egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-01-22, 07:14   #4231
kanzaki26
Raczkowanie

Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hejus , ja mam dzisiaj egzamin z zajec praktycznych ustny , no ciekawa jestem jak mi pojdzie, wiec sumujac w tym połroczu miałam tak: peeling kawitacyjny , glowica cieplo - zimno , glinki , cellulit i rozstepy - całkiem niewiele patrzac na to,ze zaraz IV semestr i egzamin koncowy. W sumie nawet sie nie wkuwalam tylk czytalam i weszlo do glowy, n ie chcialam wkuwac,bo potem nic nie pamietam, lepiej chyba sie uczyc ze zrozumieniem co nie?

Ale mam cykora, bo zaliczam jeszcze zabieg na twarz z masazem
Stary 2011-01-22, 09:37   #4232
izapus
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

a u nas w tym semestrze było od początku : manicure, pedicure,depilacja, zabieg na twarz i makijaż, a od ;początku szkoły było tak: henna, demakijaż, masaż twarzy, masaż pleców, masaż dłoni, maski kosmetyczne, manicure , pedicure, depilacja, pielęgnacja twarzy i makijaż
a jaką specjalizacje będziecie wybierać???
izapus jest offline  
Stary 2011-01-22, 09:43   #4233
Mordsith
Wtajemniczenie

violetta ksobiak, gdzie słyszałaś że po mikro nie można robić maski termicznej, bo ja nigdzie nie mogę znaleść takiej informacji... a swoją drogą, to ni ebyłoby takie złe, bo ja nie zrobiłam mikro w zabiegu..

Dziewczyny nie wiecie kiedy pojawi się przykładowy projekt, żeby porównać sobie z wzorcem swoją pracę na etapie praktycznym??

Edytowane przez Mordsith
Czas edycji: 2011-01-22 o 13:48
Mordsith jest offline  
Stary 2011-01-22, 18:05   #4234
inverso
Wtajemniczenie

Kojarzycie, jaki był temat projektu rok temu w styczniu?

PS. Przykładowe rozwiązania nie pojawiają się zbyt szybko, trzeba być cierpliwym i czekać na wyniki
inverso jest offline  
Stary 2011-01-22, 20:26   #4235
ewela_pa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Kojarzycie, jaki był temat projektu rok temu w styczniu?

PS. Przykładowe rozwiązania nie pojawiają się zbyt szybko, trzeba być cierpliwym i czekać na wyniki
W styczniu w tamtym roku był ten powtórkowy makijaż
ewela_pa jest offline  
Stary 2011-01-23, 12:37   #4236
Mordsith
Wtajemniczenie

Dziewczyny piszcie jeszcze jaką kolejność zabiegu wykonałyście na egzaminie praktycznym w tym roku?
Mordsith jest offline  
Stary 2011-01-23, 19:39   #4237
kanzaki26
Raczkowanie

hej dziewczyny,a kiedy bedziecie znały wyniki egzaminu teraz co pisałyscie?

Ja wlasnie wrocilam z kursu wizażu - było nawet niezle,ale mnie oczy pieka masakra.
Stary 2011-01-23, 20:07   #4238
izapus
Raczkowanie

napisz coś więcej o tym szkoleniu, warto było? czy to jakiejś konkretnej marki kosmetyki czy osoba prywatna uczy?
izapus jest offline  
Stary 2011-01-23, 20:08   #4239
Tawerna
Rozeznanie

I jak wrażenia po kursie? Ja również się zastanawiam nad takim rozwiązaniem, zawsze to jakiś dodatkowy papierek ... Tylko niestety na razie nie mam na to kasy.
Tawerna jest offline  
Stary 2011-01-23, 21:27   #4240
violetta ksobiak
Przyczajenie

Jak z ta mikro,czy na pewno nie można robić maski termicznej po mikro?Nasza pani kosmetolog powiedziała,że nie można!!!Może ktoś wie więcej na ten temat bo dużo dziewczyn na egzaminie zrobiło mikro a potem maska termomodelująca,pomocy
violetta ksobiak jest offline  
Stary 2011-01-24, 08:55   #4241
kanzaki26
Raczkowanie

hej, wiec my bylysmy na podstawowym - wam radze isc na zaawansowany ,poniewaz babeczka pokazala nam tylko makijarz dzienny , wieczorowy, namowilysmy ja na brokaty, cykorie,bo tak to by nam chyba tego nawet nie pokazala. Ja akurat lubie kombinowac z cieniami,wiec nie milam z tym trudnosci,ale jak sie nie malujecie wiecie w kolorowych cieniach to warto isc na ten kurs .Pokazala pare fajnych trikow,co sie przyda przyszlosci.

Teraz w marcu idziemy na tipsy,akryl ,zel, ozdabianie za 580zl w promocji . I jeszcze na rzesy 1:1 za 290zl plus pakiet startowy - taka fajna oferta promocyjna dla szkół, wiec sie oplaca.

Ja bardzo bym chciala isc na mikrodermabrazję ,bo to sie przyda co nie.

Aaaa egzamin zdalam na 4 . W sumie jak dla mnie to moze byci 2,bo te oceny to i tak nie maja nic do dyplomu.
Stary 2011-01-24, 10:52   #4242
inverso
Wtajemniczenie

Miałam wczoraj ostatnie zajęcia w III semestrze, i kilka egzaminów ... A w indeksie same 5 i 4 Niestety miesięczna przerwa semestralna od zajęć ... :/

Opiekunka salonu powiedziała że już mogę pracować w gabinecie kosmetycznym, bo dużo rzeczy potrafię robić i sprawnie mi to idzie, więc chyba pomyślę o tym.
inverso jest offline  
Stary 2011-01-24, 13:02   #4243
ellish
Zakorzenienie

Cytat:

Opiekunka salonu powiedziała że już mogę pracować w gabinecie kosmetycznym, bo dużo rzeczy potrafię robić i sprawnie mi to idzie, więc chyba pomyślę o tym.
a przyjmie Cie ktos, skoro nie masz skończonej szkoły? Jeśli tak, to super sprawa

mam pytanie, egzamin praktyczny to jest również pisemny? (chodzi mi juz o egzamin koncowy-zawodowy).
ellish jest teraz online  
Stary 2011-01-24, 13:18   #4244
inverso
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
a przyjmie Cie ktos, skoro nie masz skończonej szkoły? Jeśli tak, to super sprawa

mam pytanie, egzamin praktyczny to jest również pisemny? (chodzi mi juz o egzamin koncowy-zawodowy).

Tak, przyjmą mnie bez skończonej szkoły ... bo nie ma jeszcze takiego punktu w ustawie, który by mówił że trzeba mieć tytuł technika usług kosmetycznych by pracować jako kosmetyczka. Wystarczą umiejętności i znajomości ... oraz chęć zdobywania wiedzy.

Tak egzamin zawodowy składa się z 2 etapów:
- pisemny w formie testu (pytania ze wszystkiego oraz z przedsiębiorczości) ;
- praktyczny (pisemny) - opisujesz projekt realizacji prac związany z jakimś zabiegiem - i to jest zawsze niespodzianka co będzie na praktycznym.
inverso jest offline  
Stary 2011-01-24, 13:27   #4245
ellish
Zakorzenienie

Cytat:
Tak, przyjmą mnie bez skończonej szkoły ... bo nie ma jeszcze takiego punktu w ustawie, który by mówił że trzeba mieć tytuł technika usług kosmetycznych by pracować jako kosmetyczka. Wystarczą umiejętności i znajomości ... oraz chęć zdobywania wiedzy.

Tak egzamin zawodowy składa się z 2 etapów:
- pisemny w formie testu (pytania ze wszystkiego oraz z przedsiębiorczości) ;
- praktyczny (pisemny) - opisujesz projekt realizacji prac związany z jakimś zabiegiem - i to jest zawsze niespodzianka co będzie na praktycznym.

super masz. Ja własnie zdałam na 3 semestr, ale kiepsko z moja wiedzą. Tzn chodzi o praktyke. Mamy beznadziejna nauczycielkę, ktorej nie zależy aby nas czegokolwiek nauczyć. Uważa, ze każdy kto chodzi do studium, to przyszedł po papierek i ona się nie będzie wysilac, aby uczyć na siłe. Ehh...na nic rozmowy z nią, proszenie...
Zazdroszczę Ci

I mam problem...chciałabym juz powoli sie uczyc do egzaminu koncowego...jak sie uczyc? naprawde pomaga rozwiazywanie testów z poprzednich lat? moze poleciłabys jakies ksiazki itp?

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2011-01-24 o 13:34
ellish jest teraz online  
Stary 2011-01-24, 13:40   #4246
inverso
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
super masz. Ja własnie zdałam na 3 semestr, ale kiepsko z moja wiedzą. Tzn chodzi o praktyke. Mamy beznadziejna nauczycielkę, ktorej nie zależy aby nas czegokolwiek nauczyć. Uważa, ze każdy kto chodzi to studium, to przyszedł po papierek i ona się nie będzie wysilac, aby uczyć na siłe. Ehh...na nic rozmowy z nią, proszenie...
Zazdroszczę Ci

I mam problem...chciałabym juz powoli sie uczyc do egzaminu koncowego...jak sie uczyc? naprawde pomaga rozwiazywanie testów z poprzednich lat? moze poleciłabys jakies ksiazki itp?

No wiesz, I rok dla mnie też nie był taki piękny, bo miałam niby dobrą panią mgr kosmetolog na salonie, ale potrafiła tylko opowiadać a robić i pokazywać, to już nie. Przez cały 1 semestr robiłyśmy tylko masaż twarzy (o zgrozo, z kartki) i manicure, pokazała tylko oczyszczanie manualne i kawitacje. I tyle po I semestrze.

Warto rozwiązywać testy z poprzednich lat, oraz samemu się dokształcać i być chętnym do nauki. Polecam mojego chomiczka - www.chomik uj.pl/inverso88 - znajdziesz w nim pełno przydatnych notatek, ebooków, i testy z poprzednich lat.

Książek, które mogłabym polecić jest długą listą

PS. Męcz opiekunkę salonu o wytłumaczenie na czym polega egzamin praktyczny, jak należy go pisać by zdać. Dwa semestry, to jest za mało by się ogarnąć prawidłowe pisanie projektu.
inverso jest offline  
Stary 2011-01-24, 13:46   #4247
Basia8212
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez violetta ksobiak Pokaż wiadomość
Jak z ta mikro,czy na pewno nie można robić maski termicznej po mikro?Nasza pani kosmetolog powiedziała,że nie można!!!Może ktoś wie więcej na ten temat bo dużo dziewczyn na egzaminie zrobiło mikro a potem maska termomodelująca,pomocy
Uważam, że mikrodermabrazja jest zabiegiem, po którym skóra potrzebuje wyciszenia i złagodzenia, skóra pod wpływem ścierania tarczami diamentowymi robi się czerwona, jest bardzo podrażniona, przecież dosyć głęboko złuszczamy naskórek, więc po zabiegu głowica na zimno lub lampa solux z filtrem niebieskim i maska łagodzaca najlepiej taka, aby nie trzeba było jej potem zmywać, aby niepotrzebnie dodatkowo nie podrażniać skóry, tak na logikę, maska termiczna mocno rozgrzeje skórę, ona potem stopniowo się wychładza, ale napewno nie po mikro ją dawać, ja w tym zabiegu zastosowałabym peeling kawitacyjny, masaż ręczny skupiający się na ruchach ugniatania i modelowania, nawet spróbowałabym dać D'Arsonwala jako masaż drażniacy i pobudzający fibroblasty do odnowy, ampułke plus sonoforeze i dopiero tą maskę termomodelującą.To tylko moje zdanie....
Stary 2011-01-24, 18:23   #4248
inverso
Wtajemniczenie

Dla Warszawianek: http://cosmetology.edu.pl/www/index....d=54&Itemid=93

pod tym linkiem możecie się rejestrować na darmowe szkolenia wybrane przez Was, tam są podane terminy szkoleń itp
inverso jest offline  
Stary 2011-01-24, 20:21   #4249
izapus
Raczkowanie

ale mi się marzy takie szkolenie z podologii i aparatura kosmetyczna planuję się tam wybrać tylko pewnie w czerwcu po egzaminach daleko mam do Warszawy a u nas w okolicy nic takiego nie robią a szkoda
izapus jest offline  
Stary 2011-01-24, 20:56   #4250
Tawerna
Rozeznanie

Bardzo fajne te szkolenia, tylko szkoda, że takie rozłożyste w czasie. Fajnie byłoby, gdyby były przeprowadzane np. w ciągu dwóch tygodni. Ale myślę, że po egzaminie chętnie się przejadę, bo na szczęście mam się gdzie zatrzymać. A wiecie może, kiedy mniej więcej należy się zapisywać?
Tawerna jest offline  
Stary 2011-01-24, 22:21   #4251
izapus
Raczkowanie

tam jest do wysłania formularz, który nalezy wypełnić i przesłać na podany mail, też bym wolała ,żeby było npcały dzień i trwało 2 tyg bo tak to będę musiała dojeżdżać ponad 200km, bo nocować nie mam gdzie no i nie bardzo jesli zajęcia w poniedziałek i środę hmm, szkoda że w okolicach łodzi takich niema
izapus jest offline  
Stary 2011-01-25, 09:31   #4252
inverso
Wtajemniczenie

Tawerna, mi się wydaje że możesz napisać do nich we wiadomości jaki termin szkolenia by Cię interesował.

Izapus, jesteś pewna? A żadnych szkoleń finansowanych z UE nie ma w Łodzi? Hmm, a do jakiej szkoły chodzisz bo nie pamiętam.
inverso jest offline  
Stary 2011-01-25, 12:39   #4253
izapus
Raczkowanie

ja mieszkam w Bełchatowie, tutaj niestety żadnych kursów kosmetycznych nie ma , w okolicy szukałąm i też nic z tego, a do szkoły chodzę do Żaka, niestety zachwycona nie jestem
izapus jest offline  
Stary 2011-01-25, 15:22   #4254
Gringoo
Rozeznanie

GG do Gringoo

Hej dziewczyny, nie wypowiadam się na tym wątku ale stale go odwiedzam i czytam o czym piszecie odnośnie kosmetyki
Zaczynam w szkole dopiero 2 semestr, ale już się zaczęłam uczyć wszystkiego na bieżąco i mogę przyznać, że Wasze prace i notatki bardzo mi ułatwiają zrozumienie niektórych zagadnień kosmetycznych

Chciałam zapytać czy któraś z Was kiedykolwiek brała udział w targach kosmetycznych organizowanych przez np. Wystawców Kosmetyki Profesjonalnej?
Chciałam tam pojechać bo mają fajne tematy tej wiosny tylko nie wiem czy jest sens tak bez kasy i bez żadnych z góry ustalonych zakupów tam wyruszać, aby tylko popatrzeć

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu

Z zawodu kosmetyczka, masażystka.
Doradca Forever Living Products, Bandi.
Gringoo jest offline  
Stary 2011-01-25, 16:16   #4255
izapus
Raczkowanie

moim zdaniem zawsze jest sens, poznasz nowości , są różne pokazy i wykłady, zawsze wychodzisz z takich pokazów bogarsza w wiedzę i chęci do dalszej nauki
izapus jest offline  
Stary 2011-01-25, 21:16   #4256
inverso
Wtajemniczenie

Gringoo, pewnie że warto jeździć na takie szkolenia. Ja się wybieram z koleżanką na targi w lutym do Warszawy
inverso jest offline  
Stary 2011-01-25, 22:23   #4257
Gringoo
Rozeznanie

GG do Gringoo

Cytat:
Gringoo, pewnie że warto jeździć na takie szkolenia. Ja się wybieram z koleżanką na targi w lutym do Warszawy
No to super, szkoda że tak daleko mieszkacie bo bym się z Wami wybrała
A może jest ktoś chętny z okolic Lublina na wspólny wyjazd?

Gringoo jest offline  
Stary 2011-01-26, 16:06   #4258
Młódka
Raczkowanie

Gringo -ja jestem z Lublina
jeszcze nie wiem jakie bedę miala możliwości czasowe, ale polecam się na przyszłość
Napisz gdzie chodziłaś do szkoły-może chodziłyśmy do tej samej
Młódka jest offline  
Stary 2011-01-26, 16:08   #4259
Gringoo
Rozeznanie

GG do Gringoo

Cytat:
Napisane przez Młódka Pokaż wiadomość
Gringo -ja jestem z Lublina
jeszcze nie wiem jakie bedę miala możliwości czasowe, ale polecam się na przyszłość
Napisz gdzie chodziłaś do szkoły-może chodziłyśmy do tej samej
Hej Lublinianko
Ja chodzę do MSZ w Lublinie, teraz zaczynam II sem.
Kurcze kuszą mnie te targi, może sama się wybiorę

Gringoo jest offline  
Stary 2011-01-26, 22:49   #4260
Młódka
Raczkowanie

Dziewczyny, potrzebuję waszej porady. wybieram się jutro kolo południa do sauny i zastanawiam sie jaką maseczkę mozna nalozyc na twarz

Nie znam żadnych produktów tego typu - mam cerę mieszaną, zanieczyszczoną i odwodniona na dodatek a poza tym z utratą jędrności, bo schudłam 15 kg i odbiło się to niestety

Poradżcie mi cos błagam - co bylo by dobre?? może jakas glinka? nie mam pojęcia co wziac-pomocy
Młódka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
egzamin

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości