zawód kosmetyczki a skolioza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-02-21, 12:32   #1
ania0488
Przyczajenie

zawód kosmetyczki a skolioza

witam wszystkich bardzo chciałabym kształcić się w zawodzie kosmetyczki, studiować kosmetologię albo skończyć policealną szkołę kosmetyczną. Myślę że to jest właśnie to co chciałabym robić w życiu. Jednak jest pewien problem- mam skoliozę. Przeczytałam gdzieś, że wady postawy są przeciwskazaniem w tym zawodzie dla mnie to trochę bez sensu bo przecież większość zawodów wykonuje się na siedząco, a to chyba mniej męczące dla kręgosłupa niż praca stojąca. Tym bardziej że zawód kosmetyczki polega nie tylko na malowaniu paznokci i robieniu makijażu ale też różnych innych zabiegów, niekoniecznie wykonywanych na siedząco. Czy przez krzywy kręgosłup mogę nie zostać przyjęta do szkoły? albo wyrzucona z niej jeśli to wyszłoby na jaw później? nie wiem dokładnie jakie mam skrzywienie, na pewno nie jest ono zbyt duże i w normalnych warunkach praktycznie niewidoczne. Boję się jednak że ktoś mógłby je zauważyć np gdyby wykonywano na mnie jakiś masaż...ehh przyznam że trochę się załamałam bo naprawdę bardzo chciałabym zostać kosmetyczką... jeśli orientujecie się trochę w tym temacie to proszę pomóżcie mi, za każdą odpowiedź będę bardzo wdzięczna
ania0488 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 19:01   #2
kaileight
Zadomowienie

Dot.: zawód kosmetyczki a skolioza

wiesz, szczerze mówiąc, mysle ze nie ma osób bez wad postawy. kazdy ma jakies skrzywienie kręgosłupa, jedna łopatkle wyzej itd. mysle ze POWAZNE wady postawy sa przeciwwskazaniem, a nie niewielkie skrzywienie. głowa do góry i zycze powodzenia w realizacji marzen zawodowych
kaileight jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 19:21   #3
asiav01
BAN stały

Ja też mam skoliozę, ale się leczę. Musze robić dużo ćwiczeń rozciągających. Ortopeda mówi, żeby nie wybierać sobie obciążającego zawodu, a kosmetyczka nie jest chyba az tak cięzka co?
asiav01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 09:39   #4
serduszkoM
Raczkowanie

Z tego co się orientuję to tez mam skoliozę a skończyłam studium kosmetyczne i nie było to przeciwswskazaniem do wykonywania tego zawodu
serduszkoM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 15:12   #5
Lulu Mortese
Zadomowienie

Ale wydaje mi się,że skoliozę sobie można łatwo "wyprostować" tzn.ja miałam w wieku 14 lat taką srednią,oczywiśće chodziłam na ćwiczenia,potem niby w domu miały być wykonywane,ale wiadomo jak to dzieciak-nie chce się...Ale jak po jakimś czasie wpadłam w szał na sport,zdrowy styl zycia,w ogóle dużo ćwiczyłam to sama o tym nie wiedząc sobie wyprostowałam kręgosłup,rózne bilanse w szkole to wykazywały,nawet się zdziwiłam troszkę..więc chyba trochę tych ćwiczeń zalecanych na skolioze przez parę miesięcy i luz
Lulu Mortese jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 15:15   #6
chilligirl
Rozeznanie

jakbys miala skolioze taka ze bylabys w pol zgieta to pewnie by Cie nie przyjeli..ja tez mam skolioze..ale nie jest ona az tak bardzo widoczna...nie sadze zeby to bylo p/wskazanie do pracy kosmetyczki...

"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości