Peeling migdałowy, peeling z 9 kwasami a ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-02-12, 23:20   #1
ekade
Przyczajenie

GG do ekade

Peeling migdałowy, peeling z 9 kwasami a ciąża

Witam Pani Beato

Mam cerę ostatnio problematyczną, nasiło się to po odstawieniu tabletek, oraz na początku ciąży (ok. 4 pierwszych tygodni) Miałam spory trądzik głównie na brodzie, dosłownie pryszcz jeden na drugim, głównie po 1 stronie brody, bardzo bolesne. Poddałam się zabiegowi oczyszczania, i maska algowa na koniec. Po 2 tygodniach podobnie było po drugiej stronie brody, ale już duuuużo mniej i kosmetyczka podczas wizyty na kórej miałam piling migdałowy, sterylnie mi przekłuła pryszcze i wszystko sie pięknie zagoiło. Gdzieniegdzie mi się jeszcze coś tli, ale bardzo małe. Z tym, że u mnie one siedzą bardzo głęboko pod skórą, i zanim "wyjdą" mija z reguły kilka tygodni.
Teraz jest juz lepiej i jestem w 12 tygodniu ciąży. Pozostały mi jednak zmiany trądzikowe na brodzie - nierówności, blizny i zaczerwienienia. W kwietniu mam slub i chciałabym ładnie wyglądać. Kosmetyczka zaproponowała mi serię pilingów migdałowych (6-7 w odstepach około tygodnia) i pomiędzy nimi 2-3 zabiegi tzw. novacid (Ericson) Z tego co się orientuję, jest to peeling z 9 kwasami. który "łączy złuszczania mechaniczne (mikrodermabrazja) oraz chemiczne(piling). Takie połączenie zapewnia zwiększone efekty, pobudzając odnowę komórkową i odnawiając powierzchnię skóry. Zabieg może być stosowany jako kuracja przy wielu problemach skórnych, jak: plamy pigmentacyjne, nadmierne rogowacenie, utrata jędrności, powierzchniowe zmarszczki, blizny."
Czy Pani zdaniem takie zabiegi (piling migdałowy oraz novacid) są bezpieczne w ciąży ? Jeśli nie, może Pani mogłaby coś polecić ? Nie chcę zaszkodzić maleństwu, ale jako mama chciałabym choć trochę ładnie wyglądać Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez ekade
Czas edycji: 2008-02-12 o 23:47
ekade jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 16:00   #2
Del
Wtajemniczenie

GG do Del
Dot.: Peeling migdałowy, peeling z 9 kwasami a ciąża

Co prawda nie jestem Panią Beatką , ale myślę , że odpowiedzi na Twoje pytania będą w tych obszernych wątkach :
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197804
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242

Del jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 22:43   #3
ekade
Przyczajenie

GG do ekade
Dot.: Peeling migdałowy, peeling z 9 kwasami a ciąża

Del, dzięki za szybką odpowiedź
ekade jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości