SZKOŁA WIZAŻU - zbiorczy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Pokaż wyniki sondy: Która szkoła Waszym zdaniem jest lepsza?
Szkoła Marzeny Daleckiej 0 0%
AP Edukacja 0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-21, 22:03   #181
Anahstasia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 19
Dot.: szukam szkoly wizazu

Nie ma za co

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 23:32   #182
sylwia_g
Raczkowanie

Dot.: szukam szkoly wizazu

Widząc nazwę BeautyArt w tym watku postanowiłam podzielić się z Wami moim szczęściem Właśnie dzisiaj kupiłam tam rzęsy na pasku - 2 pary; jedne zamiast rzęsek mają piórka ptaka a drugie mają rzęski i mniejsze piórka na końcówce zewnętrznej Są piękneeeee

Tyle radości przez doklejane rzęski....
sylwia_g jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 20:34   #183
bardotka
Raczkowanie

GG do bardotka
Jak zostaC wizażystką?

Od pewnego czasu zastanawiałam sie co bym chciała robić w życiu.Do czego się nadaję a do czego nie.Rozmyślałam,zatanawia łam się co lubie robić.Przypomniałam sobie jak koleżanka kiedys nalegała zebym poszła na kosmetyczke.Robie jej henne,pomagam jej kubować ciuchy bo ona jakos nie bardzo się nadaje.Ostatnia została wychwalona że bardzo się zmieniła z wyglądu i to na plus.
Kosmetyczka to nie to.Ale podoba mi się coś pokrewnego.
Uwielbiam analizować wygląd ludzi.Patrząc na jakąkolwiek kobiete zastanawiam się jaki typ urody reprezentuje,jaki kształt figury ma i w czym byłoby jej najlepiej.Jak powinna sie ubrać do pracy a jak na luźną ipreske ze znajomymi.Od tak samo mi to chodzi po głowie.Z nikim się tym nie dziele.Poza tym ,uwielbiam robić makijaże.Fryzjerką to raczej nie będe ale oglądam wiele zdjęć z fryzurami.
Jak skończyłam liceum zarobiłam sobie pierwsze pieniążki i poszłam do wizażystki na analize kolorystczną.Do tej pory wspominam tą wizyte.Bardzo mi sie to pdobało.
Mysle ,że odnalazłabym sie w tym zawodzie.Czy nadawałabym się? czy to jest do zrobienia w wieku 28 lat?Jak to zrobić z głową?Kurs wystarczy?Czy można być wizażystką nie będąc kosmetyczką?Bardzo prosze o szczere opinie i wyjasnienia.Udziele wszelkich potrzebnych informacji.Badzo mi zależy.Fajnie by było jeszcze jak by ktos znał sposób na sprawdzenie czy się nadaje na taką osobe.
bardotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 21:05   #184
Olisek
Przyczajenie

Dot.: Jak zostaC wizażystką?

Myślę, że jeżeli interesuje Cię wizaż to powinnaś spróbować swoich sił w tym zawodzie. Do wyboru jest wiele szkół jednorocznych, dwuletnich, kursy
Olisek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 21:11   #185
Joey
Zakorzenienie

Żeby zostać wizazystką nie musisz być kosmetyczką. Wpisz w google "szkoła wizażu", znajdziesz dużo ofert.
Joey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 00:11   #186
bardotka
Raczkowanie

GG do bardotka

Joey,dzięki to już wiem,że nie musze być kosmetyczką.Nawet się ciesze bo w tym zawodzie się nie widze.
Przegladałam juz oferty nauki wizażu.Jest ogromny wybór.Są kursy,szkoły jak wspomniała Olisek.Nie wiem na co się zdecydować ,czy na kurs czy na szkołe roczną.Jeśli juz mam podjąć się nauki tego zawodu to chciałabym to zrobić solidnie i tak abym mogła potem w tym zawodzie pracować.Napewno wiesz na ten temat zdecydowanie więcej niż ja.Możesz mi coś doradzić,polecić,bardzo proszę.
Stary 2006-04-30, 12:55   #187
jo@śka
Rozeznanie

Wybrać dobrą szkołę w tej dziedzinie jest naprawdę trudno. Wydaje mi się,że dopóki nie spróbujesz, nie zaryzykujesz to tak naprawdę się nie dowiesz. Kurs czy szkoła? Czasami jest tak, że na kursie dowiesz się na interesujący Cię temat tego, czego dowiedziałabyś się w szkole przez rok czy dwa. Kursy są zazwyczaj prowadzone w danym temacie. Z drugiej strony w szkole jest więcej zajęć, które bezpośrednio nie są związane z wizażem czy stylizacją, ale mocno poszerzają horyzonty, wyobraźnię, a to też jest bardzo potrzebne. Ale jeśli masz już wrodzone pewne cechy wizażysty czy stylisty,to może wystarczy kurs. Tak naprawdę to wiedza teoretyczna jest podstawą ale sukces zależy od praktyki, więc może nie warto z Twoim talentem tracić czasu na szkołę. To trudna decyzja. A co do wieku, to nie żartuj!!! 28lat to młody wiek!!! Znam panie, które w wieku lat czterdziestu poszły do szkoły charakteryzacji i idzie im całkiem nieźle. Jedno jest pewne- lepiej spróbować, niż poźniej zastanawiać się czy nie ominęło Cię coś fajnego... Ale się rozpisałam. Mam nadzieję, że dość jasno udało mi się przekazać moje stanowisko Powodzenia!!!
jo@śka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 23:40   #188
paula78
Zakorzenienie

wszytsko zalezy co chcesz dalej robic?malowac do slubów czy do sesji wtedy trzeba mieszkac w wawie i miec plecy

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 15:14   #189
bardotka
Raczkowanie

GG do bardotka

Paula masz chyba racje,nie orjetuje się ale patrzac na dzisiejsze czasy to pewnie masz racje.Zawsze jak cos leprzego to trzeba mieć wejscia.Ja takich nie mam.
Ja nie chce tylko robić makijazy.Chciałabym zająć się pełną stylizacją ludzi.Makijaż,ubiór,dodat ki,dobór fryzury.Tylko nie wiem czy to jest wykonalne.Czy ludzie wogóle potrzebują stylisty?

Jo@ska, twoja wypowiedź sporo mi wyjaśnia.chce wiedzieć jak najwięcej w jak najkrutrzym czasie.

Przyznam szczerze ,że wolałabym wybrać się na coś ogranichonego w czasie.Ale czy przyjmą mnie na wizażystke po kursie?Ja z zawodu jestem przedszkolanką a pracuje jako handlowiec.Takie to skrajne zawody troszke.Co myślicie o tym?
Stary 2006-05-01, 17:49   #190
paula78
Zakorzenienie

jestem po rocznej szkole ,wrocilam do mojego miasta i ludzie tego nie potrzebuja ,tylko sluby ,wiec utrzymac sie z tego nie mozna a wlozyc trzeba wiele kasy bo caly kufer to koszt ogromny a kosmetyki psuja sie szybko.
w wawie konkurencja wielka a i plecy trzeba miec z mojego roku 20 osób tylko 1 pracuje w zawodzie ,przeprowadzila sie do wawy,naczelna wazeliniara co nie jest tlyko moja opinią.

Stary 2006-05-01, 21:25   #191
jo@śka
Rozeznanie

Wizażysta zazwyczaj funkcjonuje jako wolny strzelec, więc nie ma to takiego wielkiego znaczenia czy szkoła czy kurs. Jeśli popatrzeć na życiorysy czołowych polskich i światowych makijażystów, to wielu z nich nie robiło żadnej szkoły w kerunku makijażu, a do zawodu trafili przypadkowo. Najbardziej liczą się umiejętności. Zgadzam się z opinią pauli78, że trzeba mieć też plecy... Jednak z drugiej strony wszystko zalezy od człowieka. Jeśli się bardzo chce, to kiedyś się do tego dojdzie. Poza tym chodzi Ci o całościową stylizację, której coraz częściej potrzebują firmy-szkolenia, panny młode, kobiety mające dosyć swojego dotychczasowego wizerunku. Myślę, że Twoje wykształcenie i dotychczasowa praca moga Ci jedynie pomóc. W tym zawodzie przecież bardzo liczy się podejście do ludzi no i oczywiście umiejętność sprzedania się, swojej pracy. Na pewno trzeba w to włożyć dużo pieniędzy, ale w co nie trzeba? I jakie wykształcenie, zawód daje nam dziś 100% gwarancji znalezienia pracy? Myślę, że jest takich niewiele. a w takim razie trzeba spróbować. Może akurat się uda?
jo@śka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 19:53   #192
Malwina12320
Raczkowanie

Szkoła WIzazu

mam pytanie dotyczace Szkoły Wizazu?? wiem ze juz bylo kilka watkow na ten temat. wpisujac w wyszukiwarke znajduje wiele szkół ,ale ktora z nich ejst na prawde dobra??? nie jest oszustwem ?? moze ktoras z was moze polecic swoja szkole?? ( Warszawa)
Malwina12320 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 20:39   #193
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978
Dot.: Szkoła WIzazu

Może lepiej byłoby z tych wszystkich wątków wypisać szkoły i zrobić sondę
Bo inaczej będzie to kolejny dubelek
mona1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 22:14   #194
paula78
Zakorzenienie

Dot.: Szkoła WIzazu

skoro przejrzalas watki na ten temat to wiesz ktora jest dobra a ktora nie.

ja NIE polecam szkoly dziewulskiej.

Stary 2006-05-18, 23:45   #195
lelewelka
Przyczajenie

GG do lelewelka

nie zrazaj sie tym ze trzeba mieszkac w wawie czy miec "plecy"... teraz zeby byc kims i robic kase w kazdym zawodzie , nie tylko jako wizazystka, musisz miec plecy... ja tez chce zwiazac sobie przyszlosc z tym zawodem, wiem ile jest przeszkod, ale nie przejmuje sie tym... sprobowac zawsze mozna... trzeba tylko byc pewnym siebie i isc przed siebie nie patrzac na napotykajace trudnosci!
lelewelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 00:37   #196
Akeya
Raczkowanie

A ja widzialam tez kursy wysyłkowe, dzialajace na takiej zasadzie ze przysylaja ci lekcje i zadania, ty je odrabiasz i odsyłasz (tylko jak wygladają te prace domowe nie mam pojęcia :/ ) . Po zakonczeniu kursu mozna zdawać egzamin (tym razem osobiscie trzeba sie pofatygować) i zrobic sobie certyfikat ukonczenia. Szczerze to nie wiem co o tym myśleć...
Akeya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 12:10   #197
Monisia14
Raczkowanie

Question Szkoła dla wizażystek

Heyo! Chciałabym zapytać jaką trzeba skończyć szkołę, aby być wizażystką? Mam 14 lat, lecz za dwa lata kiedy będę w 3 gim. będę musiała sobie wybrać szkołe. Gdzie jest taka szkoła w okolicach Wodzisławia Śląskiego? Aby dostać się do tej szkoły trzeba mieć super oceny? I ile lat trwa ta szkoła?prosze o szybką odpowiedź!!
Monisia14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 12:29   #198
paula78
Zakorzenienie

Dot.: Szkoła dla wizażystek

musisz najpierw skonczyc szkole srednia a potem przeszukac archiwum.

Stary 2006-05-30, 21:38   #199
bardotka
Raczkowanie

GG do bardotka

Ja jakoś nie mam zaufania do tych kursów wysyłkowych.Nie sądze żebym coś tam sie nauczyła.Ja lubie coś zobaczyć.obserwować i próbować tak samo wykonać.Akeya,nie wiem jak ty ale takie kursy to dla mnie zabawa w nauke a nie nauka dzieki której moge zdobyć jakies konkretne umiejętności.
Stary 2006-05-31, 10:06   #200
Emilia1
Zakorzenienie

ja jestem i kosmetyczką i wizażystką.U mnie w szkole były zniżki dla kosmetyczek , płaciłam 60 zł miesięcznie przez cały rok za wizaż, bo skończyłam kosmetykę, a wcześniej robiłam kursy wizażu.(w sumie nie wiem czy można tu pisać nazwy szkół i kursów)

a kursy...masz rację- nie da się nauczyć tego co przez cały rok w 2 miesiące trwania kursów, dlatego tego typu nauki nie polecam

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-05-31 o 10:31
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 16:40   #201
lelewelka
Przyczajenie

GG do lelewelka
Question KozłowskaVisage- co sądzicie o tej szkole?

Hej!
Jestem już prawie zdecydowana co do tej szkoły, ale chcialabym wiedzieć co Wy o niej sądzicie? Konkretnie chodzi mi o tę w Warszawie na Jagiellońskiej, ale opinie o tych z innych miast również mile widziane Szukałam komentarzy na jej temat ale jest niewiele... Może mi doradzicie czy warto do niej uczęszczać?

Czekam na opinie

Pozdrowienia

Edytowane przez lelewelka
Czas edycji: 2006-06-01 o 17:25
lelewelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 21:55   #202
FirstLady
Rozeznanie

WIZAŻ - pytania

odpowiednik watka o kosmetologii. bardzo chcialabym zostac wizazystka. ale zupelnie nie wiem jak sie do tego zabrac. wiem, ze poki co trzeba szlifowac umiejetnosci itp, ale co pozniej? chodzi mi o szkole.
zadnego liceum o takim profilu na pewno nie ma. dlatego jesli juz, nalezaloby wybrac albo plastyczne albo chemiczne bądz biologiczne. czemu biologiczne, chemiczne? otoz na pewnej stronie przeczytalam ze najlepiej jesli najpierw ukonczy sie studia kosmetologiczne, pozniej kursy wizazu i stylizacji. bo mi chodzi o to zeby zostac profesjonalistkajak chyba kazdemu... zatem jesli ktoras z was jest profesjonalna wizazystka niech pisze jesli tez znacie jakies dobre szkoly wizazu, najlepiej w wojewodztwie zachodniopomorskim i okolicach piszcie. mozecie tez pisac jak jest na takich kursach i w takich szkolach. i co po szkole

http://www.szkolafilmowa.pl/palio/ht...kSum=220035624
http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,69772,2973517.html
http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1...tml?as=1&ias=2
http://www.akademieprenier.pl/pl/adr...p?ids=szczecin
FirstLady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 11:47   #203
natii4
Zakorzenienie

Dot.: WIZAŻ - pytania

Jeżeli wpiszesz w wyszukiwarkę Wizażową Akademia Premier to dowiesz się dlaczego NIE. Myślę,że ten wątek wcale nie będzie taki łatwy. Ze szkołami Wizażu to jest różnie-i bardzo wiele szkół, które wydawałoby się,że są dobre były opisywane przez Wizażanki jako tragiczne.

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 17:22   #204
FirstLady
Rozeznanie

no to niezle. czyli ta szkola odpada. znalazlam jescze taka, ta wyglada na dobra
http://www.pssw.pl/home.html ale moze to tylko pozory. spodziewalam sie ze watek bedzie trudny, ale dlatego, za malo osob sie na nim wypowie. na studia kosmetologiczne i tak pojde, w koncu to tylko 3 lata.
Stary 2006-06-17, 17:37   #205
poczatkujaca-dagmara
Wtajemniczenie

Nie wiem czy to Ci cos pomoze, ale przedstawie Ci na moim przykladzie!
Na poczatku klasy maturalnej poszlam do Szkoly Wizazu i Stylizjacji...wiec w jeden rok ukonczylam roczna Szkole Wizazu i Stylizacji oraz Liceum(profil Angielski)...nie tracac roku robiac szkole po liceum....wiec teraz moge spokojnie isc na zaoczne studia,na kosmetologie i pracowac w salonie kosmetycznym jako wizazystka...jak dla mnie to bylo najlepsze rozwiazanie....w wolnych chwilach robie kursy i uczeszczam na warsztaty.
Pozdrawiam
D.
poczatkujaca-dagmara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 17:48   #206
FirstLady
Rozeznanie

a do jakiej Szkoly Wizazu i Stylizjacji poszlas? i jak polaczylas klase maturalna z dojazdami itp.?
Stary 2006-06-17, 18:29   #207
Tapcia
Zadomowienie

GG do Tapcia

Ja jestem tegoroczna maturzystka i juz za niedługo tzn kiedy bedzie mi sie chciało ruszyc tyłek Zaniose papiery do Krakowskiego studium Artystyczna Alternatywa. Wybrałam kierunek wizaż i stylizacja. To chyba drugie na liście najlepsze studium w Kraku. Choć nauczanie jest tylko zaoczne przez 1 rok a 4 dni kosztują 360zł to i tak warto. Wykładaja Ci sami co w FAM - Policealna szkoła charakteryzacji i makijażu i mówią ze na drugim roku już nikomu się nie chce uczyć Szkoła posiada markowe kosmetyki i w ogóle daje duzo możliwości ( liczne sesje zdjęciowe, udział w pokazach mody, wspólne zakupy, face\body painting, malowanie i przebieranie na lata 20, 30, 40, 60... chętnych w clubie a jest ich baardzo duzo (nie pamietam nazwy clubu) , wejście za free na targi i miedzynarodowe targi kosmetyczne, liczne spotkania i pokazy (za uczestnictwo na takich akcjach dostaje sie dyplomy)

Tapcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 18:47   #208
poczatkujaca-dagmara
Wtajemniczenie

Uczylam sie w liceum w gorzowie....a dojezdzalam do poznania(ponad 120km autem)raz w miesiacu jechalam na 3 dni do poznania...nie powiem bylo ciezko od poniedzialku do piatku liceum w sobote o 6 rano trzeba bylo wyjechac do poznania.Ale bylo warto choc szkola kosztowala mnie 500zl za miesiac plus drugie 500 na hotel wyzywienie i dojazd.Nie liczac czasu ktorego bylo malo na nauke i gre w kosza w druzynie szkolnej!!Nie zaluje ani grosza wydanego na szkole i ani minuty spedzonej tamSAMA PRZYJEMNOSC!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!SZKOLA WIZAZU I STYLIZACJI PANI ANITY FOLARON W POZNANIU!!!!!!!
Stary 2006-06-17, 18:53   #209
poczatkujaca-dagmara
Wtajemniczenie

odleglosc nie problem do mojej grupy chodzily panie(pan tez byl;D)...z roznych stron Polski-Kolobrzeg-niemcy(700km. od granicy)-Konin-Torun-itp.
Stary 2006-06-17, 21:53   #210
FirstLady
Rozeznanie

...

Edytowane przez FirstLady
Czas edycji: 2011-04-11 o 15:53
Odpowiedz

Tagi
ap edukacja, artistry, białystok, charakteryzacja, dalecka, działalność, futura, groupon, jak, kariera, kosmetologia, kosmetyka, kosmetyki, kraków, kufer dla wizażysek, kurs, kurs wizażu, kurs wizażu wrocław tanio, make up, make up star, make-up, makijaż, opinie, opinie o szkołach, podkład, polecacie, porady, praca, prezentacja, studio wizażu, studium, stylistą, stylizacja, szkolenie, szkoła, szkoła policealna, szkoły, tarnów, technikum, warszawa, wiazaż, wizaz, wizaż, wizażysta, wizażystka, wrocław, wyposażenie, zostac

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości