egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-03-29, 08:56   #1381
Miiami
Przyczajenie

Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez iza_89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny macie jakiś projekt z zabiegu na ciało? jak tak to była bym wdzięczna jak byście tutaj wrzuciły.

przeglądnij forum a znjdziesz powodzenia
Miiami jest offline  
Stary 2010-03-30, 22:37   #1382
anulka8233
Przyczajenie

Witam mam problem z napisaniem pracy moze ktoś pisał podobną prace albo moze mi w jakis sposób pomóc?
Ma ktoś może jakieś namiary na materiały albo coś doradzi? Oto temat mojej pracy:

Jesienią do ganinetu kosmetycznego zgłosiła sie 40 letnia kobieta na zabieg pielęgnacyjny skóry twarzy. Klietka ma cerę suchą z rozległymi teleangiektazjami na policzkach. Od 5 lat ma problemy z nadreaktywnością ze strony naczyń krwionośnych i łuszczeniem warstwy rogowej naskórka. Kobieta pali nałogowo papierosy, regularnie korzysta z solarium.

Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem u klientki zabioegu pielęgnacyjnego skóry przy użyciu aparatury dostępnej w gabinecie kosmetycznym. opracuj zalecenia do pielęgnacji cery dla klientki w warunkach domowych.
anulka8233 jest offline  
Stary 2010-03-31, 12:59   #1383
Miiami
Przyczajenie

Exclamation Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez anulka8233 Pokaż wiadomość
Witam mam problem z napisaniem pracy moze ktoś pisał podobną prace albo moze mi w jakis sposób pomóc?
Ma ktoś może jakieś namiary na materiały albo coś doradzi? Oto temat mojej pracy:

Jesienią do ganinetu kosmetycznego zgłosiła sie 40 letnia kobieta na zabieg pielęgnacyjny skóry twarzy. Klietka ma cerę suchą z rozległymi teleangiektazjami na policzkach. Od 5 lat ma problemy z nadreaktywnością ze strony naczyń krwionośnych i łuszczeniem warstwy rogowej naskórka. Kobieta pali nałogowo papierosy, regularnie korzysta z solarium.

Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem u klientki zabioegu pielęgnacyjnego skóry przy użyciu aparatury dostępnej w gabinecie kosmetycznym. opracuj zalecenia do pielęgnacji cery dla klientki w warunkach domowych.

Wystarczy poszukać! jest na forum identyczny projekt no ale skoro trzeba Ci podać gotowca albo zrobić to za Ciebie to Twój problem.

...dziewczyny troche chęci.
Miiami jest offline  
Stary 2010-03-31, 13:04   #1384
czarnowlosa20
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez anulka8233 Pokaż wiadomość

1. Tytuł: Zabieg nawilżający i uszczelniający naczynia krwionośne dla klientki w wieku 40 lat z cerą suchą.
2. Założenia: Klientka w wieku 40 lat. Cera sucha, rozległe teleangiektazje na policzkach. Od 5 lat występują problemy z nadreaktywnością ze strony naczyń krwionośnych. Warstwa rogowa naskórka łuszczy się. Kobieta nałogowo pali papierosy i regularnie korzysta z solarium.
3. Diagnoza:

* skóra sucha,
* liczne teleangiektazje,
* cera dojrzała,
* nadreaktywne naczynia krwionośne,
* łuszcząca warstwa rogowa naskórka,
* kolor skóry szarawy co wynika z nałogowego palenia papierosów.

4. Wskazania:

* cera sucha,
* dojrzała,
* liczne teleangiektazje,
* nadreaktywne naczynia krwionośne,
* łuszcząca warstwa rogowa naskórka,
* skóra zniszczona promieniami UV,
* szarawy koloryt skóry,
* skóra niedotleniona,
* mało elastyczna,
* zmarszczki mimiczne,

Przeciwwskazania:

* choroby skóry,
* infekcje bakteryjne lub grzybicze,
* alergie na składniki zawarte w preparatach potrzebnych do wykonania zabiegu,
* przerwana ciągłość tkanki,
* opryszczka,
* zły stan zdrowia klientki,
* nowotwory,
* wszczepione metalowe implanty,
* ciąża.

5. Wykaz środków i preparatów kosmetycznych:

* mleczko do demakijażu do cery suchej i dojrzałej,
* tonik do cery suchej i dojrzałej,
* preparat do demakijażu oczu i ust,
* piling enzymatyczny do cery suchej,
* olejek do masażu z wit. C,
* kolagenowe patki pod oczy,
* ampułka z wit. C,
* maska algowa do cery suchej i dojrzałej,
* serum liftingujące,
* silnie liftingująca maska na twarz szyję i dekolt,
* ampułka odżywczo-pobudzająca
* silnie nawilżająco-dotleniający krem do twarzy,
* krem nawilżający pod oczy,
* woda destylowana,
* płyn do dezynfekcji
* mydło w płynie

6. Wykaz sprzętu i aparatury:

* urządzenie do sonoforezy,
* urządzenie do galwanizacji,
* miseczka na wodę,
* miseczka na odpadki,
* miseczka do rozrabiania maski algowej,
* szpatułka do nakładania alg,
* pędzelek do nakładania masek,
* ręczniki,
* lampa lupa,
* płatki kosmetyczne,
* wata,
* szpatułki do nabierania kremów,
* opaska,
* jednorazowe prześcieradło,
* chusteczki higieniczne,
* koc do przykrycia klientki,

7. Metodyka wykonania zabiegu:
a) przygotowanie stanowiska pracy:
Rozpoczynam od przygotowania fotela. Układam go w pozycji dostosowanej do zabiegu, czyli leżącej. Ważne jest również, aby fotel odpowiadał wygodzie klientki. Rozkładam na nim jednorazowe prześcieradło. Pod głowę kładę ręcznik, a za fotelem stawiam krzesło, na którym będę siedziała. Obok fotela ustawiam stolik, dezynfekuję go płynem do dezynfekcji. Kładę na nim wszystkie potrzebne mi preparaty (tonik, mleczko, peeling, maski itp.) i sprzęt (miseczki, płatki kosmetyczne, szpatułki itp.). Na półce obok fotela przygotowuję urządzenie do sonoforezy i galwanizacji. Dezynfekuję głowice. Lampę bezcieniową układam obok fotela i dostosowuję jej ułożenie do moich potrzeb. Na fotelu kładę ręcznik do zabezpieczenia ubrania klientki oraz opaskę. Sprawdzam czy wszystkie urządzenia są sprawne. Włączam relaksacyjną muzykę.
b) wykaz prac:

1. demakijaż
2. diagnoza skóry
3. wykluczenie przeciwwskazań
4. omówienie zabiegu z klientką
5. peeling enzymatyczny
6. masaż twarzy
7. ampułka z wit. C na policzki
8. ampułka odżywczo-pobudzająca
9. sonoforeza
10. galwanizacja
11. kolagenowe płatki pod oczy
12. serum liftingujące
13. silnie liftingująca maska
14. maska algowa do cery suchej i dojrzałej
15. krem nawilżający pod oczy
16. silnie nawilżająco-dotleniający krem do twarzy

c) opis sposobu realizacji prac:
Rozpoczynam od przywitania klientki w gabinecie. Pokazuję jej miejsce, w którym może zostawić swoje rzeczy. Każę jej usiąść na fotelu. Tam omawiamy problem, z jakim do mnie przyszła. Przeprowadzam wywiad. Podczas niego pytam klientkę:

* jakimi preparatami i w jaki sposób dbała do tej pory o cerę?
* jaki prowadzi tryb życia?
* jaki jest jej stan zdrowia?
* czy wykonywała jakieś zabiegi w gabinecie kosmetycznym?

Następnie proszę klientkę, aby zdjęła bluzkę i położyła się na fotelu. Ja w tym czasie myję i dezynfekuję ręce. Na głowę zakładam jej opaskę. Kładę ręcznik w taki sposób, aby jej ramiona i dekolt były odkryte. Resztę ciała przykrywam kocem, aby nie zmarzła. Siadam na krześle za fotelem, za głową klientki.
Rozpoczynam demakijaż. Płatki kosmetyczne nasączam płynem do demakijażu oczu i ust. Przykładam do oczu klientki i czekam chwilkę. W tym czasie preparat rozpuszcza kosmetyki. Następnie przecieram oczy w kierunku od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Tusz z rzęs zmywam przecierając wacikiem od nasady rzęs do ich końców. Powtarzam te czynności do momentu, aż waciki będą czyste po przetarciu oczu. Używając tego samego preparatu, wacikiem przemywam usta. Zużyte waciki wyrzucam do miseczki przeznaczonej na odpadki. Przechodzę do demakijażu twarzy. Do miseczki nalewam ciepłą wodę. Na dłonie nakładam mleczko do demakijażu do cery suchej i dojrzałej. Rozprowadzam na dłoniach, a następnie przenoszę na twarz klientki. Delikatnie kolistymi ruchami masuję całą twarz, szyję i dekolt. Następnie płatkami kosmetycznymi nasączonymi w ciepłej wodzie usuwam preparat. Wymieniam waciki i czynność powtarzam do momentu aż po przetarciu skóry będą czyste. Osuszam twarz chusteczką higieniczną, a następnie wacikiem nasączonym tonikiem do cery suchej i dojrzałej przemywam twarz, szyję i dekolt. Zużyte płatki kosmetyczne wyrzucam do miseczki na odpadki.

Po wykonaniu demakijażu przystępuję do diagnozy skóry. Przysuwam Lampę Lupa, włączam ją i ustawiam nad twarzą klientki. Dzięki temu mogę z bliska oglądać jej cerę. Widzę, że jest ona bardzo przesuszona, łuszczy się, występują na niej liczne teleangiektazje. Pierwszym i trzecim palcem uciskam lekko fałd skórny i sprawdzam, po jakim czasie się odpręża. Na tej podstawie stwierdzam, że skóra klientki jest mało elastyczna. Widoczne są również zmarszczki mimiczne. Wyłączam i odkładam Lampę Lupa na bok, aby mi nie przeszkadzała.

Po zdiagnozowaniu skóry pytam klientkę czy jest w ciąży lub ma wszczepione metalowe implanty. Gdy wykluczę wszystkie przeciwwskazania (wymienione w punkcie 4) ustalam z klientką przebieg zabiegu. Jego celem będzie nawilżenie skóry, obkurczenie naczyń krwionośnych, uelastycznienie skóry, możliwe maksymalne usunięcie lub wypłycenie zmarszczek, poprawa kolorytu skóry oraz jej ogólnego wyglądu. Myję i dezynfekuję ręce.

Na twarz, szyję i dekolt klientki nakładam delikatny peeling enzymatyczny. Nie mogę użyć peelingu ziarnistego gdyż mógłby on podrażnić naczynia krwionośne. Czekam ok. 10-15 min. W tym czasie wyrzucam zużyte wcześniej płatki kosmetyczne do kosza i wymieniam wodę w miseczce na czystą i ciepłą. Po upływie określonego czasu zmywam peeling wacikami nasączonymi w wodzie. Zużyte wyrzucam do miseczki na odpadki. Następnie tonizuję skórę tonikiem.

Kolejnym etapem zabiegu jest masaż. W związku z tym, że klientka ma na policzkach liczne teleangiektazje i cierpi na nadreaktywność ze strony naczyń krwionośnych, masaż wykonam bardzo delikatnie, omijając wrażliwe miejsca. Do masażu wykorzystam olejek z wit. C, która ma za zadanie uszczelnić naczynia krwionośne. Masaż będzie opierał się głównie na ruchach głaszczących. Rozpoczynam go do przegłaskania całego dekoltu. Naprzemiennie raz jedną a raz drugą ręką. Szybszymi ruchami przegłaskam bruzdę między piersiami, która tworzy się u kobiet w dojrzałym wieku. Następnie głaskam szyję, pasmami od dekoltu aż do podbródka na całej jej szerokości. Również naprzemiennie obiema rękami. Następnie głaskam mięsień żuchwowy przesuwając dłońmi od podbródka w stronę uszu. Palcami wskazującymi naprzemiennie masuję podbródek w stronę ust, a następnie mięsień okrężny ust. Robię to dwoma palcami jednocześnie, przy czym jeden jest nad górną wargą a drugi pod dolną i na zmianę. Ze względu na teleangiektazje omijam mięśnie na policzkach i przechodzę do głaskania nosa. Czterema palcami jednej i drugiej ręki, naprzemiennie, przesuwam od czubka nosa w stronę czoła. Palcami wskazującymi naprzemiennie masuję bruzdę między oczami wykonując literę X. Dookoła oczu zakreślam koła a następnie ósemki. Czoło głaskam czterema palcami obu rąk naprzemiennie w kierunku włosów. Na koniec delikatnie przegłaskuję wszystkie wymienione partie. Nie wykonuję innych technik masażu (rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracje) gdyż mogłyby zbyt podrażnić naczynia krwionośne. Nadmiar oliwki zmywam wacikami nasączonymi wodą. Tonizuję skórę tonikiem. Myję i wycieram ręce.

Płynem do dezynfekcji myję głowicę aparatu do sonoforezy. Nasączam płatek kosmetyczny wodą, przykładam go do ręki klientki, przykładam elektrodę i zapinam paskiem. Na policzki nakładam ampułkę z wit. C, a na pozostałe partie twarzy ampułkę odżywczo-pobudzającą. Włączam urządzenie do sonoforezy. Za pomocą głowicy wprowadzam ampułki w głąb skóry. Ważne jest, aby ruchy przebiegały zgodnie z układem mięśni. Gdy ampułki zostaną wprowadzone do skóry wyłączam aparat, odpinam elektrodę, wyrzucam mokry wacik, dezynfekuję głowicę i odkładam urządzenie na bok. Dzięki zastosowaniu sonoforezy ampułki zostały wprowadzone w głąb skóry, co nie udałoby się gdyby zostały tylko rozsmarowane na jej powierzchni. Składniki czynne mają teraz lepszy dostęp do tkanek, a co za tym idzie są skuteczniejsze.

Kolejnym etapem zabiegu jest wykonanie galwanizacji. Jej zadaniem będzie uszczelnienie naczyń krwionośnych. Przygotowuję urządzenie. Nasiąknięty wodą wacik przykładam do ręki klientki, przykładam elektrodę i zapinam paskiem. Kawałek waty o średnicy ok. 10-15 cm nasączam wodą, lekko odciskam, nakładam go na głowicę i skręcam tak, aby się trzymała. Mogę użyć dwóch głowic urządzenia jednocześnie jednak jest to dla mnie mniej wygodne. Włączam urządzenie i ustawiam moc. Klientka powinna czuć lekkie mrowienie w miejscu przykładania głowicy oraz metaliczny posmak w ustach. Kilkakrotnie przykładam głowicę do miejsc, w których widać teleangiektazje. Następnie wyłączam urządzenie, wyrzucam watę z głowicy, odpinam pasek przytrzymujący elektrodę i wyrzucam wacik. Odkładam urządzenie na bok. W związku z tym, że wata na głowicach nasączona była wodą tonizuję skórę tonikiem. Opróżniam miseczkę z odpadkami.

Pod oczy klientki nakładam płatki kolagenowe. Na pozostałe partie twarzy, szyję i dekolt aplikuję serum liftingujące, a na nie za pomocą pędzelka nakładam silnie liftingującą maskę. Z tymi preparatami klientka leży przez czas określony na opakowaniu, ok. 20-30min. Nałożone kosmetyki mają za zadanie odżywić skórę, poprawić jej koloryt, napięcie, elastyczność, wypłycić zmarszczki, sprawić, aby skóra była gładka i nie łuszczyła się. W czasie, gdy klientka relaksuje się z maską ja wymieniam wodę oraz odkładam niepotrzebne mi już kosmetyki. Odłączam z prądu wykorzystywane wcześniej urządzenia. Przygotowuję również maskę algową. Do miseczki wsypuję zawartość saszetki. Nie zalewam od razu wodą, gdyż maska algowa szybko gęstnieje i nie zdążyłabym jej nałożyć. Po 30 min od nałożenia maski ściągam płatki kolagenowe, nasączam waciki wodą i zmywam preparat z twarzy, szyi i dekoltu klientki. Tonizuję skórę. Waciki wyrzucam do miseczki na odpadki.

Do miseczki ze sproszkowanymi algami wlewam po trochę zimnej wody destylowanej. Mieszam energicznie szpatułką do alg, do momentu uzyskania odpowiedniej konsystencji. Maska nie może być zbyt wodnista, gdyż mogłaby spływać z twarzy, ale także nie może być zbyt gęsta, bo będzie się źle nakładać i zbyt szybko zastygnie. Gdy uzyskam odpowiednią konsystencję nakładam maskę na twarz szyję i dekolt. Powinna mieć taką grubość, aby skóra nie prześwitywała. Jeżeli klientka wyrazi zgodę zaklejam maską oczy i usta. Zastrzegam, że nie może ich otwierać. Z tak nałożoną maską klientka leży kolejne 20-30min. Ja w tym czasie chusteczką higieniczną wycieram pozostałości maski z miseczki i szpatułki. Następnie myję je i dezynfekuję. Po upływie określonego czasu ściągam maskę. Jest ona zastygnięta, więc bez problemu daje się usunąć w jednym kawałku. Nie myję twarzy wodą. Na zakończenie zabiegu pod oczy aplikuję nawilżający krem a na twarz, szyję i dekolt nakładam silnie nawilżająco-dotleniający krem. Dziękuję klientce za zabieg. Ściągam kocyk, opaskę oraz ręcznik. Pozwalam się jej ubrać. Przekazuję jej zalecenia do domu (zawarte w punkcie 8).

d) Po zabiegu skóra stała się gładka, naskórek nie złuszcza się. Nabrała odpowiedniego kolorytu. Zmarszczki stały się mniej widoczne. Cera jest nawilżona. Naczynka krwionośne obkurczyły się i stały się mniej widoczne. Skóra jest bardziej napięta i elastyczna.

e) Czynności końcowe na stanowisku:
Gdy klientka opuściła gabinet sprzątam go. Dezynfekuję głowice urządzeń, odkładam na miejsce. Odpadki z miseczki wyrzucam do kosza. Wylewam wodę. Myję i dezynfekuję wszystkie miseczki, szpatułki oraz pędzelek. Ze stolika ściągam kosmetyki i odkładam je do szafki. Blat dezynfekuję. Z fotela ściągam jednorazowe prześcieradło i wyrzucam je do kosza. Ręczniki i opaskę odkładam do prania. Poprawiam ogólny wygląd gabinetu.

8. Zalecenia do domu:
Klientka powinna:

* bezwzględnie rzucić palenie i przestać chodzić do solarium,
* unikać nagłych zmian temperatury,
* unikać długotrwałych, gorących kąpieli,
* kontrolować ciśnienie,
* unikać ostrych przypraw i alkoholu,
* stosować kremy nawilżające, zawierające wit.C lub wyciąg z kasztanowca (obkurczają naczynka krwionośne),
* codziennie wykonywać demakijaż twarzy,
* stosować maseczki do cery suchej i naczyniowej,
* w miarę możliwości powtórzyć zabiegi na rozszerzone naczynka w gabinecie kosmetycznym,
* używać preparatów do cery suchej (mleczka, toniki, peelingi, maseczki)
* nie powinna myć twarzy wodą z mydłem,
* po kontakcie skóry twarzy z wodą powinna ją stonizować
czarnowlosa20 jest offline  
Stary 2010-03-31, 15:59   #1385
anulka8233
Przyczajenie

Wielkie dzięki! Szukałam ale nic nie mogłam znalezc. Bede tu częściej zagladac moze kiedys tez pomoge w przyszłości.
anulka8233 jest offline  
Stary 2010-03-31, 16:24   #1386
angela2002
Przyczajenie

hej

Edytowane przez angela2002
Czas edycji: 2010-04-01 o 13:53
angela2002 jest offline  
Stary 2010-04-01, 17:26   #1387
aniamariusz11
Przyczajenie

hej dziewczyny.mam problem z opisem makijazu wieczorowego.do gabinetu kosmetycznego zglosila sie pani ewa nowak w wieku 28 lat z jasna,matowa,gladka cera,o wlosach kruczoczarnych na wykonanie makijazu wieczorowego twarzy.klientka ma waskie usta i owalna twarz z niebieskimi blisko osadzonymi oczami,krotkimi i rzadkimi rzesami.suknia wieczorowaklientki bedzie w kolorze czarnym.u klientki nie wystepuja stany alergiczne na twarzy,nie ma zadnych dolegliwosci.na lewym policzku widoczna niewielka blizna(1,5 cm)blizna.opracuj projekt realizacji prac zwiazanych z wykonaniem u klientki zabiegu upiekszajacego.prosze o pomoc
aniamariusz11 jest offline  
Stary 2010-04-06, 16:56   #1388
agatka8820
Przyczajenie

hej mam pytanie jaki był temat do egzaminu praktycznego w styczniu??czy ma ktoś ten temat opracowany??będę wdzięczna jak ktoś mi pokaże Mój agatka8820@o2.pl
agatka8820 jest offline  
Stary 2010-04-06, 20:47   #1389
karola2010
Przyczajenie

hej ja mam w tym roku w czerwcu egzamin nie powiem bedzie ciezko ale teraz mam projekt i prosze o pomoc: jesienią do gabinetu kosm. zgłosiła sie klientka 30 letnia na zabieg pielęgnacyjny skóry twarzy. Ma cerę zmęczoną, szarą, z licznymi przebarwieniami pigmentacyjnymi, wysuszoną działaniem promieni UV. Od 2 lat pojawiły sie problemy z powstawaniem przebarwień.
karola2010 jest offline  
Stary 2010-04-08, 13:43   #1390
ilo16na
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Szukam projektu pielegnacji dloni ze zdobieniem(w tym masaz dloni i parafina)..

• "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline  
Stary 2010-04-08, 19:07   #1391
agatka8820
Przyczajenie

hej mam pytanie jaki był temat do egzaminu praktycznego w styczniu??czy ma ktoś ten temat opracowany??będę wdzięczna jak ktoś mi pokaże Mój agatka8820@o2.pl
agatka8820 jest offline  
Stary 2010-04-08, 21:59   #1392
sharpejek24
Przyczajenie

Miała bys taki projekt opisany?
Dziewczyny jesli macie opisany projekt makijazu wieczorowego twarzy klientka oczy niebieskie blisko osadzone rzadkie rzesy jasna matowa gladka cera wlosy kruczoczarne . Bardzo prosze o maila monikr20@tlen.pl
sharpejek24 jest offline  
Stary 2010-04-09, 09:44   #1393
Lena198406
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aniamariusz11 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny.mam problem z opisem makijazu wieczorowego.do gabinetu kosmetycznego zglosila sie pani ewa nowak w wieku 28 lat z jasna,matowa,gladka cera,o wlosach kruczoczarnych na wykonanie makijazu wieczorowego twarzy.klientka ma waskie usta i owalna twarz z niebieskimi blisko osadzonymi oczami,krotkimi i rzadkimi rzesami.suknia wieczorowaklientki bedzie w kolorze czarnym.u klientki nie wystepuja stany alergiczne na twarzy,nie ma zadnych dolegliwosci.na lewym policzku widoczna niewielka blizna(1,5 cm)blizna.opracuj projekt realizacji prac zwiazanych z wykonaniem u klientki zabiegu upiekszajacego.prosze o pomoc
Projek jak każdy inny( chodzi o schemat) a opracowanieto tam - musisz zastosować koterte blizny , klientka wygląda na zime- więc barwy cieni i podkładu musisz dobrać pod zime, tak jak uczą w szkole , Oczy osadzone zbyt blisko można skorygować poprzez nałożenie najjaśniejszych kolorów przy wewnętrznym kąciku oka, a najciemniejszych przy zewnętrznym, wychodząc lekko poza kąciki oczu i wyciągając je ku górze. W ten sposób oczy wyglądają na szerzej rozstawione + oczywiście sztuczne rzęsy , na wąskie usta Obrysuj je konturówką po zewnętrznej krawędzi – ale tak, by wyglądało to naturalnie. Usta wypełnij jasną szminką (lub roztartą konturówką), a na to nałóż błyszczyk – apetycznie je powiększy. A i skoto to makijaż wieczorowy może być on ciemniejszy Aha a twarz owalna nie wymaga korygowania -Dla odświeżenia twarzy nakładamy niewielką ilość różu na sam środek policzków

Co do gtowego projektu , to niestety nie mam -ale masz wskazuwki więc do dzieła

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:
Napisane przez karola2010 Pokaż wiadomość
hej ja mam w tym roku w czerwcu egzamin nie powiem bedzie ciezko ale teraz mam projekt i prosze o pomoc: jesienią do gabinetu kosm. zgłosiła sie klientka 30 letnia na zabieg pielęgnacyjny skóry twarzy. Ma cerę zmęczoną, szarą, z licznymi przebarwieniami pigmentacyjnymi, wysuszoną działaniem promieni UV. Od 2 lat pojawiły sie problemy z powstawaniem przebarwień.
Nie załamuj się tylko do nauki , nie licz na ściągawki nie przydadzą się- nie ma szans

Mam taki projekt , bo przecież nie będe pisała za ciebie - pozmieniaj tylko dane , złożenia i tym podobne

Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się klientka lat 45 na zabieg wybielający. Skóra klientki jest przesuszona, lekko łuszcząca się z widocznymi zmarszczkami mimicznymi i przebarwieniami na policzkach. Klientka często korzysta z solarium. Opracuj projekt realizacji prac do tego zabiegu.

1.TYTUŁ PRACY: Projekt realizacji prac związany z przeprowadzeniem zabiegu wybielającego.
2.ZAŁOŻENIA:
a)rodzaj zabiegu:
-zabieg wybielający
b)okres wykonywania zabiegu:
-wiosna-jasień
c)wiek klientki:
-45 lat
d)warunki życia:
-często korzysta z solarium
e)cel zabiegu:
-usunięcie przebarwień i poprawa kolorytu
-nawilżenie, zmiękczenie i wygładzenie skóry
-redukcja drobnych i głębszych zmarszczek
3.DIAGNOZA STANU SKÓRY:
-cera sucha
-skóra przesuszona, lekko łuszcząca się
-widoczne zmarszczki mimiczne
-na policzkach widoczne przebarwienia
-nie ma widocznych zmian naczyniowych i rozszerzonych porów
4.WYKAZ WSKAZAŃ I PRZECIWWSKAZAŃ DO ZABIEGU:
a)wskazania:
-trądzik pospolity
-cera tłusta, łojotokowa
-przebarwienia skórne
-skóra zmęczona z widocznymi zmarszczkami
b)przeciwwskazania:
-podrażnienia
-przerwana ciągłość skóry, brodawki, znamiona (te miejsca musimy zabezpieczyć)
-trądzik różowaty
-stany ropne skóry
-wypryski
-ciąża
-osoby ze skłonnością do zbliznowaceń
-po operacjach
-po elektrolizie, depilacji, światłolecznictwie
-opryszczka w fazie aktywnej
-brodawki płaskie-kurzajki
-trądzik grudkowo-krostkowy
c)szczególną ostrożność musimy zachować:
-u azjatów- skóra bardziej wrażliwa
-u osób z ciemną karnacją- ryzyko odbarwienia
-u osób z chorobą tkanki łącznej
-u osób chorujących na cukrzyce
-u osób z chorobami autoimmulogicznymi
-u osób z problemem gojenia się ran
-u osób palących
5. WYKAZ ŚRODKÓW I PREPARATÓW:
-płyn do demakijażu oczu
-mleczko do zmywania twarzy
-tonik
-peeling enzymatyczny
-koncentrat wybielający z kwasami AHA (najczęściej stosowany kwas glikolowy, najlepiej penetruje )
-neutralizator
-kolagenowa maska z algami morskimi
-krem z filtrem
-wazelina
-preparat do dezynfekcji powierzchni
-woda mineralna
6.WYKAZ SPRZĘTU I PRZYBORÓW:
-waciki
-chustki zabiegowe
-potyczki kosmetyczne
-miski (szklana, plastikowa, gumowa, malutka miseczka szklana)
-pędzle
-szpatułka
-opaska ochronna
-ręczniki jednorazowe
-peleryna jednorazowa
-prześcieradło frote
-koc
-fotel kosmetyczny
-stolik kosmetyczny
7. METODYKA ZABIEGU
a)przygotowanie stanowiska pracy:
-przygotowuję fotel kosmetyczny pod katem wygody klientki i swobody wykonywania przez siebie zaplanowanych prac
-przygotowuję fotel kosmetyczny pod kątem estetycznym i higienicznym:
przykrywam fotel prześcieradłem frotte
podgłówek i podnóżek zabezpieczam ręcznikami jednorazowymi
-przygotowuję stolik kosmetyczny
dezynfekuję powierzchnię stolika
następnie układam wszystkie preparaty potrzebne do wykonania zabiegu
przygotowuję plastikową miseczkę z wodą mineralną, szklaną na brudne odpady
układam pędzle szpatułki oraz przybory higieniczne: waciki, chustki, patyczki kosmetyczne
b)przygotowanie klientki:
-rozpoczynam zaproszeniem klientki do fotela, proszę o zdjęcie biżuterii
-proszę klientkę o nałożenie opaski jednorazowej na włosy i peleryny w celu zabezpieczenia ubrania
-fotel ustawiam w pozycji leżącej i układam na nim wygodnie klientkę, przykrywam kocem
-następnie przeprowadzam wywiad z klientką
jak pielęgnuje skórę w domu?
czy jest uczulona na jakieś preparaty lub składniki?
czy choruje ?
czy korzysta z porady dermatologa ?
czy pali papierosy
czy korzysta z solarium i jak często?
c)metodyka zabiegu z opisem wykonania poszczególnych czynności:
I Etap: Demakijaż:
1.za pomocą płynu do demakijażu oczu i wacików usuwamy z oczu tusz i cienie aż do uzyskania czystych wacików
2.za pomocą mleczka do demakijażu przemywamy twarz i szyję
-pobieram odpowiednią ilość mleczka na dłonie, delikatnie rozprowadzam na twarz i szyję kolistymi ruchami, poczym zmywam wacikami delikatnie nawilżonymi w wodzie mineralnej
3.za pomocą toniku i wacików tonizuję skórę twarzy i szyi
II ETAP: Peeling enzymatyczny:
Wykonuję peeling w celu usunięcia zrogowaciałego naskórka
-rozprowadzam równomierną warstwę na twarz i szyje
-wykonuję delikatny masaż ruchami okrężnymi aby uniknąć podrażnienia, masuję ok. 10 min omijając okolice oczu i ust. Usuwam go delikatnie za pomocą chustki zabiegowej i wody mineralnej
III ETAP: Nałożenie kwasów AHA:
1.przed nałożeniem kwasów zabezpieczam okolice oka, ust, nosa oraz znamiona, brodawki
-za pomocą patyczka kosmetycznego i wazeliny smaruje okolice otworów oraz znamiona
-dodatkowo na oczy nakładam waciki nasączone w wodzie mineralnej
2.nałożenie kwasów AHA
a) kwasy nakładam pędzelkiem
-zaczynam od czoła następnie policzki, nos, broda i szyja
-czas działania ok. 3-4 min
tutaj ważny jest kontakt z klientką i jej odczucia, należy pytać czy szczypie skóra, jeśli tak to gdzie najwięcej
dobierając kwasy musimy zwrócić uwagę na parametry: stężenie, pH, czas działania, stan skóry przed zabiegiem, częstość stosowania kwasów, postać i rodzaj kwasów
b)po upływie określonego czasu na kwasy nakładamy neutralizator
- wlewam kilka kropel do malutkiej miseczki szklanej i nakładam za pomocą pędzelka
-czas działania ok. 3-4 min.
c)po upływie określonego czasu całość dokładnie zmywam chustką zabiegową i wodą mineralną
IV ETAP: KOLAGENOWA MASKA ALGOWA:
-maska ta ma działanie łagodzące
-do gumowej miski odmierzam odpowiednią ilość maski i rozprowadzam letnią wodą mineralną przy użyciu szpatułki. Mieszam do uzyskania jednolitej masy o gęstości budyniu
-gotową maskę nakładam równomiernie na twarz i szuję za pomocą szpatułki
-jeżeli klientka wyrazi zgodę możemy pokryć maską oczy i usta, a jeżeli nie to te okolice omijamy
-po upływie 20 min ściągam maskę delikatnie i powoli w jednym kierunku, a resztki zmywam
V ETAP: Krem z filtrem:
-na wykończenie zabiegu aplikuję krem z filtrem
-odpowiednią ilość kremu nabieram czystą szpatułką na wierz dłoni, następnie umieszczam krem na szyi, brodzie, policzkach i czole
-krem rozprowadzam delikatnie wklepując go ruchami ku górze i na zewnątrz
d)ocena efektu wykonanego zabiegu:
-skóra po zabiegu jest nawilżona, poprawił się koloryt oraz zostały usunięte przebarwienia
-jest ujędrniona i zredukowane zostały drobne i głębsze zmarszczki mimiczne
e)czynności końcowe:
-złożenie koca
-wyrzucenie ręczników, peleryny i opaski do kosza na odpady komunalne
-zmiana prześcieradła
-umycie pędzli i misek
-schowanie preparatów
-zdezynfekowanie stolika
8.ZALECENIA DLA KLIENTKI DO STOSOWANIA W DOMU:
1.uprzedzam klientkę przed nie korzystaniem z solarium
-po zabiegu co najmniej 10 dni, a po serii 1 miesiąc
2.proponuję klientce serię zabiegów z kwasami owocowymi w salonie kosmetycznym
3.do codziennej pielęgnacji skóry proponuję kosmetyki wybielające:
-peelingi -mleczka -toniki -kremy
Preparaty te powinny zawierać w swoim składzie:
Kwas kojowy– hamuje wytwarzanie melaniny, rozjaśnia przebarwienia, działają przeciwzmarszczkowo i nawilżająco
Kwas azelainowy hamując melanogenezę
Retinol (witamina A) zapobiega przebarwieniem
Witamina C (kwas askorbinowy) spowalnia syntezę melaniny
4.proponuję klientce maseczki które może zrobić sama w domu np.:
-właściwości wybielające skórę mają warzywa, owoce i zioła, np. ogórek, cytryna, grejpfrut, papaja, rokitnik czy mącznica lekarska..
-Świeży ogórek pokrój na plasterki i położyć w miejscach przebarwień na 15 minut. Potem przetrzeć skórę wacikiem nasączonym sokiem z cytryny. Zabieg powtarzać co 2-3 dni.
-Robić okłady z rozgniecionej papai wymieszanej z kilkoma kroplami soku z cytryny. Położyć maseczkę na ok. 30 minut. Spłukać ją wodą i wklepać krem wybielający.
5.zwracam uwagę na chronienie skóry przed UV i stosowanie kremów z filtrem
Lena198406 jest offline  
Stary 2010-04-09, 09:51   #1394
Lena198406
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Szukam projektu pielegnacji dloni ze zdobieniem(w tym masaz dloni i parafina)..
A ty kochana masz takiiiiiiiiiiiii równiż go dopracuj bo pewnie treść zadania się różni od tego

1. Tytuł pracy Projekt realizacji prac związanych z wykonywaniem zabiegu: Manicure- pielęgnacja dłoni
Do gabinetu kosmetycznego zgłasza się klientka lat 50 na zabieg pielęgnacyjny dłoni. Kobieta jest sprzedawca na bazarze. Skóra dłoni gruba, znacznie przesuszona, szorstka. Paznokcie krótkie, łamliwe, skórki wokół wałów paznokcia pozadzierane.
2. Założenia Manicure, peeling dłoni, masaż, zabieg parafinowy.
3. Diagnoza skóry -Skóra dłoni przesuszona, szorstka, gruba. Paznokcie łamliwe kruche, krótkie, skórki pozadzierane przesuszone.
4.Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu
a)Przeciwwskazania do wykonywania manicure.
-Grzybica
-Drożdżyca
-Brodawki
-Stany zapalne i alergiczne
-Stany infekcyjne
b)Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu parafinowego
-Egzema
-Grzybica
-Wszelkie choroby skóry i paznokci
-Alergia na parafinę i pochodne parafiny
5. Wykaz środków i preparatów kosmetycznych niezbędnych do wykonywania zabiegu
-Środki opatrunkowe: gaza, plaster opatrunkowy, bandaż.
-Środki do dezynfekcji skaleczeń: 3% woda utleniona.
-Środki do odkażania narzędzi: lozoformina, aldesan.
Preparaty:
-Zmywacz bezacetonowy
-Mydło
-Płyn do skórek
-Oliwka(krem) do pielęgnacji skórek wokół wału paznokciowego
-Odtłuszczacz
-Krem(oliwka) odżywczy do masażu dłoni
-Peeling do pielęgnacji dłoni
-Maska odżywcza do rąk
-Parafina
-Odżywka do paznokci i emalia
-Krem do rąk
6.Wykaz sprzętu i aparatury niezbędnej do wykonywania zabiegu
-Łaźnia parafinowa
-Lampka oświetleniowa
-Stolik z podpórką na rękę
-Fotel dla kosmetyczki
-Fotel dla klientki
-Jednorazowe rękawiczki
-Sterylizator kulkowy

Aparatura jest sprawdzona, sprawna i spełnia wymogi BHP i normy UE potwierdzone znakiem CE
7.Wykaz narzędzi i przyborów niezbędnych do wykonywania zabiegu
-Miseczka do moczenia rąk
-Pilniki: drobnoziarnisty, kryształowy, pilnik banan
-Blok
-Polerka
-Drewniany patyczek
-Cążki do skórek
-Nożyczki(cążki) do paznokci
-Serwetki
-Wata
-Lignina
-Rękawiczki foliowe
-Ręcznik frotte
8.Opis zabiegu
Czas realizacji trwania zabiegu: całość 70 min.
a)Przygotowujemy:
-Lampkę oświetleniową
-Dwa fotele dla kosmetyczki i klientki
-Miseczki do moczenia rąk
-Serwetki
-Pilniki
-Zmywacz do paznokci
-Lakiery do paznokci
-Krem do masażu dłoni
-Peeling do dłoni
-Rękawiczki foliowe
-Ręcznik frotte
-Odtłuszczacz
-Płatki kosmetyczne
-Wyjałowione cążki do wycinania skórek
-Wyjałowione nożyczki lub cążki do paznokci
-Patyczki drewniane do odpychania skórek
-Watę
-Lignina
-Środki opatrunkowe: gaza plaster opatrunkowy, bandaż
-Środki do dezynfekcji skaleczeń: 3 % woda utleniona
-Środki do odkażania narzędzi: lozoformina aldesan
b)Przygotowanie kosmetyczki:
-kosmetyczka zakłada odzież ochronną fartuszek, obuwie ochronne,
-Ściąga swoją biżuterie
-dezynfekuje swoje dłonie
-przed przystąpieniem do masażu robi gimnastykę swoich dłoni.
-Zakłada rękawiczki
-Zabezpieczamy swoje stanowisko pracy
c)Przygotowanie klientki:
-Ściąga swoją biżuterie
-Prosimy o umycie i zdezynfekowanie dłoni klientki
d)Wykonanie zabiegu
-Zmycie lakieru zmywaczem bezacetonowym
-Skrócenie paznokci
-Zmiękczanie naskórka w kąpieli mydlanej(10-15min), a następnie natłuszczenie tłustym kremem
-delikatnie odsuwamy naskórek okalający płytkę paznokcia
-Bardzo ostrożnie wycinamy skórki wokół paznokcia i sprawdzamy czy wszystkie niedoskonałości zostały usunięte
-Nakładamy peeling do dłoni i masujemy około 1 min.
-Wykonujemy masaż dłoni
ZABIEG PARAFINOWY :
-Nakładamy maskę odżywczą do rąk
-Klientka 2 krotnie zanurza dłonie w kąpieli parafinowej po nadgarstek
-Nakładamy rękawiczki foliowe
-Owijamy ręcznikiem frotte w celu utrzymania ciepła
-Okład zdejmujemy po upływie 15-20 min.
-Odtłuszczamy paznokcie klientki
-Nakładamy lakier podkładowy, po kilku minutach emalie odpowiedniego koloru, i na sam koniec stosujemy lakier tzw. utwardzacz
-Skórki pielęgnujemy oliwka
-Nakładamy krem odżywczy do dłoni
9. Analiza i ocena jakości wykonanego zabiegu

-Dłonie po wykonanym zabiegu są odżywione, gładkie , dobrze nawilżone, jędrne. Paznokcie opiłowane do jednej długości, pomalowane, skorki wypielęgnowane, gładkie.
10. Zalecenia dla klientki do pielęgnacji w domu
-Używanie rękawiczek do prac domowych, zakładanie rękawiczek bez palcowych do pracy na bazarze
-Stosowanie kremów pielęgnacyjnych i do dłoni
-Stosowanie parafiny na zimno( nałożyć grubą warstwę na noc i założyć rękawiczki na dłonie)
-Malowanie paznokci odżywkami.

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cytat:
Napisane przez agatka8820 Pokaż wiadomość

Cofnij się pare stron w tył napewno dziewczyny te co pisały w styczniu podzieliły się tą informacją tutaj
Ja niestety nie pomogę ja już skończyłam wkuwania
Lena198406 jest offline  
Stary 2010-04-09, 12:51   #1395
ilo16na
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez Lena198406 Pokaż wiadomość
A ty kochana masz takiiiiiiiiiiiii równiż go dopracuj bo pewnie treść zadania się różni od tego

1. Tytuł pracy Projekt realizacji prac związanych z wykonywaniem zabiegu: Manicure- pielęgnacja dłoni
Do gabinetu kosmetycznego zgłasza się klientka lat 50 na zabieg pielęgnacyjny dłoni. Kobieta jest sprzedawca na bazarze. Skóra dłoni gruba, znacznie przesuszona, szorstka. Paznokcie krótkie, łamliwe, skórki wokół wałów paznokcia pozadzierane.
2. Założenia Manicure, peeling dłoni, masaż, zabieg parafinowy.
3. Diagnoza skóry -Skóra dłoni przesuszona, szorstka, gruba. Paznokcie łamliwe kruche, krótkie, skórki pozadzierane przesuszone.
4.Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu
a)Przeciwwskazania do wykonywania manicure.
-Grzybica
-Drożdżyca
-Brodawki
-Stany zapalne i alergiczne
-Stany infekcyjne
b)Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu parafinowego
-Egzema
-Grzybica
-Wszelkie choroby skóry i paznokci
-Alergia na parafinę i pochodne parafiny
5. Wykaz środków i preparatów kosmetycznych niezbędnych do wykonywania zabiegu
-Środki opatrunkowe: gaza, plaster opatrunkowy, bandaż.
-Środki do dezynfekcji skaleczeń: 3% woda utleniona.
-Środki do odkażania narzędzi: lozoformina, aldesan.
Preparaty:
-Zmywacz bezacetonowy
-Mydło
-Płyn do skórek
-Oliwka(krem) do pielęgnacji skórek wokół wału paznokciowego
-Odtłuszczacz
-Krem(oliwka) odżywczy do masażu dłoni
-Peeling do pielęgnacji dłoni
-Maska odżywcza do rąk
-Parafina
-Odżywka do paznokci i emalia
-Krem do rąk
6.Wykaz sprzętu i aparatury niezbędnej do wykonywania zabiegu
-Łaźnia parafinowa
-Lampka oświetleniowa
-Fotel dla kosmetyczki
-Fotel dla klientki
-Jednorazowe rękawiczki
-Sterylizator kulkowy

Aparatura jest sprawdzona, sprawna i spełnia wymogi BHP i normy UE potwierdzone znakiem CE
7.Wykaz narzędzi i przyborów niezbędnych do wykonywania zabiegu
-Miseczka do moczenia rąk
-Pilniki: drobnoziarnisty, kryształowy, pilnik banan
-Blok
-Polerka
-Drewniany patyczek
-Cążki do skórek
-Nożyczki(cążki) do paznokci
-Serwetki
-Wata
-Lignina
-Rękawiczki foliowe
-Ręcznik frotte
8.Opis zabiegu
Czas realizacji trwania zabiegu: całość 70 min.
a)Przygotowujemy:
-Lampkę oświetleniową
-Dwa fotele dla kosmetyczki i klientki
-Miseczki do moczenia rąk
-Serwetki
-Pilniki
-Zmywacz do paznokci
-Lakiery do paznokci
-Krem do masażu dłoni
-Peeling do dłoni
-Rękawiczki foliowe
-Ręcznik frotte
-Odtłuszczacz
-Płatki kosmetyczne
-Wyjałowione cążki do wycinania skórek
-Wyjałowione nożyczki lub cążki do paznokci
-Patyczki drewniane do odpychania skórek
-Watę
-Lignina
-Środki opatrunkowe: gaza plaster opatrunkowy, bandaż
-Środki do dezynfekcji skaleczeń: 3 % woda utleniona
-Środki do odkażania narzędzi: lozoformina aldesan
b)Przygotowanie kosmetyczki:
-kosmetyczka zakłada odzież ochronną fartuszek, obuwie ochronne,
-Ściąga swoją biżuterie
-dezynfekuje swoje dłonie
-przed przystąpieniem do masażu robi gimnastykę swoich dłoni.
-Zakłada rękawiczki
-Zabezpieczamy swoje stanowisko pracy
c)Przygotowanie klientki:
-Ściąga swoją biżuterie
-Prosimy o umycie i zdezynfekowanie dłoni klientki
d)Wykonanie zabiegu
-Zmycie lakieru zmywaczem bezacetonowym
-Skrócenie paznokci
-Zmiękczanie naskórka w kąpieli mydlanej(10-15min), a następnie natłuszczenie tłustym kremem
-delikatnie odsuwamy naskórek okalający płytkę paznokcia
-Bardzo ostrożnie wycinamy skórki wokół paznokcia i sprawdzamy czy wszystkie niedoskonałości zostały usunięte
-Nakładamy peeling do dłoni i masujemy około 1 min.
-Wykonujemy masaż dłoni
ZABIEG PARAFINOWY :
-Nakładamy maskę odżywczą do rąk
-Klientka 2 krotnie zanurza dłonie w kąpieli parafinowej po nadgarstek
-Nakładamy rękawiczki foliowe
-Owijamy ręcznikiem frotte w celu utrzymania ciepła
-Okład zdejmujemy po upływie 15-20 min.
-Odtłuszczamy paznokcie klientki
-Nakładamy lakier podkładowy, po kilku minutach emalie odpowiedniego koloru, i na sam koniec stosujemy lakier tzw. utwardzacz
-Skórki pielęgnujemy oliwka
-Nakładamy krem odżywczy do dłoni
9. Analiza i ocena jakości wykonanego zabiegu

-Dłonie po wykonanym zabiegu są odżywione, gładkie , dobrze nawilżone, jędrne. Paznokcie opiłowane do jednej długości, pomalowane, skorki wypielęgnowane, gładkie.
10. Zalecenia dla klientki do pielęgnacji w domu
-Używanie rękawiczek do prac domowych, zakładanie rękawiczek bez palcowych do pracy na bazarze
-Stosowanie kremów pielęgnacyjnych i do dłoni
-Stosowanie parafiny na zimno( nałożyć grubą warstwę na noc i założyć rękawiczki na dłonie)
-Malowanie paznokci odżywkami.

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cofnij się pare stron w tył napewno dziewczyny te co pisały w styczniu podzieliły się tą informacją tutaj
Ja niestety nie pomogę ja już skończyłam wkuwania

Juz napisalam ale dziekuje..wszystko sie przydaje:cmok :

• "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline  
Stary 2010-04-09, 13:19   #1396
traxx69
Zakorzenienie

Hej dziewczyny ja zdawałam egzamin w czerwcu zeszłego roku, bałam się projektu ale to wcale nie jest takie trudne, nawet zdobyłam 93% za niego

traxx69 jest offline  
Stary 2010-04-09, 18:07   #1397
karola2010
Przyczajenie

Nie załamuj się tylko do nauki , nie licz na ściągawki nie przydadzą się- nie ma szans

Mam taki projekt , bo przecież nie będe pisała za ciebie - pozmieniaj tylko dane , złożenia i tym podobne

Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się klientka lat 45 na zabieg wybielający. Skóra klientki jest przesuszona, lekko łuszcząca się z widocznymi zmarszczkami mimicznymi i przebarwieniami na policzkach. Klientka często korzysta z solarium. Opracuj projekt realizacji prac do tego zabiegu.

1.TYTUŁ PRACY: Projekt realizacji prac związany z przeprowadzeniem zabiegu wybielającego.
2.ZAŁOŻENIA:
a)rodzaj zabiegu:
-zabieg wybielający
b)okres wykonywania zabiegu:
-wiosna-jasień
c)wiek klientki:
-45 lat
d)warunki życia:
-często korzysta z solarium
e)cel zabiegu:
-usunięcie przebarwień i poprawa kolorytu
-nawilżenie, zmiękczenie i wygładzenie skóry
-redukcja drobnych i głębszych zmarszczek
3.DIAGNOZA STANU SKÓRY:
-cera sucha
-skóra przesuszona, lekko łuszcząca się
-widoczne zmarszczki mimiczne
-na policzkach widoczne przebarwienia
-nie ma widocznych zmian naczyniowych i rozszerzonych porów
4.WYKAZ WSKAZAŃ I PRZECIWWSKAZAŃ DO ZABIEGU:
a)wskazania:
-trądzik pospolity
-cera tłusta, łojotokowa
-przebarwienia skórne
-skóra zmęczona z widocznymi zmarszczkami
b)przeciwwskazania:
-podrażnienia
-przerwana ciągłość skóry, brodawki, znamiona (te miejsca musimy zabezpieczyć)
-trądzik różowaty
-stany ropne skóry
-wypryski
-ciąża
-osoby ze skłonnością do zbliznowaceń
-po operacjach
-po elektrolizie, depilacji, światłolecznictwie
-opryszczka w fazie aktywnej
-brodawki płaskie-kurzajki
-trądzik grudkowo-krostkowy
c)szczególną ostrożność musimy zachować:
-u azjatów- skóra bardziej wrażliwa
-u osób z ciemną karnacją- ryzyko odbarwienia
-u osób z chorobą tkanki łącznej
-u osób chorujących na cukrzyce
-u osób z chorobami autoimmulogicznymi
-u osób z problemem gojenia się ran
-u osób palących
5. WYKAZ ŚRODKÓW I PREPARATÓW:
-płyn do demakijażu oczu
-mleczko do zmywania twarzy
-tonik
-peeling enzymatyczny
-koncentrat wybielający z kwasami AHA (najczęściej stosowany kwas glikolowy, najlepiej penetruje )
-neutralizator
-kolagenowa maska z algami morskimi
-krem z filtrem
-wazelina
-preparat do dezynfekcji powierzchni
-woda mineralna
6.WYKAZ SPRZĘTU I PRZYBORÓW:
-waciki
-chustki zabiegowe
-potyczki kosmetyczne
-miski (szklana, plastikowa, gumowa, malutka miseczka szklana)
-pędzle
-szpatułka
-opaska ochronna
-ręczniki jednorazowe
-peleryna jednorazowa
-prześcieradło frote
-koc
-fotel kosmetyczny
-stolik kosmetyczny
7. METODYKA ZABIEGU
a)przygotowanie stanowiska pracy:
-przygotowuję fotel kosmetyczny pod katem wygody klientki i swobody wykonywania przez siebie zaplanowanych prac
-przygotowuję fotel kosmetyczny pod kątem estetycznym i higienicznym:
przykrywam fotel prześcieradłem frotte
podgłówek i podnóżek zabezpieczam ręcznikami jednorazowymi
-przygotowuję stolik kosmetyczny
dezynfekuję powierzchnię stolika
następnie układam wszystkie preparaty potrzebne do wykonania zabiegu
przygotowuję plastikową miseczkę z wodą mineralną, szklaną na brudne odpady
układam pędzle szpatułki oraz przybory higieniczne: waciki, chustki, patyczki kosmetyczne
b)przygotowanie klientki:
-rozpoczynam zaproszeniem klientki do fotela, proszę o zdjęcie biżuterii
-proszę klientkę o nałożenie opaski jednorazowej na włosy i peleryny w celu zabezpieczenia ubrania
-fotel ustawiam w pozycji leżącej i układam na nim wygodnie klientkę, przykrywam kocem
-następnie przeprowadzam wywiad z klientką
jak pielęgnuje skórę w domu?
czy jest uczulona na jakieś preparaty lub składniki?
czy choruje ?
czy korzysta z porady dermatologa ?
czy pali papierosy
czy korzysta z solarium i jak często?
c)metodyka zabiegu z opisem wykonania poszczególnych czynności:
I Etap: Demakijaż:
1.za pomocą płynu do demakijażu oczu i wacików usuwamy z oczu tusz i cienie aż do uzyskania czystych wacików
2.za pomocą mleczka do demakijażu przemywamy twarz i szyję
-pobieram odpowiednią ilość mleczka na dłonie, delikatnie rozprowadzam na twarz i szyję kolistymi ruchami, poczym zmywam wacikami delikatnie nawilżonymi w wodzie mineralnej
3.za pomocą toniku i wacików tonizuję skórę twarzy i szyi
II ETAP: Peeling enzymatyczny:
Wykonuję peeling w celu usunięcia zrogowaciałego naskórka
-rozprowadzam równomierną warstwę na twarz i szyje
-wykonuję delikatny masaż ruchami okrężnymi aby uniknąć podrażnienia, masuję ok. 10 min omijając okolice oczu i ust. Usuwam go delikatnie za pomocą chustki zabiegowej i wody mineralnej
III ETAP: Nałożenie kwasów AHA:
1.przed nałożeniem kwasów zabezpieczam okolice oka, ust, nosa oraz znamiona, brodawki
-za pomocą patyczka kosmetycznego i wazeliny smaruje okolice otworów oraz znamiona
-dodatkowo na oczy nakładam waciki nasączone w wodzie mineralnej
2.nałożenie kwasów AHA
a) kwasy nakładam pędzelkiem
-zaczynam od czoła następnie policzki, nos, broda i szyja
-czas działania ok. 3-4 min
tutaj ważny jest kontakt z klientką i jej odczucia, należy pytać czy szczypie skóra, jeśli tak to gdzie najwięcej
dobierając kwasy musimy zwrócić uwagę na parametry: stężenie, pH, czas działania, stan skóry przed zabiegiem, częstość stosowania kwasów, postać i rodzaj kwasów
b)po upływie określonego czasu na kwasy nakładamy neutralizator
- wlewam kilka kropel do malutkiej miseczki szklanej i nakładam za pomocą pędzelka
-czas działania ok. 3-4 min.
c)po upływie określonego czasu całość dokładnie zmywam chustką zabiegową i wodą mineralną
IV ETAP: KOLAGENOWA MASKA ALGOWA:
-maska ta ma działanie łagodzące
-do gumowej miski odmierzam odpowiednią ilość maski i rozprowadzam letnią wodą mineralną przy użyciu szpatułki. Mieszam do uzyskania jednolitej masy o gęstości budyniu
-gotową maskę nakładam równomiernie na twarz i szuję za pomocą szpatułki
-jeżeli klientka wyrazi zgodę możemy pokryć maską oczy i usta, a jeżeli nie to te okolice omijamy
-po upływie 20 min ściągam maskę delikatnie i powoli w jednym kierunku, a resztki zmywam
V ETAP: Krem z filtrem:
-na wykończenie zabiegu aplikuję krem z filtrem
-odpowiednią ilość kremu nabieram czystą szpatułką na wierz dłoni, następnie umieszczam krem na szyi, brodzie, policzkach i czole
-krem rozprowadzam delikatnie wklepując go ruchami ku górze i na zewnątrz
d)ocena efektu wykonanego zabiegu:
-skóra po zabiegu jest nawilżona, poprawił się koloryt oraz zostały usunięte przebarwienia
-jest ujędrniona i zredukowane zostały drobne i głębsze zmarszczki mimiczne
e)czynności końcowe:
-złożenie koca
-wyrzucenie ręczników, peleryny i opaski do kosza na odpady komunalne
-zmiana prześcieradła
-umycie pędzli i misek
-schowanie preparatów
-zdezynfekowanie stolika
8.ZALECENIA DLA KLIENTKI DO STOSOWANIA W DOMU:
1.uprzedzam klientkę przed nie korzystaniem z solarium
-po zabiegu co najmniej 10 dni, a po serii 1 miesiąc
2.proponuję klientce serię zabiegów z kwasami owocowymi w salonie kosmetycznym
3.do codziennej pielęgnacji skóry proponuję kosmetyki wybielające:
-peelingi -mleczka -toniki -kremy
Preparaty te powinny zawierać w swoim składzie:
Kwas kojowy– hamuje wytwarzanie melaniny, rozjaśnia przebarwienia, działają przeciwzmarszczkowo i nawilżająco
Kwas azelainowy hamując melanogenezę
Retinol (witamina A) zapobiega przebarwieniem
Witamina C (kwas askorbinowy) spowalnia syntezę melaniny
4.proponuję klientce maseczki które może zrobić sama w domu np.:
-właściwości wybielające skórę mają warzywa, owoce i zioła, np. ogórek, cytryna, grejpfrut, papaja, rokitnik czy mącznica lekarska..
-Świeży ogórek pokrój na plasterki i położyć w miejscach przebarwień na 15 minut. Potem przetrzeć skórę wacikiem nasączonym sokiem z cytryny. Zabieg powtarzać co 2-3 dni.
-Robić okłady z rozgniecionej papai wymieszanej z kilkoma kroplami soku z cytryny. Położyć maseczkę na ok. 30 minut. Spłukać ją wodą i wklepać krem wybielający.
5.zwracam uwagę na chronienie skóry przed UV i stosowanie kremów z filtrem
[/QUOTE]

Dzięki wielkie przydało mi się a teraz biore sie za naukę jeszcze raz dzięki pozdrawiam

Edytowane przez karola2010
Czas edycji: 2010-04-09 o 18:09
karola2010 jest offline  
Stary 2010-04-12, 10:36   #1398
Clauduniaaaaaa
Przyczajenie

Dot.: egzamin zawodowy technik usług kosmetycznych 2010

czesc
Jestem tutaj nowa czy miałyście już może próbny egzamin? Ja mam 13 kwietnia test... czy pisałyście juz go ?

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

czesc.. pisalas juz moze probny egzamin w 2010 r?
Clauduniaaaaaa jest offline  
Stary 2010-04-12, 19:31   #1399
linka32
Przyczajenie

Dziewczyny macie pytania ze stycznia tego roku?
Jesli macie projekty zabiegów na ciało, to prosze wklejcie tu lub na maila: ewelina.wawryk@wp.pl
Tez zdaje teraz w czerwcu i zastanawiam sie co moze byc w tym roku...??
linka32 jest offline  
Stary 2010-04-13, 17:17   #1400
czarnowlosa20
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez linka32 Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie pytania ze stycznia tego roku?
Jesli macie projekty zabiegów na ciało, to prosze wklejcie tu lub na maila: ewelina.wawryk@wp.pl
Tez zdaje teraz w czerwcu i zastanawiam sie co moze byc w tym roku...??

Wystarczy przejrzec forum. Jest trochę tych informacji co do zabiegów na ciało. Dziewczyny trochę chęci do przejrzenia forum. I nie zadawajcie tych samych pytań i próśb o te same projekty, leniuszki

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Clauduniaaaaaa Pokaż wiadomość
czesc
Jestem tutaj nowa czy miałyście już może próbny egzamin? Ja mam 13 kwietnia test... czy pisałyście juz go ?

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

czesc.. pisalas juz moze probny egzamin w 2010 r?

Ja już pisałam próbny ale praktyczny i poweim nie było tak źle
Trzeba miec 75pkt a ja miałam 89 Tylko ciekawe jak pójdzie na tym prawdziwym To już w czerwcu
Obstawiam pedicure bądz zabieg na ciało
czarnowlosa20 jest offline  
Stary 2010-04-13, 21:35   #1401
Basia8212
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez czarnowlosa20 Pokaż wiadomość
Wystarczy przejrzec forum. Jest trochę tych informacji co do zabiegów na ciało. Dziewczyny trochę chęci do przejrzenia forum. I nie zadawajcie tych samych pytań i próśb o te same projekty, leniuszki

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Ja już pisałam próbny ale praktyczny i poweim nie było tak źle
Trzeba miec 75pkt a ja miałam 89 Tylko ciekawe jak pójdzie na tym prawdziwym To już w czerwcu
Obstawiam pedicure bądz zabieg na ciało
Witam.to bardzo dobrze tobie poszło,przedemną dopiero próbny z czesci praktycznej,a na prawdziwym też obstawiam podobnie jak Ty
Trzeba myślec pozytywnie
Stary 2010-04-14, 08:41   #1402
dorotab23
Przyczajenie

cześc dziewczyny będe pisała teraz w czerwcu egzamin zawodowy macie może coś na egzamin praktyczny potrzebne mi jest kilka przykładowych prac bo inaczej chyba nigdy nie dam rady prosze o pomoc to mój e-mail: dorotaboladz@wp.pl
dorotab23 jest offline  
Stary 2010-04-14, 09:07   #1403
Clauduniaaaaaa
Przyczajenie

Czy pamietasz moze jakies pytania z tego probnego egzaminu ????
Stary 2010-04-15, 13:46   #1404
anulka8233
Przyczajenie

SIemka dziewczyny. Mam nie maly problem. Potrzebuje napisac prace z psychologi na temat : "Spoleczna rola kosmetyczki". Moze ktos cos ma na ten temat? MOze jakies namiary gdzie tego szukac mam? Moze juz ktos pial podbna prace? Moze ma ktos ksiazke:
"Uroda i życie rozważania o psychologicznych problemach urody przewodnik dla kosmetyczek" Piotra Sarny ebook?
mail do mnie : anulka8233@wp.pl
anulka8233 jest offline  
Stary 2010-04-15, 19:53   #1405
laura55
Przyczajenie

Czy ma któraś z was pytania z egzaminu zawodowego pisemnego ( technik usług kosmet.) który odbył się w styczniu 2010r???... jeśli tak proszę o wklejenie..
Z góry dzięki
laura55 jest offline  
Stary 2010-04-16, 10:30   #1406
Clauduniaaaaaa
Przyczajenie

sama bym chciała dostac te pytania
Stary 2010-04-17, 17:08   #1407
anetka21_2009
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

hey! macie jakiś projekt o cellulicie i rozstępach?
anetka21_2009 jest offline  
Stary 2010-04-17, 17:38   #1408
martynkalg
Przyczajenie

Witajcie! Mam problem z napisaniem projektu, nauczycielka z higieny zadała mi to jako prace kontrolną i nawet dobrze nie wyjasniła jak to napisać! temat jest taki- Do gabinetu kosmetycznego przyszła kobieta 28 lat, cera normalna, sucha z problemem trądziku. W tej pracy trzeba wskazac jakie zagrozenia mogą wynikac dla zdrowia klijentki i pracownika w trakcie usługi oraz podac zasady higieny obowiązujące w trakcie usługi. Jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc to mój mail www.martynkalg1@o2.pl z góry dziekuje
martynkalg jest offline  
Stary 2010-04-17, 20:05   #1409
kuziorek3
Przyczajenie

PROJEKT REALIZACJI
Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się 26-letnia kobieta. W związku ze zbliżającym się ślubem poprosiła o zabieg
pielęgnacyjny dłoni oraz odpowiednie na tę okazję zdobienie paznokci. Klientka pracuje w laboratorium medycznym.
Skóra jej dłoni jest sucha, łuszcząca się, zniszczona częstym myciem silnymi preparatami antybakteryjnymi.
Paznokcie klientki są średnio długie, lekko wystające poza opuszki palców, pomalowane lakierem
bezbarwnym, łamliwe, bez zmienionego koloru.

Opracuj projekt realizacji praz związanych z wykonaniem zabiegów: pielęgnacyjnego dłoni i upiększającego
paznokcie klientki. Przedstaw propozycje różnej stylizacji paznokci przy użyciu lakierów białego i różowego.
Projekt realizacji prac powinien zawierać:

1. Tytuł.
2. Założenia (dane do projektu realizacji prac) wynikające z treści zadania.
3. Diagnozę stanu skóry dłoni i paznokci.
4. Wykaz wskazań i przeciwwskazań do zabiegu.
5. Wykaz środków i preparatów kosmetycznych niezbędnych do wykonania zadania.
6. Wykaz aparatury, sprzętu i przyborów niezbędnych do wykonania zabiegów.
7. Metodykę wykonania zabiegów: pielęgnacyjnego i upiększającego dłoni obejmującą:
a) przygotowanie stanowiska pracy,
b.) wykaz prac wchodzących w skład proponowanego zabiegu z uwzględnieniem ich kolejności,
c) opis sposobów realizacji określonych w wykazie prac oraz czynności wraz z opisem technik
wykonania z zachowaniem bezpieczeństwa i higieny pracy,
d) ocenę efektów wykonanych zabiegów,
e) czynności końcowe na stanowisku.
8. Zalecenia dla klientki dotyczące pielęgnacji skóry dłoni i paznokci w warunkach domowych z propozycją
preparatów kosmetycznych do stosowania.
9. Propozycje stylizacji paznokci z okazji ślubu przedstawione na rysunkach zamieszczonych w
KARCIE PRACY EGZAMINACYJNEJ (do wykonania rysunków użyj ołówka).

1.TYTUŁ PRACY EGZAMINACYJNEJ
2.Projekt realizacji prac związanych z zabiegiem pielęgnacji dłoni upiększajacego paznokcie klientki w związku ze
zbliżajacym sie ślubem odpowiednie zdobnictwo paznokci.
3.klientka ma sucha skórę na dłoniach łuszczącą się zniszczoną odwodnioną,z powodu częstego mycia rąk
silnymi preparatami antybakteryjnymi.
Paznokcie są łamliwe jednak bez zmiennego koloru .
4.WYKAZ WSKAZAŃ do zabiegu pielęgnacyjnego dłoni i upiększającego dłoni

-sucha,zniszczona,z złuszczającą się skóra na dłoniach
-łamliwe paznokcie
-zdobnictwo odpowiednie z powodu zbliżającego się ślubu
WYKAZ PRZECIWWSKAZAŃ
**-Grzybica
-drożdzyca
-brodawki
-stany zapalne i allergicze
-stany infekcyjne
-egzema
-wszelkie choroby skóry i paznokci
-alergia na parafinę
-uczulenie na jakikolwiek ze składników preparatów stosowanych podczas zabiegu
Z TREŚCI ZADANIA NIE WYNIKA PRZECIWWSKAZAŃ DO ZABIEGU
5 Wykaz środków i preparatów kosmetycznych
- krem lub oliwka do masażu
-peeling do rąk
-preparat zmiększający skórki
-odżywka do paznokci
-preparat do dezynfekcji rak w spreju
-odtłuszczacz do płytki paznokciowej
-środki opatrunkowe np:gaza ,plaster,bandaż
-środki do dezynfekcji skaleczeń 3%woda utleniona

-środki do odkażania narzędzi lizoformina,aldesan
-krem odżywczy do rąk
-zmywacz do paznokci bez acetonowy
-ampułka zawierająca ekstrakt składników czynnych
-parafina
-lakier bezbarwny
-lakier biały i różowy
6.Wykaz aparatury sprzętu i przyborów niezbędnych do wykonywania zabiegu
-stolik z podpórką na rękę
-lampka oświetleniowa
-miseczka do moczenia rąk
-serwetki (obowiązkowo zmiana dla każdej klientki )
-zestaw narzędzi
-pilnik dwustronny
-drewniany patyczek do odsuwania skórek
-pilnik drobno ziarnisty
-wata, lignina
-krzesło do kosmetyczki
-krzesło dla klientki
-podgrzewacz do parafiny
-woreczki jednorazowe lub folia aluminiowa do zawinięcia rąk
-rękawiczki frotte na ręce
-kubeł na odpady komunalne
-kosz na brudną bieliznę
-pojemnik na materiały do utylizacji
7.Metodyka wykonywania zabiegów pielęgnacyjnego i upiększającego dłoni
a.Przygotowanie stanowiska pracy
-dezynfekcja stolika do manikiuru preparatem do powierzchni płaskich
-ustawienie na stoliku potrzebnych preparatów i narzędzi które były wcześniej zdezynfekowane takie jak ;
-pilniki
-patyczek drewniany
- przygotowujemy jałowe gaziki
-miska do moczenia rąk
-do miseczki wlewamy ciepłej wody
- podłączamy podgrzewacz do parafiny ustawiamy na odpowiednia temperaturę i ustawiamy w miejscu
neutralnym aby nie przeszkadzał i aby nie zagrażał niebezpieczeństwem mam tu na myśli aby przewody były w odpowiedniej
odległości i nie stanowiły niebezpieczeństwa np zahaczenia i przewrócenia się przez przewód
co groziło by poparzeniem się parafiną
b.WYWIAD Z KLIENTKĄ
-wywiad kosmetyczny
-czy jest pani alergikiem na parafinę i pochodne parafiny lub na jakikolwiek składnik preparatów używanych podczas zabiegu
-jak pani się odżywia
-jak wyglądała dotychczasowa pielęgnacja w domu
-czy ma pani jakieś choroby skóry lub paznokci
-czy ma pani otarcia na dłoniach lub skaleczenia czy jakie kolwiek przerwanie łączności skóry na dłoniach
OMAWIAM Z KLIENTKĄ PRZEBIEG ZABIEGU
WYKAZ PRAC WCHODZĄCYCH W SKŁAD PROPONOWANEGO ZABIEGU Z UWZGLĘDNIENIEM ICH KOLEJNOŚCI
-Przygotowanie się kosmetyczki mama na sobie czysty wyprasowany fartuch na nogi mama założone
ciche niskie obuwie zmienne na twarzy mama zrobiony delikatny makijaż włosy związane
PRZYGOTOWANIE KLIENTKI
-Witam się z klientką ustalam cel jej wizyty ,przeprowadzam wywiad kosmetyczny
Proszę klientkę aby przygotowała sie do zabiegu
- zdjęła biżuterię
przykrywam kolana klientki ręcznikiem w celu zabezpieczenia jej odzieży przed zabrudzeniem
c.Opis sposobów realizacji określonych w wykazie prac oraz czynności wraz z opisem techniki
wykonanych z zachowaniem bezpieczeństwa i higieny pracy
-przygotowanie klientki jak powyżej
Wykonywanie zabiegu
Myje ręce pod bieżącą wodą ciepłą płynem do dezynfekcji rąk wycieram czystym ręcznikiem
-spryskuje ręce swoje preparatem do dezynfekcji rąk o szerokim spektrum działaniem:
wirusy,grzyby,bakterie itd preparatem AHO 2000
-oglądam ręce klientki i stawiam diagnozę biorąc pod uwagę stan skóry rąk i paznokci klientki oraz cel jej wizyty
-proponuje zabieg pielęgnacyjny dłoni parafinowy oraz w celu upiększąjącym paznokcie proponuję manikiur francuski
z odpowiednim lekkim zdobieniem według życzenia klientki
Przystępuje do wykonywania zbiegu

zakładam rękawice jednorazowego użytku
dezynfekuje ręce klientki płynem do dezynfekcji rąk w spreju
Na nasączony płatek kosmetyczny zmywaczem do paznokci bez acetonowym przecieram
każda płytkę paznokciowa na każdym palcu w celu usunięcia
lakieru bezbarwnego który klientka miała naniesiony na płytkę paznokciową
następnie wyrównuje płytkę paznokciową pilnikiem nadając jej odpowiedni kształt i odpowiednia długość
kolejnym etapem jest zanurzenie dłoni klientki do wcześniej przygotowanego naczynia z ciepła woda
prosimy klientkę aby naprzemiennie moczyła dłonie w wodzie po 15 min kiedy jedna dłoń się wymoczy
prosimy o wyjecie osuszamy serwetką czy ręcznikiem jednorazowym prosimy klientkę o włożenie drugiej
reki do naczynia w razie potrzeby dolewamy ciepłej wody do miseczki i przystępujemy do manikiuru
biologicznego ponieważ w manikiur klasycznym było by za duże ryzyko zacięcia klientki
cążkami do skórek i przerwania jej łączności skóry a to jest jednocześnie
przeciwwskazaniem do zabiegu parafinowego który zaproponowaliśmy klientce więc nakładamy
preparat na skórki który ma za zadanie zmiększyć skórki aby łatwo sie usunęły
za pomocą drewnianego patyczka którym odsuwam skórki na każdym palcu
osobno powtarzam ta samą czynność tak samo z drugą ręką .
po skończonym manikiur wylewam zużyta wodę i myje i dezynfekuje naczynie odpowiednim środkiem do dezynfekcji
np:desprej oraz spłukuję pilniki i również dezynfekuje
zdejmuję zużyte już rękawice jednorazowe i wyrzucam je do śmieci
następnie przystępuje do masażu dłoni nakładam na dłonie krem do masażu lub oliwkę i rozcieram
Takie rozgrzanie kremu czy oliwki zwiększa poślizg a także przygotowuje skórę i mięśnie do zabiegu .
masaż rozpoczynam głaskaniem grzbietu dłoni potem paliczków osobno każdy palec następnie
odwracam dłoń i głaskam wewnątrz dłoni kolejnym etapem masażu jest rozcieranie
tak samo jak z głaskaniem czyli najpierw grzbiet dłoni palce potem wewnątrz dłoni i następnie ugniatanie
masaż kończymy ponownym głaskaniem .dłonie po masażu powinny mieć kolor różowawy z powodu obudzenia mięśni
następnie przystępuje do pilingu dłoni
nakładam peeling drobno ziarnisty i delikatnymi ruchami okrężnymi masuję
około 5 min na przemian z drugą dłonią .
Peeling służy usunięciu powierzchniowych warstw naskórka prze złuszczenie .
Krem lub olejek do masażu ułatwia przesuwanie się drobinek środka peelingującego po
skórze i chroni ją przed uszkodzeniem ostrzejszymi cząsteczkami.
po upływie czasu spłukujemy w letniej wodzie peeling tak aby nie było
żadnychy pozostałości po peelingu .i osuszamy ręcznikiem jednorazowym
Następnie wklepujemy w dłonie klientki ampułkę odżywcza z aktywnymi ekstraktami czynnymi
I przystępuje do zabiegu parafinowego sprawdzam temperaturę parafiny żeby uniknąć poparzenia klientki
w celu wykonania kąpieli parafinowej proszę klientkę o zanurzenie dłoni po nadgarstek minimum 2-krotnie
ciekła parafina natychmiast zastyga .
Kolejna czynnością jest nałożenie rękawiczek foliowych lub woreczków lub foli aluminiowej
a następnie owijamy dłonie w specjalnych rękawiczkach frotte lub owijamy dłonie ręcznikiem .
W celu utrzymania ciepła jak najdłużej .
Parafina wygładza ,rozgrzewa nawilża i pojędrnia skórę oraz rozpulchnia skórę dzięki czemu
ampułka wklepana wcześniej głębiej penetruje.
okład zdejmuje się po 15 do 20 min po zdjęciu parafiny wyrzucamy zużytą parafinę do kubła na odpady komunalne
wraz z parafina wyrzucamy woreczki lub folie aluminiową a rękawiczki frote wrzucamy do kosza z brudna bielizną
Kolejnym etapem jest odtłuszczenie płytki paznokciowej w tym celu nasączam wacik
kosmetyczny w odtłuszczaczu i dokładnie przecieram wszystkie paznokcie .
Na tak przygotowana płytkę paznokciową nakładam odżywkę w celu wzmocnienia a następnie odżywczy lakier do
zabezpieczenia nałożonej wcześniej odżywki lakier odżywczy ma na celu min:
usztywnienie paznokcia i nadanie mu połysku oaz przed zabezpieczeniem żółkinięcia paznokci
Po wyschnięciu odżywczego lakieru nakładamy dwie warstwy różowego lakieru
aby uzyskać lepszy efekt
Po wyschnięciu różowego lakieru malujemy końce paznokci na biało może być w kształcie tak zwanego" uśmiechu "
lub v zwany szewron dobieram wzór względem gustu klientki ..zdobię klientce płytkę paznokciową klientka wybrał gotową
naklejkę do przyklejenia na płytkę paznokcia więc po wyschnięciu dokładnie lakierów naklejam
wzorek na dwóch palcach klientki na paluchu i serdecznym to samo w obu dłoniach
Nakładam na cała płytkę paznokciową lakier nawierzchniowy który zapobiega przed wczesnemu zdzieraniu się lakieru
z płytki paznokciowej .

d. ocena efektów wykonanych
skóra jest widocznie lepiej nawilżona ,odżywiona nie łuszczy się już a paznokcie są wzmocnione maja ładny kształt i efektowny wygląd
a ponadto paznokcie są dżywione i wzmocnione dzięki czemu nie będa się łamać
e. Czynności końcowe na stanowisku
- wyrzucam ręczniki do kosza na brudna bieliznę
- myje i dezynfekuje miskę

-dezynfekuje stolik
-dezynfekuje pilniki i patyczki drewniane
-odstawiam wszystkie preparaty kosmetyczne na swoje miejsce
-wylewam resztki parafiny do kosza następnie myje i dezynfekuję podgrzewacz do
parafiny i chowam w miejscu jego przeznaczenia
tak przygotowany gabinet jest gotowy na kolejna klientkę
8.Zalecenia dla klientki dotyczące pielęgnacji skóry dłoni i paznokci w warunkach
domowych z propozycją preparatów kosmetycznych do stosowania
-Zalecamy regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym co najmniej raz w miesiącu
-spożywać suplementy diety wzmacniające paznokcie
-używać kremy nawilżające na dłonie na bazie gliceryny
co najmniej 2 razy dziennie
-stosować odżywek wzmacniających płytkę paznokciowa i odżywek regenerujących
płytkę paznokciową.
Polecam kąpiele w ciepłej oliwie działają odżywczo i wzmacniająco na płytkę paznokciową.
kuziorek3 jest offline  
Stary 2010-04-18, 12:32   #1410
inverso
Wtajemniczenie

Ale fajny temacik, może przyda mi się w przyszłości Będę tu zaglądała częściej.

Życzę Wszystkim zdającym egzaminy szczęścia!
inverso jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
egzamin

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości