Jak wlasciwie dziala Tormentiol? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-10, 20:46   #31
Sif
Raczkowanie

Dot.: Jak wlasciwie dziala Tormentiol?

Na pryszcze i inne tego typu krostki dobra jest też pasta cynkowa i pasta Lassara - obie bez recepty.
Sif jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 17:34   #32
silverse
Przyczajenie

mi tormentiol pomógł gdy posmarowałam buzie rano i pochodziłam caly dzień z taka mazią na twarzy. Cera sie uspokoiła, nabierala jednolitego kolorytu i co najlepsze-taka tłustośc nie dawała mi grzeba przy buzi i wyciskac krostek. Mysle ze za tak niską cenę warto wyprobowac.
silverse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 15:07   #33
majeio
Przyczajenie

Tormentiol.Są dwa rodzaje Tormentiol i Tormentiol Forte.Oba bez recepty,pomagają na krosty pryszcze i inne.Skuteczne choć tłuste.
majeio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 13:18   #34
markos101
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez majeio Pokaż wiadomość
Tormentiol.Są dwa rodzaje Tormentiol i Tormentiol Forte.Oba bez recepty,pomagają na krosty pryszcze i inne.Skuteczne choć tłuste.
Tluste ale dzialanie tormentiolu jest jednak w koncowym efekcie wysuszajace na skore
markos101 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 15:33   #35
Madzia9999
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez silverse Pokaż wiadomość
mi tormentiol pomógł gdy posmarowałam buzie rano i pochodziłam caly dzień z taka mazią na twarzy. Cera sie uspokoiła, nabierala jednolitego kolorytu i co najlepsze-taka tłustośc nie dawała mi grzeba przy buzi i wyciskac krostek. Mysle ze za tak niską cenę warto wyprobowac.
Ale samrowałaś całą buzię czy punktowo?

Sophia Loren
Madzia9999 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 22:50   #36
jagoda83
Rozeznanie

mi pani w aptece sprzedala go pare dni temu... stosuje juz 3 noc punktowo na zmiany, nie zauwazylam aby wyciagal rope na wierzch, pryszcz szybciej sie "zawiazał" i jednoczesnie spłycił.. 2-3 dni temu zrobily mi sie gule i smaruje je na noc, jak narazie ladnie sie goją, nie staly sie sterczace, ropne a wrecz plaskie, tylko ze czerwone, jakby widac ze cos tam jest ale nie sciskam na sile, niech same sie wylecza...
Stary 2010-01-23, 12:36   #37
xxxara
Przyczajenie

tormentiol jest dobry ale to tez zalezy od syfka. Mianowicie potrafi albo szybko zlagodzic wychodzacego syfka, i powoduje ze takowy znika albo (co jest gorsze) wyciaga wszystko na wierzch. Ci co maja manie wyciskania syfkow moga go uzywac, bo w miare szybko goi takie miejsca, zmniejsza zaczerwienienie, czasem przez noc potrafi zredukac je do minimum czasem potrzebny jest dluzszy przedzial czasu. Jesli ktos ma wrazliwa cere i czesto dostaje od kosmetykow czerowne plami np z nadmiernego przesuszenia to takze go polecam..tutaj sie sprawdza no moze w 95%.
xxxara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 14:44   #38
jagoda83
Rozeznanie

od dwoch tygodni stosuje krem z apteki Baikaderm i jestem niesamowicie zaskoczona jego pozytywnymi efektami, wiec tormentiol obrasta kurzem ale warto go i tak mieć... polecam kremy z tarczyca bajkalska (apteczny Baikaderm i inne) wiecej o tym napisałam tu (jakby kogos interesowało..) http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=56676
Stary 2010-02-27, 14:16   #39
pietruffa
Przyczajenie

na mnie tormentiol faktycznie działa "wyciągająco".smaruje nim ropnego pryszcza i ropa po prostu wychodzi lepsze to niż wyciskanie
pietruffa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 10:14   #40
analija
Raczkowanie

ja stosuję tormentiol już od paru lat i u siebie widziałam zmiany szybszego gojenia się ran nawet po wyciśnięciu krosty, ale u mnie jeden wielki minus.. moja skóra szybko się do niego przyzwyczaja i nie mogę go stosować bardzo długo.. co jakiś czas muszę odstawiać i np. po miesiącu znowu wrócić do tormentiolu... bo inaczej nie byloby żadnych rezultatów..

kocham tańczyć

analija jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 12:11   #41
MadziA2010
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Ja codziennie rano i wieczorem myję twarz mydłem protex ultra, wieczorem przemywam naparem z zielonej herbaty(codzienniee też wypijam kubek, bo lubię). Kupiłam herbatę z bratka,ale jestem w ciąży i nie wiem czy można pić, muszę lekarza zapytać. Humektan stosuję dla nawilżenia.
Na noc stosuję punktowo pastę cynkową, wyciąga to wszystko na wierzch(tę ropę), potem jak już się zbierze to wyciskam. Iwłaściwie nie wiem czym takiego wyciśniętego pryszcza potraktować. Tormentiol? Pomoże się zagoić?
MadziA2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 12:44   #42
m.a.r.t.a
Zakorzenienie

Tormentiol stosuje jak czuje że coś mi rośnie jakaś krostka np na buzi. Szybką ją atakuje maścią i po kilku dniach śladu po niej nie ma. Ale niestety maść ta jest brązowa i brudzi ubrania. Plam niestety nie jestem w stanie doprać Niekiedy zdradzam ją ze zwykłą maścią cynkową\lasarą (biała) także pomaga.
Stary 2010-10-22, 16:17   #43
MadziA2010
Raczkowanie

Czyli tormentiol podobnie jak pasta cynkowa, wyciąga na wierzch ropę. A nie wiecie czym potraktować tego pryszcza już po wyciśnięciu? Żeby szybciej się zagoił?;(
Stary 2010-10-24, 08:24   #44
_cherry_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez MadziA2010 Pokaż wiadomość
Czyli tormentiol podobnie jak pasta cynkowa, wyciąga na wierzch ropę. A nie wiecie czym potraktować tego pryszcza już po wyciśnięciu? Żeby szybciej się zagoił?;(
No właśnie tormentiolem, ja tak robię i sobie chwalę. Ranka szybciej się goi i nie ma po nieproszonym gościu na twarzy żadnego śladu. Możesz też spróbować maści ochronnej z wit. A (przyspiesza regeneracje naskórka).
_cherry_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 09:13   #45
MadziA2010
Raczkowanie

Dziękuję za odp.
Stary 2011-02-15, 00:06   #46
plumkamc
Przyczajenie

Wątek nieco zakurzony to odświeżam
Ja Tormentiol'u używam na podrażnienia po depilacji. Właściwie nie wiem czy podrażnienia to odpowiednie słowo. Niestety muszę depilować sobie policzki, i zawsze po tym robią mi się malutkie ropne krosty. I nie tylko tam, bo robią się one w wielu miejscach, które depiluję. Tormentiol je wykańcza
plumkamc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 11:41   #47
zamiana
BAN stały

Tormentiol świetnie działa na odparzenie skóry.
zamiana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 11:50   #48
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie

Mi się zdarza stosować często ichtiol, bo robią mi się takie spore, grudkowate krostki. Jeśli je zostawię, goją mi się może miesiąc i mam wrażenie, że i tak coś tam siedzi w środku, nadal są takie lekko sine, metoda "wyłaź skurczybyku" nie zawsze działa, bo one siedzą dość głęboko, i potem czasem mam blizny, natomiast ichtiol ładnie wyciąga ropę, niemalże sama się likwiduje. Kilka dni i po sprawie
KroofkaNeonoofka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 14:32   #49
Enji
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3

Nigdy nie miałam problemów z trądzikiem ale od zeszłej niedzieli moja twarz a konkretnie czoło wygląda fatalnie! Przez tydzień stosowałam Differin żeby póki mam ferie wszystko wyciągnął. Dzisiaj kupiłam Tormentiol czy ma on podobne działanie? Skoro mam już wszystko "wyciągnięte" to on to zagoi? Mam jeszcze tydzień zanim pójdę do szkoły a teraz wyglądam strasznie Dodam jeszcze, że nie mam na czole takich pojedynczych pryszczy mam raczej taką chropowatą powierzchnie z krostek i takich różnych syfków. Nie wiem czy iść z tym do dermatologa czy spróbować zwalczyć to na własną rękę?

Edytowane przez Enji
Czas edycji: 2011-02-20 o 14:33
Enji jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 09:14   #50
_cherry_
Rozeznanie

Ja stosowałam kiedyś tormentiol na takie duże ropniaki głęboko siedzące. Wtdy je wyciągnoł na wierzch, i po zlikwidowaniu nadal smarowałam tormentiolem bo szybciej goił ślad po pryszczu i nie zostawał żaden ślad. Z tego co piszesz to masz raczej takie grudki tak? Może coś Cię zapchało, np nowy krem? Ja bym poszła do drmatologa, niech to zobaczy i oceni, bo samemu można sobie czasem bardziej zaszkodzić niż pomóc
_cherry_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 17:15   #51
dagusia896
Przyczajenie

Kurcze tez mam takie straszne ropniaki... i jak ich nie wydusze to goja sie nie wiadomo ile ale tak czy siak mala blizna zawsze zostaje.... pojde do apteki i kupie sobie ten Tormentiol i Ichtiol mam nadzieje ze pomoze, pozniej napisze czy sie sprawdzily te dwa cudenka
dagusia896 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 09:44   #52
plumkamc
Przyczajenie

Radzę uważać gdzie i na jaką skórę stosuje się tormentiol. tak jak pisałam wcześniej świetnie goi on krosty po depilacji, i z tego co piszą inne dziewczyny ropne pryszcze. Zachęcona ich opiniami zastosowałam go na twarz na takie właśnie pryszcze. Mam cerę mieszaną. Nie pomógł nic, a nawet chyba pogorszył stan mojej cery. Właściwie to dość logiczne - tłusta maść + tłusta (akurat w tym miejscu) cera = nic dobrego.
plumkamc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 14:47   #53
lolyxp
Raczkowanie

Uzywam tormentiolu zawsze po samodzielnym wyciskaniu pryszczy i po wizycie u kosmetyczki. Jednak na pojednycze pryszcze lepszy jest Benzacne a juz najlpeszy Metronidazol (niestety na recepte), które naprawd ,,wyciagaja" pryszcze.
lolyxp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 01:07   #54
MaRySiAa666
Raczkowanie

Witam ,nie wiedziałam dokładnie gdzie napisać i postanowiłam wpasować się tutaj Moją zmorą jest trądzik,nie takie zwykłe zaskórniki tylko grudy z których robi się ropa.I tu jest moje pytanie,czym mogę spróbować to wyleczyć?Rozważam Acne Derm, Dermaknel. Tormentiol i Acne Sulf.Może któraś z was dziewczynki używała czegoś z tych maści.Stosowałam już dużo specyfików typu Dalacin T, maśc ichtiolowa, pasta cynkowa,olejek herbaciany,maseczki z dermaglinu i mogłabym tu długo wymieniać.Maści robione też na niewiele się zdały.Obecni używam punktowo Benzacne i coś tam pomaga ale ja szukam czegoś co spowoduje zatrzymanie rozwoju pryszcza ,żeby nie robiła mi się z tego ropaBardzo was proszę doradzcie mi jakiś lek który może pomóc ,jeśli nie z tych wymienionych przeze-mnie które chciałam ztestować to jakiś inny.
MaRySiAa666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 12:33   #55
moniss90h
Przyczajenie

A ile mniej więcej kosztuje Tormentiol?
moniss90h jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:23   #56
Vexi
Raczkowanie

Odświeżam wątek, bo myślę, że warto.

Dziś kupiłam Tormentiol w aptece - 7.99,-
oczywiście bez recepty

Wady :
- specficznie (czyt. dość ohydnie) pachnie
- jest tłusty i brudzi niemiłosiernie
- przesusza skórę
- słabej jakości tubka (która się łamie i pęka po czasie)

Zalety : CAŁA RESZTA!

Tormentiol mam zawsze w łazience, choć nie stosuję go codziennie. Działa na wszystkie rodzaje wyprysków : zarówno na "zarodki" (gdy delikatnie wyczuwa się pod skórą bolące miejsce), na dojrzałe skubańce (które straszą z daleka) oraz na wyciśnięte wypierdki.
W moim przypadku Tormentiol jest ostatecznym eksterminatorem wszelkiego pryszczowego skubaństwa! Wystarczy posmarować na noc (broń Boże na dzień!) i obudzić się rano piękniejszą!
Im większy pryszcz - tym grubszą warstwę mazi smaruje.

Moja (nie?)rada uwaga drastyczne opisy! ;-) : nie powinno się wyciskać pryszczy, ale każda z nas wie, że nie ma nic ohydniejszego od krosty bliskiej wybuchnięcia. Dlatego, gdy ustrojstwo na mej twarzy zaczyna sprawiać zagrożenie dla otoczenia zaciskam zęby i wyciskam ile się da. Czasem dopomagam zdezynfekowaną igłą. Wyciskam wszystko. Aż do krwawicy! Zaraz "po" odkażam ten krater czymś alkoholowym i od razu smaruję Tormentiolem. Przez jakiś czas resztki przezroczystej ropy będą wypływać spod warstwy mazi, więc "podcieram" delikatnie chusteczką.
Polecam te operacje robić na noc, piorę poszewkę od poduszki często, bo maść strasznie brudzi, więc myślę, że zaklejenie plastrem pomoże zaoszczędzić na proszku lub nie mazać swego TŻeta!
Rano zamiast tykającej na twarzy bomby pozostanie czerwonawa, wysuszona plamka, którą łatwiej przykryć korektorem niż jakiegokolwiek bąbla. Po przyjściu z pracy zmywam cały make-up, robię peeling (z naciskiem na świeży krater), smaruje całą twarz mocno nawilżającym kremem (nawet "tłusta" z wyglądu skóra potrzebuje nawilżenia!), miejsce po pryszczu też i na to miejsce nakładam niewielką ilość Tormentiolu.
Wieczorem można wyjść na imprezę - bez śladu pryszczoszka!

Drogie Wizażanki, nigdy nie smarujcie całej twarzy Tormentiolem (słyszałam opowieści, że "młode dziewczynki" używają T. jako fluidu - yikes!), tylko punktowo. Tylko na noc. Pamiętajcie o nawilżeniu.
Jestem zdumiona jak niewiele osób zna jego cudowne właściwości! Dla mnie to ideał leku, który naprawdę działa i jest niezawodny.
Gdyby był facetem - wyszłabym za niego za mąż!

Razem ze współlokatorką mówimy, że zawsze znajdzie się COŚ do posmarowania Tormentiolem.
tylko 8 złotych... spróbujcie same!
Vexi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 16:04   #57
Hyuugaxx
Raczkowanie

GG do Hyuugaxx

Hej.
Bardzo podoba mi się twój szczegółowy opis. Osobiście stosuje Tormentiol.
Na początku wydawało mi się, że pomaga... Skóra była gładsza i zaczerwienienia zniknęły. Stosuję już 2 tubkę, ale teraz wydaje mi się, ze pryszczki powracają i blizny też widać.

u
60 >54
pn 90 > 85
pw 76 > 71 Do wakacji .
w 72 >64

`Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę.
Hyuugaxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 22:42   #58
ewunia 666
Przyczajenie

Kiedyś dawno używałam Tormentiolu i byłam chyba zadowolona Teraz przez stres ,złe odżywianie od jakiegoś czasu sama się męczyłam z wypryskami ,aż się poddałam i ruszyłam do dermatologa Dostałam Normaclin (na receptę )punktowe stosowanie i Tormentiol do stosowania jako maseczka min raz w tygodniu .Pani doktor kazała nakładać grubszą warstwę na min 30min ,później zmywamy . Na noc straszne wszystko brudzi (no i ja nie lubię z czyms spać na twarzy)
ewunia 666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 18:52   #59
majaSK
Przyczajenie

Tormentiol ma działanie wysuszające i nie można go zbyt długo stosować, bo w ciele gromadzą się szkodliwe substancje. O tym jak on działa i jak go stosować można przeczytać tutaj http://tradzik.com.pl/tormentiol-na-...warto-czy-nie/
Stary 2014-02-13, 15:58   #60
monisia3588
Przyczajenie

Zakupiłam Tormentiol, ponieważ na mojej twarzy pojawiło się trochę wyprysków i chciałam sobie z nimi jakoś szybko poradzić. Maść zastosowałam punktowo na noc, na już troszkę podgojone (zasuszone) wypryski. Rano wypryski były o połowę bladsze,co mi się strasznie podobało. Do paru dni nie było po nich śladu. Jednakże działanie tej maści jest bardzo krótkotrwałe, bo cera się do niej szybko przyzwyczaja, a szkoda.
monisia3588 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości