Moja metamorfoza - prosze o rady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-02-19, 23:35   #1
kachasmoq
Raczkowanie

Lightbulb

Hej, mam 24 lata i problem cale zycie jestem szara, chce wreszcie cos zmienic. i prosze Was o pomoc, rade

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
cieżko zdecydowanie, raczej się nie opalam. opalenizna mi wychodzi ale tylko np. w bułgari, tak to jestem różowa. fe

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
oczy mam zielone, z brązem od źrenicy.. widać na zdjęciu

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
raczej nie ma, moze niewiele bardzo bladych

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
cere mam bardzo jasną, wręcz bladą. rumienie się często, w ogóle często chodze czerwona

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
naturalny mam ciemny, myszaty. taki wyrasta mi od skóry głowy. od słońca jaśnieje tak, że swojego czasu byłam blondynką, taką hm.. ciepłą że to tak wyraże
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
hm.. raczej blade, na dodatek strasznie pierzchną.. szminka wygląda fe, bo się zbierają grudki. używam pomadek, ale niewiele to daje

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
nie mam pojecia. chodze w czerni, czerwieni, zieleni, brazie. w sumie zadnych kolorow nie unikam. ostatnio sie sobie podobam w bladym rozu, ale przeraza mnie to troche nie znam się na tmy kompletnie!

Inne ważne
1. mam strasznie przetłuszczające się włosy - więc grzywka nie wchodzi w rachubę. Są proste, lekko się wywijają na dole. raczej nie podatne na kręcenie. są rzadkie. ogólnie nie przepadam za nimi i nie lubie sie nimi zajmowac. szukam fryzury, która optycznie wyszczupli mi twarz i która nie będzie wymagała niczego prócz czesania pracuje przy zwierzętach - dobrze by było, żebym miała możliwość wiązać włosy

Hm..co jeszcze.. Bawiłam się trochę takim programem w sieci, wklejam fotke, która najbardziej mi się podobała. taka fryzura, tylko z dłuższych włosów (moje sięgają łopatki) - ciekawi mnie, czy po takim scieniowaniu włosy będą się choćtroche samoistnie wywijać na zewnątrz? i czy mi sie wydaje, czy ta fryzura wyszczupla twarz?

zalączam wzory fryzur o jakic hmyślałam. jestem jednak otwarta na wszelkie propozycje, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. okulary też zamierzam zmienić - wiem, że te są okropne

proszę równierz o pomoc w makijazu!! byleby był łatwy, nie za bardzo umiem się posługiwać tymi pędzelkami

a jakby jeszcze jakaś fryzjerka z krakowa tutaj siedziała to bym chętnie właśnie ją odwiedziłą

chyba tyle.. pozdrawiam!!

edycja- kolezanka przeczytala co nabazgroliłam i ośmieliła się nie zgodzić

1. 'czerwienie się' na różowo
2. cere mam jasna, a nie bladą
3. i piegi mam ale bladziutkie
4. usta rozowe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _MG_0810.JPG (3,6 KB, 942 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 28.jpg (3,5 KB, 939 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1kachus dziusr.JPG (79,7 KB, 209 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kasza.JPG (43,4 KB, 201 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fryzura2267.jpg (3,6 KB, 943 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 33.JPG (37,8 KB, 83 załadowań)

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2008-02-21 o 22:49 Powód: post pod postem
kachasmoq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 23:43   #2
monipolka
Raczkowanie

Dot.: Moja metamorfoza - prosze o rady

Jesli masz bladą cere i się czerwienisz to na pewno stroje w kolorze czerwieni nie są odpowiednie dla ciebie, bo jeszcze bardziej podkreślają rumieńce. Ja widziałabym cię w kolorach soczystej, takiej trawiastej zieleni i czekoladowym brązie.
Powinnaś wyregulować brwi.
Jesli chodzi o makijaż, to polecam zamiast podkladu nawilżający krem koloryzujący (nawilża i jednocześnie nadaje lekki kolor) np.Nivea. Na usta błyszczyk a na rzęsy tusz, ale w kolorze brązowym, daje bardziej naturalny kolor

Jesli chodzi o fryzurę, to mam podobna do tej na 4 zdjęciu, mnie nigdy nie wywijały się same włosy, jak je suszę to modeluje je na dość grubej szczotce.
monipolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 23:55   #3
lemonka
Zakorzenienie

hm.. co prawda nie jestem specjalistą, ale patrząc na Twoje zdjęcie to nasuwają mi się takie propozycje..
fryzura z 1 zdjęcia bardzo ok.. fajna grzywka, wlosy wycionowane przy twarzy..
masz na tyle piekna cere, ze obedzie sie chyba bez wielkich makijazy.. roz na policzkach, tusz do rzes i blyszczyk..
proponuje regulacje brwi, najlepiej wybrac sie do kosmetyczki..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę

nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 09:57   #4
kachasmoq
Raczkowanie

Bleh te brwi moja zmora, no musze sie tym zająć:/ Dzięki za odpowiedzi
Stary 2008-02-21, 22:15   #5
kachasmoq
Raczkowanie

A jeżeli chciałabym się malować, to czy ktoś mógłby doradzić mi kolor cieni oraz sposób podkreślenia czegoś? w ogóle jaki mam kształt twaarzy, jakie oczy.. czy ktoś mógły mi powiedzieć? Błagam o pomoc!
Stary 2008-02-21, 22:56   #6
201704240951
Konto usunięte

Masz plusy czy minusy? Warto się zastanowić nad zmianą oprawek Te już przestały być "atrakcyjne" . hmm ?
201704240951 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 08:10   #7
kachasmoq
Raczkowanie

przestały? Zastanawiam się, czy kiedykolwiek były nienawidze ich z calego serca hehe. juz od grudnia chodze po sklepach i szukam czegos dla siebie, ale nic mi sie nie podoba:/

Uh..zapomnialam dopisac - minusy, -1,25 ;]

Czas edycji: 2008-02-22 o 09:10 Powód: post pod postem
Stary 2008-02-22, 09:13   #8
201704240951
Konto usunięte

Wtacając do makijażu, całkiem inny jest dla dalekowidza i krótkowidza U dlakowidza szkło oko powiększa, natomiast u krótkowidza - pomniejsza. Miałabyś tylko zbliżenie uczu bez okularów? A I według mnie jesteś latem.
Stary 2008-02-22, 15:17   #9
kachasmoq
Raczkowanie

no to ja jestem krótkowidzem

załączam zdjęcia oczków...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oo.JPG (48,2 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oooo.JPG (51,2 KB, 64 załadowań)
Stary 2008-02-25, 18:47   #10
kachasmoq
Raczkowanie

Hej, czy ktoś mógłby powiedzieć mi jak i jakimi kolorami powinnam się malować?

z góry dzieki!
Stary 2008-02-25, 19:15   #11
girl96
Zadomowienie

Masz bardzo ładną cerę i figurę! Moim zdaniem wybierz się do fryzjera i poproś o radę. Dobrze byłoby Ci (moim zdaniem) w wycieniowanych włosach. Jeżeli nie masz warunków do chodzenia w rozpuszczonych mocno ich nie cieniuj.Wybierz jakiś szampon i odżywkę do przetłuszczających się włosów. Strzel sobie jasny kolor włosów, np.: blond ziemisty lub brąz. Wybierz w salonie optycznym kolorowe oprawki. Poszalej w drogerii na dziale z kosmetykami do twarzy. Jeżeli budżet pozwala zapisz się na aqaerobic (polecam), do salonu piękności. Nie wiem co tam jeszcze. Najważniejsze to pytaj o rady i wskazówki od profesjonalistów i zawsze czuj się siebie pewna. To pomaga. Pozdrówka i samych sukcesów

Kolorami mówisz...
Masz jasną karnacje,jasne włosy i zielone oczy. Najlepiej to:
-jasnym podkładem,
-zielonymi i zielonymi cieniami,
-różowymi błyszczykami.
Zawsze maluj oczy ciemnych kolorem brzegi oczu a jasnym poprowadz od końcika przez całą powiekę.

*niebieskimi i zielonymi cieniami....

Czas edycji: 2008-02-25 o 19:59 Powód: posty pod postami
girl96 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 19:55   #12
kachasmoq
Raczkowanie

jejku dziękuje! własnie nie wiedziałam czy do zielonych oczu zielone cienie to dobry pomysł, a za takimi przepadam!!

a brązowe? bo też lubie?

dzieki wielkie za wypowiedzi!!
Stary 2008-02-25, 20:01   #13
201704240951
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez kachasmoq Pokaż wiadomość
no to ja jestem krótkowidzem
Okulary optycznie pomniejszają oczy - tym mocniej, im są silniejsze. Makijaż powinien być wyrazisty i nadawać oczom taki kształt, by wydawały się szeroko otwarte.
Koniecznie zamaskuj zasinienia pod oczami jasnym korektorem.
.Przy linii dolnych i górnych rzęs narysuj cienkie, ciemne kreski wychodzące nieco poza kąciki powiek. Lekko rozetrzyj kontury. Jeśli chcesz, dodatkowo użyj eye-linera.
Wybieraj niezbyt ciemne cienie, najlepiej z połyskiem albo perłowe.
Rzęsy kilkakrotnie pociągnij mascarą i rozczesz małym grzebykiem bądź szczoteczką
Stary 2008-02-25, 20:07   #14
kachasmoq
Raczkowanie

O nie jak ja się właśnie zdecydowałam, że jutro ide do sklepu i kupuje ciemne, intensywnie zielone cienie. kurde;]

a kredka raczej brazowa czy czarna? i robic ta linie mocno, czy raczej delikatnie?

a róż?
Stary 2008-02-25, 20:33   #15
201704240951
Konto usunięte

Pasowałaby wg mnie czarna i brązowa kredka ale czarna bardziej nadaje się do czestszego użytku. Delikatnie na początek, musisz do wprawy się wyrobić. Zamiast różu moze brązer? A i jak tam postępy w metamorfozie? Mam nadzieję, ze coś ruszyło
Stary 2008-02-25, 21:02   #16
kachasmoq
Raczkowanie

Hehe ja dużo gadam mało robię. tzn jak już się zdecyduje na wszystko to zamkne oczy i to zrobie. ale musze miec pewnośc i konkretny cel

dzieki jeszcze raz;]
Stary 2008-02-25, 22:05   #17
malolata-lata
Raczkowanie

wygladasz na szalenie miła osobe Aż się ryjek mój do Ciebie usmiecha. Zmiana okularów konieczna niestey jestem amatorką w pomaganiu ale sadze ze powinnas zaczac ubierac sie bardziej hmmm kobieco pierwsza fryzura bardzo mi sie podoba i sadze ze bardzo by Ci pasowalla

A może by tak schudnąć...?:ro lleyes::rolleye s:
malolata-lata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 08:40   #18
kachasmoq
Raczkowanie

dziekuje ale nie wiem czy jestem szalenie miła hehe )))
okulary musze zmienić, to wiem;]
ubrania bardziej kobiece - ehh no staram się ale czasami wszystk orzucam dla ulubionego swetra;]
Stary 2008-02-26, 14:53   #19
kolanka
Zadomowienie

Z tego, co widzę, to jesteś bardzo naturalna, a Twoja uroda delikatna, wiec proponuje bardzo delikatny makijaż bez zadnych czarnych kresek, mówię oczywiscie o makijażu dziennym.
Puder leki, nie tworzacy maski, jeśli chodzi o cienie zielone, to cieżko wybarć z zieleni, zeby nie wyglądało sie, śmiesznie. Ja ogólnie nie polecam zieleni na oku. Ewentualnie oliwka przełamana sliwkowym fioletem i rozświetlajacym cielisym beżem. Tylko skrajną powiekę i delikatny mały pasek na powiece przy rzęsach podkreśliąbym ciemniejszym cieniem.
Jeśli chodzi o kolorki, to polecam śliwkowe fiolety przełaman szarym lub stłumioną zielnią. Uwazam, ze będa pasowały tobie czerwone dodatki, kolczyki, bransoletka, korale, coś co ożywi Twój strój. Myśle, że ciemna dojrzała wisnia również będzie Tobie pasowała, mimo tego, ze sie czerwienisz . Musisz czuc sie dobrze w kolorach, które nosisz, a wybór jest ogromny . Pomierz w sklepach ciuszki w róznch kolorkach, a sama się przekonasz .
Tak jak pisały dziewczyny obowiazkowo regulacja brwi.
Jesli chodzi o okularki, to Twoja wada nie jest duza. Myśle, że świetnie beda wygladały bardzo delikatne, najlepiej bez oprawy, tylko same szkała ( ja tez takei nosze, ale nie mam pojecia, jaka ejst fachowa nazwa ). Szkła moga być trochę pocieniane, beda wygladaly wtedy ładniej, ale to koszt (250-300 zł. takie okularki).
Jeśli chodzi o fryzurke, to proponuję dużo krótszą, wydaje mi się, że przez długie włosy fryzurka ejst obiciażona i przez to są trochę przylegajace do głowy. Proponuje boba z długą wycieniowaną na bok grzywką, ładnie pocieniowane, długosć najwyzje do górnej lini ramion (najdłuzsze włosy). Cieniowanie sprawi, ze sie podniosą. Włoski tak scięte, ze opadają swobodnie na policzki, moga schodzić dłuższe ku brodzie. A i najwazniejsze, to przedziałek na boku, na środku odpada. Taka fryzurke nosi teraz bardzo dużo "gwiazd" np. córka poprzedniego prezydenta .
Włoski wtedy ukąldac trzeba na gróbą okragłą szczotkę. Twoje sa podatne, wieć na pewno bedzie ścietny efekt.
Pozdrawiam i mam andzieję, ze do czegoś się tu przydałam.
kolanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 17:00   #20
kachasmoq
Raczkowanie

dzieki straszne za tak olbrzymiasta odpowiedź. mam pare pytan

- jak sie przelamuje oliwke fioletem?
- czerwone dodatki - pocieszylas mnie bo kocham ten kolor!!
- regulacja brwi - musze sie zebrac i isc do tej kosmetyczki
- okulary delikatne - nie wiem czy to dobry pomysl dla mnie, jak juz pisalam pracuje ze zwierzetami i no.. chyba potrzeba mi czegos solidniejszego:/
- krotsza fryzurka - rok temu zcielam dredy i mialam b. krotkie wlosy, potem coraz dluzsze az mam takie ja kteraz;] i nie podobalam sie sobie wkrotkich... nie iwem czy dobrym pomyslem jest wiec sciencie:/ musze sie zastanowic... ;]

dziekuje jeszcze raz!!!
Stary 2008-02-26, 18:20   #21
kolanka
Zadomowienie

Przełamanie oliwki fioletem na oku, tzn. na granicy tych dwóch cieni rozetrzeć je tak, alby nie było widać wyraźnego przejscia mędzy tymi kolorami. Tak samo w ubraniach, np. ciemna oliwkę połaczyc z fioletowymi motywami. Przełamanie, to prosto mówiać łączenie kolorów, żeby nie wyglądać jednolicie .
A z okularami , do zwierzat proponuje stare, a nowe sprawić można sobie na ... zachwycanie i kokietowanie mężczyzn pięknymi oczami .
Z tego, widze, to Twoje włosy są lejące i pieknie błyszcza, skrócenie ich spowoduje, ze się podniosą, piękna pocieniowana długosć do ramion będzie naprawde dobra, z grzywką opadającą na oczy, która zawsze można podpiąć wsówką . Ponadto włosy czybko Tobię rosną, wieć namawiam na ich skrócenie, a napewno będziesz zadowolona. Na takie fryzurki, jakie podałąś na załaczonych zdjeciach to trzeba mieć dużo czasu i cierpliwości, obowiązkowo prostownica i mnustwo pianek, żeli, lakierów. Taka fryzurkę można mieć po wyjsciu od fryzjera, natomiast ciezko potem zrobić taką samą w domu, tymbardziej, jak nie ma się zbyt duzo czasu, a czasami to nawet talent jest potrzebny.
Wiec powodzenia .
Do zielonych oczy również pięknie wyglądają brązowe leko połyskujace cienie. Tylko taki ocień, zeby pasował do fiolteu lub różu, często sa właśnie w takich zestawiniach, brąz z jasnym rózem.
Stary 2008-02-26, 18:35   #22
syntagma
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

a nie mozesz calkowicie zrezygnowac z okularow i kupic soczewki? Mysle, ze o wiele lepiej Ci by bylo...tym bardziej jak mowisz, ze pracujesz ze zwierzetami, wygodniejsze to
Stary 2008-02-26, 18:56   #23
kachasmoq
Raczkowanie

no mysle o soczewkach ale jak narazie to dla mnie za duzy wydatek. jak sama zaczne zarabiac t osobie sprawie na pewno;] (a tak to okulary raz na 10 lat - hehe a potem wygladaja tak jak te moje;/)

dzieki dziewczyny za rady, musze przespać się z tymi krótkimi włosami heh. uhh
Stary 2008-02-26, 19:14   #24
syntagma
Zakorzenienie

mozna zawsze uzywac tego i tego, ze tak powiem. Na wieksze wyjscia soczewki
Stary 2008-02-26, 19:39   #25
kachasmoq
Raczkowanie

taak jak sproboje to schowam okulary i nigdy nie bede szukac;]
Stary 2008-02-26, 22:30   #26
201704240951
Konto usunięte

Kachasmoq no to na co czekasz ?
Mobilizacja i do dzieła
Stary 2008-02-27, 09:06   #27
kolanka
Zadomowienie

Jest tu an wizażu kilka fajnych bobów, próbuję Cie przekonac do takie fryzurki .
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...6&d=1181312057
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...7&d=1181312531

Na zdjeciu Wiktorii widac , jak fajnie wygląda ta fryzurka z profila, moze być trochę dłuższa, natomiast trochę krótsza niż u Sandry .

Pozdrawiam i do dzieła .
Stary 2008-02-27, 09:41   #28
syntagma
Zakorzenienie

moim zdaniem przydalaby sie fryzura, ktora nada objetosci tym wlosom..
Stary 2008-02-27, 10:05   #29
kachasmoq
Raczkowanie

eheh szczerze mówiąc czekam na dwie rzeczy-
- powrot mojej kolezanki bo nie wiem czy ona nie ma czegos takiego na glowie
- nowy miesiac i pieniazki;]

wlasnie zasiegnelam jezyka i okazalo sie ze
1. bob jest modny (hehe a ja niekoniecznie podążam za modą)
2. boba naprawde trzeba szczotka formowac a ja jestem.. leniwa
3. moja kolezanka MA boba, heh, tak jak myslalam, i nie moge miec na glowie tego co ona, zwlaszcza ze ona ma wlosy geste wiec moj wypadalby bardzo niekorzystnie;p

proosze proosze wymyslcie cos innego

Czas edycji: 2008-02-27 o 15:52
Stary 2008-02-27, 10:48   #30
kolanka
Zadomowienie

Żeby zmienić cos w swoim wyglądzie potrzeba odwagi. Myśle, że musisz nad tym popracować. Małe cieniowanie włosów niczego nie zmieni, albo rzucasz się na głęboką wode, bo potrzebujesz zmian, albo zostajesz przy tym, co jest i podcinasz koncówki.
Poza tym, każda fryzura wymaga modelowania, aby wyglądalo sie olsniewjaco. Nie ma takich włosow, których nie trzeba układać, no chyba, ze ...

Zarzuciłaś temat moja metamorfoza . Ze slicznej gasieniczki zmieniamy sie w pięknego motyla .

Cierpliwie czekam na efekty .
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości