egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-06-17, 16:27   #151
daruniaa01
Wtajemniczenie

Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

plame to dalam ja z ta parafina na koniec......trzeba bylo sluchac sieie a nie podpowiedzi..... wlasnie jestem na etapie pzespiywania pytan z wczoraj to pozniej podam a wapozonu w ogole nie stosowalam.... a na pocztaku peeling drobnoziarnisty. o temperaturze parafiny tez mi do glowy nie przyszlo.....ani zeby sprawdzial, napisalam tylkoze rozgrzewam do odpowiedniej temperatury a nie napisalam jaka to ta odpowiednia........:/ ehh.... teraz po waszych wypowiedziach sie troche podlamalam, by bylam bardziej optymistycznie nastawiona, myslalam ze lepiej mi poszlo a u sie okazuje ze jednak wcale nie tak dobrze.......(
daruniaa01 jest offline  
Stary 2008-06-17, 17:06   #152
defi
Raczkowanie

ja mam najpierw manicure (napisałam, że po odsunięciu skórek, w razie potrzeby ich nadmiar wycinamy cążkami)
potem zabieg na podst. produktów bielendy (działanie produktów+składniki aktywne)
peeling cukrowy
masaż- na kawiorowym kremie do masażu
serum nawilżające z kawiorem
maska parafinowa z grejfruta
odtłuszczenie paznokcia
malowanie
ekskluzywny krem intensywnie regenerujący
oliwka na skórki.
Ja pisałam ok. 3 godzin- jak mnie kark potem bolał, nie umiałam głowy podnieść i zajęło mi to 7 stron drobnego pisma, linijka pod linijką
mam nadzieję, że jest dobrze, ale nigdy nie wiadomo co oni mają w kluczu ;/

podobno kolejność jest dowolna o ile efekt końcowy zabiegu jest poprawny
Stary 2008-06-17, 17:18   #153
daruniaa01
Wtajemniczenie

no mogloby tak byc, ze wazne jak zabieg wykonany a nie ze kolejnosc al obawiam sie ze kolejnosc ma znaczenie bo w ktoryms punkcie trzeba bylo napisac wykonywane zabiegi z uwzglednieniem ich kolejnosci............. w zalaczniku podaje pytania z czesci pierwszej z wczoraj, dzielcie sie odpowiedziami jesli sa bledy to sorry ale po tm dzisiejszym wypracowaniu na egzaminie i teraz po przepisaniu tych 50pytan to listerki mi skacza przed oczami i nie chcialo mis ei poprawiac jak cos jest zle szkoda ze na wyniki trzeba bedzie tak dluuuuugo czekac.........:/
daruniaa01 jest offline  
Stary 2008-06-17, 17:21   #154
daruniaa01
Wtajemniczenie

chyba jednak cos mi nie wyszlo z tym zalacznikiem........ to na maila jak ktos chce to powysylam, ale dzielcie sie odpowiedziami
daruniaa01 jest offline  
Stary 2008-06-17, 17:57   #155
Iskrzak
Przyczajenie

GG do Iskrzak

moim największym problemem było (i jest) to, czy najpierw zrobić manicure, a potem parafine, czy na opak :/
bo na moją logikę, to najpierw zrobić parafinę i ogólnie zabieg na dłonie, a potem dopiero pomalować paznokcie, żeby się lakier nie rozmazał/nie roztopił...
bo jak najpierw sie pomaluje paznokcie, to potem trzeba odczekać, aż paznokcie wyschna, a jak na nie nałożymy jeszcze gorącą parafinę i włożymy ręcę pod folię i jeszcze pod rekawice frotowe, to caly efekt na paznokciach moze sie spsuć ;/
no ale tak napisałam, bo koleżanka, która pracuje jako "tipsiara" w gabinecie nam tak powiedziala, ze najpierw manicure, a potem dopiero parafinę... wiec powinna wiedzieć skoro tak pracuje..
Mam nadzieję, ze się nie pomyliła

Poza tym powiedzcie mi, po co uzywałyście wapozonu? No ok, na suchą skórę... Ale na dłonie? Po co rozpulchniać skórę wapozonem, skoro za chwilę włożycie dłonie w parafinę??
Iskrzak jest offline  
Stary 2008-06-17, 18:02   #156
daruniaa01
Wtajemniczenie

ja nie uzywalam wapozonu, z tgo co sie dowiadywalam od kolezanek to one tez nie. no z ta parafina wlasnie dziwnie tak jest......ja na swoj rozum najpierw chcialam parafine zrobic, potem malowanie.....ale kiedys na zajecia przyszla dyrektorka nasza na pazurki i nasza kosmetyczka nadzorowala co robimyi robilysmy jej najpierw paznokcie,potem parafine.......ehhh, ja sama nie wiem....ile ludzie tyle opinii pewnie... tylko ciekawe za ktora opcja beda egzaminatorzy hehe.....no zobaczymy, zobaczymy.....
daruniaa01 jest offline  
Stary 2008-06-17, 18:04   #157
agi77
Przyczajenie

Daarunia01 dziekuję Ci bardzo za pytania!!!
agi77 jest offline  
Stary 2008-06-17, 18:09   #158
daruniaa01
Wtajemniczenie

nie za za co ciesze sie, ze sie przydaly
daruniaa01 jest offline  
Stary 2008-06-17, 18:45   #159
agi77
Przyczajenie

Dziewczyny proszę powiedzcie jak odpowidziałyscie na pytanie 45.
kosmetyczka wykonujaca zabiegi pielegnacyjne stop jest narazona na mozliwosc zakaznia sie chorobami wywolanymi i jeszcze mam jedna wątpliwosc pytanie 42
. elektrody szklane nalezy po kazdym uzyciu , no własnie o należy z nim z robic?
agi77 jest offline  
Stary 2008-06-17, 18:56   #160
MallaMi
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez agi77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę powiedzcie jak odpowidziałyscie na pytanie 45.
kosmetyczka wykonujaca zabiegi pielegnacyjne stop jest narazona na mozliwosc zakaznia sie chorobami wywolanymi i jeszcze mam jedna wątpliwosc pytanie 42
. elektrody szklane nalezy po kazdym uzyciu , no własnie o należy z nim z robic?
ja zaznaczyłam
45. D - grzyby i bakterie
42. D - zdezynfekować i osuszyć
mam nadzieje że dobrze
MallaMi jest offline  
Stary 2008-06-17, 19:12   #161
daruniaa01
Wtajemniczenie

ja tez zaznaczylam w obu pytaniach D, ale z tymi szklanymi elektrodami nie jestem pewna a tamto chyba jest dobrze.......mam nadzieje a co zaznaczylyscie w pytaniu 20 co zrobic z fartuchem i w 24-jaka warstwa naskorka jest po wewnetrznej stronie dloni? a na zmarszczki zestaw z peelingiem drobnoziarnistym i masazem czy kawitacyjny i maski? bo tu obie odpowedzi padly......ja z kawitacyjnym zaznaczylam.....
daruniaa01 jest offline  
Stary 2008-06-17, 19:14   #162
orchidea3
Przyczajenie

też uważam, że kolejność jest ważna i będzie na pewno punktowana. Ale ten klucz.....mam nadzieję, że będzie taki ogólny.....Chociaż....... ...
DIABEł TKWI W SZCZEGÓŁACH!!!
orchidea3 jest offline  
Stary 2008-06-17, 19:30   #163
MallaMi
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez daruniaa01 Pokaż wiadomość
ja tez zaznaczylam w obu pytaniach D, ale z tymi szklanymi elektrodami nie jestem pewna a tamto chyba jest dobrze.......mam nadzieje a co zaznaczylyscie w pytaniu 20 co zrobic z fartuchem i w 24-jaka warstwa naskorka jest po wewnetrznej stronie dloni? a na zmarszczki zestaw z peelingiem drobnoziarnistym i masazem czy kawitacyjny i maski? bo tu obie odpowedzi padly......ja z kawitacyjnym zaznaczylam.....
ja mam nadzieje że z tymi pelotami tak będzie, bo na zajęciach przed darsonwalizacja przecierałyśmy elektrody spirytusem salicylowym a potem wycierałyśmy do sucha, po ich użyciu to samo.
w 20. mam C - 60' i prasowanie
24. A - jasna
8. D - peeling enzymatyczny, maska odżywcza, maska termoaktywna
ja tak zaznaczyłam
MallaMi jest offline  
Stary 2008-06-17, 20:02   #164
daruniaa01
Wtajemniczenie

no to byloby milo gdyby tak bylo a z tym przeciwzmarszczkowym do kolejna wersje dodalas do kompletu ciekawe ktora wlasciwa a tamto o skorze i fartuchu mam zle.........buuu heh...a w pytaniu 36? czego wymaga cea tlusta z zaskornikami itd? a w 45 o tym swiatlolecznictwie to pewnie o poparzene chodzilo......? bo ja mam uszkodzenie naczyn..;/ i jeszcze co zrobic z fartuchem ktory poplamil sie krwia
daruniaa01 jest offline  
Stary 2008-06-17, 20:42   #165
Quick
Raczkowanie

W 36 ja mam odp B (tonik normalizujacy, peeling enzymatyczny i maska sciagajaca). W 45 mam odp D (grzyby i niektore bakterie). W 46 odp C (oparzenia). a co do fartucha to ja zaznaczylam ze natychmiast zmienic, ale slyszalam ze chyba zdezynfekowac:/ sama nie wiem
Quick jest offline  
Stary 2008-06-17, 20:57   #166
daruniaa01
Wtajemniczenie

ja w 36 mam A-peeling enzymatyczny, maska lagodzaca, maska algowa ale to pewnie zle bedzie, bo ja tu pytam o te pytania wszytskie prawie co mysle ze zle mam zeby sobie na pewno odznaczyc ze zle aaa dziewczynki a jeszcze mi poiwedzcie ktora odp w pytaniu o galwanizacji labilnej? i jeszcze pytanko 34 ktory zestaw do oczyszczania B? no i niech sie ktos jeszcze wypowie kto sie tu nie wypowiadal na temat depilacji woskiem-mechaniczna czy epilacji? bo obie w sumie pasuja......ale ja epilacje zaznaczylam..... mogli by tak w ogole podac gdzies te wyniki....;/
daruniaa01 jest offline  
Stary 2008-06-17, 21:33   #167
Quick
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez daruniaa01 Pokaż wiadomość
ja w 36 mam A-peeling enzymatyczny, maska lagodzaca, maska algowa ale to pewnie zle bedzie, bo ja tu pytam o te pytania wszytskie prawie co mysle ze zle mam zeby sobie na pewno odznaczyc ze zle aaa dziewczynki a jeszcze mi poiwedzcie ktora odp w pytaniu o galwanizacji labilnej? i jeszcze pytanko 34 ktory zestaw do oczyszczania B? no i niech sie ktos jeszcze wypowie kto sie tu nie wypowiadal na temat depilacji woskiem-mechaniczna czy epilacji? bo obie w sumie pasuja......ale ja epilacje zaznaczylam..... mogli by tak w ogole podac gdzies te wyniki....;/
w galwanizacji zaznaczylam odp B, ale nie jestem pewna tego:/
pyt. 34 - odp B
depilacja woskiem ja zaznaczylam mechaniczna
Quick jest offline  
Stary 2008-06-17, 21:58   #168
Malina666
Raczkowanie

wie moze ktos kiedy beda odpowiedzi na OKE ? ? ?
lub moze ktos ma pewne odpowiedzi ? ? ?
Malina666 jest offline  
Stary 2008-06-17, 22:58   #169
Blondynka24
Przyczajenie

Witam wszystkich!!! jestem tutaj nowa ja Również zdawałam teraz egzamin z kosmetyki. I jak czytałam to forum to widziałam że ktoś tam ma pytania z egzaminu teoretycznego, bo niestety nie dali mi tego arkusza a podobno można było sobie zabrać ze sobą.I jak możecie to przyślijcie mi ten test: magda3924@wp.pl będę bardzo wdzięczna
Blondynka24 jest offline  
Stary 2008-06-18, 07:33   #170
agi77
Przyczajenie

w pytaniu o galwanizacje labilna ja zaznaczyłam odpowiedx
b. zabezpieczyc elektrody zwilzonym podkladem z gazy lub waty,a jezeli chodzi o depilacje to zaznaczyłam mechaniczną, ale to jest chyba żle
agi77 jest offline  
Stary 2008-06-18, 09:35   #171
AsiaSzym
Przyczajenie

GG do AsiaSzym
Smile Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hey! Dziewczyny w tej części praktycznej, jaką zrobiłyście kolejność w zabiegu? Bo ja taką... 1. Manicure
2. Peeling
3. Masaż
4. Zabieg Parafinowy
5. Zabieg upiększający - malowanie i zdobnictwo paznokci

Ja zrobiłam normalny tradycyjny manicure z wycięciem skórek - jednak zaznaczyłam, że nie należy wycinać ich zbyt głęboko, aby nie poranić klientki.

A jeżeli chodzi o woskowanie - to metoda mechaniczna
A galwanizacja labilna - moczmy elektrody.
Stary 2008-06-18, 09:37   #172
AsiaSzym
Przyczajenie

GG do AsiaSzym

O boże co ja napisałam, oczywiście moczymy podkłady na elektrody.... HEHEHE z tego wszystkiego już człowiek głupoty pisze!!!!!! Ale byłyby wyniki - tzn, poprawne odpowiedzi podane to by już nie było wątpliwości!!!!
Stary 2008-06-18, 09:41   #173
AsiaSzym
Przyczajenie

GG do AsiaSzym
Thumbs down Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

A i jeszcze jeden fakt jeśli chodzi o ten fartuch, kiedy zabrudzi się krwią i tam jest odpowiedź natychmiast zmienić, zmienić po skończonej pracy....ale tu jest nie jasna ta odpowiedź bo co to jest skończona praca???? dla jednych to skończona praca z tą klientką, a dla innych koniec pracy np. o 18..... Więc tu bym się kłóciła bo odpowiedź była wieloznaczna. a Wy co na ten temat sądzicie????
Stary 2008-06-18, 10:14   #174
kamika301
Przyczajenie

Słyszałam że należy fartuch zdjąć po zabiegu, ale ja zdezynfekowałam pewnie jesy źle
kamika301 jest offline  
Stary 2008-06-18, 12:20   #175
an526
Przyczajenie

czy może ktoś z was wie jak będzie oceniany projekt realizacji prac ile trzeba mieć procent aby zdać
czy macie moze jakies arkusze jak beda oceniane punktowo?
an526 jest offline  
Stary 2008-06-18, 12:28   #176
pira
Przyczajenie

hej

No zobaczymy jak to bedzie.....
Bo na razie to mozemy przypuszczac co mamy dobrze a co zle...wyjasni sie...

Kolezanka przesłała mi wiadomosc
"Klucze odpowiedzi do etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe dla absolwentów techników i szkół policealnych będą dostępne dzisiaj na stronie www.cke.edu.pl , dla absolwentów ZSZ nieco później."

dlatego wychodzi niby na to ze dzis juz powinny byc odpowiedzi miejmy nadzieje ze beda
pira jest offline  
Stary 2008-06-18, 12:35   #177
MallaMi
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez an526 Pokaż wiadomość
czy może ktoś z was wie jak będzie oceniany projekt realizacji prac ile trzeba mieć procent aby zdać
czy macie moze jakies arkusze jak beda oceniane punktowo?
trzeba mieć 75% żeby zaliczyć projekt
MallaMi jest offline  
Stary 2008-06-18, 12:48   #178
MallaMi
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez pira Pokaż wiadomość
Kolezanka przesłała mi wiadomosc
"Klucze odpowiedzi do etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe dla absolwentów techników i szkół policealnych będą dostępne dzisiaj na stronie www.cke.edu.pl , dla absolwentów ZSZ nieco później."
a skąd koleżanka to wie? ja tam takiej informacji nie widziałam ze mają być dziś dostępne?
MallaMi jest offline  
Stary 2008-06-18, 12:49   #179
czarnula33
Przyczajenie

pyt.19 zdjęcie przedstawia aparat do sterylizacji nadzędzi
odp.B.kulkowy

pyt.20 fartuchy ochronne bawełniane powinny być kazdorazowo prane
odp.D w 90 stopniach i prasowane

pyt.21 sterylizacja w autoklawie ciśnieniowym polega na wykorzystaniu
odp.A pary wodnej

pyt.22 zabieg przeprowadzany z wykorzystanie ciekłego azotu to
odp.A krioterapia

pyt.23 pierwsza faza wzrostu włosa to
odp.B anagen

pyt.24jaka warstwa naskorka znajduje sie glowie na podeszwach stop i po wewnętrznej stronie dłoni
ja napisłam rogowa a ponoc dobrze jest Jasna

pyt.25 keratynocyty to komorki
C.zywe, występujące w warstwie podstawnej naskorka

pyt.26 zabieg dotleniający skóre przeznaczony jest glowie do dla cery
odp. A starczej

pyt.27 ktora z metod usuwania zbednego owłosienia moze byc stosowana na skorze podudzi ze zmianami zylakowatymi

odp. ja mam C. usuwanie zapomoca kremu do depilacji

pyt.28 ktory z wymienionych peelingow najskouteczniej spłyciu blizny potrądzikowe
A. azjatycki
czarnula33 jest offline  
Stary 2008-06-18, 13:22   #180
pira
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez MallaMi Pokaż wiadomość
a skąd koleżanka to wie? ja tam takiej informacji nie widziałam ze mają być dziś dostępne?
nie wiem z kad.pewnie gdzies w internecie napisane jest.zapytałam sie powinna odpisacniedługo
pira jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
egzamin

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości