Łuszczyca - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-19, 19:01   #31
basia6413
Przyczajenie

Dot.: pytania.. łuszczyca pomoze ktos??prosze :(((

ja takze mam luszczyce tzn aktualnie nei mama wysiewu a w swoim zyciu mialam dwa
za kazdym razem ok 30 % ciala w łuskach
znalazlam dla siebie sposob i mi to pomoglo gdy wszystkie inne zawiodly
a wam radze dokladnie poczytac o masciach ktore stosujecie
wedlug mnei triderm i eleocom to najwieksze swinstwa jakie moga byc
no co prawda sa gorsze ale odradzam stosowanie tego
tez kiedys uzywalam ale nei mialam swiadomosci skutkow bo bylam zbyt mloda i zawsze sluchalam lekarzy
w razie jakich pytan chetnie odpisze mozecie tez pisac na maila
pozdrawiam trzymajcie sie
basia6413 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 16:31   #32
Palinka18
Raczkowanie

Dot.: łuszczyca

A mozesz napisac cos o Tym sposobie który Ci pomógł?? W moim przypadku zaczerwienienia znikaja na jakis czas ale zostaja białe plamy na ciele(bardzo geste) poproostu wygladam jak łaciata wrr... boje się ze Te "blizny" juz moga mi nie zejść

Palinka18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 09:16   #33
basia6413
Przyczajenie

z tego co piszesz to podejrzewam ze sa to plamy po masciach sterydowych typu elocom i triderm i niestety ale one tak szybko nie schodza

jesli chodzi o moj sposob to jest dosyc kontrowersyjny
ale jest opisany na forum luszczyca.pl przez forumowiczow redshirt i biedroneczka czy cos takiego wpisz w wyszukiwarce
przeczytaj dokladnie ich posty
jakby co sluze rada
a sterydy proponuje odlozyc jak najszybciej

"Je sie po to żeby żyć, a nie żyje po to żeby jeść!"
Stary 2007-02-23, 09:58   #34
boniulka
Zadomowienie

GG do boniulka

Witam
Ja mam niewielkie zmiany na skórze głowy,tak się zaczęło...po bardzo długim czasie może ponad rok,półtora pojawiła się taka sama zmiana nad kością ogonową i sama też zniknęła...Teraz mam malą plamkę na plecach która z tego co widzę sama się zaczyna goić i zmniejszać...
Byłam u dermatologa,wróciłam załamana-bo lekarz w ogóle ze mną nie rozmawiał,powiedział a raczej ja z niego wyciagnęłam cokolwiek,ale wszystko to wiedzialam z internetu.Dostałam Elocom ale płyn nie maść.Płynu nie można stosować na twarz.Wiedziałam,że sterydy to nic dobrego,ale miałam nadzieje,że może jednak nic już nie wróci.Po kilku dniach wszystko zniknęło jak to po sterydzie,więc odstawiłam go bo nie chciałam stosować go na dłużej.I tak samo jak wszystko szybko zniknęło tak samo szybko wróciło gdzieniegdzie z nowymi krostkami(bo tak też u mnie się zaczyna).
Nie mam zmian na nogach,rękach tylko niewielką plamkę na plecach,na czole również ale niewidoczną...
Jestem w fazie przekopywania forum z naturalnymi metodami,a do dermatologa już nie pójdę.
Pozdrawiam
Stary 2007-02-23, 16:22   #35
szprotka_mada
Wtajemniczenie

Kochana, dla mnie moja pani dermatolog przepisywała Elocom baaardzo długi czas. Fakt, że mi pomagał, ale to przecież steryd... Kolejna pani dermatolog zrównała mnie z ziemią (za stosowanie sterydu przez tak długi okres czasu) i stwierdziła, że nie jest źle. Jak ##### nie jest źle, skoro mam całą głowę w łuskach?!? Jedynym zaleceniem było stwierdzenie, że grunt, to aby się nie denerwować. Jak mam się ##### nie denerwować, skoro tak się nie da. A nawet jak nie mam powodów do zmartwień, to stan się nie poprawia?!?
I bądź tu człowieku mądry...

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł

szprotka_mada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 16:29   #36
Blue sky
Zakorzenienie

GG do Blue sky

ja mam luszczyce z tylu glowy, plama wielkosci 50gr.
codziennie stosuje flucinar gel i wtedy sie nie luszczy. (ok.8zl)
na szczescie mam dlugie wlosy wiec nic nie widac
Blue sky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 19:38   #37
Palinka18
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez basia6413 Pokaż wiadomość
z tego co piszesz to podejrzewam ze sa to plamy po masciach sterydowych typu elocom i triderm i niestety ale one tak szybko nie schodza

jesli chodzi o moj sposob to jest dosyc kontrowersyjny
ale jest opisany na forum luszczyca.pl przez forumowiczow redshirt i biedroneczka czy cos takiego wpisz w wyszukiwarce
przeczytaj dokladnie ich posty
jakby co sluze rada
a sterydy proponuje odlozyc jak najszybciej

ok dziekuje a co do elocom i tridem... nie stosowałam tego.. lekarz mi przepisał masc LORINDEN'A oraz jakies masci robione... ehh juz nie wiem co robic

Stary 2007-02-24, 10:26   #38
basia6413
Przyczajenie

co do flucinaru to takze steryd awiec nie polecam
na male zmiany polecilabym masc sorel takze na twarz masc ta kosztuje ok 30 zl jest to masc na baize witaminy d3 tylko na recepte jest to odpowiedznik madc diavonex ale daivonex jest drozszy ok 50 zl jest to masc niesterydowa i nei powoduje tak jak sterydy powrotu plamek tuz po odstawieniu masci czyli jakby to powiedziec nei uzaleznia skory od siebie

Stary 2007-02-24, 15:06   #39
thanatos
Raczkowanie

GG do thanatos

Łuszczyce mam od urodzenia,ale tylko w paru miejscach.W tej chwili najwiekszy problem u mnie,to glowa.Czasem aż głupio do fryzjera isc Pomaga mi Lorinden A,praktycznie po 2 dniach nie ma sladu łuszczycy,tyle że trzeba stosować go regularnie i niestety jest na recepte.Parę lat temu bez problemu można było go kupić bez recepty,teraz niestety tak juz nie jest Pomaga mi też suplementacja Omega 3,ale w ogromnych dawkach 6-9 g. dziennie + podobna dawka tranu.
Całkiem niezle efekty lecznicze daje słońce lub ew. solarium.Ale tutaj trzeba jednak uważać.Podobno w gabinetach dermatologicznych mozna naswietlac się specjalnymi lampami,które emitują opowiednią ilość UV,która pomaga skórze ,jednocześnie nie niszcząc jej.Niestety we Wroclawiu jak narazie nie znalazlem takich lamp.
thanatos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 14:11   #40
basia6413
Przyczajenie

jeny naprawde lekarze sa okrutni zapisujac sterydy lorinden a to tez steryd i to dosyc mocny jak go odtswisz bedziesz miala jeszcze mocniejsza luszczyce niz zanim zaczelas go stosowac
naprawde przestawcie sie na masci nie sterydowe
jesli nie sorel o ktorym mowilam ktory jak dla mnie dziala swietnie zwlaszcza na luszczyce krostkowa
to moze masci dziegciowe typu delatar ale ona troche wolno dziala

co do tych lamp to powiem ze na nie ktorych dziala nawet samo solarium u mnie tez szybsze efekty byly jak plamki posmarowalam delatarem tuz przed solarium
a jesli chodzi o lampy naswietlania puva o ktorych mowisz to na mnei same te lamy nie dzialaly dopiero z geralenem to takie tabletki ale uwaga szkodza na watrobe! (niby bo mojej sie nic nie stalo:P) lekarz napewno bedzie odradzal zwlaszcza mlodym osobom ale jak macie do wyboru sterydy i naswietlania z tabletkami to ja proponuje tabletki

poczytajcie troche o tych naswietlaniach

wydaje mi sie ze jest wiecej lamp puva we wroclawiu wiec popytaj na forach o luszczycy typu luszczyca.pl
albo luszczyca.of.pl

powodzenia

Stary 2007-02-25, 14:48   #41
201607211724
Konto usunięte

Dla mnie cygnolina rządzi. Wyżarła mi cześć skóry, ale wyżarła też łuszczycę.
Pozdrawiam serdecznie
201607211724 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 15:21   #42
gamegirl
BAN stały

ja mam od 2 lat luszczyce kosmetyczna zazwyczaj skora mi sie luszczy na lokciach:/ i na kolanach... mam na nia tylko strassznie tlustawa masc i pomaga jak mowicie ze macie luszczyce glowy to czy wlosy wam smierdza lojem?? bo mi strasznie i mozliwe ze tez mam:/
gamegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 15:53   #43
Palinka18
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez gamegirl Pokaż wiadomość
ja mam od 2 lat luszczyce kosmetyczna zazwyczaj skora mi sie luszczy na lokciach:/ i na kolanach... mam na nia tylko strassznie tlustawa masc i pomaga jak mowicie ze macie luszczyce glowy to czy wlosy wam smierdza lojem?? bo mi strasznie i mozliwe ze tez mam:/

Tez mam łuszczyce głowy i u mnie wyglada to inaczej tzn skóra głowa łuszczy mi sie tak samo jak na pozostałych czesciach ciała co powoduje ze wyglada jak bym miała łupiez....... noo nie za fajnie troszke.

Stary 2007-03-03, 18:04   #44
201607211724
Konto usunięte

cały problem polega na tym, że łoju jest za mało dlatego te wszystkie maści są tak tłuste - żeby zmiękczyć przesuszony, łuszczący się naskórek.
Łuszczyca na głowie nie różni się raczej od łuszczycy w pozostałych miejscach, tylko tym, że...jest na głowie
No chyba że rozmawiamy o łuszczycowym zapaleniu stawów, ale to już inna (przykra) historia.
Stary 2007-04-02, 22:31   #45
nenvena
Zadomowienie

A możecie polecić dobrego dermatologa w Krakowie?
nenvena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 17:36   #46
Lena K.
Raczkowanie

Unhappy Dot.: łuszczyca

Cytat:
Napisane przez Palinka18 Pokaż wiadomość
Tez mam łuszczyce głowy i u mnie wyglada to inaczej tzn skóra głowa łuszczy mi sie tak samo jak na pozostałych czesciach ciała co powoduje ze wyglada jak bym miała łupiez....... noo nie za fajnie troszke.
Niestety ja też mam łuszczycę na głowei@i właśnie wygląda to jak łupież, najnieprzyjemniej jest u obcego fryzjera gdy ma sie nasilenie wtedy on pyta a to co świerzb??tak żółta łuska bywa u nieuświadomionych świerzbem to straszne! najgorsze ze od pewnego czasu nie mogę sie pozbyć tego "niby łupieżu" z głowy a za 2 tyg ślub i będę panną młoda z łupieżem...:eek :smutek smutek!
Stary 2007-04-11, 19:26   #47
basia6413
Przyczajenie

jesli moge cos poradzic chociaz luska u mnei jest stosunkowo mala ale bywalo ze byla dosyc spora to dla mnei sposobem jest farbowanie wlosow po farbowaniu zawsze luska znika na jakis czas ze tak to okresle wyzera pieknie cala luske

Stary 2007-04-18, 20:32   #48
zonia1980
Przyczajenie

Polecam fajną stronke i forum o łuszczycy, polecam zwłaszcza forum, gdzie mozna dowiedzieć sie wiele o łuszczycy. Dodatkowo można poznac wspaniałych ludzi i nie czuc sie samotnym z tym choróbskiem
zonia1980 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 13:47   #49
Moni@
Zakorzenienie

Ja polecam ten olejek...
Z wiadomego i sprawdzonego zrodla wiem ze po zurzyciu calej butelki i regularnych smarowan (na noc) to paskudztwo nie wraca..

Zastosowanie:
Oliwkę stosować zewnętrznie w różnego rodzaju łuszczycach owłosionej skóry głowy, w złuszczaniu łuszczycowatym, łupieżu skóry głowy, łojotokowym zapaleniu owłosionej skóry głowy oraz w łupieżu azbestowym.

Sposób użycia:
Oliwkę wcierać przy pomocy nasączonego zwitka waty w zmienioną chorobowo powierzchnię skóry, odgarniając włosy. Po upływie 1-2 godzin umyć głowę. Dobrze działa kuracja na noc. Zabieg powtórzyć kilka razy w odstępie 3-4 dni. W szczególnie nasilonych zmianach, celem zwiększenia skuteczności preparatu, zaleca się założyć na głowę szczelny czepiec z cienkiej folii.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg salicylol.jpg (23,8 KB, 52 załadowań)
Moni@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 14:43   #50
miss90
Zadomowienie

ja mam łuszczyce która narazie objawiła sie na łokciach, stosuje elocom rano i delatar na noc.. już prawie nie widać tylko czerwone plamki..
miss90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 14:46   #51
gamegirl
BAN stały

Cytat:
Napisane przez miss90 Pokaż wiadomość
ja mam łuszczyce która narazie objawiła sie na łokciach, stosuje elocom rano i delatar na noc.. już prawie nie widać tylko czerwone plamki..
a u Ciebie tez jest ze sie pojawia np raz na miesiac?

potem smarujesz i jest wporzadku ...
Stary 2007-09-20, 14:50   #52
miss90
Zadomowienie

nie wiem bo dopiero pierwszy raz mi sie to pokazało, jakieś niecałe 3 tygodnie temu.. tydzień temu byłam u dermatologa i dzisiaj prawie już tego nie mam, tylko takie czerwone na łokciach.
Stary 2007-09-20, 14:58   #53
gamegirl
BAN stały

a masz tez kosmetyczna luszczyce?:P
Stary 2007-09-20, 16:05   #54
miss90
Zadomowienie

że co ?? :P
Stary 2007-09-20, 16:08   #55
gamegirl
BAN stały

luszczyca kosmetyczna czyli mniej paskudna hihi najczesciej wystepuej wlasnie na lokciach i kolanach dlatego pytam czy swtwierdzila u Ciebie luszczyce kosmetyczna?
Stary 2007-09-20, 16:24   #56
miss90
Zadomowienie

powiedziała tylko że to łuszczyca ale jaka odmiana to nie wiem :P:
Stary 2007-09-20, 16:52   #57
boniulka
Zadomowienie

GG do boniulka

Miss90-po elocomie następuje starszny wysyp do tego dochodzą nowe ogniwa a nie tylko na starych miejscach,lekarze przepisują elocom bo jest wygodniej szybko jest poprawa ale jeszcze szybciej pogorszenie.Bardzo rzadko zdarza się ze wysyp nie występuje,niestety.Sama mialam dwa podejscia i nie mam zamiaru zrobić nastepnego.
Pozdrawiam
Stary 2007-09-21, 07:55   #58
Moni@
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez boniulka Pokaż wiadomość
Miss90-po elocomie następuje starszny wysyp do tego dochodzą nowe ogniwa a nie tylko na starych miejscach,lekarze przepisują elocom bo jest wygodniej szybko jest poprawa ale jeszcze szybciej pogorszenie.Bardzo rzadko zdarza się ze wysyp nie występuje,niestety.Sama mialam dwa podejscia i nie mam zamiaru zrobić nastepnego.
Pozdrawiam
Masz racje boniulka elocom to steryd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Moni@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 09:37   #59
miss90
Zadomowienie

nie straszcie mnie
Stary 2007-09-21, 17:00   #60
201607211724
Konto usunięte

Niestety... Dziewczyny mają rację.. Po elocomie efekt jest szybki i spektakularny, ale nawrót równie szybki i równie spektakularny. Sterydy tak mają. Ja dopiero niedawno (niedawno jak na całe życie chorowania) znalazłam lekarza, który tak nie szarżuje ze sterydami. Choć na skóre głowy mi przepisał ostatnio maść z odrobiną sterydu - bo kiepściutko jest.
Paskudna przypadłość, ale wg pana doktora to dzięki niej mam takie ładne włosy
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości