Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Zrób to sama > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Tu porozmawiasz na temat: szydełkowania, robienia na drutach, haftu, szycia i ozdabiania ubrań oraz innych przedmiotów z materiału. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-02-20, 10:58   #1
Paulina1000
Rozeznanie

Spódniczka z tiulu.

Zastanawiam się jak zrobić taka spódnice (jak na załączonym zdjęciu).
Na pewno trzeba będzie kupić tiul i jakaś szeroką gumkę.
Jeśli dobrze myślę to do gumki trzeba będzie poprzyszywać lekko zmarszczony tiul i tak kilka warstw?
Ogólnie to, szyć umiem marnie i kogoś poproszę, żeby mi taką uszył tylko muszę wiedzieć ile kupić tiulu (tak mniej więcej) i jak przyszyć ten tiul.
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi z góry (i nie śmiejcie się, że mam takie pytania, bo większość z was w kilka minut by taka spódniczkę uszyła.)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10260_l.jpg (29,9 KB, 1004 załadowań)
Paulina1000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 18:59   #2
kaYa
Zadomowienie

GG do kaYa
Dot.: Spódniczka z tiulu.

nie za bardzo widoczna ta spódniczka , ale wydaje mi się że to kilka warstw prawie tej samej długości podszytych razem w pasie , a w tunel wciągnięta gumka ...
kaYa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 14:00   #3
DJADKJGU
BAN stały

to sie szyje podobnie jak spodniczke z falbanek. masz racje co do szerokiej gumy, moze tez byc zszyty material i wpuszczona guma, w kazdym razie musi byc jakis poczatek. a dalsza czec, ta tiulowa, to z okregow pozszywanych.

generalnie bedziesz potrzebowac dosc duzo tego tiulu no i jakis material na podszewke.

najpierw na kartce musisz narysowac okregi (sposobem pinezka + olowek na sznurku ) pierwszy promien to powinien byc obwod spodniczki przy gumce podzielony przez 2x3.14 (ze wzoru na pole kola ) .

potem z tego samego srodka rysujesz drugie kolo ktore powinno byc wieksze od poprzedniego o wybrana przez ciebie dlugosc spodniczki. tu pamietaj ze tiul troche "odstaje" od figury wiec trzeba wziasc troche wieksza dlugosc niz przy normalnym materiale.

pozniej rysujesz jeszcze 2-4 takie podwojne okregi (w zaleznosci od tego ile chcesz warstw)a przy kazdej kolejnej wartwie wydluzasz drugi promien o ok. 1,5-2 cm (zeby byl efekt warstwowy tej spodniczki)

pozniej przerysowujesz na tiul, wycinasz, przyszywasz do gumki, obrabiasz koncowki ladnie, pamietaj zeby najdlusza dac na dol no i na koniec tak samo wycieta z kol podszewka, ale musi byc duzo krotsza
DJADKJGU jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 14:01   #4
DJADKJGU
BAN stały

a jeszcze zapomnialam, jak chcesz zeby byla tak pomarszczona jak na zdjeciu to po prostu zrob ten promien kola pierwszego troche wiekszy i pozniej zszywaj tak zeby falbanka sie zrobila
DJADKJGU jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 16:51   #5
alicefromwonderland
Raczkowanie

wiecie może gdzie można dostac tiul? i ile on mniejwiece kosztuje?
tez mam ochote na taka spodniczke
alicefromwonderland jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 19:26   #6
panther
Przyczajenie

Mam ambitny plan uszycia tiulowej spódnicy.
Problemy są dwa: jeszcze nigdy nic nie szyłam i nie wiem ile materiału potrzebuje.

Chciałabym uszyć coś mniej wiecej do kolan, niezbyt sterczącego, z ciemno czerwonego sztywnego tiulu. Będę go kupować z rolki 1,80 m. Ile m powinnam kupić? 2 czy 3? I potrzebna bedzie jakaś podszewka? Jak sądzicie?

Myślałam, żeby po prostu złożyć na pół materiał (wzdłuż tego boku o dł 1,80), zrobić tunel i wszyć tam gumke.. a potem zszyć jeszcze z boku oczywiście. Jak myślicie ile warst będzie potrzeba? I czy jest jakiś lepszy sposób na uszycie czegoś takiego?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc! Pozdrawiam serdecznie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tul-skirt-1.jpg (19,1 KB, 440 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg skirttullefront.jpg (24,3 KB, 409 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg shoes_tied_to_ribbon.jpg (92,7 KB, 378 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0017.jpg (23,2 KB, 466 załadowań)
panther jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 18:58   #7
Gaga_92
Przyczajenie

Mam straszna Ochote sobie uszyc spodniczke z Tiulu .Zastanawiam sie ile bede potrzebowac metrów takiego materialu jesli chce ja z 2-3warstw?? i ile na podszewke ? Mozecie mi pomoc ?
Gaga_92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 15:48   #8
Celina2010
Przyczajenie

chcę uszyć córci taka spódniczkę z tiulu na bal błagam napiszcie jak ją uszyć wygląda bardoz prosto tylko jak uszyć zeby stała pieknie i ile materiału potrzebuje proszę odpiszcie
PS JEST CUDOWNA
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1434057587.jpg (30,1 KB, 326 załadowań)
Celina2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 15:51   #9
Celina2010
Przyczajenie

jest tiul taki kolorowy? czy to z kawałeczków uszyte PROSZE NAPISZCIE PROSTYMI SŁOWAMI JAK TO USZYĆ I ILE POTRZEBUJE MATERIAŁU
Córcia ma wzrostu 1metr czyli spódniczkę na około 30cm... w pasie ma 54cm...
Celina2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 16:30   #10
silenca
Przyczajenie

Było
silenca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 10:14   #11
Nike69
Rozeznanie

Smaczny profil Nike69
Smaczne przepisy1
Mini z tiulu ?

Witam tematu szukalam wszedzie nietety bez efektu.
Jak uszyc miniówke z tiulu? ile musze kupic materialu ?
i ogolnie jaka "metoda" ją uszyc?
Nike69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 13:58   #12
damurek
Zakorzenienie

Dot.: Mini z tiulu ?

Jest takie powiedzenie ,,Kto szuka ten znajdzie,, ...... wystarczyło wejść na drugą stronę http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=237737 .
Stary 2011-02-27, 16:39   #13
yuuuki
Przyczajenie

hej!

chcialabym uszyc taka spodniczke: http://designsbyholly.8m.com/images/...ss_457x500.jpg i zastanawiam sie skad zdobyc tiul/ organze lub inny podobny material zakonczony drucikiem. powniewaz wydaje mi sie ze na krawedzi tego tiulu wszyty jest drucik prawda? pomozcie blagam!!!
yuuuki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 09:49   #14
itakzapomne
Przyczajenie

Też planuję uszyć sobie taką spódniczkę i już mam plan.
Najpierw należy szeroką gumkę. Jej długość powinna być mniej więcej taka jak obwód pasa, lub bioder (w zależności jak wysoko zamierzamy nosić spódniczkę).Później rozciągamy tą gumę i mierzymy jej długość.
Taka powinna być długość tiulu który kupimy.
Kiedy już kupimy tiul, tniemy go na pasy. Ich długość powinna być równa długości rozciągniętej gumy, a szerokość dostosowujemy do tego, jak długą chcemy mieć spódniczkę (np. długość od talii do kolana).
Tak przygotowane pasy składamy razem i przyszywamy do gumy rozciągając ją.
Potem zszywamy bok spódniczki od wewnętrznej strony.Możemy zszyć wszystkie falbanki razem lub każdą osobno.
Gumę należy rozciągać, ponieważ razem z nią zmarszczy się później tiul, a przy rozciąganiu gumy, tiul również będzie się 'rozciągał (np. przy zakładaniu).
Powinniśmy pamiętać oczywiście żeby razem z tiulem należy przyszyć do gumy również podszewkę.

Spódniczka może być np. z tiulu, szyfonu, koronki.Możemy też połączyć różne rodzaje materiału.

Ja jeszcze nie szyłam takiej spódniczki, ale myślę, że mój sposób będzie najbardziej odpowiedni.

Jeśli uważacie, że w mojej instrukcji coś się nie zgadza, bardzo proszę o poprawki i uwagi

POZDRAWIAM
itakzapomne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 14:47   #15
Agna_Iolanthe
Raczkowanie

Tiul możemy marszczyć spokojnie 3x lub nawet 4x dla efektu "tutu", tzn. jeśli mamy w talii 70 cm, to potrzebujemy materiału o szerokości 210 cm / 280 cm - wtedy wystarczy jeden szew boczny, a jeśli materiał ma mniej, to zszywamy odpowiednią ilość razy (i zwiększamy zużycie metrów).

Spódniczka tiulowa może oczywiście mieć gumkę, ale prawdopodobnie będziemy chciały wtedy przykryć jej pas, gdyż guma raczej nie zdobi. Fajną alternatywą jest ściągacz (rodzaj dzianiny np. bawełnianej) - podwójnie złożony tworzy elastyczny, wygodny pas. Może być pod kolor albo przeciwnie - kontrastowy. Co kto lubi.
Agna_Iolanthe jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości