Affinitone-nowy podklad maybelline - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-10, 20:47   #61
blaque
Zakorzenienie

Dot.: Affinitone-nowy podklad maybelline

No to i mnie kusicie
Byłam dzisiaj w Rossmanie ale jakoś nie przyjrzałam się czy jest promocja na niego.

Znalazłam Satin Look na all i zastanawiam się czy kupić go tam w ciemno..
Zaryzykować?
Stary 2008-03-16, 12:56   #62
Issabel
Raczkowanie

Czy któraś szczęśliwa posiadaczka mogłaby podać skład tego podkładu?
Kusi mnie ten kosmetyk, ale boję się że zapcha mi pory, a nie mogę znaleźć w necie informacji o składzie ... mam za sobą długą batalię z wypryskami i nie chcę pogarszać stanu skóry.
Issabel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 13:10   #63
annmarie
Wtajemniczenie

GG do annmarie Send a message via Skype™ to annmarie

Cytat:
Napisane przez Issabel Pokaż wiadomość
Czy któraś szczęśliwa posiadaczka mogłaby podać skład tego podkładu?
Kusi mnie ten kosmetyk, ale boję się że zapcha mi pory, a nie mogę znaleźć w necie informacji o składzie ... mam za sobą długą batalię z wypryskami i nie chcę pogarszać stanu skóry.
Trochę tego jest, ale piszę:
aqua, isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, methyl methacrylate, crosspolume, butylene glycol, dimethicone isoeicosane, disterdimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1dimethicone, sodium chloride, phenoxyethanol, c9-15 fluoroalkohol phosphate, polyglyceryl -4 isostearate, hexyl laurate, butylparaben, tocopherol, panthenol, propylene glycol, royal jelly, chamomilla recutita/matricaria flower extract [+/- may contain ci 77891/titanium dioxide, ci 77499, ci 77491, ci 77492, iron oxides, mica]

Ufff...
Stary 2008-03-16, 15:53   #64
madzienka001
Raczkowanie

w uk go nie ma dziwne....
pierwszy raz spotkalam sie z edany produkt jest w polsce juz jakies 2 miesiace a w anglii go nie ma
madzienka001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 16:16   #65
_fraise_
Raczkowanie

Ja dziś zakupiłam affinitone w rossmanie za 20,90zl. Jestem w trakcie testowania, ale po pierwszym użyciu mogę powiedzieć ze nie jest zły. Wcześniej używałam pure make up i w porównaniu do niego affinitone jest chyba jednak lepszy pod względem krycia i rozprowadzania. Radzę jednak uwazac na opakowanie bo zarowno w rossmanie jak i supher pharm widzialam wiele rozlanych, wyciekajacych z tubki podkladow.

Edytowane przez _fraise_
Czas edycji: 2008-03-16 o 20:29
_fraise_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 19:42   #66
2016070150903
Konto usunięte

29.90? miał być w promocji za 20.90.
2016070150903 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 20:29   #67
_fraise_
Raczkowanie

ojj przepraszam pomyłka
Stary 2008-03-16, 20:35   #68
2016070150903
Konto usunięte

aa, ok.
2016070150903 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 15:07   #69
dimiti
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

wlasnie bylam dzisiaj w R. i ogladalam go..ale faktycznie tak wycieka z tubki ze szok! musze kolor dobrac i bym go przetestowala...tylko u mnie jest jeden problem, boje sie ze mnie uczuli ale zacznie po nim cos wylazic na twarzy!

mial ktos po nim jakies problemy?
dimiti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 15:12   #70
Issabel
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez annmarie Pokaż wiadomość
Trochę tego jest, ale piszę:
aqua, isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, methyl methacrylate, crosspolume, butylene glycol, dimethicone isoeicosane, disterdimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1dimethicone, sodium chloride, phenoxyethanol, c9-15 fluoroalkohol phosphate, polyglyceryl -4 isostearate, hexyl laurate, butylparaben, tocopherol, panthenol, propylene glycol, royal jelly, chamomilla recutita/matricaria flower extract [+/- may contain ci 77891/titanium dioxide, ci 77499, ci 77491, ci 77492, iron oxides, mica]

Ufff...
dziękuję Ci bardzo serdecznie annmarie! teraz mogę się zająć analizą pod względem zapchania jak do czegoś dojdę to dam znać.
Issabel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 15:37   #71
madzienka001
Raczkowanie

mojej siostrze ten podkladzik przypadl do gustu, podklad ma swietna kons. taka lekka i plynna choc calkiem niezle kryje
niestety musze czekac do maja bo go nie ma w anglii
Stary 2008-03-18, 15:45   #72
lea88
Zakorzenienie

Chcialam juz nawet go kupic, bo mial byc kolejny raz z promocji w Rossmannie, ale w 5 Rossmannach (ktore zwiedzilam w poszukiwaniu farby Castinga) nigdzie tej promocji oczywiscie nie bylo :/
W sumie nawet dobrze, bo mam jeszcze podklad. Ale jak bedzie nastepna promocje to na pewno sie skusze, tylko, ze od razu przeleje podklad do opakowania z dozownikiem z Revlonu, zeby nic sie nie wylewalo.
lea88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 15:54   #73
Ines1985
Zakorzenienie

To ja dorzuce negatywny glos...
Ten podklad rzeczywiscie ma fajna, bardzo lekka konsystencje i latwo sie go naklada... No i calkiem nieźle kryje. Ale... I tu przejde do dla mnie bardzo istotnych minusow wg mnie podkresla wszelkie niedoskonalosci i suche skórki. Fatalnie matuje, po 2 godzinach sie swiece i w sumie co za tym idzie - jest nietrwały. Po kilku godzinach po prostu wygląda się nieświeżo. To nie dla mnie

Skusila mnie niska cena, ale jednak lepiej jest doplacic i zainwestowac w cos lepszego i trwałego, np. mój numer 1 czyli Colorstay.

edit.
dodam jeszcze ze mam mieszana cere i to normalne ze po jakims czasie zaczynam sie swiecic... Ale uzywajac Colorstaya nie musialam sie tym martwic bo dlugo wygladal na twarzy po prostu dobrze.

Ines1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 16:57   #74
madzienka001
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
To ja dorzuce negatywny glos...
Ten podklad rzeczywiscie ma fajna, bardzo lekka konsystencje i latwo sie go naklada... No i calkiem nieźle kryje. Ale... I tu przejde do dla mnie bardzo istotnych minusow wg mnie podkresla wszelkie niedoskonalosci i suche skórki. Fatalnie matuje, po 2 godzinach sie swiece i w sumie co za tym idzie - jest nietrwały. Po kilku godzinach po prostu wygląda się nieświeżo. To nie dla mnie

Skusila mnie niska cena, ale jednak lepiej jest doplacic i zainwestowac w cos lepszego i trwałego, np. mój numer 1 czyli Colorstay.

edit.
dodam jeszcze ze mam mieszana cere i to normalne ze po jakims czasie zaczynam sie swiecic... Ale uzywajac Colorstaya nie musialam sie tym martwic bo dlugo wygladal na twarzy po prostu dobrze.
ja uzywam color steya od prawie 2 lat i od jakiegos czasu strasznie wysusza mi skore chcbym nie wiem co pod niego stosowala...zwyczajnie zmeczyl mnie juz
Stary 2008-03-18, 17:03   #75
_fraise_
Raczkowanie

Po pierwszych testach znalazlam jeden minus podkladu. otoz podkresla on suche skorki, co sprawia ze jest widoczny na skorze (pure make up tak nie miał ). poza tym dlugo utrzymuje sie na skorze i dobrze kryje
Stary 2008-03-18, 18:36   #76
Pieszczoszqa
Przyczajenie

kupilam sobie dzis ten podkład poniewaz slyszalam i czytalam wiele pozytywnych opinii. kupilam go gdyz ma wlasciwosci nawilzajace a moja cera jest bardzo sucha. zobaczymy jak bedzie po kliku dniach stosowania. w nakladaniu jest bardzo latwy i swietnie sie rozprowadza nie tworzac maski.
Pieszczoszqa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 09:09   #77
Ani@1987
Rozeznanie

Podkład kupiła sobie moja mama, ale oczywiście ja już też użyłam
Jej kolorek (Creamy Beige) jest dla mnie trochę za jasny, ale z tego co patrzyłam w rossmannie już chyba najlepszy...jeśli miałabym kupić to nie znalazłabym w tej gamie idealnego odcienie...No ale to nie ja tylko mama go ma i dobrze bo dla mojej-tłustej cery z niedoskonałościami podkład jest nieodpowiedni:
-podkreślił mi wszystkie pory i suche skórki na nosku,
-świeciłam się po nim bardzo szybko,
-do tego pozostawiał na twarzy nieprzyjemne uczucie-po prostu czułam ze go mam na buzi...
-i mimo tej płynnej konsystencji(którą można jakoś przeżyć)dla mnie wcale nie jest lekki i nie trwały
Ogólnie za tą cenę-do normalnej zdrowej buźki może być ok, ale do tłustej(z suchymi partiami)ja nie polecam!
Stary 2008-03-19, 09:15   #78
martynkie
Raczkowanie

witam a więc ja śmiało moge polecić ten podkład cena jest niewileka,bo w granicach od 20 -25 zł . świetnie dopasowuje sie do cery i co najważniejsze nie tworzy maski.... zapewnia także 8 godz. nawilzenie skóry..
martynkie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 13:00   #79
wilhelmina
Zadomowienie

Niestety nie przypadł mi do gustu. Jakoś moja cero ciężko go znosi, a szkoda, bo podoba mi się odcień i konsystencja.

Jeśli chciałybyście wypróbować, a nie chcecie kupować - zapraszam na mój wątek wymiankowy. Jest to Affinitone w odcieniu Light Sandbeige. Może którejś z was będzie służył lepiej niż mnie.
Stary 2008-03-23, 19:03   #80
capuccino
z innej bajki

Annmarie- ja tez uzywam Recovera 103 i Affinitone 03- obydwa kolorki są ok, ale Maybelline jest bardziej żółty, natomiast Recover beżowy.

Ja mam podkład niecałe 2 tygodnie. Juz podczas wyboru spodobała mi sie konsystencja- uwielbiam takie wodniste podkłady. Idąc do sklepu myślałam o 14, ale w sklepie wydał mi sie pomarańczowy (porównywałam go z podkładem, który mam w domu i używam już jakies 4 miesiące). Wzięłam więc 03 i ten w tym porównaniu wypadł lepiej (był bardziej żółty, czyli taki, jakich potrzebuję). Dodam, że kupując go byłam przekonana, że będzie zły (podkłady Maybelline uzywałam jakieś 6-7 lat temu, wtedy jeszcze miałam mniejsze wymagania -jako nastolatka), a kolor wyda się jednak za jasny, ale ciekawość zwyciężyła. Postanowiłam, że jeśli będzie to nietrafiony zakup, to na jakiś czas mam szlaban na testowanie nowości . Podczas pierwszej aplikacji miło sie rozczarowałam. Podkłąd super ślizgał sie po twarzy, fajnie kryje! Używam lekkich podkładów, także takie krycie jakie zapewnia Affinitone w zupełności mi wystarczy. Dodatkowo parę maźnięć korektorem i jest ok. Druga aplikacja- również ok. Dalej pojawił sie problem- mianowicie moja skóra zaczęła stroić fochy (twarz i szyja) i kiedy tylko bardziej sie przesuszyła, podkład nie wyglądał na niej już tak dobrze. Zaczęłam więc stosować inny, poczekam aż twarz wróci do siebie i wtedy znowu sięgnę po Affinitone. Wrócę wtedy do tego wątku, aby coś dopisać

Aha, kupiłam w promocji za 19,90.

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

capuccino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 18:11   #81
fuksjaa
Zakorzenienie

kupiłam go dziś
skuszona ostatnim dniem promocji w Rossmanie

dobrałam sobie idealnie kolor - zupełnie się nie odcina, idealnie dopasowuje. jest taki leciutki! wcześniej miałam cięższe podkłady, zobaczymy jak ten się sprawdzi.

teraz mogę powiedzieć tylko tyle, że jestem zaskoczona kryciem - pozytywnie oczywiście

fuksjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 22:52   #82
capuccino
z innej bajki

Używam Affinitone na zmianę z innym podkładem i potwierdzam to, co pisałam- jeśli mam jakieś większe ilości suchej skórki- nie używać, bo podkreśla Kiedy wiem, iż z "suchościami" trochę lepiej, sięgam po A. i jest ok. Dodatkowo 3 razy zastosowałam go, kiedy krem całkowicie sie wchłonąl i źle się wtedy go rozsmarowywało. Dlatego nie czekam długo, aż krem się wchłonie, tylko jakieś 5 min. Zastanawiam sie nad ciemniejszym odcieniem, ale w Naturze ten Creamy Beige wydał mi się pomarańczowy i boję się zakupu w ciemno... Muszę skądś wytarmosić próbkę

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

capuccino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 17:17   #83
feu
Przyczajenie

Na początku stosowania byłam nim zachwycona, ale po pewnym czasie zaczęło się coś psuć. Moja cera się poprawiła, a wygląd jej po nałożeniu Affinitone - przeciwnie. Teraz używam małej ilości tego podkładu jako bazy pod inny - też Maybelline - Superstay Silky. I jest SUPER!

NIEGRZECZNE dziewczynki rozpinają
kilka guziaczków żeby zrobiło się gorąco.

GRZECZNE dziewczynki
zawsze mówią nie!

NIEGRZECZNE dziewczynki
zawsze mówią kiedy?

feu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 17:41   #84
dimiti
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
kupiłam go dziś
skuszona ostatnim dniem promocji w Rossmanie

dobrałam sobie idealnie kolor - zupełnie się nie odcina, idealnie dopasowuje. jest taki leciutki! wcześniej miałam cięższe podkłady, zobaczymy jak ten się sprawdzi.

teraz mogę powiedzieć tylko tyle, że jestem zaskoczona kryciem - pozytywnie oczywiście
chyba znowu zaczne miec gula
dimiti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 17:49   #85
narcy
Wtajemniczenie

kupiłam dziś ten podkład ale po przeczytaniu waszych opinii zastanawiam się, czy mam go jutro nakładać bo boję się że mi spłynie albo będe się świecić, mimo, że nie mam do tego tendencji

aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 18:52   #86
annmarie
Wtajemniczenie

GG do annmarie Send a message via Skype™ to annmarie

Narcy, to spróbuj dzisiaj, bo jak widać - co osoba to opinia

Ja po ponad miesiącu używania jestem bardzo zadowolona, strefę błyszczącą matuje na ok. 4 h (większość innych na czole 2-3), daje delikatne wykończenie, nie zauważyłam, żeby mi spływał. Główny minus - ta konsystencja, ale przelałam do innej buteleczki i już się nie martwię, że mi wypłynie.

Ale podejrzewam, że to jak ze wszystkim - każda skóra jest inna - i z jednej spłynie, na drugiej trzyma się super, jedną matowi ładnie i na długo, a inna świeci się znacznie szybciej.

Dlatego ja bym spróbowała dzisiaj i jutro nie będziesz mieć stresu czy nakładać, czy nie warto.
Stary 2008-04-16, 18:57   #87
narcy
Wtajemniczenie

no właśnie zaraz pojde zmyć makijaż i go nałożę, bo jutro mam 8 godzin w szkole i jakby znikł to nie będę płakać (w sumie to i tak nałożę go na bazę) ale jakbym zaczęła się świecić to to dopiero będzie masakra

edit: właśnie mam go na buzi i jak na razie wrażenia pozytywne podkład jest leciutki i na pewno będzie bardzo wydajny, świetnie się rozprowadza i daje bardzo naturalny efekt, idealny do wyrównania kolorytu. obietnice producenta na pewno spełnia ciekawe co będzie za kilka godzin

Edytowane przez narcy
Czas edycji: 2008-04-16 o 19:45
Stary 2008-04-16, 23:49   #88
telbuh
Wtajemniczenie

A mnie się coraz mniej podoba i kolor jakiś się dziwny zrobił i szybko się po nim świecę i skórki podkreśla (przy tłustej cerze). Chyba muszę się go pozbyć i dalej czekać na ideał...
telbuh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 23:50   #89
feu
Przyczajenie

@telbuh, przetestuj mój sposób - mi też po jakimś czasie przestał odpowiadać :|

NIEGRZECZNE dziewczynki rozpinają
kilka guziaczków żeby zrobiło się gorąco.

GRZECZNE dziewczynki
zawsze mówią nie!

NIEGRZECZNE dziewczynki
zawsze mówią kiedy?

feu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 16:45   #90
narcy
Wtajemniczenie

a mi się podoba, na bazie trzyma się cały dzień, jest bardzo leciutki - prawie się go nie czuje - i delikatnie kryje. dla potrzeb mojej cery idealny.

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości