egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-11-09, 14:51   #3961
Edzia19
Przyczajenie

Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej jestem tu nowa i w styczniu pisze egzamin mam do was prośbę mam zadanie którego nie rozumiem pomożecie mi je rozwiązać i napisać??
Edzia19 jest offline  
Stary 2010-11-09, 15:20   #3962
signa
Zadomowienie

GG do signa

Cytat:
Napisane przez aniuska18032 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
W styczniu mam egzamin, dostałyśmy po 10 protokołów z różnymi problemami i jeden taki na którym możemy się opierać..
Strasznie dużo tego ;/
Mamy też posługiwać się w każdym problemie jakąś wybraną linią kosmetyczną z tym, że ja jeszcze nie pracuję i ze bardzo nie znam ofert firm jakie mogłabym wykorzystać w pracy..
W ogóle jedna babka nam mówi, że nie musi być aż tak szczegółowo a druga, która ma zajęcia z inną grupą mówi, że ma być szczegółowo ..
Nie wiem już jak to zrobić, nigdy czegoś takiego nie robiłyśmy
Jutro siadam i czytam protokoły, które tu wrzucałyście i może znajdę nawet takie z problemami jakie mam w swoich protokołach to będzie mi łatwiej jakoś to napisać.
Jestem przerażona, początkowo myślałam, że to będzie np 1lub 2 strony A4 a z tego co widzę to jest o wiele więcej

PS: Studiuję kosmetologię
Co do linii to mysle, ze spokojnie mozesz opierac sie na kosmetykach na ktorych robicie zabiegi w szkole. Natomiast jesli chcialabys inne kosmetyki polecam kosmetyki Academie. Frnacuska marka z bardzo fajnymi hypoalergicznymi kosmetykami. Opisy mozna znalezc na necie tylko trzeba dobrze poszukac. Jak bedziesz chciala moge podeslac Ci strone z ich kosmetykami z fajnymi opisami
Zastanawiam sie tylko co to jest za projekt na kosmetologii. Ja u siebie mialam na koncu taki egzamin praktyczny gdzie losowalysmy pacjentke/pacjenta z okreslonym problemem np. kobieta po 35 r.z palaca, korzystajaca z solarium, majaca klaustrofobie i do tego musialysmy dobrac odpowiedni zabieg. Jak zrobilysmy juz zabieg musialysmy dokladnie opisac wszystko: wywiad z klientka, caly przebieg zabiegu, skladniki aktywne uzyte podczas zabiegu, wskazania do innych zabiegow kosmetycznych, pilegnacje domowa i skladniki aktywne ktorych ma szukac w kosmetykach ktore beda odpowiednie dla jej skory. Tylko my to robilysmy podczas egzaminu z glowy, nie moglysmy w domu sobie tego napisac. Chociaz oczywiscie wczesniej przygotowywalysmy sie piszac takie wlasnie projekty
Ty o czym takim mowisz czy jeszcze cos innego? Aha no i my to mialysmy na zakonczenie studiow na ostatnim roku A Ty tez kosmetologie studiujesz w sensie studia nie 2 letnie studium tak?

signa jest offline  
Stary 2010-11-09, 18:23   #3963
aniuska18032
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
Co do linii to mysle, ze spokojnie mozesz opierac sie na kosmetykach na ktorych robicie zabiegi w szkole. Natomiast jesli chcialabys inne kosmetyki polecam kosmetyki Academie. Frnacuska marka z bardzo fajnymi hypoalergicznymi kosmetykami. Opisy mozna znalezc na necie tylko trzeba dobrze poszukac. Jak bedziesz chciala moge podeslac Ci strone z ich kosmetykami z fajnymi opisami
Zastanawiam sie tylko co to jest za projekt na kosmetologii. Ja u siebie mialam na koncu taki egzamin praktyczny gdzie losowalysmy pacjentke/pacjenta z okreslonym problemem np. kobieta po 35 r.z palaca, korzystajaca z solarium, majaca klaustrofobie i do tego musialysmy dobrac odpowiedni zabieg. Jak zrobilysmy juz zabieg musialysmy dokladnie opisac wszystko: wywiad z klientka, caly przebieg zabiegu, skladniki aktywne uzyte podczas zabiegu, wskazania do innych zabiegow kosmetycznych, pilegnacje domowa i skladniki aktywne ktorych ma szukac w kosmetykach ktore beda odpowiednie dla jej skory. Tylko my to robilysmy podczas egzaminu z glowy, nie moglysmy w domu sobie tego napisac. Chociaz oczywiscie wczesniej przygotowywalysmy sie piszac takie wlasnie projekty
Ty o czym takim mowisz czy jeszcze cos innego? Aha no i my to mialysmy na zakonczenie studiow na ostatnim roku A Ty tez kosmetologie studiujesz w sensie studia nie 2 letnie studium tak?
Tak, jestem na 3 roku studiów. My mamy tak, że piszemy wpierw projekt (mamy 10 takich i jeden dostajemy na egzaminie) a potem jak zdamy to mamy część praktyczną na której losuję spośród moich koleżanek i losuję jeszcze zabiegi jakie mam wykonać natomiast henna brwi jest obowiązkowa dla wszystkich studentek.
W projekcie mam korzystać właśnie z linii kosmetyków, wypisać składniki aktywne i wypisać także ich funkcję. No i opisać zabiegi (nawet nam nie wytłumaczyła tylko nam to dała także sama nie wiem czy to ma być tak dokładnie jak Wy tutaj piszecie czy jak;/)
Najgorsze dla mnie jest to, że nie potrafię czegoś takiego napisać bo nigdy takich rzeczy nie robiłyśmy, zaliczałyśmy różne zabiegi owszem ale nie robiłyśmy tych projektów a jedynie co robiłyśmy na takich zaliczeniach teoretycznych to zaliczałyśmy naszą wiedzę jaką zdobyłyśmy czyli choroby, wskazania, przeciwwskazania, rodzaje cer i ich pielęgnacja, maseczki kosmetyczne itd.
Dlatego tym bardziej mnie to przytłacza, dodatkowo dostałyśmy to niedawno a w styczniu na początku mam egzamin ..nie wiem jak to ogarnę tym bardziej, ze w tym miesiącu mam 4 egzaminy z innych przedmiotów i nie mam kiedy do tego usiąść.
Jakbyś mogła wyślij proszę mi ten link do kosmetyków academie to może je wykorzystam i będę miała chociaż jedną rzecz z głowy
My stosujemy na zajęciach Charmine Rose, Bielende ale w sumie to musiałabym usiąść na zajęciach i spisać z tych produktów wszystko a nie ma na to czasu bo mam mało zajęć praktycznych co jest śmieszne ;/
Raz w tygodniu po 5 godzin;/ po tych studiach będę musiała iść na wszystkie możliwe kursy bo jeżeli chodzi o takie zabiegi właśnie w oparciu o linie kosmetyków to nawet żadnego nie robiłam bo nie ma na to czasu ;/. Trzeba zaliczać henne, manicure i pedicure, masaż twarzy, woskowanie, peelingi i sonoforeze, masaze rak i stop, mikrodermabrazję itd..
Więc my po prostu na zajęciach praktycznych nie mamy czasu robić tego na spokojnie i nie możemy tego porządnie wyćwiczyć bo trzeba się śpieszyć ;/...

Możesz mi wysłać link na PW lub też na meila aniuska18032@gmail.com
Z góry serdecznie dziękuję

Przejrzałam te zadania i chyba one były tu rozwiązane to wydrukuję sobie gotowe i będę pisać razem z gotowymi to może będzie mi łatwiej.

Zaręczczeni od listopada 2011

Nasz Wielki Dzień - 30.08.2014

Fotografia Anna Kolebuk

Edytowane przez aniuska18032
Czas edycji: 2010-11-09 o 18:37
aniuska18032 jest offline  
Stary 2010-11-09, 18:25   #3964
panterka358
Przyczajenie

Dziewczynki
jest moze jakaś tutaj z Łodzi?
i powiedzcie mi czy u Was na ostatnim roku też wybiera się specjalizacje?( pewnie tak) wiec ciekawa jestem jak to jest jakbym chciała wybrać 2?
Drogo płaci sie za druga specjalizacje??
pozdrawiam
panterka358 jest offline  
Stary 2010-11-09, 19:42   #3965
Basia8212
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aniuska18032 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
W styczniu mam egzamin, dostałyśmy po 10 protokołów z różnymi problemami i jeden taki na którym możemy się opierać..
Strasznie dużo tego ;/
Mamy też posługiwać się w każdym problemie jakąś wybraną linią kosmetyczną z tym, że ja jeszcze nie pracuję i ze bardzo nie znam ofert firm jakie mogłabym wykorzystać w pracy..
W ogóle jedna babka nam mówi, że nie musi być aż tak szczegółowo a druga, która ma zajęcia z inną grupą mówi, że ma być szczegółowo ..
Nie wiem już jak to zrobić, nigdy czegoś takiego nie robiłyśmy
Jutro siadam i czytam protokoły, które tu wrzucałyście i może znajdę nawet takie z problemami jakie mam w swoich protokołach to będzie mi łatwiej jakoś to napisać.
Jestem przerażona, początkowo myślałam, że to będzie np 1lub 2 strony A4 a z tego co widzę to jest o wiele więcej

PS: Studiuję kosmetologię
Może ten katalog Bielendy Ci coś pomoże, masz tam opisane wiele produktów i ich skład, działanie, a nawet propozycję zabiegów
Podajaę linka http://www.bielenda.pl/UserFiles/Pdf/professional.pdf
Mam nadzieje, że się przyda Tobie a także innym potrzebującym
Stary 2010-11-09, 19:47   #3966
aniuska18032
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
Może ten katalog Bielendy Ci coś pomoże, masz tam opisane wiele produktów i ich skład, działanie, a nawet propozycję zabiegów
Podajaę linka http://www.bielenda.pl/UserFiles/Pdf/professional.pdf
Mam nadzieje, że się przyda Tobie a także innym potrzebującym

dziękuję bardzo

Zaręczczeni od listopada 2011

Nasz Wielki Dzień - 30.08.2014

Fotografia Anna Kolebuk
aniuska18032 jest offline  
Stary 2010-11-10, 07:55   #3967
koki1980
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
Jesli klientka zostala w analizie zdiagnozowana jako zima jasnego typu to makijaz powinien byc wykonany w kolorystyce zimnej (jako, ze zima jest chlodnym typem urody). Osobiscie zastosowalabym grafitowy cien do brwi zamiast brazowej kredki albo cien w kolorze gorzkiej czekolady (kredki do brwi maja to do siebie, ze zazwyczaj wystepuja w cieplej tonacji). Roz rowniez dalabym w innym kolorze niz braz, poniewaz taki bardziej pasowalby do jesieni. Przy zimie mozemy pokusic sie o ladny chlodny odcien rozu
Co do bazy to jesli pani ma cere sucha uzylabym raczej bazy nawilzajacej, poniewaz sylikonowa jeszcze bardziej wysuszy buzie.
Jesli jest to makijaz na zycie, nie fotograficzny, to zielony korektore nakladamy zdecydowanie pod podklad Podklad nakladamy w malej ilosci i rozcieramy zawsze na boki, nigdy do gory. Lepiej dac kilka cienkich wartw podkladu niz jednak gruba poniewaz wtedy uzyskujemy efekt maski. Ja bym jeszcze nalozyla zolty korektor pod oczy zeby zneutralizowac ewentualne since i rozswietlic spojrzenie Potecz modelaz na mokro czyli ciemnym podkladem zaznaczamy boki czola, skronie okolice pod koscmi policzkowymi i kosci zuchwy, oczywiscie bardzo dokladnie rozcieramy granice. Jasniejszym podkladem (moze byc z rozem) zaznaczamy srodkowe partie twarzy (srodek czola, okolica pod nosem, platki okolonosowe i leciutko brode). Calosc pudrujemy pudrem sypkim (bez drobinek!).
Rozczesujemy sobie brwi, modelujemy je cieniem.
Na powieki nakladamy baze pod cienie, na to cien bazowy (rowniez na dolna powieke) i na to cien wlasciwy. Kolorystyka to kwestia gustu natomiast ja bym raczej poszla w odcienie fioletu lub granatu, moze byc tez grafit. Zielone cienie maja to do siebie, ze po pewnym czasie odbija sie na dolnej powiece dajac efekt zmeczonych oczy. Przy makijazu wieczorowym jest to o tyle wazne, ze po calym dniu klientka moze byc zmeczona a w makijazu wieczorowym powinna wygladac bardzo swiezo Niebieskie ciebie daja taki sam efekt. Dlatego te kolory polecalabym raczej jako dodatek do innej kolorystyki
Tuszujemy rzesy, nakladamy roz na szczyty kosci policzkowych, nastepnie pomadke. Na koniec sprawdzamy jeszcze sobie brwi czy nie trzeba ich przciemnic lub troche przedluzyc. Mozna wymodelowac je odzywka do brwi, woskiem albo lakierem do wlosow

Koki mam nadzieje, ze sie nie obrazisz ze Cie troszeczke poprawilam. Nie robie tego po zlosci, ale w dobrej wierze

hej kochana a o co mam sie obrazi przeciez napisałam ze to nie sa moje projekty tylko wklejone z forum bo ktoras napisała ze niema ich na tym forum, no a ze one sa do poprawki to tez wiem, ja na nich sie wzorowałam,, jestem juz po egzaminie i mam projekty za sobą, wkleiłam je zeby niektore dziewczyny mialy jakis obraz tego jak to wyglada, a to gdzie trzeba poprawic musza same do tego dojsc... tak jak ja w czerwcu. pozdrawiam
koki1980 jest offline  
Stary 2010-11-10, 14:25   #3968
Edzia19
Przyczajenie

Post Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

To jest treść zadania mojego.
Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się klientka na zabieg pielęgnacyjny twarzy szyi i dekoltu. Klientka ma 45 lat, skórę mieszaną, skłonną do podrażnień, wiotka, szarą, z widocznymi bruzdami i zmarszczkami. Klientka pali papierosy, korzysta z solarium, dużo pracuje przy komputerze. Skóra nie jest zmieniona chorobowo. Chce uzyskać poprawę jędrności, spłycenia zmarszczek skóry twarzy, szyi i dekoltu.
Opracuj projekt realizacji prac związanych z przeprowadzeniem zabiegu pielęgnacyjnego twarzy, szyi i dekoltu. Opracuj zalecenia do pielegnacji twarzy dla klientki w warunkach domowych.
Prosze o pomoc w tym projekcie!!
Edzia19 jest offline  
Stary 2010-11-17, 12:12   #3969
Miiami
Przyczajenie

Dziewczyny a może orientujecie się coś o podobnym forum tyle ze fryzjerskim? Chodzi mi o coś takiego jak tutaj, projekty, testy rozwiązania, konsultacje pytania i odpowiedzi...?

Alicia Keys - Try Sleeping With A Broken Heart

Dyplomowana Kosmetyczka
Miiami jest offline  
Stary 2010-11-20, 18:04   #3970
panterka358
Przyczajenie

Cześć
Porzebuje opis zabiegu regulacji brwi i rzęs jak jakaś duszyczka mi zechce pomóc to będę wdzięczna
kasica358@wp.pl
panterka358 jest offline  
Stary 2010-11-22, 17:57   #3971
Tawerna
Rozeznanie

W zeszłym roku z mojej szkoły, tylko 4 dziewczyny zdały egzamin (reszta poległa na projekcie). W czerwcu i ja stanę przed tym całym egzaminem. Nie powiem, trochę się stresuję. Od stycznia, co drugą sobotę, będziemy robiły projekty w grupach. Jak na razie kupiłam sobie książkę z testami (Testy przygotowujące do egz. zaw. technik usług kosmetycznych z rozwiązaniami, Wanda Hawryłkiewicz). Przynajmniej dzięki temu wiem, co jeszcze muszę dokładnie powtórzyć.

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Cytat:
Napisane przez panterka358 Pokaż wiadomość
Cześć
Porzebuje opis zabiegu regulacji brwi
Po odtłuszczeniu brwi, przystępujemy do regulacji. Wykonujemy ją w ten sposób, że lewą ręką naciąga się skórę pod brwią, pensetę ujmuje się palcami prawej ręki, trzymając ją pod kątem ostrym do powierzchni czoła klienta. Regulację rozpoczyna się od zewnętrznego kąta oka, im szybsze ruchy i lepiej napięta skóra, tym zabieg mniej bolesny. Oczyszcza się najpierw części skóry bliższe gałki ocznej, stopniowo przechodząc do łuku brwiowego. Na końcu nadaje się odpowiedni kształt. Po zakończeniu stosuje się okłady łagodzące i ściągające (rumianek, świetlik). W przypadku mocnego zaczerwienienia i obrzęku, można naświetlić skórę lampą SOLUX z niebieskim filtrem (od 5 - 10 minut).

Edytowane przez Tawerna
Czas edycji: 2010-11-22 o 17:51
Tawerna jest offline  
Stary 2010-11-24, 14:29   #3972
kasiula346
Przyczajenie

potrzebuje ulożyć zabieg dla jonoforezy,galwanizacji oraz darsonwalizacji dla cery suchej i cery tłustej prosze pomóżcie
kasiula346 jest offline  
Stary 2010-11-24, 16:37   #3973
Askahahaha
Raczkowanie

Witam, jak tak trochę nie na temat ale mam pytanie może ktoś ma przykłady projektów ale z fryzjerstwa... bo nigdzie nie mogę znaleźć. Pozdrawiam
Askahahaha jest offline  
Stary 2010-11-26, 13:44   #3974
adawhite
Przyczajenie

Dot.: egzamin praktyczny z fryzjerstwa

Projekt realizacji prac obejmujący strzyżenie i modelowanie fryzury damskiej w kwadrat.

Informacje o klientce:
Jest młodą osobą o delikatnej urodzie i spokojnym uosobieniu.
Informacje o włosach:
Naturalne, nie farbowane, brązowe o długości 45 cm, myje włosy dwa razy w tygodniu z powodu zanieczyszczeń zewnętrznych.
Informacje o zadaniu:
Strzyżenie i modelowanie fryzury w kwadrat

Wykaz preparatów, narzędzi, przyrządów, przyborów, bielizny fryzjerskiej:

Preparaty: szampon, odzywka, pianka, lakier, preparat do dezynfekcji narzędzi fryzjerskich

Narzędzia: grzebień ze szpikulcem, grzebień z szeroko rozstawionymi zębami do rozczesywania włosów, grzebień do strzyżenia, nożyczki klasyczne

Przybory: klipsy, spryskiwacz, szczotka okrągła do modelowania

Aparatura: suszarka ręczna

Bielizna fryzjerska: peleryna foliowa jednorazowa, pelerynka długa do strzyżenia, pelerynka krótka do modelowania, ręczniki jednorazowe, fartuch dla fryzjera

Wykaz działań przebiegu zabiegów fryzjerskich:
Przywitanie klientki. Zapraszamy klientkę na stanowisko, oglądamy stan włosów i skóry oraz konsultujemy się jaki efekt chce osiągnąć, jaki rodzaj fryzury (bierzemy pod uwagę kształt twarzy i głowy, stan i gęstość włosów, ich ciężar i układ…) Przygotowujemy klientkę do zabiegu mycia głowy. Prosimy klientkę żeby zajęła miejsce przy myjni. Przygotowujemy bieliznę jednorazowa, zakładamy pelerynkę foliową i krótką pelerynkę do modelowania. Wybieramy odżywkę i szampon, który rozcieńczamy z wodą. Ustawiamy fotel w odpowiedniej wysokości i właściwości.
Mycie głowy: pochylamy głowę klientki nad umywalką. Regulujemy temperaturę wody, moczymy włosy zwracając uwagę, aby woda nie dostała się do oczu, uszu klientki. Nanosimy rozrobiony z wodą szampon, delikatnie masujemy skórę głowy zaczynając od czoła, następnie masujemy skronie, potylice i środek głowy. Masaż wykonujemy opuszkami palców ruchami kolistymi raz w prawo raz w lewo, około 5 minut. Ciepłą wodą spłukujemy szampon. W przypadku bardzo brudnej głowy, mycie powtarzamy. Na lekko wilgotne włosy nanosimy odżywkę, którą następnie spłukujemy. Wyciskamy nadmiar wody z włosów i owijamy jednorazowym ręcznikiem. Zapraszamy klientkę do zmiany miejsca przy gondoli.
Strzyżenie: Delikatnie rozczesujemy włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Rozczesywanie zaczynamy od karku, najpierw rozczesujemy końcówki, potem przechodzimy coraz wyżej. Po dokładnym rozczesaniu włosów, dzielimy włosy na 4 sekcje, prowadząc jedną linię od czoła przez środek głowy do zagłębienia potylicznego, a drugą od lewego ucha przez środek głowy do prawego ucha wydzielając w obrębie każdej sekcji cienkie separacje i przystępujemy do strzyżenia włosów. W obrębie sekcji I i II wyznaczamy separacje ukośne do przodu. Pierwszą separację – tuż nad linią porostu – sczesujemy i wyznaczamy linię konturu, stosując gradację 0° w kształcie łuku. Na środku głowy wyznaczamy pasmo pamięci. Włosy z wydzielonych separacji wyczesujemy do pasma pamięci i strzyżemy, stosując kąt 45°. W partiach bocznych wydzielamy nad uchem separację poziomą, wyznaczając ukośną linię wzorcową z lewego i prawego boku, pamiętając, aby linie te były symetryczne. Pozostałe partie włosów w obrębie sekcji III i IV dzielimy na separacje ukośne i strzyżemy w palcach po wewnętrznej stronie dłoni, stosując mały kąt projekcji 30°, pamiętając aby każda partia strzyżonych włosów była o milimetr dłuższa od poprzedniej. Dzięki temu włosy będą układać się pod spód. Po ostrzyżeniu boków wydzielamy trójkąt od szczytu głowy na szerokość czoła i tuż nad linią brwi wyznaczamy grzywkę. W partiach skroniowych grzywkę lekko zaokrąglamy. Strzyżenie kończymy, sprawdzając jakość strzyżenia i korygując ewentualne błędy. Osiągamy założony cel strzyżenie. Następnie oczyszczamy klientkę ze ścinków włosów. Włosy usuwamy z podłogi i przystępujemy do modelowania.
Modelowanie: nakładamy piankę do włosów i dzielimy włosy grzebieniem ze szpikulcem na sekcje i separacje, które mocujemy klamrami. Suszenie zaczynamy od karku, przechodząc stopniowo ku górze i na boki. Suszymy włosy na okrągłej szczotce przy użyciu suszarki ręcznej. Zaczynając od dolnych sekcji, zaczynając od nasady przesuwając w kierunku końców. Starając się dokładnie odbijać włosy od nasady oraz, żeby szczotka była w ciągłym ruchu dzięki temu wygładzamy powierzchnię włosów. Przed przejściem do suszenie następnego pasma sprawdźmy czy poprzednie zostało całkowicie wysuszone. Strumień powietrza powinien być skierowany w dół, aby zamykał łuski włosa. Końcowe ułożenie fryzury utrwalamy lakierem. Osiągamy założony wynik modelowania. Następnie pokazujemy efekt końcowy w odbiciu lustrzanym w drugim lustrze. Zdejmujemy pelerynkę do modelowania i pelerynę jednorazową. Doradzamy klientce jak powinna dbać o włosy w warunkach domowych. Pobieramy opłatę za wykonaną usługę. Żegnamy się z klientką i zapraszamy ponowie. Sprzątamy stanowisko pracy i dezynfekujemy narzędzie.
Wykaz zaleceń pielęgnacji włosów w warunkach domowych:
Należy dokładne myć włosy i skórę głowy szamponem. Po każdym umyciu nakładać odżywkę nawilżającą, która wygładza włosy, sprawia że są bardziej podatne i elastyczne i zapobiega ich płowieniu włosów. Aby nawilżyć włosy, można stosować również środki pielęgnujące zawierające płynne jedwabie. Do modelowania używać pianki unoszącą włosy od nasady. W celu utrwalenia fryzury używamy lakier.

znalazłam tylko taki projekt

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

wpisz w googlach projekt realizacji prac z fryzjerstwa i powinno ci wyskoczyć

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

ZADANIE EGZAMINACYJNE
Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się kobieta w wieku 30 lat na zabieg pielęgnacyjny okolic oczu i upiększający ich oprawę (brwi i rzęsy). Klientka ma jasą karnację i blond włosy. Od 3 tygodni ma dolegliwości: ciemne obwódki pod oczami, lekki obrzęk powieki dolnej i swędzenie skóry w okół oczu. Klientka jest krótkowidzem, codziennie korzysta z komputera i pracuje do późnych godzin wieczornych.
Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego okolic oczu i zabiegu upiększającego oprawę oczu klientki. Opracuj zalecenia do pielęgnacji oczu i skóry wokół oczu dla klientki w waeunkach domowych.

Projekt realizacji prac powinien zawierać w swej strukturze:
1. Tytuł pracy egzaminacyjnej
2. Założenia – informacje o charakterze danych niezbędnych do opracowania projektu realizacj prac.
3. Diagnozę stanu skóry klientki.
4. Wykaz przeciwwskazań do zaplanowanego zabiegu pielęgnacyjnego i upiększającego.
5. Wykaz środków i preparatów kosmetycznych niezbędnych do wykonania zadania.
6. Wykaz sprzętu i aparatury niezbędnej do wykonania zabiegów.
7. Wykaz narzędzi i przyborów niezbędnych do wykonania zabiegów.
8. Opis zzabiegów: pielęgnacyjnego i upiększającego oprawę oczu obejmujący:
- opis wykonania poszczególnych czynności zabiegów z zachowaniem wymaganej kolejności, czasu trwania każdego etapu zabiegu, działania uzytych preparatów oraz zasad BHP.
9. Zalecenia dla klientki do pielęgnacji oczu i skóry wokół oczu w warunkach domowych z propozycją preparatów kosmetycznych do stosowania.

Do wykonania zadania wykorzystaj załączniki. Czas na wykonanie zadania 240 minut.

ZAŁĄCZNIK 1
Wykaz środków i preparatów kosmetycznych.
- preparat do demkaijażu
- żel do demakijażu oczu
- mleczko kosmetyczne
- tonik łagodzący
- maska odżywcza
- maska algowa
- maska kolagenowa w płacie
- maska liftingująca
- maska na okolice oczu
- serum na okolice oczu
- płaty kolagenowe na okolice oczu
- żel pod oczy
- krem pod oczy
- krem nawilżający
- henna w proszku (czarna, brąz)
- henna w kremie (czarna, brąz, grafit)
- wazelina
- 3% woda utleniona
- sól fizjologiczna
- spirytus salicylowy
- środek do dezynfekcji rąk
- środek do dezynfekcji powierzchni
- środek do dezynfekcji narzędzi
- zioła w formie fix do sporządzania naparów

ZAŁĄCZNIK 2
Wykaz sprzętu i aparatury
- lampa bezcieniowa z lupą
- lampa Wooda
- galwan
- urządzenie do sterylizacji
- relaksujące okulary żelowe
- zegar
- lodówka
- czajnik

ZAŁĄCZNIK 3
Wykaz narzędzi i przyborów
- miska nerkowata
- kieliszek do henny
- szpatułki i patyczki do henny
- pęseta
- rękawiczki jednorazowe
- płatki kosmetyczne, chusteczki higieniczne, patyczki higieniczne, wata
- miseczki, szpatułki, ręczniki, opaski, czepki, kapcie jednorazowe, pokrowiec na fotel.

czy ktoś ma ten projekt?
adawhite jest offline  
Stary 2010-11-28, 11:46   #3975
panterka358
Przyczajenie

No właśnie sama opracowuję te temat Mam nadzieję, że wyjdzie dobrze
panterka358 jest offline  
Stary 2010-11-28, 15:09   #3976
panterka358
Przyczajenie

Dziewczynki mam pytanie:
jezeli mam w projekcie opisac zabieg wykonania henny brwi i rzęs oraz regulacje łuku brwiowego oraz nałożyc na okolice oczu serum liftingujace to najpierw wykonuje hennę z regulacja i potem serum czy jakos inaczej??
panterka358 jest offline  
Stary 2010-12-01, 11:18   #3977
izus89
Przyczajenie

Witam! Jestem tu nowa i chciałabym prosić Was o pomoc.... Potrzebuję metodykę zabiegu cery atroficznej...
izus89 jest offline  
Stary 2010-12-01, 17:19   #3978
izunia233
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez izus89 Pokaż wiadomość
Witam! Jestem tu nowa i chciałabym prosić Was o pomoc.... Potrzebuję metodykę zabiegu cery atroficznej...
Metodyka zależy od tego jaki dokładnie chcesz wykonać zabieg.
Tutaj masz zalecenia pielęgnacyjne co do cery atroficznej:
1. demakijaż twarzy mleczkiem kosmetycznym
2. tonizowanie skóry twarzy
3. aplikowanie kremów regeneracyjno- odżywczych na twarz, żelu pod oczy i kremów do pielęgnacji skóry szyi i dekoltu
4. w okresie letnim konieczność aplikowania kremów i kosmetyków do makijażu zawierających blokery przeciwsłoneczne

Zakazy pielęgnacyjne
1. mycie skóry wodą z mydłem
2. korzystanie z kąpieli słonecznych i solarium
3. palenie papierosów
4. stres
izunia233 jest offline  
Stary 2010-12-01, 20:32   #3979
izus89
Przyczajenie

Dziękuję bardzo ale zalecenia mam. A zabieg obojętnie jaki byleby był dla cery atroficznej... Myślałam o mezoterapii... Ale nie umiem sobie tego wszystkiego poukładać... Pomożecie??? Plis
izus89 jest offline  
Stary 2010-12-03, 09:57   #3980
Martiika
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Edzia19 Pokaż wiadomość
Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się klientka na zabieg pielęgnacyjny twarzy szyi i dekoltu. Klientka ma 45 lat, skórę mieszaną, skłonną do podrażnień, wiotka, szarą, z widocznymi bruzdami i zmarszczkami. Klientka pali papierosy, korzysta z solarium, dużo pracuje przy komputerze. Skóra nie jest zmieniona chorobowo. Chce uzyskać poprawę jędrności, spłycenia zmarszczek skóry twarzy, szyi i dekoltu.
Opracuj projekt realizacji prac związanych z przeprowadzeniem zabiegu pielęgnacyjnego twarzy, szyi i dekoltu. Opracuj zalecenia do pielegnacji twarzy dla klientki w warunkach domowych.
Prosze o pomoc w tym projekcie!!
Witam i ja poterzebuje tego wlasnie zadania,ktos ma?

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Prosze o pomoc w tym projekcie
martiika9@wp.pl
Martiika jest offline  
Stary 2010-12-03, 11:48   #3981
inverso
Wtajemniczenie

Kochane, pomyślcie same trochę nad tymi projektami, bo na egzaminie nie będzie nikogo kto będzie mógł Nam pomóc w jego napisaniu ... Pisanie projektów nie jest takie trudne i straszne jakby się mogło wydawać!
inverso jest offline  
Stary 2010-12-03, 20:11   #3982
Lady_Shady_
Przyczajenie

Hej Kobitki .!
Mam do napisania projekt i nie wiem jak go zacząć.. Może byście pomogły .?
Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się nastolatka na zabieg leczniczo-pielęgnacyjny skóry. Skórę ma świecącą z licznymi zaskórnikami i grudkami. Nastolatka w okresie letnim intenstywnie opalała się. Opracuj projekt realizacji prac zabiegu leczniczo-pielęgnacyjnego u nastolatki.
Lady_Shady_ jest offline  
Stary 2010-12-03, 22:01   #3983
bajeczka000
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Kochane, pomyślcie same trochę nad tymi projektami, bo na egzaminie nie będzie nikogo kto będzie mógł Nam pomóc w jego napisaniu ... Pisanie projektów nie jest takie trudne i straszne jakby się mogło wydawać!
Zgadzam się! Jeszcze się nikt niczego nie nauczył robiąc kopiuj/wklej a na egzaminie piszemy projekt same. Musimy ćwiczyć i już

Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu

bajeczka000 jest offline  
Stary 2010-12-04, 11:38   #3984
anula1990sara
Raczkowanie

Hey mam prośbę chce pogadać z jakaś dziewczyna juz po egzaminie bo mam do napisania projekt ale sadze ze pani nas wkręca czyli ze jest przeciwwskazanie do wykonania tego zabiegu Nie chce pomocy w napisaniu bo w tym sobie poradzę tylko o rade jak ktoś może mi podać swojego maila czy na forum ale na prywatnych wiadomościach prosze o kontakt z gory dzieki
anula1990sara jest offline  
Stary 2010-12-04, 11:48   #3985
Lady_Shady_
Przyczajenie

Ja wcale nie proszę o napisanie całego projektu, bo z tym sobie poradze tylko zastanawiam się jaki to jest rodzaj cery.
Lady_Shady_ jest offline  
Stary 2010-12-05, 09:57   #3986
ikos
Przyczajenie

Ad.1.
Projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego stóp wraz z tradycyjnym pomalowaniem paznokci.
Ad.2.
Założenia:
§ kobieta,
§ skóra stóp jest nadmiernie sucha, szorstka, pogrubiała, lekko łuszcząca się,
§ klientka skarży się na skłonność do pękania pięt,
§ płytki paznokciowe są kruche, łamliwe bez zmienionego koloru.
Zakres prac:
§ wykonanie zabiegu pielęgnacyjnego stóp wraz z pomalowaniem paznokci z uwzględnieniem stanu stóp i płytki paznokciowej.
Miejsce pracy:
§ gabinet kosmetyczny.
Ad.3.
Wykaz zabiegów:
§ zabiegi złuszczające,
§ zabiegi regenerujące,
§ zabiegi odżywcze,
§ zabiegi nawilżające,
§ zabiegi z parafiny,
§ masaż stóp,
§ refleksoterapia stóp,
§ kąpiele wodne z dodatkiem np. soli morskiej i suszonych płatków róż.
Ad.4.
Wskazania:
§ skóra stóp jest nadmiernie sucha, szorstka, łuszczy się, zrogowaciały naskórek, pięty są popękane,
§ płytki paznokciowe są kruche, łamliwe.
Przeciwwskazania:
§ drożdżyce,
§ grzybice,
§ stany zapalne, ropne, alergiczne,
§ świeże blizny,
§ pęknięcia naskórka między palcami,
§ niezagojone rany,
§ brodawki,
§ cukrzyca,
§ egzema,
§ nietypowość płytki paznokciowej.
Brak przeciwwskazań u klientki do wykonania zabiegu pielęgnacyjnego stóp.
Ad.5.
Wykaz zabiegów, które można wykonać klientce:
· kąpiel stóp,
· masaż stóp,
· gimnastyka stóp,
· kąpiel parafinowa,
· pedicure klasyczny, francuski, biologiczny,
· pedicure z użyciem frezarki,
· zabiegi złuszczające,
· zakładanie klamer korygujących na wrastające paznokcie,
· zabiegi zdobnicze,
· zabiegi odżywcze,
· zabiegi regeneracyjne.
Ad.6.
Wykaz środków i preparatów kosmetycznych:
· zmywacz do paznokci,
· lakiery – różna kolorystyka,
· lakier podkładowy,
· krem nawilżający do stóp,
· maska regenerująca,
· peeling mechaniczny,
· preparat zmiękczający do skórek,
· odżywka do paznokci,
· mydło w płynie,
· płatki kosmetyczne,
· folia spożywcza,
· preparat do dezynfekcji skóry,
· preparat do dezynfekcji narzędzi,
· preparat do dezynfekcji powierzchni,
· prześcieradło,
· ręczniki frotte.
Wykaz sprzętu, narzędzi i aparatury:
· nożyczki do paznokci,
· cążki do skórek,
· kopytko/patyczek do skórek,
· pilniczek,
· ostrze Omega,
· miska do pedicure,
· frezarka,
· separatory,
· fotel kosmetyczny,
· taboret kosmetyczny,
· stolik kosmetyczny,
· wanna do dezynfekcji,
· pojemnik na skażone odpady.
Przygotowanie stanowiska pracy:
· dezynfekcja i sterylizacja przyborów i sprzętu niezbędnego do wykonania zabiegu,
· przygotowanie fotela kosmetycznego – przykrycie fotele prześcieradłem oraz przykrycie podnóżka ręcznikiem,
· przygotowanie taboretu dla kosmetyczki,
· przygotowanie miski do kąpieli wodnej stóp,
· przygotowanie stolika (dezynfekcja, przykrycie ręcznikiem jednorazowym), na którym będą stały: przybory, narzędzia, preparaty kosmetyczne, sprzęt potrzebne do wykonania zabiegu i ułożenie ich na nim.
Realizacja zabiegu:
· przywitanie klientki,
· przeprowadzenie wywiadu kosmetycznego,
· umycie rąk, dezynfekcja i nałożenie rękawiczek jednorazowych,
· dezynfekcja stóp,
· diagnoza,
· zmycie lakieru płatkiem kosmetycznym nasączonym w zmywaczu do paznokci,
· moczenie stóp w wodzie z dodatkiem środków zmiękczających ok. 15-20 min.,
· osuszenie stóp ręcznikiem,
· nałożenie preparatu zmiękczającego skórki,
· usunięcie zgrubiałego naskórka za pomocą ostrza Omega,
· skrócenie i opiłowanie paznokci na prosto,
· odsunięcie skórek przy pomocy kopytka/patyczka do skórek,
· wycięcie skórek cążkami,
· następnie włączyć frezarkę i za jej pomocą usunąć zrogowaciały naskórek,
· nałożenie peelingu i wykonanie delikatnego masażu stóp celem wygładzenia skóry,
· spłukanie peelingu w misce z wodą,
· osuszenie stóp ręcznikiem – tak przygotowana stopa jest gotowa do przyjęcia preparatów pielęgnacyjnych,
· nałożenie maski regeneracyjnej,
· owinięcie stóp folią spożywczą,
· owinięcie stóp ręcznikiem frotte,
· po ok. 20min. usunięcie maski,
· nałożyć odżywkę na paznokcie,
· wmasować krem odżywczy lub nawilżający do stóp wykonując masaż,
· założyć separatory,
· odtłuścić płytkę paznokcia,
· pomalować lakierem podkładowym,
· pomalować dwie cienkie warstwy lakieru (kolor wybrany przez klientkę),
· po wyschnięciu lakieru usunąć separatory,
· przekazać klientce zalecenia domowe,
· podziękowanie klientce za zabieg i ocena efektów końcowych.
Ad.7.
Czynności końcowe:
· uporządkowanie stanowiska pracy: wytrzeć preparaty i odłożyć na miejsce, ściągnąć prześcieradło, ręcznik i umieścić w pojemniku na brudną bieliznę, zdezynfekować narzędzia i powierzchnie odpowiednimi preparatami, materiały higieniczne umieszczam w pojemniku na odpady, sterylizacja narzędzi, wietrzenie gabinetu.
Ad.8.
Zalecenia do pielęgnacji stóp w warunkach domowych:
· moczenie stóp w kąpieli zmiękczającej z dodatkiem mieszanek ziołowych, krochmalu i siemienia lnianego,
· smarowanie maściami i kremami z zawartością witaminy A,
· pęknięcia dezynfekować i smarować maścią tranową,
· przy codziennej pielęgnacji przecieranie pięt pumeksem,
· kąpiele naprzemienne w zimnej i ciepłej wodzie poprawią ukrwienie stóp,
· wykonywać masaże stóp,
· wykonywać gimnastykę stóp,
· regularnie obcinać paznokcie na prosto, zapobiegnie to wrastaniu paznokci,
· dokładnie wycierać stopy a zwłaszcza między palcami,
· chodzić w wygodnych butach,
· stosować preparaty złuszczające do stóp,
· raz w tygodniu stosować maskę regenerującą,
· stosować kremy z kompleksem regenerująco – odżywczym na noc.
Preparaty kosmetyczne i pielęgnacyjne do stóp:
· maska algowa do stóp nawilżając regenerująca BIELENDA z mocznikiem, kwasem salicylowym, ekstrakt z limonki,
· sól do kąpieli stóp FLOSLEK zawiera wapń, magnez, olejek cynamonowy,
· krem na pękające stopy FARMONA z miodem i woskiem pszczelim, alantoiną, melisą lekarską,
· odżywka do paznokci AVON z keratyną, wapniem, kompleks z witamin A, E i F,
· peeling do stóp FARMONA z drobinkami pumeksu, kwasy AHA, hibiskus.
ikos jest offline  
Stary 2010-12-05, 16:33   #3987
inverso
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lady_Shady_ Pokaż wiadomość
Hej Kobitki .!
Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się nastolatka na zabieg leczniczo-pielęgnacyjny skóry. Skórę ma świecącą z licznymi zaskórnikami i grudkami. Nastolatka w okresie letnim intenstywnie opalała się. Opracuj projekt realizacji prac zabiegu leczniczo-pielęgnacyjnego u nastolatki.
Cytat:
Ja wcale nie proszę o napisanie całego projektu, bo z tym sobie poradze tylko zastanawiam się jaki to jest rodzaj cery.
Kochana, a znasz rodzaje cery i czym się dokładnie charakteryzują? Bo od razu widzę, iż ta nastolatka ma cerę trądzikową ... A najlepszym zabiegiem byłby zabieg normalizujący oraz delikatnie złuszczający naskórek po lecie.
inverso jest offline  
Stary 2010-12-05, 18:21   #3988
inverso
Wtajemniczenie

w załącznikach klucz do oczyszczania twarzy.

PS. Jeśli macie jakieś ciekawe i sprawdzone notatki to wrzucajcie ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (160,8 KB, 150 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (142,8 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (184,1 KB, 86 załadowań)
inverso jest offline  
Stary 2010-12-05, 18:51   #3989
Gringoo
Rozeznanie

GG do Gringoo

Cytat:
Hej Kobitki .!
Cytat:
rozpoznanie typu cery naszych klientek to podstawa..
jak można pracować w tym zawodzie nie znając takich rzeczy?

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Kochana, a znasz rodzaje cery i czym się dokładnie charakteryzują? Bo od razu widzę, iż ta nastolatka ma cerę trądzikową ... A najlepszym zabiegiem byłby zabieg normalizujący oraz delikatnie złuszczający naskórek po lecie.
niekoniecznie musi być to cera trądzikowa, a na pewno jest to cera tłusta

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu

Z zawodu kosmetyczka, masażystka.
Doradca Forever Living Products, Bandi.
Gringoo jest offline  
Stary 2010-12-08, 14:48   #3990
Pynka1989
Przyczajenie

Mam ogromną prośbę mam do napisania projekt i potrzebuje małej pomocy bo nie mogę dojść co to za choroba. Projekt wygląda tak: Kobieta 32 lata, skóra tłusta w strefie T nadmierne łuszczenie, zaczerwienie i krostki przypominające zapalenie mieszków włosowych w okolicy brody, nosa i ust.
Pynka1989 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
egzamin

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości