egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-11-25, 15:13   #1201
naatajla
Przyczajenie

Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ooo wielkie dzieki napewno to napisze
Stary 2009-11-25, 20:08   #1202
Dualstar
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
U nas nauczycielka od kosmetologi mocno podejrzewa że w tym roku pewnie będzie na egzaminie zabieg na ciało a my w szkole jeszcze nawet nie zaczęłyśmy żadnych zabiegów na ciało :/

Dziewczyny czy wy też macie taką głupią psychologie jak ja mam że mam o nauce, szkołach filozoficznych, behawioryźmie itd.? niby mamy mieć jakieś normalne rzeczy o zachowaniach przy klientkach itp ale kurde, do czego kosmetyczce wiedzieć co myślał jakiś filozof? Dla mnie to są głupoty i napewno bardziej by się nam przydał np. angielski.
ja też miałam jakieś wykłady nie związane z kosmetologią np. anoreksja, narkotyki itp.....
nie powiem ciekawe bardzo ale mało przydatne w zawodzie raczej w życiu
Dualstar jest offline  
Stary 2009-11-25, 20:15   #1203
ilo16na
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Skoro piszecie o psychologii o innych to ja tez cos powiem.
Mam przedmiot "Higiena"
(bede miec wkrotce o sterylizacji,higienie osobistej..)
A teraz mam ..nerwice,uzaleznienia(ma m znac etapy alkoholizmu) i detoksykacje..wytlumaczci e mi po co
Wiadomo ze sie tego naucze ale to bedzie takie bez sensu..

• "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline  
Stary 2009-11-25, 20:23   #1204
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Higiene też miałam. Anoreksja i narkotyki to jeszcze może mieć powiązanie bo np. skóra się od tego zmienia ale że Sokrates uważał że świat jest jakiś tam? To to już kompletnie nijak się ma do kosmetyki.
gsk jest offline  
Stary 2009-11-25, 20:28   #1205
ilo16na
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Higiene też miałam. Anoreksja i narkotyki to jeszcze może mieć powiązanie bo np. skóra się od tego zmienia ale że Sokrates uważał że świat jest jakiś tam? To to już kompletnie nijak się ma do kosmetyki.
A na ktorym jestes roku?
ja I semetr.. mam pytania co bedzie dalej

• "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline  
Stary 2009-11-25, 21:38   #1206
tynnkaaa
Raczkowanie

Ja rowniez mialam cos wspomniane o anoreksji, bulimi itp. widocznie to jest w programie, wiec musza to zrealizowac.
tynnkaaa jest offline  
Stary 2009-11-26, 15:45   #1207
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
A na ktorym jestes roku?
ja I semetr.. mam pytania co bedzie dalej
Na II ja na pracowni już w tamtym roku pisałam pierwszy projekt i teraz troche ćwiczymy cały czas a widze że tu w niektórych szkołach dopiero w II roku dają i nawet nie mówią jak to zrobić
gsk jest offline  
Stary 2009-11-26, 17:15   #1208
Dualstar
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Skoro piszecie o psychologii o innych to ja tez cos powiem.
Mam przedmiot "Higiena"
(bede miec wkrotce o sterylizacji,higienie osobistej..)
A teraz mam ..nerwice,uzaleznienia(ma m znac etapy alkoholizmu) i detoksykacje..wytlumaczci e mi po co
Wiadomo ze sie tego naucze ale to bedzie takie bez sensu..
heheh ja na higienie miałam o żywieniu tylko.
a sterylizacje na mikrobiologii

ja też się uczę tylko na zaliczenie czy egzamin wielu niepotrzebnych rzeczy no ale trzeba - lecz później dla siebie wyciągam z przedmiotów te rzeczy które naprawdę mi są potrzebne do zawodu i się tego tylko uczę żadnych takich medycznych właściwości itp.. same kosmetyczne
Cytat:
Napisane przez tynnkaaa Pokaż wiadomość
Ja rowniez mialam cos wspomniane o anoreksji, bulimi itp. widocznie to jest w programie, wiec muszą to zrealizowac.
tak tak to jest wszystko w programie więc niestety muszą robić o tym wykłady
prawda taka że niektóre te przedmioty to takie wypełniacze.
Dualstar jest offline  
Stary 2009-11-26, 22:58   #1209
kasaia23
Raczkowanie

Dziewczyny co obstawiacie w tym roku jki zabieg bedzie w styczniu i czerwcu na egzaminie pozdrawiam
kasaia23 jest offline  
Stary 2009-11-30, 17:57   #1210
enjoy89
Zakorzenienie

Hej dziewczyny na zadanie z pracowni przygotowałam taki projekt i chciałabym żebyście w miarę możliwości powiedziały mi co mam zmienić jeśli coś zrobiłam źle i czy to właśnie tak ma wyglądać niestety u nas w szkole nie przykładają do tego zbyt wielkiej wagi dlatego radzę się was
Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się kobieta w wieku 23 lat na zabieg pielęgnacyjny skóry twarzy. Klientka ma cerę tłustą z nielicznymi zaskórnikami otwartymi i zamkniętymi. Skóra twarzy świeci się, ma ziemisty kolor i miejscami wyczuwa się nierówności i ziarnistości. Klientka prowadzi intensywny tryb życia i nieregularnie pielęgnuje cerę.
Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu oczyszczająco-normalizującego pracę gruczołów łojowych. Opracuj zalecenia do pielęgnacji cery klientki w warunkach domowych.

1. Tytuł pracy egzaminacyjnej:
PROJEKT REALIZACJI PRAC ZWIĄZANYCH Z PRZEPROWADZENIEM ZABIEGU OCZYSZCZAJĄCO-NORMALIZUJĄCEGO PRACĘ GRUCZOŁÓW ŁOJOWYCH.

2. Założenia wynikające z treści zadania:
a) zakres prac:
Zabieg oczyszczania twarzy z uwzględnieniem stanu skóry klientki.
b) opis miejsca pracy:
Gabinet kosmetyczny.

3. Diagnoza stanu skóry klientki:
Mamy do czynienia ze skórą tłustą, błyszczącą (ze zwiększoną aktywnością gruczołów łojowych) pokrytą otwartymi i zamkniętymi zaskórnikami, oraz nierównościami i ziarnistościami. Skóra ma ziemisty kolor.

4. Przeciwwskazania do zabiegu pielęgnacyjnego skóry tłustej:
- cera sucha
- stany zapalne i ropne skóry
- choroby skórne
- alergie
- metalowe implanty / wstawki
- ciąża
- rozrusznik serca
- trądzik różowaty
Wskazania do zabiegu:
- skóra tłusta
- mieszana
- trądzikowa
- łojotok
- skóra przesuszona łojotokowa

5. Wykaz:
a) środków i preparatów kosmetycznych na podstawie załącznika nr. 1:
- mleczko do demakijażu
- żel oczyszczający
- tonik bezalkoholowy
- żel do pielęgnacji skóry wokół oczu
- peeling scrub
- maska rozpulchniająca
- maska łagodząca, ściągająca
- maska odżywcza
- preparat antybakteryjny do twarzy
- serum normalizujące
- krem matujący
- krem pielęgnacyjny na okolice oczu
- środki do dezynfekcji dłoni i aparatów kosmetycznych
b) sprzętu i aparatów na podstawie załącznika nr. 2:
- fotel kosmetyczny
- taboret kosmetyczny
- sterylizator
- wapozon z ozonem
- stolik na kosmetyki
- lampa bezcieniowa z lupą
- d’Arsonval
- lampa Sollux z niebieskim filtrem
- pojemnik na zużyte materiały higieniczne
- pojemnik na odpady sanitarne przeznaczone do utylizacji
c) narzędzi, przyborów i materiałów higienicznych na podstawie załącznika nr. 3:
- płatki kosmetyczne
- rękawiczki jednorazowego użytku
- opaska na włosy
- ręczniki frotte
- fartuszek ochronny dla kosmetyczki
- jednorazowy pokrowiec na fotel
- apteczka
- szpatułka do nabierania preparatów
- pędzelek do nakładania preparatów
- miseczki na wodę
- sterylne igły jednorazowego użytku
- łyżeczka unny
- jednorazowe, jałowe gaziki
- kompresy do zmywania twarzy

6. Etap I: Przygotowanie stanowiska pracy:
a) przygotowanie fotela kosmetycznego pod kątem wygody klienta i swobody wykonania przez siebie planowanych prac
b) przykrycie fotela czystym jednorazowym prześcieradłem i zabezpieczenie podnóżka ręcznikiem
c) przygotowanie stolika kosmetycznego, na którym kładziemy wszystkie potrzebne kosmetyki
d) przygotowanie ręczników
e) przygotowanie lampy bezcieniowej
f) przygotowanie taboretu kosmetycznego i ustawienie go przy zagłówku fotela
g) przygotowanie wapozonu
Etap II:
a) przygotowanie klienta, wskazanie gdzie może się ułożyć na fotelu i przykrycie go pod szyją ręcznikiem frotte
b) diagnoza skóry i wywiad z klientką
Etap III: Plan realizacji czynności:
a) mycie i dezynfekcja własnych rąk
b) demakijaż oczu, ust, twarzy, szyi i dekoltu
c) oczyszczanie wstępne żelem oczyszczającym i żelem do pielęgnacji okolic oczu
d) tonizowanie skóry tonikiem bezalkoholowym
e) diagnoza i ocena stanu i rodzaju skóry przy pomocy lampy bezcieniowej z lupą
f) wybór rodzaju zabiegu: zabieg oczyszczająco - normalizujący
g) wykonanie peelingu scrub
h) zmycie peelingu
i) nałożenie maski rozpulchniającej i ustawienie wapozonu nad twarzą klientki na 20 min tak, aby jej nie poparzyć
j) zmycie maski rozpulchniającej
k) założenie rękawiczek jednorazowego użytku
l) przystąpienie do mechanicznego oczyszczania twarzy, które wykonujemy ręcznie, przy pomocy igły oraz łyżeczką unny
m) do oczyszczania stosujemy gazę i waciki kosmetyczne
n) zmiany usuwa się w następującej kolejności: zaskórniki otwarte, zaskórniki zamknięte, prosaki
o) dezynfekcja skóry po oczyszczaniu preparatem antybakteryjnym do twarzy
p) wykonujemy darsonwalizację przez 5-10min
r) nałożenie maski łagodzącej i ściągającej
s) po zmyciu maski, nałożenie serum normalizującego i pozostawienie go do wchłonięcia
t) nałożenie maski odżywczej na około 20min.
u) zdjęcie maski
v) wklepanie kremu matującego na zakończenie zabiegu oraz kremu pielęgnacyjnego na okolice oczu
x) zalecenia pielęgnacyjne do domu
y) ocena zabiegu
z) podziękowanie za zabieg.
Etap IV:
a) uporządkowanie stanowiska pracy
b) dezynfekcja powierzchni i narzędzi odpowiednimi preparatami
c) sterylizacja narzędzi
d) odłożenie preparatów kosmetycznych na swoje miejsce
e) utylizacja skażonych wacików, chusteczek i igły kosmetycznej.

7. Zalecenia do domu:
a) demakijaż twarzy żelami antybakteryjnymi do cery tłustej oraz tonizowanie skóry twarzy preparatami przeznaczonymi do tej cery
b) aplikowanie kremów z brokerami słonecznymi w okresie letnim
c) unikanie mycia twarzy wodą z mydłem
d) unikanie stosowania preparatów na bazie alkoholu
e) stosowanie na dzień kremów matujących, beztłuszczowych, antybakteryjnych, regulujących nadmiar sebum
f) stosowanie na noc kremów odżywczo-regenerujących
g) stosowanie peelingu i masek oczyszczających raz w tygodniu
Stary 2009-11-30, 20:35   #1211
BARBARA7711
Przyczajenie

Smile Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Czesc dziewczyny, mam na imie Basia i w tym roku w grudniu mam razem ze swoimi kolezankami ostatnią sesje egzaminacyjna a 19-20 stycznia 2010 egzamin dyplomowy. Bardzo chciałabym nawiazac rozmowe z dziewczynami ktore zdaja tak jak My egzamin w tym terminie

Edytowane przez BARBARA7711
Czas edycji: 2009-12-01 o 08:54
BARBARA7711 jest offline  
Stary 2009-12-01, 20:18   #1212
kasia198
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez enjoy89 Pokaż wiadomość
PROJEKT REALIZACJI PRAC ZWIĄZANYCH Z PRZEPROWADZENIEM ZABIEGU OCZYSZCZAJĄCO-NORMALIZUJĄCEGO PRACĘ GRUCZOŁÓW ŁOJOWYCH.
Tu dodałabym że u 23- letniej kobiety.

Cytat:
2. Założenia wynikające z treści zadania:
a) zakres prac:
Zabieg oczyszczania twarzy z uwzględnieniem stanu skóry klientki.
Bardzo mało założeń, tutaj trzeba wypisać wszystkie informacje jakie znajdziesz w treści zadania czyli:
- kobieta w wieku 23 lat
- Klientka ma cerę tłustą
- występują nieliczne zaskórniki otwarte i zamknięte .
- Skóra twarzy świeci się, ma ziemisty kolor i miejscami wyczuwa się nierówności i ziarnistości.
- Klientka prowadzi intensywny tryb życia
- nieregularnie pielęgnuje cerę.
Celem zabiegu jest oczyszczenie skóry twarzy oraz normalizacja pracy gruczołów łojowych.

Cytat:
3. Diagnoza stanu skóry klientki:
Mamy do czynienia ze skórą tłustą, błyszczącą (ze zwiększoną aktywnością gruczołów łojowych) pokrytą otwartymi i zamkniętymi zaskórnikami, oraz nierównościami i ziarnistościami. Skóra ma ziemisty kolor.
Wydaje mi się, że mało tego tu jest. Diagnoza nie może być przepisaną treścią zadania, ale musisz się wykazać tutaj swoją wiedzą na temat cery tłustej. Czym ona się charakteryzuje, jak wygląda, co możesz z nią zrobić.

Cytat:
4. Przeciwwskazania do zabiegu pielęgnacyjnego skóry tłustej:
- cera sucha
- stany zapalne i ropne skóry
- choroby skórne
- alergie
- metalowe implanty / wstawki
- ciąża
- rozrusznik serca
- trądzik różowaty
Wskazania do zabiegu:
- skóra tłusta
- mieszana
- trądzikowa
- łojotok
- skóra przesuszona łojotokowa
Przeciwwskazania lepiej podzielić ze względu na urządzenia jakie będziesz używała podczas zabiegu. Czyli przeciwwskazania do użycia wapozonu, darsonwala.

Co do środków i preparatów kosmetycznych, to mnie w szkole uczono, że lepiej napisać całą nazwę preparatu, firmę, oraz składniki aktywne.

Przebieg zabiegu opisałabym bardziej dokładnie, tak jakbyś chciała jakiemuś facetowi wytłumaczyć co ma po kolei i w jaki sposób robić. Musi być dużo szczegółów.
Generalnie każdy ma swój sposób pisania projektów, ale ważne jest to żeby to ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, wtedy dojdziesz do tego jak powinny one być napisane.

Edytowane przez kasia198
Czas edycji: 2009-12-01 o 20:28
kasia198 jest offline  
Stary 2009-12-01, 23:13   #1213
Basia8212
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kasia198 Pokaż wiadomość
Tu dodałabym że u 23- letniej kobiety.

Bardzo mało założeń, tutaj trzeba wypisać wszystkie informacje jakie znajdziesz w treści zadania czyli:
- kobieta w wieku 23 lat
- Klientka ma cerę tłustą
- występują nieliczne zaskórniki otwarte i zamknięte .
- Skóra twarzy świeci się, ma ziemisty kolor i miejscami wyczuwa się nierówności i ziarnistości.
- Klientka prowadzi intensywny tryb życia
- nieregularnie pielęgnuje cerę.
Celem zabiegu jest oczyszczenie skóry twarzy oraz normalizacja pracy gruczołów łojowych.

Wydaje mi się, że mało tego tu jest. Diagnoza nie może być przepisaną treścią zadania, ale musisz się wykazać tutaj swoją wiedzą na temat cery tłustej. Czym ona się charakteryzuje, jak wygląda, co możesz z nią zrobić.

Przeciwwskazania lepiej podzielić ze względu na urządzenia jakie będziesz używała podczas zabiegu. Czyli przeciwwskazania do użycia wapozonu, darsonwala.

Co do środków i preparatów kosmetycznych, to mnie w szkole uczono, że lepiej napisać całą nazwę preparatu, firmę, oraz składniki aktywne.

Przebieg zabiegu opisałabym bardziej dokładnie, tak jakbyś chciała jakiemuś facetowi wytłumaczyć co ma po kolei i w jaki sposób robić. Musi być dużo szczegółów.
Generalnie każdy ma swój sposób pisania projektów, ale ważne jest to żeby to ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, wtedy dojdziesz do tego jak powinny one być napisane.
Zgadzam się z koleżankąnam nasza pani Kosmetolog tłumaczyła,ze projekt ma byc tak napisany zeby osoba,która to czyta wszystko zrozumiała.

Musisz napisac,krok po kroku co robisz. Tutaj przy twoim projekcie chciałabym podpowiedziec Ci parę rzeczyWspomniec musisz,że zabieg darsonwalizacji wykonujesz na całkowicie osuszonej skórze,napisałas również w urządzeniach lampę Sollux z niebieskim filtrem a w opisie zabiegu jej nie ma,możesz jej użyc podczas maski łagodzaco-ściągającej,nakładasz maskę,kładziesz klientce na oczy płatki kosmetyczne i właczasz lampę sollux.Wymieniłaś równiez wapozon z ozonem,a jesli chcemy zadziałac na maske rozpulchniajacą to właczamy wapozon bez ozonu,ja bynajmniej tak sie uczyłam
Generalnie to w opisie zabiegu pominęłas wiele rzeczy,np. oczyszczanie mechaniczne jak wykonujesz recznie,jaka metodą usuwa się zaskórniki otwarte,to tylko przykład,pomijajac tak wazne rzeczy można stracic wiele punktów.Ale uważam,że całkiem dobrze sobie poradziłaś
Stary 2009-12-02, 08:12   #1214
enjoy89
Zakorzenienie

Dziękuję wam bardzo dziewczyny bardzo mi pomogłyście
Niestety u mnie w szkole mało co przygotowują nas do tego egzaminu.. to jest dopiero drugie zadanie egzaminacyjne jakie dostaliśmy do napisania w ciągu półtora roku. Przy czym to pierwsze (w pierwszym semestrze), każdy napisał inaczej, może na jedną stronę a4, i raczej w formie opisowej niż w punktach, a co najlepsze wszyscy zaliczyli i w ogóle nie zostaliśmy poinstruowani w jaki sposób mamy to napisać... no cóż coś mi się wydaję, że będę musiała przygotowywać się w większości sama no więc dziękuję za rady i rzeczywiście muszę jeszcze duuużo ćwiczyć
Stary 2009-12-02, 15:18   #1215
melka18
Przyczajenie

I. Ja temat napisałabym tak: „Projekt realizacji pracy związanych z wykonaniem u 23 letniej kobiety zabiegu pielęgnacyjnego skóry twarzy w gabinecie kosmetycznym przy wykorzystaniu profesjonalnych kosmetyków i sprzętu.” Przy temacie najlepiej uwzględnić wiek klientki, rodzaj zabiegu, obszar zabiegu i miejsce wykonywania.

II. Założenia. ( są to dane do projektu i znaleźć się tu powinny karta klienta, wiek klienta, imię i naziwko, jeśli jest wymienione w treści zadania stadium jakiejś choroby to w założeniach wymieniamy je, określenie danego schorzenia dolegliwości profesjonalne nazewnictwo, jeśli wynika to z treści zadania to piszmey czas trwania danej dolegliwości i piszemy naszą propozycję zabiegu)

Według mnie z założeniach do tego projektu powinny się znaleźć takie podpunkty:
 Imię i nazwisko
 Wiek
 Stan skóry ( to z treści zadania)
 Oczekiwania klientki
 Propozycja zabiegu
Czyli karta klienta

III. Diagnoza skóry. Ten punkt powinien zawierać info o sposobie diagnostyki skóry diagnoza skóry i szczegółowy opis danego rodzaju skóry. Opisać rodzaj zdiagnozowanych wykwitów. Jeśli występują zaskórniki to opisać ich wygląd i rodzaj

Można napisać np. tak : Za pomocą lampy-lupy stwierdzam że klientka posiada skórę tłustą z nielicznymi zaskórnikami otwartymi i zamkniętymi. Opisać te zaskórniki i opisać skórę tłustą charakterystyka 

IV. Przeciwwskazania i wskazania : Wypisujemy do każdej czynności czyli jak już wcześniej pisałyście do darsonwala, wapozonu, lampa Sollux z niebieskim filtrem. Do ogólnego zabiegu również można napisać nic nie zaszkodzi a są jakieś dodatkowe punkty ale do tych wcześniejszych muszą być.
I tak np.:
Przeciwwskazania do oczyszczania twarzy:
 ostre stany zapalne skóry;
 opryszczka w okolicy twarzy;
 stany alergiczne;
 stany zakaźne skóry i oczu;
 choroby grzybicze.
Wskazania do oczyszczania twarzy:
 skóra tłusta,
 mieszana, trądzikowa,
 łojotok,
 skóra przesuszona łojotokowa
Przeciwwskazania do darsonwalizacji
 trądzik różowaty
 teleangiektazja
 stany alergiczne skóry
 stany zapalne i zakaźne skóry
Wskazania do darsonwalizacji:
 stosuje się po zabiegu oczyszczania skóry, w celu dezynfekcji,
 przy łojotoku skóry twarzy i skóry owłosionej.
Przeciwwskazania do ultradźwięków:
 nowotwory i stany po ich usunięciu
 czynny proces gruźlicy
 nerwica
 implanty
 rozrusznik serca
 ostre procesy zapalne
 zakrzepowe zapalenie żył
 ciąża
 stany gorączkowe
Wskazania do ultradźwięków:
 przebarwienia,
 zmarszczki,
 trądzik,
 cellulit,
 szary koloryt skóry,
 opuchlizna w okolicy oczu,
 słabe odżywienie skóry
 stymuluje regenerację uszkodzonej tkanki, przyspieszając wygładzanie blizn
Przeciwwskazania do naświetlań lampą Sollux z filtrem niebieskim:
 stany zapalne skóry
 stany gorączkowe
 skłonność do krwawień
 czynna gruźlica płuc
 niewydolność krążenia
 stany ogólnego wyniszczenia organizmu
Wskazania do naświetlań:
 łagodzi podrażnienia

A na końcu tego punktu powinno być napisane takie zdanie: Nie stwierdzam żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

V. Metodyka

Musi być to bardzo dokładnie opisane
Przygotowanie stanowiska pracy powinno wyglądać tak:

1. Przygotowanie stanowiska pracy
 Przygotowuje fotel dla klientki zakładając pokrowiec frotte
 Przygotowuje taboret dla mnie
 Przygotowuje stolik, który stawiam obok fotela, a na nim ustawiam wszystkie potrzebne preparaty i narzędzia do zabiegu
 Przygotowuje także czepek, aby zabezpieczyć włosy.
 Przygotowuje również pojemnik na odpady i miseczkę w której będę miała wodę do zmywania preparatów
 Przygotowuje sprzęt potrzebny do oczyszczania, ustawiam wapozon blisko fotela i nalewam do zbiornika wody
 Przygotowuje również D’arsonwal i aparat do sonoforezy
2. Po przyjściu klientki proszę o zajęcie miejsca na fotelu i przeprowadzam wywiad. Następnie zakładam opaskę na włosy klientki oraz proszę klientkę o założenie tuniki jednorazowej.
3. Wykonuje dezynfekcje swoich dłoni płynem dezynfekującym poprzez spryskanie i wtarcie w skórę dłoni firmy Ecolab Skinman Soft. Łagodny preparat do dezynfekcji rąk. Aktywny w stosunku do bakterii (włącznie z prątkami gruźlicy), grzybów, rotawirusów i wirusów opryszczki. Inaktywuje wirusy HBV i HIV. Szybkie działanie przeciwko mikroorganizmom, optymalnie dobrane składniki chronią i natłuszczają skórę rąk, posiada delikatny, przyjemny zapach.
Itd. Jeśli potrzebujesz jakis porad pisz ja taki egzamin mam juz za soba a z chęcią pomogę jeśli będę mogła bo wiem jak to jest Pozdrawiam
melka18 jest offline  
Stary 2009-12-07, 16:50   #1216
aniamariusz11
Przyczajenie

hej dziewczyny.ja w jednej z prac napisalam ,,stolik stolik na potrzebne preparaty(wymienilam jakie).dezynfekuje go plynem do dezynfekcji powierzchni,, nauczycielka zwrocila mi uwage na to ze nie opisalam tej dezynfekcji.dziewczyny jak to opisac?
aniamariusz11 jest offline  
Stary 2009-12-07, 20:42   #1217
kasaia23
Raczkowanie

aniamariusz11 A napisalas jaki to srodek chodzi mi o nazwę????
kasaia23 jest offline  
Stary 2009-12-07, 22:02   #1218
aniamariusz11
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kasaia23 Pokaż wiadomość
aniamariusz11 A napisalas jaki to srodek chodzi mi o nazwę????
nie pisalam nazwy ale zdanie nauczycielki powinnam dokładnie opisac jak to jest dezynfekowane.co pokolei wykonuje
Stary 2009-12-08, 17:00   #1219
melka18
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez aniamariusz11 Pokaż wiadomość
nie pisalam nazwy ale zdanie nauczycielki powinnam dokładnie opisac jak to jest dezynfekowane.co pokolei wykonuje
ja zawsze pisałam tak i było ok
 Dezynfekuje powierzchnie fotela, stolika płynem dezynfekującym firmy Ecolab Incidin Liquid Spray poprzez spryskanie.
melka18 jest offline  
Stary 2009-12-08, 23:33   #1220
aniamariusz11
Przyczajenie

ok wielkie dzieki.na pewno skorzystam
Stary 2009-12-09, 10:13   #1221
aniamariusz11
Przyczajenie

mam problem tez z dokładnym opisem darsonwalizacji.wiem do czego sluzy ale nie mam pojecia jak opisac w projekcie jakie czynnosci naleza do kosmetyczki poczawszy od dezynfekcji.dziewczyny pomocy
Stary 2009-12-09, 10:46   #1222
kirka1237
Przyczajenie

witam.
Potrzebuję projekt do pielęgnacji kończyny górnej, gdzie klientka pracuje na stanowisku kierowniczym. Skóra dłoni klienti jest sucha i łuszcząca się. Paznokcie są średniej długości,lekko wystające poza opuszki palców, pomalowane różowym lakierem.
PROSZĘ O POMOC!!!
kirka1237 jest offline  
Stary 2009-12-09, 23:32   #1223
melka18
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez aniamariusz11 Pokaż wiadomość
mam problem tez z dokładnym opisem darsonwalizacji.wiem do czego sluzy ale nie mam pojecia jak opisac w projekcie jakie czynnosci naleza do kosmetyczki poczawszy od dezynfekcji.dziewczyny pomocy
Ja darsonwalizację opisywałam tak:
14. Następnie gdy skóra jest sucha przeprowadzam darsonwalizację. Darsonwalizację wykonuję ok.5 minut. Zabieg ten polega na wykorzystaniu do celów leczniczych prądów o częstotliwości w granicach od 300 do 500 kHz. Działanie prądów d’Arsonwala opiera się głównie na oddziaływaniu na naczynia krwionośne oraz zakończenia nerwowe skóry. Iskrzenie, które powstaje miedzy elektrodą a skórą ma korzystny wpływ na tkankę podskórną, mięśnie twarzy – ustalając mimikę. Wytwarzający się ozon posiada działanie dezynfekujące. Działanie ładunków elektrycznych powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, lepsze odżywianie i przemianę materii w tkance skórnej. Zabieg darsonwalizacji działa przeciw trądzikowi, przedwczesnemu więdnięciu skóry oraz przeciw wypadaniu włosów. Sposób wykonania: Włączam aparat do kontaktu, następnie przykładam pelotę aparatu do skóry i włączam go. Następnie małymi ruchami przesuwam po całej twarzy nie odrywając peloty od skóry. Po upływie 5 minut wyłączam aparat nie odrywając od skóry. Następnie odrywam od skóry i wyłączam z kontaktu aparat.

Opis ogolny darsonwlaizacji mozna pominać

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Cytat:
Napisane przez kirka1237 Pokaż wiadomość
witam.
Potrzebuję projekt do pielęgnacji kończyny górnej, gdzie klientka pracuje na stanowisku kierowniczym. Skóra dłoni klienti jest sucha i łuszcząca się. Paznokcie są średniej długości,lekko wystające poza opuszki palców, pomalowane różowym lakierem.
PROSZĘ O POMOC!!!
A mogłabyś napisać dokładnie tekst zadania ?? bo mam wątpliwości czy w tym projekcie powinien być manicure i parafinka tzn projekt zbaiegu dłoni czy całej kończyny górnej czyli masaż ręki itp i dodatkowo manicure.
melka18 jest offline  
Stary 2009-12-10, 22:23   #1224
kirka1237
Przyczajenie

do zabiegu kosmetycznego zgłosiła się 30-letnia kobieta. W związku ze zbliżającym się ważnym spotkaniem biznesowym poprosiła o zabieg pielęgnacyjny dłoni. Klientka pracuje na stanowisku kierowniczym w dużej firmie korporacyjnej. Skóra dłoni klientki jest sucha, łuszcząca się. Paznokcie są średniej długości, lekko wystające poza opuszki palców, pomalowane lakierem różowym.

Potrzebuje tylko opis wykonania zabiegu i zalecenia dla klientki dotyczące pielęgnacji skóry dłoni i paznokci w warunkach domowych.

Bardzo proszę o pomoc
kirka1237 jest offline  
Stary 2009-12-11, 12:50   #1225
melka18
Przyczajenie

VII. Metodyka wykonania zabiegu
a. przygotowanie stanowiska pracy:
Przed przyjściem klientki włączam parafinę. Przygotowuje niezbędne narzędzia i preparaty, które będę używała podczas zabiegu, stawiam je na stoliku kosmetycznym obok stolika, na którym będę wykonywała zabieg. Zabezpieczam podpórkę ręcznikiem papierowym jednorazowym. Przygotowuje miseczkę z wodą i preparatem zmiękczającym. Przygotowuje pojemniki na odpady. Przygotowuje również taboret dla siebie jak i dla klientki.

Witam klientkę i wskazuje miejsce gdzie klientka może usiąść. Wywiad z klientką. Zadaje pytania klientce. Dezynfekuje ręce klientki i swoje dłonie płynem dezynfekującym poprzez spryskanie i wtarcie w skórę dłoni firmy Ecolab Skinman Soft. Łagodny preparat do dezynfekcji rąk. Aktywny w stosunku do bakterii (włącznie z prątkami gruźlicy), grzybów, rotawirusów i wirusów opryszczki. Inaktywuje wirusy HBV i HIV. Szybkie działanie przeciwko mikroorganizmom, optymalnie dobrane składniki chronią i natłuszczają skórę rąk, posiada delikatny, przyjemny zapach. Następnie zakładam rękawiczki jednorazowe. Za pomocą lampy – lupy diagnozuję skórę i wykluczam przeciwwskazania. Zmywam lakier z paznokci klientki. Technika zmywania nasączam wacik zmywaczem bezacetonowym, przykładając delikatnie dociskam usuwając lakier ścierając go w swoim kierunku. Zużyty wacik wyrzucam do pojemnika na odpady. Opiłowuję płytkę paznokcia pilnikiem drobnoziarnistym rozpoczynając pracę od małego palca. Moczenie jednej dłoni klientki w wodzie z płynem zmiękczającym przez ok. 10 minut. Po 10 minutach wyciągam dłoń klientki i osuszam ręcznikiem papierowym i wyrzucam go do pojemnika z odpadami. Proszę klientkę o włożenie drugiej ręki do wody z płynem zmiękczającym na 10 min. Proszę klientkę o podanie wymoczonej dłoni. Nakładam na skórki płyn zmiękczający na skórki firmy La Femme Remover z proteinami. Profesjonalny płyn do usuwania skórek. Systematycznie stosowany powoduje, że skóra wokół wału paznokciowego staje się delikatna, naturalna i mało widoczna. Po chwili odsuwam skórki patyczkiem z drzewa różanego. A następnie wycinam skórki cążkami. Po ok. 10 min wyjmuję drugą dłoń z wody osuszam ręcznikiem papierowym i zużyty ręcznik wyrzucam do pojemnika z odpadami. Robię dokładnie te same czynności jak przy pierwszej dłoni tj. nakładam na skórki płyn zmiękczający na skórki firmy La Femme Remover z proteinami. Po chwili odsuwam skórki patyczkiem z drzewa różanego. A następnie wycinam skórki cążkami. Po tych czynnościach zdejmuje rękawiczki jednorazowe i wyrzucam je do pojemnika z odpadami. Nakładam oliwkę pielęgnacyjną firmy La Femme. Oliwka uelastycznia skórki oraz zapobiega ich pękaniu i zadzieraniu. Stosowanie oliwki powoduje również że skórki stają się nawilżone a przez to bardziej delikatne. Oliwka zawiera cenne olejki roślinne: jojoba, rycynowy, migdałowy, wapno, witaminy A i B. Po chwili rozprowadzam oliwkę na paznokcie i poleruje paznokcie polerką do paznokci do otrzymania połysku. Następnie nakładam na wilgotne dłonie peeling cukrowy firmy Bielenda, który wygładza skórę, wzmacnia i ujędrnia, delikatnie natłuszcza, optymalnie nawilża, przygotowuje skórę do przyjęcia substancji aktywnych. Składniki aktywne: brązowy cukier z trzciny cukrowej, olej z pestek winogrona, olej z orzechów macadamia, witamina E, olejek grejpfrutowy. Peeling na dłoniach delikatnie je masuje, a następnie zmywam ciepła wodą. Osuszam dłonie ręcznikiem papierowym, następnie wyrzucam go do pojemnika z odpadami. Nakładam na dłonie Kawiorowy Krem do Masażu firmy Bielenda, który ma działanie pobudzające odnowę komórek naskórka, daje skórze komfort i ukojenie, stymuluje skórę i dostarcza jej nowej dawki energii, ale także intensywnie nawilża i nadaje skórze gładkość i świeżość. Składniki aktywne: kawior, olej z orzeszków macadamia i olej kukui. Wykonuje masaż dłoni w następujący sposób:
 Masaż strony grzbietowej dłoni
- przegłaskanie powierzchni zewnętrznej całą dłonią pod górę w stronę serca - głaskanie strony grzbietowo-dłoniowej i stron bocznych placów ręki naprzemiennie
- rozcieranie opuszkami placów wskazującego i kciuka za pomocą kółeczek strony grzbietowo- dłoniowej i stron bocznych palców ręki naprzemiennie w górę w stronę serca
- ugniatanie opuszkami palców wskazującego i kciuka strony grzbietowo- dłoniowej i stron bocznych naprzemiennie w górę w stronę serca - ugniatanie spiralne paliczków - głaskanie strony grzbietowej dłoni na przemiennie - rozcieranie za pomocą kółeczek pod górę w stronę serca zaczynając od małego paliczka i kciuka - rozcieranie strony grzbietowej ręki tzw. rozcieranie międzykostne kciukami
 Masaż wewnętrznej strony dłoni
- głaskanie naprzemienne wewnętrznej strony dłoni - rozcieranie za pomocą kółeczek kłębu małego paliczka i kciuka pod górę w stronę serca
- rozcieranie za pomocą kółeczek wewnętrznej strony dłoni zaczynając od małego paliczka wzdłuż brzegów całej dłoni aż do kciuka , następnie wracamy muśnięciem
- ugniatanie kciukami kłębu małego paliczka i kciuka pod górę w stronę serca - trzy stopnie ugniatania kciukami zaczynając od strony wewnętrznej środkowego paliczka jak i paliczka zaręczynowego - ugniatanie strony dłoniowej reki - oklepanie opuszkami palców strony wewnętrznej dłoni - wstrząśnięcia całą dłonią - ugniatanie dłoni w górę cała dłonią - rozszerzone i usztywnione palce łapiemy dłonią i ściskamy - wstrząsamy dłonią łapiąc za nadgarstek - przegłaskanie końcowe dłoni
Po zakończonym masażu zmywam pozostałości kremu wilgotną chustą zabiegową, a następnie osuszam stopy ręcznikiem papierowym jednorazowym i wyrzucam do pojemnika na odpady. Następnie nakładam serum regenerujące firmy Bandi do dłoni delikatnie masuje. Preparat szczególnie polecany dla cer dojrzałych, przesuszonych. Przywraca skórze jędrność, wygładza zmarszczki, zdecydowanie poprawia poziom nawilżenia i natłuszczenia skóry. Ma doskonale właściwości odżywcze i regenerujące. Składniki aktywne: Dziki Jam, fitohormony soi, koenzym R. Następnie nakładam grubą warstwę Luksusowego kremu regenerującego na dłonie i paznokcie firmy Bielenda. Silnie regenerujący preparat o satynowej konsystencji i doskonałej wchłanialności. W sposób widoczny i efektowny ujędrnia i wygładza skórę rąk, która staje się aksamitnie miękka i delikatna w dotyku. Składniki aktywne:
Proteiny jedwabiu - jak niewidzialna rękawiczka chronią skórę przed szkodliwym wpływem zewnętrznego środowiska, a mikrokokon z fibroiny (białko jedwabiu) skutecznie zatrzymuje wodę w naskórku i pomaga utrzymać sprężystość skóry.
Kompleks witamin- PP, B5, B6, C, i E- odżywia i wzmacnia naskórek i paznokcie, dotlenia i rewitalizuje skórę, chroni przed starzeniem i pojawieniem się zmarszczek.
Wapno i D-Pantenol wnikają w płytki paznokciowe wiążą się z keratyną paznokci i doskonale je wzmacniają.
Kolejną czynnością, która wykonuje jest zabieg parafinowy na dłonie. Zanurzam dłonie klientki 3 razy w parafinie, aż po nadgarstek, kolejną czynnością jest założenie na dłoń rękawiczki foliowej, a następnie założenie rękawicy frotte, aby trzymała ciepło. Wykonuje te same czynności przy drugiej dłoni tj. zanurzam 3 razy dłoń w parafinie, nakładam rękawiczkę foliową i rękawice frotte. Taki okład zostawiam na ok. 15-20 minut. Po ok. 15- 20 minutach ściągam rękawiczki frotte, następnie rękawiczki foliowe razem z parafiną, resztę preparatu, która się nie wchłonęła wcieram w dłonie klientki. Natomiast rękawiczki foliowe wraz z parafiną wyrzucam do pojemnika z odpadami. Następnie przechodzę do malowania paznokci. Pierwszą czynnością jaką wykonuje jest odłuszczenie paznokci wacikiem kosmetycznym nasączonym odłuszczaczem. Technika wykonania: delikatnie przykładam do płytki paznokciowej i ruchem do siebie przesuwam po płytce. Zużyty wacik kosmetyczny wyrzucam do pojemnika na odpady. Następnie stosuje odżywkę wzmacniającą do paznokci firmy La Femme. Odżywka z wapnem, wzmacniająca płytkę paznokciową. Pozostawia na jej powierzchni miłą i gładką w dotyku powłokę ochronną. Następnie maluje białym lakierem do paznokci firmy La Femme końcówkę paznokcia, gdy wyschnie biały lakier, maluję całą płytkę paznokcia kolorem różowym. Po wyschnięciu zdobienia płytkę paznokciową pokrywam utwardzaczem do lakieru firmy La Femme. Po skończonym zabiegu dziękuję klientce.
Efekty zabiegu:
Po zabiegu widoczna jest poprawa nawilżenia skóry, płytka została wyrównana, skóra gładka miękka. Widoczna poprawa skóry.
VIII. Zalecenia domowe:
Aby utrzymać zdrowy stan paznokci klientka powinna utrzymywać dietę, która zawiera dużo witamin najlepiej przyjmowanych w postaci owoców i warzyw. Stosowanie diety i dodatkowo zabiegów pielęgnacyjnych przynosi jeszcze lepsze efekty. W warunkach domowych proponuje klientce kąpiel dla zniszczonych dłoni: 2 łyżki siemienia lnianego, ugotować w 1 litrze wody i odstawić aby napa wystygł. Należy moczyć dłonie przez 20 minut. Można również zastosować w domu kąpiel wygładzającą skórę dłoni: 4 łyżki suszonych kwiatów nagietka, zalać 1 litrem wrzątku. Gdy napar wystygnie, zanurzyć w nim ręce. Z preparatów detalicznych polecam klientce preparaty, które zawierają aloes, ponieważ zmniejsza łuszczenie się skóry, nawilża. Klientka powinna stosować również preparaty z wit. E, która nawilża, odżywia i dotlenia i wit. A.
Kosmetyki dostępne w drogeriach do stosowania w domu:
 Neutrogena Formuła Norweska Krem do rąk suchych bezzapachowy. Krem do rąk suchych, szorstkich z formułą norweską. Przynosi natychmiastową ulgę nawet bardzo suchym i spierzchniętym dłoniom . Dzięki unikalnej formule norweskiej i zawartości gliceryny, gruntownie nawilża dłonie. Tworząc barierę ochronną zapobiega ich ponownemu wysuszeniu. Jest skoncentrowany, wystarczy tylko jedna kropla aby przywrócić dłoniom delikatność i gładkość.
 IWOSTIN Krem do rąk regenerujący. Zawiera Fomblin. Ma wyjątkowo skuteczne i długotrwałe działanie wodoodporne i emoliencyjne. Tworzy na skórze rąk ścisłą, nietłustą i wodoodporną błonę, która zabezpiecza skórę przed utratą wilgoci. Skutecznie chroni skórę rąk przed szkodliwym wpływem detergentów, chemikaliów i czynników zewnętrznych (wiatr, mróz). Chroni przed promieniowaniem UV. Doskonale się wchłania, nawilża i odżywia naskórek. Regeneruje, wygładza i przyspiesza gojenie się mikrourazów skóry. Zapobiega pierzchnięciu rąk oraz intensywnie regeneruje szorstkie i popękane dłonie. Substancje aktywne: Fomblin, żywica silikonowa, alantoina, gliceryna roślinna, wazelina, woda termalna z Iwonicza Zdrój.

mam nadzieje że troche pomogłam pozdrawiam
melka18 jest offline  
Stary 2009-12-11, 15:26   #1226
aniamariusz11
Przyczajenie

[QUOTE=melka18;15770513]Ja darsonwalizację opisywałam tak:
14. Następnie gdy skóra jest sucha przeprowadzam darsonwalizację. Darsonwalizację wykonuję ok.5 minut. Zabieg ten polega na wykorzystaniu do celów leczniczych prądów o częstotliwości w granicach od 300 do 500 kHz. Działanie prądów d’Arsonwala opiera się głównie na oddziaływaniu na naczynia krwionośne oraz zakończenia nerwowe skóry. Iskrzenie, które powstaje miedzy elektrodą a skórą ma korzystny wpływ na tkankę podskórną, mięśnie twarzy – ustalając mimikę. Wytwarzający się ozon posiada działanie dezynfekujące. Działanie ładunków elektrycznych powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, lepsze odżywianie i przemianę materii w tkance skórnej. Zabieg darsonwalizacji działa przeciw trądzikowi, przedwczesnemu więdnięciu skóry oraz przeciw wypadaniu włosów. Sposób wykonania: Włączam aparat do kontaktu, następnie przykładam pelotę aparatu do skóry i włączam go. Następnie małymi ruchami przesuwam po całej twarzy nie odrywając peloty od skóry. Po upływie 5 minut wyłączam aparat nie odrywając od skóry. Następnie odrywam od skóry i wyłączam z kontaktu aparat.

Opis ogolny darsonwlaizacji mozna pominać

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

dziekuje.ale chodziło mi również ja przygotowac darsonwala.trzeba go najpierw wydezynfekowac czy jakos oczyscic?musze napisac jak to po kolei przeprowadzam
Stary 2009-12-11, 19:51   #1227
melka18
Przyczajenie

Ja darsonwala zawsze dezynfekowałam po zakończonym zabiegu płynem dezynfekującym firmy Ecolab Seku Extra. I nic więcej nie pisałam
melka18 jest offline  
Stary 2009-12-11, 23:03   #1228
kirka1237
Przyczajenie

Wielkie dzięki
kirka1237 jest offline  
Stary 2009-12-11, 23:51   #1229
aniamariusz11
Przyczajenie

Angry Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez melka18 Pokaż wiadomość
Ja darsonwala zawsze dezynfekowałam po zakończonym zabiegu płynem dezynfekującym firmy Ecolab Seku Extra. I nic więcej nie pisałam
a ja musze to opisac.jesli wiecie jak to ma byc to prosze napiszcie dziewczyny
Stary 2009-12-14, 11:10   #1230
aguskaSDK
Przyczajenie

Dziewczyny ja zdawałam egzamin w czerwcu.
I wiem napewno
Nie dodaje sie żadnych swoich kosmetyków ani aparatów których nie ma w wykazie.
Nie pisze sie nazw firm.
Egzamin praktyczny NAPRAWDE nie jest trudny. Wszystko jest napisane w treści zadania i w wykazach. Trzeba tylko logicznie i dokłanie to napisać.

tutaj jest link jak powinna wyglądać praca według Cke http://www.cke.edu.pl/images/stories...cznych_092.pdf

http://www.cke.edu.pl/index.php?opti...843&Itemid=286

Powodzenia życze Ja naszczeście już wszystko mam za sobą

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

CERA DOJRZAŁA :
- biotyna
- koenzym Q10
- witamina A (retinoidy), witamina E, C, P
- brzoza, skrzyp, grejpfrut
- skwalen ( z kasztanowca i jojoby)
- peptydy z soi
- kwasy owocowe
- kolagen
- elastyna
- fitohormony
- izoflawony
- spirulina

CERA Z PRZEBARWIENIAMI :
- witamina A, C
- wyciąg z brzozy, grejpfruta
- ekstrakt z morwy białej
- ekstrakt z lukrecji
- kwas salicylowy
- rezorcyna
- maski z ekstraktem z placenty
- kwasy owocowe

CERA TŁUSTA :
- kwasy owocowe
- drożdże
- łopian
- krwawnik
- tymianek
- oczar wirginijski
- aloes
- hinokitol
- olejek z drzewa herbacianego
- kaolin
- tlenek cynku
- srebro
- glinka zielona

CERA NACZYNKOWA :
- witamina C i K
- miłorząb japoński
- rutyna
- arnika
- kasztanowiec (rutozyd, kumaryny, escyna)
- skrzyp (związki krzemu)
- glinka biała
- algi zielone
- świetlik
- karczoch
- kasztanowiec indyjski
- meristem

CERA WRAŻLIWA :
- rutyna
- arnika
- witamina C i K
- olej z migdałów
- awokado
- d-panthenol (prowitamina witaminy B5)
- alantoina
- azuleny
- witamina E
- flawonoidy
- wyciąg z lukrecji
- miłorząb japoński
- tlenek cynku
- dwutlenek tytanu
- wyciąg z soi
- siemię lniane
- zielona herbata

CERA SUCHA :
- witamina B5
- witaminy E, A, H, C
- ekstrakt z kasztanowca
- kwas hialuronowy
- mocznik
- euceryna
- ekstrakt z lukrecji
- enzymy z owoców papai
- kaolin
- bio-morska elastyna
- kolagen
- ceramidy
- aloes

Mam jeszcze projekty:
-piersi
-henna
-celulit
-cera tłusta
-cara sucha
itp
aguskaSDK jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
egzamin

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości