szukam siebie... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-11-16, 23:20   #91
witchwq
Zakorzenienie

Dot.: szukam siebie...

Cytat:
Napisane przez Rockstar Baby Pokaż wiadomość
Przeczytalam caly watek z zainteresowaniem i doszlam do wniosku, ze mamy wiele wspolnego. Mamy te same uwarunkowania fizyczne, ja tez jestem wysoka, mam szerokie biodra, duza stope, no i ten nieszczesny brzuch, ktorego nie idzie sie pozbyc. W ciagu niecalego roku przytylam 12 kilogramow (co bylo i jest dla mnie kompletnym szokiem).
Moj styl ubierania sie pozostawia wiele do zyczenia, brak w nim regularnosci i raczej nie ma osoby, ktora chcialaby go nasladowac. Wspomnialas gdzies, ze przezywasz szok, kiedy patrzysz na angielskie standardy modowe. Ja tez. Wszystkie dziewczyny wygladaja tak samo, ta sama fryzura, ten sam makijaz, te same stroje, jeden wielki misz masz. Czasem gdy wracam do domu to sie zastanawiam czy lepiej wygladac jak papuga (zalozyc cokolwiek do czegokolwiek, wymalowac sobie oko czarna kredka i nalozyc najbardziej rozowy roz na policzka), czy lepiej wygladac nijako (tak jak ja...), czy moze wypracowac sobie jakis styl, znalezc cos fajnego i charakterystycznego, i w ten sposob wypromowac siebie?
Tak ja Ty - jestem na etapie poszukiwan - droga dluga i kreta, ale warta zachodu (doslownie i w przenosni.
Warunkiem koniecznym do Twojej metamorfozy jest samoakceptacja, wiara w siebie. Na nic sie zda nowy ciuch, kiedy staniesz przed lustrem i powiesz sobie 'jestem do niczego'. Zacznij od usmiechu, spojrz w lustro i zobacz roznice. Ladniej Ci w sukience i usmiechem na twarzy czy w sukience bez usmiechu? Pokochaj siebie i zaakceptuj taka jaka jestes.
Pozdrawiam i "lacze sie w bolu".
Lecz nie moge nie zgodzic sie z blau - w fajnych ciuszkach czuje sie pewniejsza siebie niz w wytartym dresie (co nie znaczy, ze nie mozna zalozyc extra dresu i nie czuc sie pewnie). Do pelnej samoakceptacji droga bardzo dluga. Jednak wierze, ze obu nam sie uda (czy Tobie moze juz sie udalo?)
Stary 2008-11-16, 23:21   #92
witchwq
Zakorzenienie

PS. zapomnialam dodac, ze z usmiechem KOMPETNIE sie sobie nie podobam. To taki jakby nienaturalny grymas na mojej twarzy. Hmmm
Stary 2008-11-16, 23:36   #93
blau
Rozeznanie

Wink Dot.: szukam siebie...

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Lecz nie moge nie zgodzic sie z blau - w fajnych ciuszkach czuje sie pewniejsza siebie niz w wytartym dresie (co nie znaczy, ze nie mozna zalozyc extra dresu i nie czuc sie pewnie). Do pelnej samoakceptacji droga bardzo dluga. Jednak wierze, ze obu nam sie uda (czy Tobie moze juz sie udalo?)
Cytat:
PS. zapomnialam dodac, ze z usmiechem KOMPETNIE sie sobie nie podobam. To taki jakby nienaturalny grymas na mojej twarzy. Hmmm
Moim zdaniem najlepiej zachowywac się naturalnie, zgodnie ze sobą, jesli nie lubisz siebie w usmiechu to nie usmiechaj się tak często jakby tego inni chcieli ja np. oszczędzam twarz i tez się nie śmieję jak to mówią "od ucha do ucha" 24h/7 później tyle zmarszczek mimicznych
Powiem Ci Witch, że sama miałam trudności przez pewien czas z akceptacja siebie. Zrobiłam remanent szafy i wywaliłam wszystko, w czym nie chodziłam co najmniej 2 lata, wszystko co było za ciasne albo za duże. Warto kupić sobie parę ciuchów bazowych, na początek, np. 2 pary dobrych dżinsów (dopasowanych do sylwetki), ze dwie koszule, 3 sweterki, kilka cienkich bluzeczek, trochę biżuterii, ze dwie torby i jakieś oryginalne, kobiece buty.
Zawsze przed zakupami robię listę, czego mi potrzeba, nie warto przecież kupować dziesiątej bluzki w podobnym kolorze Dokupuj to czego Ci brakuje. Uważam że warto inwestować w dodatki, np. paski, torby, buty i bizu. Osobiście lubię biżu z H&M, sama tez trochę robię z koralików i jakoś się uzbiera. Pozdrawiam

68>67>66>65>64>63>62>61>60>59>58>57
Ehhh trzeba wziąć się w garść!
blau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 23:40   #94
witchwq
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blau Pokaż wiadomość
Moim zdaniem najlepiej zachowywac się naturalnie, zgodnie ze sobą, jesli nie lubisz siebie w usmiechu to nie usmiechaj się tak często jakby tego inni chcieli ja np. oszczędzam twarz i tez się nie śmieję jak to mówią "od ucha do ucha" 24h/7 później tyle zmarszczek mimicznych
Powiem Ci Witch, że sama miałam trudności przez pewien czas z akceptacja siebie. Zrobiłam remanent szafy i wywaliłam wszystko, w czym nie chodziłam co najmniej 2 lata, wszystko co było za ciasne albo za duże. Warto kupić sobie parę ciuchów bazowych, na początek, np. 2 pary dobrych dżinsów (dopasowanych do sylwetki), ze dwie koszule, 3 sweterki, kilka cienkich bluzeczek, trochę biżuterii, ze dwie torby i jakieś oryginalne, kobiece buty.
Zawsze przed zakupami robię listę, czego mi potrzeba, nie warto przecież kupować dziesiątej bluzki w podobnym kolorze Dokupuj to czego Ci brakuje. Uważam że warto inwestować w dodatki, np. paski, torby, buty i bizu. Osobiście lubię biżu z H&M, sama tez trochę robię z koralików i jakoś się uzbiera. Pozdrawiam
Ja po prostu z natury jestem powazna. Owszem, lubie sie smiac, ale nie zdarza mi sie to czesto, a juz wtedy napewno nie ogladam sie w lustrze. Natomiast gdy probuje sie usmiechnac do lustra, no to niestety wyglada mi to na strasznie nienaturalne.
Dobry pomysl z remanentem w szafie - zrobilam go juz na poczatku metamorfozy. Dziekuje za pomysl z ciuchami bazowymi - naprawde bardzo, bardzo przydatna rada

PS. Tez robie swoja bizu
Stary 2008-11-17, 00:03   #95
blau
Rozeznanie

Cytat:
Ja po prostu z natury jestem powazna. Owszem, lubie sie smiac, ale nie zdarza mi sie to czesto, a juz wtedy napewno nie ogladam sie w lustrze. Natomiast gdy probuje sie usmiechnac do lustra, no to niestety wyglada mi to na strasznie nienaturalne.
Dobry pomysl z remanentem w szafie - zrobilam go juz na poczatku metamorfozy. Dziekuje za pomysl z ciuchami bazowymi - naprawde bardzo, bardzo przydatna rada

PS. Tez robie swoja bizu
Ja tez jestem raczej poważna, przynajmniej wśród obcych ludzi. Np. przy moim partnerze, czy znajomych jest luźniej.
Właśnie oglądam Twoja bizu, jest śliczna!! Nie mogę się napatrzeć na te kolorki

Stary 2008-11-17, 00:06   #96
witchwq
Zakorzenienie

Cytat:
Ja tez jestem raczej poważna, przynajmniej wśród obcych ludzi. Np. przy moim partnerze, czy znajomych jest luźniej.
Właśnie oglądam Twoja bizu, jest śliczna!! Nie mogę się napatrzeć na te kolorki
U mnie niestety nie ma znaczenia czy to obcy, czy znajomi, po prostu zarty zdaja sie mnie nie smieszyc. Oczywiscie zdarzaja sie sytuacje, gdy sie smieje, no ale rzadko.

Dziekuje Dopiero raczkuje w tym temacie, ucze sie, dokupuje narzedzia, koraliki, fimo. Wczoraj wreszcie urzadzilam swoj kacik "warsztatowy" - wreszcie bede miala miejsce do tworczej dzialalnosci
A Twoja bizu mozna gdzies zobaczyc?
Stary 2008-11-17, 00:16   #97
blau
Rozeznanie

Cytat:
U mnie niestety nie ma znaczenia czy to obcy, czy znajomi, po prostu zarty zdaja sie mnie nie smieszyc. Oczywiscie zdarzaja sie sytuacje, gdy sie smieje, no ale rzadko.

Dziekuje Dopiero raczkuje w tym temacie, ucze sie, dokupuje narzedzia, koraliki, fimo. Wczoraj wreszcie urzadzilam swoj kacik "warsztatowy" - wreszcie bede miala miejsce do tworczej dzialalnosci
A Twoja bizu mozna gdzies zobaczyc?
Miałam ją kiedyś pokazać na wizażu, ale zrezygnowałam, gdyż nie miałam czasu na wstawienie tylu zdjęć. Jutro odkopię płytę i wrzucę coś do mojego wizazowego albumu Najgorzej z czasem się wyrobić, studia zajmują trochę i jakoś tak zawsze jest go za mało

Stary 2008-11-17, 00:17   #98
witchwq
Zakorzenienie

Cytat:
Miałam ją kiedyś pokazać na wizażu, ale zrezygnowałam, gdyż nie miałam czasu na wstawienie tylu zdjęć. Jutro odkopię płytę i wrzucę coś do mojego wizazowego albumu Najgorzej z czasem się wyrobić, studia zajmują trochę i jakoś tak zawsze jest go za mało
Jestem bardzo ciekawa Twoich pracy Z mila checia je zobacze
Stary 2008-11-17, 16:41   #99
Rockstar Baby
Raczkowanie

Cytat:
Gdzies ktos pieknie napisal: 'Zmien swoje mysli, a w mgnieniu oka zmieni sie Twoje zycie'. To ja zaczynam pierwsza - 'Moje cialo jest doskonale...'

A tak na powaznie, z moja samoakceptacja to roznie bywa. Czasem budze sie rano, patrze w lustro i mysle sobie, ze jestem beznadziejna do kwadratu, taka sierotka Maryska, przygarbiona, nieszczesliwa..., a czasem czuje sie pewna siebie, pelna energii, moglabym gory przenosic...obrot o 180 stopni. Nie wiem od czego to zalezy.
Ale prawda jest, ze makijaz, fajna fryzura i ciuszki dodaja pewnosci siebie - chociaz na chwile.
Rockstar Baby jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 20:18   #100
intransitive
Wtajemniczenie

jak tam Twoje brwi witcha? do roboty z nimi!!
Stary 2009-05-30, 18:46   #101
katinkaaa
Zadomowienie

GG do katinkaaa

Przez przypadek trafiłam na Twój wątek. Muszę powiedzieć że bardzo dobrze Ci w ciemnych włosach i żywych kolorach np. tej różowej bluzce, w której jesteś na jednej z fotek. Może spróbowałabyś zapuścić włosy ? moim zdaniem w dłuższych choćby do ramion będzie Ci bardzo ładnie
Stary 2009-05-30, 18:55   #102
witchwq
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez katinkaaa Pokaż wiadomość
Przez przypadek trafiłam na Twój wątek. Muszę powiedzieć że bardzo dobrze Ci w ciemnych włosach i żywych kolorach np. tej różowej bluzce, w której jesteś na jednej z fotek. Może spróbowałabyś zapuścić włosy ? moim zdaniem w dłuższych choćby do ramion będzie Ci bardzo ładnie
Dziekuje
Zapuszczam wlosy, juz mam troche dluzsze niz do ramion Tylko na grzywke nie potrafie sie wciaz zdecydowac

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości