egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 172 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-06-13, 22:54   #5131
Infinity5
Raczkowanie

Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez MADRIAN Pokaż wiadomość
wlasnie ze prady moga byc pani pow ze galwanizacji nie bylo.... tylko ze nie wiem jak jej uzyc i kiedy jak moze jeszcze napisze ale w jakiej kolejnosc skoro przed nia nie nalezy uzyc zadnych prepatatow wszystko jest takie skaplikowane
przeczytaj to co napisałam o Galwanie, na pewno Ci pomoże
Infinity5 jest offline  
Stary 2011-06-13, 22:58   #5132
MADRIAN
Raczkowanie

a kiedy uzyc anode a kiedy katode... anoda na naczynka a katoda na poprawienie napiecia miesni tak?

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

moga byc prady bo dzieki nim glebiej "wbijaja" sie skladniki aktywne
MADRIAN jest offline  
Stary 2011-06-13, 23:00   #5133
mags1974
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2
GG do mags1974 Send a message via Skype™ to mags1974

z ta depilacja to bylaby troche doopa. bo tak: ani zadnego za bardzo spzretu użyc no oprocz darsonwala chyba. maski zadnej niet. poza tym jak jest depilacja to trzeba klientke obracac z kazdej strony. noga tuu noga taaam itp. no i ze skladnikami troche lipa bo co tam za bardzo użyjecie?? juz bym wolała pedicure.
bo na makijażu polegne na bank
Stary 2011-06-13, 23:00   #5134
agatek003
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Infinity5 Pokaż wiadomość
PODZIAŁ GALWANIZACJI ZE WZGLĘDU NA:

1) umocowanie elektrod

Galwanizacja stabilna – obie elektrody w czasie zabiegu umocowane są na stałe
Galwanizacja labilna – jedna z elektrod w czasie zabiegu zmienia swoje położenie (elektroda wałeczkowa)

2) ułożenie elektrod w stosunku do osi długiej części ciała poddawanej galwanizacji

Galwanizacja podłużna

Galwanizacja poprzeczna

Galwanizacja skośna

3) biegunowość elektrody czynnej

Galwanizacja katodowa – elektroda czynna połączona jest z ujemnym biegunem źródła prądu stałego
Galwanizacja anodowa – elektroda czynna połączona jest z dodatnim biegunem źródła prądu stałego

Do zabiegu potrzebne są min. dwie elektrody:

1) elektroda czynna (Ecz) – za jej pomocą ma być wywołany określony skutek leczniczy, dlatego układa się ją w miejscu źródła zmian chorobowych.
2) elektroda bierna (Eb) – zamyka obwód prądu i nie wywiera wpływu terapeutycznego na tkanki).

Zazwyczaj elektroda czynna jest mniejsza od elektrody biernej.

PODKŁADY POD ELEKTRODY

Między elektrodą a skórą należy umieścić podkład z gazy, flaneli. Podkład powinien być zwilżony ciepłą wodą wodociągową co zmniejszy opór naskórka ułatwi przejście prądu przez skórę. Podkład powinien mieć grubość 2cm i powierzchnię większą od elektrody o ok. 2cm z każdej strony. Gęstość prądu ocenia się w stosunku do wielkości podkładu a nie elektrody!!!

UMOCOWANIE ELEKTROD

Na elektrody z podkładami kładzie się odpowiedniej wielkości folię, a całość mocuje paskami gumowymi, bandażami lub woreczkami z piaskiem (muszą one byś suche, nie mogą zbyt mocno lub nierównomiernie uciskać).
CZYNNIKI, OD KTÓRYCH ZALEŻY PRZEPŁYW PRĄDU MIĘDZY ELEKTRODAMI:
1) wymiary elektrod (powierzchnia Ecz)
2) wzajemne ułożenie elektrod
3) przewodnictwo elektryczne tkanek
4) odległość między elektrodami (nie mniejsza od średnicy elektrody: ok. 3-5cm)
5) sposób umocowania elektrod

DAWKĘ NATĘŻENIA PRĄDU USTALA SIĘ W ZALEŻNOŚCI OD:

1) powierzchni elektrody czynnej(rozmiar elektrod decyduje o gęstości przepływającego przez nią prądu)
2) czasu trwania zabiegu
3) rodzaju i umiejscowienia schorzenia
4) wrażliwości chorego na prąd elektryczny

DOBÓR PARAMETRÓW DO ZABIEGU

Dawki natężenia prądu wg. Konarskiej (przy grubych podkładach):

- słabe od 0,01 do 0,1 mA/cm2 powierzchni Ecz
- średnie od 0,1 do 0,3 mA/cm2 powierzchni Ecz
- mocne od 0,3 do 0,5 mA/cm2 powierzchni Ecz

Dawki natężenia prądu wg. Edela (przy cienkich podkładach):

- słaba 0,5 mA/10cm2 powierzchni Ecz, czyli 0,05 mA/cm2 powierzchni Ecz
- średnia 1,0 mA/10cm2 powierzchni Ecz, czyli 0,1 mA/cm2 powierzchni Ecz
- mocna 1,5 mA/10cm2 powierzchni Ecz, czyli 0,15 mA/cm2 powierzchni Ecz

Obecnie przyjęto, że nie należy przekraczać natężenia prądu galwanicznego wynoszącego 0,2 mA/cm2pow.Ecz

Dawkowanie subiektywne:

- dawka słaba – to największe natężenie prądu nie wywołujące jeszcze wrażeń czuciowych (tzw. dawka czuciowo podprogowa). Najpierw zwiększa się natężenie prądu do momentu uczucia delikatnego mrowienia, a następnie zmniejsza się je do momentu zaniku tych wrażeń.
(stosuje się ją w obrębie głowy, szyi oraz u pacjentów bardzo wrażliwych na działanie prądu stałego, z przeczulicą)

- dawka średnia – ustala się ją zwiększając powoli natężenie prądu do wystąpienia uczucia przyjemnego, delikatnego mrowienia.
(stosuje się ją w obrębie kończyn i tułowia)

- dawka mocnabardzo rzadko stosowana; ustala się ją zwiększając powoli natężenie prądu do wystąpienia uczucia przyjemnego, ale wyraźnego mrowienia bez pieczenia, kłucia lub bólu.

Czas zabiegu: w zależności od wskazań 10-30 min (w praktyce 15-20 min).
Częstotliwość zabiegów: codziennie lub co drugi dzień.
Ilość zabiegów w serii: 10 – 20 zabiegów (serię można powtórzyć, ale po 1-2 tygodniowej przerwie)
Co mówimy tuż przed włączeniem prądu?

„Uwaga, podkręcam prąd. Proszę powiedzieć jak poczuje Pan/Pani najmniejsze mróweczki.”

Co mówimy pacjentowi po podkręceniu prądu do odpowiedniej wartości?

„Proszę natychmiast mnie zawołać jeśli poczuje Pan/Pani kłucie, pieczenie lub ból.”

Wszelkie zmiany natężenia prądu wykonujemy płynnie i bardzo wolno !!!!!

Wskazania:

DO ANODY (A(+)Ecz):

1. nerwobóle (rwa ramienna, rwa kulszowa)
2. przewlekłe stany zapalne
3. zespoły bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kończyn i kręgosłupa
4. nadczynność tarczycy

DO KATODY(K(-)Ecz):

1. porażenia wiotkie
2. zaburzenia krążenia obwodowego
3. utrudniony zrost kostny
4. niedoczynność tarczycy

Przeciwwskazania:

1. ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich
2. wypryski, owrzodzenia
3. stany gorączkowe
4. porażenia spastyczne
5. miejscowe zaburzenia czucia
6. nowotwory łagodne i złośliwe
7. wszczepiony rozrusznik serca
8. zakrzepy
9. zakrzepowe zapalenie żył (zakrzepica)
10. metale w tkankach poddawanych zabiegowi (też endoprotezy)

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

a mi mówiono, że są, nawet zaliczałyśmy projekt z prądów.
no widzisz a ja mialam zakres materialu w informatorze i te urzadzenia byly wykluczone. rozne szkoly rozne informacje... wszystko okaze sie w trakcie egzaminu
agatek003 jest offline  
Stary 2011-06-13, 23:00   #5135
migonia
Przyczajenie

Boje sie ;( kompletnie juz nie wiem czego się spodziewać za duzo już tego ;(
migonia jest offline  
Stary 2011-06-13, 23:02   #5136
agatek003
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez migonia Pokaż wiadomość
Boje sie ;( kompletnie juz nie wiem czego się spodziewać za duzo już tego ;(
popieram...kazdy co innego mowi i ja juz glupieje ;(
agatek003 jest offline  
Stary 2011-06-13, 23:03   #5137
Infinity5
Raczkowanie

nie ma co gdybać, jedno jest pewne, na pewno nas na czymś zagną ;p
łe tam damy radę, musimy
dobranoc
Infinity5 jest offline  
Stary 2011-06-13, 23:03   #5138
mags1974
Raczkowanie

anoda zawsze uspokaja łagodzi. katoda natomiast działa pobudzająco. do cery zwiotczalej dojżałej uzyjesz katody. a zeby coś wyciszyc złagodzić np po oczyszczaniu dajesz anode.
Stary 2011-06-13, 23:04   #5139
MADRIAN
Raczkowanie

denerwuje mnie to ze trzeba trafic w ten klucz: wgl mam problem np z lampą wooda. bo u nas kazali projekty pisac tak szczegolowo teraz robie to nakladam tym a jak napiszecie np ze dezynfekujecie pierw mujecie czy sprysujecie czy moczycie w wanience bo juz nie wiem;(
MADRIAN jest offline  
Stary 2011-06-13, 23:04   #5140
agatek003
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Infinity5 Pokaż wiadomość
nie ma co gdybać, jedno jest pewne, na pewno nas na czymś zagną ;p
łe tam damy radę, musimy
dobranoc
heh na pewno milej nocki!!
agatek003 jest offline  
Stary 2011-06-13, 23:05   #5141
migonia
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez mags1974 Pokaż wiadomość
z ta depilacja to bylaby troche doopa. bo tak: ani zadnego za bardzo spzretu użyc no oprocz darsonwala chyba. maski zadnej niet. poza tym jak jest depilacja to trzeba klientke obracac z kazdej strony. noga tuu noga taaam itp. no i ze skladnikami troche lipa bo co tam za bardzo użyjecie?? juz bym wolała pedicure.
bo na makijażu polegne na bank
skladniki aktywne do depilacji:
depantenol
arnika
aloes
alantoina
rumianek
wit. B
migonia jest offline  
Stary 2011-06-13, 23:12   #5142
MADRIAN
Raczkowanie

a jak np po oczyszczaniu zrobie galwanizacje napisze ze anodową to ze wybieram polaryzacje minus czy plus

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

nooo llipa by byla

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

wgl ciekawe jaka depilacja czy rolka czy moze szpatujka albo wost twardy albo za pomoca fizeliny

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

a jak beda np wymienione 3 maski np. maska przeciwzmarszczkowa, liftingujaca, maska odzywcza do cery dojzalej to uzyc trzy? i jak? czekac az wsiaknie czy co
MADRIAN jest offline  
Stary 2011-06-13, 23:17   #5143
mags1974
Raczkowanie

Cytat:
a jak np po oczyszczaniu zrobie galwanizacje napisze ze anodową to ze wybieram polaryzacje minus czy plus

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

nooo llipa by byla

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

wgl ciekawe jaka depilacja czy rolka czy moze szpatujka albo wost twardy albo za pomoca fizeliny

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

a jak beda np wymienione 3 maski np. maska przeciwzmarszczkowa, liftingujaca, maska odzywcza do cery dojzalej to uzyc trzy? i jak? czekac az wsiaknie czy co
anodowa jest na plusie. katodowa na minusie z tego co wiem.? jak zle to niech mnie ktos poprawi.
z maski uzywasz jedną. zależy jaka klientka ma cere. czy dojżalą odwodnioną, czy dojżałą z obniżonym owalem twarzy czy dojżałą po opalaniu. itp. najwazniejsze zeby dobrze dobrac zabieg. to juz polowa sukcesu!!
Stary 2011-06-13, 23:18   #5144
bialaczekoladka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez niiebieska Pokaż wiadomość
Wskaż prawidłową kolejność czynności podczas jonoforezy:
a. demakijaż, tonizacja, peeling, masaż, jonoforeza, nałożenie maski, krem
b. demakijaż, tonizacja, peeling, maska, masaż, jonoforeza, krem
c. demakijaż, tonizacja, peeling, jonoforeza, maska, masaż, krem
d. demakijaż, tonizacja, peeling, maska, jonoforeza, masaż, krem.

ja obstawiłam a.
Tutaj prawidlowa odp bedzie C a nie D czy B jak mozna wczesnie zrobic masaz przed jonoforeza albo maske polozyc dziewczynby zlitujcie sie...

A na egzaminie w srode sie zaloze sie ze beda cycki
Bylo sporo pytan na egzaminie, wiem co mowie
bialaczekoladka jest offline  
Stary 2011-06-13, 23:19   #5145
migonia
Przyczajenie

Cytat:

nooo llipa by byla

trzech napewno nie... to zalezy co jest wypisane w poleceniu. Jak np ze klientka ma duze zmarchy to przeciwzmarszczkowa jesli cera jest malo napieta i elastyczna to wtedy liftingujaca a odzywcza to dla mnie taka standardowa ze w kazdym przypadku mozna jej uzyc dla skory dojzalej
migonia jest offline  
Stary 2011-06-13, 23:20   #5146
patryss
Przyczajenie

Cytat:
kwasow nie bedzie tak nam pow na pracowni bo to jest tylko na teori moga byc tylko te zabiegi co robiliscie praktycznie rozumiecie czyli depilacja pedicuje zabiegi na twarz pielegnacujne ale nie kwasy
a ja na pracowni robiłam kwasy i co ... moga byc przeciez
patryss jest offline  
Stary 2011-06-13, 23:20   #5147
anica126
Przyczajenie

Dziewczyny a jaka kolejność ulradzwieki i jonoforezy? Zna ktos prawidłłową odpowiedź? Ja zaznaczyłam w ulradzwiekach B a w jonoforezie A. U mnie dziewczyny twierdza ze w ultra D i w jono też D
anica126 jest offline  
Stary 2011-06-13, 23:22   #5148
MADRIAN
Raczkowanie

no a jak np w kluczu bedzie odzywcza i przeciwzmasczkowa?

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

Cytat:
Napisane przez patryss Pokaż wiadomość
tak mi pow w szkole my tez robilysmy ale jako czesc teoretyczna pokazywal;a nam jak na to trzeba uprawnienia
MADRIAN jest offline  
Stary 2011-06-13, 23:22   #5149
migonia
Przyczajenie

Cytat:
u mnie kwasow nie bylo... mielismy tylko pokaz nawet nie dotykalysmy sie do tego ;/
migonia jest offline  
Stary 2011-06-13, 23:23   #5150
MADRIAN
Raczkowanie

Cytat:
tak mi pow w szkole my tez robilysmy ale jako czesc teoretyczna pokazywal;a nam jak na to trzeba uprawnienia
MADRIAN jest offline  
Stary 2011-06-13, 23:56   #5151
mags1974
Raczkowanie

jonoforeza odp A
ultradzwieki odp B

kolejnosc: masaż sonoforeza. masaż jonoforeza. masaż ultradzwieki. choc najcześciej zwykle wykonuje się masaż po uzyciu aparatury czyli po ultra sono czy jono.

---------- Dopisano o 23:56 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

a tak apropoo myslicie ze ze skladnikami aktywnyi mozna choc troche sciemniac? nie wydaje mi sie zeby az tak dokladnie sprawdzali. a defacto wiele skladnikow ma wszechstronne zastosowanie. tak mi sie wydaje.

Edytowane przez mags1974
Czas edycji: 2011-06-13 o 23:49
mags1974 jest offline  
Stary 2011-06-14, 00:37   #5152
anica126
Przyczajenie

Dziękuje Ci. A powiedz mi pewna jesteś tych odpowiedzi co mi napisałaś co do kolejności sono i jono na 100%? Bo u mnie dziewczyny się mocno sprzeczają ze mną że odpowiedzi które Ty podałaś i ja są błędne.
anica126 jest offline  
Stary 2011-06-14, 07:36   #5153
mulatka89
Przyczajenie

hej
my kwasy tez bardzo często robiłyśmy bo skończyłyśmy szkolenie z nich ale wolałaby ,żeby ich nie było bo mogła byc trudno hi ;D ja dziś bede czytać 5róznych projektów i na pewno których z nich się trafi. nie wiem tylko który ktos wczoraj napisała ,że jak w zadaniach było dużo np o mikrodermobrazji to później na projekcie to jest to powiedzcie czego było najwięcej bo już nie pamiętam
mulatka89 jest offline  
Stary 2011-06-14, 08:12   #5154
90asia90
Przyczajenie

kwasow i ultradzwięków nie ma ale za prądy nie dałabym głowy . Galwanizacja labilna jest na zasadzie poruszania elektrod po twarzy np elektrody wałeczkowe lub grzybkowe są jeszcze inne ale juz nie pamiętam. zabezpieczamy zwilzoną gazą elektrody i no i wykonujemy galwanizacje katodową lub anodowa w zaleznosci jakie chccemy rezultaty osiągnąć. Elektrodę bierną zakładamy na przedramię klientki oczywiscie dajemy ją na zwilzony podkład. a następnie zaipnamy ją w specjalnej opasce która tez jest zwilzona. można zrobic to tez w sposob ze nie zabezpieczamy elektrod czynnych(grzybkowych lub waleczkowych ) tylko wykonujemy podklad na całą twarz klientki oczywiscie tez zwilzony z otworami na oczy i usta podklady powinny miec ok 2 m grubosci. Natomiast galwanizacja stabilna to właśnie maska bergoniego. Elektodę bierna przygotowujemy tak samo na przedramię jak wczesniej a na twarz robimy podkład z gazy pozniej dajemy na to maskę i wkładamy w kieszonki ktore są w masce oczywiscie wszystko musi byc zwilzone. Włączamy na pare minut i klientka sobie lezy a my cały czas pytamy o jej odczucia. Moze czuc metaliczny posmak w buzi no i delikatne mrowienie.
90asia90 jest offline  
Stary 2011-06-14, 09:14   #5155
Stefi_
Przyczajenie

Dziewczyny,ja mam takie pytanko...ile jest kartek do wykorzystania na egzaminie?? Słyszałam,ze 9,ale nie wiem,czy ktoś wie na 100% ??? Pytam,bo ja bardzo się rozpisuje i muszę sobie to dobrze rozplanować
Stefi_ jest offline  
Stary 2011-06-14, 09:27   #5156
inverso
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Stefi_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny,ja mam takie pytanko...ile jest kartek do wykorzystania na egzaminie?? Słyszałam,ze 9,ale nie wiem,czy ktoś wie na 100% ??? Pytam,bo ja bardzo się rozpisuje i muszę sobie to dobrze rozplanować
to pisz mini czcionką
inverso jest offline  
Stary 2011-06-14, 09:36   #5157
Stefi_
Przyczajenie

No będę musiała,nie mam innego wyboru:PP
Stefi_ jest offline  
Stary 2011-06-14, 09:55   #5158
agatek003
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Stefi_ Pokaż wiadomość
podobno 6 albo 7 ;(;(;( ja sie nie zmieszcze na pewno na probnym musialam dobierac kartki ;(
agatek003 jest offline  
Stary 2011-06-14, 10:12   #5159
tuktuk
Przyczajenie

Kiedy i na jakiej stronie będą wyniki wczorajszego egzaminu??
tuktuk jest offline  
Stary 2011-06-14, 10:13   #5160
gosialek89
Przyczajenie

dziewczynki a nie wiecie jak to jest z punktacją za poszczególne punkty projektu? za tytuł jest bodajże 2 pkt a za inne?
gosialek89 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
egzamin

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości