Ekokosmetyki - ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-07-22, 16:19   #91
tequilla78
Raczkowanie

Dot.: Ekokosmetyki-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Byłam w sobotę w Douglas House of Beauty (zdjęcia dostępnych kosmetyków eko w załączeniu). Dużo tego nie ma w porównaniu z całym asortymentem, ale jednak krok do przodu w kwestii dostępności eko kosmetyków.
Une make up to marka z rodziny Bourjois. Wypróbowałam błyszczyki, pomadki i kredki. Błyszczyki słabe, miałam wrażenie, że od razu się zważyły. Za to kredki do oczu fajne, miękkie, sporo kolorów + 4 kredki cieliste, które uwielbiam do środka oka i jako korektor (zdjęcie w załączeniu).
This works pachnie pięknie, wszystko mi się podoba, na pewno coś kupię sobie w prezencie świątecznym
Madara to dla mnie takie litewskie phenome, sama nie wiem, co o tym sądzić. Słyszałam kilka pozytywnych opinii, ale sama jeszcze nic nie używałam.
Vegetable garden to francuska marka, której kompletnie nie znam, nawet szukałam w sieci, ale nie mają strony internetowej. Wypróbowałam tylko balsam do ciała, pachnie ładnie, ale kosztuje prawie 200 zł, więc nie wiem, czy taki ma być cudowny, czy to tylko marketing
Czy une make up to jeszcze jest w Douglasie? Ostatnio jak byłam to nie mogłam znaleźć, a że było akurat sporo ludzi nie chciało mi się biegać za Paniami żeby spytać... Co do Madary, to jest to marka łotewska - na wizażu przy KWC jest chyba błąd bo Latvia to zdecydowanie Łotwa, a nie Litwa (czyli Lithuania po angielsku). Co do porównania z Phenome, to może i tak aczkolwiek Madara ma ECOCERT i jest już w około 30 krajach na całym świecie (nagradzana m.in. w Wielkiej Brytanii i Finlandii), a Phenome póki co jest tylko u nas. Ja lubię bardzo zarówno jedną jak i drugą markę.
tequilla78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 21:51   #92
Ryjek
Zakorzenienie

hej dziewczyny
czy znacie ten sklep http://www.lovelula.com
i marki kosmetyków, które są w nim oferowane?

jeśli macie jakieś doświadczenia [zwłaszcza z podkładami] z Elysambre, Une, Nvey
podzielcie się opiniami

Burberry okulary
Urban Decay Naked 2
Guerlain Chant d'aromes 100 ml
Giorgio Armani Eye Tint
prostownica Philips moisture protect
kosmetyki Guerlain, Burberry, Becca, Tom Ford, MAC
ubrania Massimo Dutti, Dolce Gabbna
bielizna Fauve, Simone Perele

Edytowane przez Ryjek
Czas edycji: 2011-08-19 o 21:58
Ryjek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 13:37   #93
tequilla78
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ryjek Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
czy znacie ten sklep http://www.lovelula.com
i marki kosmetyków, które są w nim oferowane?

jeśli macie jakieś doświadczenia [zwłaszcza z podkładami] z Elysambre, Une, Nvey
podzielcie się opiniami
Miałam podkład Elysambre, ale to była porażka. Raz, że źle dobrałam do odcienia cery, chociaż wydawało mi się po zdjęciach, że akurat ten odcień będzie ok, a odsyłanie do Anglii jest powiedzmy średnio opłacalne, dwa, że był totalnie płynny i rzadki - generalnie dramat.
Stary 2011-08-20, 13:48   #94
Ryjek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tequilla78 Pokaż wiadomość
Miałam podkład Elysambre, ale to była porażka. Raz, że źle dobrałam do odcienia cery, chociaż wydawało mi się po zdjęciach, że akurat ten odcień będzie ok, a odsyłanie do Anglii jest powiedzmy średnio opłacalne, dwa, że był totalnie płynny i rzadki - generalnie dramat.
a który konkretnie miałaś podkład i w jakim odcieniu? masz go jeszcze... ?
ja chciałam spróbować Elysambre Organic Foundation Cream w odcieniu Light Sandy Beige ale się jeszcze zastanawiam czy to dobry wybór

Burberry okulary
Urban Decay Naked 2
Giorgio Armani Eye Tint
Stary 2011-08-21, 05:29   #95
tequilla78
Raczkowanie

Cytat:
a który konkretnie miałaś podkład i w jakim odcieniu? masz go jeszcze... ?
ja chciałam spróbować Elysambre Organic Foundation Cream w odcieniu Light Sandy Beige ale się jeszcze zastanawiam czy to dobry wybór

02 beige clair - tak jest napisane na opakowaniu, na stronie to ten: 218402 - oddałam siostrze, ona jest bladolica, ale konsystencja też jej nie podpasowała. Kolor jest całkiem inny niż na zdjęciu, duuużo jaśniejszy - ja miałam nie cream tylko fluid foundation - jeśli chcesz wziąć tej jaśniejszy to uważaj bo on musi być chyba dla "trupiobladych". Zamówiłam też buteleczkę, która przyszła kilka tygodni później - jak czegoś nie mają to chyba nie informują od razu tylko wysyłają to co mają - jednego cienia do powiek się w ogóle nie doczekałam.
Stary 2011-09-01, 00:35   #96
Gusia2010
Przyczajenie

Cieszę się, że nie jestem osamotniona w moich poszukiwaniach eco kosmetyków. Na początku to była frajda chodzić po sklepach i sprawdzać składy kosmetyków, ale potem mi mina opadła bo nie było co używać. ale na szczęście jest Lavera , która nie nalezy do drogich. Teraz testuję L'oocitane i Dr Hauschkę i fajne rzeczy. Przyznam, że dałam się trochę nabrać z tą pierwszą firmą bo nie jest tak w pełni ekologiczna jak sądziłam, ale kosmetyki są ok. Mam tłustą cerę i wiem, że niektóre rzcezy zapychają cerę, ale trzeba wziąść pod uwagę , że na stan naszej skóry też wplywa co jemy a nie tylko kosmetyki. Myślę, że ciężko jest znaleźć dobre kosmetyki do makijażu, z pielegnacyjnymi jest dużo lepiej.
Gusia2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 00:13   #97
Ryjek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gusia2010 Pokaż wiadomość
trzeba wziąść pod uwagę , że na stan naszej skóry też wplywa co jemy a nie tylko kosmetyki.

oj prawda to prawda
niestety żywność jest trudniej skontrolować niż kosmetyki i w jakiś sposób jesteśmy na nią skazani...
najkorzystniejsza dla urody byłaby dieta wg zasad ajurwedy

mnie ostatnio co raz bardziej zachwycają kosmetyki Sanoflore- mają świetne składy i przystępne ceny w porównaniu do innych ekokosmetyków, no i chyba wszystkie mają ecocert

Burberry okulary
Urban Decay Naked 2
Giorgio Armani Eye Tint
Stary 2011-09-04, 13:08   #98
olasia
Zadomowienie

Cytat:
oj prawda to prawda
niestety żywność jest trudniej skontrolować niż kosmetyki i w jakiś sposób jesteśmy na nią skazani...
najkorzystniejsza dla urody byłaby dieta wg zasad ajurwedy

mnie ostatnio co raz bardziej zachwycają kosmetyki Sanoflore- mają świetne składy i przystępne ceny w porównaniu do innych ekokosmetyków, no i chyba wszystkie mają ecocert
a uzywalas ktorys z kosmetykow sanoflore?
ja mam i mialam kilka i szczerze mowiac to jestem zadowolona tylko z suchego olejku - ale uzywam go tylko na konce wlosow. ladnie pachnie i zabezpiecza koncowki. moje wlsoy sa mocno zniszczone - w trakcie kuracji naprawczej i dzieki temu olejkowi jako tak wygladaja i mam nadzieje, ze skutecznie zapobiegnie ich rozdwajaniu.

obecnie mam tez maske na niedoskonalosci i krem z tej serii. maska jak dla mnie jest nieprzyjemna w uzyciu, skora sie nagrzewa, lekko szczypie, a efekt oczyszczania nie utrzymuje sie nawet do nastepnego dnia. ciezko sie ja tez zmywa z twarzy, jest taka smołowata.
krem jest troche lepszy. nie jest typowym zapychaczem, ale tez nie poradzi sobie z eliminacja pryszczy, mysle, ze ani pomoze, ani zaszkodzi ale dla cery nieproblemowej -tlustej moze byc dobry bo niezle nawilza jak na kosmetyk do cery tradzikowej.
uzywalam tez tej rolki na pryszcze i jest beznadziejna. naprawde nie wysusza. lepiej dziala glinka zielona wymieszana z olejkiem z drzewa herbacianego, polozona punktowo no noc.
rolka pod poczy - przeciwzmarszczkowa. ladnie pachnie to tyle.

ogolnie jestem zawiedziona, bo myslalam, ze kosmetyki te sa lepsze. moze ja akurat wybralam dla siebie nieodpowiednie.

jednak korca mnie ich olejki eteryczne, ale nie moge znalezc sklepu internetowego, ktory mialby je w ofercie. bede wdzieczna za informacje

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2011-09-04 o 13:11
olasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 00:47   #99
Malla
Nie depcze krokusów

Miałam próbki paru produktów Sanoflore, średnie są...
Stary 2011-09-05, 11:18   #100
Ryjek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
a uzywalas ktorys z kosmetykow sanoflore?
ja mam i mialam kilka i szczerze mowiac to jestem zadowolona tylko z suchego olejku - ale uzywam go tylko na konce wlosow. ladnie pachnie i zabezpiecza koncowki. moje wlsoy sa mocno zniszczone - w trakcie kuracji naprawczej i dzieki temu olejkowi jako tak wygladaja i mam nadzieje, ze skutecznie zapobiegnie ich rozdwajaniu.

obecnie mam tez maske na niedoskonalosci i krem z tej serii. maska jak dla mnie jest nieprzyjemna w uzyciu, skora sie nagrzewa, lekko szczypie, a efekt oczyszczania nie utrzymuje sie nawet do nastepnego dnia. ciezko sie ja tez zmywa z twarzy, jest taka smołowata.
krem jest troche lepszy. nie jest typowym zapychaczem, ale tez nie poradzi sobie z eliminacja pryszczy, mysle, ze ani pomoze, ani zaszkodzi ale dla cery nieproblemowej -tlustej moze byc dobry bo niezle nawilza jak na kosmetyk do cery tradzikowej.
uzywalam tez tej rolki na pryszcze i jest beznadziejna. naprawde nie wysusza. lepiej dziala glinka zielona wymieszana z olejkiem z drzewa herbacianego, polozona punktowo no noc.
rolka pod poczy - przeciwzmarszczkowa. ladnie pachnie to tyle.

ogolnie jestem zawiedziona, bo myslalam, ze kosmetyki te sa lepsze. moze ja akurat wybralam dla siebie nieodpowiednie.

jednak korca mnie ich olejki eteryczne, ale nie moge znalezc sklepu internetowego, ktory mialby je w ofercie. bede wdzieczna za informacje

jak na razie wypróbowałam

żel pod prysznic majerankowy [400ml w cenie 200ml] pięknie pachnie, ma b.dobry skład, nie mam mu nic do zarzucenia, spełnia swoją rolę

miodowy krem odżywczy do ciała rewelacyjne masełko pięknie pachnie i świetnie nawilża/odżywia skórę

balsam do ust pomarańczowy

zamierzam jeszcze wypróbować kosmetyki do twarzy

Burberry okulary
Urban Decay Naked 2
Giorgio Armani Eye Tint
Stary 2011-09-06, 18:35   #101
jojoanna
Raczkowanie

Cytat:
przystepne ceny? nooooooooo nie powiedzialabym, jak dla mnie sa drogie
Stary 2011-09-06, 20:42   #102
Ryjek
Zakorzenienie

jak porównasz np do phenome to są przystępne
i też zależy gdzie się kupuje np. w super-pharm ceny są o kilka-kilkanaście złoty wyższe niż w zwykłej aptece obok

Burberry okulary
Urban Decay Naked 2
Giorgio Armani Eye Tint
Stary 2011-11-13, 14:11   #103
olasia
Zadomowienie

dziewczyny a mozecie polecic jakas ekologiczna dwufaze do demakizaju oczu?

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
Stary 2011-11-13, 15:47   #104
nie_ma_mnie
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 15

można zrobić samej, np. cos takiego http://www.ikarov.eu/pl/losion-elena.html
nie_ma_mnie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 11:46   #105
tequilla78
Raczkowanie

Dot.: Ekokosmetyki - ZBIORCZY

Ja też bardzo lubię Sanoflore i uważam, że mają przystępne ceny. Oczywiście mówimy o cenach prawdziwych, certyfikowanych kosmetyków organicznych, a nie o imitacjach. Ja miałam dezodorant w kulce i był super, a naprawdę nie jest łatwo znaleźć dobry ekologiczny dezodorant. U mnie jak dotąd sprawdziły się dezodoranty tylko właśnie Sanoflore, Madara i Miessence, które były w moim przypadku tak samo skuteczne jak kiedyś chemiczne (poza tym, że nie wcieram w skórę świństw) jeśli chodzi zapobieganie przykrym zapachom. Np. Eco Cosmetics, Urtektam czy Born to Bio nie działają na mnie zupełnie.
Z Sanoflore miałam jeszcze żel pod prysznic i płyn micelarny - nie mam żadnego ale, bo wszystko bardzo ok.

Co do demakijażu oczu - ja jestem w trakcie używania Coslys (nie jest to płyn dwufazowy tylko typowy micel) i jest super. Wiem, że dwufazy ma m.in. Logona i absolute organic, ale nie używałam, więc trudno mi się wypowiedzieć, wolę mniej tłuste płyny, jak Coslys właśnie.

Edytowane przez tequilla78
Czas edycji: 2011-11-14 o 11:49
Stary 2011-11-14, 13:52   #106
olasia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
można zrobić samej, np. cos takiego http://www.ikarov.eu/pl/losion-elena.html
nie pomyslalam, ze to takie proste. sadzilam, ze w tej fazie wodnej musi byc jednak jakis detergent. jesli zadziala, to nie bede szukac niczego gotowego dziekuje

Cytat:
Ja też bardzo lubię Sanoflore i uważam, że mają przystępne ceny. Oczywiście mówimy o cenach prawdziwych, certyfikowanych kosmetyków organicznych, a nie o imitacjach. Ja miałam dezodorant w kulce i był super, a naprawdę nie jest łatwo znaleźć dobry ekologiczny dezodorant. U mnie jak dotąd sprawdziły się dezodoranty tylko właśnie Sanoflore, Madara i Miessence, które były w moim przypadku tak samo skuteczne jak kiedyś chemiczne (poza tym, że nie wcieram w skórę świństw) jeśli chodzi zapobieganie przykrym zapachom. Np. Eco Cosmetics, Urtektam czy Born to Bio nie działają na mnie zupełnie.
Z Sanoflore miałam jeszcze żel pod prysznic i płyn micelarny - nie mam żadnego ale, bo wszystko bardzo ok.

Co do demakijażu oczu - ja jestem w trakcie używania Coslys (nie jest to płyn dwufazowy tylko typowy micel) i jest super. Wiem, że dwufazy ma m.in. Logona i absolute organic, ale nie używałam, więc trudno mi się wypowiedzieć, wolę mniej tłuste płyny, jak Coslys właśnie.
wlasnie mnie ta kulka z miessence tez interesuje, na rowni z sanoflore - moze dam tej marce jeszcze szanse

...co do miessence- mam teraz krem do cery tlustej i dokupilam odzywke do twarzy. krem jest bardzo lekki- wlasciwie to loton ktory doslownie wchlania sie w skore zastawiajac zupelny mat. na noc sie nie nadaje, ale pod mineraly jak najbardziej(szkoda tylko, ze nie ma filtrow). mi wyszuszyl skore i go na razie nie uzywam. musze jeszcze sprobowac zastosowac go razem z ta odzywka.

pytalam o dwufaze bo micelem jednak ciezko mi zmyc makijaz, konkretnie tusz do rzes. sprawdze te wszystkie firmy, dziekuje za info

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
Stary 2011-11-14, 16:57   #107
nie_ma_mnie
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 15

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
nie pomyslalam, ze to takie proste. sadzilam, ze w tej fazie wodnej musi byc jednak jakis detergent. jesli zadziala, to nie bede szukac niczego gotowego dziekuje

woda różana ma jakieś właściwości czyszczące wg. niektórych źródeł (np. polecano ją jako zamiennik szamponu). Pamiętam też, że dziewczyny tutaj używały hydrolatu aloesowego.
nie_ma_mnie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 21:48   #108
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Kosmetyki Absolute Organic

Dziś natknęłam się na tą firmę w jednym ze sklepów ze zdrową żywnością, produkty mają bardzo dobre składy (naturalne) i przyzwoitą cenę, posiadają również certyfikat EcoCert.

Używałyście może tych kosmetyków?? Ja dziś zakupiłam krem na dzień z tej serii, byłam w szoku, że tak dobry kosmetyk można kupić za 31zł! Dotychczas znane mi naturalne kosmetyki są firm Sanoflore i Dr.Hauschka - ich cena jest wysoka no i z dostępnością są problemy.

podaję skład mojego kremu:

Absolute Organic Moisturizing Day Cream

Inci: aloe barbadenis leaf juice, ticaprylin, butyrospermum parkii, cetearyl wheat straw glycosides, cetearyl alcohol, glyceryl stearate SE, olea europaea fruit oil, cetearyl olivate, sorbitan olivate, galactoarabinian, simmondisia chinesis seed oil, glyceryl stearate citrate, squalane, propanediol, glycerin, aqua, buddleja davidii extract, thymus vulgaris flower/leaf extract, salvia sclarea seed oil, sodium hyaluronate, beeswax, parfum, benzyl alcohol, dehydroacetic acid, gluconolactone, sodium benzoate, tocopheryl acetate, citric acid, benzoic acid

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 09:12   #109
tequilla78
Raczkowanie

Dot.: Kosmetyki Absolute Organic

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
Dziś natknęłam się na tą firmę w jednym ze sklepów ze zdrową żywnością, produkty mają bardzo dobre składy (naturalne) i przyzwoitą cenę, posiadają również certyfikat EcoCert.

Używałyście może tych kosmetyków?? Ja dziś zakupiłam krem na dzień z tej serii, byłam w szoku, że tak dobry kosmetyk można kupić za 31zł! Dotychczas znane mi naturalne kosmetyki są firm Sanoflore i Dr.Hauschka - ich cena jest wysoka no i z dostępnością są problemy.

podaję skład mojego kremu:

Absolute Organic Moisturizing Day Cream

Inci: aloe barbadenis leaf juice, ticaprylin, butyrospermum parkii, cetearyl wheat straw glycosides, cetearyl alcohol, glyceryl stearate SE, olea europaea fruit oil, cetearyl olivate, sorbitan olivate, galactoarabinian, simmondisia chinesis seed oil, glyceryl stearate citrate, squalane, propanediol, glycerin, aqua, buddleja davidii extract, thymus vulgaris flower/leaf extract, salvia sclarea seed oil, sodium hyaluronate, beeswax, parfum, benzyl alcohol, dehydroacetic acid, gluconolactone, sodium benzoate, tocopheryl acetate, citric acid, benzoic acid
To jest ten sam producent, co Organix Cosmetix (jeszcze tańszy i składy podobne), maja tez linię Organic Ocean. Wszystkie bardzo OK. A w jakim sklepie kupowałaś?

Edytowane przez tequilla78
Czas edycji: 2011-11-15 o 09:14
Stary 2011-11-15, 10:03   #110
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Kosmetyki Absolute Organic

Cytat:
To jest ten sam producent, co Organix Cosmetix (jeszcze tańszy i składy podobne), maja tez linię Organic Ocean. Wszystkie bardzo OK. A w jakim sklepie kupowałaś?

nie pamiętam nazwy, sklep był w CH Arkadia w Warszawie

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 12:43   #111
dikanda
Raczkowanie

Witam,
Ostatnio bardzo zainteresowały mnie dwie marki,
pierwsza z nich: http://www.originalsource.pl/ - na polskim rynku na razie tylko mydła w płynie, żele pod prysznic i płyny do kąpieli, za granicą można dostać także m.in. szampony i odżywki do włosów tej marki.

druga z nich, to Natura Officinalis: http://www.naturaofficinalis.pl/flash/index.php

Pozwolę sobie wkleić skład kremu nawilżającego, bo taki nabyłam:
Krem nawilżający

Składniki (INCI): Aqua*, Hordeum Vulgare Extract, Caprylic/Capric Triglyceride**, Glycerin*, C14-22 Alcohols*, Cetyl Alcohol*, Triticum Vulgare Germ Oil, IsopropylPalmitate*, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, C12-20 Alkyl Glucoside*, Hydrolyzed Algin*, Maris Aqua, Chlorella Vulgaris Extract*, Squalane**, Tocopherol**, Hordeum Vulgare Seed Extract, Avena Sativa Kernel Extract, Triticum Vulgare Seed Extract, Manganese Gluconate, Olive Extract, Oil Extract Of Barley*, Oil Extract Of Oat*, Oil Extract Of Wheat* Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Hexylene Glycol, Ascorbyl Palmitate, Isohexadecane, Polysorbate 80, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sodium Phytate*.

*Składniki posiadające ECOCERT
** Składniki zgodne z wymaganiami ECOCERT

Będę wdzięczna za Wasze opinie na temat tych produktów, oraz informacje, czy faktycznie są takie eko, naturalne i pozbawione chemii, jak podają producenci.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
dikanda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 18:01   #112
iva_nice
Przyczajenie

Używam ekokosmetyki już kilka lat i mam swoje obserwacje. Skład i pochodzenie składników ważna rzecz ale istotnym jest dobrać właściwy kosmetyk do swojej cery. Nawet nie wiem jak może być super kosmetyk ale nie jeśli jest do mojej cery to więcej szkody może wyrządzić a zalet nie uświadczysz. Ale z pewnością po kilkuletnim już stosowaniu ekokosmetyków, mogę z ręką na sercu przysiąc, że eko kosmetyki są dużo lepsze od tych konwencjonalnych. Cerę mam mieszaną z tendencją do tłustej i na dodatek wrażliwą, trudną w pielęgnacji i dopiero te kosmetyki poradziły sobie z nią. Sebum wyregulowane, twarz mi się nie świeci ale i nie jest przesuszona. Makijaż mi nie spływa i nie robi się lodowisko na twarzy. Długo by pisać bo jeszcze jest skóra ciała i włosy i inne ale kto nie próbował i nie zgłębiał tajników ten nie jest świadomy dobroczynnego działania i łatwo wtedy wydawać negatywne opinie.
iva_nice jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 01:29   #113
Malla
Nie depcze krokusów

iva_nice - a czego teraz używasz i co najbardziej chwalisz?
Stary 2013-11-28, 19:46   #114
dardo
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez iva_nice Pokaż wiadomość
Używam ekokosmetyki już kilka lat i mam swoje obserwacje. Skład i pochodzenie składników ważna rzecz ale istotnym jest dobrać właściwy kosmetyk do swojej cery. Nawet nie wiem jak może być super kosmetyk ale nie jeśli jest do mojej cery to więcej szkody może wyrządzić a zalet nie uświadczysz. Ale z pewnością po kilkuletnim już stosowaniu ekokosmetyków, mogę z ręką na sercu przysiąc, że eko kosmetyki są dużo lepsze od tych konwencjonalnych. Cerę mam mieszaną z tendencją do tłustej i na dodatek wrażliwą, trudną w pielęgnacji i dopiero te kosmetyki poradziły sobie z nią. Sebum wyregulowane, twarz mi się nie świeci ale i nie jest przesuszona. Makijaż mi nie spływa i nie robi się lodowisko na twarzy. Długo by pisać bo jeszcze jest skóra ciała i włosy i inne ale kto nie próbował i nie zgłębiał tajników ten nie jest świadomy dobroczynnego działania i łatwo wtedy wydawać negatywne opinie.
A to nie zniechęcilo Cie? te nieudane próby? bo ja tu własnie jestem i ryję z polecenia koleżanki ekomaniaczki i im mbardziej czytam, tym się bardziej przerażam ...

Bo ja mam bardzo wrażliwą cere, ze skłonmością do atpowoej, no i kosmetyki dla mnie to sprawa wagi pierwszorzędnej .
dardo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 12:39   #115
malagosia800
BAN stały

Nie używałam produktów wymienionych przez Ciebie marek. Ja od niedawna używam kosmetyków rosyjskich firm natura siberica i bania agafii. wyprodukowane w całości ze składników naturalnego pochodzenia. Może nie są w Polsce tak popularne. W każdym bądź razie, są w przystępnej cenie i działają skutecznie (przynajmniej seria do włosów, którą osobiście wypróbowałam).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2015-08-06 o 18:30 Powód: Reklama
malagosia800 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 13:07   #116
Malla
Nie depcze krokusów

Te marki są obecnie popularne w Polsce

Moim zdaniem kosmetyki Natura Siberica kompletnie nie działają. Równie dobrze mogę nie użyć żadnej odżywki do włosów, co wylać na głowę pół butelki ichniejszej.

Od babci A. lubię produkty do twarzy.
Stary 2015-08-10, 17:19   #117
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Te marki są obecnie popularne w Polsce

Moim zdaniem kosmetyki Natura Siberica kompletnie nie działają. Równie dobrze mogę nie użyć żadnej odżywki do włosów, co wylać na głowę pół butelki ichniejszej.

Od babci A. lubię produkty do twarzy.
Niestety popularność nie oznacza jakości. Również jestem zdania, że kosmetyki Natura Siberica są beznadziejne. Miałam ichnią odżywkę do włosów. Rzadko wyrzucam kosmetyki, które mi nie pasują, bo zwykle jakoś tam je uda mi się zużyć. Tym razem wyrzuciłam 2/3 opakowania. Tragedia. Więcej nic z tej firmy już nie będe wypróbowywać.

naturalnie proste
Sicilia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 11:39   #118
cosmetix
Makeup challenge winner

Z ekokosmetyków pewna miła wizażanka poleciła mi ostatnio Pszczelą Dolinkę. Ta maleńka firma,która produkuje ręcznie robione mydła i inne pięknie pachnące różności.

Oto przykładowe składy: Składniki mydła bananowo-kokosowego olej palmowy, olej kokosowy (kwasy stearynowy, mirystynowy, laurynowy), stearynian glicerolu,sorbitol, wodorotlenek sodu, cukier, kwas hialuronowy, przecier z mango, olej z pestek brzoskwiń, olej z pestek arbuza, olejek brzoskwiniowy.
Stary 2015-10-03, 12:35   #119
Malla
Nie depcze krokusów

A gdzie w składzie banan?
Stary 2016-03-30, 16:53   #120
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A gdzie w składzie banan?
Dobre pytanie

naturalnie proste
Sicilia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości