egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-06-21, 21:37   #2761
yyvvoonnee
Przyczajenie

Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
u mnie w szkole mówili że można ale już nie wiem w końcu jak to jest
Niby można niby nie.... Ja bym nie dodawała nic od siebie. amiast separatorów można przecież użyć chusteczek higienicznych lub czegoś podobnego co będzie podane

yyvvoonnee jest offline  
Stary 2010-06-21, 21:44   #2762
lacrima2
Przyczajenie

dzieki za arkusz egzaminacyjny. w chwili gdy go pisałam bałam się a teraz kurcze banalpowodzenia w srode wszystkim

macie ode mnie projekt

Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się kobieta w wieku 23 lat na zabieg pielęgnacyjny skóry twarzy. Klientka ma cerę tłustą z nielicznymi zaskórnikami otwartymi i zamkniętymi. Skóra twarzy świeci się, ma ziemisty kolor i miejscami wyczuwa się nierówności i ziarnistości. Klientka prowadzi intensywny tryb życia i nieregularnie pielęgnuje cerę.
Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu oczyszczająco-normalizującego pracę gruczołów łojowych. Opracuj zalecenia do pielęgnacji cery klientki w warunkach domowych.
1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
Projekt realizacji prac związany z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego -normalizującego skóry twarzy oraz zalecenia pielęgnacji domowej dla cery tłustej
2. Założenia – Kobieta w wieku 23 lat z cerą tłustą z nielicznymi zaskórnikami otwartymi i zamkniętymi. Skóra kobiety świeci się ma ziemisty kolor a miejscami wyczuwa się nierówności i ziarnistości. Kobieta prowadzi intensywny tryb życia i nieregularnie pielęgnuje cerę w domu oraz rzadko odwiedza gabinet kosmetyczny. Kobieta nie odżywia się zdrowo prowadzi niezdrowy tryb życia, na co dzień w związku z wykonywana pracą towarzyszy jej stres. Wykonam zabieg pielęgnujący i normalizujący prace gruczołów łojowych aby oczyścić cerę.
3. Skóra twarzy klientki jest tłusta, dość gruba, świeci się, ma ziemisty kolor i miejscami wyczuwa się nierówności i ziarnistości, ma nieliczne zaskórniki otwarte i zamknięte, widoczne ujścia gruczołów łojowych, słabo ukrwiona
4. Przeciwwskazania:
a) do zabiegu normalizującego
stany ropne twarzy-
aktywna- opryszczka
choroby skórne-
nacięcia i otarcia skóry w- okolicach twarzy
trądzik różowaty-
stany gorączkowe-
przerwana- ciągłość naskórka
Choroby serca i nadciśnienie-
Zakażenia- skóry
Stany alergiczne skóry-
Obrzęki-
Duża ilość- metalowych wypełnień w zębach
Świeża blizna-
Bóle głowy i- migrena
Choroby neurologiczne np. padaczka, tiki nerwowe-
Ciąża-
Nadpobudliwość- nerwowa klientki lub obawa przed zastosowaniem prądu
Stwierdzona- alergia na któryś ze składników preparatów kosmetycznych stosowanych przy zabiegu

5. Wykaz aparatury, sprzętu, przyborów oraz środków i preparatów kosmetycznych
a) Wykaz środków i preparatów kosmetycznych na podstawie załącznika nr 1 :
śmietanka- kosmetyczna
żel oczyszczający-
tonic bezalkoholowy-
żel- do pielęgnacji skóry wokół oczu
peeling skrub-
maska- rozpulchniająca
maska łagodząco-ściągająca-
preparat- antybakteryjny do twarzy
serum normalizujące-
krem matujący-
krem- pielęgnacyjny na okolice oczu
środki do dezynfekcji dłoni oraz- aparatów
b) wyposażenie gabinetu wykaz sprzętu, aparatury na podstawie załącznika nr 2:
fotel kosmetyczny-
taboret- kosmetyczny
sterylizator-
wapozon z ozonem-
stolik- dla kosmetyczki
lampa bezcieniowa z lupą-
d,arsonwal-
kosz- na brudną bieliznę
zegar-
pojemnik na zużyte materiały- higieniczne
pojemnik na odpady sanitarne przeznaczone do- utylizacji

c) wykaz narzędzi, przyborów i materiałów higienicznych wg załącznika nr 3:
płatki kosmetyczne-
chusteczki- higieniczne
rękawiczki jednorazowego użytku-
opaska na- włosy
ręczniki frotte-
fartuszek ochronny dla kosmetyczki-
jednorazowy- pokrowiec na fotel
apteczka-
szpatułka do nabierania- preparatów
pędzelek do nakładania preparatów-
miseczki na- wodę
sterylne igły jednorazowego użytku-
łyżeczka unny-
jednorazowe- jałowe gaziki
kompresy do zmywania twarzy-

6. Opis zabiegu:
Przygotowanie gabinetu i klientki do zabiegu :- przygotowuję stanowisko pracy czyli przygotowuję fotel kosmetyczny pod kątem wygody klienta i swobody wykonania przeze mnie prac. Fotel kosmetyczny przygotowuję także pod względem estetycznym i higienicznym tj.: przykrycie fotela jednorazowym pokrowcem. Zakładam i zapinam czysty fartuch ochronny, włosy mam spięte. Po przygotowaniu gabinetu zapraszam klientkę wskazuję klientce łóżko kosmetyczne na którym ma się położyć, proszę również o ściągnięcie biżuterii do zabiegu tj łańcuszek. Gdy klientka położyła się na łóżku zabezpieczam jej włosy opaską kosmetyczną oraz ubranie ręcznikiem frotte. Myję i dezynfekuję ręce. Następnie przeprowadzam wywiad kosmetyczny z klientką pytam o wszystkie przeciwwskazania do zabiegu, o tryb życia pielęgnację domową. Włączam lampę bezcieniową i dokładnie przyglądam się jeszcze raz skórze klientki chociaż już wiem jaka jest jej skóra i z wcześniejszej rozmowy wiem że nie ma żadnych przeciwwskazań. Przygotowuje potrzebne mi preparaty które wymieniłam w wykazie preparatów i ustawiam je na stolik kosmetyczny. Przygotowuje również materiały higieniczne i narzędzia potrzebne mi do zabiegu (wymienione w punktach wcześniejszych). Przygotowuję również krzesło kosmetyczne a także wapozon.
Demakijaż- twarzy. Myję ręce i dezynfekuję. Wykonuję demakijaż twarzy Nabieram szpatułką do preparatów żel oczyszczający i nanoszę na dłonie następnie rozprowadzam ją za pomocą płatków kosmetycznych oczyszczając oczy z makijażu i tuszu ruchami pionowymi od brwi do policzka oraz od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego a następnie rozprowadzam preparat na twarzy ruchami kolistymi emulgując resztki makijażu. Po zemulgowaniu preparatu zmywam resztki preparatu kompresem do zmywania twarzy z użyciem przegotowanej ciepłej wody przygotowanej w miseczce na wodę.
Tonizuję skórę twarzy: waciki kosmetyczne nasączam- tonikiem bezalkoholowym i przecieram skórę twarzy a następnie osuszam chusteczką higieniczną jednorazową. Zużyte i brudne waciki odkładam do pojemnika na zużyte materiały higieniczne.
Oglądam skórę twarzy- klientki przy użyciu lampy bezcieniowej oraz dokonuję badania palpacyjnego. Skóra twarzy jest tłusta, dość gruba, świeci się, ma ziemisty kolor i miejscami wyczuwa się nierówności i ziarnistości, ma nieliczne zaskórniki otwarte i zamknięte, widoczne ujścia gruczołów łojowych, słabo ukrwiona
Peeling twarzy: następnie szpatułką do- nabierania preparatów nabieram peeling skrub i nanoszę peeling na dłonie i kolistymi ruchami nanoszę preparat na twarz aby złuszczyć naskórek twarzy omijając okolice oczu i ust . Po wykonaniu peelingu zmywam preparat czystym kompresem kosmetycznym z użyciem ciepłej przegotowanej wody.
Tonizuję skórę twarzy: waciki kosmetyczne nasączam- tonikiem bezalkoholowym i przecieram skórę twarzy a następnie osuszam chusteczką higieniczną jednorazową. Zużyte i brudne waciki odkładam do pojemnika na zużyte materiały higieniczne.
szpatułką do- preparatów kosmetycznych nabieram maskę rozpulchniającą i nakładam na dłoń potrzebną ilość preparatu. Obiema dłońmi, kolistymi ruchami rozprowadzam preparat na twarzy klientki omijając okolice oczu i ust . Myję i dezynfekuje ręce
włączam wapozon który przygotowałam- wcześniej aby się chwilkę nagrzał Kiedy zaczyna wydostawać się ciepła para kieruję wylot ciepłej pary na twarz klientki, upewniam się czy klientka czuje się dobrze. Pozostawiam klientkę na około 15-20 min z maską rozpulchniającą pod ciepłą para wapozonu cały czas będąc w gabinecie kontroluję samopoczucie klientki. Po 20 minutach przygotowuję miskę z ciepłą przegotowaną wodą do zmycia maski rozpulchniającej i wyłączam wapozon a następnie zmywam maskę rozpulchniającą kompresem do zmywania twarzy zamoczonym w ciepłej przegotowanej wodzie.
Oczyszczanie- twarzy: zakładam rękawiczki jednorazowe i przystępuję do mechanicznego oczyszczania twarzy z zaskórników (do okolic trudno dostępnych nosa i uszu używam łyżeczki Unny wcześniej wysterylizowanej w sterylizatorze). Usuwam wszystkie zaskórniki otwarte z pomocą chusteczek jednorazowego użytku a następnie przy użyciu igły jednorazowego użytku którą otwieram w obecności klientki usuwam prosaki z twarzy klientki (za każdym razem po użyciu igły chowam ją do pochewki w której się znajdowała). Gdy już oczyściłam twarz umieszczam igłę w pojemniku na odpady sanitarne przeznaczone do utylizacji.. Następnie przecieram twarz klientki wodą utlenioną omijając okolice oczu i ust przy użyciu gazików jałowych. Osuszam dokładnie twarz chustką higieniczną. Zużyte gaziki umieszczam w pojemniku na odpady sanitarne przeznaczone do utylizacji. Ściągam rękawiczki i umieszczam je w pojemniku na odpady sanitarne a następnie Myję i dezynfekuję ręce .
Po wcześniejszej rozmowie z klientką i- wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań do zastosowania prądu, przystępuję do zabiegu darsonwalizacji, uprzedzam klientkę o odczuciach jakie mogą wystąpić przy zabiegu darsonwalizacji czyli charakterystyczny dźwięk, zapach wydzielanego ozonu i delikatne mrowienie skóry. Sprawdzam czy aparat jest ustawiony w pozycji 0 i jest wyłączony. Wkładam pelotę szklaną wcześniej przygotowana do użycia w obecności klientki (czyli zdezynfekowaną i osuszoną) w rączkę aparatu. Następnie włączam aparat. Na swojej dłoni umieszczam pelotę i ustawiam natężenie prądu. Następnie zsuwam szklaną pelotę ze swojej dłoni na czoło klientki i zaczynam zabieg darsonwalizacji, nie odrywając peloty od twarzy przesuwam ją omijając okolice oczu i ust oraz omijając znamiona po całej powierzchni twarzy przez 5 do 10 min kończąc zabieg umieszczam pelotę na czole klientki i zsuwając ją na swoją dłoń następnie wyłącznik ustawiam na pozycji 0 a następnie wyłączam aparat i odkładam pelotę do dezynfekcji.
Następnie- wyciskam na dłonie potrzebną ilość serum normalizujące które zawiera substancję aktywne normalizujące pracę gruczołów łojowych i delikatnie wmasowuję w skórę twarzy klientki omijając okolice oczu i ust.
przygotowuję- maskę łagodząco ściągającą i nakładam maskę na twarz przy pomocy pędzla kosmetycznego wcześniej zdezynfekowanego na około 15 - 20 minut omijając okolice oczu i ust. Po upływie żądanego czasu zmywam maskę łagodząco-ściągajacą kompresem kosmetycznym zmoczonym w ciepłej przegotowanej wodzie.
Tonizuję skórę twarzy: waciki kosmetyczne- nasączam tonikiem bezalkoholowym i przecieram skórę twarzy a następnie osuszam chusteczką higieniczną jednorazową. Zużyte i brudne waciki odkładam do pojemnika na zużyte materiały higieniczne.
szpatułką- do preparatów kosmetycznych nabieram krem matujący i nakładam na dłoń potrzebną ilość preparatu. Obiema dłońmi, kolistymi ruchami rozprowadzam preparat na twarzy klientki omijając okolice oczu i ust . Następnie szpatułką do preparatów kosmetycznych nabieram potrzebną mi ilość kremu pielęgnacyjnego do oczu i nanoszę go na okolice oczu. Ściągam opaskę kosmetyczną oraz ręcznik frotte którym zabezpieczałam ubranie klientki. Myję i dezynfekuje ręce

Zalecenia: Rozmawiam z klientką o- pielęgnacji domowej. Zalecam jej unikanie środków działających agresywnie by nie naruszyć naturalnej flory bakteryjnej i naruszających naturalne pH skóry, unikanie mycia twarzy wodą z mydłem demakijaż twarzy tylko i wyłącznie preparatami antybakteryjnymi przeznaczonymi do cery tłustej (np. kwas salicylowy, kwas borowy, kamfora, tymol, rezorcyna, borax, ałun, mentol, roślinne wyciągi z szałwii, rozmarynu i kory dębu), unikanie stosowania preparatów na bazie alkoholu, ograniczenie używek, ostrych przypraw. Kategorycznie zabronionione jest domowe oczyszczanie i wyciskanie zaskórników oraz unikanie kąpieli słonecznych i solaria. Doradzam jej aby do mycia twarzy stosowała żele antybakteryjne (wyciągi z arniki, cyprysu, jemioły, oczaru wirginijskiego, wierzby białej, a także cynk, krzemionka, witamina B6,) oraz stosowała na dzień krem matujący (flawonoidy, azuleny) z blokerami przeciwsłonecznymi na twarz w okresie letnim oraz na noc krem regulujący pracę gruczołów łojowych, doradzam również stosowanie żelu lub kremu pod oczy, a raz, dwa razy w tygodniu zastosowanie peelingu ziarnistego po czym wykonanie maseczki oczyszczającej lub antybakteryjnej. Rozmawiamy również o dzisiejszym zabiegu (oceniam jego efekty końcowe) a także umawiamy się na następną wizytę.
Czynności końcowe:-
Porządkuję stanowisko pracy wyrzucam zużyte marniały higieniczne, myję i dezynfekuję miseczki szpatułki, sterylizuję zużyte narzędzia, łyżeczkę unny spryskuję płynem dezynfekcyjnym następnie myję z użyciem detergentów osuszam ręcznikiem jednorazowego użytku a następnie sterylizuję w sterylizatorze, odkładam narzędzia i preparaty na swoje miejsce. Ręcznik i opaskę frotte umieszczam w koszu na brudną bieliznę. Jednorazowy pokrowiec z fotela kosmetycznego wyrzucam. Spryskuję szafkę na preparaty płynem dezynfekcyjnym i wycieram do sucha płynem dezynfekcyjnym

Edytowane przez lacrima2
Czas edycji: 2010-06-21 o 21:50
lacrima2 jest offline  
Stary 2010-06-21, 21:50   #2763
kasaia23
Raczkowanie

Depilacji chyba nie bedzie.a moze??
kasaia23 jest offline  
Stary 2010-06-21, 21:52   #2764
lacrima2
Przyczajenie

jak dopiszesz separatory punktow napewno ci nie odejmna moze ale dopisywanie od siebie jest zbedne w kluczach jest zwykle to co jest wypisane w wykazie
lacrima2 jest offline  
Stary 2010-06-21, 22:23   #2765
Basia8212
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lacrima2 Pokaż wiadomość
jak dopiszesz separatory punktow napewno ci nie odejmna moze ale dopisywanie od siebie jest zbedne w kluczach jest zwykle to co jest wypisane w wykazie
separatory można zrobic z płatków kosmetycznych,składając na 2 częsci i zwijająci już gotowe
Stary 2010-06-21, 22:27   #2766
kasiuleeek89
Raczkowanie

Dziewuszki , mam pytanie , jak juz będe pisać ten projekt to w załączniku mam listę preparatów i mam je jakos na tym załączniku podkreślić ( tak nas uczono) czy ponownie przepisać na kartkę na zasadzie np. serum z wit C ????
Macie może napisaną metodykę zabiegów galwanizacji darsonwalizacji i jonoforezy ? Tzn jak się je włącza do jakiego natęzenia max , taka instrukcję w sumie do kazdego z tych urządzen . ! Z góry dzięęęękuję )

ps. sorki za takie pytania... jestem pod wrażeniem waszej wiedzy , i programu bo u mnie to była bieda z nędzą....
kasiuleeek89 jest offline  
Stary 2010-06-21, 22:37   #2767
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Cytat:
Napisane przez kasiuleeek89 Pokaż wiadomość
Dziewuszki , mam pytanie , jak juz będe pisać ten projekt to w załączniku mam listę preparatów i mam je jakos na tym załączniku podkreślić ( tak nas uczono) czy ponownie przepisać na kartkę na zasadzie np. serum z wit C ????
Macie może napisaną metodykę zabiegów galwanizacji darsonwalizacji i jonoforezy ? Tzn jak się je włącza do jakiego natęzenia max , taka instrukcję w sumie do kazdego z tych urządzen . ! Z góry dzięęęękuję )

ps. sorki za takie pytania... jestem pod wrażeniem waszej wiedzy , i programu bo u mnie to była bieda z nędzą....
my przepisywałyśmy wszystko, i tak też chyba trzeba robić
gsk jest offline  
Stary 2010-06-21, 22:40   #2768
niegrzeczna88
Wtajemniczenie

Cytat:

podaj maila mam wszytskie prady w tabelce
niegrzeczna88 jest offline  
Stary 2010-06-21, 22:42   #2769
Mango88
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez niegrzeczna88 Pokaż wiadomość

Czy ja też mogę prosić? asienka702@tlen.pl

z góry bardzo Ci dziękuję
Mango88 jest offline  
Stary 2010-06-21, 22:44   #2770
niegrzeczna88
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Mango88 Pokaż wiadomość
Czy ja też mogę prosić? asienka702@tlen.pl

z góry bardzo Ci dziękuję
poszlo
Stary 2010-06-21, 22:44   #2771
kasiuleeek89
Raczkowanie

Cytat:

kasiulka45@o2.pl Dzięęęęęęękuujjjjeee: **::
Stary 2010-06-21, 22:45   #2772
niegrzeczna88
Wtajemniczenie

Cytat:

poszlo dajcie znac czy doszlo:P i czy odczytalyscie
Stary 2010-06-21, 22:46   #2773
magdaj24
Przyczajenie

ja tez moge prosic o ta tabelke na magdaa4@poczta.onet.pl ?
z gory dziekuje
magdaj24 jest offline  
Stary 2010-06-21, 22:47   #2774
niegrzeczna88
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez magdaj24 Pokaż wiadomość
ja tez moge prosic o ta tabelke na magdaa4@poczta.onet.pl ?
z gory dziekuje
oczywiscie
Stary 2010-06-21, 22:54   #2775
kasiuleeek89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
my przepisywałyśmy wszystko, i tak też chyba trzeba robić

Ale przepisujemy to samo z załącznika np : serum , tonik , mleczko
czy juz dopisujemy od siebie nazwę i składniki ????
Stary 2010-06-21, 22:57   #2776
Monia17_12
Przyczajenie

niegrzeczna88 mogłabym i ja cie prosić o wysłanie maila? mika_ka@tlen.pl byłabym bardzo wdzieczna
Monia17_12 jest offline  
Stary 2010-06-21, 22:57   #2777
Mango88
Zadomowienie

niegrzeczna88 doszło, dziękuję Ci bardzo
Mango88 jest offline  
Stary 2010-06-21, 22:59   #2778
Offculla
Przyczajenie

hej czy ja też mogę prosić o tabelkę??
j-owieczka@o2.pl
Offculla jest offline  
Stary 2010-06-21, 23:01   #2779
niegrzeczna88
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Offculla Pokaż wiadomość
hej czy ja też mogę prosić o tabelkę??
j-owieczka@o2.pl
poszlo
Stary 2010-06-21, 23:02   #2780
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Cytat:
Ale przepisujemy to samo z załącznika np : serum , tonik , mleczko
czy juz dopisujemy od siebie nazwę i składniki ????
przepisujesz to co będziesz używała czyli np. - mleczko z rumiankiem , albo -maska algowa z zieloną glinką. Czyli tak - przepisujesz to co w załącznikach ale nie wszystko
gsk jest offline  
Stary 2010-06-21, 23:02   #2781
niegrzeczna88
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Monia17_12 Pokaż wiadomość
niegrzeczna88 mogłabym i ja cie prosić o wysłanie maila? mika_ka@tlen.pl byłabym bardzo wdzieczna
poszlo
Stary 2010-06-21, 23:03   #2782
dorc 25
Raczkowanie

a czy możesz zamieścić to na forum tą tabelke
dorc 25 jest offline  
Stary 2010-06-21, 23:05   #2783
Monia17_12
Przyczajenie

Bardzo dziękuje
Monia17_12 jest offline  
Stary 2010-06-21, 23:07   #2784
niegrzeczna88
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dorc 25 Pokaż wiadomość
a czy możesz zamieścić to na forum tą tabelke
Stary 2010-06-21, 23:08   #2785
niegrzeczna88
Wtajemniczenie

mam nadzieje ze kazdy bedzie mogl odczytac to
Stary 2010-06-21, 23:12   #2786
Rerni
Przyczajenie

Cytat:

ja też bym chciała te porady w tabletce ciechbenia@wp.pl z góry dzięki
Rerni jest offline  
Stary 2010-06-21, 23:14   #2787
niegrzeczna88
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Rerni Pokaż wiadomość
ja też bym chciała te porady w tabletce ciechbenia@wp.pl z góry dzięki
wrzucilam na forum przed chwila
Stary 2010-06-21, 23:21   #2788
Rerni
Przyczajenie

Cytat:
wrzucilam na forum przed chwila
ok znalazłam dzięki
Rerni jest offline  
Stary 2010-06-21, 23:25   #2789
kasaia23
Raczkowanie

Dzieki za ta tabelke
kasaia23 jest offline  
Stary 2010-06-21, 23:26   #2790
Ani_qa
Zakorzenienie

Cytat:
ja również proszę o wysłanie na maila odtakk@gmail.com

Tagi
egzamin

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości