Opadające powieki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-18, 09:52   #31
marthusia
Zadomowienie

GG do marthusia
Dot.: Opadające powieki

Moja nadzieja niestety opada.Jestem po dwóch masażach i nie dzieje się kompletnie nic.Nie mówię,że od razu ma mi zniknąć ta poduszeczkaAle po masażu tej części ciała spodziewałam się jakiejś rekacji ze strony organizmu.Dzisiaj idę na trzecią sesję,podejrzewam,że ostatnią.

Wydaje mi się,że jak to pani masażystka mnie pytała,Was po prostu 'przewiało',a to co Wam się zgromadziło pod skórką po prostu nie może znaleźć ujścia.Natavi na twoim miejscu zaryzykowałabym masaż

Anabelle,jeszcze jedno pytanko do Ciebie - czy miałaś masaż limfatyczny,czy zwykły,kosmetyczny?
Babka która mnie masuje,wraz ze swoją szefową wydają się trochę bezradneCo prawda masaż jest miły,wczoraj usnęłam prawie Ale 20zł za sen w pomarańczowym pokoju na kozetce,to nie na moją studencką kieszień ;-)
marthusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 09:13   #32
Annabelle
Zadomowienie

Post Dot.: Opadające powieki

Cytat:
Napisane przez marthusia Pokaż wiadomość

Wydaje mi się,że jak to pani masażystka mnie pytała,Was po prostu 'przewiało',a to co Wam się zgromadziło pod skórką po prostu nie może znaleźć ujścia.
Powiem szczerze, że raczej wątpię czy mnie przewiało. I też druga sprawa-przez pół roku nie mogło znaleźć ujścia, a teraz po masażu nagle znalazło ? Wydaje mi się, że przyczyna jest inna (choć nie wiem jaka). Słyszałam też opinię, że to jest reakcja "obronna" organizmu na stres. To wydaje mi się bardziej prawdopodobne, bo jak tak teraz pomyślę, to faktycznie nie miałam łatwego życia przez te pół roku.[/quote]
Cytat:
Anabelle,jeszcze jedno pytanko do Ciebie - czy miałaś masaż limfatyczny,czy zwykły,kosmetyczny?
Masaż limfatyczny.
Annabelle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 12:51   #33
marthusia
Zadomowienie

GG do marthusia

Niekoniecznie napewno to miałaś,no ale napewno to się zdarza.'Nagle' znajduje ujście,bo 'nagle' się idzie na masaż.
U mnie po trzech sesjach żadnego,żadnego po prostu odzewu ze strony organizmu.Nawet moja wrażliwa cera nic nie mówi po tonach oliwki wmasowywanej przez 3h.No nic.Zastanawiam się,czy miały na to wpływ kompetnecje pani masażystki jakaś taka niepewna się wydawała.Może spróbuje gdzieś indziej w najbliższej przyszłości.
W każdym razie jak komuś się to pojawiło,a nie ma tego od zawsze,to ja bym się skusiła na masaż
Pozdrawiam
Stary 2008-04-19, 20:01   #34
natavi
Raczkowanie

GG do natavi

Cytat:
Moja nadzieja niestety opada.Jestem po dwóch masażach i nie dzieje się kompletnie nic.Nie mówię,że od razu ma mi zniknąć ta poduszeczkaAle po masażu tej części ciała spodziewałam się jakiejś rekacji ze strony organizmu.Dzisiaj idę na trzecią sesję,podejrzewam,że ostatnią.

Wydaje mi się,że jak to pani masażystka mnie pytała,Was po prostu 'przewiało',a to co Wam się zgromadziło pod skórką po prostu nie może znaleźć ujścia.Natavi na twoim miejscu zaryzykowałabym masaż
No rzeczywiście chyba pasowałoby mi sie wybrać, ale nie wiem czemu, jestem dość sceptycznie nastawiona do "mocy" takiego masażu. A poza tym nawet nie wiem gdzie można go wykonać W jakimś salonie kosmetycznym??
natavi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 20:38   #35
marthusia
Zadomowienie

GG do marthusia

Cytat:
Napisane przez natavi Pokaż wiadomość
No rzeczywiście chyba pasowałoby mi sie wybrać, ale nie wiem czemu, jestem dość sceptycznie nastawiona do "mocy" takiego masażu. A poza tym nawet nie wiem gdzie można go wykonać W jakimś salonie kosmetycznym??
W każdym salonie masażu.Popytaj po prostu.Ja znalazłam w internecie numery do najbliższych mi miejsc,gdzie robią masaże i spytałam,czy jest możliwość wykonania masażu twarzy no i powiedziałam,co się u mnie dzieje.Poszłam,panie mi się przyjrzały i przystąpiły do masażu
Stary 2008-04-20, 16:42   #36
Annabelle
Zadomowienie

Ja też poszukałam sobie w internecie. Po prostu wpisałam w wyszukiwarkę masaż i moją miejscowość. Weszłam na pierwszą z kolei stronę, zapoznałam się z ofertą - były wypisane masaże, na czym polegają, na co działają i ile kosztują.
I już
Stary 2008-05-13, 00:34   #37
women71
Przyczajenie

Talking Dot.: Opadające powieki

Cytat:
Witam.
Mam ten sam problem.Mi co prawda nikt nie mówił,że jest to wynikiem alergii,czy złej pracy nerek.Może dlatego,że od razu wybrałam się do gabinetu medycyny estetycznej.Zrobionomi prześwietlenie małe i okazało się,że jest to sama tkanka tłuszczowa,więc da się temu zaradzić.Do rzeczy
Za pierwszym razem pani zaproponowała zastrzyki(mezo cośtam to się nazywało),które powodowały szybki rozkład tłuszczu.Plus był taki,że po 6 sesjach zastrzyków(bolesnych)były efekty.Minus taki,że bolało,musiałam robic to przed weekendem,bo dwa/trzy dni utrzymywał się siniak w miejscu przebicia naczynek no i efekt nie jest 'na stałe'.Za kolejnym razem,gdy poduszeczka znowu zaczęła rosnąc wybrałam się w inne miejsce.Salon 'SPA',gabinet kosmetyczny po prostu.Pani była zdziwiona,czemusz to tak mi się zbiera tłuszczyk i zamówiła po prostu krem,który używa się na wałeczki,ale pod oczami oraz okolice twarzy.Używam go może z 3/4 tygodnie(2x w tygodniu)Niestety,bez efektów.Mój smutny wyraz twarzy począł mnie irytować więc namiętnie szukam od nowa lekarstwa.Na forum wizaż można oczywiście wszystko znaleźć - użytkowniczka arahja7 poleca krem Cepan na blizny(za 20zł),który również napina posmarowane miejsca.Sama stosuje i zauważyła poprawę.Ja jutro biegnę do apteki po preparat
Marthusia, a jak często stosować ten Cepan? Będę wdzięczna za wskazówki, myślę, że nie tylko ja ))
Stary 2008-05-13, 10:52   #38
marthusia
Zadomowienie

GG do marthusia

Hm,powiem Ci,że wiem tylko tyle,ile napisałam.Domyślam się,że według instrukcji - dwa razy dziennie.Stosowałam w ten sposób,jednak ja nie zauważyłam żadnej poprawy,ale jest to tani lek i polecam sprawdzić,pytałam lekarz o takie zastosowanie i powiedziała,że nie powinno być żadnych komplikacji przez to.Sama zamierzam zainwestować w trochę droższą maść na blizny(Cepan jest najtańszą z dostępnych) - zeraderm albo dermatix.
Stary 2008-05-13, 18:15   #39
zozol
Raczkowanie

opadająca powieka po śnie

sczezrez mowiac sama nie wiem gdzie mialabym ten watek umiescic...

czy ktos mi powie co zrobic... kiedy po snie "opadnie powieka"?
czego to mogloby byc przyczyną?
zauwazylam juz tak kilka razy u siebie... i ciezko mi wyjsc wtedy z domu kiedy mam inne oko niz drugie hihi.. moze ktos zna sposoby by je "zrobic tak jak drugie"
zozol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 21:23   #40
indieTarunia
Raczkowanie

Dot.: opadająca powieka po śnie

o chętnie podbiję, bo mam to samo. przez to kiedy robię kreski eyelinerem to zawsze mam wrażenie że jedna jest grubsza od drugiej - denerwujące.
indieTarunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 21:48   #41
zozol
Raczkowanie

Dot.: opadająca powieka po śnie

hmmm nie wiem czy sie dobrze zrozumielismy.. mi po kilku godzinach to przechodzi.. i jakby "powieka staje sie znow sprezysta" heheh...chociaz przez ten czas staram sie ja naciagnac miesniami twarzy... ahh..;0

ktos wie czym moze byc to spowodowane?
zozol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 16:57   #42
olikbt21
BAN stały

Może p. Beata zasugerowałaby nam jakieś kosmetyczne rozwiązania (zabiegi itp)...

Ja zaczęłam puchnąć koło 14 roku życia bardzo w nocy i od tego czasu opadają mi powieki - myślę, że drenaż limfatyczny by na to pomógł... Pewnie chwilowo. Wyniki badań mam ok, ale mam potworne obrzęki Stawów i powiek też.
olikbt21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 19:04   #43
marthusia
Zadomowienie

GG do marthusia

Cytat:
Napisane przez olikbt21 Pokaż wiadomość
Może p. Beata zasugerowałaby nam jakieś kosmetyczne rozwiązania (zabiegi itp)...

Ja zaczęłam puchnąć koło 14 roku życia bardzo w nocy i od tego czasu opadają mi powieki - myślę, że drenaż limfatyczny by na to pomógł... Pewnie chwilowo. Wyniki badań mam ok, ale mam potworne obrzęki Stawów i powiek też.
Stawów też?To może jakaś większa sprawa,może coś z gospodarką wodną w organizmie?
Mi ostatnio jedno oko tak spuchło,że myślałam,że krzyknę na swój widoka rozpłakałam się mimowolnie.Jak sobie myślę,że jedynym wyjściem jesto peracja podnoszenia powiek,to mnie skręca...:/
Stary 2008-05-23, 22:10   #44
olikbt21
BAN stały

Robiłam badania, gadałam z lekarzem i co najwyżej jest "No rzeczywiście, to niepokojące". To nie jest jakaś tragedia, ot, jak posiedzę dwie godziny w butach, to mam straszliwe odgnioty od każdego paska i każdego szwu :/ Niby jak biorę jakieś różne Drainy to jest spoko, ale wcale nie jakoś wybitnie. Jestem niskociśnieniowcem, więc za bardzo też nie mogę... Nawet nie wiem do kogo się udać.
olikbt21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 12:44   #45
Annabelle
Zadomowienie

Post Dot.: Opadające powieki

Trudna sprawa. Może udaj się do innego lekarza - jeśli byłaś u publicznego, to idź do prywatnego ( i na odwrót ).
Życzę powodzenia i szybkiego rozwiązania problemu ;*

Edytowane przez Annabelle
Czas edycji: 2008-05-28 o 19:06
Stary 2008-06-02, 15:56   #46
marthusia
Zadomowienie

GG do marthusia

O no właśnie.Widzę,że temat był poruszony.
Do jakiego lekarza specjalisty należy się wybrać z tymi powiekami?Widzę,że jednak to nie jest chyba kwestia tego,że 'tak mam',bo po jednej stronie często to miejsce robi mi się czerwone,a sama skóra jest jakby lekko chropowata.

Swoją drogą strasznie wkurzająca sprawa.Mam przez to wiecznie smutny albo jakiś wrogi wyraz twarzy
Stary 2008-06-03, 20:42   #47
tina16
Przyczajenie

Dot.: opadające powieki

mam podobny problem ... zgięcie które niegdyś było nieco wyżej na mojej powiece ... zrobiło się niżej przezz co jedno oko wydaje się być bez ...."powieki "... kiedy pomaluje ją cieniem ... nie widać nic ... bo powieka jest wrecz zaktyta;/... co robić ;//.. ja mam lat 17 .... Ratujcie ...
tina16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 00:22   #48
klawikula
Przyczajenie

ja to bym z tym poszla do lekarza...
klawikula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 10:06   #49
marthusia
Zadomowienie

GG do marthusia

Hop hop?Znalazł może ktoś złoty środek?
Stary 2008-09-16, 16:44   #50
tysia20051
Przyczajenie

rowniez mam problem z opadajaca powieka zna ktos moze jakiegos lekarza w poznaniu u ktorego mozna zrobic badania
tysia20051 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 18:51   #51
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Kurde ja miałam od dziecka opadające powieki i juz sie przyzwyczaiłam ale nie wiedziałam że to oznacza jakieś choroby...
gsk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 21:05   #52
isabellbn
Przyczajenie

Unhappy Dot.: opadające powieki

Witam
ja mam taki problem że od kąd pamiętam mam opadnieta górną powiekę (prawą) tzn. skóra z pod brwi opada na powieke ze jej nie widac. Tak się zastanawiam czy mozna coś z tym zrobić i gdzie się z tym udać
bardzo bym dziękowała za odpowiedź
isabellbn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 21:10   #53
vericzka
Raczkowanie

opadające powieki :(

to jest moj wielki problem faldki skory zakrywają moje powieki, wiec gdy sie maluje nie ladnie to wyglada
czy rozumiecie moj problem czy mam pokazac foto?

i mam pytanie, czy istnieje jakis krem aby sie "tego pozbyc"?

prosze o pomoc.
vericzka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 22:24   #54
Fresa
Zakorzenienie

Dot.: opadające powieki :(

Cytat:
Napisane przez vericzka Pokaż wiadomość
to jest moj wielki problem faldki skory zakrywają moje powieki, wiec gdy sie maluje nie ladnie to wyglada
czy rozumiecie moj problem czy mam pokazac foto?

i mam pytanie, czy istnieje jakis krem aby sie "tego pozbyc"?

prosze o pomoc.
Kremu na opadające powieki nie ma, jedynie operacja plastyczna może to skorygować.
Fresa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 19:48   #55
Burbery
Zadomowienie

Wydaje mi się, że to zależy. Jeśli powieki opadają z powodu wieku to jak najbardziej chirurg. Ja jednak mam podobny problem, tyle że swoje powieki określiłabym bardziej na lekko spuchnięte, po prostu w tym obszarze twarzy kumuluje mi się tłuszczyk i woda - zauważyłam że mam większy z tym problem jak przytyję i przed okresem, a znika jak dużo schudnę lub się odwodnię. Zastanawiam się, być może pomogłyby tu wyszczuplające kremy do twarzy które likwidują obrzęk i ujędrniają. Ja jeszcze nie testowałam, na razie spróbuję się pozbyć problemu przy okazji odchudzania
Burbery jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 19:51   #56
niuja
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 3

Mam ten sam problem.Wątków już parę było na ten temat.Niestety złotego środka wciąż brak.
Jedni polecają maści na blizny,które ściągają skórę(cepan,lub droższe),masaże na twarz i badania nerek oraz tarczycy(ja raz usłyszałam,żeby woreczek żółciowy zbadać),których niewydolność może prowadzić do złego odkładania się tłuszczu i wody.
Również przymierzam się do zakupu jakiegoś dobrego kremu liftngującego,ponieważ żadne z ww. mi nie pomogło + efekty po zabiegu chirurgicznym nie utrzymały się.
Stary 2009-01-30, 11:24   #57
dagirll
Wtajemniczenie

Ja kiedys mialam z tym problem, okazało sie ze niepotrzebnie nakladam krem do twarzy na cala twarz(lacznie z powiekami, własnie) gdy przestalam tak robic, powieki przestaly mi opadac.

dagirll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 13:26   #58
Burbery
Zadomowienie

oooo, a to ciekawe Ale przecież skórę powiek trzeba też chyba nawilżyć!
Ja mam oczy po mamie, ona też ma migdałowaty kształt oka, mimo wszystko marzy mi się ładne duże oko które można pomalować mocno cieniami
Burbery jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 14:26   #59
dagirll
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
oooo, a to ciekawe Ale przecież skórę powiek trzeba też chyba nawilżyć!
Ja mam oczy po mamie, ona też ma migdałowaty kształt oka, mimo wszystko marzy mi się ładne duże oko które można pomalować mocno cieniami

Moze za tlusty krem nakładałam. Teraz zdarza mi sie nalozyc, na powieki ale zawsze troche usuwam wacikiem, juz takie przyzwyczajenie. A na powieki sa specjalne kremy nawilzajace

dagirll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 12:10   #60
Rafik1990
Przyczajenie

Opadła mi powieka, co zrobić?

Witam,
Mam pewien bardzo uciążliwy problem... Mianowicie jakiś czas temu, ponad rok, zrobiłem sobie kolczyk w brwi, wszystko ładnie pięknie i nawet wyglądało, jednak cały czas miałem ranę i kolczyk nie chciał mi się zagoić. Po jakimś czasie, po stosowaniu innych środkow do czyszczenia "oka", rana się w koncu zagoiła jednak niestety na krótki czas. Potem ponownie rana zaczęła mi powstawac na oku, robiły mi sie do tego "wypryski" w okolicy oka, za wszelka cene probowalem to zwalczyć, stosowalem roznych srodkow, jednak nic nie przynioslo w koncu oczekiwanych rezultatow i chociaz gdy na chwile udalo mi sie z tym wygrac, chwile pozniej ponownie mialem ten sam problem. W końcu poddałem się i jakis czas temu (2-3tyg) wyciagnalem kolczyk z brwi. Do chwili obecnej oko się juz praktycznie zagoiło, nie ma juz żadnej rany i nie powstają wypryski, trądzik etc. Oczywiscie w okolicy oka, gdzie powstawaly wciaz wypryski i znajdowala sie rana, jest zaczerwieniona i to miejsce jest duzo wieksze, niż samo miejsce przebicia kolczyka, ale to ze wzgledu na ilosc tych wypryskow no i dlugosci bytu rany ...

Teraz przejdę do rzeczy... Gdy zrobilem sobie kolczyk, Pani Kosmetyczka powiedziała mi, ze nie ma szans na to, ze moze opasc powieka, ze ona o czyms takim nie słyszala etc. I na poczatku wszystko wygladalo dobrze, poza tym że nie jestem pewien, ale chyba Pani ta źle zrobila mi dziurke(troche za wąsko) i kolczyk, ktory sie znajdowal w brwi, mial za duzo przestrzeni. Byłem w salonie kosmetycznym przebijać brew, nie w salonie pierciengu, jednak Pani ta miala wszelkie uprawnienia, no i zajmuje sie juz tym długi czas, bo znam osoby, ktore u niej rowniez przekluwały sobie rozne miejsca.

No i właśnie moim problemem jest powieka... już mnei trafia z tego powodu : (, po wyciagnieciu kolczyka zauwazylem że powieka mi opadła, i jest to dosc widoczne, nie mam zielonego pojecia co zrobic, aż mnie krew zalewa, nie wiem nawet od kiedy zaczela mi ona opadac, ale prawdopodobnie jest to wina kolczyka, czytalem o tym troche i moze to byc nawet uszkodzony nerw znajdujacy sie w okolicy brwi... Proszę więc o pomoc, co mogę z tym zrobic, czy to jest wina nerwu, a jesli tak to czy jest jakis sposob, żeby oko powrocilo do dawnego formatu... Naprawde nie wiem co z tym fantem zrobic, gdzie się udać, no i czy w ogole jest szansa (nieoperacyjnie ofc.) żeby moje oko (powieka) wygladala jak dawniej, aby nie opadała tak jak w moim 2gim oku, bo teraz wyglada to troche komiczne : (

Pozdrawiam i prosze o pomoc, szczegolnie pytanie (wyżej postawione) kieruje do Pani kosmetyczki, oraz co Pani o tym sądzi, czy ja tutaj zawiniłem, ze nie wyciagnalem kolczyka wczesniej(gdy zaczely powstawac okropne rany), czy moze Pani, ktora mi przebijała brew, trafila akurat w nerw oraz czy jest szansa na naprawienie tego...
Rafik1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości