piecze. No ale to zasługa mojego ukochanego hormonu kortyzolu, który właśnie ze stresem ma dużo wspólnego.

Jedyna rada, by nie wydawać kasy bez sensu na kolejne uczulające kosmetyki to prosić o próbki. Mają je w aptekach, w dobrych drogeriach. Nie ma wyjścia, na coś musisz trafić...
ukrycior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 00:01   #4
malutka 166
Rozeznanie

Dzięki dziewczyny no musze cos działać, bo bez kremu to mam twarz jak pergamin albo jak tarka, nic miłego..
Ukrycior nie kupuje kremów, stosuję próbki ale rzadko, mam to moje nivea..a ostatnio kupiłam taki krem z ziaji oliwkowy, tłuściejszy i cięzszy od nivea, ale wchłania się mimo to szybciej..ja stosuję głównie krem na policzki i okoice nosa i brodę..tam ma najczęsciej podrażnienia i sucha cere..
Pantera33 dzieki mam nadzieję ze w aptece mają próbki tych kremów..
Stary 2008-02-01, 00:06   #5
ukrycior
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez malutka 166 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny no musze cos działać, bo bez kremu to mam twarz jak pergamin albo jak tarka, nic miłego..
Ukrycior nie kupuje kremów, stosuję próbki ale rzadko, mam to moje nivea..a ostatnio kupiłam taki krem z ziaji oliwkowy, tłuściejszy i cięzszy od nivea, ale wchłania się mimo to szybciej..ja stosuję głównie krem na policzki i okoice nosa i brodę..tam ma najczęsciej podrażnienia i sucha cere..
Pantera33 dzieki mam nadzieję ze w aptece mają próbki tych kremów..
Nivea Ci na taką skórę nie pomoże. Może spróbuj Ziaję z serii Calma HLC. Ona jest dla wrażliwców, ale nie za tłusta, z tej serii jest też troszkę treściwszy krem biolipidowy. Drogie nie są, bo to Ziaja, a może pomogą. Nivea to Ci może zapchać nawet...
ukrycior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 23:39   #6
malutka 166
Rozeznanie

Dzięki Ukrycior nivea mnie nie zapycha, tzn Soft mnie zapchał, maiłam takie okropne krostki pod skórą..jakos zniknęły, ale nie było to miłe..poza tym mjam na buzi podrażnione plamki..jak skończy sie sesja to maszeruję i kupię krem na tą moją cerę

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości