Max Factor Creme Puff - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-25, 10:58   #61
alkapone
Rozeznanie

Dot.: Max Factor Creme Puff

Echh, dla CP mogłoby być jakieś nowe fajne opakowanie...
Otwierane z jednej strony, z lusterkiem itp
alkapone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 11:06   #62
dimiti
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez alkapone Pokaż wiadomość
Echh, dla CP mogłoby być jakieś nowe fajne opakowanie...
Otwierane z jednej strony, z lusterkiem itp
no mogloby byc i od razu z jakas lepsza gabeczka albo pedzelkiem bo ta gabeczka to ja malo co zdzialalam...uzywam takiego pedzla duzego zeby akurat nie nabrac go za duzo
dimiti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 11:15   #63
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Mojego Translucenta tez nie widac, stapia sie ladnie ze skora I wyrownuje koloryt
Immolation jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 11:16   #64
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Pedzel nie nadaje sie do CP Pędzla uzywa sie do pudrow sypkich. A CP trzeba potrzec gąbką zeby cos wydobyc :P
Stary 2008-03-25, 15:17   #65
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Immolation Pokaż wiadomość
Pedzel nie nadaje sie do CP Pędzla uzywa sie do pudrow sypkich. A CP trzeba potrzec gąbką zeby cos wydobyc :P
moj normalnie nadaje sie do pedzla zreszta nie chce efektu maski wiec tylko delikatnie ocieram nim twarz a gabeczek nie uzywam w takich pudrach prasowanych bo albo za duzo sie nalozy albo po prostu sa beznadziejne zreszta ja jeszcze uzywam astora matujacego a teraz chce kupic sobie z manhattanu clearface bo slyszalam ze dobrze matuje i pomaga w leczeniu niedoskonalosci wiec jak mi cos wyskoczy przed okresem to bedzie czym to zakamuflowac no i chyba tylko w jego przypadku bede uzywala tej zalaczonej gabeczki, a do CP wole gruby pedzel bo dla mnie daje lepszy efekt
Stary 2008-03-25, 19:06   #66
moren
Wtajemniczenie

GG do moren

Cytat:
A tam.Mi,jak sie moj CP roztrzaskal,wrzucilam szczatki do kosmetyczki,to uzywalam pedzla do pudru,zeby go nakladac i bylo super Pedzlem do pudru nakladam tez puder prasowany Constance Carroll,bo tylko w ten sposob dam rade go zuzyc (w miare jakos jeszcze wyglada).
Tez gdzies widzialam okreslenie Pan Cake,chyba na allegro i tez nie bylam pewna co to
Dzisiaj przegladajac allegro natknelam sie na sprzedajacego,ktory wystawial CP,ale mialy one rozne opakowania,z roznymi napisami.Dla mnie to bez sensu,od razu widac,ze cos jest nie tak Tak pozatym,to przyjzyjcie sie literze "F" w tych napisach.Dolna kreseczka jest pod katem,pochylona w dol.W oryginalnym napisie Max Factor (w kazdym razie na moim opakowaniu tak jest) jest pisane normalna czcionka.
Chociaz szczerze powiedziawszy weszlam na stronke i zwatpilam A na stronie amerykanskiej jest to dziwne polaczenie M z F,ktore budzilo nasze watpliwosci W sumie,to MF nie jest az tak droga firma i moze lepiej byc pewnym i kupowac w Rossmannie lub Sephorze?Bo ja juz zwatpilam
moren jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 20:53   #67
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

No ja jestem taka, ze wole zaplacic np. 30zl wiecej ale kupic w drogerii i spac spokojnie
Stary 2008-03-26, 11:20   #68
azzis
Zakorzenienie

Wg mnie ten puder jest okropny.
Kupiłam odcień 5, miał być transparentny, a wyglądam jakbym się sproszkowaną cegłą wysmarowała Ciężko będzie dobrać kolor do jasnej cery.
Dobrze kryje, za to plus.
Niestety zapach zbyt duszący, na szczęście szybko się ulatnia.

Większości z nas, większość czasu zajmuje ten sam dylemat - Jak pogodzić przyzwyczajenia brutto z dochodami netto?(A.Bierce)
azzis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 11:33   #69
azzis
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez moren Pokaż wiadomość
Tez gdzies widzialam okreslenie Pan Cake,chyba na allegro i tez nie bylam pewna co to
Było już wcześniej na stronie 2 wyjaśnione co znaczy Creme Puff a Pan Cake.

Cytat:
Napisane przez misiapisia Pokaż wiadomość
Creme Puff = Pan Cake w USA = Pastell Compact w Niemczech

Większości z nas, większość czasu zajmuje ten sam dylemat - Jak pogodzić przyzwyczajenia brutto z dochodami netto?(A.Bierce)
azzis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 15:14   #70
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
A tam.Mi,jak sie moj CP roztrzaskal,wrzucilam szczatki do kosmetyczki,to uzywalam pedzla do pudru,zeby go nakladac i bylo super Pedzlem do pudru nakladam tez puder prasowany Constance Carroll,bo tylko w ten sposob dam rade go zuzyc (w miare jakos jeszcze wyglada).
Dzisiaj przegladajac allegro natknelam sie na sprzedajacego,ktory wystawial CP,ale mialy one rozne opakowania,z roznymi napisami.Dla mnie to bez sensu,od razu widac,ze cos jest nie tak Tak pozatym,to przyjzyjcie sie literze "F" w tych napisach.Dolna kreseczka jest pod katem,pochylona w dol.W oryginalnym napisie Max Factor (w kazdym razie na moim opakowaniu tak jest) jest pisane normalna czcionka.
Chociaz szczerze powiedziawszy weszlam na stronke i zwatpilam A na stronie amerykanskiej jest to dziwne polaczenie M z F,ktore budzilo nasze watpliwosci W sumie,to MF nie jest az tak droga firma i moze lepiej byc pewnym i kupowac w Rossmannie lub Sephorze?Bo ja juz zwatpilam
no ja ogolnie uzywam do niego pedzla bo o wiele lepiej mi sie nim mizia CP nie jest taki drogi i jak sie kupi na allegro to albo wychodzi na to samo albo jest 5 zl taniej, ja swoj kupilam w naturze i dalam cos ok 30 zl z tego co pamietam
Stary 2008-03-26, 15:25   #71
moren
Wtajemniczenie

GG do moren

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Było już wcześniej na stronie 2 wyjaśnione co znaczy Creme Puff a Pan Cake.
Dzieki Sledze watek,ale jakos przegapilam

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
no ja ogolnie uzywam do niego pedzla bo o wiele lepiej mi sie nim mizia CP nie jest taki drogi i jak sie kupi na allegro to albo wychodzi na to samo albo jest 5 zl taniej, ja swoj kupilam w naturze i dalam cos ok 30 zl z tego co pamietam
No wlasnie o to chodzi.Dojda koszty przesylki i wyjdzie na jedno A nie wiadomo,co do ciebie przyjdzie,czy nie przeterminowane itd Ja mam problem z innej beczki:w pewnym momencie dalam sie za bardzo poniesc szalowi zakupow.Mialam 9 tuszy,teraz jest 7,z czego 2 sie koncza;z pudrami jest podobnie,tez mam ich kilkai staram sie teraz wytrzymac nerwowo i pozuzywac stare zanim kupie nowe,zeby sie po prostu nie zmarnowaly
moren jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 16:40   #72
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
Dzieki Sledze watek,ale jakos przegapilam

No wlasnie o to chodzi.Dojda koszty przesylki i wyjdzie na jedno A nie wiadomo,co do ciebie przyjdzie,czy nie przeterminowane itd Ja mam problem z innej beczki:w pewnym momencie dalam sie za bardzo poniesc szalowi zakupow.Mialam 9 tuszy,teraz jest 7,z czego 2 sie koncza;z pudrami jest podobnie,tez mam ich kilkai staram sie teraz wytrzymac nerwowo i pozuzywac stare zanim kupie nowe,zeby sie po prostu nie zmarnowaly
no u mnie podobnie z tuszami myslalam ze mam 11 a teraz przeliczylam i wyszlo 13 z tego 3 nie uzywam a szkoda wyrzucic bo sa jeszcze dobre no i "a moze jeszcze uzyje" co do pudrow to teraz mam na oku jeden bede miala 3 ale to tak kazdy na inna okazje powiedzmy ja preferuje szal blyszczykow!
CP lubie, kupilam go chyba tylko pod wplywem pozytywnych opinii jakbym malowala sie gabeczka to watpie ze bym byla az tak zadowolona bo jak sie go za duzo uzyje to mamy efekt maski i wodoczny jest na skorze jak cholera! no ale trzeba sie postarac zeby go uzyc za duzo
Stary 2008-03-26, 19:36   #73
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Ja mam jeden tusz, po co mi więcej Jak sie skonczy jeden to kupie nowy inny i tyle
Stary 2008-03-26, 22:29   #74
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
Ja mam jeden tusz, po co mi więcej Jak sie skonczy jeden to kupie nowy inny i tyle
a mi wlasnie jakis czas temu odbilo i kombinuje z tuszami caly czas
Stary 2008-04-08, 13:10   #75
maja2005
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
czy kolor 13 Nouveu Beige jest ciemniejszy od 41 medium beige?
Cytat:
Napisane przez jennifer87 Pokaż wiadomość
ja mialam odcien 41 i mi sie nie widzial niby bezowy w pudelku a na twarzy wpadla w morele ,wczoraj poszperalam (za pozwoleniem) kosmetyczke mojej szwagierki miala mnustwo skarbow i miedzy innymi max factor creme puff ktorego uzywala rzy mnie i cera wygladala o nim slicznie ,jakby miala slicznie opalaona brazowiutka dodam ze ma cere sredniej karancji nie jakas mega opalona bardzo mi sie spodobal ten odcien i hyba jutro po niego polece do rossmana jednak duzo zalezy od odcienia ,jak sie zle dopasuje to pozniej widzi sie same wady tego produktu smugi -bo nie stapia sie z cera itp.

kto mial rowniez ten odcien 42 deep beige i moze wkleic fotki pudru badz ,kawalka twarzy pomalowany nim?
Byłam ostatnio obejrzeć sobie te wszystkie odcienie w sklepie i najbardziej ze wszystkich spodobał mi się kolor - 13 Nouveu Beige. Według mnie jest ciemniejszy od -41 medium beige-, ale ma taki chłodny, beżowy kolor, natomiast -medium beige- tak jak pisała jennifer ma według mnie taki lekko morelowy odcień.
Odcienia -42 deep beige- niestety nie było, ale odwiedzę jeszcze inne sklepy i wtedy dam znać.

Czy ktoś używał może tego odcienia 13 Nouveu Beige? Chciałabym znać opinię, jak wygląda na twarzy. Zależy mi głównie na delikatnym wykończeniu makijażu tym pudrem.
maja2005 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 23:56   #76
Germini
Zakorzenienie

Wyciągam wątek, bo potrzebuję porady.

Kupiłam dziś swój pierwszy CP, odcień 41, i o ile w sklepie wydawał się OK, to w domu zobaczyłam, że jednak jest sporo za ciemny (jeszcze przetestuję go jutro w świetle dziennym, ale nie wróżę wielkiego sukcesu naszemu duetowi).

I stąd moje pytanie: testowała któraś z Was odcień 85?
Nie jest dostępny w Polsce; można kupić na Allegro. Kolor możecie zobaczyć TUTAJ.
Na zdjęciu wygląda na prosiaczkowy, więc chciałabym się dowiedzieć, czy na skórze też taki jest.
Szalenie mi zależy

I pytanie drugie: bardzo podrabiają CP? Powinnam być bardzo ostrożna, zamawiając na All? (Niestety w przypadku tego odcienia innej możliwości nie mam ).

Edytowane przez Germini
Czas edycji: 2008-07-10 o 00:17
Germini jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 19:56   #77
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Wyciągam wątek, bo potrzebuję porady.

Kupiłam dziś swój pierwszy CP, odcień 41, i o ile w sklepie wydawał się OK, to w domu zobaczyłam, że jednak jest sporo za ciemny (jeszcze przetestuję go jutro w świetle dziennym, ale nie wróżę wielkiego sukcesu naszemu duetowi).

I stąd moje pytanie: testowała któraś z Was odcień 85?
Nie jest dostępny w Polsce; można kupić na Allegro. Kolor możecie zobaczyć TUTAJ.
Na zdjęciu wygląda na prosiaczkowy, więc chciałabym się dowiedzieć, czy na skórze też taki jest.
Szalenie mi zależy

I pytanie drugie: bardzo podrabiają CP? Powinnam być bardzo ostrożna, zamawiając na All? (Niestety w przypadku tego odcienia innej możliwości nie mam ).
nie chyba az tak nie podrabiaja ale kto to wie ja osobiscie nie kliknelabym 85 bo jest wlasnie taki rozowaty i nie wiem jak sie moze zachowywac na twarzy
Stary 2008-07-10, 23:38   #78
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Ja mam Translucent i jest idealny Po protu matuje i kryje, ale nie zmienia koloru mojego podkladu
Stary 2008-07-10, 23:38   #79
Germini
Zakorzenienie

Cytat:
ja osobiscie nie kliknelabym 85 bo jest wlasnie taki rozowaty i nie wiem jak sie moze zachowywac na twarzy
No właśnie. Ale, kurczę, z drugiej strony jaki byłby sens w stworzeniu różowego pudru? Kto chciałby jak świnka wyglądać?

No nie wiem, kusi mnie. Przyznam szczerze, że głównie przez ten zapach

Serio nikt nic nie wie o odcieniu 85 Light'n'gay?
A może chociaż miałyście do czynienia z 81 Truly fair?

Stary 2008-07-11, 11:08   #80
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie. Ale, kurczę, z drugiej strony jaki byłby sens w stworzeniu różowego pudru? Kto chciałby jak świnka wyglądać?

No nie wiem, kusi mnie. Przyznam szczerze, że głównie przez ten zapach

Serio nikt nic nie wie o odcieniu 85 Light'n'gay?
A może chociaż miałyście do czynienia z 81 Truly fair?

hym ja czasami widze rozowe dziewczyny na twarzy od podkladu wiec moze sa jakies fanki takich pudrow ja mam 42 wiec jest troche ciemny:/ moja mama ma jasniejszy chyba 20 cos ale nie pamietam, moze faktycznie najlepej kliknac 05 albo isc do sklepu przebadac mniej wiecej odcienie jakie maja ?
Stary 2008-07-11, 11:52   #81
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

05 05 :d
Stary 2008-07-11, 12:32   #82
Germini
Zakorzenienie

Cytat:
hym ja czasami widze rozowe dziewczyny na twarzy od podkladu wiec moze sa jakies fanki takich pudrow ja mam 42 wiec jest troche ciemny:/ moja mama ma jasniejszy chyba 20 cos ale nie pamietam, moze faktycznie najlepej kliknac 05 albo isc do sklepu przebadac mniej wiecej odcienie jakie maja ?
Badałam, badałam 05 też nie do końca gra. A 85 i 81 są u nas w sklepach niedostępne
Stary 2008-07-11, 14:26   #83
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
Badałam, badałam 05 też nie do końca gra. A 85 i 81 są u nas w sklepach niedostępne
ja bym na Twoim miejscu nie kupowala czegos czego nie mozesz spr i nie wiadomo skad je ma, czy oryginalne, czy swieze nieraz kupowalam na all w ciemno i tak sie skonczylo ze jeden podklad oddalam siostrze a 12 blyszczykow sie musialam pozbyc wiec zmarnowalam troche kasy:/
Stary 2008-07-11, 16:51   #84
Delissa
Raczkowanie

Ja też mam 05. Ten puder jest zawsze w mojej kosmetyczce i bez niego nie ruszam się z domu. Jestem blada dosyć mocno i mogłoby się wydawać, że nie dla mnie taka kolorystyka. Ale ja go nigdy nie kładę na świezo położony podkład. Podkładów używam jasnych-i wiadomo, że po ok 7 godzinach noszenia samego podkładu-trochę się zetrze, zblaknie. Wtedy uzywam chusteczek matujących by zniwelować świecienie i ten puder, nadaje taki zdrowy odcień skórze, przywraca rumieńce i oczywiście powoduje, że cera się nie świeci. Ale używam go tak, że tylko lekko dotykam cerę gąbeczką. Puder jest piękny. Taki aksamitny. Wydaje mi się też-ale nie upieram się, mogę się mylić, że 3 lata temu był z tej serii MF jakiś jaśniejszy odcień. Ale to jest tak 10% pewności. Mógłby też mieć mniej intensywny zapach. Mam cerę bardzo wrażliwą, jak również wrażliwe oczy i ten zapach mnie lekko drażni. Ale warto zacisnąć zęby. Teraz sobie uświadomiłam, że od początku moich przygód z makijażem towarzyszą mi zawsze różnie kosmetyki MF-fludiy, cienie do powiek, tusze-ale zawsze w kosmetyczce miałam ten puder.
Stary 2008-07-16, 21:22   #85
k0chana
Raczkowanie

Mam 5-transparentny bardzo wyroznia sie na mojej skorze...robi sie ona szaro-czerwona;/
wcale nie jest transperentny

musze sie rozejrzec za jakims ladnym chlodnym bezowym odciniem do sredniej karnacji...;/ bylam w sephorze w rossmanie bylam nigdzie nie bylo porzadnych probek!

to sie troche wkurzylam...
a pudru nie chce zamieniac na zaden inny bo ten jest ok tylko kolor mi nie podpasowal...
k0chana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 00:41   #86
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Translucent nie jest rozowy i JEST TRANSPARENTNY. Ja po sobie widze, ze nie zmienia mi koloru twarzy a jestem blada. I nie zmienia takze koloru mojego podkladu, a jest on bardzo jasny.
Stary 2008-07-17, 19:59   #87
k0chana
Raczkowanie

Cytat:
Translucent nie jest rozowy i JEST TRANSPARENTNY. Ja po sobie widze, ze nie zmienia mi koloru twarzy a jestem blada. I nie zmienia takze koloru mojego podkladu, a jest on bardzo jasny.
Moze dlatego ze jestes blada. Ja jestem opalona i mam cere brzoskwiniowa, ktos tu juz pisal ze inaczej on sie zachowuje na skorze w odcieniu chlodnym (białej) a inaczej w odcieniu cieplym (czyli takiej jak ja brzoskiwoniowej).
Mi chyba zaden z tych kolorow nie bedzie pasowal...chyba ze 55 candle glow, ma ktos taki odcien..??
k0chana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 20:49   #88
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
nie chce dyskutować na temat "kto jest blady, a kto nie", ale nie piszcie znowu, ze CP numer 5 jest super jasny i transparentny, bo to nie prawda i może wprowadzać innych w błąd !!!

to, że Tobie akurat pasuje ten kolor to super, ale kolor transparentny nie jest transparentny i to nie jest tylko moje zdanie
p4w jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 00:35   #89
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Ja sie z nim jednak nie zgodze i koniec
Stary 2008-07-18, 10:28   #90
linka88
Raczkowanie

Ojej ten transparentny to dla mnie tylko jak puder brązujący. Jestem blada choć widziałam bledsze.
linka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości