Pomocy dla poczatkujacej 30dtki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-06, 06:44   #1
Kathi75
Zakorzenienie

Pomocy dla poczatkujacej 30dtki

Tak tak mozna zpstac poczatkujaca majac lat 33 Im wiecej czytam watkow tym baedziej gubie sie i nie jestem w stanie sobie pomoc
Problem ZMARSZKI pierwsze zmarszki w okolicach oczu na czole poprzeczne i miedzy brwiami od gniewania sie na mojego synka
Kosmetykow uzywalam od dawna roznych firm i do tej pory nigdy nie wygladalam na swoj wiek
Niestety ostatnio jest inaczej Moja cera jest mieszana z duza iloscia porow na nochalu . Do tej pory balam wierna kosmetykom Loreala calej palety ale czas cos zmienic .
Bardzo prosilabym o porade co zrobic ze soba tak od poczatku do konca zeby dogodzic skorze . Bardzo prosze jesli to mozliwe o caly program z nazwami kremow z tych nie najwyzszych polek . Dla podkreslenia wagi sytuacji wklejam moje zdjecie TAk TAk trzeba cos z tym zrobic .Bardzo dziekuje
Kathi75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 06:49   #2
Kathi75
Zakorzenienie

Dot.: Pomocy dla poczatkujacej 30dtki

To obiecane zdjecia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg maska 007.jpg (47,3 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg maska 001.jpg (43,4 KB, 35 załadowań)
Stary 2008-03-06, 11:10   #3
201608040942
Konto usunięte

Moze retinoidy?
Poczytaj jeszcze troche, bo ciezko doradzic, nie wiem co u ciebie jest a czego nie ma i musialabys sobie z PL sprowadzic. Sama jestem na wygniu i nie mam takiego dostepu do kosmetykow jak nasze polskie wiazazanki.
Oprocz tego mozesz sobie zafndowac serum z wit. C. Jest u ciebie wit. C w proszku? Mozesz sobie sama umieszac, a z gotowcow to od LRP Redermic, albo Activ C. Retinaldehyd to z apteki od Avene Eluage, Ystheal, Diacneal czy Diroseal. Ciezsze retinoidy sa u mnie na recepte, ale nawet nie wiem co, bo i tak lekarz by mi nie przepisal, wiec mama przywiozla mi Atrederm , kupila bez recepty.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 11:45   #4
grazynad.
Raczkowanie

GG do grazynad.

Kochana,
moim zdaniem mikrodermabrazja i mikrokolagenowa seria firmy Clarena
Moje "babki" mają gorzej niz Ty a wychodzimy cało z tego
buziaki
grazynad. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 12:23   #5
Kathi75
Zakorzenienie

Bardzo dziekuje akurat tak sie sklada ze za dwa tyg jade do Polski wiec wszystko co mi potrzebne moge kupic tylko pytanie co??
Napewno mikro i makro zrobie sobie ale co po tym bardzo prosze o podpowiedz
Kupie tez witaminke C w polsce i cala reszte ktora mi zaproponujecie
Stary 2008-03-06, 18:42   #6
201608040942
Konto usunięte

Wit. C w proszku mozesz kupic na www.mazidla.com, bo normalnie w aptece to nie maja i nawet nie wiedza co to jest. U mnie jest w drogerii i w aptece, wiec skoro ty z Austrii to moze i u ciebie bedzie . W drogerii Dm powinnas kupic.

Retinoidy to proponuje zaczac od czegos slabszego, od wczesniej wspomnianej firmy Avene i ich produktow z retinaldehydem. Napewno u ciebie w aptece tez jest do dostania.

Mozesz sie kwasami AHA lub BHA zainteresowac. Ale pamietaj jesli retinoidy czy kwasy to filtry konieczne na codzien jesli nie chcesz miec przebarwien.

Z kosmetyczka nie doradze bo nigdy nie bylam. Zamierzam pozamykac naczynka jak bede w PL, ale to bedzie moja pierwszy wizyta, inne zabiegi mnie nie intersuja. Uwazam ze szkoda na nie kasy, skoro to samo mozna wykonac w domu i taniej np peeling kwasem migdalowym. Jako naczynkowec nie stosuje takich zabiegow nawet w domu, ale jesli ty masz skore niewrazliwa to sama mozesz zrobic. Kwas migdalowy mozesz kupic online w Omikronie lub jak jedziesz do Pl to zamowic na mazidlach.
Dobrze by bylo zebys poczytala biochemie czy napewno to jest to czego chcesz stosowac.
Stary 2008-03-06, 19:06   #7
Kathi75
Zakorzenienie

Dziekuje z apodpowiedzi i odpowiedzi
Poczytalam o mazidlach i dla mnie to czarna magia a do tego ciagly brak czasu i lenistwo
Mam pytanie odnosnie filtrow bo czytam o nich wszedzie ale nigdzie nie znalazlam konkretnej odpowiedzi co to sa filtry hmmm nie wiem co mam w aptece powiedziec
Czy ta wit C moge rowniez do kremu dodac a nie robic jakis mikstur bo mnie to zaciekawilo a tez nigdzie nie znalazlam nic na ten temat
Stary 2008-03-07, 20:28   #8
201608040942
Konto usunięte

Filtry to jak powiesz pani w aptece ze potrzebujesz Sonnenschutzcreme to ona bedzie wiedzia o co chodzi. Kwestia tylko tego jaka firma i jaki faktor. Najlepiej wysoki SPF 40, 50, 50+. Jaka firma i o jakiej konsystencji to musisz sobie sama dobrac. Najlepiej popros o probki. Jak jest z probkami w Austrii? Mam nadzieje ze nie tak cienko jak to w PL bywa?
Hmmm jak nie masz ochoty krecic to popros w aptece tez o probki kremu od firmy La Roche-Posay Activ C lub Redermic. Oba kremy sa w wersjo do cery normalnej i mieszanej , a takze do cery suchej. Sa tez wersje z filtrem, ale to nie jest zabojczy faktor jak w przypadku Sonnenschutzcreme. Gotowy krem z wit. C mozesz klasc pod filtry , a takze na noc. Jesli zdecydujesz sie na noc klasc kwasy czy retinaldehyd to juz z kremu z wit. C zrezygnuj. Kwasy czy retinaldehyd trzeba na czysta skore polozyc i nic na nie nie klasc, bo to oslabia ich dzialanie. Jesli okaze sie ze cie z lekka wysusza i musisz sie czyms dosmarowac to poczekaj przynajmniej 0,5-1 godzine.
Wejdz prosze na biochemie urody, mamy tam duzo na ten temat. Poczytaj sobie co i jak i zdecyduj czy taka pielegnacja bedzie ci odpowiadac, czy wogole do rodzaju twojej cery sie nada itp.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości