czy zna ktoś sie na balsamie kapucyńskim?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-02-12, 00:12   #1
brzoskwiniowa
Raczkowanie

czy zna ktoś sie na balsamie kapucyńskim??

można go użyc na opryszczkę? prosze o szybka odpowiedz !
brzoskwiniowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 11:26   #2
agnieszka.m.j
Zadomowienie

Dot.: czy zna ktoś sie na balsamie kapucyńskim??

Generalnie to z tego co przeczytalam jest stosowany przy problemach ukladu pokarmowego i bierze sie go doustnie, ale znalazlam na jednej stronie takie informacje:

ZASTOSOWANIE ZEWNĘTRZNE:
  • Przy próchnicy paradontozie, bólach zębów i zapaleniu okostnej należy płukać jamę utną małą ilością balsamu, który poźniej można połknąć, a jeżeli ząb jest dziurawy, należy włożyć do niego watę nasączoną balsamem.
  • Balsam jest idealnym środkiem leczącym rany cięte i kłute (ale nie głębokie). Zwilżanie rany balsamem łagodzi ból i nie dopuszcza do zapalenia i ropienia. Krótki ból powstały po jego zastosowaniu ustępuje po kilku minutach.
  • Przy zapaleniu ucha należy włożyć do niego watę nasączoną balsamem.
  • Przy hemoroidach balsam można pić lub smarować odbyt (może chwilowo mocno szczypać).
  • Leczy i wygładza popękaną skórę na rękach i nogach, na twarzy usuwa brodawki, liszaje i wypryski. Można nim smarować owrzodzenia, żylaki, odleżyny i trądzik. Niektórzy wyleczyli raka skóry- w tym przypadku należy zasięgnąć rady onkologa!
  • Można smarować bolące stawy - najlepiej na noc (nasmarowany staw zawinąć bandażem, żeby balsam był wchłaniany do wnętrza stawu i żeby nie pobrudzić bielizny - plamy z balsamu bardzo trudno usunąć).
  • Przy zapaleniu spojówek należy zamknąć oczy i posmarować balsamem powieki- choroba goi się natychmiast.
  • Przy bólach głowy należy nacierać czoło i skronie.
a tutaj link gdzie mozesz przeczytac wiecej http://melisamed.pl/balsam-kapucynsk...go-p-1134.html

napisz pozniej czy to pomaga, bo sama jestem ciekawa
agnieszka.m.j jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 17:34   #3
brzoskwiniowa
Raczkowanie

dziekuje bardzo podobnie piszą na ulotce, dlatego tez postanowiłam wyprobowac na opryszczke po tym
"Leczy i wygładza popękaną skórę na rękach i nogach, na twarzy usuwa brodawki, liszaje i wypryski. Można nim smarować owrzodzenia, żylaki, odleżyny i trądzik. " opryszczka w miare podobna.. powiedzmy kupiłam dziś tez krem Hascovir na opryszczke wiec bede to i to stosowac dam znac jakie efekty beda
Stary 2008-02-12, 17:45   #4
Lucyy
Zadomowienie

Miałam kiedys w domu ten blasam. Wydaje mi się, ze nie powinien zaszkodzić na opryszczkę.
Stary 2008-02-12, 18:01   #5
Jutte
Wtajemniczenie

u mnie babcia mówi ze ten balsam dobry na wszystko )
cieszę się życiem!
Jutte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 22:36   #6
brzoskwiniowa
Raczkowanie

DZIEWCZYNY ! TO DZIAŁA !

mega wysusza juz wogole nie mam tego plynu w bablu juz sie robi sucha ! a wyskoczyla mi w poneidzialek wieczorem (19-20) a dzis po dwoch dniach jest mega ! do tego uzywam tego kremu Hascovir (ok6zł) i jest super ! kilka razy dziennie sobie na malutka wate nalewam balsamu i przykladam do orpsyzczki, troszke szczypie (minimalnie) ale pozniej jest taka sucha. Dodatkowo na noc nakładam wieksza ilosc kremu i zaklejam plaster !

jutro napisze dalsze efekty ! buzki
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości