Jak wlasciwie dziala Tormentiol? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-09-15, 15:11   #61
diankaroz
Przyczajenie

Dot.: Jak wlasciwie dziala Tormentiol?

Może należy stosować mniejszą ilość? Ja stosuję tylko punktowo i tylko kiedy trzeba i zawsze działa.
diankaroz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 09:46   #62
Majaaaaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Vexi Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek, bo myślę, że warto.

Dziś kupiłam Tormentiol w aptece - 7.99,-
oczywiście bez recepty

Wady :
- specficznie (czyt. dość ohydnie) pachnie
- jest tłusty i brudzi niemiłosiernie
- przesusza skórę
- słabej jakości tubka (która się łamie i pęka po czasie)

Zalety : CAŁA RESZTA!

Tormentiol mam zawsze w łazience, choć nie stosuję go codziennie. Działa na wszystkie rodzaje wyprysków : zarówno na "zarodki" (gdy delikatnie wyczuwa się pod skórą bolące miejsce), na dojrzałe skubańce (które straszą z daleka) oraz na wyciśnięte wypierdki.
W moim przypadku Tormentiol jest ostatecznym eksterminatorem wszelkiego pryszczowego skubaństwa! Wystarczy posmarować na noc (broń Boże na dzień!) i obudzić się rano piękniejszą!
Im większy pryszcz - tym grubszą warstwę mazi smaruje.

Moja (nie?)rada uwaga drastyczne opisy! ;-) : nie powinno się wyciskać pryszczy, ale każda z nas wie, że nie ma nic ohydniejszego od krosty bliskiej wybuchnięcia. Dlatego, gdy ustrojstwo na mej twarzy zaczyna sprawiać zagrożenie dla otoczenia zaciskam zęby i wyciskam ile się da. Czasem dopomagam zdezynfekowaną igłą. Wyciskam wszystko. Aż do krwawicy! Zaraz "po" odkażam ten krater czymś alkoholowym i od razu smaruję Tormentiolem. Przez jakiś czas resztki przezroczystej ropy będą wypływać spod warstwy mazi, więc "podcieram" delikatnie chusteczką.
Polecam te operacje robić na noc, piorę poszewkę od poduszki często, bo maść strasznie brudzi, więc myślę, że zaklejenie plastrem pomoże zaoszczędzić na proszku lub nie mazać swego TŻeta!
Rano zamiast tykającej na twarzy bomby pozostanie czerwonawa, wysuszona plamka, którą łatwiej przykryć korektorem niż jakiegokolwiek bąbla. Po przyjściu z pracy zmywam cały make-up, robię peeling (z naciskiem na świeży krater), smaruje całą twarz mocno nawilżającym kremem (nawet "tłusta" z wyglądu skóra potrzebuje nawilżenia!), miejsce po pryszczu też i na to miejsce nakładam niewielką ilość Tormentiolu.
Wieczorem można wyjść na imprezę - bez śladu pryszczoszka!

Drogie Wizażanki, nigdy nie smarujcie całej twarzy Tormentiolem (słyszałam opowieści, że "młode dziewczynki" używają T. jako fluidu - yikes!), tylko punktowo. Tylko na noc. Pamiętajcie o nawilżeniu.
Jestem zdumiona jak niewiele osób zna jego cudowne właściwości! Dla mnie to ideał leku, który naprawdę działa i jest niezawodny.
Gdyby był facetem - wyszłabym za niego za mąż!

Razem ze współlokatorką mówimy, że zawsze znajdzie się COŚ do posmarowania Tormentiolem.
tylko 8 złotych... spróbujcie same!
Zgadzam się z Tobą w 98%! Tormentiol jest c-u-d-o-w-n-y! Niszczy pryszcz Te 2% niezgody, to ta "ropa, która wypływa po wyciśnięczu pryszcza" - to nie ropa, a osocze Poza tym nigdy nie powinno się peelingować zbyt drastycznie miejsca, w którym był/jest pryszcz. To powoduje rozśnianie bakterii, no i dodatkowo podrażaniasz skórę w tym miejscu (która w sumie i tak jest już podrażniona przez duszenie).

Całuski
Majaaaaa jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 18:37   #63
paulineeeeeeeeeeee
Przyczajenie

Kiedyś kupiłam tormentiol, ale nie znałam wtedy dokładnie jego WSZYSTKICH właściwości więc lezał w szafce, a używany był sporadycznie...- az do dzis :P
Niestety wczoraj próbowałam się pozbyć sama niektórych "niedoskonałości" i szlag by trafil- jedno zaczeło się babrac (lekko powiedziane). Dziś na szczescie nie bylam w szkole uff ale jutro trzeba sie jakos pokazac. Do apteki mi się iść nie chciało więc wyciągnełam tormentiol i troche przegrzebałam internet, i właśnie tak trafiłam na ten wątek
Siedze już od kilku godzin z brazowymi kropkami na twarzy. Zobaczymy jutro jakie będą efekty.
W piątek mam kwasy u kosmetyczki więc musze wygoić tą wielką rane Mam nadzieje ze tormentiol mnie nie zawiedzie
paulineeeeeeeeeeee jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości