Jaki mam rodzaj cery i co z nią robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-05, 09:48   #1
Ćwirka
ćwir ćwir

Jaki mam rodzaj cery i co z nią robić?

Przeszukałam forum, ale nie znalazłam jakiegoś zbiorczego na taki temat, zauważyłam że każdy indywidualnie zakłada...Jak nie to lejcie

Więc tak. Chodzi o moją twarz. Nigdy nie miałam z cerą większych problemów.Nawet w okresie dojrzewania(teraz mam 20lat) nie miałam trądziku czy poważniejszych zmian. Od czasu do czasu kilka krostek pojedynczych.

Od 12 lub 13 roku życia używałam toniku i kremu, 2 razy dziennie, rano i wieczorem.Zawsze były to jakieś z serii dla nastolatków typu -20 eris, nivea visage young itd.I tak jest do dnia dzisiejszego.

Od jakiegoś czasu zaczęła mi się zmieniać cera. Podejrzewam, że duży wpływ miała moja przeprowadzka do warszawy a dokładnie tragiczna woda w warszawie,bardzo twarda. No i plus zanieczyszczenie powietrza(wcześniej mieszkałam w małym mieście w samym środku puszczy,więc powietrze było czyste).Nie mówąc o tym, ze się starzeję

Moja cera zaczęła fikać, częściej pojawiają mi się wypryski. Mam sporo zaskórników(nos,okolice nosa na policzkach, górna i dolna linia warg, broda[nie na samej brodzine, tylko w tym wgłębieniu między dolną wargą a wystającą częscią brody]). Dodatkowo zauważyłam niedużą ilość rozszerznych porów.
Moja cera ogólnie była kiedyś normalna, ani sucha ani tłusta. Teraz zauważyłam przetłuszczanie w okolicach czoła,boków nosa i okolic nosa(górna częśc policzków). Co dziwniejsze mimo, że boki nosa są tłuste, są momenty kiedy jest bardzo suchy i schodzi mi skóra, mam pełno skórek, a grzbiet nosa zawsze jest cały w skórkach.Robię peelingi,ale pomaga na krótką metę.

Czytałam o jakimś teście"zmarszki pod okiem" tzn jak szybko znika po sciśnięciu. U mnie szybko, 1-2 sekundy i jej nie ma. Podobno to swiadczy o normalnej cerze, ale nie wiem czy to nie były jakieś bzdury.

Jaką pielęgnację byście polecały? Kiedyś kupiłam tonik przeciw wągrom, bodajże z Clean&Clear, ale czułam w tym alkohol,szczypała mnie twarz, wysuszało mnie straszliwie... Nie wiem czy ma kupować do cery normalnej, mieszkanej czy tłustej? Czy może na każdą partię twarzy inny rodzaj kosmetyków?

I jeszcze-czy ryzykować oczyszczanie twarzy z wągrów u kosmetyczki? Znalazłam sporo wypowiedzi, że jeszcze więcej ich się pojawia.Im więcej czytam tym bardziej się gubię. Pomożecie?
Stary 2008-03-06, 12:04   #2
Ćwirka
ćwir ćwir

Dot.: Jaki mam rodzaj cery i co z nią robić?

ponawiam
Stary 2008-03-06, 23:08   #3
ewelcia301
Przyczajenie

Witam w klubie.Też miałam ładną cerę,sporadycznie krostki i tak dalej.Od kilku lat mam takze problem-czoło świeci się jakby była wysmarowana wazeliną-hi hi hi,nos tak samo,policzki wrażliwe,a skóra czasami się łuszczy lub jest poprostu bardzo sucha na bokach twarzy.Czyli jest to cera mieszana jeżeli po myci jet także objaw zaczerwienienia i ściągania skóry.Skóra tłusta także moze się łuszczyć wbrew znaczeniu -cera tłusta.Nie jestem kosmetyczką ani dermatologiem ale bardzo mnie ta dziedzina interesuje,a potwierdziła to też moja kosmetyczka i pani dermatolog.Nie rób czasmi kwasów bo moze Ci podrażnić cere.Ja dzisij byłam 2 raz na mikrodermabrazi i kupiłam sobie kremik odżywczo-normalizujacy jak do takiej cery wymagajacej bedzie mam nadzieje bardzo dobry.Pozdrawiam
ewelcia301 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 00:08   #4
princeska69
BAN stały

GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69

Wedlug mnie powinnas zmienic pielegnacje bo te kosmetyki ktore stosujesz nie sprawdzaja sie przy skorze ktora ma jakis problem. postaw na cos co ma lepszy sklad nie ma alkoholu i tych rzeczy w skladzie powinno byc jak najmniej. ja sie tego wsyztskiego dowiedzialam na Biochemii i tak np zaczelam stosowac Effaclar K teraz postanowilam zrobic kolejny krok i chce zamienic tonik na hydrolat a zel na olejek tez mam skore problematyczna ale mysle ze kosmetyki z malymi skladami i bez chemicznych dodatkow sprawdza sie o wiele lepiej bo te ktore stosowalam do tej pory nie zaleznie od ceny efekt dawaly lub nie a jak dawaly to bardzo krotko.
Mysle ze duze znaczenie ma tez dieta, przynajmniej ja widze ze moja twarz bardzo reaguje na sposob w jaki sie odzywiam dlatego zaczynam powoli nad tym myslec i chce dosc do tego czego nie jesc aby nie pogarszac. narazie wiem ze zle dzialaja na mnie fast foody czekolada cola i inne"zapychacze" zoladka.
princeska69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 11:07   #5
L_V
Zakorzenienie

Ćwirko, z tego co przeczytłąm, nie masz wielkich kłopotów z cerą. Póki co, cięzko mi stwierdzić co to za rodzaj skóry, ponieeważ zarówno przesuszenie jak i nadmierne przetłuszczanie moga byc wynkime złego nawilżenia, odwodnienia.

Moja rada:
- łągodny żel do mycia, so dkóry suchej, wrażliwej
- łągodny nawilżający tonik
- dobry krem na dzien z filtrami (min spf 15-20)

super by było gdybys kupiła sobie coś z witaminą c - serum bądź krem, poradzi sobie z pierwszymi zmarszczkami. Po skonczeniu 20 lat mozna juz smialo siegac po preparaty przeciwzmarszczkowe.

Z wągrami upora sie lekki kwas, np. Acne Derm lub Effaclr K.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 11:18   #6
Ćwirka
ćwir ćwir

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ćwirko, z tego co przeczytłąm, nie masz wielkich kłopotów z cerą. Póki co, cięzko mi stwierdzić co to za rodzaj skóry, ponieeważ zarówno przesuszenie jak i nadmierne przetłuszczanie moga byc wynkime złego nawilżenia, odwodnienia.

Moja rada:
- łągodny żel do mycia, so dkóry suchej, wrażliwej
- łągodny nawilżający tonik
- dobry krem na dzien z filtrami (min spf 15-20)

super by było gdybys kupiła sobie coś z witaminą c - serum bądź krem, poradzi sobie z pierwszymi zmarszczkami. Po skonczeniu 20 lat mozna juz smialo siegac po preparaty przeciwzmarszczkowe.

Z wągrami upora sie lekki kwas, np. Acne Derm lub Effaclr K.
Dziekuję L_V Na kolanach:p Jeszcze dziś zrobie listę zakupów. najpierw trochę biochemię pomęcze.
Stary 2008-03-07, 11:54   #7
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Dziekuję L_V Na kolanach:p Jeszcze dziś zrobie listę zakupów. najpierw trochę biochemię pomęcze.

Nie ma za co. Zahjrzyj do wątku na biochemii o ocenach pielęgnacji. Napisz dokłądnie czego używasz, jaka masz skóre i czego oczekujesz, postaram sie tam zajrzec i pomóć
Stary 2008-03-07, 12:52   #8
Ćwirka
ćwir ćwir

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie ma za co. Zahjrzyj do wątku na biochemii o ocenach pielęgnacji. Napisz dokłądnie czego używasz, jaka masz skóre i czego oczekujesz, postaram sie tam zajrzec i pomóć
dobrze Dziękuje! Jeszcze muszę mojego TŻta omówić, bo ma straszne problemy a dermatolog mu bardziej schrzanil niz pomogł ale to juz wieczorem na biochemii
Stary 2008-03-07, 13:28   #9
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
dobrze Dziękuje! Jeszcze muszę mojego TŻta omówić, bo ma straszne problemy a dermatolog mu bardziej schrzanil niz pomogł ale to juz wieczorem na biochemii

Do zobaczeniaw takim razie
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości