egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-06-05, 22:04   #1831
inverso
Wtajemniczenie

Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

moja pani od wykładów z kosmetologii przyniosła na przedostanie zajęcia kwasy z ziaji, i sobie z koleżanką zrobiłyśmy tylko na dłonie, pokazała przy okazji masaż dłoni

odnośnie tych pokazów-szkoleń, czy kupujecie certyfikaty jeśli jesteście na nich? bo u mnie w szkole była prezentacja z kozmetika afrodita, był pokaz zabiegu czekoladowego na ciało oraz kwasów na twarz ... ale stwierdziłam, że szkoda dać (chyba 30zł) za papierek, jeśli nawet tego zabiegu sama nie mogłam zrobić ...
inverso jest offline  
Stary 2010-06-05, 22:11   #1832
Basia8212
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
moja pani od wykładów z kosmetologii przyniosła na przedostanie zajęcia kwasy z ziaji, i sobie z koleżanką zrobiłyśmy tylko na dłonie, pokazała przy okazji masaż dłoni

odnośnie tych pokazów-szkoleń, czy kupujecie certyfikaty jeśli jesteście na nich? bo u mnie w szkole była prezentacja z kozmetika afrodita, był pokaz zabiegu czekoladowego na ciało oraz kwasów na twarz ... ale stwierdziłam, że szkoda dać (chyba 30zł) za papierek, jeśli nawet tego zabiegu sama nie mogłam zrobić ...
ja kupiłam sobie parę certyfikatów ze szkoleń,tak jak pisałam np z kwasów kupiłysmy serię i robiłyśmy potem zabiegi.mam też certyfikat z Farmony,Janssena,nie były to duże koszty bo chcąc samemu zrobic szkolenie to o wiele wiecej sie płaci,przynajmniej moge dla siebie również kupic kosmetyki profesjonalne.w poniedziałek mam szkolenie z kolczykowania
Stary 2010-06-05, 22:28   #1833
inverso
Wtajemniczenie

oo, moja pani od kosmetologii właśnie chce ściągnąć kogoś spoza torunia aby nam zrobił takie szkolenie jednodniowe, ten pomysł mi się podoba akurat, ale to dopiero po wakacjach.
inverso jest offline  
Stary 2010-06-05, 23:04   #1834
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

u nas też chyba wszystkie szkolenia były takie, że dostaje się certyfikat ale taki że "X uczestniczyła w pokazie" to mam 2 takie certyfikaty ale nie wiem właściwie po co bo obejrzeć to i na youtube można a i tak i tak nie będzie się wiedziało jak to w praktyce dokładnie robić.
gsk jest offline  
Stary 2010-06-06, 09:07   #1835
koki1980
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
kurde, a co to jest peeling solny? Nie mówili nam nic w szkole o czymś takim wogóle
ja ogólnie ze szkoły jestem zadowolona ale nie mieliśmy kwasów i jak dadzą kwasy na egzaminie to wszyscy z mojej szkoły leżą.
A Wy dziewczyny miałyście kwasy na pracowni?

hej niekoniecznie trzeba uzyc kwasów zeby rozjasnic przebarwienia, mozesz zrobic kawitacje i jonoforeze z ampułka wit C, super rozjasnia takie polaczenie. wiem po własnej skorze, mialam duzo przebarwien posłonecznych no i piegow, a teraz sa duzo jasniejsze, a na egzaminie wwytycznych bedzie kilka opcji do wybrania, watpie zeby zrobili projekt pod katem kwasow, bo one nie sa w programie. ale... nigdy nic niewiadomo. pozdrawiam
koki1980 jest offline  
Stary 2010-06-07, 09:09   #1836
Miiami
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
Jak przepisze sobie do komputera to ci wyślę,dobrze,może wieczorem uda mi się

Basiu

czy ja też mogłabym prosic o wykaz zabiegów do poszczególnej cery? substancje aktywne mam i to do jakich cer je się stosuje też
Miiami jest offline  
Stary 2010-06-07, 09:27   #1837
czarnowlosa20
Wtajemniczenie

My też mieliśmy kilka szkoleń +certyfikaty, abyły to kwasy,peeling ziołowy, zabieg na ciało, młotek ciepło zimno i takie tam zabiegi z nowych kosmetyków np charmine rose

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Mogłabym Basiu również prosic o ten wykaz zabiegów???? Tak bardzo by sie sprzydał do poczytania przed egzaminami bo to juz tuż tuż

22.08.2015

czarnowlosa20 jest offline  
Stary 2010-06-07, 09:55   #1838
121ana121
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 4

Hej dziewczynki ja poptosze o te notatki tez zwlaszcza o tych subst,czynnych to moj mail ana121@vp.pl
121ana121 jest offline  
Stary 2010-06-07, 09:57   #1839
Marzencia88
Raczkowanie

GG do Marzencia88 Send a message via Skype™ to Marzencia88

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość

Hej u nas na uczelni tez bylo duzo szkolen na zasadzie takiej ze "uczestniczyla w pokazie.." ale byly tez takie co upowazniaja nas potem do wykonywania danego zabiegu ostatnio mialysmy szkolenie z mikrodermabrazji i kazda zrobila i dostala certyfikat
Marzencia88 jest offline  
Stary 2010-06-07, 11:06   #1840
elwira1234
Przyczajenie

Hej Dziewczynki

Mam taka gigantyczną prośbę jeśli tylko któraś ma czas i możliwość przesłania mi na e-maila grup.fm@poczta.fm testów z rozwiązaniami które były od 2007 będę bardzo wdzięczna. Dzięki pozdrawiam
elwira1234 jest offline  
Stary 2010-06-07, 19:26   #1841
Marzencia88
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez elwira1234 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki

Mam taka gigantyczną prośbę jeśli tylko któraś ma czas i możliwość przesłania mi na e-maila grup.fm@poczta.fm testów z rozwiązaniami które były od 2007 będę bardzo wdzięczna. Dzięki pozdrawiam

Są testy z 2007 na forum, gdzieś w połowie musisz tylko poszukać
Marzencia88 jest offline  
Stary 2010-06-07, 19:36   #1842
ellish
Zakorzenienie

a powiedzcie mi, egzamin obejmuje wszystkie przedmioty? tj, anatomia, higiena, dermatologia itp?
ellish jest offline  
Stary 2010-06-07, 19:47   #1843
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
a powiedzcie mi, egzamin obejmuje wszystkie przedmioty? tj, anatomia, higiena, dermatologia itp?
no niby tak ale z anatomi i chemi chyba nie ma pytań. Przynajmniej nie przypominam sobie takich
gsk jest offline  
Stary 2010-06-07, 20:44   #1844
Marzencia88
Raczkowanie

Cytat:
no niby tak ale z anatomi i chemi chyba nie ma pytań. Przynajmniej nie przypominam sobie takich
Właśnie sa pytanie z anatomii i chemi tym bardziej ze wszystkich.
Marzencia88 jest offline  
Stary 2010-06-07, 20:53   #1845
Basia8212
Wtajemniczenie

Okey dziewczyny wyśle Wam to co mam ale ja mam tak ogólnikowo jakie zabiegi..

Jestem padnieta,dzisiaj od 6 na nogach,w szkole od 8ej,jeszcze skorzystałyśmy z okazji i robiłyśmy powtórke z zabiegów,mamy też wiele kosmetyków niewykorzystanych ale bedziemy sie dzielic nimi
Nasza pani zrobiła nam dzisiaj test na powtórke i były 93 pytania,miałam 80 dobrze,wiec nie najgorzejpytania przeróżne

ze szkoły wróciłam o 18tej,miałam dzisiaj szkolenie z kolczykowania,świetne szkolenie tylko dosc długie,Pan przyjechał z Łodzi,swietny facet,profesjonalista w tej dziedzinie od 11 lat,no i przebiłam sobie drugą dziurkę w uchu i na dolnym płatku i też u góry na chrzastce,ale nie bolało wogóle,sama też przebijałam koleżance uszka i jest to fajna sprawa,z pozoru proste ale powikłań jest mnóstwo jeśli się zaniedba pewne rzeczy.jakoś mi strasznie smutno,że to już ostatni raz,grupe mialam super,moja grupa na cwiczeniach na pracowni miała 12 osób,kazda para miała swoje łóżko,bedzie brakowac tego wszystkiego i mojej pani opiekun,świetna babka.

Świadectwo odbieram 18 czerwca a Wy? No i potem mamy spotkanie klasowe.

no tak egzamin tuż tuż,a jeszcze tylu rzeczy nie powtórzyłam

A jak tam nauka u was idzie?

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Marzencia88 Pokaż wiadomość
Właśnie sa pytanie z anatomii i chemi tym bardziej ze wszystkich.
zgadzam się, o składniki w maseczkach,wogóle o witaminy o schorzenia,wogóle to wszystko może byc,dermatologia jak najbardziej,ale warto powtórzyc sobie pytania z testów bo wiekszośc z nich powtarza sie co roku
Stary 2010-06-07, 21:15   #1846
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Ja też mam zakończenie 18 i potem z dziewczynami idziemy gdzieś
u nas już się skąpi zrobili i od jakiegoś miesiąca nie dokupują kosmetyków rozumiem że zostaje im to potem i nie mają może co z tym zrobić ale bez przesady To za co my płacimy...
Ja się dziś uczylam troche i codziennie podczytuje najpierw książkę do kosmetyki, potem zeszyty i notatki Jakoś to będzie
a no, składniki w maseczkach to fakt. Najbardziej boje się chyba pytań z fizjoterapi

Edytowane przez gsk
Czas edycji: 2010-06-07 o 21:16
gsk jest offline  
Stary 2010-06-07, 21:22   #1847
Basia8212
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja też mam zakończenie 18 i potem z dziewczynami idziemy gdzieś
u nas już się skąpi zrobili i od jakiegoś miesiąca nie dokupują kosmetyków rozumiem że zostaje im to potem i nie mają może co z tym zrobić ale bez przesady To za co my płacimy...
Ja się dziś uczylam troche i codziennie podczytuje najpierw książkę do kosmetyki, potem zeszyty i notatki Jakoś to będzie
a no, składniki w maseczkach to fakt. Najbardziej boje się chyba pytań z fizjoterapi
ja za szkołę nie płaciłam,jedynie wyprawke i co miesięczną skladke 30 zł na kosmetyki,ale kupowałyśmy wszystkie profesjonalne,teraz sporo zostało,ale sie podzielimy,już obmyślułyśmy jak
fakt fizykoterapia jest ciężkim działem,ale nie martw sie jeszcze jest sporo czasu,teraz to bardziej doczytywanie bo nie ma sensu wkuwac,tzn ja nie mam aż takich problemów bo 2 lata sie na bieżąco uczyłam,wiec wiele zostało,bardziej boje sie projektu
Stary 2010-06-07, 21:25   #1848
Młódka
Raczkowanie

...muszę sie wam przyznać dziewczyny, że jak mnie ostatnio poniosło, to mój projekt (taki na zaliczenie pracowni kosmetycznej...ale taki który pisze się pózniej na egzaminie) miał 15 stron -masakra jakaś :P no ale cóz poradzić-taki mialam flow akurat :P
Młódka jest offline  
Stary 2010-06-07, 21:39   #1849
Basia8212
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Młódka Pokaż wiadomość
...muszę sie wam przyznać dziewczyny, że jak mnie ostatnio poniosło, to mój projekt (taki na zaliczenie pracowni kosmetycznej...ale taki który pisze się pózniej na egzaminie) miał 15 stron -masakra jakaś :P no ale cóz poradzić-taki mialam flow akurat :P
Woooow,rzeczywiście,ja na próbnym teraz niedawno napisałam na 8 stron,ale sama 1 a4 cała to były zalecenia dla klientki,moja pani podpowiedziała mi,w których miejscach bardziej zwięźle pisac,tak aby było przejrzyście,to też jest punktowane chyba.

Dziewczyny,czy zawsze na egzamin kazują zabrac ołówek,linijke i gumkę?
Stary 2010-06-07, 22:10   #1850
czarnowlosa20
Wtajemniczenie

Mi również szkoda kończyc szkołe, żegnac się z kumpelami ale szczególnie z takimi diwema z którymi się naprawdę zrzyłam. Napewno się na wakacje spotkamy
No a mój próbny projekt był podobnie jak do ciebie Basiu na 8-9 stron.
A od jutra zaczynam przypominac sobie wszystko od początku szkoły. Zacznę również czytac od początku kosmetyke stosowaną, bo bodajże testy bazowane są głownie na tej ksiązce.

22.08.2015

czarnowlosa20 jest offline  
Stary 2010-06-07, 22:17   #1851
Basia8212
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez czarnowlosa20 Pokaż wiadomość
Mi również szkoda kończyc szkołe, żegnac się z kumpelami ale szczególnie z takimi diwema z którymi się naprawdę zrzyłam. Napewno się na wakacje spotkamy
No a mój próbny projekt był podobnie jak do ciebie Basiu na 8-9 stron.
A od jutra zaczynam przypominac sobie wszystko od początku szkoły. Zacznę również czytac od początku kosmetyke stosowaną, bo bodajże testy bazowane są głownie na tej ksiązce.
Ja też tak zrobie,te 2 tygodnie szybko zlecą...aż nie mogę w to uwierzyc,czas szybko płynie,ale trzeba myślec pozytywnie,napewno dobrze nam pójdzie
Stary 2010-06-07, 22:18   #1852
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

A kartki do projektów to są takie jak do ksero zwykłe? I dają od razu z góry pare czy jak się zapisze jedną to się krzyczy po więcej?
gsk jest offline  
Stary 2010-06-08, 08:46   #1853
ilo16na
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

A ja slyszalam ze jest jakas ksiazka dla tech.uslug kosmetycznych z pytaniami z egzaminu i z tylu z odpowiedziami?Znacie moze tytul?

• "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline  
Stary 2010-06-08, 09:11   #1854
Miiami
Przyczajenie

Cytat:
Okey dziewczyny wyśle Wam to co mam ale ja mam tak ogólnikowo jakie zabiegi..

Jestem padnieta,dzisiaj od 6 na nogach,w szkole od 8ej,jeszcze skorzystałyśmy z okazji i robiłyśmy powtórke z zabiegów,mamy też wiele kosmetyków niewykorzystanych ale bedziemy sie dzielic nimi
Nasza pani zrobiła nam dzisiaj test na powtórke i były 93 pytania,miałam 80 dobrze,wiec nie najgorzejpytania przeróżne

ze szkoły wróciłam o 18tej,miałam dzisiaj szkolenie z kolczykowania,świetne szkolenie tylko dosc długie,Pan przyjechał z Łodzi,swietny facet,profesjonalista w tej dziedzinie od 11 lat,no i przebiłam sobie drugą dziurkę w uchu i na dolnym płatku i też u góry na chrzastce,ale nie bolało wogóle,sama też przebijałam koleżance uszka i jest to fajna sprawa,z pozoru proste ale powikłań jest mnóstwo jeśli się zaniedba pewne rzeczy.jakoś mi strasznie smutno,że to już ostatni raz,grupe mialam super,moja grupa na cwiczeniach na pracowni miała 12 osób,kazda para miała swoje łóżko,bedzie brakowac tego wszystkiego i mojej pani opiekun,świetna babka.

Świadectwo odbieram 18 czerwca a Wy? No i potem mamy spotkanie klasowe.

no tak egzamin tuż tuż,a jeszcze tylu rzeczy nie powtórzyłam

A jak tam nauka u was idzie?

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

zgadzam się, o składniki w maseczkach,wogóle o witaminy o schorzenia,wogóle to wszystko może byc,dermatologia jak najbardziej,ale warto powtórzyc sobie pytania z testów bo wiekszośc z nich powtarza sie co roku

Dziekuje bardzo na pewno mi się przyda

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
A ja slyszalam ze jest jakas ksiazka dla tech.uslug kosmetycznych z pytaniami z egzaminu i z tylu z odpowiedziami?Znacie moze tytul?

kilka stron wcześniej podawałam nawet 2 tytuły

Jeżeli chodzi o testy to polecam wam bardzo książeczki które są ZBIORAMI TESTÓW:

Magdaleny Kaniewskiej - Technik Usług kosmetycznych - egzamin zawowy

Anny Piaseckiej / Wandy Hawryłkiewicz - Testy przygotowujące do egzaminu zawodowego Technik Usług Kosmetycznych

Książeczki nie są drogie każda kosztuje około 25zł więc niedużo a naprawde są fajne i można zamówic je w każdej księgarni lub internecie

Edytowane przez Miiami
Czas edycji: 2010-06-08 o 09:13
Miiami jest offline  
Stary 2010-06-08, 10:30   #1855
Basia8212
Wtajemniczenie

hej Dziewczyny

Znalazłam na innym forum test i jest to prawdopodobnie test z 2006 roku wiec go wklejam,

1. Ktore z podanych grup okraśleń dotyczy skory tłustej?
a. cienka, matowa
b. zgrubiała, matowa
c. cienka, błyszcząca
d. gruba , błyszcząca

2. Aksamitną, wilgotną skórę oraz kruche paznokcie i wypadające włosy
obserwuje się przy:
a. nadczynności tarczycy
b. niedoczynności tarczycy
c. nadczynności kory nadnerczy
d. niedoczynności kory nadnerczy

3. W przebiegu trądziku różowatego _nie występują_:
a. grudki
b. krosty
c. zaskórniki
d. przerosty łojotokowe

4. Łysienie plackowate może być wywołane przez:
a. podeszły wiek
b. nadmierny stres
c. nadmiar androgenów
d. nadmiar kortykosteroidów

5. Maska termo-modelująca jest elementem zabiegu pielęgnacyjnego o
działaniu:
a. liftingującym
b. złuszczającym
c. nawilżającym
d. dotleniającym

6. Który z zabiegów dotyczy kosmetyki leczniczej?
a. masaż
b. kawitacja
c. jonoforeza
d. mikrodermabrazja

7. Który z zabiegów _nie dotyczy_ kosmetyki upiększającej?
a. henna
b. modelarz
c. body painting
d. french manicure

8. Wybierz prawidłową kolejność zabiegu farbowania brwi i rzęs:
a. farbowanie brwi, farbowanie rzęs
b. regulacja brwi, farbowanie rzęs
c. regulacja brwi, farbowanie brwi
d. farbowanie rzęs, farbowanie brwi

9. W masażu higieniczno- kosmetycznym wykonuje się poszczególne techniki
w następującej kolejności:
a. rozcieranie przed głaskanie
b. rozcieranie przed ugniatanie
c. oklepywanie przed rozcieraniem
d. oklepywanie przed ugniataniem

10. Która grupa związków aktywnych przeważa w wodnych wyciągach z
kwiatostanu lipy?
a. śluzy
b. pektyny
c. garbniki
d. bioflawonoidy

11. Do której grupy składników aktywnych o działaniu przeciwzapalnym
należy bisabolol?
a. śluzy
b. azuleny
c. garbniki
d. fitohormony

12. Do której grupy związków aktywnych zaliczysz kw. mlekowy?
a. alfa - hydroksykwasy
b. beta- hydroksykwasy
c. nasycone kwasy tluszczowe
d. nienasycone kwasy tluszczowe

13. Spośród witamin stosowanych w preparatach kosmetycznych
najsilniejszym przeciwutleniaczem jest:
a. wit.A
b. wit.B
c. wit.C
d. wit.E

14. Którego narzędzia _nie zastosujesz_ w zabiegu pedicuru?
a. gilityny
b. cęgów kątowych
c. cęgów czołowych
d. cążków do usuwania obrąbka naskórkowego

15. Zdjęcie przedstawia aparat do :
a. jonoforezy
b. galwanizacji
c. pulweryzacji
d. mikrodermabrazji
jest to urządzenie do pulweryzacji Smile

16. Zdjęcie przedstawia pędzel w skali 1:2 do nakładania:
a. cieni
b. pudru
c. masek
d. podkładu
jest to pędzel do pudru Smile

17. Do dezynfekcji chemicznej używa się:
a. wrzącej wody
b. komory parowej
c. związków jodu i barwników
d. komory parowo- formalinowej

18. Symbol "F" na opakowaniu środka do dezynfekcji informuje o jego
działaniu:
a. prątkobójczym
b. grzybobójczym
c. wirusobójczym
d. bakteriobójczym

19. Cas sterylizacji w autoklawie mierzymy od momentu:
a. właczenia aparatu
b. uzyskania właściwego ciśnienia
c. uzyskania właściwej temp.
d. uzyskania właściwego ciśnienia i temp.

20. Wodny wyciąg z twardych części roślin to:
a. napar
b. odwar
c. nalewka
d. kataplazma

21. Melanocyty są pochodzenia:
a. skórnego
b. nerwowego
c. naskórkowego
d. łącznotkankowego

22. W której warstwie naskórka znajdują się komorki Langerhansa?
a. rogowej
b. ziarnistej
c. kolczystej
d. podstawnej

23. Komórkami skory właściwej _nie są_:
a. histocyty
b. fibroblasty
c. korneocyty
d. komórki tuczne

24. Jakiego pochodzenia są przydatki skóry?
a. skornego
b. nerwowego
c. naskórkowego
d. łącznotkankowego

25. Do żywych warstw naskórka należą:
a. jasna i kolczysta
b. rogowa i ziarnista
c. rogowa i podstawna
d. podstawna i kolczysta

26. Przy trądziku różowatym wskazane są zabiegi:
a. pulweryzacji i jonoforezy
b. pulweryzacji i d'arsonwalizacji
c. pulweryzacji i naświetlań lampą sollux z czer. fitrem
d. d'arsonwalizacji i naswietlan lampa sollux z czer. filtrem

27. W warunkach gabinetu kosmetycznego , splyczenia rozstepow można
dokonać za pomocą:
a. termolizy
b. metody IPL
c. metody blend
d. mikrodermabrazji

28. Przebarwienia posłoneczne wymagają przeprowadzenia serii zabiegów z
zakresu:
a. epilacji i nawilżenia
b. krioterapii i nawilżenia
c. dermabrazji i nawilżenia
d. mikrodermabrazji i nawilżenia

29. Cera normalna u kobiety po 40 roku życia wymaga przeprowadzenia
nast. zabiegów:
a. liftingujących
b. stymulujących
c. złuszczających
d. nawilżająco- natłuszczających

30. Aparatu do jonoforezy można także użyć do zabiegu:
a. fonoforezy
b. sonoforezy
c. pulweryzacji
d. galwanizacji

31. Zabiegu zamykania rozszerzonych naczyć krwionośnych można dokonać
przy pomocy:
a. lasera
b. galwanu
c. d'arsonwala
d. lampy sollux z czerw. filtrem

32. Prąd stały, który w czasi swojego przepływu nie zmienia kierunku i
wartości natężenia jest wykorzystywany w zabiegu:
a. jonoforezy
b. fonoforezy
c. waponizacji
d. d'arsonwalizacji

33. Hydrolizaty kolagenu w kosmetykach do pielęgnacji skóry starzejącej
się powinny być podawane w nośnikach:
a. lipidowych
b. liposomowych
c. biłkowych
d. hydrożelowych

34. Toksyna botulinowa stosowana do korekcji zmarszczek i bruzd należy
do grupy:
a. implantow trwałych
b. implantów nietrwałych
c. substancji paraliżujących czasowo
d. substancji paraliżujących trwale

35. W której grupie preparatów kosmetycznych stosowane są papaina i
bromelina?:
a. peeling typu scrub
b. peeling z kwasami
c. peeling enzymatyczny
d. peeling typu green-peel

36. Zabieg oczyszczania leczniczego wymaga zastosowania preparatów:
a. nawilżających
b. liftingujących
c. dotleniających
d. normalizujących

37. Które z wymienionych form leczenia zaliczysz wyłącznie do technik
aromaterapeutycznych:
a. okład
b. sauna
c. kominek
d. inhalacja

38. Epilacja przy naprzeminnym użyciu prądu stałego i zmiennego to:
a. termoliza
b. elektroliza
c. laseroterapia
d. metoda blend

39. Opakowanie peelingu enzymatycznego o pojemności 200ml kosztuje 70zł.
Wiedząc, że na jeden zabieg użyjesz 5ml tego preparatu wskaż koszt jego
użycia:
a. 1,65
b. 1,75
c. 1,85
d. 1, 95

40. W gabinecie kosmetycznym wprowadzono 20% rabat świąteczny na zabiegi
liftingujące. Wiedząc,że koszt zabiegu przed promocją wynosi 235zł,
wskaż koszt zabiegu promocyjnego:
a. 168zł
b. 178zł
c. 188zł
d. 208zł

41. Oblicz koszt energii elektrycznej potrzebnej do 20 min. pracy
wapozonu o mocy 1,2kW, jeżeli cena 1kWh wynosi 0,40zł.
a. 0.14
b. 0.16
c. 0.18
d. 0.20

42. Oznaczenie CE umieszczone na wtyczce urządzenia elektrycznego,
wskazuje na:
a. bezpieczeństwo użytkowania wtyczki
b. bezpieczeństwo użytkowania obudowy
c. bezpieczeństwo użytkowania całego użądzenia
d. nietoksyczność matariałów użytych do produkcji kabla

43. Spośród cech dobrego preparatu do dezynfekcji wybierz najważniejsze:
a. tani, trwały, biodegradowalny
b. tani, skuteczny, nietoksyczny
c. tani, skuteczny, o miłym zapachu
d. skuteczny, nietoksyczny, biodegradowalny

44. Wskaż najniższe natężenie prądu stałego, które może doprowadzić do
zgonu w wyniku porażenia?
a. 40mA
b. 50mA
c. 60mA
d. 70mA

45. Która z wymienionych chorób jest przeciwskazaniem do zabiegów
pielęgnacyjnych w obrębie dłoni?
a. grzybica
b. rybia łuska
c. nadmierne rogowacenie
d. zaburzenia krążenia krwi i limfy

46. Najskuteczniejszą formą ochrony przed zakażeniem chorobami
przenoszonymi drogą krwi w gabinecie kosmetycznym jest:
a. sterylizacja narzędzi
b. szczepienia ochronne
c. dezynfekcja termiczna
d. dezynfekcja chemiczne

47. Przed przystąpieniem do sterylizacji narzędzi w autoklawie należy je
kolejno:
a. umyć, wysuszyć, rozmontować, zapakować
b. wysuszyć, zdezynfekować, umyć, zapakować
c. rozmontować, umyć, wysuszyć, zapakować
d. zdezynfekować, umyć, wysuszyć, zapakować

48. W przypadku podrażnienia skóry w trakcie zabiegu należy
a. przemyć wodą
b. nałożyć okład kojący
c. podać doustnie leki przeciwalergiczne
d. nałożyć miejscowo leki przeciwalergiczne

49. Opaskę uciskową zakładamy poszkodowanemu podczas udzielania
pierwszej pomocy w krwotoku:
a. żylnym
b. tętniczym
c. pośrednim
d. wewnętrznym

50. Przy podrażnieniu brzegów powiek podczas zabiegu henny należy
natychmiast :
a. przepłukać oczy naparem z ruminku
b. przepłukać oczy naparem z pokrzywy
c. nałożyć ciepły okład z naparu herbaty
d. przepłukać oczy jałową solą fizjologiczną.

odpowiedzi jeszcze nie mam,tzn są ale niektóre są xle podane,jak rozwiąże test to wkleję Wam moje odpowiedzi

pozdrawiam Basia
Stary 2010-06-08, 12:38   #1856
micro88
Przyczajenie

Basiu, czekam z niecierpliwościa na poprawne odpowiedzi
jutro egzamin
micro88 jest offline  
Stary 2010-06-08, 13:21   #1857
gejsza32
Przyczajenie

hej
dziewczyny macie może jakikolwiek konspekt dotyczący zabiegów na ciało dla kobiety ciężarnej?
byłabym wdzięczna..
gejsza32 jest offline  
Stary 2010-06-08, 14:54   #1858
Basia8212
Wtajemniczenie

Cytat:
hej Dziewczyny

Znalazłam na innym forum test i jest to prawdopodobnie test z 2006 roku wiec go wklejam,

1. Ktore z podanych grup okraśleń dotyczy skory tłustej?
a. cienka, matowa
b. zgrubiała, matowa
c. cienka, błyszcząca
d. gruba , błyszcząca

2. Aksamitną, wilgotną skórę oraz kruche paznokcie i wypadające włosy
obserwuje się przy:
a. nadczynności tarczycy
b. niedoczynności tarczycy
c. nadczynności kory nadnerczy
d. niedoczynności kory nadnerczy

3. W przebiegu trądziku różowatego _nie występują_:
a. grudki
b. krosty
c. zaskórniki
d. przerosty łojotokowe

4. Łysienie plackowate może być wywołane przez:
a. podeszły wiek
b. nadmierny stres
c. nadmiar androgenów
d. nadmiar kortykosteroidów

5. Maska termo-modelująca jest elementem zabiegu pielęgnacyjnego o
działaniu:
a. liftingującym
b. złuszczającym
c. nawilżającym
d. dotleniającym

6. Który z zabiegów dotyczy kosmetyki leczniczej?
a. masaż
b. kawitacja
c. jonoforeza
d. mikrodermabrazja

7. Który z zabiegów _nie dotyczy_ kosmetyki upiększającej?
a. henna
b. modelarz
c. body painting
d. french manicure

8. Wybierz prawidłową kolejność zabiegu farbowania brwi i rzęs:
a. farbowanie brwi, farbowanie rzęs
b. regulacja brwi, farbowanie rzęs
c. regulacja brwi, farbowanie brwi
d. farbowanie rzęs, farbowanie brwi

9. W masażu higieniczno- kosmetycznym wykonuje się poszczególne techniki
w następującej kolejności:
a. rozcieranie przed głaskanie
b. rozcieranie przed ugniatanie
c. oklepywanie przed rozcieraniem
d. oklepywanie przed ugniataniem

10. Która grupa związków aktywnych przeważa w wodnych wyciągach z
kwiatostanu lipy?
a. śluzy
b. pektyny
c. garbniki
d. bioflawonoidy

11. Do której grupy składników aktywnych o działaniu przeciwzapalnym
należy bisabolol?
a. śluzy
b. azuleny
c. garbniki
d. fitohormony

12. Do której grupy związków aktywnych zaliczysz kw. mlekowy?
a. alfa - hydroksykwasy
b. beta- hydroksykwasy
c. nasycone kwasy tluszczowe
d. nienasycone kwasy tluszczowe

13. Spośród witamin stosowanych w preparatach kosmetycznych
najsilniejszym przeciwutleniaczem jest:
a. wit.A
b. wit.B
c. wit.C
d. wit.E

14. Którego narzędzia _nie zastosujesz_ w zabiegu pedicuru?
a. gilotyny
b. cęgów kątowych
c. cęgów czołowych
d. cążków do usuwania obrąbka naskórkowego

15. Zdjęcie przedstawia aparat do :
a. jonoforezy
b. galwanizacji
c. pulweryzacji
d. mikrodermabrazji
jest to urządzenie do pulweryzacji Smile

16. Zdjęcie przedstawia pędzel w skali 1:2 do nakładania:
a. cieni
b. pudru
c. masek
d. podkładu
jest to pędzel do pudru Smile

17. Do dezynfekcji chemicznej używa się:
a. wrzącej wody
b. komory parowej
c. związków jodu i barwników
d. komory parowo- formalinowej

18. Symbol "F" na opakowaniu środka do dezynfekcji informuje o jego
działaniu:
a. prątkobójczym
b. grzybobójczym
c. wirusobójczym
d. bakteriobójczym

19. Cas sterylizacji w autoklawie mierzymy od momentu:
a. właczenia aparatu
b. uzyskania właściwego ciśnienia
c. uzyskania właściwej temp.
d. uzyskania właściwego ciśnienia i temp.

20. Wodny wyciąg z twardych części roślin to:
a. napar
b. odwar
c. nalewka
d. kataplazma

21. Melanocyty są pochodzenia:
a. skórnego
b. nerwowego
c. naskórkowego
d. łącznotkankowego

22. W której warstwie naskórka znajdują się komorki Langerhansa?
a. rogowej
b. ziarnistej
c. kolczystej
d. podstawnej

23. Komórkami skory właściwej _nie są_:
a. histocyty
b. fibroblasty
c. korneocyty
d. komórki tuczne

24. Jakiego pochodzenia są przydatki skóry?
a. skornego
b. nerwowego
c. naskórkowego
d. łącznotkankowego

25. Do żywych warstw naskórka należą:
a. jasna i kolczysta
b. rogowa i ziarnista
c. rogowa i podstawna
d. podstawna i kolczysta

26. Przy trądziku różowatym wskazane są zabiegi:
a. pulweryzacji i jonoforezy
b. pulweryzacji i d'arsonwalizacji
c. pulweryzacji i naświetlań lampą sollux z czer. fitrem
d. d'arsonwalizacji i naswietlan lampa sollux z czer. filtrem

27. W warunkach gabinetu kosmetycznego , splyczenia rozstepow można
dokonać za pomocą:
a. termolizy
b. metody IPL
c. metody blend
d. mikrodermabrazji

28. Przebarwienia posłoneczne wymagają przeprowadzenia serii zabiegów z
zakresu:
a. epilacji i nawilżenia
b. krioterapii i nawilżenia
c. dermabrazji i nawilżenia
d. mikrodermabrazji i nawilżenia

29. Cera normalna u kobiety po 40 roku życia wymaga przeprowadzenia
nast. zabiegów:
a. liftingujących
b. stymulujących
c. złuszczających
d. nawilżająco- natłuszczających

30. Aparatu do jonoforezy można także użyć do zabiegu:
a. fonoforezy
b. sonoforezy
c. pulweryzacji
d. galwanizacji

31. Zabiegu zamykania rozszerzonych naczyć krwionośnych można dokonać
przy pomocy:
a. lasera
b. galwanu
c. d'arsonwala
d. lampy sollux z czerw. filtrem

32. Prąd stały, który w czasi swojego przepływu nie zmienia kierunku i
wartości natężenia jest wykorzystywany w zabiegu:
a. jonoforezy
b. fonoforezy
c. waponizacji
d. d'arsonwalizacji

33. Hydrolizaty kolagenu w kosmetykach do pielęgnacji skóry starzejącej
się powinny być podawane w nośnikach:
a. lipidowych
b. liposomowych
c. biłkowych
d. hydrożelowych

34. Toksyna botulinowa stosowana do korekcji zmarszczek i bruzd należy
do grupy:
a. implantow trwałych
b. implantów nietrwałych
c. substancji paraliżujących czasowo
d. substancji paraliżujących trwale

35. W której grupie preparatów kosmetycznych stosowane są papaina i
bromelina?:
a. peeling typu scrub
b. peeling z kwasami
c. peeling enzymatyczny
d. peeling typu green-peel

36. Zabieg oczyszczania leczniczego wymaga zastosowania preparatów:
a. nawilżających
b. liftingujących
c. dotleniających
d. normalizujących

37. Które z wymienionych form leczenia zaliczysz wyłącznie do technik
aromaterapeutycznych:
a. okład
b. sauna
c. kominek
d. inhalacja

38. Epilacja przy naprzeminnym użyciu prądu stałego i zmiennego to:
a. termoliza
b. elektroliza
c. laseroterapia
d. metoda blend

39. Opakowanie peelingu enzymatycznego o pojemności 200ml kosztuje 70zł.
Wiedząc, że na jeden zabieg użyjesz 5ml tego preparatu wskaż koszt jego
użycia:
a. 1,65
b. 1,75
c. 1,85
d. 1, 95

40. W gabinecie kosmetycznym wprowadzono 20% rabat świąteczny na zabiegi
liftingujące. Wiedząc,że koszt zabiegu przed promocją wynosi 235zł,
wskaż koszt zabiegu promocyjnego:
a. 168zł
b. 178zł
c. 188zł
d. 208zł

41. Oblicz koszt energii elektrycznej potrzebnej do 20 min. pracy
wapozonu o mocy 1,2kW, jeżeli cena 1kWh wynosi 0,40zł.
a. 0.14
b. 0.16
c. 0.18
d. 0.20

42. Oznaczenie CE umieszczone na wtyczce urządzenia elektrycznego,
wskazuje na:
a. bezpieczeństwo użytkowania wtyczki
b. bezpieczeństwo użytkowania obudowy
c. bezpieczeństwo użytkowania całego użądzenia
d. nietoksyczność matariałów użytych do produkcji kabla

43. Spośród cech dobrego preparatu do dezynfekcji wybierz najważniejsze:
a. tani, trwały, biodegradowalny
b. tani, skuteczny, nietoksyczny
c. tani, skuteczny, o miłym zapachu
d. skuteczny, nietoksyczny, biodegradowalny

44. Wskaż najniższe natężenie prądu stałego, które może doprowadzić do
zgonu w wyniku porażenia?
a. 40mA
b. 50mA
c. 60mA
d. 70mA

45. Która z wymienionych chorób jest przeciwskazaniem do zabiegów
pielęgnacyjnych w obrębie dłoni?
a. grzybica
b. rybia łuska
c. nadmierne rogowacenie
d. zaburzenia krążenia krwi i limfy

46. Najskuteczniejszą formą ochrony przed zakażeniem chorobami
przenoszonymi drogą krwi w gabinecie kosmetycznym jest:
a. sterylizacja narzędzi
b. szczepienia ochronne
c. dezynfekcja termiczna
d. dezynfekcja chemiczne

47. Przed przystąpieniem do sterylizacji narzędzi w autoklawie należy je
kolejno:
a. umyć, wysuszyć, rozmontować, zapakować
b. wysuszyć, zdezynfekować, umyć, zapakować
c. rozmontować, umyć, wysuszyć, zapakować
d. zdezynfekować, umyć, wysuszyć, zapakować

48. W przypadku podrażnienia skóry w trakcie zabiegu należy
a. przemyć wodą
b. nałożyć okład kojący
c. podać doustnie leki przeciwalergiczne
d. nałożyć miejscowo leki przeciwalergiczne

49. Opaskę uciskową zakładamy poszkodowanemu podczas udzielania
pierwszej pomocy w krwotoku:
a. żylnym
b. tętniczym
c. pośrednim
d. wewnętrznym

50. Przy podrażnieniu brzegów powiek podczas zabiegu henny należy
natychmiast :
a. przepłukać oczy naparem z ruminku
b. przepłukać oczy naparem z pokrzywy
c. nałożyć ciepły okład z naparu herbaty
d. przepłukać oczy jałową solą fizjologiczną.

odpowiedzi jeszcze nie mam,tzn są ale niektóre są xle podane,jak rozwiąże test to wkleję Wam moje odpowiedzi

pozdrawiam Basia
zaznaczyłam swoje odpowiedzi i niewiem zabardzo co w 41,matma nie jest moją dobrą stroną wiec podpowiedzcie jak sie rozwiązuje takie zadaniebo kombinuje i niewychodzi mi cosik

Edytowane przez Basia8212
Czas edycji: 2010-06-08 o 23:51
Basia8212 jest offline  
Stary 2010-06-08, 14:54   #1859
Ani_qa
Zakorzenienie

Hej dziewczyny. Jakie znacie środki do dezynfekcji rąk, powierzchni, sterylizacji narzędzi, stosowane w kosmetyce?? Bardzo proszę o odpowiedź.
Stary 2010-06-08, 15:09   #1860
Basia8212
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Jakie znacie środki do dezynfekcji rąk, powierzchni, sterylizacji narzędzi, stosowane w kosmetyce?? Bardzo proszę o odpowiedź.
ECOLAB Sekusept Pulver - do dezynfekcji narzędzi - preparat do dezynfekcji narzędzi lekarskich, sprzętu anestezjologicznego i endoskopów.

Właściwości:

- zawiera środki hamujące korozję

- posiada dobre właściwości czyszczące

- jednocześnie czyści i dezynfekuje

- aktywny w stosunku do wirusów (m.in. HBV i HIV) oraz przetrwalników bakterii (spor)

Aerodesin 2000 - alkoholowy preparat dezynfekcyjny

Zastosowanie:

- do szybkiej dezynfekcji małych, trudnodostępnych, powierzchni i przedmiotów

- preparat działa: bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo

AHD 2000 - alkoholowy preparat dezynfekcyjny do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk i skóry.

Właściwości:

Działa bakteriobójczo (w tym na Tbc), grzybobójczo i wirusobójczo (w tym HIV i HBV). Wykazuje działanie natychmiastowe i przedłużone wg Pr EN 12791.

ECOLAB Skinsept Pur to preparat do odkażania skóry, przed operacjami, iniekcjami, punkcjami, pobraniem krwi i szczepieniami.

Właściwości:

- aktywny wobec bakterii (włącznie z prątkami gruźlicy), grzybów i wirusów (HBV, HIV, Herpes, Rota)

- nie zawiera jodu

- autosterylny

- odtłuszcza skórę

Lysoformin Special - dezynfekcja wyrobów medycznych i powierzchni 1l.

Lysoformin Special to preparat do dezynfekcji i mycia wyrobów medycznych, powierzchni i wyposażenia.

Sterylizacja to już autoklawy albo inne metody sterylizacji.

Zamknij wątek

Tagi
egzamin

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości