kwasy AHA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-02-15, 17:12   #1
Sylwia Kowalska
Przyczajenie

kwasy AHA

Przez 8 lat miałam trądzik teraz pozostały mi blizny i przebarwienia. W ciągu tych osmiu lat używałam bardzo dużo różnych kremów, antybiotyków, byłam również u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy dwa razy miałam laser ale nic nie pomagało. Niedawno pani dermatolog powiedziała mi o kwasach AHA ale nie pokierowała mnie do żadnego specjalisty. Wiem że teraz jest okres kiedy te zabiegi się wykonuje. Szukałam przez internet gabinetów kosmetycznych w obrębie Katowic nie znalazłam ich dużo. Czytałam że ważne jest aby ten zabieg wykonywał dobry sprawdzony lekaż. Mogę prosić o polecenie mi dobrego lekarza w obrębie Katowic.
Sylwia Kowalska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 11:06   #2
Maripossa
Zakorzenienie

Dot.: kwasy AHA

Cytat:
Napisane przez Sylwia Kowalska Pokaż wiadomość
Przez 8 lat miałam trądzik teraz pozostały mi blizny i przebarwienia. W ciągu tych osmiu lat używałam bardzo dużo różnych kremów, antybiotyków, byłam również u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy dwa razy miałam laser ale nic nie pomagało. Niedawno pani dermatolog powiedziała mi o kwasach AHA ale nie pokierowała mnie do żadnego specjalisty. Wiem że teraz jest okres kiedy te zabiegi się wykonuje. Szukałam przez internet gabinetów kosmetycznych w obrębie Katowic nie znalazłam ich dużo. Czytałam że ważne jest aby ten zabieg wykonywał dobry sprawdzony lekaż. Mogę prosić o polecenie mi dobrego lekarza w obrębie Katowic.
Lekarze wykonuja kwasy TCA (trojchlorooctowe), najmocniejsze kwasy jakie istnieja do zastos.na skore. Jednak chyba temu nie chcec sie poddac tzn.widzialam efekty, osoby po ciezkim tradziku z wielkimi kraterami na twarzy pozniej mialy buzke wrecz gladka. Jednak czlowiek sie sporo nacierpi podczas a najbardziej po zabiegu. Skora wyglada potwornie, ale efekty po jakims czasie sa super
Lekarze wykonuja tez peelingi innymi kwasami tylko o wiekszym stezeniu niz moga kosmetyczki (czyli chyba powyzej 25%). U kosmetyczki spokojnie tez mozesz zrobic dobry zabieg, tylko tak jak napisalas: trzeba znalesc dobry salon...
Nie wszyscy tez lekarze dermatolodzy robia zab.kwasowe.
W tym Ci akurat nie pomoge, jesli chodzi o Katowice
chialam jednak napisac tyle ile wiem
Podczas zab.na pewno buzia bedzie szczypala i to o dziwo nie najbardziej przy nakladaniu kwasu czy aktywatora, tylko przy neutralizatorze - tak jest najczesciej.
Wykonujac kwasy w gabinecie pewnie musialabys sie nastawic na serie ok.4 zabiegow co ok.miesiac, jednak juz jest luty, slonce coraz mocniej swieci (a jak wiadomo przy kwasach slonca trzeba unikac i chronic sie mocnymi filtrami), to moze lepiej jakbys sie rzeczywiscie udala do dobrego lekarza na ten zabieg

Moze sprobowalabys w Krakowie? Tutaj roi sie od salonow medycyny estetycznej i dermatologow ktorzy sie przescigaja w uslugach i cenach To raptem 2h drogi z Katowic pociagiem

pozdrawiam
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 12:04   #3
Albe
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Lekarze wykonuja kwasy TCA (trojchlorooctowe), najmocniejsze kwasy jakie istnieja do zastos.na skore. Jednak chyba temu nie chcec sie poddac tzn.widzialam efekty, osoby po ciezkim tradziku z wielkimi kraterami na twarzy pozniej mialy buzke wrecz gladka. Jednak czlowiek sie sporo nacierpi podczas a najbardziej po zabiegu. Skora wyglada potwornie, ale efekty po jakims czasie sa super
Lekarze wykonuja tez peelingi innymi kwasami tylko o wiekszym stezeniu niz moga kosmetyczki (czyli chyba powyzej 25%). U kosmetyczki spokojnie tez mozesz zrobic dobry zabieg, tylko tak jak napisalas: trzeba znalesc dobry salon...
Nie wszyscy tez lekarze dermatolodzy robia zab.kwasowe.
W tym Ci akurat nie pomoge, jesli chodzi o Katowice
chialam jednak napisac tyle ile wiem
Podczas zab.na pewno buzia bedzie szczypala i to o dziwo nie najbardziej przy nakladaniu kwasu czy aktywatora, tylko przy neutralizatorze - tak jest najczesciej.
Wykonujac kwasy w gabinecie pewnie musialabys sie nastawic na serie ok.4 zabiegow co ok.miesiac, jednak juz jest luty, slonce coraz mocniej swieci (a jak wiadomo przy kwasach slonca trzeba unikac i chronic sie mocnymi filtrami), to moze lepiej jakbys sie rzeczywiscie udala do dobrego lekarza na ten zabieg

Moze sprobowalabys w Krakowie? Tutaj roi sie od salonow medycyny estetycznej i dermatologow ktorzy sie przescigaja w uslugach i cenach To raptem 2h drogi z Katowic pociagiem

pozdrawiam

a czy moglabys mi polecic ktorys ztych salonow?
bo ja sama pisalas ze w krakowie sie roji od nich i ja nie bardzo wiem ktory wybrac.
nawet przegladalam watek o salonach, ale co opinia to inna.
dzieki
Albe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 10:54   #4
dominika2
BAN stały

Witam polecam ci gabinet Lorin tani a doby kobieta ma w mieszkzaniu i dlatego ma niskie ceny koszt to 40 zł nr telefonu usunięty przez moderatora jest z Jaworzna ale za tę cene sie opłaca dojechac ma kwas mlekowy, kojowy i wiele innych

Edytowane przez Ines1985
Czas edycji: 2008-04-22 o 14:52 Powód: nieoplacona reklama
dominika2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 12:24   #5
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Albe Pokaż wiadomość
a czy moglabys mi polecic ktorys ztych salonow?
bo ja sama pisalas ze w krakowie sie roji od nich i ja nie bardzo wiem ktory wybrac.
nawet przegladalam watek o salonach, ale co opinia to inna.
dzieki
Moge polecic calkiem nowy (no moze nie calkiem bo prawie rok ma) salon Dermique ktory jest przy Galerii Kazimierz. Co do lekarza to p.dr Urszula Brudnik tam robi medycyne estetyczna a jesli chodzi o kosmetyke (slabszy kwas) to polecam p.Asie. Juz w innym watku ja polecalam do innego zabiegu, ale znajome ja chwala jesli chodzi ogolnie o kosmetyke ciala czy twarzy sama bylam u niej na kwasie migdalowym - b.delikatnym, bo taka tez mam cere - i bylo super
Ceny moze nie sa najnizsze, ale za profesjonalizm sie placi
Stary 2008-02-18, 12:27   #6
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dominika2 Pokaż wiadomość
Witam polecam ci gabinet Lorin tani a doby kobieta ma w mieszkzaniu i dlatego ma niskie ceny koszt to 40 zł te. 608476405 jest z Jaworzna ale za tę cene sie opłaca dojechac ma kwas mlekowy, kojowy i wiele innych
Ja bym w zyciu nie poszla do kogos do domu na kwas! juz raz tak bylam u dentystki wszyscy ja zachwalali, "gabinet" miala w garazu...niby uzadzaony, tlum ludzi do niej, brala chyba 30zl od zeba - no super cena - i co?? Mialam robione kanalowe po tym jej leczeniu
Z kwasami trzeba uwazac! Przede wszystkim trzeba miec z nich szkolenia i papiery, ze umie sie jej robic.

Sylwia Kowalska: na dlugotrwale przebarwienia potradzikowe jak twoje dermatolodzy wykonuja Cosmelan... jest to b.drogi zabieg, ale najskuteczniejszy jesli chodzi o przebarwienia. Kosztuje ok. 1500zl, ale idziesz na 1 zab.do gabinetu a pozniej czesc kosmetykow dostajesz do stosowania w domu i znow za jakis czas sie pojawiasz w gabinecie - chyba tak to bylo... To zalezy, ile jestes w stanie wydac na leczenie cery.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości