Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-02-03, 08:38   #1
jennifer87
BAN stały

pytanie odnośnie drogerii - Bydgoszcz/Toruń

mieszkam w malym miasteczku ,w ktroym jest rossamn ,naturiaa pelno marketow i na tym koniec chcialam sie wybrac do Douglasa lub sephory do wiekszych miast ,teraz pytanie do as dziewczyny w ktroych z wymienionych wyzej drgoerii jest nawiekszy wybor perfum??? nigdy nie bylam w zadne znich i nie mam zielonego pojecia jak wyglada taki sklepik ,moj problem polega na tym ze chcialam prztestowac wiele perfum i i wkoncu cos wybrac i dla siostry i dla siebie ,a nie oplaca mi sie zamawiac probek z allegro bo co to jest 1,5ml? ,i jeszcze jedno pytanie czy w tych drogeriach daja probki perfum?czy tylko pryskaja na paseczki? jak w wiekszosci ,pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
jennifer87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 08:55   #2
Yola
Wtajemniczenie

GG do Yola
Dot.: pytanie odnosnie drogerii

Jeśli nie byłaś jeszcze w takiej perfumerii to gwarantuję Ci, że w żadnej z nich nie zabraknie Ci zapachów do testowania przez co najmniej tydzień

Moim zdaniem zaopatrzenie tych sklepów nie zależy od tego, że jest to np. Douglas, a nie Sephora, ale raczej od "oddziału", chociaż może dziewczyny mają dokładniejsze informacje.

Czy dostaniesz próbki, czy nie to też zależy od personelu raczej. Poproś i przekonaj się. Na półkach są testery, możesz sobie psiknąć na nadgarstek, na blotterek czy gdzie tam chcesz, do woli. Spróbuj sobie wziąć fioleczkę i poprosić ekspedientkę o napsikanie z testera kropelki zapachu.

Co do próbek z allegro - zawsze można powymieniać sie próbkami z wizażankami. Ja mimo wszystko czasami kupuję próbki... 1,5 ml oryginalnego zapachu w atomizerku to naprawdę nie jest mało do testów - jak bardzo mi zależy aby coś poznać nie waham się.

Yola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 09:07   #3
Eenax
Zakorzenienie

GG do Eenax

Cytat:
Napisane przez jennifer87 Pokaż wiadomość
mieszkam w malym miasteczku ,w ktroym jest rossamn ,naturiaa pelno marketow i na tym koniec chcialam sie wybrac do Douglasa lub sephory do wiekszych miast (...)
Zarówno Sephora jak i Doug;las ma podobny ilościowo asortyment zapachowy.
W obu perfumeriach testy odbywają się na zasadzie popsikania siebie lub bloterka.
W Douglasie moze jest ciut wiecej zapachów ale nie licz na to ze dostaniesz próbki bez zakupów.
W Sephorze jak pani będzie miła to uda Tobie się "wyprosić" 2 próbki (ok. 1 ml) bez zakupów.

Generalnie próbki dostaje się po zrobieniu "większych" zakupów.
Dym kadzidlany. ...

czarne kredki
Eenax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 09:09   #4
jennifer87
BAN stały

yola dziekuje za odpowiedz,Bydgoszcz albo torun tam sie wybieram ma nadzieje ze bedzie tam wystarczajaca ilosc perum a ceny jakie sa wtych drogeriach nizsze niz na allegro? czy zdecydowanie wyzsze?,mozna kupic 30ml za jakies 70-80? czy to raczej zadkosć?
a powiedz mi na jak dlugo ci starcza takie 1,5ml?tak z ciekawosci pytam
Stary 2008-02-03, 09:12   #5
MoniaK
Zakorzenienie

Zamawianie próbek z allegro mimo wszystko nie jest takim głupim pomysłem, zwłaszcza wtedy gdy jakiś zapach wstępnie Ci się spodoba i chcesz się do niego przekonać na 100%.
Na próbki bez zakupów raczej bym nie liczyła, chociaż czasami jak panie sephorowe mają dobry dzień, któraś może Ci zrobi jedną lub dwie próbki
Ceny są oczywiście wyższe w perfumeriach niż na allegro, chyba że trafi się promocja
MoniaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 09:13   #6
jennifer87
BAN stały

Eanax hehe no dobre i cos tak sie lwasnie zastanwiam czy lepiej kupic na allegro czy jechac do perfumierii jak tak czytam ile macie perfum to zastanwiam sie czy sa to butelki 100ml czy 30ml bo na allegro z tego co widzialam mozna kupic tylko duze wersje czyli 100m/200ml albo probki 1,5/2ml 30ml,50ml to zadkosć

MoniaK ale taniej niz na allegro to chyba nigdzie nie ma co?

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2008-02-03 o 13:28 Powód: post pod postem - proszę korzystać z opcji EDYTUJ!
Stary 2008-02-03, 09:17   #7
Yola
Wtajemniczenie

GG do Yola

Cytat:
yola dziekuje za odpowiedz,Bydgoszcz albo torun tam sie wybieram ma nadzieje ze bedzie tam wystarczajaca ilosc perum a ceny jakie sa wtych drogeriach nizsze niz na allegro? czy zdecydowanie wyzsze?,mozna kupic 30ml za jakies 70-80? czy to raczej zadkosć?
Niestety ceny w tych perfumeriach są zbójeckie O wiele wyższe niż na allegro i w większości perfumerii internetowych. Ja ostatnio sprawdzałam cenę 30- tki Dolce Vita w Douglasie i Sephorze Katowickiej - 180 zł Są oczywiście tańsze zapachy od perfum Diora, ale i tak jest bardzo drogo.

Na ile mi wystarcza próbka, nie umiem odpowiedzieć bo już nie pamiętam kiedy zużyłam całą.... można spokojnie wypróbować czy zapach Ci odpowiada, a potem posłać dalej w świat, wymienić na inną itp.
A jakby używać stale to nie wiem.. hmm... na oko.... z 8 użyć

Yola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 09:30   #8
MoniaK
Zakorzenienie

Cytat:
jak tak czytam ile macie perfum to zastanwiam sie czy sa to butelki 100ml czy 30ml bo na allegro z tego co widzialam mozna kupic tylko duze wersje czyli 100m/200ml albo probki 1,5/2ml 30ml,50ml to zadkosć
Bez przesady na allegro są różne pojemności i spokojnie można kupić 30 i 50 ml w przyzwoitych cenach. 200 ml flakonów nie ma, no chyba że jakieś podróby a takich pełno na allegro i trzeba uważać.
Zajrzyj do wątku o kolekcjach (albo do wątku o pojemnościach), można sobie pooglądać jakie flakony mają dziewczyny najczęściej
Stary 2008-02-03, 10:07   #9
Santorio
Zadomowienie

GG do Santorio

Cytat:
Jennifer w Toruniu są trzy Douglasy (Szeroka, CH Copernicus i CH Bielawy), szczerze polecam ten ostatni oraz Marionnaud w Komecie, niestety nie ma Sephory, chociaż podobno w nowo budowanej Plazie już będzie.
Sephora jest w Bydgoszczy w Galerii Pomorskiej i Realu przy Rondzie Grunwaldzkim.
Moją ulubioną perfumerią jest Marrousia (nie sieciowa) w PeDeCie (CH PDT) na Starym Rynku, gdyż oprócz marek selektywnych (tych powszechnie dostępnych) jest także sporo niszówek z Quality.

Zapraszam na perfumeryjne łowy do Torunia .

Santorio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 20:10   #10
Ata77
Zakorzenienie

Według mnie wszystko zależy od....człowieka.Unikałaby m uogólnień--> W perfumerii X dają próbki,w Y niekoniecznie etc. Zdarzyło mi się być "hojnie" obdarowaną zrobiwszy zakupy za jakieś grosze, jak również nie dostać wiele kiedy zakupy poczyniłam na pokaźną kwotę.

Nie pracowałam nigdy w żadnej perfumerii,nie znam zasad jakie tam panują,ale doświadczenie pokazuje mi,że człowiek jest tutaj często decydentem...
Ata77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 23:26   #11
annmarie
Wtajemniczenie

GG do annmarie Send a message via Skype™ to annmarie

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
200 ml flakonów nie ma, no chyba że jakieś podróby a takich pełno na allegro i trzeba uważać.
Są - np. CK One występuje jako 200 ml (oryginał).

Cytat:
Napisane przez Santorio Pokaż wiadomość
Sephora jest w Bydgoszczy w Galerii Pomorskiej i Realu przy Rondzie Grunwaldzkim.
Mam wrażenie, że w Pomorskiej nie ma Sephory - pamiętam tam Marionnaud i mniejszą drogerię (na wszelki wypadek sprawdziłam na stronie - jest podana tylko ta w CH Rondo).
Inna sprawa, że doszło do mnie, że Pomorska się zamyka, więc pewnie warto byłoby zajrzeć do tamtego Marionnauda - możliwe, że są atrakcyjne wyprzedaże.

A Marrousia jest w BG, czy w Toruniu?
Stary 2008-02-04, 08:11   #12
neonka28
Zakorzenienie

W Toruniu jest Super-Pharm a tam masz w promocyjnych cenach różne orginalne zapachy, aż żal nie kupić
Stary 2008-02-04, 10:26   #13
Santorio
Zadomowienie

GG do Santorio
Dot.: pytanie odnośnie drogerii - Bydgoszcz/Toruń

Cytat:
Napisane przez annmarie Pokaż wiadomość

Mam wrażenie, że w Pomorskiej nie ma Sephory - pamiętam tam Marionnaud i mniejszą drogerię (na wszelki wypadek sprawdziłam na stronie - jest podana tylko ta w CH Rondo).
Inna sprawa, że doszło do mnie, że Pomorska się zamyka, więc pewnie warto byłoby zajrzeć do tamtego Marionnauda - możliwe, że są atrakcyjne wyprzedaże.

A Marrousia jest w BG, czy w Toruniu?
Masz rację annmarie, w Galerii pomorskiej nie ma Sephory, dzisiaj sprawdziłem , a stary Marionnaud to teraz Douglas .

Marrousia jest w Toruniu na Rynku Staromiejskim (róg z Szeroką, na przeciwko pomnika Kopernika w Domu Towarowym Pedet na parterze).

Cytat:
Napisane przez neonka28 Pokaż wiadomość
W Toruniu jest Super-Pharm a tam masz w promocyjnych cenach różne orginalne zapachy, aż żal nie kupić

Teraz jest sporo nowych promocji, byłem wczoraj aż się półki uginają .

Santorio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 11:22   #14
annmarie
Wtajemniczenie

GG do annmarie Send a message via Skype™ to annmarie

Cytat:
Napisane przez Santorio Pokaż wiadomość
Marrousia jest w Toruniu na Rynku Staromiejskim (róg z Szeroką, na przeciwko pomnika Kopernika w Domu Towarowym Pedet na parterze).
Dzięki Będę w okolicy podczas Wielkanocy, to podjadę
Stary 2008-02-04, 16:41   #15
MoniaK
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez annmarie Pokaż wiadomość
ale to wyjątkowe wyjątki
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości