Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum z poradami lekarza dermatologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-02, 20:29   #1
netka7710
Przyczajenie

Witamina C dla skóry...

Wiele czytałam,o tym jak wazne sa witaminy dla skóry.Na rynku sa przeróżne kremy np.z wit. C,ale niestety czasami nie stać na nie.Kupiłam ostatnio Witamine C w kroplach i mam pytanie,czy moge jej używać do maseczek?Jesli tak to w jakich ilościach (w 1ml jest kwas askorbiowy 100,0mg)?Doustnie bierze sie 10 kropli.
Czy tak samo moge stosowac wit.A lub E?Czy mozna je ze sobą łączyć?
Prosze o szczególowa odpowiedz,gdyż dużo na ten temat czytałam,ale nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.Dziekuję
netka7710 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 20:50   #2
Nierozumiany15
Raczkowanie

Dot.: Witamina C dla skóry...

Cytat:
Napisane przez netka7710 Pokaż wiadomość
Wiele czytałam,o tym jak wazne sa witaminy dla skóry.Na rynku sa przeróżne kremy np.z wit. C,ale niestety czasami nie stać na nie.Kupiłam ostatnio Witamine C w kroplach i mam pytanie,czy moge jej używać do maseczek?Jesli tak to w jakich ilościach (w 1ml jest kwas askorbiowy 100,0mg)?Doustnie bierze sie 10 kropli.
Czy tak samo moge stosowac wit.A lub E?Czy mozna je ze sobą łączyć?
Prosze o szczególowa odpowiedz,gdyż dużo na ten temat czytałam,ale nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.Dziekuję

Są specjalnej takie płyny z witaminą A+E chyba dermogal.

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 10:14   #3
Danuta Nowicka
dr n. med.

Witamina C w kosmetykach to jeden z moich ulubionych tematów... Przede wszystkim nie nalezy stosować czystej witaminy C czyli tej z ampułek!!! Witamina C to zwiaze który natychmiast sie utlenia, a wiec dezaktywuje po zetknięciu z powietrzem, wiec po otrarciu ampułki już jej tam nie ma!!!! Wybieramy gotowe prodykty z witaminą C o stężeniu powyżej 10 %, najlepiej 15-20%, zawsze zwracamy uwage na to żeby była ona w towarzystwie witamin A i E, bo to ważne. Dobrze jeszcze jesli produkt zawiera flawoniody (np miłorząb japoński, herbatę, bluszcz czy kasztan) Polecem np. Clairail C firmy SVR czy Flavo serum Aurigi. Powodzenia
Stary 2008-03-03, 18:19   #4
netka7710
Przyczajenie

Więc da się ją wykorzystać do maseczek?To nie jest witamina C w kapsułkach,gdyz wiem,że szybko się ulatnia.To jest w kroplach,ale niestety nie wiem jakie stężenie,bo nie pisze na opakowaniu.Jeśli w 1 ml jest 100mg kwasu askorbowego,to jakie ma ono stężenie,wie ktoś?
netka7710 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 17:55   #5
Lou_91
Przyczajenie

Witam, 100 mg na 1 ml, to stężenie 1%(100:1*100%), czyli chyba za mało, jak tu dziewczyny wyżej pisały, że musi być co najmniej 10%

Też jestem ciekawa tej witaminy C, bo mam cerę naczynkową. Kiedyś kosmetyczka wspominała mi,że powinnam używać kosmetyków właśnie z dużą zawartością wit.C albo takiej w płynie na twarz np. z olejkiem...

Ale chętnie posłucham wypowiedzi innych
Lou_91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 12:34   #6
nomissn
Raczkowanie

Stosuję własnoręcznie robione serum z witaminą C i świetnie rozpromienia skórę, a i wypryski szybciej goją się, chociaż nie wiem, czy to nie sprawka częstego złuszczania Atredermem minusem jest uczucie ściągnięcia twarzy, ale to może przez wysokie stężenie - ostatnio miałam 20%, ale wracam do niższego. A jeszcze jak świetnie chroni przed promieniami UV
Stary 2013-02-01, 10:41   #7
Lou_91
Przyczajenie

Ja właśnie zdecydowałam się na takie robione serum, zamówiłam je ze strony zrobsobiekrem.pl i mam nadzieję, że troche poprawi kondycję mojej twarzy. No a oprócz tego zacznę stosować glinkę czerwoną do oczyszczania raz na jakiś czas, bo mocne peelingi mechaniczne nie zdają u mnie egzaminu.. za cienka skóra i naczynka ( które już mam rozszerzone) narażone na podrażnienia....
Lou_91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 18:47   #8
luqq
Przyczajenie

Jakiś czas temu czytałam o serum wybielająco - rozjaśniającym z wit. C. Jak nazwa wskazuje, ma ono działanie m.in wybielające.
Czytałam wiele artykułów o wybielaniu, niestety w większości porady są nt. wybielania twarzy. Zależy mi na wybieleniu całego ciała. Teraz moje pyt. - Czy witamina c w tabletkach będzie miała takie same działanie jak serum? Czy zażywanie tabletek pomoże mi wybielić skórę? Nie mam pojęcia czy stosowanie wit. c od wewnątrz ma sens.
luqq jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości