Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Moje gotowanie

Notka

Moje gotowanie Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-02-24, 21:43   #1
Gizmiatko
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 33
GG do Gizmiatko
które garnki wybrac?

Witam
mam maly dylemat, zastnawaiam sie ktorej firmy garnki sa najlepsze : BERGNER , steinbach,BOHMANN, BERGHOFF, BACHMAYER,TEFAL INOX, a moze znacie jakies inne firmy ktore polecacie ??
Oczywiscie emalionowe nie wchodza w gre
serdecznie prosze o pomoc i opinie

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline  
Stary 2008-02-24, 21:54   #2
carrot
Zadomowienie

GG do carrot
Dot.: które garnki wybrac?

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
Witam
mam maly dylemat, zastnawaiam sie ktorej firmy garnki sa najlepsze : BERGNER , steinbach,BOHMANN, BERGHOFF, BACHMAYER,TEFAL INOX, a moze znacie jakies inne firmy ktore polecacie ??
Oczywiscie emalionowe nie wchodza w gre
serdecznie prosze o pomoc i opinie
Jakkolwiek nie mam wielkiego doświadczenia w testowaniu garnków tak te, które zażyczyliśmy sobie na ślub sprawdzają nam się rewelacyjnie. Mowa o tefalowych Ingenio. Sam fakt, że nie mamy za dużo miejsca na przechowywanie przemawiał za tymi garnkami - system odpinanej rączki jest świetny choćby przy myciu. Ciekawa jestem jak się będą sprawdzać w zmywarce. Mam nadzieję, że bez większego problemu Powodzenia w znalezieniu czegoś, z czego będziesz równie zadowolona.
carrot jest offline  
Stary 2008-02-25, 01:00   #3
Gosia_Szymonek
Rozeznanie

Polecam Berghoff, jestem z nich bardzo zadowolona.
Gosia_Szymonek jest offline  
Stary 2008-02-25, 20:19   #4
mirynka
Wtajemniczenie

ja mam komplet steinbach i jestem zadowolona, nie przypala mi sie nic, nie rysuja sie od mycia, nie okapcja sie od gazu

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post16332141

Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline  
Stary 2008-03-01, 12:24   #5
Dezzire
Zadomowienie

zepter sa super
Dezzire jest offline  
Stary 2008-08-15, 16:27   #6
Nomik
BAN stały

Ja w domu u rodziców mam garnki Philipiak.Sama tez sobie takie kupie.Moaj mama nie gotuje juz w czterech róznych garnkach tylko jeden obiad gotuej w 3 kwadranse na jednym palniku ustawiajac wieżyczke z garnków.Oszczedza czas ale i gaz.
Nomik jest offline  
Stary 2008-09-11, 22:35   #7
Aurelia-a
Raczkowanie

Nomik, to Twoja mama gotuje w tych garnkach na gazie? Ja mam plyty indukcyjne. Wlasnie sie zastanawiam, czy bede mogla tak zrobic, bo jade do domku w gorach i tam nie ma zadnych naczyn (musze wziac jakies swoje + garnek), a napewno jest palnik gazowy...
Aurelia-a jest offline  
Stary 2008-09-12, 14:37   #8
Nomik
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Aurelia-a Pokaż wiadomość
Nomik, to Twoja mama gotuje w tych garnkach na gazie? Ja mam plyty indukcyjne. Wlasnie sie zastanawiam, czy bede mogla tak zrobic, bo jade do domku w gorach i tam nie ma zadnych naczyn (musze wziac jakies swoje + garnek), a napewno jest palnik gazowy...

Tak mama gotuje na gazie ;-)
wiem ze to po malu zaczyna sie robic przezytkiem ale co ja mam jej powiedzeic kiedy ona uwaza ze wymieni dopiero wtedy kiedy calkowicie sie popsuje kuchenka ;-)
Nomik jest offline  
Stary 2008-09-12, 15:37   #9
sz@
Raczkowanie

A czy w garnkach zepter lub Philipiak można gotować na kuchence ceramicznej?Marzy się zepter...
sz@ jest offline  
Stary 2008-09-12, 22:15   #10
Aurelia-a
Raczkowanie

Wychodzi na to, ze w Philipiaku mozna na wszystkim gotowac, tylko na ognisku bym nie probowala

To bede teraz spokojna z tym gotowaniem na gazie, bo bym sobie nie wybaczyla, gdyby sie zniszczyly...
Aurelia-a jest offline  
Stary 2009-02-26, 15:53   #11
Boruc
BAN stały

Chyba nie ma garnków, które by się zepsuły od gotowania na gazie Nie we wszystkich naczyniach można gotować na indukcji ale jeśli chodzi o gaz to każde naczynie przystosowane do gotwania i wysokich temperatur się nadaje. Ja mam np bardzo fajne, szklane naczynie do gotowania kasz i ryżów, czyli tych produktów, z których musi wyparować cała woda.
Boruc jest offline  
Stary 2009-03-13, 15:15   #12
Nomik
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Boruc Pokaż wiadomość
Chyba nie ma garnków, które by się zepsuły od gotowania na gazie Nie we wszystkich naczyniach można gotować na indukcji ale jeśli chodzi o gaz to każde naczynie przystosowane do gotwania i wysokich temperatur się nadaje. Ja mam np bardzo fajne, szklane naczynie do gotowania kasz i ryżów, czyli tych produktów, z których musi wyparować cała woda.
Masz racje w sumie nie wszyscy sa chetni na zakładnaie płyt indukcyjnych tylko tradycyjnie gotuja na gazie.
Nomik jest offline  
Stary 2009-03-23, 15:27   #13
zosienka666
Rozeznanie

moja matka ma zeptera od kilkunastu lat (kuchenka ceramiczna) i naprawdę dobrze się owe garnki sprawują. w zasadzie nie widać na nich wieku sędziwego
ja niestety nie mogłam sobie na zeptera pozwolić i kupiłam jakiś komplet hipermarketowy który sobie w ciągu trzech lat pieknie popękał teraz szykuję się do zakupu ingenio
Stary 2009-04-07, 16:22   #14
Boruc
BAN stały

Ingenio to są te co mają wypinane rączki? Z tego co wiem to zepter i philipiak są produkowane w tej samej fabryce we włoszech więc to ta sama jakość. Philipiak też ma coś z odpinanymi rączkami, nie?
Boruc jest offline  
Stary 2009-04-08, 13:51   #15
Nomik
BAN stały

Chyba Philipiak tez ma odpinane raczki. To fajna sprawa bo rzeczywiscie jak w reklamie spokojnie wszystko wejdzie do szafki i bez stresu mozna poukładac.
Nomik jest offline  
Stary 2009-08-06, 10:40   #16
komputerowiec
Przyczajenie

Jeśli chodzi o garnki to też mam dylemat jakie kupić. Ostatnio znalazłem fajny sklep internetowy kuchniasklep.pl. Co prawda garnki nie są zbyt tanie ale wyglądają na profesjonalne i porządnie zrobione. Ja mam do wydania niemałą sumkę bo ok. 800 zł. Co byście mi polecili?

Z wyglądu przypadły mi do gustu te z firmy Kuhn Rikon - mają fajne kolory, ale są drogie. SKK są nieco tańsze ale już nie takie fajne. A może wybrać firmę Domo - najtańsze i mógłbym kupic ich od razu 3 lub 4?

Czekam na odpowiedzi i sugestie
komputerowiec jest offline  
Stary 2009-08-10, 10:44   #17
Ekspert
BAN stały

Bergner, Steinbach, Berghoff oraz Tefal - z tymi miałam styczność i zdecydowanie mogę polecić.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, żeby nadawały się do indukcyjnych (nawet, jeżeli teraz takiej kuchenki nie macie, nie wykluczone, że za jakiś czas się zaopatrzycie i dobrze byłoby mieć w czym na nich gotować)

Co do Philipiaka - wg. mnie wcale nie są takie cudowne, spotkałam się z zestawem za kilka tys. zł, który nie działał na indukcji...
Ekspert jest offline  
Stary 2009-08-11, 23:01   #18
Keny
Raczkowanie

Hm... a co myślicie o garnkach Korkmaz?
Keny jest offline  
Stary 2009-08-12, 09:56   #19
Ashira
Wtajemniczenie

Smaczny profil Ashira
Smaczne przepisy12

u mnie się już kilkanaście lat sprawuje Zepter, a używamy ich codziennie. wyglądają jak nowe i uwielbiam je nic się nie przypala i można bardzo ograniczyć użycie tłuszczu
Ashira jest offline  
Stary 2009-12-15, 11:49   #20
Nicolleta
Przyczajenie

Exclamation Dot.: które garnki wybrac?

UWAGA NA GARNKI FIRMY BACHMAYER SOLINGEN!!
Witajcie,
Przestrzegam przed garnakami tej firmy! Dałam się oszukać i kupiłam je pod marketem od bardzo przekonywującego pana z Ukrainy..Twierdził że był na pokazie i nie sprzedała się jedna walizka, dlatego cena okazyjna- 30%wartości rynkowej czyli "tylko" 1200zł.. Dałam się nabrać
Cóż , mówią że głupota kosztuje... Garnki sprzeadawane są w internecie za ok 300zl, ale wg mnie nie sa warte nawet tych 300zl. Owszem wygladaja porządnie, ale po 1 użyciu na dnie pokazały się czarne plamy, których nie da się usunąć. Przestrzegam przed tą firmą i ludźmi podającymi się za przedstawicieli tejże firmy.
Pozdrawiam.
Nicolleta jest offline  
Stary 2010-08-01, 13:58   #21
ania7403
Przyczajenie

Chyba przesadzasz. Garnki Bachmayer są bardzo porządne. Tylko trzeba je kupić u prawdziwego sprzedawcy. A skąpy wiadomo.... dwa razy traci.

Twój post tej samej treści pojawia się na wielu forach. Czyżby negatywny marketing szeptany? W ten sposób chcesz pozbyć się konkurencji???
ania7403 jest offline  
Stary 2010-08-01, 20:09   #22
aska80
Raczkowanie

"Dałam się oszukać i kupiłam je pod marketem od bardzo przekonywującego pana z Ukrainy..Twierdził że był na pokazie i nie sprzedała się jedna walizka, dlatego cena okazyjna- 30%wartości rynkowej czyli "tylko" 1200zł.. Dałam się nabrać "

Haha, od pana z Ukrainy... Ja bym się wstydziła przyznać do czegoś podobnego publicznie na Twoim miejscu ... ossstro

Edytowane przez aska80
Czas edycji: 2010-08-01 o 20:10
aska80 jest offline  
Stary 2010-12-20, 06:49   #23
Doris1981
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Odświeżam wątek. Wprawdzie Ikei nie wymieniałaś, ale się wtrącę z moim nabytkiem. Kupiłam kilka dni temu garnek 5 l Favorit (nie miałam w czym ugotować świątecznego bigosu). Garnek wagi ciężkiej, że się tak wyrażę - solidna stal, grube dno, długo trzyma ciepło (gotuję na gazie i wystarczy mały płomyk, jak już np. woda się zagotuje). Można do tego kupić akcesoria - wkład do gotowania makaronu (nabyłam, super sprawa), wkład do gotowania na parze (dopiero w planach). Jedyny minus, to taki, że uchwyty również są stalowe i nieco się nagrzewają - muszę zaopatrzyć się w rękawice kuchenne.

Poprzyjcie, bo sprawa słuszna:
https://www.facebook.com/MakeADreddSeque
Doris1981 jest teraz online  
Stary 2011-01-25, 13:27   #24
Katalin
Wtajemniczenie

dziewczyny jak gotowac w garnkach zeptera na gazie ciągle mi się coś przypali a chyba tak nie powinno być
Katalin jest offline  
Stary 2011-01-25, 13:39   #25
Ashira
Wtajemniczenie

Smaczny profil Ashira
Smaczne przepisy12

Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
dziewczyny jak gotowac w garnkach zeptera na gazie ciągle mi się coś przypali a chyba tak nie powinno być
ja zawsze gotuję na gazie i nigdy mi się nic nie przypaliło.
nie wiem gdzie jest błąd...

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeń i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wziąść a wziąć! chyba, że ktoś musi coś zabraść...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline  
Stary 2011-12-22, 00:04   #26
rzaruwa
Przyczajenie

Co myślicie o Zestawie Garnków Szwajcarskiej firmy Royalty Line?? Jak się sprawuja na plycie indukcyjnej?

http://allegro.pl/szwajcarskie-garnk...008034196.html

rzaruwa jest offline  
Stary 2011-12-22, 11:51   #27
2Tusiak
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez wanesa Pokaż wiadomość
Ja miałam Berghoffa i Tupperware,
W POKRYWKACH bERGHOFFA SA TERMOSTATY , tak jak w Zepterze i niestety po kilku latach trzeba je wymieniac.
Teraz kupiłam E-COOK, są pożadne ,wytwarzaja pierścien wodny, nie ma termostatów,nadaja sie do kazdej kuchennki
a czy to nie iCook ? też bym je chciała, bo słyszałam od kilku osób, że są bardzo dobre. Póki co mam Kohersena i też jestem w sumie zadowolona
2Tusiak jest offline  
Stary 2012-03-12, 10:48   #28
hanna_f
BAN stały

Ja również mogę polecić berghoffa, nie zamawiałam zestawu, ale kupiłam kiedyś przez internet ze sklepu stylowa zastawa kilka garnków, patelnie i rondel berghoffa. Szczerze, zaufałam wszechobecnym pozytywnym opiniom oraz renomie sklepu, więc nastawiłam się na produkty najwyższej jakości. I rzeczywiście takie są . Jestem wymagająca, ale te naczynia kuchenne naprawdę fajnie się sprawdzają.
A używała któraś garnków z Ikei?
hanna_f jest offline  
Stary 2012-05-26, 21:47   #29
Ela
Zakorzenienie

Granki Swiss Pro (w Tk Maxx) czy ktoś ma i może ocenić?
Stary 2012-05-29, 16:00   #30
Ramona_85
Zakorzenienie

Znajoma używa garnki z Ikei takie 365+ i złego słowa nie powiedziała na ich temat jeszcze
Ja kupiłam zestaw z Floriny (za 4 garnki zapłaciłam około 130zł). Są do indukcji, choć mam płytę gazową. Plusem takich garnków jest, to że nic sie w nich nie przypala ze względu na wielowarstwowe dno
ALE!!! Pojawiają się wżery od soli i wychodzą czarne plamki rdzy. Innych minusów nie zauważyłam. Moje są walcowane, bez powłoki chromowo - niklowej, tylko blacha ma taki skład. Siostra ma garnki aluminiowe w tą powłoką (kupione w markecie), użytkuje już 5 lat, a wyglądają w środku lepiej A i moje wg opisu są 18/10, czyli niby dobra jakość materiału.
Ramona_85 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moje gotowanie

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości