szukam siebie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-02-08, 14:24   #1
witchwq
Zakorzenienie

szukam siebie...

Witam, wiele mnie kosztowalo, zeby zalozyc tu taki watek, poniewaz nie lubie i nie akceptuje swojego wygladu. Wciaz szukam pomyslu na siebie i mimo moich 27 lat nie wiem kompletnie nic.
Od ponad 3 lat mieszkam za granica, do tej pory podcinaly mnie kolezanki lub ja sama, wreszcie, przed ostatnimi swietami postanowilam udac sie do fryzjera. No coz... powinno zaalarmowac mnie to, ze zostalam przyjeta "z ulicy" tydzien przed Wigilia... Chcialam "krotko, naprawde krotko" - skonczylo sie niestety "srednio-krotko" i ze zniszczonymi wloskami.
Te 3 lata temu mialam tez kompetnie inna figure, bylam szczupla, prawie zgrabna... Niestety, teraz waze jakies 25 kilo wiecej niz 3 lata temu, po 2 ciazach i 0 gimnastyki brzuchol mi wywalilo... nie wiem jak sie ubierac, zeby to zamaskowac, zwlaszcza ze "nie mam tez czym oddychac".
(Nie wiem czy to wszystko moge zawzec w jednym watku... no ale to w koncu metamorfozy)
Mam wlosy lekko krecone (gdy sa dlugie, sa proste), najbardziej zawijaja sie z tylu i po bokach twarzy (na baranka), a przy czubku glowy sa proste :/

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Najpierw na rozowo/czerwono, potem... cos jak brudny bez...

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Niebiesko-szare, jasniutenkie przy zrenicy, ciemna obwodka przy krancu teczowki. Oprawa oczu - ciemno-szarawy blond.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

[/i]Piegow brak, aczkolwiek daaaaawno sie nie opalalam, moze cos sie zmienilo...[/i]

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera blada, wrecz "przezroczysta", "szara", z rumiencem zazwyczaj rozowym (ale jak sie bardzo zmacham to robia sie czerwone plamy). Na codzien uzywam kremow brazujacych, zeby tchnac w siebie choc odrobinke zycia.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalny to byl w dziecinstwie slomkowy, wrecz bialy... Potem zaczal ciemniec do slomkowo-miodowego... Teraz, gdybym dala im odrosnac, bylby to popielaty sredni lub ciemny blond.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

[color]Usta jasniutkie, prawie niewidoczne, bladorozowe[/color]

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

[color]No wlasnie nie wiem... Kiedys bardzo lubilam kolory bardziej pastelowe, jasniutkie no i brazy (we wszystkich odcieniach). Teraz juz nie wiem co nosic i jak nosic...[/color]
Wiec tak, czego bym chciala?
1. czy leciec do fryzjera i scinac wlosy? (jesli tak, to prosilabym o jakies... "fotki pogladowe" - w czym mogloby byc mi ladnie)
2. Moze nie scinac, tylko zapuscic?
3. Kolor wlosow... przez lata bylam blondi, znudzilo sie, potem czerwienie (bleeeeee), teraz testuje brazy... testowac dalej? moze jakis odcien polecicie? Moze jednak wrocic do blond?
4. Ubrania... co nosic przy malych piersiach (85A-B), wyyystajacym brzuchu, szerokich biodrach, dlugich nogach?
No to chyba czas na pokazanie sie...

Dziewczyny... Prosze... Boje sie strasznie co mi powiecie, zwlaszcza, ze nie bede mogla uciec z podkulonym ogonem i zabrac stad moich zdjec...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0096763483.jpg (42,3 KB, 1044 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0088898062.jpg (117,6 KB, 603 załadowań)
witchwq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 11:43   #2
tissae
Raczkowanie

Dot.: szukam siebie...

Witchwq, nie wiem, skad ta niska samoo!cena, bo jesteś naprawdę ładna!
1. czy leciec do fryzjera i scinac wlosy? - moim zdaniem nie powinnaś bardziej scinać włosów. jeżeli ta fryzura ci sie nie podoba, to możesz iść ja lekko poprawić, tzn. coś przyciąć
3. Kolor wlosow... przez lata bylam blondi, znudzilo sie, potem czerwienie (bleeeeee), teraz testuje brazy... testowac dalej? moze jakis odcien polecicie? Moze jednak wrocic do blond? - brązy bardziej ci pasują, bo wydaje mi się, że w blondzie wyglądałabyć trochę mdło. testuj ciepłe kolory, np. czekoladkę
4. Ubrania... co nosic przy malych piersiach (85A-B), wyyystajacym brzuchu, szerokich biodrach, dlugich nogach? - może jakieś tuniczki, dłuższe rozszerzane bluzeczki...? jeśli masz długie nogi, to oczywiście polecam spódnice (w kształcie tuby, bo one zwężają biodra), bo trzeba podkreślać swoje atuty, a długie nogi na pewno nim są.

Jeśli chodzi o makijaż, to polecam podkreślenie oczu czarną kredką i jakimiś ładnymi cieniami. testuj różne, a na pewno znajdziesz swój kolor. Ja nie mogę ci nic doradzić, bo nie wiem, jak się ubierasz.
I powtarzam, jestes naprawde ładna, a to, czy będziesz dobrze czuła się w swojej skórze, to kwestia dbania o siebie, chodzenia na ćwiczenia, odpowiedniego malowania się i doboru ubrań. powodzenia!

tissae jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 23:26   #3
witchwq
Zakorzenienie

Dziekuje za mile slowa

Dolaczam jeszcze kilka zdjec, choc nie widac na nich mojego wystajacego brzuchola (takich zdjec bym nie zdzierzyla), ale przynajmniej choc troche widac moja sylwetke.
Na pierwszym jestem jeszcze blondi, choc ciezko to stwierdzic przez fryzure... coz, nie umialam sie jakos inaczej uczesac... Na nastepnym wlosy w kolorze czerwonym - mnie sie wydaje ze kompletnie ten kolor nie pasuje... A na ostatnim moj obecny kolor no i widok na "skret" wlosow... kompletnie nie wiem, jak je ukladac...

Masz racje, chyba nie ma sensu ich scinac, przemecze sie z ta kiepska fryzurka, poczekam az odrosna... Sa cienkie, ale geste i gdy sa dlugie to juz sie tak nie kreca. A swoja droga, to dziwna sprawa, bo nigdy mi sie az tak nie krecily, dopiero od paru miesiecy... najpierw delikatne fale, potem, po ostatnim scieciu kreciolki na max, zawsze po umyciu i wyschnieciu mam "baranka", dopiero jak je rozczesze zaczynaja tworzyc sie fale...
Dopiero kilka miesiecy temu udalo mi sie zahamowac proces 2-letniego tycia, wiec postanowilam zabrac sie za siebie. Problem w tym, ze ja sie dopiero wszystkiego ucze. Jak poprawnie pielegnowac wlosy, jak poprawnie robic manicure, jak sie poprawnie umalowac... Jak na moje lata, to dosc pozno na ta nauke, ale wazne ze wogole sie za to wzielam. No i mam coreczke, ktora kiedys bede musiala nauczyc jak dbac o siebie... Ale wlasnie ze wzgledu na to, ze tak pozno zachcialo mi sie edukowac, to nie mam pojecia w jakich kolorach mi dobrze, jak powinnam sie ubierac (nie co modne, ale co pasuje do mnie i mojej sylwetki). Mimo mojego wieku w kwestiach kosmetyczno-ubraniowych posiadam zerowa wiedze

Wiem, ze powinnam chociaz polubic siebie, lecz tak jak mowisz, bede w stanie to zrobic, gdy poczuje, ze potrafie zadbac o swoj wyglad, a o to ciezko w momencie, gdy dopiero wdrazam nawyki codziennego wklepywania kremow czy stosowania odzywki do wlosow :O (wczesniej kompletnie nie dbalam o siebie).

Czy cieple kolory beda dobre, jesli w czerwieniach na glowie nie jest mi zbytnio do twarzy? Sprobuje, choc boje sie wyplukiwania cieplego brazu na "rudo" (trzeba bedzie sie pilnowac i czesto farbowac ) Pod koniec miesiaca klade nowy kolor, wiec moze faktycznie przetestuje cos czekoladowego

Dluzsze bluzeczki juz nosze (bo krotkie mi sie podwijaja w trakcie chodzenia i brzuchol na wierzchu :/) Zauwazylam tez, ze nie moge nosic obcislych bluzek, bo to uwidacznia moj "problem" i wygladam jak w ciazy.... Spodnic praktycznie nie nosze... Bo zimno, bo nie umiem do nich butow dobrac, bo nie umiem chodzic na obcasach (znaczy umiem, ale potem mnie taaaaaak bola stopyyyy)....
Wiem, ze stawiam przed Wami wielkie wyzwanie (bo chyba niezbyt czesto na metamorfozach pojawiaja sie tak zaniedbane kobiety, ktorym trzeba wszystko tlumaczyc od podstaw... Dlatego doceniam kazda, chocby najmniejsza wskazowke, ktora pomoze mi "wyjsc na ludzi"
tissae dziekuje Ci baaaardzo serdecznie za Twoje rady, postaram sie wprowadzic je w zycie Dziekuje rowniez za slowa otuchy, dla mnie to bardzo wazne

Nie mozna edytowac, a oczywiscie pomylilam kolejnosc zdjec: na pierwszym czerwien na glowie, na drugim blond, na trzecim obecny kolor + naturalne "loczki"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00354.JPG (51,4 KB, 580 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0234.JPG (108,6 KB, 966 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0238.JPG (78,5 KB, 458 załadowań)

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2008-02-10 o 11:54 Powód: post pod postem
Stary 2008-02-10, 01:00   #4
zuza678
Wtajemniczenie

Jesteś ładną kobietką. Naprawdę nie rozumiem skąd u Ciebie taka niska samoocena. Wystarczy, że nauczysz się ze sobą postępować, a będzie wszystko oki
Masz ładną cerę, zgrabny nosek, szczupłe ramiona, normalną budowę ciała!
Z Twojego opisu wynika, że jesteś latem. Jesli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi. Lato lubi przygaszone barwy. Dlatego pewnie tak źle się czułaś w rudej czuprynie. Poza tym podkreśla Ci to Twoje rumieńce. Znajdziesz na wizażu albo w necie opis, co psuje Twojemu typowi urody.
Na to zaróżowienie buzi to możesz stosować kremy na naczynka i w ten sposób uspokajać twarz (pewnie dość wrażliwą?). I kremy z filtrem to podstawa! I to tym dość wysokim. Naprawdę warto chronić swoją buzię przed promieniowaniem - mniej zmarszczek, mniej zaczerwienień, itd.
Masz ładną cerę- dlatego używaj lekkich podkładów-ujednolicą Ci kolor skóry, zamaskują niedoskonałości. Pudrem brązującym akcentuj delikatnie kości policzkowe, czoło u góry (bo jest wysokie),boki twarzy. Możesz wymodelować nosek na dole.
Podkreślaj oczy - masz duże i ładne. Żeby Ci ułatwić to powiem, że są specjalne zestawy cieni dobrane kolorystycznie do koloru oczu. Tusz do rzęs to ta rzecz, która zawsze jest niezbędna Usta masz wąskie- maluj je więc blyszczykami w jasnych kolorach, raczej w chłodnych kolorach, np.różu.
Budow ciała możesz przypominać gruszkę, ale to nie do końca to, bo piszesz, że masz długie nogi. Najlepiej sama zrób sobie test na typ sylwetki:
http://www.littlewoodsdirect.com/rf/...=landinghtml61
Nie zawsze wychodzi poprawnie. Możesz brać pod uwagę reguły np.dwóch typów sylwetki.
Podsyłam Ci typy ciuszków, które będa wg mnie dobre dla Ciebie:
http://www.littlewoodsdirect.com/rf/lxd/navigation/searchthumbs.do?N=4294957 009&Np=1&Nu=this_product& Ns=prod_in_stock|1||prod_ min_base_price|1||scu_id| 1 i dalsze strony.

Pokazuj szczupłe ramiona, noś rozszerzane spodnie. Znajdz wygodne buty na obcasie. Tuniki i małoopinajace się bluzki beda dobre. Sukienki z talią odcięta pod biustem zamaskują brzuszek. Nie kupuj jeansow z wysokim stanem. Możesz nosic koszulki polo, bufiaste rękawy, jakieś zdobione koronkami, naszyciami bluzki (powiększy Ci to optycznie piersi). Na zdjęciu w czerwonej bluzce, masz dość duży dekold. Przez to oraz przez to że jest ona gładka, pomniejsza Ci optycznie biust.
Powodzenia i głowa do góry

http://www.littlewoodsdir ect.com/rf/lxd/navigation/ searchthumbs.do?N=4294957 009&Np=1&Nu=this_product& Ns=prod_in_stock|1||prod_ min_base_price|1||scu_id| 1

oto ten link z przykladowymi ciuszkami dla Ciebie

http://www.littlewoodsdirect.com/rf/lxd/navigation/searchthumbs.do?N=4294957 009&Np=1&Nu=this_product& Ns=prod_in_stock|1||prod_ min_base_price|1||scu_id| 1

jeszcze raz

Dobra, jest późno, a ja juz nie palę na wszystkie...
Wpisz to wszystko tak zeby tych przerw nie bylo. I przepraszam za to. Juz nie myślę.

Czas edycji: 2008-02-10 o 11:55 Powód: posty pod postem
zuza678 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 09:50   #5
Flamenco88
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to Flamenco88

Napisałaś, że szukasz siebie. Tylko jak masz się znaleźć skoro siebie nie akceptujesz?
Ja jestem młodsza od ciebie i wcale nie jestem zgrabna, włosy odstają każdy w inną strone, brzuszek wystaje, ale co tam! Ćwicze od niedawna i chyba to polubiłam, bo chce niebawem kupić otwarty karnet!

Czasem nawet najlepsza zmiana nie da nam szczęścia, kiedy się nie akceptujemy, ale pewnie wiesz o tym dobrze.
Flamenco88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 11:24   #6
witchwq
Zakorzenienie

zuza678, kurcze, dzieki, ze tez o tej porze chcialo Ci sie jeszcze takie wypracowania pisac Ale zawarlas w swoim poscie wiele przydatnych informacji, duzo konkretow, jade do sklepu, zobaczymy, czy cos zapamietalam Baaaaardzo Ci dziekuje
A co do rumiencow - to ja sie chyba zadko rumienie... Cere mialam kiedys mieszana, teraz jest albo normalna albo dalej mieszana, bez sklonnosci do podraznien, raczej malo wrazliwa, z rozszerzonymi porami.

Flamenco88, wiesz, ja tez kiedys akceptowalam siebie. Niestety przez ostatnie kilka lat moj wyglad zmienil sie bardzo i to nie do konca zaleznie ode mnie. Zaburzeniom hormonalnym zawdzieczam 25kg wagi wiecej, do tego wlosy, ktore zawsze byly proste, a teraz sie kreca - to sprawia, ze patrze w lustro i nie poznaje siebie, szukam wiec sposobu, jak sprawic, by zagladajac w to lustro stwierdzic "hmmm, moze jednak nie jest tak zle?"
Stary 2008-02-10, 12:04   #7
zuza678
Wtajemniczenie

Cieszę się, że mogłam Ci pomóc Mam nadzieje, że wszystko było w miarę logiczne Mysle, ze inne Wizażanki tez podpowiedza Ci cos sensownego.
Myślę, że pewność siebie wróci do Ciebie, kiedy zobaczysz, że to wszystko dziala. Bo jesteś ładną kobietka, tylko tego nie zauwazasz. Najważniejsze, ze postanowiłaś zadziałać
Trzymam za Ciebie kciuki Koniecznie zamieszczaj zdjecia i pisz, jak Ci idzie!
Stary 2008-02-10, 12:41   #8
tissae
Raczkowanie

W czerwonych włosach nie jest ci zbyt dobrze, dlatego, tak jak juz mówiłam, proponuję ciepłe odcienie brązu. To, że włosy ci się kręcą, to nie jest żaden minus. Kupuj kosmetyki przeznaczone do włosów kręconych, a zaczną ci sie lepiej układać. Dzieki temu, ze masz krótszą fryzurę, mozesz nosić duze kolczyki, które będa dobrze widoczne. Potrzeba ci takiego wyrazistego akcentu, dlatego nie bój sie poszaleć. Bardzo ładnie wyglądasz w bluzce na 2. zdjęciu, z czego wynika, ze dłuższe bluzki do ciebie pasują. Duże dekolty są dobrym rozwiązaniem, bo odciagają uwage od szerszych bioder. Napisz, jak poszły zakupy!

Stary 2008-02-10, 14:07   #9
witchwq
Zakorzenienie

Ehhh dziewczyny... pojechalam do sklepu, zrobilam przeglad. znalazlam moze 2-3 bluzki, ale jakos nie "moj" design.. no wiec kupilam... radio samochodowe...

Co do wloskow - po ostatnim farbowaniu troche mi sie przesuszyly, wiec wzielam sie za odzywianie i nawilzanie, ale szampon mam do wloskow kreconych - zauwazylam leciutka poprawe juz po pierwszym uzyciu (a moze to moja psychika tak dziala?)
Kolczyki tez juz od jakiegos czasu nosze duze... tylko nie wiem czy kupowac kola czy raczej jakies wiszace, optycznie wydluzajace buzie?

zuza678, wzystko bardzo logicznie, chociaz na ta stronke co podalas nie moge sie dostac (pewnie link jest generowany dla sesji na serwerze, po jej wygasnieciu nie dziala), ale zrobie sobie ten test, choc masz racje, jestem "gruszka" tyle, ze mam te nogi dosyc dlugie...
Twoje rady co do ciuchow najbardziej mi sie przydadza, wszystko opisalas rzeczowo i sensownie, musze sobie zapisac w komorce i przy nastepnych zakupach (moze bardziej pomyslnych) bede kierowac sie Twoimi radami

tissae, co do zdjecia nr. 2 to moja mama mnie na nim kompletnie nie poznala, przyznala mi sie, ze myslala ze jest na nim jeden z braci Golec Nie ma to jak mamusia

Przepraszam, jednak COS sobie kupilam (oprocz radia)
1. John Frieda Frizz-Ease Miraculous Repair - Intense Reconstructing Therapy (cos jak goracy olejek, ale nie wymaga podgrzewania przez nalozeniem)
2. Blyszczyk Rimmel Vinyl Lip Gloss odcien Read My Lips (122) taki jak w zalaczniku. To chyba nie jest zimny odcien? Na moich ustach wyglada jak przezroczysty... To moj pierwszy blyszczyk (do tej pory zawsze uzywalam pomadek)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10022432012_eswatch.jpg (9,5 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ehero.jpg (5,6 KB, 39 załadowań)

Czas edycji: 2008-02-11 o 07:10 Powód: post pod postem
Stary 2008-02-10, 14:38   #10
tissae
Raczkowanie

Jeśli chodzi o kolczyki, to uważam , że powinnaś nosić raczej te wiszące. A komantarz twojej mamy mnie zszokował...

Stary 2008-02-10, 14:42   #11
zuza678
Wtajemniczenie

O, nie wiem dlaczego nie możesz wejść na te stronkę. Link jest za długi i jak go wpisywało podzieliło mi go i są 4 luki. Może znajdz je i popraw a wtedy się uda - mi się w ten sposób udało wejść.
A teraz spróbuje Ci kilka przykładów z tej strony tu załączyć.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki1.jpeg (11,5 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki2.jpeg (14,4 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki3.jpeg (9,9 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki4.jpeg (7,1 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki5.jpeg (10,1 KB, 58 załadowań)
Stary 2008-02-10, 14:56   #12
zuza678
Wtajemniczenie

I jeszcze coś znalazłam
A tu mam link do strony, gdzie też konkretne informacje znajdziesz
http://www.trinnyandsusannah.com/rules/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki6.jpeg (8,3 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki7.jpeg (9,2 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki8.jpeg (10,4 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki9.jpeg (9,7 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki10.jpeg (8,6 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki11.jpeg (10,5 KB, 20 załadowań)
Stary 2008-02-10, 17:18   #13
witchwq
Zakorzenienie

tissae, no niezla mam mamusie, prawda?

zuza678, rano nie moglam wejsc na tego linka, ale teraz mi sie udalo. Tyle ze te ciuchy sa taaaaaakie... "modne" (brrrr). Nic nie poradze, ze nie cierpie tej workowatej "mody" Ale znalazlam cos
Mam taki plaszczyk jak na zdjeciu, tylko czerwony (i tanszy!) - a co, trzeba sie wyrozniac
Ta bluzeczka na ramiaczka jest sliczna (ale jeeeezu, nie za ta cene... za tyle to porzadny plaszcz zimowy mozna kupic - trzeba bedzie poszukac na ebay-u albo w innych sklepach, rzeczy podobnych), bardzo ciekawe wykonczenie przy dekolcie.
No i ta bluzka z dlugim rekawem... Moze i bym sobie nawet dokladnie ta kupila, tylko czy bedzie mi dobrze w tym kolorze (bo rozowy to odpaaaadaaaa)?
Ten pasiak powinien byc fajny, poziome paski optycznie poszerza moj watly korpus, dekolt w ludeczke, dlugosc chyba tez odpowiednia, tylko nie wien czy kolor ok....
Na widok tej czarnej bluzeczki az sie poslinilam
Mam podobna spodnice do tej ze zdjecia, z tym ze moja jest bez paska, bardziej "biodrowka" i jest z cienkiego, brazowego sztruksu (chyba). Bardzo mi sie podoba, ale czy ktoras z Was moglaby mi zarzucic pogladowe zdjecie butow, jakie do tej sukienki pasuja?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dc811v01m.jpg (13,1 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gu129v01m.jpg (19,9 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg it675v01m.jpg (19,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg iy974v01a.jpg (26,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dc765v01m.jpg (12,8 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wr454v01m.jpg (14,7 KB, 17 załadowań)
Stary 2008-02-10, 17:25   #14
zuza678
Wtajemniczenie

A tu kolejna dostawa ciuchów
A i zapomniałam Ci napisać, że ładny błyszczyk kupiłas
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki12.jpeg (11,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki13.jpeg (8,6 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki14.jpeg (8,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki15.jpeg (9,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki16.jpeg (12,2 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki17.jpeg (15,7 KB, 6 załadowań)
Stary 2008-02-10, 17:26   #15
witchwq
Zakorzenienie

WRRRR - oczywiscie do SPODNICY, nie sukienki... (no i ostatnie zdjecie mi nie weszlo)

Ale to wszystko przez to, ze myslami jestem juz przy sukience... o mamuniu! I ona ma na mnie dobrze lezec?? Piekna jest, ale czy napewno dla mnie??

Szerokie spodnie juz nosze od lat, zawsze mi sie podobaly (albo calkiem proste nogawki, a najbardziej to dzwooony) i tylko w takich chodzilam i chodze.
Hmmmm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wb883v01m.jpg (12,7 KB, 42 załadowań)
Stary 2008-02-10, 17:36   #16
zuza678
Wtajemniczenie

Nie twierdzę, że te ciuszki sa tanie to miały być tylko przykłady
A co do spódnicy, to botki byłyby super ( na zdjęciu) , a na cieplajsza pore może jakieś na koturnie.
Płaszczyk czerwony na pewno jest jak najbardziej odpowiedni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg height=422.jpg (26,8 KB, 29 załadowań)
Stary 2008-02-10, 17:47   #17
witchwq
Zakorzenienie

Ojej
No na takich obcasach to ja chodzic nie umiem I mam duuuuza stope, grube podbicie i ostatnio jak kupowalam kozaki to w zadne dlugie nie moglam sie wbic
O, takie butki mi jeszcze w miare odpowiadaja (ale nie na dlugie piesze wycieczki po moim miasteczku) i nawet moga miec wyzszy obcas, ale musi byc szeroki, zebym sie nie przewracala:

PS. dziekuje za pochwalenie blyszczyku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 55a7ba3a23988ad6fdcef7884c7999bc.image.198x140.jpg (5,0 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg d6909a05069d71d322ae49f52c83042c.image.122x140.jpg (3,4 KB, 15 załadowań)
Stary 2008-02-10, 18:06   #18
zuza678
Wtajemniczenie

Tu dosyłam, co znalazłam dla zatuszowania brzuszka i podkreślenia talii.
Co do butów to drugie do takiej spódnicy mogą być, ale pierwsze raczej odradzałabym Ci nosić. Wiem, że na pewno są wygodne, ale wiem też, że da się znaleźć jakieś bardziej nowoczesne
Są takie ładne pantofle, także na niskim i szerokim obcasie. Mają bardziej subtelne przody, pokazują bardziej stopę. A przez to noga wygląda szczuplej i w ogóle ładniej. Te są tylko przykładem, bo na szybkiego nic znalezc nie moglam takiego.
W ogóle te wszystkie komplety ciuchów to tylko przykłady sposobów łaczenia. Na pewno coś znajdziesz dla siebie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg pantofle.jpeg (2,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki22.jpeg (9,4 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki23.jpeg (7,5 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki24.jpeg (8,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki29.jpeg (12,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki26.jpeg (15,5 KB, 23 załadowań)
Stary 2008-02-10, 19:17   #19
Flamenco88
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to Flamenco88

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Flamenco88, wiesz, ja tez kiedys akceptowalam siebie. Niestety przez ostatnie kilka lat moj wyglad zmienil sie bardzo i to nie do konca zaleznie ode mnie. Zaburzeniom hormonalnym zawdzieczam 25kg wagi wiecej, do tego wlosy, ktore zawsze byly proste, a teraz sie kreca - to sprawia, ze patrze w lustro i nie poznaje siebie, szukam wiec sposobu, jak sprawic, by zagladajac w to lustro stwierdzic "hmmm, moze jednak nie jest tak zle?"
Ale nie jest tak źle! A może być jeszcze lepiej!!!
Spróbuj coś zmienić, ja trzymam kciuki i mam nadzieje, że wkrótce odnajdziesz szczęście!!!
Flamenco88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 19:54   #20
witchwq
Zakorzenienie

zuza678 czyli na lato powinnam nauczyc sie chodzic w czyms takim jak na zdjeciu nr.1? Ogolnie mam wieeelgasne palce u stop, no i cale stopy wielkie, bo rozmiar 39-40, wiec sandalki nosze tylko porzadnie zabudowane, z paskiem na piete, a jesli paski na podbiciu, to musza byc geste i zaslaniac jak najwiecej palcow.

Flamenco88 Dzieki Do szczescia mi juz niedaleko... Prawda jest fakt, ze probuje wreszcie powyrzucac te wszystkie za ciasne juz ubrania, wiec mam prawie cala szafe do wymiany, plus musze sie doprowadzic do porzadku na wakacje, gdy wreszcie bede mogla pokazac sie mojej rodzinie i znajomym "w realu" po 3 latach "niewidzenia"... wiec musze wywrzec korzystne wrazenie...

Na zdjeciu nr. 2 i 3 jestem ja dzis. Ta bluzka jednak jest chyba za mala na mnie... przynajmniej za krotka Spodnie co prawda z wysokim stanem, ale akurat w tych jednych to chyba na plus?

Zastanawiam sie, czy jeszcze Was meczyc pytaniami, bo mam ich wiele... od ksztaltu brwi, plytki paznokcia, po... kolorystyke makijazu i upiecie fryzury... No normalnie potrzebuje kompleksowej uslugi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11362.jpg (15,3 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dsc005991.jpg (42,3 KB, 458 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dsc006012.jpg (31,8 KB, 261 załadowań)
Stary 2008-02-10, 21:18   #21
zuza678
Wtajemniczenie

No te butki zdecydowanie lepsze I uwierz, wcale nie jest tak trudno nauczyć się chodzić w takich butach
Tu też lepiej Cię widać. Kolor włosów jest fajny. Myślę, że warto zapuścić je, a może potem da się wykombinować jakąś grzywkę.
A no i nie przejmuj się wyglądem stóp, latem każdy nosi sandały bez względu na to, jakie ma stopy Poza tym na stopy nie zwraca się aż tak uwagi
A, koszula... Masz racje, może dłuższy fason byłby lepszy. Mniej prześwitująca też by wyszczupliła talię. A i jakby miała jakieś rękawy bufki (równoważą bioderka) albo zdobienia, marszczenia na piersiach to by też była dobra dla Ciebie - powiększyłąby Ci optycznie biust. To takie dodatkowe info
A i pytaj o co chcesz, przecież od tego to jest
A tak na marginesie, to wcale nie masz takich dużych bioder jak mówiłaś. Chyba ktoś tu sobie coś wmawia
Stary 2008-02-10, 21:46   #22
witchwq
Zakorzenienie

Grzywki nie cierpie (no przeciez teraz moglabym sobie ja zrobic... ), po prostu nienawidze wlosow wpadajacych mi w oczy, nie jestem z tych, co biegaja co miesiac do fryzjera na podciecie grzywki, a samemu jeszcze nigdy mi prosto nie wyszlo
A gdybym do takiej koszuli zalozyla jakis wisiorek, taki dlugi, zeby nie zdobil szyi tylko wlasnie piersi? Czy to tez spelniloby zadanie? (pytam, bo mam kilka takich koszul)
No moze na zdjeciu to te moje biodra takie wielkie nie sa, bo ja cala zrobilam sie bardziej "kwadratowa", no ale jak w biodrach mam ponad 100cm to one raczej do malutkich nie naleza Zreszta co tu sie dziwic, jesli (dawno, dawno temu) przy talii 75 i biuscie 86 mialam biodra na 94-96...

A tak wlasnie wygladam z grzywa...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dsc006041.jpg (45,9 KB, 314 załadowań)
Stary 2008-02-10, 23:57   #23
agrafiena
Raczkowanie

hm wiesz co, wcale nie masz wielkich stóp. kochana, 40stka to obecnie pikuś, dziewoje rosną takie że potrafią nosić 41 - 42 w wieku 13 lat... ktoś ci wmówił że masz duże, może ktoś w typie twojej mamy albo np siostry czy innej cioci [150 cm wzrostu, noga 35 cm i mówi wyższej osobie o proporcjonalnych stopach że ma wielkie stopy... przeszłam przez to samo, noszę wprawdzie 38 - 39 - przy wzroście 176 - ale od drobniutkiej kuzynki nr buta 35 wiecznie słyszałam jakie to ja mam kajaki..... nikt nam tak nie dowali jak rodzinka, nigdy przenigdy nie wolno brać do siebie tego co wygadują, bo chcą poprawić własną samoocenę cudzym kosztem, wynieść się nad innych.... i to ludzie, którzy będąc nam bliscy powinni nas wspomagać radą, albo chociaż wesprzeć dobrym słowem... jeżeli ktoś bliski wali ci takie bzdury prosto w oczy, albo się odgryź, byle celnie, albo wpuść jednym uchem, wypuść drugim, wzrusz ramionami i uwierz, że jesteś piękną osobą...... i ciesz się życiem i światem, promienne oczy i promienny uśmiech bardzo dodają urody]

lato jest od chodzenia w sandałkach i klapkach. chodź w nich do upojenia. jakim prawem tylko te malutkie drobne mają mieć przewiewne buty w upały? kurczę, każdy ma jakieś niedoskonałości, ale bez przesady, niech to się nie odbywa kosztem jakości naszego życia...

się wygadałam może offtop, ale może niekoniecznie.

a takie sukienki, bluzeczki i tuniki odcinane pod biustem, luźno wiszące na brzuszku jak najbardziej polecam możesz pogmerać na allegro na przykład, jest tam sporo nówek po całkiem niskich cenach. przypatrz się jak chodzą ubrane dziewczyny 18 - 20 letnie, pomijając typ sportowy.... poprzeglądaj trochę babskich gazet, katalogi ubraniowe... sama mam 26 lat, ale nie patrzę na starsze panie tylko na smarkaterię i jakoś tam się przez modę ślizgam....
agrafiena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 08:46   #24
witchwq
Zakorzenienie

agrafiena, po czesci masz racje, moja mama jest wlasnie filigranowa, drobniutka osobka... I od dziecka slyszalam historie, ze jako noworodek cala bylam malutka, chudziutka (bo spory wczesniak) i TAAAAAAKIE WIEEEELKIE STOPY. No coz. Utrwalilo sie.
Moja mama nigdy nie mogla mi doradzic w sprawach kosmetycznych, bo sama chyba nigdy sie nie "kremowala" itd. Pamietam jak przez mgle te kilka razy gdy sie umalowala... Teraz to juz wogole, zero makijazu, zero kremu, balsamu, zero odzywki do wlosow czy makijazu. Paznokietki rowno przyciete, skorki nieodsuniete. Sama podpatrywalam kolezanki i probowalam. Ale... nigdy nie starczylo mi cierpliwosci. A teraz juz musi sie udac, musze sie nauczyc. Chce sie w wakacje pokazac tym wszystkim, co we mnie nie wierza i udowodnic, ze jestem ladna. Chce, zeby moja corka pamietala, ze jej mama zawsze dbala o siebie, by moja corka dbala o siebie i miala sie tego od kogo nauczyc.

Co do popodgladania... hmmm... ja wiekszosc dnia siedze w domu (zaprowadzam dzieci do szkoly, zakupy, odbieram dzieci ze szkoly), raczej malo wychodze, nie mam kontaktow... a to co widze na angielskich ulicach mnie po prostu przeraza... czasem nie wiem czy smiac sie, czy plakac, czy po prostu taka jest moda? JEsli tak, to ta moda jest beznadziejna... Ja nie chce byc modna, chce umiec wybrac ciuch, ktory bedzie na mnie pasowal i ktory bede umiala zestawic z tym, co mam juz w szafie.... Moda przemija, a ciuchy zostaja

Dzieki Ci za Twoja wypowiedz... Kurcze, naprawde nie wiedzialam, ze mam tyle kompleksow... Ale teraz zaczyna to do mnie docierac, a z kazdym postem przeczytanym tutaj staje sie... "lzejsza" (ciekawe na jak dlugo ). Faktem jest, ze musze o siebie dbac i jeszcze sporo musze sie nauczyc Dziekuje
Stary 2008-02-11, 19:32   #25
zuza678
Wtajemniczenie

Z ta grzywką to myślałam ewentualnie poźniej, jak już będziesz miała dłuższe włoski i nie taką grubą i dużą. Dobry fryzjer zrobiłby Ci odpowiednią - bo masz wysokie czoło i dobrze byłoby coś z tym zrobić.
Co do mody na ulicy - nie wszystko jest fajne, wiadomo. Ale warto, żebyś przeglądała jakieś modowe czasopisma, orientowała się, może wpadłoby Ci coś w oko. Może czyjś styl by Ci się spodobał i miałabyś od kogo czerpać
A co do wisiorków do koszuli.... hmm, musiałby byc dość solidny (trudno mi nawet teraz o przykład), a koszula raczej nie powinna być wzorzysta.
A może jakaś chusta, szal
A tu jeszcze kilka ciuszków for you
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki18.jpeg (8,7 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki20.jpeg (10,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki21.jpeg (17,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki25.jpeg (9,7 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki27.jpeg (8,2 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg ciuszki28.jpeg (8,0 KB, 7 załadowań)
Stary 2008-02-12, 12:29   #26
witchwq
Zakorzenienie

A co sadzicie o takim oczku?
Wiem, wiem, radzilyscie mi czarna kredke, ale... No po prostu NIE UMIEM narysowac cienkiej kreseczki, a jak sobie nasmaruje tego czarnego na powiece to oko jest owszem, podkreslone, ale rowniez optycznie zmniejszone. Natomiast biala i srebrna kreska optycznie oczko powieksza (przynajmniej tak kiedys czytalam, jak sie myle to krzyczcie).
Czy dolne rzesy tez sie maluje?
Ostatnio slyszalam tez o tym, ze mozna malowac powieke POD rzesami, a nie nad... czy ktoras z Was probowala?

I jak moja dzisiejsza bluzeczka? Juz lepiej?

No i powiedzcie, co ja mam zrobic z tymi moimi pazurami? KAzdy palec w inna strone, plytka szersza niz dluzsza.. Skorek nie umiem wycinac (zawsze sie to krwawo konczy).. Czytalam, ze wystarczy odsunac skorki, a potem codziennie smarowac oliwka? Czy to dziala? Bo mi po odsuwaniu robia sie takie suche kikutki

No i na koniec: w sobote zastosowalam jakas tam maseczke, po niej dolaczone serum, na wieczor kremik jak zawsze... a rano... no rano na polikach mialam maaaase malutkich lekko czerwonych plamek. W sumie niezauwazalne, ale cos mnie skora zaczela swedziec i zaczelam sie przygladac. No i tak naprawde na tym zdjeciu z bliska - widac. Mimo ze buzia juz prawie nie swedzi, to plamki zostaly i nie wiem jak sie tego pozbyc? Pije wapno, bo podejrzewam uczulenie... ale co jeszcze moge zrobic?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0409.JPG (77,1 KB, 151 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0418.JPG (100,9 KB, 273 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0411.JPG (72,9 KB, 418 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0433.JPG (56,9 KB, 174 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0435.JPG (78,8 KB, 312 załadowań)
Stary 2008-02-13, 22:20   #27
Bea2
Raczkowanie

Smile Dot.: szukam siebie...

Witaj,

Jeżeli chodzi o makijaż to nie jestem ekspertem. Zostawiam rady innym.

Paznokcie: nie są takie złe, tylko trzeba je umiejętnie opiłować. Polecam wybrać się na manicure do kosmetyczki, podpatrzeć jak ona to robi a potem naśladować. Co do skórek to możesz sobie kupić w drogerii takie patyczki drewniane i po wymoczeniu czy też posmarowaniu preparatem do skórek bądź oliwką - odsuwać delikatnie.

Powinnaś nosić bluzki i sukienki rozkloszowane, odcięte pod biustem. http://www.matalan.co.uk/pages/produ...47/belted-tees
Jeśli to będzie sukienka to może być przed kolano skoro masz długie nogi.
Musisz podkreślić to co masz ładne a zatuszować ewentualne mankamenty.

I wreszcie włosy: czasami to że nagle nam się włosy zaczynają podkręcać zależy od ich obcięcia. jeśli wolałaś proste to zapuść je i poproś fryzjera aby Ci je tak podciął aby zewnętrzna warstwa zachodziła na wewnętrzną + odpowiednie cieniowanie końcówek. Kolor brąz bardzo Ci pasuje, mozesz go pogłębiać szamponem koloryzującym albo szamponetką. Warto również dbać o połysk. Dążyłabym do fryzury typu bob.

Na koniec dodam, że bardzo ładnie wyglądasz w żywych kolorach.

Jeśli uważasz, że masz mały biust, zastosuj trik z push-upem + jakieś marszczenia lub falbanki w okolicy piersi.

Powodzenia!
Bea2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 22:40   #28
witchwq
Zakorzenienie

Ojeja swietna ta bluzeczka z linka
Chyba musze sie wybrac do matalanu

Co do paznokci, to chyba faktycznie sie wybiore do kosmetyczki. Dopiero niedawno udalo mi sie sprawic, ze nie sa juz tak lamliwe, wczesniej przycinalam je na krociutenko, bo inaczej po prostu sie nie dalo

A co do wlosow, to... hmmmm.... zawsze mi leciutko falowaly z tylu glowy "pod spodem". Ale od pol roku niezaleznie od sciecia kreca sie coraz bardziej. Moze sa przesuszone? Albo wreszcie nawilzone, bo po latach rozjasniania przeszlam na inne kolory? Rozjasnianie przeciez niszczy wlosy... Sama nie wiem, ale w moim przypadku "krecenie" chyba nie zalezy od sciecia. Co prawda jak byly dlugie to sie nie krecily, no ale wtedy rozjasnialam, no i moje wlosieta sa chyba dosc ciezkie... albo malo podatne na ukladanie czy cos, moglam cala noc spac w walkach, nalozyc kupe lakieru, a po kilku godzinach znow byly proste....
Stary 2008-02-13, 23:25   #29
gosiak87
Raczkowanie

Ja sie tam nie znam na tyle zeby doradzac.Moge powiedziec najwyzej ze fajjjna ta bluzeczka i ladne oczko z ostatnich fotek

Ale to co chcialam napisac...kurde czytalam twoj 1szy post..linijka po linijce gorzej,ten twoj opis..No i zbliza sie moment ze beda fotki,juz sobie jakiegos potwora wyobrazam itd...Kurcze I SZOK!! sliczna jestes naprawde!!))
Zmien tylko nastawienie oczywiscie fajnie ze chcesz sie "wziac za siebie" ale nie mow takich rzeczy zes brzydka!!
gosiak87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 18:59   #30
agrafiena
Raczkowanie

witchwq: bluzeczka bardzo mi się podoba.
i jest modna no i super w niej wyglądasz, naprawdę!

tak jak ty, nie znosiłam kiedyś mody jako takiej, uważałam że trzeba być kretynem żeby wydawać co sezon kupę kasy na modne rzeczy i wyglądać jak wszyscy... ale ostatnio coś mi sie przekręciło, doceniłam płynność i zmienność mody, która nie daje nam się znudzić ubiorem, a jak już o czymś zapomnimy, wraca.... kupuję rzeczy, w których mi wygodnie, tylko z bawełny/lnu/jedwabiu, ale np jeśli teraz są modne bufki, szukam ciuszków z bufkami... jakiś modny drobiazg w ubraniu sprawia, że pani w naszym wieku czuje się piękna i młoda byle to pasowało do twarzy i figury, ale zawsze coś się znajdzie

rodzaj ubrania zmienia nasze nastawienie do siebie, też się z tego kiedyś nabijałam, ale zauważyłam, że ubrana w sztywny kostium i gładko uczesana cierpię, robię się cicha i niepewna, po prostu czuję się nudna i brzydka i nie chcę otwierać gęby, i ludzie mówią mi "pani", a ubrana np w ukochaną, miękką bluzeczkę z koronką i ludowym hafcikiem i postrzępioną spódniczkę, i jeszcze trochę potargana, nie idę, tylko tańczę, a czasem podskakuję sobie na ulicy jak myślę, że nikt nie patrzy, i do wszystkich szczerzę zęby, chociaż tkwi na nich aparat.... [a tak, postanowiłam usunąć jeden z kompleksów, czyli krzywe zęby] i każdy mi daje najwyżej 20 lat....

spróbuj, sama zobaczysz bo widzę że jesteśmy trochę podobne duchem więcej koloru, spódniczka midi z falbanką u dołu, bluzeczka ze zdjęcia... wiosna idzie, trzeba się od niej uśmiechnąć....
agrafiena jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości