Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-02-22, 11:27   #1
kamilia
Zadomowienie

50% kwas glikolowy z allegro

Niemal co roku robię sobie kurację kwasami glikolowymi- lekarz zaczyna od 50% a potem , po jednym zabiegu, kolejne -70%. Twierdzi, i ja się z nim zgadzam, że moja skóra świetnie reaguje. W ciągu roku z przerwami używam kremu glico - A, na który właściwie już nie reaguję :-(. W tym roku cieniutko z kasą, mój lekarz wyjechał do Anglii, a ceny u innych są zaporowe - w warszawie i okolicach zabieg ok. 200zł. Znalazłam na allegro sporo ofert kwasu glikolowego , w tym tez u sprzedawców, którzy sprzedają go od dawna i mają dobre oceny kupujących . Co o tym sądzicie ? Czy ktoś je kupował i samodzielnie używał ? Przyznaję, że ceny sa kuszące, ale czy ryzyko nie jest większe ? To ostatni dzwonek, żeby zawalczyć z plamami, które mam na twarzy . Latem chciałabym używać jak zwykle wysokiego filtra , ale mniej kryjącego podkładu. Bo i tak spływa
kamilia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 11:45   #2
Fuxia83
Zadomowienie

Dot.: 50% kwas glikolowy z allegro

Nie wiem czy to dobry pomysł robić sobie kwasy i to takim dużym stężeniem....
To troche tak jak robić samemu pasemka na włosach, niby ten sam rozjaśniacz ale efekt moze być opłakany, to ta z mojego przykładu bo sama robiłam pasemka choć zawsze robiła mi fryzjerka i widziałam jak ona to robi a pomimo wszystko wyszło źle
Lekarz jest przeszkolony, kosmetyczka też, wiedzą kiedy trzeba kwas zmyć itp
Jeśli coś złego stanie sie z twoją skórą to potem bedziesz długo musiała sie leczyć z poparzeń itp

Cytologia - raz w roku

USG ginekologiczne - co 3 lata
Fuxia83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 14:03   #3
L_V
Zakorzenienie

Kamila, a wiesz jak zneutralizowac potem kwas?

Nie bawiłąbym sie z takim stezeniem w domu
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 14:14   #4
kamilia
Zadomowienie

rozmawiałam ze sprzedawcą tego kwasu i on twierdzi, ze neutralizator - czy ma być, czy nie, jest zależne od tego, jakie jest nie tylko stężenie kwasu , ale i jego ph. Twierdzi , że przy tym ph, które jest w sprzedawanych przez niego kwasach, z założenia nie ma neutralizatora. Ale ja i chemia nie mamy ze sobą po drodze więc nie wiem, co o tym sądzić.. ?
Stary 2008-02-22, 14:27   #5
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
rozmawiałam ze sprzedawcą tego kwasu i on twierdzi, ze neutralizator - czy ma być, czy nie, jest zależne od tego, jakie jest nie tylko stężenie kwasu , ale i jego ph. Twierdzi , że przy tym ph, które jest w sprzedawanych przez niego kwasach, z założenia nie ma neutralizatora. Ale ja i chemia nie mamy ze sobą po drodze więc nie wiem, co o tym sądzić.. ?
kamilo, z reguły kwas trzeba zneutralizować. jakie jest ph produktu (jeśli wyzsze niz 3,5 to kwas nie zadziałą - fakt, wtedy nie trzeba go bedzie neutralizowac). dowiedz się od sprzedawcy.
Jesli produkt jest stary albo był źle przechowywany, to tez pewnie lipa.
Stary 2008-02-22, 14:29   #6
kamilia
Zadomowienie

powiedział, ze ph 3.5.
Stary 2008-02-22, 14:33   #7
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
powiedział, ze ph 3.5.
Dobre ph

Poczytaj tutaj o domowych peelingach kwasowych: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242
Stary 2008-02-22, 14:47   #8
kamilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Dobre ph

Poczytaj tutaj o domowych peelingach kwasowych: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242
. Uff. dzięki
może są jednak takie kwasy, które nie wymagają neutralizatora ? tak myślę, że gdyby były potrzebne, to profesjonalny sprzedawca, który jak wynika z oferty, ma sporo dobrze ocenianych produktów, sprzedawałby i neutraliator, żeby nie popaść w niełaskę niezadowolonych klientek ?
Kto by oszczędził na kupnie neutralizatora, gdyby był potrzebny do zabiegu ? Pewnie trochę by się takich osób znalazło, ale nie większość, a to ona stanowi klientelę ?
Stary 2008-02-22, 21:42   #9
Nierozumiany15
Raczkowanie

Witam!

Nie popieram takich kwasów robic w domu..Dermatolog musi dokładnie obserwować rekacje skóry..Sam patrzyłem na allegro na te kwasy..Pisało tam w ich sporządzonej 'ulotce', że trzymać te kwasy 10-15 min (50% stężenie)..Yy..ale z mojego doświadczenie, to by mi skóre totalnie wyżarło..NIE POLECAM takich zabiegów robić samemu..

P.S mówisz, że 200zł? Ja u dobrego i doświadczonego dermatologa (szczególnie w kwasach AHA płace 100zł).
Nierozumiany15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 06:52   #10
kamilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
Witam!

Nie popieram takich kwasów robic w domu..Dermatolog musi dokładnie obserwować rekacje skóry..Sam patrzyłem na allegro na te kwasy..Pisało tam w ich sporządzonej 'ulotce', że trzymać te kwasy 10-15 min (50% stężenie)..Yy..ale z mojego doświadczenie, to by mi skóre totalnie wyżarło..NIE POLECAM takich zabiegów robić samemu..

P.S mówisz, że 200zł? Ja u dobrego i doświadczonego dermatologa (szczególnie w kwasach AHA płace 100zł).
Czy to cena z okolic Warszawy i samej Warszawy ? Nigdy nie płaciłam tak tanio ! Chociaż baardzo bym chciała ;-)
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości