najlepsze podkłady dla mieszanej cery - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-02-19, 13:56   #31
Labirynth
Zakorzenienie

Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość

Labirynth też czaiłam się na tę bazę, ale na stronie Mac nie ma napisane, że zawiera filtr spf50
Hmmmmmm,ale w składzie są składniki, które zapewniają tak wysoka ochronę, wiem, bo czytałam w recenzji kosmetyku skład....... poszperam jeszcze może uda mi się coś wykombinować, bo w sumie byłabym przeszczęsliwa, gdybym znalazła taki właśnie kosmetyk, trwały i z ochroną
Labirynth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 13:02   #32
maluutka90
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez mazidełko Pokaż wiadomość
a Ja podbijam , poszukuje podkładu do cery mieszane ale nie lubiącej podkładów matujących , troszkę wrażliwej ,
żeby miał płynną konsystencję , dawał twarzy świeży wygląd ale nie rozświetlający i żeby nie podkreślał suchych skórek.
Ha , ciekawa jestem czy taki istnieje , jak znacie takie cudo to piszcie .
mogę CI polecić podkłady inglota, wiem bo sama mam problem z blyszczaca strefa T.. Ja mialam taki bialy z czarnym zamknieciem. Dobrze sie rozprowadza jest delikatny dobrze komponuje sie z buzka, nie tworzy tzw. maski. mozna go nawet nakladac sam bez pudru )

Teraz kupilam sobie dream matt mousse meabellin i nie jestem zadowolna, skora po nalozeniu wydaje sie taka sztuczna:/ sucha, bez polysku.. kompletne dno.
maluutka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 21:02   #33
Mariola13
Zakorzenienie

A to ja też chętnie będę tu zaglądać, bo temat przeciekawy

CHANEL - Classic medium - beige, cavior, gold hrdw, nowa

GIVENCHY ANTIGONA mini, nowa

GUCCI - Vintage Web Leather Canvas Tote, klasyczny kuferek

HERMES - Evelyne pm, etoupe

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 20:47   #34
karolina1985
Zakorzenienie

Może i ja się podepnę i poproszę o rady...
Wstyd się przyznać, ale mimo swoich 22 lat doświadczenie z podkładami mam prawie zeroweDo tej pory właściwie ograniczałam się do średnioopółkowego Dream Matte i to głównie na imprezy...Ale mam już dośćPostanowiłam zainwestować w dobry podkład(cena właściwie nie gra roli jeżeli będzie szła w parze z jakością)
Po intensywnej lekturze tego (i nie tylko tego wątku oraz KWC) już wiem, że szukam:
-podkładu lekkiego, nawilżającego(logiczne jest dla mnie to co piszecie, że cera przetłuszczająca się woła po prostu pić!)
-naturalnego, nie tworzącego maski,płaskiego matu(wolę lekki puder sypki czy częściej bibułki)
-dającego satynowy,estetyczny efekt zdrowej buźki

Buzię mam bladą,dość mocno przetłuszczającą się w strefie T i lekko przesuszoną na policzkach. Poliki dodatkowo zaognione w przypadku stresu,zmian temperatur,wysiłku(ale nie stały rumień czy popękane naczynka-chyba płytkounaczyniona to dobre określenie,zaróżowiona) bez niespodzianek typu krostki,bez blizn.
Na razie zapisałam takie typy:
-shiseido dual balancing (zachwyty SisleyS)
-kompakt Double Perfection Chanel(opinie Dziewczyn z wątku chanelowego)
-Estee Lauder, Individualist
-Givenchy, Subli'Mine
-helena r.-color clone
-helena-spectacular
-kanebo-liquid finish
-lancome adaptive
-prisme foundation

I tu moja gorąca prośba: co byście odrzuciły co dodały?Wszystkiego raczej nie dam rady przetestować od razu a jestem już trochę zdesperowanaI w jakiej tonacji powinnam szukać?Żółty czy beż?Bo chyba nie róż?
Proszę o rady jak dla kompletnego laika(bo takim jestem)
Serdecznie dziękuję z góry za każdą wypowiedź!

Przepraszam,że się tak rozpisałam, ale chciałam dać jak najpełniejszy obraz sytuacji a nie ma sensu zakładać kolejnego wątku

http://www.youtube.com/watch?v=ORGdwZG5m0o
karolina1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 22:33   #35
SiSleyS
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Karolina1985
To ja może napiszę Tobie co powinnaś przetestować
(koniecznie po próbki do perfumerii-> marsz! )

- Givenchy Subli'Mine

- Kanebo Liquid Finish

- Shiseido Dual Balancing

Dodałabym może do tej listy podkłady:
- Deborah Colour Copy (wersja dla suchej i wrażliwej! nie dla mieszanej ). Ten podkład to moje ostatnie odkrycie
- Givenchy Skin Tonic- podobny do Subli'Mine (oba najkrócej trzymały mat, ale komfort użytkowania był ogromny, są to baaardzo przyjemne podkłady). Może dla twojej skóry będą właśnie idealne.

Odrzuć:
- kompakt Chanel DP- nie masz się matowić tylko nawilżać!
- Lancome Adaptive- jak wyżej.

Moja dodatkowa rada:
najpierw zacznij od pielęgnacji
- czyli dobry krem na dzień i nac- oba inne! Na dzień ma być lekki, nawilżający; na noc już cięższy, nawilżający i odżywczy.
Nocą skóra ma się mocno zregenerować, nawilżyć i odżywić by w ciągu dnia nie musiała bronić się przed utratą wody- czyli wydzielać sebum Efekt nocnego nawilżenia musisz podtrzymać równie nawilżającym kremem na dzień.

Ten na dzień dobrze by był lekki i nawilżający. Pod niego powinnaś używać serum które dodatkowo trochę odżywi i wzmocni nawilżenie skóry- dzięki temu zminimalizujesz świecenie skóry.

Uwaga- ja gdy rozpoczęłam nawilżanie mojej skóry (po kilku latach ciągłego jej matowienia- doszło do tego, że zrobiłam makijaż i po 50 minutach już potrzebowałam poprawki) na początku świeciłam się niemiłosiernie, jak żarówka, ale byłam twarda i się nie dałam
Efekt? Obecnie mam skórę jak nigdy, używam lekkich podkładów, kremów nawilżających. Jednie latem gdy jest gorąco to trochę więcej jest problemu z sebum, ale to raczej normalne bo moja mama ze skórą normalną też się świeci
Stary 2008-02-27, 22:49   #36
kaledonia
Zakorzenienie

Lumene Hydradrops-jest nawilżający
AA Oceanic (tylko te kolory)

Większość ze średniej półki to dno niestety! Na dolnej są nierzadko lepsze podkłady
Stary 2008-02-27, 22:54   #37
SiSleyS
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość

Większość ze średniej półki to dno niestety! Na dolnej są nierzadko lepsze podkłady
Ooo Hydradrops jest na mojej liście podkładów na lato do przetestowania- powiedz mi tylko czy on rzeczywiście jest całkowicie transparentny- czyli nic a nic nie kryje? Bo ja jednak lubię minimalne krycie
Stary 2008-02-28, 10:00   #38
kaledonia
Zakorzenienie

Hydradrops jak dla mnie jest dość treściwy i krycie ma całkiem całkiem- wiadomo,że nie jak korektor,ale jest naprawdę fajny pod tym względem!
Mnie pasował,bo trzymał się na twarzy cały dzień bez poprawek.
Tylko te kolory-jasny jest,ale ciężko go w sklepie znaleźć
Stary 2008-02-28, 13:10   #39
SiSleyS
Zakorzenienie

Cytat:
Hydradrops jak dla mnie jest dość treściwy i krycie ma całkiem całkiem- wiadomo,że nie jak korektor,ale jest naprawdę fajny pod tym względem!
Mnie pasował,bo trzymał się na twarzy cały dzień bez poprawek.
Tylko te kolory-jasny jest,ale ciężko go w sklepie znaleźć
Fajnie, dziękuję za opis Czyli nałożony cieniutką warstwą powinien wyglądać naturalnie
Stary 2008-02-28, 18:45   #40
Layla79
Zakorzenienie

Karolina 1985 - jeżeli szukasz ewidentnie nawilżającego, lekkiego podkładu, ale zapewniającego krycie rozszerzonych porów i generalnie ujednolicenie buźki polecam Ci bardzo HR color clone albo właśnie Spectacular - ten nowszy. Wypróbowałam już bardzo wiele podkładów i dla mnie np. Shiseido ma zbyt ciężkie podkłady. Dość kremowa konsystencja i trudno dobrać właściwy odcień. Trzeba by sporo czasu spędzić w perfumerii, żeby znaleźć właściwy. Na strawberrynet.com dostaniesz HR za 96-106 zł, czyli 2 razy taniej niż w sklepie. Spectacular kosztuje np. 220 zł.
Całkiem dobrym podkładem jest też Maquimat Lancome, ja lubię lekko opalone, więc wybieram kolor 03, co stanowi odpowiednik 23 color clone. Ale większość lubi jasne, więc albo 02 albo 21. Z Chanela i Diora mimo wszystko nie polecam, bo Dior był dla mnie zawsze zbyt delikatny, a do Chanel nie mam już zaufania w zakresie podkładów. Chociaż podobno ten Double Perfection w słoiczku jest niezły.
Kieruj się przede wszystkim tym, żeby podkład był średnio gęsty, ale miał poślizg. Ten poślizg, czyli silikony sprawią, że pięknie rozprowadzi się na twarzy. Kiedyś był taki jeden z podkładów YSL, ale wycofali go, w nazwie miał mat i był w słoiczku z pompką. Bardzo dobry byłby też Guerlain, nie pamiętam nazwy, ale bardzo znany, matujący, ale satynowo.
Skupiłabym się jednak generalnie na Helenie, mają w mojej ocenie najlepsze podkłady.
Layla79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 21:31   #41
SiSleyS
Zakorzenienie

Byłam dzisiaj w Sephorze i sprawdzałam wszystkie (łącznie z tym najnowszym) podkłady Heleny Rubinstein- koszmarne kolory, żaden nie jest dla mnie Shiseido przy ich kolorystyce to po prostu luksus....

Od działania danego podkładu zawsze jest dla mnie ważniejsze dopasowanie koloru- bo wolę się szybciej świecić lub poprawić niż mieć maskę na twarzy.... do kitu
Stary 2008-02-28, 21:41   #42
karolina1985
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Karolina1985
To ja może napiszę Tobie co powinnaś przetestować
(koniecznie po próbki do perfumerii-> marsz! )

- Givenchy Subli'Mine

- Kanebo Liquid Finish

- Shiseido Dual Balancing

Dodałabym może do tej listy podkłady:
- Deborah Colour Copy (wersja dla suchej i wrażliwej! nie dla mieszanej ). Ten podkład to moje ostatnie odkrycie
- Givenchy Skin Tonic- podobny do Subli'Mine (oba najkrócej trzymały mat, ale komfort użytkowania był ogromny, są to baaardzo przyjemne podkłady). Może dla twojej skóry będą właśnie idealne.

Odrzuć:
- kompakt Chanel DP- nie masz się matowić tylko nawilżać!
- Lancome Adaptive- jak wyżej.

Moja dodatkowa rada:
najpierw zacznij od pielęgnacji- czyli dobry krem na dzień i nac- oba inne! Na dzień ma być lekki, nawilżający; na noc już cięższy, nawilżający i odżywczy.
Nocą skóra ma się mocno zregenerować, nawilżyć i odżywić by w ciągu dnia nie musiała bronić się przed utratą wody- czyli wydzielać sebum Efekt nocnego nawilżenia musisz podtrzymać równie nawilżającym kremem na dzień.

Ten na dzień dobrze by był lekki i nawilżający. Pod niego powinnaś używać serum które dodatkowo trochę odżywi i wzmocni nawilżenie skóry- dzięki temu zminimalizujesz świecenie skóry.

Cytat:

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
Karolina 1985 - jeżeli szukasz ewidentnie nawilżającego, lekkiego podkładu, ale zapewniającego krycie rozszerzonych porów i generalnie ujednolicenie buźki polecam Ci bardzo HR color clone albo właśnie Spectacular - ten nowszy. Wypróbowałam już bardzo wiele podkładów i dla mnie np. Shiseido ma zbyt ciężkie podkłady. Dość kremowa konsystencja i trudno dobrać właściwy odcień. Trzeba by sporo czasu spędzić w perfumerii, żeby znaleźć właściwy. Na strawberrynet.com dostaniesz HR za 96-106 zł, czyli 2 razy taniej niż w sklepie. Spectacular kosztuje np. 220 zł.
Całkiem dobrym podkładem jest też Maquimat Lancome, ja lubię lekko opalone, więc wybieram kolor 03, co stanowi odpowiednik 23 color clone. Ale większość lubi jasne, więc albo 02 albo 21. Z Chanela i Diora mimo wszystko nie polecam, bo Dior był dla mnie zawsze zbyt delikatny, a do Chanel nie mam już zaufania w zakresie podkładów. Chociaż podobno ten Double Perfection w słoiczku jest niezły.
Kieruj się przede wszystkim tym, żeby podkład był średnio gęsty, ale miał poślizg. Ten poślizg, czyli silikony sprawią, że pięknie rozprowadzi się na twarzy. Kiedyś był taki jeden z podkładów YSL, ale wycofali go, w nazwie miał mat i był w słoiczku z pompką. Bardzo dobry byłby też Guerlain, nie pamiętam nazwy, ale bardzo znany, matujący, ale satynowo.
Skupiłabym się jednak generalnie na Helenie, mają w mojej ocenie najlepsze podkłady.
Dzięki Dziewczyny za tak wyczerpującą odpowiedź!Nie będę musiała krążyć jak we mgle po Sephorze tylko od razu skieruję się do tych, które podałyście Zarówno Twoje SisleyS jak i Twoje Laylo wypowiedzi czytałam ostatnio w kilku wątkach i cieszę się, że właśnie Wy odpowiedziałyście, bo Wasza wiedza jest naprawdę ogromna

SisleyS jakiś czas temu odrzuciłam matujące kremy-wtedy jeszcze nie tyle myślałam o tym, że wzmożona produkcja sebum spowodowana jest niedoborem nawilżenia tylko bardziej prozaicznie po każdym umyciu buzi żelem czy przetarciu tonikiem warstwę sebum zastępowała masakrycznie sucha skóra głównie na czole i bez kremu strasznie cierpiałam Obecnie używam HOLa Avene i jestem zadowolona z jego lekkości i nawilżania, ale jest tak niewydajny, że prawdopodobnie skończy mi się w 2 tygodnieMoże trochę OT ale co w takim razie polecasz?Chyba czytałam, że używasz Clarinsa?

Laylo Ty za to tak zachwalasz HR, że na pewno nie ominę ich standu w Sephorze Dziewczyny szczerze mówiąc nigdy nie prosiłam o próbki (tu nie byłaby jedna...)nie robiąc zakupów(a nie mam takich w planach kiedy pójdę testować te podkłady-jak już wybiorę to na pewno tak, ale obecnie oprócz podkładu nie mam zamiaru niczego kupować) czy mam prawo po prostu poprosić o konkretne próbki?A jeśli nie będzie firmowych to upierać czy się przy robionych?Laylo widzę, że jesteś z Wawy- w której S. najbardziej odpowiada Ci pod tym względem obsługa?Ja najmilej chyba oceniam Złote Tarasy(tam też chyba największy wybór?)

I ostatnie pytanie: czyli kompakty raczej odpadają? Pytam, bo trochę się nastawiłam na pryzmy-podoba mi się możliwość mieszania kolorów no i kompakt jest chyba wygodniejszy kiedy się śpieszymy-zwłaszcza rano

Dziękuję jeszcze raz za pomoc!

SisleyS czytałam w wątku o NK Twoje przeprosiny za nie umieszczenie zdjęć całości kolorówki(odpowiadam tu,bo w tamtym wątku się nie udzielam)-to ja prosiłam o nieMam tylko nadzieję, że nie poczułaś się w jakiś sposób przymuszonaPoczekam na zdjęcia ile będzie trzeba-uwielbiam oglądać cudze zbiory a Twoich(Layli zresztą też)jestem ciekawa głównie dlatego, że widać, że sporo już przetestowałaś więc i zbiór zapewne jest mocno przemyślany

Stary 2008-02-28, 22:20   #43
Layla79
Zakorzenienie

No nie wiem Sisley.. HR jednak cieszy się powodzeniem, a zatem można dobrać właściwy odcień. Poza tym odcień 23 dokładnie odzwierciedla 03 Sisleya. Powiedzmy zatem, że obie marki tworzą tandetną tapetę na twarzy, czy teraz będzie lepiej?

Co do Sephory w Warszawie, polecam bardziej Douglasa - G. Mokotów, tam dziewczyny naprawdę znają się na rzeczy i wielokrotnie dobrałyśmy wspólnie super kosmetyki. Poza tym, w odróżnieniu od tłoku w S., jak wejdziesz, na końcu po prawej stronie jest stand z lusterkiem, wszelkimi zmywaczami i możesz zagadnąć jakąś konsultantkę, a nie dość, że Ci dobrze doradzi, to jeszcze wysmarujesz się wszelkimi specyfikami i dobierzesz dobry odcień. Poza tym nawet jak się umalujesz, możesz poprosić o małą, robioną próbeczkę wybranego podkładu do przetestowania w domu, dziewczyny odleją Ci z testera do małego pojemniczka i siu.. sprawdzisz w domku i się zdecydujesz. Tak będzie najlepiej, bo doradcy doradcami, ale każdy ma swój gust. Powodzenia!
Stary 2008-02-28, 22:31   #44
karolina1985
Zakorzenienie

Cytat:
Co do Sephory w Warszawie, polecam bardziej Douglasa - G. Mokotów, tam dziewczyny naprawdę znają się na rzeczy i wielokrotnie dobrałyśmy wspólnie super kosmetyki. Poza tym, w odróżnieniu od tłoku w S., jak wejdziesz, na końcu po prawej stronie jest stand z lusterkiem, wszelkimi zmywaczami i możesz zagadnąć jakąś konsultantkę, a nie dość, że Ci dobrze doradzi, to jeszcze wysmarujesz się wszelkimi specyfikami i dobierzesz dobry odcień. Poza tym nawet jak się umalujesz, możesz poprosić o małą, robioną próbeczkę wybranego podkładu do przetestowania w domu, dziewczyny odleją Ci z testera do małego pojemniczka i siu.. sprawdzisz w domku i się zdecydujesz. Tak będzie najlepiej, bo doradcy doradcami, ale każdy ma swój gust. Powodzenia!
Nie wiem czemu, ale zawsze omijałam Douglasa...A G.Mokotów mam właściwie 2 kroki od pracy.W takim razie zajrzę tam.Dzięki

Stary 2008-02-28, 22:32   #45
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
ten Guerlain, o którym piszesz to Divinora Silky-Smooth Foundation - zużyłam kilka buteleczek, moja mama nadal jest mu wierna, zatem polecam
p4w jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 22:36   #46
Layla79
Zakorzenienie

Wiesz p4w, tak się zastanawiam nawet nad powrotem do niego. Domagam się jakoś nowości w mojej łazience na wiosnę, a Guerlain ma piękne opakowanka. I buteleczka prezentuje się miło. Tylko w kupowaniu nowych podkładów zawsze jest ten sam problem z doborem koloru.
Czy wiesz, jaka jest kolorystyka, ile odcieni?
Bo wygląda na to, że Biothermu narazie nigdzie nie dostanę. Ani na Tru, ani w Leeds w UK nie było w ogóle kolorówki Biothermu. A taki dobry podkład. Do kompaktów nie przekonam się chyba nigdy, lubię nasmarować i już
Stary 2008-02-28, 22:45   #47
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
Wiesz p4w, tak się zastanawiam nawet nad powrotem do niego. Domagam się jakoś nowości w mojej łazience na wiosnę, a Guerlain ma piękne opakowanka. I buteleczka prezentuje się miło. Tylko w kupowaniu nowych podkładów zawsze jest ten sam problem z doborem koloru.
Czy wiesz, jaka jest kolorystyka, ile odcieni?
Bo wygląda na to, że Biothermu narazie nigdzie nie dostanę. Ani na Tru, ani w Leeds w UK nie było w ogóle kolorówki Biothermu. A taki dobry podkład. Do kompaktów nie przekonam się chyba nigdy, lubię nasmarować i już
nie wiem ile odcieni jest u nas dostępnych z tego Silky-Smooth
ja używałam 520 a latem 540

520 podobny do chanel 20, a 540 podobny do 30; innych kolorków nie znam

jeśli chodzi o opakowania to rzeczywiście brakuje mi pompki, która była w Guerlain, a której nie ma u Chanel, Shiseido czy Kanebo
Stary 2008-02-28, 22:47   #48
Layla79
Zakorzenienie

A jak sprawuje się podkład Kanebo? Ich opakowania coprawda mnie jakoś strasznie odrzucają, ale może warto się przełamać?
Stary 2008-02-28, 23:35   #49
SiSleyS
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karolina1985 Pokaż wiadomość
SisleyS jakiś czas temu odrzuciłam matujące kremy-wtedy jeszcze nie tyle myślałam o tym, że wzmożona produkcja sebum spowodowana jest niedoborem nawilżenia tylko bardziej prozaicznie po każdym umyciu buzi żelem czy przetarciu tonikiem warstwę sebum zastępowała masakrycznie sucha skóra głównie na czole i bez kremu strasznie cierpiałam Obecnie używam HOLa Avene i jestem zadowolona z jego lekkości i nawilżania, ale jest tak niewydajny, że prawdopodobnie skończy mi się w 2 tygodnieMoże trochę OT ale co w takim razie polecasz?Chyba czytałam, że używasz Clarinsa?
Karolino obecnie używam tylko i wyłącznie pielęgnacji Clarins- dzięki tym kremom mam prawie, że cerę idealną (gdybym tylko jeszcze się wysypiała ).
Z natury mam cerę bezproblemową, niespodzianki zdarzają mi się rzadko, częściej uczulenia. Dopiero gdy zaczęłam używać kremów tej firmy zdałam sobie sprawę, że częstsze jakieś niespodzianki na skórze były spowodowane zapychaniem przez inne kremy
Miałam właśnie niedawno potwierdzenie tego gdy wykończyłam Repairwear Clinique- super krem ale skóra od razu zareagowała

Polecam serię Multi Activ na dzień i na noc- na teraz dobry będzie dla Ciebie Clarins Multi Active Cream-Gel

Cytat:
SisleyS czytałam w wątku o NK Twoje przeprosiny za nie umieszczenie zdjęć całości kolorówki(odpowiadam tu,bo w tamtym wątku się nie udzielam)-to ja prosiłam o nieMam tylko nadzieję, że nie poczułaś się w jakiś sposób przymuszonaPoczekam na zdjęcia ile będzie trzeba-uwielbiam oglądać cudze zbiory a Twoich(Layli zresztą też)jestem ciekawa głównie dlatego, że widać, że sporo już przetestowałaś więc i zbiór zapewne jest mocno przemyślany
Karolino, zatem bardzo Cię przepraszam jeszcze raz, że nie umieściłam swoich zbiorów Obiecuję, że w połowie marca je zamieszczę Akurat na początku miesiąca mam pewne zaplanowane zakupy i gdy je zrealizuję to na pewno zrobię fotki całości

Żadnego przymuszenia nie odczułam

Cytat:
No nie wiem Sisley.. HR jednak cieszy się powodzeniem, a zatem można dobrać właściwy odcień. Poza tym odcień 23 dokładnie odzwierciedla 03 Sisleya. Powiedzmy zatem, że obie marki tworzą tandetną tapetę na twarzy, czy teraz będzie lepiej?

Layla czy ja nie mam prawa do własnego zdania? Nie rozumiem Twojej, niezbyt miłej, odpowiedzi.....

Pisałam o moich odczuciach, o kolorystyce. Nie ma w moim poście żadnej wzmianki o właściwościach podkładu- tego nawet nie mam co sprawdzać, jeżeli nie ma dla mnie dobrego odcienia- o to mi chodziło pisząc o tapecie.... Zresztą wyraźnie jest to zaznaczone
Stary 2008-02-28, 23:43   #50
karolina1985
Zakorzenienie

Cytat:
Karolino obecnie używam tylko i wyłącznie pielęgnacji Clarins- dzięki tym kremom mam prawie, że cerę idealną (gdybym tylko jeszcze się wysypiała ).
Z natury mam cerę bezproblemową, niespodzianki zdarzają mi się rzadko, częściej uczulenia. Dopiero gdy zaczęłam używać kremów tej firmy zdałam sobie sprawę, że częstsze jakieś niespodzianki na skórze były spowodowane zapychaniem przez inne kremy
Miałam właśnie niedawno potwierdzenie tego gdy wykończyłam Repairwear Clinique- super krem ale skóra od razu zareagowała

Polecam serię Multi Activ na dzień i na noc- na teraz dobry będzie dla Ciebie Clarins Multi Active Cream-Gel

Karolino, zatem bardzo Cię przepraszam jeszcze raz, że nie umieściłam swoich zbiorów Obiecuję, że w połowie marca je zamieszczę Akurat na początku miesiąca mam pewne zaplanowane zakupy i gdy je zrealizuję to na pewno zrobię fotki całości

Żadnego przymuszenia nie odczułam
No coś Ty za co tu przepraszać Super, że będą nowe nabytkiJa też zrobię zdjęcia moim nowym zabawkom jak dolecą ostatnie dwie-i szlaban na zakupy, bo poszalałam i będę mieć pięknie wymalowaną buzię a chodzić będę w zimowych ciuchach
Poczytam sobie o Clarinsie

Stary 2008-02-29, 00:09   #51
SiSleyS
Zakorzenienie

Cytat:
No coś Ty za co tu przepraszać Super, że będą nowe nabytkiJa też zrobię zdjęcia moim nowym zabawkom jak dolecą ostatnie dwie-i szlaban na zakupy, bo poszalałam i będę mieć pięknie wymalowaną buzię a chodzić będę w zimowych ciuchach
Poczytam sobie o Clarinsie

Ja tak samo
Miałam szlaban w lutym, teraz w marcu tylko kupię to co chcę i znowu szlabanik

Bo przecież jakieś ciuchy na wiosnę będę chciała, a im cieplej tym mniej się człowiek maluje, więc bez sensu kupować teraz tyle tego Będę potem żałować, że zamiast jakiegoś fajnego topu czy spodni kupiłam cienie itp.
Tyle, że na kosmetyki łatwiej mi wydać większą sumę....
Stary 2008-02-29, 00:29   #52
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:

Ja tak samo
Miałam szlaban w lutym, teraz w marcu tylko kupię to co chcę i znowu szlabanik

Bo przecież jakieś ciuchy na wiosnę będę chciała, a im cieplej tym mniej się człowiek maluje, więc bez sensu kupować teraz tyle tego Będę potem żałować, że zamiast jakiegoś fajnego topu czy spodni kupiłam cienie itp.
Tyle, że na kosmetyki łatwiej mi wydać większą sumę....
Sis, wiem, że troszkę nie na temat, ale tak zachwalasz kremiki Clarinsa A ja własnie coś szukam do swojej "wiekowej" już bądź co bądź buźki (35) Czy z Clarinsa jest coś dobrego dla mnie ?

szukają nowego domu
Stary 2008-02-29, 00:51   #53
SiSleyS
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Sis, wiem, że troszkę nie na temat, ale tak zachwalasz kremiki Clarinsa A ja własnie coś szukam do swojej "wiekowej" już bądź co bądź buźki (35) Czy z Clarinsa jest coś dobrego dla mnie ?
Czyli najlepiej coś przeciwzmarszczkowego (wiekowa to nie jesteś)- to seria 'Reffirmisante' (Extra Firming) i wszelakie serum z Clarinsa. Potem jest jeszcze seria Super Restorative ale to duuużo później, po 50.
Polecam używanie serum bo na dłuższą metę dobrze działa na skórę (Double Serum) Podobno świetne jest też Skin Beauty Repair Concentrate.

Obie serie kremów- Extra Firming oraz Super Restorative- używała moja mama, była bardzo zadowolona. Ja dodam od siebie, że ta druga dla skóry po 50. roku życia, jest dość droga ale ta konsystencja, zapach Cudo!

Probowałam krem na noc Extra Firming i nie wiem dlaczego ale mi się wałkował na twarzy gdy za dużo się nałożyło Ale to na noc, więc nie przeszkadzało.
Moja mama za to tego nie miała....

Polecam tę stronę- pomoże Ci w wyborze kremu, bo jest dokładnie opisane co i jak działa
http://www.clarins.pl/index2.php?menu=produkty&id=twarz

P.S. Dodam jeszcze od siebie, że mam obecnie Clarins Total Double Serum Generation 6- cudeńko od Clarins w walce ze zmarszczkami (Double Serum to jego starsza wersja). Nie jest dla mojego przedziału wiekowego (mam 23), ale ja uważam, że taka miesięczna, mocna kuracja jest potrzebna każdej skórze.

Dopiero zaczęłam używać i na razie zrobiłam sobie z nim przerwę (na rzecz EL), więc niewiele powiem, ale podobno ma świetne działanie. Cena oczywiście odpowiednia do jakości.

Jak już go porządnie przetestuję to dam znać czy warto kupować

Moją miłością od lat jest też serum z Estee Lauder- Advanced Night Repair, używam codziennie rano pod krem. Zużyłam już 3 opakowania.
Właśnie kupiłam koncentrat z tej serii by zrobić sobie kurację po zimie. Koncentrat jest właśnie po to by co jakiś czas używać go przez 30 dni by zregenerować skórę. Zobaczymy jak działa bo mam go pierwszy raz.

Ok, koniec mojego monologu, ja mogłabym tak cały czas
Przepraszam jeżeli trochę tak nieuporządkowanie piszę, ale uwielbiam rozmawiać o kosmetykach i czasem nie nadążam z pisaniem za myślami
Stary 2008-02-29, 09:01   #54
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Czyli najlepiej coś przeciwzmarszczkowego (wiekowa to nie jesteś)- to seria 'Reffirmisante' (Extra Firming) i wszelakie serum z Clarinsa. Potem jest jeszcze seria Super Restorative ale to duuużo później, po 50.
Polecam używanie serum bo na dłuższą metę dobrze działa na skórę (Double Serum) Podobno świetne jest też Skin Beauty Repair Concentrate.

Obie serie kremów- Extra Firming oraz Super Restorative- używała moja mama, była bardzo zadowolona. Ja dodam od siebie, że ta druga dla skóry po 50. roku życia, jest dość droga ale ta konsystencja, zapach Cudo!

Probowałam krem na noc Extra Firming i nie wiem dlaczego ale mi się wałkował na twarzy gdy za dużo się nałożyło Ale to na noc, więc nie przeszkadzało.
Moja mama za to tego nie miała....

Polecam tę stronę- pomoże Ci w wyborze kremu, bo jest dokładnie opisane co i jak działa
http://www.clarins.pl/index2.php?menu=produkty&id=twarz

P.S. Dodam jeszcze od siebie, że mam obecnie Clarins Total Double Serum Generation 6- cudeńko od Clarins w walce ze zmarszczkami (Double Serum to jego starsza wersja). Nie jest dla mojego przedziału wiekowego (mam 23), ale ja uważam, że taka miesięczna, mocna kuracja jest potrzebna każdej skórze.

Dopiero zaczęłam używać i na razie zrobiłam sobie z nim przerwę (na rzecz EL), więc niewiele powiem, ale podobno ma świetne działanie. Cena oczywiście odpowiednia do jakości.

Jak już go porządnie przetestuję to dam znać czy warto kupować

Moją miłością od lat jest też serum z Estee Lauder- Advanced Night Repair, używam codziennie rano pod krem. Zużyłam już 3 opakowania.
Właśnie kupiłam koncentrat z tej serii by zrobić sobie kurację po zimie. Koncentrat jest właśnie po to by co jakiś czas używać go przez 30 dni by zregenerować skórę. Zobaczymy jak działa bo mam go pierwszy raz.

Ok, koniec mojego monologu, ja mogłabym tak cały czas
Przepraszam jeżeli trochę tak nieuporządkowanie piszę, ale uwielbiam rozmawiać o kosmetykach i czasem nie nadążam z pisaniem za myślami

Strasznie Ci dziękuję za obszerną odpowiedź I dzięki za linka Oj będę studiować, żeby coś sobie wybrać. Póki co leciutkie zmarszczki mam pod oczkami, buźka na razie ok Potrzebuje dużo nawilżenia i może czegoś czego gołym okiem nie widać

szukają nowego domu
Stary 2008-02-29, 19:03   #55
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
A jak sprawuje się podkład Kanebo? Ich opakowania coprawda mnie jakoś strasznie odrzucają, ale może warto się przełamać?

fakt - opakowania mają koszmarne; słoiczek w wielką dziurą i tandetną plastikową zakrętką

już postanowiłam, że na wiosnę kupię ten w płynie - jak dotąd po żadnym podkładzie nie czułam przy aplikacji takiego komfortu i mimo, że nie ma takiej gładkości jak przy Double Perfection zdecydowałam się na niego (odrobina pryzm Givenchy i buźka gładziutka )

teraz mam pokaźną próbkę kremowej wersji i jestem oszołomiona (nigdy nie miałam podkładu o takiej gęstej konsystencji, który rozprowadza się z łatwością płynu), mimo że mam za ciemny kolor, bo z mojego koloru nie było testeru wyglądam bardzo dobrze - tak się ładnie stapia, a z pryzmami buzia nawet po całym dniu jest gładka i miła w dotyku; nawet się nie spodziewałam, że nie będę się świecić jak żarówka przy kremowym podkładzie!!!

nawet się zastanawiam czy nie kupić tego ciemniejszego odcienia, bo stapia się bardzo ładnie, a mam trochę żywszą cerę przy naturalnym wyglądzie

może mi doradzicie czy kupić idealnie dobrany kolor i puderkiem się podkolorowywać czy kupić o ton ciemniejszy, który świetnie się stapia z cerą i ożywia jednocześnie - pomóżcie, bo nie spodziewałam się takiego dylematu
Stary 2008-02-29, 19:25   #56
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
fakt - opakowania mają koszmarne; słoiczek w wielką dziurą i tandetną plastikową zakrętką

już postanowiłam, że na wiosnę kupię ten w płynie - jak dotąd po żadnym podkładzie nie czułam przy aplikacji takiego komfortu i mimo, że nie ma takiej gładkości jak przy Double Perfection zdecydowałam się na niego (odrobina pryzm Givenchy i buźka gładziutka )

teraz mam pokaźną próbkę kremowej wersji i jestem oszołomiona (nigdy nie miałam podkładu o takiej gęstej konsystencji, który rozprowadza się z łatwością płynu), mimo że mam za ciemny kolor, bo z mojego koloru nie było testeru wyglądam bardzo dobrze - tak się ładnie stapia, a z pryzmami buzia nawet po całym dniu jest gładka i miła w dotyku; nawet się nie spodziewałam, że nie będę się świecić jak żarówka przy kremowym podkładzie!!!

nawet się zastanawiam czy nie kupić tego ciemniejszego odcienia, bo stapia się bardzo ładnie, a mam trochę żywszą cerę przy naturalnym wyglądzie

może mi doradzicie czy kupić idealnie dobrany kolor i puderkiem się podkolorowywać czy kupić o ton ciemniejszy, który świetnie się stapia z cerą i ożywia jednocześnie - pomóżcie, bo nie spodziewałam się takiego dylematu
Zgubiłam się jaki to Kanebo ? Powiedz proszę I ten Double Perf. to Chanel ?

szukają nowego domu
Stary 2008-02-29, 19:30   #57
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
Zgubiłam się jaki to Kanebo ? Powiedz proszę I ten Double Perf. to Chanel ?
przepraszam, że tak skrótami

płynny to Kanebo Liquid finish
kremowy to Kanebo Cream Finish
Double Perfection to Chanel

przepraszam za zamieszanie
Stary 2008-02-29, 19:39   #58
Layla79
Zakorzenienie

Cytat:

no powiem Ci, że dałaś mi nie lada zagwostkę, jestem zachwycona!
Czyli mówisz, że są dwie wersje, płynna i kremowa? Kompletnie nie znam ich kolorówki, bo no niestety, nie przełamałam się jeszcze
P4w - a opisz dokładnie swoją cerę. Bo ja mam mieszaną i jednak mocno błyszczącą i nie wiem, czy taka kremowa konsystencja to dobry wybór. A ich podkłady z tego, co pamiętam, to dość drogie są. Hm.. w mojej perf., gdzie mam zniżkę, chyba już wycofali kanebo i nici z próbek, ale.. hm.. pójdę do nich w przyszłym tygodniu i wybadam temat.
Co do kolorku, to ja jestem zwolenniczką ciut ciemniejszych niż cera, wiem, że to niezgodne ze sztuką makijażu, ale mam wrażenie, że jaśniejszy podkład powoduje u mnie ziemistość cery. Zresztą kiedyś w perf. pamiętam, jak dziewczyny namawiały mnie do ciemniejszego, bo ładnie ożywia i tak zostało. Przy dobrym podkładzie można rozsmarować tak, że nie ma różnicy twarz - szyja. A poza tym brązerkiem można omieść szyję i z głowy . Kurczaki, właśnie mam ochotę na jakąś nowość i nie wiem, czy nie będzie to kanebo w takim układzie. Ale opowiedz jeszcze o nim, przede wszystkim kwestia nadmiernego błyszczenia cery.
Stary 2008-02-29, 20:31   #59
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
przepraszam, że tak skrótami

płynny to Kanebo Liquid finish
kremowy to Kanebo Cream Finish
Double Perfection to Chanel

przepraszam za zamieszanie

Aaaaa dzięki, bo już zaczęłam się gubić w skrótach myślowych Tych Kanebo nie ma na truskawce prawda ?

Chanel to ten ?
http://eu.strawberrynet.com/makeup.a...neId=3844#3844

szukają nowego domu

Edytowane przez Mariola13
Czas edycji: 2008-02-29 o 20:55
Stary 2008-03-01, 08:42   #60
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
no powiem Ci, że dałaś mi nie lada zagwostkę, jestem zachwycona!
Czyli mówisz, że są dwie wersje, płynna i kremowa? Kompletnie nie znam ich kolorówki, bo no niestety, nie przełamałam się jeszcze
P4w - a opisz dokładnie swoją cerę. Bo ja mam mieszaną i jednak mocno błyszczącą i nie wiem, czy taka kremowa konsystencja to dobry wybór. A ich podkłady z tego, co pamiętam, to dość drogie są. Hm.. w mojej perf., gdzie mam zniżkę, chyba już wycofali kanebo i nici z próbek, ale.. hm.. pójdę do nich w przyszłym tygodniu i wybadam temat.
Co do kolorku, to ja jestem zwolenniczką ciut ciemniejszych niż cera, wiem, że to niezgodne ze sztuką makijażu, ale mam wrażenie, że jaśniejszy podkład powoduje u mnie ziemistość cery. Zresztą kiedyś w perf. pamiętam, jak dziewczyny namawiały mnie do ciemniejszego, bo ładnie ożywia i tak zostało. Przy dobrym podkładzie można rozsmarować tak, że nie ma różnicy twarz - szyja. A poza tym brązerkiem można omieść szyję i z głowy . Kurczaki, właśnie mam ochotę na jakąś nowość i nie wiem, czy nie będzie to kanebo w takim układzie. Ale opowiedz jeszcze o nim, przede wszystkim kwestia nadmiernego błyszczenia cery.
mam cerę mieszaną w kierunku tłustej nawet...
ale przy odpowiedniej pielęgnacji (nawilżanie) jest dość znośna jeśli chodzi o błyszczenie - tzn. makijaż trzyma się w niezmienionym stanie, z jedną w porywach do dwóch poprawek, cały dzień

Cytat:
Aaaaa dzięki, bo już zaczęłam się gubić w skrótach myślowych Tych Kanebo nie ma na truskawce prawda ?

Chanel to ten ?
http://eu.strawberrynet.com/makeup.a...neId=3844#3844
nie, to nie ten ten jest pudrowy i podobno beznadziejny
chodzi o takie w buteleczce szklanej
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości