egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-03-08, 14:49   #1321
karolinairena
Przyczajenie

Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej.muszę napisać precę związną z depilacją woskiem kończyn dolnycha nigdzie nie ma żadnego przykładu.czy ktoś może coś wie gdzie mogę szukać??proszęę
karolinairena jest offline  
Stary 2010-03-08, 16:07   #1322
margolcia22
Przyczajenie

Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła sie klientka w wieku 40 lat na zabieg pielegnacyjny ciała i modelujacy sylwetke, kobieta ma nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulit. Skóra jest pozbawiona jędrnosci i elastycznosci. Przedwczesnie sie starzeje.

ma ktos z Was ten projekt?? prosze napiszcie jesli mozecie
margolcia22 jest offline  
Stary 2010-03-09, 08:19   #1323
margolcia22
Przyczajenie

Nikt z Was nie am takiego projektu???

a opis zabiegu czekoladowego i wykaz sprzetu i aparatury do tego któras z Was ma???

napiszcie cos
margolcia22 jest offline  
Stary 2010-03-09, 10:15   #1324
czarnowlosa20
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez margolcia22 Pokaż wiadomość
Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła sie klientka w wieku 40 lat na zabieg pielegnacyjny ciała i modelujacy sylwetke, kobieta ma nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulit. Skóra jest pozbawiona jędrnosci i elastycznosci. Przedwczesnie sie starzeje.

ma ktos z Was ten projekt?? prosze napiszcie jesli mozecie

Znalazłam tylko taki ale u młodszej klientki Ale może to bedzie dla ciebie jakas podpowiedź jak zrobic ten zabieg

1. Tytuł: Projekt realizacji prac związany z zabiegiem ujędrniająco-wyszczuplającym dla kobiety w wieku 30 lat.

2. Założenia: Klientka ma 30 lat. Jej skóra jest szorstka i wiotka, szczególnie w okolicach ud, pośladków i brzucha. Kobieta ma lekką nadwagę oraz cellulit.

3. Diagnoza: Skóra klientki jest szorstka i wiotka. Problem ten występuje głównie w okolicach ud, pośladków i brzucha. Występuje u niej cellulit.

4. Wskazania do zabiegu:
• sucha skóra
• brak elastyczności skóry
• cellulit
• lekka nadwaga
• nadmiar tkanki tłuszczowej
Przeciwwskazania:
• choroby skóry np. łuszczyca
• przerwana ciągłość tkanki
• owrzodzenia
• alergie
• żylaki
• choroby ukł. krążenia
5. Wykaz środków i preparatów kosmetycznych:
• peeling średnioziarnisty
• maska antycellulitowa z kofeiną
• olejek do masażu z kofeiną
• ampułka ujędrniająco-wyszczuplająca z kofeiną
• wyszczuplający balsam do ciała
• preparat do dezynfekcji skóry
• preparat do dezynfekcji narzędzi i blatów
• tonik do ciała
6. Wykaz aparatury, sprzętu i przyborów kosmetycznych:
• gaza
• gruby pędzel do nakładania maski
• szpatułki do nakładania preparatów
• folia do owijania ciała
• kocyk
• ręczniki
• nożyczki
• jednorazowa bielizna
• jednorazowe prześcieradło
7. Metodyka wykonania zabiegu:

a) przygotowanie stanowiska pracy:
Rozpoczynam od przygotowania fotela. Rozkładam na nim jednorazowe prześcieradło. Układam fotel w pozycji półsiedzącej lub leżącej, w zależności od tego jak wygodniej będzie klientce. Obok fotela stawiam stolik, dezynfekuję go płynem do dezynfekcji narzędzi i blatów. Następnie układam na nim potrzebne do zabiegu preparaty. Na fotelu kładę jednorazową bielizną. którą klientka założy do zabiegu oraz duży ręcznik którym będzie mogła się okryć. Ubieram czysty fartuszek.

b) wykaz prac wchodzących w skład zabiegu:
• przygotowanie klientki do zabiegu
• wywiad
• mycie i dezynfekcja rąk
• diagnoza skóry
• peeling średnioziarnisty
• masaż partii ciała objętych zabiegiem
• ampułka ujędrniająco-wyszczuplająca z kofeiną
• maska antycellulitowa z kofeiną
• body wrapping (owijanie folią)
• wyszczuplający balsam do ciała
c) opis sposobu realizacji prac:
Rozpoczynam od przywitania klientki w gabinecie. Proponuję jej aby przedmioty niepotrzebne w trakcie zabiegu pozostawiła w szafie. Omawiam z nią problem z jakim do mnie przyszła. W trakcie wywiadu pytam:
• w jaki sposób i jakimi preparatami dba o skórę ciała?
• czy wykonywała już jakieś zabiegi na ciało w gabinecie kosmetycznym?
• jaki jest jej stan zdrowia?
• jaki prowadzi tryb życia?
Następnie daję klientce bieliznę jednorazową oraz ręcznik i proszę żeby się przebrała. Ja w tym czasie myję i dezynfekuję ręce. Gdy klientka jest gotowa do zabiegu przeprowadzam diagnozę skóry. Widzę, że jest ona przesuszona i wiotka. Widać także oznaki cellulitu. Omawiam z klientką zabieg. Informuję ją, że jednorazowy zabieg nie przyniesie wymaganego efektu i potrzebna jest seria przynajmniej 10 zabiegów 2-3 razy w tygodniu. Klientka zgadza się. Podczas każdego zabiegu wykonam peeling, masaż, nałożę ampułkę i maskę wyszczuplającą a na koniec nałożę balsam. Proponuję klientce aby kupiła taki balsam jaki będę używała na zakończenie zabiegu i stosowała go codziennie rano i wieczorem w domu. Gdy wykluczyłam przeciwwskazania mogę rozpoczynać zabieg.

Do miski nalewam ciepłą wodę. Na początek wykonuję peeling brzucha i ud. Klientka leży na fotelu. Następnie zmywam peeling gazą nasączoną w wodzie, osuszam skórę ręcznikiem i proszę klientkę aby położyła się na brzuchu. Wykonuję peeling tylniej części ud oraz pośladków. Peeling ma za zadanie usunąć zrogowaciały naskórek oraz pobudzić tkanki.

Kolejnym etapem zabiegu jest masaż. Będą w nim przeważać ruchy rozcierania, ugniatania i oklepywania, gdyż mocno pobudzą tkanki i wpłyną na proces rozbijania tkanki tłuszczowej. Masaż wykonam w kierunku do serca. W przypadku masażu brzucha ruchy będą okrężne, a kierunek w lewą stronę. Na koniec wykonam masaż limfatyczny, który zalegającą limfę odprowadzi do węzłów chłonnych. Masaż zakończę ruchami głaszczącymi. Nadmiar oliwki usunę gazą nasączoną tonikiem do ciała. Wykonanie peelingu oraz masażu przygotowało skórę klientki do lepszego wchłaniania składników czynnych zawartych w ampułce oraz masce wyszczuplającej.
Proszę klientkę aby wstała. Na brzuch, uda i pośladki aplikuję ampułkę ujędrniająco-wyszczuplającą z kofeiną. Do miseczki nakładam potrzebną ilość maski antycellulitowej z kofeiną, którą następnie przy pomocy pędzla rozprowadzam na brzuchu, udach i pośladkach klientki. Aby zwiększyć skuteczność maski wykonam body wrapping. Owijanie folią rozpoczynam od dołu. Najpierw jedną nogę klientki od kolana w górę, następnie pośladki aż do brzucha. Ucinam folię i rozpoczynam owijanie drugiej nogi od kolana w górę. Należy pamiętać aby nie ściskać folii zbyt mocno, gdyż mogłoby to zablokować przepływ krwi. Gdy wszystkie partie ciała są owinięte folią, każę klientce położyć się na fotelu, okrywam ją ręcznikiem a następnie ciepłym kocykiem. Można użyć koca grzewczego. Ciepło, które rozgrzewa ciało klientki powoduje większe wchłanianie składników czynnych przez skórę, a co za tym idzie zwiększa działanie maski. W ten sposób klientka leży 30-40min. Ja w tym czasie porządkuję stanowisko pracy.

Po upływie określonego czasu ściągam kocyk oraz ręcznik i proszę klientkę żeby wstała. Nalewam do miski ciepłą wodę. Nożyczkami rozcinam folię i wyrzucam ją do kosza. Za pomocą gazy nasączonej w wodzie zmywam maskę. Następnie tonizuję skórę tonikiem do ciała i nakładam balsam wyszczuplający. Pozwalam klientce się przebrać i dziękuję jej za zabieg. Przypominam że powinna wykonać serię przynajmniej 10 zabiegów.

d) ocena efektów zabiegu:
Po zabiegu skóra stałą się wyraźnie gładsza oraz lepiej napięta i jędrna. Cellulit stał się mniej widoczny. Po wykonaniu serii zabiegów spodziewana jest redukcja cellulitu oraz zmniejszeniu obwodu ud, bioder i brzucha.

e) czynności końcowe na stanowisku pracy:
Po wykonaniu zabiegu myję i dezynfekuję przybory płynem do dezynfekcji. Kosmetyki odkładam do szafki. Jednorazowe prześcieradło wyrzucam do kosza. Dezynfekuję stolik. Ręczniki wrzucam do pojemnika na brudną bieliznę. Poprawiam ogólny wygląd gabinetu.

Zalecenia do domu:
• zakaz palenia papierosów
• ograniczenie do minimum spożywania alkoholu
• codzienny trening na siłowni lub w domu
• nakładanie rano i wieczorem balsamu wyszczuplającego
• ograniczenie do minimum lub całkowita rezygnacja ze słodyczy
• stosowanie diety lekkostrawnej
• jedzenie ostatniego posiłku nie później niż po godzinie 19
• codzienny ruch na świeżym powietrzu.

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Dziewczyny a ma któraś jakieś dobre notatki z aromaterapii, albo zna strone internetowa naten temat. Ale juz taka profesjonalną. Głownie potrzebuje informacji o aromaterapii w kosmetyce. A może znacie jakieś tytuły i autorów książki!
czarnowlosa20 jest offline  
Stary 2010-03-09, 15:11   #1325
margolcia22
Przyczajenie

Dzieki wielkie czarnowlosa20 , na pewno jakos dam sobie rade teraz
margolcia22 jest offline  
Stary 2010-03-09, 17:30   #1326
czarnowlosa20
Wtajemniczenie

Proszę, trzeba sobie pomagac
Stary 2010-03-09, 23:41   #1327
ewela80
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez czarnowlosa20 Pokaż wiadomość
Proszę, trzeba sobie pomagac
Hej, ja ostatnio robiłam sobie notki o aromaterapii... Nie wiem o co Ci dokładnie chodzi więc może są dla Ciebie za ogólne, ale mimo wszystko wklejam może pomogę Dużo jest w necie na ten temat więc jeśli będziesz chciała coś innego to pogoogluj
Aromaterapia jest metodą terapii przy pomocy naturalnych olejków eterycznych
wprowadzanych do organizmu poprzez drogi oddechowe (wąchanie, wdychanie, inhalacje) i przez
skórę (masaż, kąpiel lub kompres). Opiera się na zastosowaniu leczniczych i terapeutycznych
właściwości roślin z wykorzystaniem odpowiadających im olejków eterycznych. Moc eterycznych
olejków była wykorzystywana w medycynie i kosmetyce już od czasów starożytnych. Geneza terapii
przy ich użyciu sięga cywilizacji egipskiej, arabskiej i indyjskiej. Wykorzystuje się w niej dobroczynne
właściwości ekstraktów roślinnych i ziołowych. W połączeniu z odpowiednimi technikami
manualnymi są one doskonałym antidotum na różnorodne problemy psychofizyczne i
dermatologiczne.
Do głównych celów aromaterapii należą:
• relaksacja i odprężenie
• odświeżenie i nawilżenie
• detoksykacja
• wzmocnienie systemu mięśniowego
• wzmocnienie i ujędrnienie skóry
• rozbicie komórek tłuszczowych
Formy aromaterapii
INHALACJA
Przyjmowanie zapachów przez nos odnosi najszybszy skutek i działa bezpośrednio na psychikę.
W infekcjach dróg oddechowych inhalacja jest bardzo skutecznym elementem terapii. Szczególnie
w takich przypadkach nadają się do zastosowania takie olejki jak olejek dla zakatarzonych,
eukaliptus, czy sosna.
Urządzenia do inhalacji nadają się do celów aromaterapeutycznych i mogą być stosowane w
przypadku każdej dolegliwości bezpośrednio w domu. Najprościej inhalacje robi się nad naczyniem
z gorącą wodą, do którego wkrapla się odpowiednią liczbę kropli olejku bądź mieszaniny olejków
eterycznych.
AROMATERAPIA W POWIETRZU
Olejki można bezpośrednio rozpylać przy pomocy podgrzewaczy olejków eterycznych. Wskazane
jest aromatyzowanie pomieszczeń w domu, w pracy, w sklepie - skutkować to będzie lepszą
koncentracją osób w nich pracujących
KADZIDEŁKA BAMBUSOWE
Bardzo starym sposobem aromatyzowania powietrza są kadzidełka bambusowe, cieniutkie pałeczki
oblepione pachnącą żywicą z dodatkiem węgla drzewnego, zmielonego drewna sandałowego i
olejków eterycznych. Kadzidełko pali się około 30 minut. Można sobie wybrać ulubiony zapach,
zawsze jednak towarzyszyć mu będzie aromat drewna sandałowego. Są kadzidełka z kompozycją
zapachów o szczególnym działaniu, np. odprężającym, sprzyjającym kontemplacji lub koncentracji.
POT-POURRI
W mieszkaniu warto ustawić pot-pourri. To nasączona wonnymi olejkami dekoracyjna mieszanina
płatków kwiatowych, liści, suszonych owoców. Na trzy, cztery garście mieszanki stosuje się około 20
kropli. Kiedy zapach zanika, potpourri skrapiamy ponownie.
MASAŻ
Masaż aromaterapeutyczny to masaż podczas którego wykorzystuje się mieszaniny olejków
eterycznych rozpuszczone w naturalnych olejach roślinnych- tzw. olejach bazowych (nośnych).
Zaleca się stosowanie olei z tzw. zimnego tłoczenia, takich jak olej ze słodkich migdałów czy z
pestek winogron. Oleje mineralne, ze względu na otrzymywanie, nie powinny być używane jako
oleje bazowe, gdyż są produkowane z substancji ropopochodnych.
Masaż twarzy - jako olej bazowy szczególnie jest polecany w celach kosmetycznych do wcierania w
skórę twarzy olej ze słodkich migdałów. Nadaje się do skóry suchej i starzejącej się, jest neutralny i
nie powoduje alergii. Jest środkiem wyjątkowo delikatnym i nadaje się także do pielęgnacji
wrażliwej skóry noworodków. Odmładza skórę i nadaje jej ładny wygląd, dodatkową zaletą jest
łatwość wchłaniania przez skórę.
Masaż ciała - to masaż ogólny całego ciała lub w zależności od celu zabiegu masaż miejscowy. Do
skóry normalnej i ze skłonnością do przetłuszczania się nadaje się olej z pestek winogron, a do skóry
suchej i starzejącej się olej ze słodkich migdałów.
KĄPIEL
Do kąpieli aromaterapeutycznej można stosować pojedyncze olejki bądź mieszaniny olejków. Taka
kąpiel w ciepłej wodzie trwa od 15 - 30 minut i gwarantuje podwójne działanie - wdychanie
zapachów (olejek wnika do płuc w procesie oddychania) i wchłanianie przez skórę.
KOMPRES
Kompres aromaterapeutyczny wykonujemy z roztworów wodnych. Do miski, naczynia z wodą
dodaje się olejek bądź mieszaniny olejków. W tak przygotowanym roztworze moczymy ręcznik,
watę, ligninę czy chustkę, przykładamy miejscowo i odciśnięte przykładamy na chore miejsca.
Czynność tę należy powtarzać aż do uzyskania pożądanego skutku. Przed każdym namoczeniem
mocno mieszamy wodę, aby możliwie najdokładniej rozprowadzić olejki.
Kompresy na twarz - dobrze jest położyć kompres po uprzednim nałożeniu olejku do masażu (np.
olej ze słodkich migdałów).
Gorące kompresy - przy bólu mięśni, zapaleniu stawów, reumatyzmie, bólu zęba, bólu ucha.
Zimne kompresy - na ból głowy, skręcenia i opuchlizny.
Olejki aromaterapeutyczne są otrzymywane z roślin, tradycyjnie poprzez destylację.
Są to 100% koncentraty roślinne, które posiadają bardzo silne działanie na organizm człowieka.
Aby uzyskać małą buteleczkę leku, trzeba poddać destylacji wiele kilogramów lub nawet ton dzikich
roślin. Na 10 ml olejku zużywa się np. 3 kg płatków lawendy, a w przypadku olejku różanego na 1
kg esencji potrzeba 5 000 kg płatków ze świeżo otwartych kwiatów.
Olejki eteryczne wnikają do organizmu na różne sposoby. Wchłaniane są przede
wszystkim przez układ oddechowy, ale także dostają się do krwioobiegu przez skórę.
Wchłanianie olejków przez układ oddechowy powoduje w pierwszej kolejności podrażnienie
śluzówki nosa i wysłanie informacji o obecności danej cząsteczki olejku eterycznego do mózgu.
Następnie mózg uwalnia odpowiednie związki chemiczne pobudzające bądź relaksujące system
nerwowy. Zawarte w olejkach związki chemiczne mają bezpośredni wpływ na organizm, gdyż
dostają się do płuc i wywołują określone działanie terapeutyczne w organizmie.
Wchłanianie olejków bezpośrednio przez skórę ma charakter miejscowy, cząsteczki substancji
przenikają przez naskórek do skóry właściwej. Skóra właściwa jest silnie ukrwionym organem i
powoduje penetrację związków chemicznych poprzez naczynia włoskowate do całego układu
krążenia.
W przeciwieństwie do leków i substancji syntetycznych olejki aromaterapeutyczne nie odkładają się
w organizmie i są szybko z niego wydalane.
Działanie olejków można podzielić na następujące grupy:
• antybakteryjne
• antywirusowe
• pobudzające
• rozkurczające
• uspokajające
• wykrztuśne
• oddziałujące na psychikę
Zastosowanie olejków eterycznych w kosmetyce:
• do skóry suchej: drzewa różanego, lawendowy
• do skóry przetłuszczającej się: drzewa herbacianego, geranium, grejpfrutowy, jałowcowy,
pomarańczowy
• do skóry zmęczonej i matowej: drzewa różanego, geranium, grejpfrutowy, miętowy,
rozmarynowy, sosnowy
• cellulit: geranium, grejpfrutowy, jałowcowy, pomarańczowy, rozmarynowy, sosnowy,
pichtowy
• łupież: z drzewa herbacianego, rozmarynowy, sosnowy, pichtowy
• trądzik: z drzewa herbacianego, geranium, grejpfrutowy, jałowcowy, lawendowy,
rozmarynowy
• wypadanie włosów: grejpfrutowy, lawendowy, rozmarynowy
• zmarszczki: z drzewa różanego, lawendowy, pichtowy
• żylaki: geranium, jałowcowy, miętowy, rozmarynowy
ewela80 jest offline  
Stary 2010-03-10, 12:55   #1328
aniaexplode
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Dziewczyny, w tym roku piszę egzamin zawodowy z kosmetyki. Dręczy mnie mnóstwo pytań odnośnie częsci praktycznej. Otóz prosze powiedzcie mi od czego powinno sie zaczac kazdy zabieg? czytalam parę roznych prac tutaj i widze ze jest to roznie. Chodzi mi o to czy powinno sie najpierw zalozyc fartuch ochronny i obuwie a potem przeprowadzac z klientka wywiad i dopiero pzygotowywac stanowisko pracy czy na odwrót jeszcze? Zupelnie nie wiem czy obie opcje bylyby dobre bo skad mam wiedzieć co komisja ma w kluczu... normalnie jestem załamana. Jeszcze jedno. Jesli chodzi o czesc teoretyczna. zauwazylam ze pojawiaja sie pytania odnosnie przestrzeni do wykonywania zabiegow! szok! gdzie i czy na prawde trzeba znac ile powierzchni w m2 przypada na kazdy zabieg? przeciez to chore... Czy ktos mi pomoze lub choc troche wesprze?

I forgot that all might see
So many beautiful things...

Zapraszam do wymiany:--> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline  
Stary 2010-03-10, 15:27   #1329
aniaexplode
Zadomowienie

Dot.: Egzamin praktyczny z Kosmetologii 2010!

Ja rowniez pisze w czerwcu i obstawiam zabieg na ciało. a poza tym to jestem przerażona tym wszsytkim lacznie z czescia teoretyczna...

aniaexplode jest offline  
Stary 2010-03-10, 21:35   #1330
Basia8212
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w tym roku piszę egzamin zawodowy z kosmetyki. Dręczy mnie mnóstwo pytań odnośnie częsci praktycznej. Otóz prosze powiedzcie mi od czego powinno sie zaczac kazdy zabieg? czytalam parę roznych prac tutaj i widze ze jest to roznie. Chodzi mi o to czy powinno sie najpierw zalozyc fartuch ochronny i obuwie a potem przeprowadzac z klientka wywiad i dopiero pzygotowywac stanowisko pracy czy na odwrót jeszcze? Zupelnie nie wiem czy obie opcje bylyby dobre bo skad mam wiedzieć co komisja ma w kluczu... normalnie jestem załamana. Jeszcze jedno. Jesli chodzi o czesc teoretyczna. zauwazylam ze pojawiaja sie pytania odnosnie przestrzeni do wykonywania zabiegow! szok! gdzie i czy na prawde trzeba znac ile powierzchni w m2 przypada na kazdy zabieg? przeciez to chore... Czy ktos mi pomoze lub choc troche wesprze?
hejteż pisze w czerwcu egzamin wiec napiszę to co wiem
gabinet powinien składac się minimum z dwóch pomieszczeń,właściwy gabinet min 10m2 powierzchni i poczekalnia min 8m2 powierzchni.
Stanowisko do pedicure z brodzikiem o powierzchni conajmniej 6m2.

Gdy zaczniesz już opisywac czynnosci po kolei,to zaczynasz od przygotowania stanowiska pracy,przeprowadzasz wywiad,piszesz przygotowanie kosmetyczki i tutaj mozesz zacząc,że masz na sobie czysty uprasowany fartuch,zmienne obuwie itp,potem przygotowanie klientki.
podaj mi emeila to Ci pośle przykładowy projekt wraz z przykładami jak pisano na egzaminie,dobrze?
Stary 2010-03-11, 17:05   #1331
aniaexplode
Zadomowienie

Ok, fajnie to moj mail sake70@op.pl jakbys mogla wyslac mi projekt ktory byl w 2008 roku? byloby super wyslij zreszta to co masz na pewno mi sie przyda. A czy ktoras z dziewczyn ma moze slownictwo kosmetyczne ktorego uzywa sie do poszczegolnych typów cery? to by mi sie bardzo przydało na egzamin

aniaexplode jest offline  
Stary 2010-03-11, 18:26   #1332
koki1980
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2

bardzo prosze o wzor projektu odnosnie pedicure, odwdziecze sie innym projektem,pozdrawiam:jupi :
koki1980 jest offline  
Stary 2010-03-12, 10:42   #1333
Tyska87
Przyczajenie

"czarnowlosa20"
Jeszcze raz wielkie dzięki za materiały,pozdrawiam

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

'koki1980'
Znalazłam taki projekt, nie wiem czy jest w 100% dobrze napisany ale powinien Ci jakoś pomóc

1.projekt realizacji prac związany z przeprowadzeniem zabiegu pielęgnacji stop i pomalowaniem paznokci
2.załozenia:
- Zabieg pielegnacyjny stóp z tradycyjnym pomalowaniem paznokci z uwzględnieniem stanu stóp i płytki paznokciowej.
3.diagnoza:
-skora stop jest nadmiernie sucha,szorstka
-pogrubiala skora piet
-modzele w okolicy śródstopia
-modzele na palcu piatym od strony zewnetrznej
-odcisk na palcu piatym
-odcisk na prawej stopie w przestrzeni miedzypalcowej
-lamliwa i krucha plytka paznokciowa
-skorki wokół walu paznokciowego
4.wykaz przeciwskazan do wykonania zabiegu:
-drozdzyce,grzybice
-stany zapalne,ropne i alergiczne
-swieze blizny
-nietypowosc plytki paznokciowej
-pekniecia naskorka miedzy palcami
-niezagojone rany
-brodawki
5.wykaz srodkow i preparatow kosmetycznych niezbędnych do wykonania zabiegu:
- zmywacz do paznokci ( 5 ml)
- lakiery - różna gama kolorystyczna ( 3 ml)
- lakier podkładowy ( 3 ml)
- krem odżywczy do stóp ( 2 pompki - 2 ml)
- maska regenerująca ( 2 pompki - 2 ml)
- peeling mechaniczny ( 5 ml)
- preparat do zmiękczania skórek ( 0,2 ml)
- mydło w płynie ( 2 krople)
- płatki kosmetyczne ( 5 sztuk)
- folia spożywcza ( 1 m)
- preparat do dezynfekcji skóry
- preparat do dezynfekcji narzędzi
- preparat do dezynfekcji powierzchni
- prześcieradło
- ręcznik frotte
-srodki zmiękczające
-srodki przeciwzapalne/łagodzące
-srodki przeciwgrzybiczne
-srodki przeciwpotowe/pudry przeciwpotowe
6.wykaz sprzętu i aparatury niezbędnej do wykonania zabiegu:
-fotel z oparciem dla pacjenta/ki
-podnozek do zabiegu pedicure,majacy na celu podtrzymanie nogi w trakcie wykonywania zabiegu
-stoleczek dla pedicurzystki/y
-miska do moczenia stop
-lampka oswietleniowa
-reczniczek do zabiegu
-reczniczek na podnozek
-stolik
-autoklaw
-pojemnik na skazone odpady
7.wykaz narzedzi i przyborow niezbędnych do wykonania zabiegu:
-cazki/nozyczki do skorek
-cazki/nożyczki do paznokci
-pilniczek
-omega/hebelek do scinania zgrubialego naskorka
-skalpele
-patyczki z drzewa pomarańczowego
-lignina
-wata
-srodki opatrunkowe
-tarka do usuwania zrogowaciałego naskorka
-separatory
8.opis zabiegu:
a)czas realizacji trwania zabiegu: ok.60min
b)przygotowanie stanowiska pracy:
1. Przygotowanie fotela kosmetycznego pod kątem wygody klienta i swobody wykonania przez siebie planowanych prac.
2. Przygotowanie fotela kosmetycznego pod względem estetycznym i higienicznym ( przykrycie fotela czystym jednorazowym prześcieradłem lub zabezpieczenie podnóżka czystym ręcznikiem).
3. Przygotowanie stoliczka, na którym będą ułożone: narzędzia, preparaty kosmetyczne, środki potrzebne do wykonania zabiegu wymienione w punkcie wcześniejszym.
4. Przygotowanie krzesła, gdzie będzie siedziała osoba wykonująca zabieg, ustawiamy je przy podnóżku fotela.
5. Przygotowanie lampy bezcieniowej.
c)przygotowanie kosmetyczki:
1.zwiazanie włosów
2.nalozenie fartucha ochronnego
3.mycie i dezynfekcja dloni
4.nalozenie rękawiczek ochronnych
d)przygotowanie klientki:
1. Przygotowanie klienta i wskazanie miejsca, gdzie można się przebrać i ułożyć na fotelu.
e)wykonanie zabiegu:
1. Nałożenie rękawiczek jednorazowych.
2. Dezynfekcja stóp odpowiednim preparatem.
3. Wymoczenie stóp w kąpieli wodnej z dodatkiem środka zmiękczającego przez 15-20 min.
4. Osuszenie stóp ręcznikiem.
5. Nałożenie płynu zmiękczającego skórki.
6. Usunięcie zgrubiałego naskórka z pięt i podeszw za pomocą ostrza Omega.
7. Skrócenie i opiłowanie paznokci na prosto.
8. Odsunięcie skórek przy pomocy kopytka.
9. Wycięcie skórek cążkami.
10. Wygładzenie naskórka za pomocą peelingu.
11. Spłukanie peeling w misce z wodą.
12.Wykonanie masażu na odpowiednim preparacie – 10 min.
13. Nałożenie wybranej maski ( regenerująca).
14. Owinięcie stóp folią spożywczą i ręcznikiem frotte oraz usunięcie maski po 20 min.
15. Umieszczenie separatorów między palcami klientki.
16. Odtłuszczenie płytki paznokciowej.
17. Pomalowanie lakierem podkładowym płytki paznokciowej.
18. Pomalowanie paznokci jednym kolorem lakieru.
19. Po wyschnięciu paznokci usunięcie separatorów.
20. Przekazanie zaleceń do pielęgnacji w domu.
21. Podziękowanie za zabieg oraz ocena efektów końcowych.

Czynności końcowe:
1. Uporządkowanie stanowiska pracy.
2. Dezynfekcja narzędzi i powierzchni odpowiednimi preparatami.
3. Sterylizacja narzędzi.

9.analiza i ocena jakości wykonanego zabiegu w odniesieniu do diagnozy:
Skóra stóp klientki jest gładka, nie łuszczy się, jest nawilżona, paznokcie zostały skrócone i pomalowane na jeden kolor.

10.zalecenia dla klientki:
- stosowanie kąpieli ziołowych ( sól ziołowa z lawendą)
- codzienna higiena stóp
- stosowanie płynów antygrzybiczych
- stosowanie kremów odżywczych z witaminą A
- nakładanie grubej warstwy kremu i maski, owijając w folię i zakładając skarpety
- noszenie wygodnego obuwia
- codzienne stosowanie kremów do stóp bogatych w substancje natłuszczające ( alantoina, algi, nagietek, mentol, lawenda)
- skracanie paznokci na prosto
- inne czynności pielęgnacyjne

Edytowane przez Tyska87
Czas edycji: 2010-03-12 o 10:44
Tyska87 jest offline  
Stary 2010-03-12, 13:03   #1334
aniaexplode
Zadomowienie

Dziewczyny, jaki byl temat projektu w 2008 roku na egzaminie praktycznym??

aniaexplode jest offline  
Stary 2010-03-12, 20:25   #1335
ellish
Zakorzenienie

Dziewczyny mam opisac skóre 35letniego mezczyzny i jakie zabiegi bym mu polecila...prosze o pomoc.
I moze znacie jakas ksiazkie, ktora Wam pomogla w nauce? kupilam sobie własnie kosmetyke stosowana. Co jeszcze polecacie?

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2010-03-12 o 20:30
ellish jest offline  
Stary 2010-03-12, 23:03   #1336
koki1980
Raczkowanie

hej dziekuje bardzo za projekt o pedicure bardzo pomoglo, pieknie dziekuje a tutaj umieszczam stronke gdzie jest kilka projektow i nawet odnosnie skory mezczyzny. pozdrawiam cieplutko

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

http://forum.kosmetyczki.net/index.php?topic=1718.585

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

ja jeszce polecam kosmetologie jaroszewskiej i http://merlin.pl/Kosmetyka_Barbara-P.../1,300331.html ta ksiazka jest bardzo dobra z chemi kosmetycznej sa rozne zagadnienia. pozdrawiam
koki1980 jest offline  
Stary 2010-03-13, 09:55   #1337
koki1980
Raczkowanie

bardzo prosze o przesłanie jakis projektow na meila i tego ktory był rok temu na egzaminie oczywiscie jesli ktos do ma. pozdrawiam serdecznie. moj meil marzena.kowolik@wp.pl
koki1980 jest offline  
Stary 2010-03-13, 10:26   #1338
Basia8212
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez koki1980 Pokaż wiadomość
bardzo prosze o przesłanie jakis projektow na meila i tego ktory był rok temu na egzaminie oczywiscie jesli ktos do ma. pozdrawiam serdecznie. moj meil marzena.kowolik@wp.pl
Coś Ci przesłalam
Stary 2010-03-13, 11:20   #1339
Tyska87
Przyczajenie

Cytat:

też Ci coś przesłałam
Tyska87 jest offline  
Stary 2010-03-14, 17:09   #1340
koki1980
Raczkowanie

bardzo wam dziekuje ja tez na poscie wkleiłam stronke tam tez mozna znalecz pare ciekawych projektów.
ps. TYSKA odebrałam wiadomość ale nie wyświetla sie bo pisze ze zajiks problem jest z odczytaniem mogłabys wkleic link tutaj? pozdrawiam cieplutko
koki1980 jest offline  
Stary 2010-03-14, 21:15   #1341
Tyska87
Przyczajenie

Cytat:
bardzo wam dziekuje ja tez na poscie wkleiłam stronke tam tez mozna znalecz pare ciekawych projektów.
ps. TYSKA odebrałam wiadomość ale nie wyświetla sie bo pisze ze zajiks problem jest z odczytaniem mogłabys wkleic link tutaj? pozdrawiam cieplutko

Hej, napisałam Ci maila masz tu jeszcze link http://www.sekretyurody.eu/pages/slo...kladnikow.html powinno Ci się przydać, pozdrawiam
Tyska87 jest offline  
Stary 2010-03-14, 22:06   #1342
czarnowlosa20
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam opisac skóre 35letniego mezczyzny i jakie zabiegi bym mu polecila...prosze o pomoc.
I moze znacie jakas ksiazkie, ktora Wam pomogla w nauce? kupilam sobie własnie kosmetyke stosowana. Co jeszcze polecacie?
Polecam Ci też książkę "Higiena dla studentów kosmetologii" i jest nie droga
Stary 2010-03-15, 13:43   #1343
aniaexplode
Zadomowienie

Hej dziewczyny pytam Was jeszcze raz jaki byl temat z egzaminu praktycznego w 2008 roku?

aniaexplode jest offline  
Stary 2010-03-15, 16:31   #1344
koki1980
Raczkowanie

hej witam serdecznie i dziekuje dziewczynkom za super pomoc, ale jestem strasznie chłonna jak gabka i prosze o wiecej pomocy, wkleje swoj projekt odnosnie pedicure jak ktorejs sie przyda to prosze bardzo. pozdrawiam wszystkie przyszłe kosmetyczki

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

I. PROJEKT REALIZACJI PRAC ZWIAZANY Z PRZEPROWADZENIEM ZABIEBU PIELEGNACJI STÓP U KLIENTKI ZE SKORA STÓP NADMIERNIE SUCHA, ZGRUBIAŁA, ŁUSZCZĄCA SIĘ, KTÓRA SKARZY SIĘ NA PĘKANIE PIĘT I ŁAMLIWE KRUCHE PAZNOKCIE, KTÓRE CHCE POMALOWAĆ.
II. ZAŁOŻENIA
-miejsce pracy-gabinet kosmetyczny
-zakres prac-zabieg pielęgnacyjny stóp z tradycyjnym pomalowaniem płytki paznokciowe z uwzględnieniem stanu stóp i paznokci klientki.
-diagnoza- skóra stóp nadmiernie sucha, szorstka, pogrubiała skóra pięt
-łamliwa i krucha płytka paznokcia, bez zmienionego koloru
-klientka skarży się na skłonność do pękania pięt.

WYKAZ ŚRODKÓW I PREPARATOW KOSMETYCZNYCH_ZAŁĄCZNIK 1
-zmywacz do paznokci
-lakiery-różna kolorystyka
-lakier podkładowy
-krem nawilżający do stop
-krem odżywczy do stóp
-żel chłodzący do stóp
-krem odświeżający do stop
-maska regenerująca
-peeling mechaniczny
-preparat zmiekczajcy do stop
-mydło w płynie
-płatki kosmetyczne
-wata
-patyczki kosmetyczne
-foila spożywcza
-chysteczki higieniczne
-preparat do dezynfekcji skory
-preparat do dezynfekcji narzędzi
-preparat do dezynfekcji powierzchni
-chusteczki do dezynfekcji
-prześcieradło;
-rącznik frotte lub jednorazowego użytku

WYKAZ SPRZĘTU, NARZEDZI, APARATURY-ZAŁACZNIK-2
-nożyczki do obcinania paznokci
-cążki do skorek
-kopytko lub patyczek do odsuwania skorek
-pilniczek
-ostrze Omega
-tarka do usuwania zrogowaciałego naskórka-
-miska pedicure
-aparat do masażu stop
-lampa bezcieniowa
-separatory
-fotel kosmetyczny
- taboret kosmetyczny
-stolik kosmetyczny
-autoklaw
-wanna dezynfekcyjna
-pojemnik na skażone odpady

III.WYKAZ ZABIEGÓW PIELĘGNACYJNYCH STÓP WŁAŚCIWYCH DLA STANU SKÓRY STÓP KLIENTKI
- zabiegi złuszczające
- zabiegi odżywcze
- zabiegi regenerujące
- zabiegi nawilżające
- zabiegi z zastosowaniem kąpieli parafinowej
- zabiegi regenerująco-odżywcze z zastosowaniem urządzeń
- refleksologia stóp
- aromaterapia
- masaż klasyczny
- tradycyjny zabieg pedicure
- kąpiel stóp z masażem z zastosowaniem urządzeń.

IV. WYKAZ WSKAZAN I PRZECIWSKAZAN DO WYKONANIA ZABIEGOW PIELĘGNACYJNYCH STOP KLIENTKI WYMIENIONYCH W WYKAZIE
Wskazania:
-zrogowaciały naskórek
-modzele, odciski
-wrastające paznokcie
-zaniedbany i niehigieniczny wygląd stóp
-chęć poprawy wyglądu ogólnego stóp
Wskazaniami do zabiegu jest również stan skóry stóp i płytki paznokciowej. Klientki Nadmiernie sucha skóra stóp, szorstkość, łuszczenie skóry, pękanie pięt, łamliwe paznokcie, kruchość płytki paznokciowej, zgrubiała skóra stóp

4.Wykaz przeciwskazan do wykonania zabiegu:
-drożdzyce, grzybice
-stany zapalne, ropne i alergiczne
-świeże blizny
-nietypowość płytki paznokciowej
-pęknięcia naskórka miedzy palcami
-nie zagojone rany
-brodawki
-egzemy

V. WYKAZ ZABIEGÓW, KTÓRE MOŻNA WYKONAC KLIENTCE
- kąpiele stóp ( pobudzające, naprzemienne zimną i ciepłą wodą oczyszczające, przy nadmiernej potliwości)
- suchy masaż szczotką (pobudza krążenie)
- gimnastyka stóp
- okłady na nogi
- masaże nóg i stóp
- owijanie przy użyciu wilgotnych chust
- zabiegi z zastosowaniem glinek leczniczych
- usuwanie nadmiernego owłosienia przy pomocy wosku
- kąpiel parafinowa
- pedicure - klasyczny, francuski, biologiczny, przy użyciu frezarki
- masaż wibracyjny
- zabiegi złuszczające
- nakładanie klamer korygujących wrastające paznokcie
- rekonstrukcja płytki paznokciowej
- zabiegi zdobnicze
- modelowanie paznokci przy użyciu metod UV
- refleksologia
VI. OPIS SPOSOBÓW WYKONANIA ZABIEGÓW PIELĘGNACYJNYCH STOP WRAZ Z POMALOWANIEM PAZNOKCI KLIENTCE KLIENTCE UWZGLĘDNIENIEM APARATÓW, NARZEDZI I PREPARATOW KOSMETYCZNYCH
ETAP I:
Przygotowanie stanowiska pracy powinno zawierać:
1. Przygotowanie fotela kosmetycznego pod kątem wygody klienta i swobody wykonania przez siebie planowanych prac.
2. Przygotowanie fotela kosmetycznego pod względem estetycznym i higienicznym ( przykrycie fotela czystym jednorazowym prześcieradłem lub zabezpieczenie podnóżka czystym ręcznikiem).
3. Przygotowanie stoliczka, na którym będą ułożone: narzędzia, preparaty kosmetyczne, środki potrzebne do wykonania zabiegu wymienione w punkcie wcześniejszym., załącznik nr1 i nr 2
4. Przygotowanie krzesła, gdzie będzie siedziała osoba wykonująca zabieg, ustawiamy je przy podnóżku fotela.
5. Przygotowanie lampy bezcieniowej.
Etap II.
Przygotowanie kosmetyczki
Zakładam czysty fartuch ochronny, wiążę włosy, zakładam obuwie zamienne, myje ręce mydłem w płynie i dezynfekuje preparatem do dezynfekcji skory, zakładam rękawiczki jednorazowe
EtapIII.
Przygotowuje klienke
Witam klientkę uśmiechem, proszę, aby zdjęła odzież wierzchnia i wraz z rzeczami osobistymi odłożyła w odpowiednim miejscu, proszę by wygodnie usiadła w fotelu i odkryła stopy. - Założenie karty klientki,
- przeprowadzam wywiad z klientką, (pytania dotyczące: wieku, rodzaju wykonywanej pracy, stanu zdrowia klientki, przebytych chorób, pielęgnacji domowej, diety, trybu życia, sposobu wypoczynku itp.)
Po wstępnej diagnozie skory stóp klientki i z przeprowadzonego wywiadu wynika brak przeciwwskazań do wykonania zabiegu pielęgnacyjnego, skora stop klientki jest sucha, zgrubiała, szorstka, widać pęknięcia na piętach, płytka paznokciowa bez zmienionego koloru. Dokonuje wyboru zabiegu: Zabieg pedicure klasyczny, z wykorzystaniem zabiegów regenerująco -odżywczych z pomalowaniem płytki paznokciowej na jednolity kolor.
Przystępuję do wykonania zabiegu
Dezynfekuje stopy klientki preparatem do dezynfekcji skory. Proszę klientkę o włożenie stóp do miski do pedicure pedicure napełnionej ciepła woda z dodatkiem środka zmiękczającego, moczenie trwa przez 15-20 minut. Następnie osuszam stopy ręcznikiem frotte lub jednorazowego użytku, zabezpieczam skorki preparatem zmiękczającym skorki, potem usuwam zgrubiały naskórek z podeszw i pięt za pomaca ostrza Omega, tak by nie zranić klientki., Wyrównuję powierzchnie naskórka przy pomocy tarki do stop. Skracam paznokcie nożyczkami do obcinania paznokci, i opiłowuje na prostu. Odsuwam skorki kopytkiem i wycinam namiar skorki cążkami do wycinania skorek. Przystępuje do wykonania peelingu mechanicznego stosując go wykonuje lekki masaż, celem usunięcia zrogowacenia i obumarłych cząstek naskórka. Dzięki temu skora staje się optymalnie przygotowana do przyjęcia, innych intensywnie pielęgnujących preparatów, spłukuje peeling w misce z ciepła woda. Osuszam stopy ręcznikiem frotte, rozpoczynam masaż stop na kremie odżywczym do stop, wykonuje ta czynność ok. 10 minut, po tym czasie nakładam maskę regenerującą, owijam stopy folia spożywcza i ręcznikiem frotte frotte pozostawiam na 10 minut. Po upływie tego czasu ściągam ręcznik, filie i wpasowuje ewentualne pozostałości niewchłoniętej maski. Zakładam separatory miedzy palce stop klientki, odtłuszczam płytkę paznokciową i maluje lakierem podkładowym, po dokładnym wyschnięciu lakieru maluje jednym kolorem lakieru paznokcie., Po wyschnięciu usuwam separatory na koniec zabiegu wmasowuje jeszcze krem nawilżający w stopy klientki. Dziękuje za zabieg i oceniam efekty zabiegu, Skóra stóp klientki jest gładka, nie łuszczy się, jest nawilżona, paznokcie zostały skrócone i pomalowane na jeden kolor.
Przekazuje klientce rady dotyczące pielęgnacji domowej.

ETAP IV
Czynności końcowe:
1. Uporządkowanie stanowiska pracy. Odkładam wszystkie preparaty na miejsce.
2. Dezynfekcja narzędzi, czyli myje narzędzia pod bieżącą woda dezynfekuje preparatem do dezynfekcji narzędzi, dezynfekuje powierzchnie preparatem do dezynfekcji powierzchni
3. Sterylizacja narzędzi. W wanience dezynfekcyjnej następnie w autoklawie.
4. Wyrzucenie skażonych odpadów do pojemnika na skażone odpady

VII. ZALECENIA DO PIELĘGNACJI STÓP W WARUNKACH DOMOWYCH WRAZ Z PROPOZYCJA NIEZBĘDNYCH PREPARATÓW KOSMETYCZNYCH PIELĘGNACYJNYCH.
- stosowanie kąpieli ziołowych ( sól ziołowa z lawendą, która działa odkażająco i bakteriobójczo
-- codzienna higiena stóp
- stosowanie płynów antygrzybiczych
- stosowanie kremów odżywczych z witaminą A
- nakładanie grubej warstwy kremu i maski, owijając w folię i zakładając skarpety

- noszenie wygodnego obuwia
-codzienne stosowanie preparatów zawierających substancje natłuszczające.
-stosowanie kremów na bazie bogatych substancji takich jak:
-alantoina- przyspiesza odnowe naskórka
-algi- działają silnie nawilzajaco, likwiduja stany zapalne, bakteriostatycznie.
-nagietek-przyspiesza ziarninowanie i bliznowacenie ran i uszkodzeń
-Mentol posiada własności znieczulające i zmniejszające podrażnienie błon śluzowych.
koki1980 jest offline  
Stary 2010-03-15, 19:29   #1345
Tyska87
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny pytam Was jeszcze raz jaki byl temat z egzaminu praktycznego w 2008 roku?

Masz tutaj link http://www.zak.edu.pl/pl/gdansk/egzaminy_zawodowe/ jest tam zamieszczony teoretyczny i praktyczny z 2008r
Tyska87 jest offline  
Stary 2010-03-16, 13:10   #1346
aniaexplode
Zadomowienie

Dziewczyny, czy mogłybyscie napisac tutaj chronologicznie tematy egzaminow praktycznych liczac od roku 2007?? bardzo proszę

aniaexplode jest offline  
Stary 2010-03-16, 16:35   #1347
iza233
Raczkowanie

Cześć dziewczyny Postanowiłam dołączyć do was ponieważ też zdaję w czerwcu egzamin a to forum jest kopalnią wiedzy.

Basiu8212 jak możesz to prześlij mi wzór prawidłowego projektu na e-mail izaczarna7@wp.pl Z góry dziękuję
iza233 jest offline  
Stary 2010-03-17, 17:47   #1348
pancia88
Przyczajenie

egzamin zawodowy technik usług kosmetycznych 2010

Witajcie! W tym roku zdaję egzamin zawodowy na kierunku TUK i mam wiele rozterek w związku z napisaniem go. Przeszukałam wiele stron internetowych i napotkałam wiele różnych wersji - z kartą klientki, z podawaniem nazw preparatów (np. nakładam Hydro Oxy Day Cream, Clarena), z inaczej poukładanym punktami, ze szczegółowo opisaną techniką, bądź nie. Czy jest jeden właściwy schemat pracy, czy mam pisać tak, jak mi pokazano w szkole - ważne, żebym po prostu zawarła wszystkie istotne informacje? Te, które też w tym roku zdają - jak Was w waszych szkołach uczą? Może wasi nauczyciele mają dokładniejsze informacje?

Piszę swoje projekty w następujący sposób:
1. tytuł (projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego/ leczniczego dla x - letniej/go kobiety/mężczyzny)
2. założenia (wypisuję z treści zadania wszystkie informacje (niczego nie wymyślam, nie dodaję od siebie - piszę, jakiej płci jest osoba, ile ma lat, jaki jest cel wizyty, jak wygląda cera)
3. diagnoza: piszę, z jakim problemem mam do czynienia, np. "rozszerzone pory i zaskórniki świadczą o cerze tłustej, ze skłonnością do występowania trądzika pospolitego"
4. wykaz wskazań i przeciwwskazań
a) wskazania (we wskazaniach piszę, co chciałabym osiągnąć w związku z zabiegiem, np. przywrócenie właściwego pH, nawilżenie cery, ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, eliminacja wykwitów)
b) przeciwwskazania - w tym miejscu pytanie: czy jeżeli będziemy korzystały z aparatury do zabiegów z użyciem prądu, to piszemy przeciwwskazania do całego zabiegu, typu choroby skóry, stany gorączkowe, alergie i osobno przeciwwskazania do zabiegu z prądem typu metalowe implanty, nadciśnienie, czy po prostu wrzucamy wszystko do 1 worka i nie rozgraniczamy?
5. wykaz środków i preparatów kosmetycznych (czyli kosmetyki i takie rzeczy jak waciki, płatki kosmetyczne, gaziki, chusteczki higieniczne)
6. wykaz aparatury i sprzętu (czyli aparaty, narzędzia, fotel, taboret, stolik)
7. metodyka
a)przygotowanie stanowiska pracy (opisuję, jak przygotowuję fotel, stolik, taboret, lampę, klientkę, piszę, że "narzędzia muszą być uprzednio zdezynfekowane i wysterylizowane", ale nie opisuję tych procesów. Jeśli mam w planach wykonać zabieg, np. jonoforezy, to w tym miejscu opisuję przygotowanie do niego - przygotowanie i sprawdzenie aparatu, elektrod, przygotowanie nerek na płyny do podkładów)
b) wykaz prac wchodzących w skład prawidłowo wykonanego zabiegu
c) opis sposobu realizacji określonych w wykazie prac z uwzględnieniem technik ich wykonania z zachowaniem zasad BHP
(punkt b i c opisuję łącznie - wypisuję po kolei czynności, jakie wykonuję i pod spodem opisuję technikę, np. wykonuję demakijaż. technika - ..., tonizuję cerę - technika...). W punkcie "wywiad" piszę "wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań. stwierdzam ich brak i przystępuję do zabiegu". Nie piszę, o co pytam klientkę i co ona odpowiada (powinnam?)
d) ocena efektów zabiegu (jak wygląda skóra po zabiegu, co uzyskałam dzięki niemu, czy klientka jest zadowolona)
e) czynności końcowe na stanowisku pracy (uprzątnięcie stanowiska pracy, dezynfekcja, sterylizacja, schowanie kosmetyków, narzędzi, aparatów (powinnam dokładnie opisać dezynfekcję i sterylizację?)).
8. zalecenia dla klientki do domu (zgłoszenie się na kolejny zabieg po tygodniu i jak powinna postępować z cerą w warunkach domowych)

Będę wdzięczna za różnego rodzaju sugestie Pozdrawiam serdecznie
pancia88 jest offline  
Stary 2010-03-17, 18:09   #1349
koki1980
Raczkowanie

hej dziewczyny bardzo prosze o wklejenie testu z 2008r, w piatek mam probny, mam testy z 2009 ale niemam z poprzedniego tj 2008 lub przesłanie na meila marzena.kowolik@wp.pl. z gory dziekuje
ps zaglądajcie tu czesciej jakos opustoszało, buziaki
koki1980 jest offline  
Stary 2010-03-17, 19:03   #1350
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk
Dot.: egzamin zawodowy technik usług kosmetycznych 2010

Punkty piszesz w takiej kolejności jak masz w zadaniu.
Nam w szkole żadna nauczycielka nie mówiła żeby wypisywać nazwy kosmetyków, tylko przy kosmetyku piszemy jaki ma składnik aktywny w sobie.
No a pozatym jest już cały wątek o egzaminie "praktycznym"
gsk jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
egzamin

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości