Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-12-04, 11:44   #271
Lirriel
Zadomowienie

Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

A ja jestem trochę wkurzona, kupiłam nawilżający mineral veil i okazało się, że ma świecące drobinki i bizmut w składzie!
Lirriel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 00:37   #272
basiag
Przyczajenie

zamowilam tego weol nawilzajacego
zobaczymy jak przyjdzie

ja uzywam tego bare minerlas medium--ma 2 odcienie--ladnie sie dopasowywuje

Lirriel a co nie tak z tym naiwlzajacym?
Stary 2010-12-10, 18:47   #273
Agata83
Raczkowanie

Jest zima, zrobiłam się bardziej blada i podkład w kolorze light zrobił się dla mnie trochę za ciemny. Pomieszałam go więc wczoraj z odrobiną mieszanki CS Foundation Base Mix z kolorowka.com
Dziś użyłam pierwszy raz i jestem zadowolona. Kolor bardziej mi odpowiada a do tego podkład jest tak jakby twalszy. Pisałam tu kiedyś o moim problemie, podkład ważył mi się i zbierał przy skrzydełkach nosa. Dziś nie miałam tego problemu. Z czasem zaczęłam się trochę świecić ale podkład od 7 rano jest na swoim miejscu.
Na wiosnę będę kombinować jak rozjaśnić warmtha
Agata83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 21:57   #274
Lirriel
Zadomowienie

Jak mówiłam - ma świecące drobinki i bismuth oxychloride w składzie. Jego skład jest zupełnie inny niż klasycznego mv i to mi wcale nie odpowiada...
Stary 2010-12-15, 20:09   #275
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Dziewczyny jaki byscie mi odcien z Bare MInerals polecily mam jasna karnacje raczej a ostatnio zaczelam uzywac kwasu glikolowego i jest ona jakby zarozowiona taka troche czerwona,tlusta z niedoskonalosciami niestety,wiec jaki odciec podkladu najbardziej by sie nadawal?raczej odcienie chlodne nie cierpie podkladow wpadajacych w rozlub zolc ,raczej w beze(odcien fair jest dla mnie za jasny). CZY lepiej moze w moim przypadku nie wybierac BareMineral orginal tylko BareMinerals Matte?? co sadzicie?jaki bedzie najlepszy w moim przypadku?Z gory dziekuje

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2010-12-15 o 20:43
Polski Bursztyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 21:41   #276
Wojowniczka_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaki byscie mi odcien z Bare MInerals polecily mam jasna karnacje raczej a ostatnio zaczelam uzywac kwasu glikolowego i jest ona jakby zarozowiona taka troche czerwona,tlusta z niedoskonalosciami niestety,wiec jaki odciec podkladu najbardziej by sie nadawal?raczej odcienie chlodne nie cierpie podkladow wpadajacych w rozlub zolc ,raczej w beze(odcien fair jest dla mnie za jasny). CZY lepiej moze w moim przypadku nie wybierac BareMineral orginal tylko BareMinerals Matte?? co sadzicie?jaki bedzie najlepszy w moim przypadku?Z gory dziekuje

dużego wyboru nie ma - przetestuj fairly light
Wojowniczka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 19:11   #277
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Wojowniczka dzieki, fairly lights -ale on na pewno nie bedzie za zolty??i czy wybrac BARE MINERALS ORGINAL tradycyjny ,czy bare minetrals MATTE? I czy zamiast mineral veil ,moglabym uzywac puder matujacy transparentny Dr.Hauschka? Cz nie dzialalby on w podobny sposob??A co do Warmth (tego brazera) Cz nie bedzie on za ciemny??Pytam dlatego ze moj budzet pozwala mi zakup tylko jednego albo veil albo warmth ,wiec nie wiem co wybrac ,w ktorym skora bedzie bardziej korzystniej wygladala swiezo zdrowo ?(mam skore tlusta ,wrazliwa,zaczerwieniona, niestety z niedoskonalosciami),w co lepiej w tym przypadku zainwestowac.Prosze doradzcie

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2010-12-19 o 04:56
Stary 2010-12-19, 20:29   #278
aniser
Zakorzenienie

Dziewczyny,a jak u Was sprawdzil sie BM w ostatnie mrozy?
Ja niestety musialam sie poddac i wrocic do zwyklych, nie-mineralnych fluidow... po godzinnej podrozy do pracy (ze wzgledu na sniegi pociagiem i troszke pieszo) wygladalam jakby mnie ktos pobil- twarz cala czerwona, naczynka rozszerzone, schodzaca skora...
Przestraszylam sie,ze mineralkami narobie mojej buzi wiecej szkody, niz pozytku przy takich temperaturach,ale moze po powinnam lepiej pokombinowac z pielegnacja pod makijaz? co wy stosujecie pod BM wychodzac na mroz?
Stary 2010-12-19, 21:29   #279
konys
Przyczajenie

Podbijam pytanie. Mam podobny problem z podkładem i pudrem BM. Wczoraj jeździłam na nartach, leciutko pruszył śnieg, do tego wiatr i mrozik lekki i... jak zjechałam do wyciągu, to ludzie byli przerażeni, że jest aż tak zimno na górze. Byłam dosłownie sina, podkład został mi tylko na brodzie w dodatku zważony jak skiśnięte mleko, pozostała część twarzy czerwona, podrażniona, krwinki popękane...Na zimę i trudne warunki lepsze są jednak podłady w płynie, gęstawe, takie jak Estee Lauder na przykład, one dają dodatkowe zabezpieczenie cery, sam krem i BM w moim przypadku nie daje rady...Ale ogólnie jestem zadowolona w końcu znalazłam podkład po którym nie tworzą mi się zaskórniki i wypryski jak po podkładach i pudrach innych marek (a testowałam ich naprawdę duuuuużo w moim życiu). Przydałby się jeszcze wersja typu kompakt z lusterkiem do szybkich poprawek w ciągu dnia.
konys jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 22:41   #280
Agata83
Raczkowanie

Ja, tak jak już pisałam, doprawiłam trochę podkład proszkami z kolorówki i jest teraz dużo trwalszy. Ale testowałam niedawno podkłady Pixie i odstawiłam bo były zbyt widoczne na twarzy, która była chyba trochę przesuszona. W ogóle miałam wrażenie, że w zimę nawilżacze są dla mnie za słabe. Ostatnio na noc używałam DDML Cliniqua. Pare dni temu zaryzykowałam i dodałam do niego oleju kokosowego z biochemi urody. Póki co nie zatkał mi porów i mam nadzieję, że tego nie zrobi, bo skórę na twarzy mam po tej mieszance naprawdę bardzo przyjemną. Nie jest taka sucha, jest mięiutka i naprawdę jestem zaskoczona. Nawilża lepiej niż drogie kremy.
Ja do pracy noszę ze sobą podkład z mniejszym pojemniczku i pędzelek i poprawiam nos i brodę po przyjściu do pracy.
Agata83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 21:28   #281
aniser
Zakorzenienie

heh, u mnie poprawki po przyjsciu do pracy przy tych temperaturach niestety nie wystarcza...
A DDML tez ostatnio stosowalam na noc,ale mimo,ze dobrze nawilza to na zime to dla mnie za malo, wiec teraz chyba bede nakladac co drugi wieczor, na zmiane z EL Advanced Night Repair- narazie uzylam raz,ale i tak jestem zadowolona,bo buzia rano byla wyraznie bardziej miekka i gladsza w dotyku...
A rano, jak zwykle, Mineral Flowers
Stary 2010-12-31, 00:07   #282
sss7
Zadomowienie

3 tygodnie temu weszłam w posiadanie zestawu startowego z BareMinerals, który zawiera, 2 podkłady ( fairly light i light ), brązer do policzków, mineral veil, korektor i 3 pędzle. Jestem mega zadowola. Produkty swiętnie trzymają się na skórze, dają mega naturalny efekt wręcz śmiem twierdzić, ze pielęgnują moją cerę. Jestem też szczęśliwą posiadaczką jednego z błyszczyków. Jestem nim zachwycona. Jesli, ktoś ma wątpliwości - kupić czy nie, zdecydowanie polecam. Zestaw kosztował cos około 45funtów, ale było warto, a produkty wydają się bardzo wydajne

Mam pytanie, powiedzcie mi dziewczyny gdzie w UK dostać Mineral Flowers??
sss7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 12:14   #283
aniser
Zakorzenienie

sss7- niestety nie podpowiem ci gdzie w UK dostaniesz Mineral Flowers, w PL jak do tej pory byly wylacznie w Sephorach...
natomiast mam prosbe- napisz cos wiecej o blyszczyku z BM On jest mocno drobinkowy czy raczej daje lustrzany efekt? no i czy mocno sie lepi po nalozeniu?
Stary 2010-12-31, 14:59   #284
sss7
Zadomowienie

Ja mam drobinkowy, ale bardzo subtelny - nie mieni sie jak dyskoteka. Mój kolor to CUPCAKE. Jest raczej wodnisty wiec sie nie klei. Dosyć długo trzyma sie na ustach, ma przepiekny suptelny zapach i bardzo przyjazny skład- na bazie olejów.
Oferta kolorystyczna BM jest bardzo bogata wiec na bank znajdziesz cos niedrobinkowego.
sss7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 18:39   #285
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Witajcie Dziewczyny Moze ktoras z was uzywalala z BareMinerals puder rozswietlajacy -ENLUMINEURS koloru Rose?? I moglyby sie na jego temat podzielic informacjami ,spostrzezeniami .Z gory dziekuje
Stary 2011-02-04, 12:10   #286
wani
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

czy ktora z was miala okazje testowac ten produkt? Nie wiem, ale u nas jest on chyba niedostepny...

http://www.bareescentuals.com/bareMi...2&cgid=BE_FACE
wani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 11:44   #287
Kocic2
Przyczajenie

Thumbs up Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Hej dziewczyny, rowniez chcialabym podzielic sie opinia o tych mineralkach..
Nie zliczylabym ile kasy wydalam na podklady/pudry - nawilzajace, matujace itp... (nie mowiac o tym, ze NIGDY-PRZENIGDY kolor nie pasowal do cery). Zeszlej jesieni wyskoczylo mi cos na buzi, wiec pojechalam na wizyte do kosmetyczki - przy okazji wpadlam na genialny pomysl i zapytalam jak dobrac kolor podkladu/pudru.
Pani kosmetyczka zrobila mi makijaz "probny" odcieniem medium tan-tan, a ja nie moglam uwiezyc w to co ujrzalam - cera bez plamki, piekne dobrane kolory, super uczucie na twarzy .... Za zestaw startowy zaplacilam 45 funtow, kosmetyki sa bardzo wydajne, super dla cery wrazliwej, w zyciu nie zamienie ich na nic innego dokupilam rowniez tusz Volume - mega fajowy!!! polecam wszystkim ta marke
Kocic2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 14:28   #288
wani
Rozeznanie

nie wiem, ale wyglada mi to na reklame tj. info. sponsorowane!
wani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 09:16   #289
Kocic2
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez wani Pokaż wiadomość
nie wiem, ale wyglada mi to na reklame tj. info. sponsorowane!

Mysl sobie co chcesz..

Kocic2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 13:51   #290
Lirriel
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kocic2 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, rowniez chcialabym podzielic sie opinia o tych mineralkach..
Nie zliczylabym ile kasy wydalam na podklady/pudry - nawilzajace, matujace itp... (nie mowiac o tym, ze NIGDY-PRZENIGDY kolor nie pasowal do cery). Zeszlej jesieni wyskoczylo mi cos na buzi, wiec pojechalam na wizyte do kosmetyczki - przy okazji wpadlam na genialny pomysl i zapytalam jak dobrac kolor podkladu/pudru.
Pani kosmetyczka zrobila mi makijaz "probny" odcieniem medium tan-tan, a ja nie moglam uwiezyc w to co ujrzalam - cera bez plamki, piekne dobrane kolory, super uczucie na twarzy .... Za zestaw startowy zaplacilam 45 funtow, kosmetyki sa bardzo wydajne, super dla cery wrazliwej, w zyciu nie zamienie ich na nic innego dokupilam rowniez tusz Volume - mega fajowy!!! polecam wszystkim ta marke
Wcale nie jest wcale takie super dla wrażliwej cery, skoro bizmut potrafi uczulać, i to bardzo często. Poza tym bardzo słaba ilość odcieni w porównaniu do innych firm, szczególnie dla jasnych karnacji i w innych odcieniach niż różowy/żółty, bo te ich neutrale to wpadają w moim odczuciu w róż. I poza tym w życiu nie widziałam gorszych pędzli niż te od BM. Oczywiście, nie mówię, że nie można się zachwycać, więc nie odbieram tego jako nachalnej reklamy, ale warto jest zaznaczać, że akurat *mi* podpasowało, a nie polecać wszystkim w ciemno. Ja się ostatecznie pozbywam wszystkiego z BM. Nie polubiliśmy się za bardzo.
Stary 2011-03-06, 12:16   #291
Juliszka
Rozeznanie

Ja mam dosyc wrazliwa cere - nie alergiczna, ale kaprysna. I moja cera sie z BareMinerals bardzo polubila - niech zabrzmi to idiotycznie, ale nie oobchodzi mnie bizmut w skladzie o ile na mojej cerze wyglada makijaz dobrze. Uzywalam na zmiane light i fairy light, korektora bisque - czyli domyslnego zestawu startowego. Aktualnie sie konczy i z czystej ciekawosci mysle o przeniesieniu sie na inne mineraly (tansze? lepsze?) ale chyba skonczy sie na pojsciu do najblizszego sklepu i zakupieniu kolejnej puszki light.

Moja cera sie uspokoila (ale zaznaczam, ze drastyczna poprawa jesli chodzi o zaskorniki nastapila kiedy zaczelam uzywac LizEarle hot cloth cleanse and polish, mimo, ze ma trojglicerydy, ktore myslalam, ze mojej cerze szkodza).

Nie moge zlego slowa na BareMinerals powiedziec, na pewno bardzo zrewolucjonizowaly moje podejscie do makijazu i na pewno do plynnego fluidu niemiralnego juz nie wroce. Jedyny produkt, ktorego nie lubie, to ten idiotyczny cieply ciemny broznzer - po prostu go wiecej nie kupie i tyle.
Stary 2011-03-08, 18:25   #292
Wojowniczka_
Rozeznanie

ja mam taki problem...
otóż 2 lata szukałam podkładu dla mojej skóry leczonej od n lat dermatologicznie, wymęczonej i w rezultacie nadwrażliwej z rumieniem i trądzikiem
przerobiłam wszystkie z Sephory (każdy powyżej 100 zł) i nic, trafiłam na owy BE i byłam zachwycona
używam już od 7 miesięcy jednak nie wiem co się dzieje bo o ile przez ten czas było wszystko ok teraz moja skóra jest o wiele bardziej sucha i jakoś źle wygląda z owym pudrem
nigdy nie wyglądała doskonale ale teraz zauważam różnicę i to na niekorzyść
myślicie że powinnam zmienić na jakiś czas? tylko na co skoro z płynnych próbowałam i nic ...
Stary 2011-03-09, 17:28   #293
Lirriel
Zadomowienie

Może skóra się przyzwyczaiła albo zaczął szkodzić jej bizmut.
Mało to jest minerałów? Spróbuj jakichś innych. Ja jestem personalnie zachwycona Lucy, jest trochę na allegro, ale generalnie lepiej jest zamawiać zza granicy. No i z EDM mamy dwóch dystrybutorów, z czego jeden też sprzedaje Lily Lolo (próbki można dostać jak się wyda 70zł na zakupy), jest też oficjalny dystrybutor tylko Lily Lolo... po prostu pozamawiaj próbki, posprawdzaj, znajdziesz coś dla siebie.
Stary 2011-03-12, 22:59   #294
Wojowniczka_
Rozeznanie

wiesz nie mam czasu na szukanie zamawiane z zagranicy wielu próbek a zwyczajnie najbardziej szkoda mi na to pieniędzy bo to szukanie igły w stogu siana przy mojej skórze

może zacznę mieszać z jakimś podkładem bo co innego
Stary 2011-03-13, 10:29   #295
Lirriel
Zadomowienie

Bez przesady z tym zamawianiem z zagranicy.
To tak na szybko, żeby daleko nie szukać:
http://allegro.pl/puder-mineralny-li...502275573.html
http://everydaycosmetics.pl/
http://kosmetyki-mineralne.com/
http://www.costasy.pl/menu,40,probki...nych_lily_lolo

A próbki na Lucy na przykład kosztują 1,5$ plus 5$ wysyłka, więc w sumie tanio.
Jak się chce to można. A Tobie widocznie aż tak bardzo nie zależy na znalezieniu czegoś dla siebie. Ja też długo sobie wmawiałam, że nieeee, nie warto, bez sensu, a potem się wzięłam w garść. Na pewno te poszukiwania taniej wyjdą niż kolejne podkłady z Sephory za ponad 100 zł, szczególnie, że 1g próbka EDM starcza spokojnie na miesiąc a kosztuje 9 zł, próbki Lucy są mniejsze ale spokojnie na 2 tygodnie starczają. Chyba widać różnicę.

Edytowane przez Lirriel
Czas edycji: 2011-03-13 o 10:32
Stary 2011-03-13, 12:21   #296
Wojowniczka_
Rozeznanie

dziękuję tak naprawdę po prostu przeraża mnie ilość tych firm formuł no i odcieni gdyby to było choćby na allegro wszystko to byłoby bardziej proste nigdy z zagranicy też nic nie zamawiałam a z angielskiego to ja lvl 1 jestem niestety się uczę dopiero

dziękuję za linki!!! na pewno skorzystam

btw bardzo mi zależy na znalezieniu ale już mam tego dosyć ponad 2 lata testowania tradycyjnych podkładów plus chora skóra od 14 lat to mi już to na psychikę siada

Edytowane przez Wojowniczka_
Czas edycji: 2011-03-13 o 12:22
Stary 2011-03-13, 23:03   #297
Lirriel
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
dziękuję tak naprawdę po prostu przeraża mnie ilość tych firm formuł no i odcieni gdyby to było choćby na allegro wszystko to byłoby bardziej proste nigdy z zagranicy też nic nie zamawiałam a z angielskiego to ja lvl 1 jestem niestety się uczę dopiero

dziękuję za linki!!! na pewno skorzystam

btw bardzo mi zależy na znalezieniu ale już mam tego dosyć ponad 2 lata testowania tradycyjnych podkładów plus chora skóra od 14 lat to mi już to na psychikę siada
Zamawianie szczególnie ze strony Lucy to żadna filozofia, jest proste jak drut...

A co do problemów wszelkiej maści - szczerze rozumiem. Sama od 12 lat mam problemy z cerą, wcześniej wściekły trądzik, a teraz zniszczona skóra, ślady potrądzikowe, ileś nowych wyprysków, choć bez porównania z tym co kiedyś, no i przetłuszczanie się i wściekły rumień... Ogólnie jest bardzo niefajnie, i mimo że papram się z minerałami jakiś czas to jeszcze nie doszłam do perfekcji, ba, bardzo mi daleko. Wczoraj musiałam wyjść z domu o 6 rano, w domu wydawało mi się, że wszystko gra, ale jak wyszłam to się okazało że mam tak źle nałożony podkład, że cała się świecę i nic nie jest zakryte... ale wierzę, że będzie w końcu lepiej. Przy okazji EDM formuła oglo jest dla skóry suchej, semi-matte dla normalnej, matte dla mieszanej i intensive dla tłustej, to tak z grubsza, różnią się kryciem i błyszczeniem (od najlżejszego krycia i dużej ilości błyszczącej miki do najwyższego krycia i matu proszku - te dla tłustej mogą wysuszać skórę, szczególnie intensive). Co do koloru, najjaśniejsze są jaśniejsze niż najjaśniejsze podkłady BM. Średnie kolory odpowiadają najjaśniejszym BM.
Stary 2011-03-14, 20:30   #298
Ccolette
Raczkowanie

A ja własnie wrocilam z zakupow, gdzie w nie zaplanowany sposob zostalam posiadaczka zestawu startowego BE. Jak na razie mam na twarzy makijaz wykonany przez konsultantke BE w celu pokazania jak prawidlowo aplikowac puderki z tych sloiczkow i jestem bardzo zadowolona Mam nadzieje, ze to sie nie zmieni a zaraz z tej ekscytacji pojde chyba wyprobowac mydełko Lush i pozniej zrobie sobie makijaz jeszce raz, tyle, ze samo, bo chyba do jutra nie wytrzymam

"Żaden horyzont nie jest tak daleko by nie można było go przekroczyć
...
"
Ccolette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 02:42   #299
Wojowniczka_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Zamawianie szczególnie ze strony Lucy to żadna filozofia, jest proste jak drut...

A co do problemów wszelkiej maści - szczerze rozumiem. Sama od 12 lat mam problemy z cerą, wcześniej wściekły trądzik, a teraz zniszczona skóra, ślady potrądzikowe, ileś nowych wyprysków, choć bez porównania z tym co kiedyś, no i przetłuszczanie się i wściekły rumień... Ogólnie jest bardzo niefajnie, i mimo że papram się z minerałami jakiś czas to jeszcze nie doszłam do perfekcji, ba, bardzo mi daleko. Wczoraj musiałam wyjść z domu o 6 rano, w domu wydawało mi się, że wszystko gra, ale jak wyszłam to się okazało że mam tak źle nałożony podkład, że cała się świecę i nic nie jest zakryte... ale wierzę, że będzie w końcu lepiej. Przy okazji EDM formuła oglo jest dla skóry suchej, semi-matte dla normalnej, matte dla mieszanej i intensive dla tłustej, to tak z grubsza, różnią się kryciem i błyszczeniem (od najlżejszego krycia i dużej ilości błyszczącej miki do najwyższego krycia i matu proszku - te dla tłustej mogą wysuszać skórę, szczególnie intensive). Co do koloru, najjaśniejsze są jaśniejsze niż najjaśniejsze podkłady BM. Średnie kolory odpowiadają najjaśniejszym BM.

skórę mam mieszaną ale wysuszoną leczeniem najpierw złym a teraz zabiegami czy gdzieś ja znajdę wątek formuł dla takowej skóry?
najgorzej te kolory bo ja mam skórę bardzo jasną wpadającą w żółty lekko na pewno nie mogę mieć nic z różem

nie może to być taki "proszek" który będzie mnie suszył najlepiej bym lekko czuła jego nawilżenie

Edytowane przez Wojowniczka_
Czas edycji: 2011-03-15 o 02:48
Stary 2011-03-16, 11:25   #300
Lirriel
Zadomowienie

W takim razie Lucy, formuła Original, kolory Olive - ja używałam Light BM a teraz używam Medium Olive Lucy. Nic a nic nie wysusza, muszę dbać o dodatkowe zmatowienie mojej skórki.
Odpowiedz

Tagi
minerals

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości