egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 194 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-06-16, 21:54   #5791
asienkaaa66
Przyczajenie

Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Babka nam mowila ze nie ma ujemnych pusnktow ale jak ktos pisze bzdury, nie na temat, albo nie ma pojecia o czym pisze to i tak nie ma co sie łudzic ze zalapiemy punkty np za skladniki aktywne bo zaden egzaminator nie jest glupkiem i nie podpisze sie pod bzdurami.
asienkaaa66 jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:02   #5792
Dziubeczek107
Raczkowanie

GG do Dziubeczek107

A to ciekawe - że Ty wiesz lepiej na co zwraca uwagę egzaminator - to gratuluję, to pewnie zdasz egzamin na 100%?!
Ja nie wiem czy zdam czy nie... napisałam tak, jak mnie uczono przez 2 lata kosmetyki w szkole...
A jeśli według Ciebie bzdurą jest dobranie zabiegu, który nadaje się idealnie do tej cery, albo wypisanie składników aktywnych - o których jest mowa w treści zadania - no to zazdroszczę Ci pewności siebie...
Ja nie mówię o rzeczach, których nie jestem pewna lub o których nie mam bladego pojęcia...
Mówię po prostu co ja zrobiłam - wiele osób użylo czegoś, czego nie było w wykazie i jeśli to jest karygodny błąd - to oprócz oblania nas - powinni pozwalniać nauczycieli, którzy nas uczyli pisać projekty... Pozdrawiam!
Dziubeczek107 jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:09   #5793
sylwia_4
Przyczajenie

rozmawialam z kosmetyczką i mówiła że sa różne wersje np. demakijaż tonizacja diagnoza peeling enzymatyczny może byc ale nie musi ampułka masaż na kremie serum maska algowa tonizacja krem pod oczy i na buziulke.

za dodanie sprzętu od siebie nie ma punktów bo oni mają swoje kryteria i te załączniki ktore oni podają to na maksa trzeba wykorzystać to będzie dobrze

ale punktów ujemnych nie ma ani w teście ani w projekcie, przynajmniej tak mówiła nasza nauczycielka ktora też jest egzaminatorem

Edytowane przez sylwia_4
Czas edycji: 2011-06-16 o 22:12
sylwia_4 jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:11   #5794
ilo16na
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez Dziubeczek107 Pokaż wiadomość
A to ciekawe - że Ty wiesz lepiej na co zwraca uwagę egzaminator - to gratuluję, to pewnie zdasz egzamin na 100%?!
Ja nie wiem czy zdam czy nie... napisałam tak, jak mnie uczono przez 2 lata kosmetyki w szkole...
A jeśli według Ciebie bzdurą jest dobranie zabiegu, który nadaje się idealnie do tej cery, albo wypisanie składników aktywnych - o których jest mowa w treści zadania - no to zazdroszczę Ci pewności siebie...
Ja nie mówię o rzeczach, których nie jestem pewna lub o których nie mam bladego pojęcia...
Mówię po prostu co ja zrobiłam - wiele osób użylo czegoś, czego nie było w wykazie i jeśli to jest karygodny błąd - to oprócz oblania nas - powinni pozwalniać nauczycieli, którzy nas uczyli pisać projekty... Pozdrawiam!
Hej ..ale nie kloccie sie tutaj
Ja sie troche dziwnie czuje bo sie boje ze nie zdam bo cos "sobie dodalam"a inni pisali wylacznie wg wykazu..
2 raz bym tak juz nie zrobila.. (mam nadzieje ze nie bede pisac 2 raz za rok i wykazywac sie wiedza)

• "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:13   #5795
Emes1983
Przyczajenie

Dziewczyny no jak to nie zaglądać do załącznika?? to po co taka szopka!!! NA tym polega ten egzamin skorzystać z załącznika i wybrać to co mamy dostępne, a nie wymyślać coś czego nie ma, własnie wtedy byłoby to zbyt łatwe! bo każda pisała by to co pamięta, to z czego uda jej się ściągnąć czy co tam jeszcze! Chodzi o logiczne myślenie!! Nie o "zrób to sam" i jaaaazda pisze co umiem! Tu ewidentnie chodziło o zwykły zabieg pielęgnacyjny bez żadnych udziwnień - demakijaż, peeling,masaż, serum maska krem i tyle, chociaż ja dałam jeszcze niebieski sollux dla ukojenia naczynek
Jasne... ale.... wszystko się okaże w sierpniu
Emes1983 jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:14   #5796
Dziubeczek107
Raczkowanie

GG do Dziubeczek107

Dziękuję sylwio_4 za informację... Tak też myślałam, że nawet jeśli wypisało się sprzęt (oczywiście odpowiadający cerze klientki - czyli bez gafy) - to jedyne co może być - to to, że nie uwzględnią tego... A skoro zrobiłam demakijaż, tonizację, peeling enzymatyczny, maskę algową, serum na naczynka i krem końcowy - to może nie będzie tak źle... Niepotrzebnie przedobrzyłam... ale niestety tak mnie w szkole uczyli - nie dawali nam czegoś w stylu arkusza - tylko np. Pani nam mówiła - napiszcie projekt z pedicure - nie podawała żadnych danych, ani nic - tylko same sobie miałyśmy to pisać... No nic... może nie będzie tak źle... Niektórzy robili gorsze gafy - typu oczyszczanie...
Stary 2011-06-16, 22:17   #5797
Bayje
Zakorzenienie

Cytat:
Ja cos slyszalam ze jak sie nie zda to mozna sie starac o "wglad"
Wie ktoras z Was moze jak to dziala?
Tak można - tylko pokazują Ci Twoja prace bez jakichkolwiek opisów egzaminatora.
Z tego co wiem i nam Dyrektor szkoły mówił, że egzaminatorzy poprawiają te prace ołówkiem .. i w momencie kiedy ktoś chce 'oglądnąć' swoja prace wszystkie adnotacje co do punktów są wymazywane więc nikt Ci nie powie i Ty sama nie skapniesz za co Ci punky uznali a za co masz nie przyznane.

Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:18   #5798
Infinity5
Raczkowanie

a myślicie, że za błąd w postaci przeoczenia demakijażu oczu, a wymienieniu tego w wykazie i opisaniu nawet składników aktywnych do preparatu mogę nie zdać?? ostatnio mi nikt na to nie odpisał, a to nie daję mi spokoju
Infinity5 jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:19   #5799
Dziubeczek107
Raczkowanie

GG do Dziubeczek107

Zresztą przyznaje się bez bicia - zżarł mnie stres.. Ja nie znoszę egzaminów i tym podobnych stresujących sytuacji... Gdy weszłam na salę miałam taką gulę, że masakra... No nic - najwyżej szczele sobie głową w ścianę - za tą gafę... I zdam za rok... trudno...
Stary 2011-06-16, 22:19   #5800
ilo16na
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
Tak można - tylko pokazują Ci Twoja prace bez jakichkolwiek opisów egzaminatora.
Z tego co wiem i nam Dyrektor szkoły mówił, że egzaminatorzy poprawiają te prace ołówkiem .. i w momencie kiedy ktoś chce 'oglądnąć' swoja prace wszystkie adnotacje co do punktów są wymazywane więc nikt Ci nie powie i Ty sama nie skapniesz za co Ci punky uznali a za co masz nie przyznane.
Ale bez sensu..
I zaluje jeszcze ze nie ma klucza w necie-co to za propblem jakby wrzucili.
A wiesz jak z poprawa jakby co?za rok?

ilo16na jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:20   #5801
Bayje
Zakorzenienie

Cytat:
A wiesz jak z poprawa jakby co?za rok?
tak poprawka jest za rok to jest właśnie głupie powinno być np., że można zdawać w styczniu - tak jak jest sesja zimowa.

Cytat:
Napisane przez Infinity5 Pokaż wiadomość
a myślicie, że za błąd w postaci przeoczenia demakijażu oczu, a wymienieniu tego w wykazie i opisaniu nawet składników aktywnych do preparatu mogę nie zdać?? ostatnio mi nikt na to nie odpisał, a to nie daję mi spokoju
yyy - a w metodyce zabiegu opisałaś ?

Kid Cudi

Edytowane przez Bayje
Czas edycji: 2011-06-16 o 22:21
Bayje jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:22   #5802
Infinity5
Raczkowanie

Cytat:
yyy - a w metodyce zabiegu opisałaś ?
no właśnie w wykazie wymieniałam, że użyję tego preparatu, a w metodyce zrobiłam tylko demakijaż twarzy a oczy zapomniałam....stres i tyle i teraz nie wiem... bo gdyby nie to byłabym zadowolona jak nigdy
Infinity5 jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:23   #5803
Bayje
Zakorzenienie

No to jeżeli wymieniłaś w wykazie to dostajesz punkty za wykaz.
Ale w metodyce nie dostajesz punktu za demakijaż oczu - o ile jest wymieniony w kluczu.

Kid Cudi
Bayje jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:24   #5804
Dziubeczek107
Raczkowanie

GG do Dziubeczek107

Infinity5, szczerze mówiąc ja nie mam pojęcia... to wszystko zależy co jest w kluczu... Jeśli za inne rzeczy będziesz mieć w sumie 75% - to zdasz.. A jeśli np. będziesz mieć 70% i nie będzie opisanego demakijażu - no to lipa - bo za to po prostu nie będzie punktu przyznanego... Oni nie oceniają według siebie - tylko ściśle według klucza - jeśli w pracy jest to co w kluczu - jest pkt - jeśli nie ma - pkt też nie ma... Tak mi się przynajmniej wydaje... To nie jest tak, że zaczynają czytać - nie ma demakijażu opisanego - to dupa, nie sprawdzają dalej i nie zdajesz odrazu... nie... Oni czytają całość i patrzą z kluczem... dopiero potem podliczają pkt - jeśli np. brakuje1 czy 2 - szukają go w pracy jeszcze raz... Tak słyszałam przynajmniej... Pewności 100% nie mam...
Stary 2011-06-16, 22:26   #5805
Infinity5
Raczkowanie

Cytat:
No to jeżeli wymieniłaś w wykazie to dostajesz punkty za wykaz.
Ale w metodyce nie dostajesz punktu za demakijaż oczu - o ile jest wymieniony w kluczu.
kurczę to może nie będzie aż tak źle
Infinity5 jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:26   #5806
ilo16na
Zakorzenienie

I
Cytat:
Infinity5, szczerze mówiąc ja nie mam pojęcia... to wszystko zależy co jest w kluczu... Jeśli za inne rzeczy będziesz mieć w sumie 75% - to zdasz.. A jeśli np. będziesz mieć 70% i nie będzie opisanego demakijażu - no to lipa - bo za to po prostu nie będzie punktu przyznanego... Oni nie oceniają według siebie - tylko ściśle według klucza - jeśli w pracy jest to co w kluczu - jest pkt - jeśli nie ma - pkt też nie ma... Tak mi się przynajmniej wydaje... To nie jest tak, że zaczynają czytać - nie ma demakijażu opisanego - to dupa, nie sprawdzają dalej i nie zdajesz odrazu... nie... Oni czytają całość i patrzą z kluczem... dopiero potem podliczają pkt - jeśli np. brakuje1 czy 2 - szukają go w pracy jeszcze raz... Tak słyszałam przynajmniej... Pewności 100% nie mam...
i slyszalam tez ze sprawdza inny egzaminator i szuka punktu jak jest 68-74 punkty..
I moze sie znajdzie i wtedy ta osoba zaliczy.

ilo16na jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:28   #5807
Infinity5
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
I

i slyszalam tez ze sprawdza inny egzaminator i szuka punktu jak jest 68-74 punkty..
byłoby dobrze, ja nie rozumiem, dlaczego aż tak długo musimy czekać na wyniki, całe 2 miesiące stresu :/
Infinity5 jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:28   #5808
Dziubeczek107
Raczkowanie

GG do Dziubeczek107

Tak, dokładnie... też tak słyszałam... że jeszcze inny sprawdza... żeby ewentualnie znaleźć jakiś pkt potrzebny do 75%...
Stary 2011-06-16, 22:30   #5809
Bayje
Zakorzenienie

Cytat:
I

Dokładnie tak jest - no chyba, że przedział jest ponad 80 % to już wtedy jest spokój.

Ja do dziś się zastanawiam jak on u mnie te punkty policzył

Kid Cudi
Bayje jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:31   #5810
asienkaaa66
Przyczajenie

Cytat:
Czytaj dziewczyno ze zrozumieniem....to nie sa moje slowa tylko mojej nauczycielki. A swoja droga po ciul te cale zalaczniki skoro kazdy pisze co chce? no jasne zamiast ruszyc mozgiem to lepiej pojsc na łatwizne i dopasowac sobie zabieg do swojego toku myslenia to ja gratuluje czytania ze zrozumieniem.
asienkaaa66 jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:34   #5811
ilo16na
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Infinity5 Pokaż wiadomość
byłoby dobrze, ja nie rozumiem, dlaczego aż tak długo musimy czekać na wyniki, całe 2 miesiące stresu :/
No.. jakby nie mogli dac w necie klucza..do praktycznego i napisac co bylo trzeba wykonac i co jest pkt.

ilo16na jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:35   #5812
Infinity5
Raczkowanie

Cytat:
Dokładnie tak jest - no chyba, że przedział jest ponad 80 % to już wtedy jest spokój.

Ja do dziś się zastanawiam jak on u mnie te punkty policzył
a ile miałaś?
Infinity5 jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:36   #5813
Bayje
Zakorzenienie

91 ..

Cytat:
No.. jakby nie mogli dac w necie klucza..do praktycznego i napisac co bylo trzeba wykonac i co jest pkt.
Oni chyba jeszcze nie dostali klucza w ręke - wydaje mi się, że jeszcze nawet nie ma rozdzielonych prac między egzaminatorów ..

Dopiero po jakimś czasie oni dostają te prace do sprawdzenia .. nie wiem czy to przypadkiem nie jest początek/środek lipca..

Kid Cudi

Edytowane przez Bayje
Czas edycji: 2011-06-16 o 22:38
Bayje jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:37   #5814
Infinity5
Raczkowanie

Cytat:
91 ..
łooo jej, alee zazdroszczę
Infinity5 jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:39   #5815
Dziubeczek107
Raczkowanie

GG do Dziubeczek107

No, mogliby, ale od dłuższego czasu jakoś na cke nie ma praktycznych opisanych... ale co ma być to będzie... już napisane... nie ma odwrotu...

P.S. Co do niektórych wypowiedzi - to szkoda gadać...
Stary 2011-06-16, 22:40   #5816
modna2009
Przyczajenie

a ja słyszałam od nauczycielki że za rok ma praktyczny być już na osobach robionych tak jak kiedyś a nie opisywany:/ czyli jak nie zdamy to będziemy musiały zdawać taki....
modna2009 jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:52   #5817
Bayje
Zakorzenienie

Cytat:
No, mogliby, ale od dłuższego czasu jakoś na cke nie ma praktycznych opisanych... ale co ma być to będzie... już napisane... nie ma odwrotu...
Z tego co pamiętam to OKE zamieścił wygląd zabieg ale ten z oczyszczaniem czyli z 2009 roku. ale wiecie jak on był opisany ?
1. Przygotowanie stanowiska pracy,kosmetyków,preparat ów
2. Przygotowanie klienta
3. Wywiad i diagnoza cery klientki
4. Proponowany zabieg
5. Metodyka zabiegu (demakijaż,tonizacja,peel ing,mechaniczne oczyszczanie)
6. Dezynfekcja, sterylizacja

Takimi ogólnikami było podpisane

Kid Cudi
Bayje jest offline  
Stary 2011-06-16, 22:55   #5818
Dziubeczek107
Raczkowanie

GG do Dziubeczek107

A to dobre.. a nam w szkole mówili, żeby szczegółowo wszystko opisywać... kurcze, jak to nigdy nie wiadomo...
Ale teraz pozostaje tylko czekać na wyniki... chociaż ja czuję, po tym co tu czytam, że nie mam na co czekać... pewnie nie zdałam...
Mam nadzieję, że wam lepiej poszło..
Stary 2011-06-16, 23:01   #5819
Bayje
Zakorzenienie

Cytat:
A to dobre.. a nam w szkole mówili, żeby szczegółowo wszystko opisywać... kurcze, jak to nigdy nie wiadomo...
Oni przedstawili aby 'ogólny' zarys tego zabiegu a resztę mieli w głębokim poważaniu..

Kid Cudi
Bayje jest offline  
Stary 2011-06-16, 23:02   #5820
Infinity5
Raczkowanie

Cytat:
Ale teraz pozostaje tylko czekać na wyniki... chociaż ja czuję, po tym co tu czytam, że nie mam na co czekać... pewnie nie zdałam...
Mam nadzieję, że wam lepiej poszło..
spokojnie w razie co nie bedziesz sama
Infinity5 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
egzamin

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości