Pomocy! Jak poprawic kondycje moich wlosow???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-02-09, 01:56   #1
margo355
Przyczajenie

Pomocy! Jak poprawic kondycje moich wlosow????

Jakies 4 lata temu bylam posiadaczka dlugich( za pas) wlosow w kolorze ciemnym blond, zrobilam sobie wtedy jasne pasemka,wlosy sie wcale wielce nie wysuszyly,byly zdrowe i piekne. Po jakims czasie kupilam prostownice no i zaczelam je prostowac, jak wiadomo niszczy to wlosy strasznie,wiec zaczely sie robic sianowate, scielam je przed ramiona, co uwazam za jeden z najwiekszych bledow ktore popelnilam;P potem zrobilam sie cala na blond i tak jakos zostalo,wlosy rosly i rosly, gdy zaczelam wracac do pasemek zaczely sie czeste wizyty u fruzjera wiec i wlosy dosyc czesto podcinane.Oczywiscie,ze po umyciu byly troche sianowate bo ciagle je prostowalam,ale nie byly w tragicznej kondycji.Pol roku temu postanowilam cos zmienic i pofarbowalam wlosy na jasny braz. Myslalam,ze nie bede ich niszczyla farbowaniami,beda ladniejsza,lsniace zdrowe itp nic bardziej mylnego. zeby kolor sie utrzymal musialam farbowac cale co ok 1,5 miesiaca strasznie je to wyniszczylo,zaczely wypadac, pare dni temu poszlam zrobic kilka pasemek w kolorze blond do fryzjera, teraz przy myciu zauwazylam,ze wlosy sa polamane,stasznie zniszczone,niektore przy lekkim pociagnieciu wypada mi pol wlosa i zostaja wususzone i cienkie "kikuty" Jestem zalamana. jak pomysle sobie jaka mialam kite pare lat temu to szkoda gadac. teraz moje wlosy sa strasznie liche,wypadaja, sa matowe, jakby pozbawione zycia. o sianie nie wspomne. Nie moge zrezygnowac z ich prostowania bo nie da sie nic z nich zrobic. fakt uzywam szamponow,odzywki loreala ale nie widze po niej poprawy, wlosow nie susze suszarka,pozwalam schnac im samemu. dodam,ze od roku je zapuszczam i wydaje mi sie,ze sa bardziej liche niz byly przedtem, no i rosna w zolwim tempie. wydaje mi sie jakby staly w miejscu.

Pomocy co mam zrobic zeby poprawic ich kondycje?? nie chce zeby mi sie lamaly i wypadaly. moj kucyk moge objac jednym palcem.
margo355 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 10:39   #2
Agusia007
Zadomowienie

GG do Agusia007
Dot.: Pomocy! Jak poprawic kondycje moich wlosow????

Jeju, nie jest dobrze..
Moge poradzic:
-sciecie wlosow na krotko(najlepsze wyjscie),
-zakupienie suplementow typu belissa, silica,
-maseczka do wlosow Wax do kupienia w aptekach
-olejek rycynowy+jajko+nafta przed myciem wlosow na pol godziny,
-zakupienie szczotki z naturalnego wlosia,
-ograniczenie farbowanioa, prostowania itp.
wzmacnianie cebulek wlosowych masazem opuszkami palcow(mozesz tez kupic w kiosku ruchu wode brzozowa czy pokrzywowa)
życze powodzenia w regeneracji i trzymam kciuki!
p.s. MUSISZ zrezygnowac z prostownicy jesli chcesz je zregenerowac.
spinaj wlosy, wymysl jakas fryzure ktora prostowania nie wymaga
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek

Edytowane przez Agusia007
Czas edycji: 2008-02-09 o 10:40 Powód: chcialam cos dodac
Agusia007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 10:46   #3
Jula84
Wtajemniczenie

Ja tez uważam że prostownicę musisz koniecznie odstawić...
Ja mam teraz też beznadziejne włosy - suche jak siano, cienkie...wyglądają okropnie
Odsawiłam prostownice i suszarkę, kupiłam profesjonalne maski do włosów, nakłądam olej kokosowy przed myciem na suche włosy...
Acha! Co do Waxu - to podobno o niebo lepszy od zagranicznego jest ten polski Wax - firmy L'biotica.
Jula84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 12:00   #4
Jolie2601
Zakorzenienie

nie za ciekawie to wygląda. Myślę, że powinnaś postawić na:
- suplementację-> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76551
-możesz też zacząć pić pokrzywę -> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=226323
- wcierać cos w skórę,żeby wzmocnić cebulki i przyspieszyć porost włosów-> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=234429 i
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=225859 i
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=232916
- i ostro regenerować włosy- sporo na ten temat tutaj-> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=123209
osobiście polecam maske z oleju kokosowego i rycyny- na zniszczonych wosach najszybciej widać efekty. Może to tego jeszcze wax polski?
I zero prostownicy- tak jak napisała Agusia- spinaj włosy, pokombinuj fryzurki, które nie będą wymagały prostowania. W innym przypadku cała ta regeneracja będzie na nic
powodzenia
pozdrawiam
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 12:07   #5
*sweet dreams*
Rozeznanie

też mam strasznie zniszczone włosy po rozjaśnianiu i prostowaniu...;/ też mjusiałam ścinać w tamte wkakacje ale na szczescie juz mi urpsły i mam za ramiona ostatnio kupiłam sobie zestaw do suchych włosów z avonu serum itp, tylko ze wydałam na nie 150zł mam nadzieje ze z czasem bedzie lepszy efekt... a prostowince tez odstawiłam i tobie tez to radze bo jeśli zaczniesz uzywać różnych odżywek maseczek itp., do włosów a nadal będziesz używać prostownicy to nie poprawi to ich kondycij .pozdrawiam
*sweet dreams* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 12:30   #6
margo355
Przyczajenie

Kochane kupilam wlasnie w salonie fryzjerskim szampon loreal profesjonalny ktory przeznaczony jest tlyko do zakladow ,na bardzo zniszczone wlosy, kupilam tez taka odzwyke i maske regenerujaca.

Myslicie ze pomoze?

Ok stop prostowaniu! tylko,ze pod koniec kwietnia mam 18stke i chcialam zrobic sobie blond pasemka... mam nadzieje,ze wlosy do tej pory beda w lepszej kondycji.
Stary 2008-02-09, 13:11   #7
Jolie2601
Zakorzenienie

Ja wychodzę z założenia, ża szampon ma myć, a odżywiać- odżywka/maska. No ale jak już kupiłaś to ok. Ale to trochę mało, przynajmniej na włosy jakie opisałaś w pierwszym poście. Poczytaj wątki, które wkleiłam wyżej. Dużo czytania, ale naprawdę masa informacji i dobrych rad. Kup olej kokosowy i rycynę (łącznie cena koło 13zł) i nakładaj na włosy przed myciem. Możesz dorzucic do tego miód. Masuj skórę głowy- to odżywi cebulki. Możesz wcierać napary z ziół bądź np. wodę pokrzywową (ok. 4-5zł). Efekty nie przyjdą od razu, ale przy systematycznym stosowaniu zobaczysz dużą poprawę. W końce po myciu możesz też wcierać kokos. Jakoś bardziej jestem przekonana do tych domowych mazideł niż nawet baaaaardzo profesjonalnych kosmetyków
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 14:51   #8
margo355
Przyczajenie

kupilam tez maske regenerujaca ktora trzeba trzymac ok godzine , oraz odzywke wszystkie produkty profesjonalne do b.zniszczonych wlosow. dziekuje za wszystkie rady, wszystko przeczytam;*
Stary 2008-02-09, 15:00   #9
margo355
Przyczajenie

Załaczam zdjecia moich wlosow byscie mogly ocenic jak bardzo jest z nimi zle. Wlosy po umyciu,bez zadnego prostowanie itp jedynie przeczesane grzebieniem. prezentuje wam cale to siano.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (68,5 KB, 191 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy2.jpg (43,9 KB, 170 załadowań)
Stary 2008-02-09, 15:10   #10
Agusia007
Zadomowienie

GG do Agusia007

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Ja wychodzę z założenia, ża szampon ma myć, a odżywiać- odżywka/maska. No ale jak już kupiłaś to ok. Ale to trochę mało, przynajmniej na włosy jakie opisałaś w pierwszym poście. Poczytaj wątki, które wkleiłam wyżej. Dużo czytania, ale naprawdę masa informacji i dobrych rad. Kup olej kokosowy i rycynę (łącznie cena koło 13zł) i nakładaj na włosy przed myciem. Możesz dorzucic do tego miód. Masuj skórę głowy- to odżywi cebulki. Możesz wcierać napary z ziół bądź np. wodę pokrzywową (ok. 4-5zł). Efekty nie przyjdą od razu, ale przy systematycznym stosowaniu zobaczysz dużą poprawę. W końce po myciu możesz też wcierać kokos. Jakoś bardziej jestem przekonana do tych domowych mazideł niż nawet baaaaardzo profesjonalnych kosmetyków
Dokładnie!
Ja zregenerowalam wlosy jajkiem, a wzmocnilam rzodkwia;-)czarna rzodkwia
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek
Agusia007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 16:30   #11
LoczeK83
Raczkowanie

Smile Dot.: Pomocy! Jak poprawic kondycje moich wlosow????

kup sobie NAFTĘ KOSMETYCZNA Z OLEJEM RYCYNOWYM "ANNA" myslę że Ci pomoże... pozdrawiam
LoczeK83 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości