Ohydne paznokcie :( Czy to jakaś choroba? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-07, 17:58   #1
Martii=*
Zadomowienie

Ohydne paznokcie :( Czy to jakaś choroba?

Od zawsze, odkąd pamiętam, miałam beznadziejne, brzydkie i horreidalne paznokcie wołające o pomstę do nieba. A właściwie skórki dookoła paznokci. Nic nie dały kremy nawilżające, odżywki... Moja mama mówi że za mało smaruję sobie ręce kremem do rąk ;/ No ale co kwadrans mam smarować? Dodam że paznokcie są ładne, jak zamoczę pod wodę - ale na krótko. Wstyd mi pisać, jak ktoś zobaczy takie paznokcie ;/ A ja już kompletnie nie wiem, co mam robić... Czy naprawdę jedyne wyjście jakie mi pozostaje to chodzenie w rękawiczkach? ;/
Nie wystraszcie się tylko, takie ręce to ma oprócz mnie tylko jakiś wampir... Wiem, że nierówne, ale obgryzałam i zaraz idę obciąć. Co mogę z tymi okropnymi skórkami dookoła zrobić?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP3251.JPG (77,4 KB, 385 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP3254.JPG (72,0 KB, 178 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP3252.JPG (71,0 KB, 219 załadowań)
Martii=* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 21:15   #2
ala84p
Przyczajenie

Dot.: Ohydne paznokcie :( Czy to jakaś choroba?

Witam,ja na Twoim miejscu kupiłabym Alantan plus w masci abo kremie.Dostaniesz go w aptece,jest niedrogi i kapitalny na takie trudno gojace sie ranki.Smaruj skorki.a nawey całe dłonie.Powinno pomoc.pozdrawiam
ala84p jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 21:18   #3
Cdz
Zakorzenienie

nie masz chorych paznokci. są jedynie zaniedbane, a to przeciez mozna szybko zmienić
radziłabym kupic cos do odgarniania skórek (nie wycinaj!)np, żel. odgarniaj skórki (np) drewnianym patyczkiem
a same pazurki masz nierówne, więc trzeba ładnie je przypiłować. dodatkowo pomaluj pazurki bezbarwną odżywką. zobaczysz - staną się nie do poznania

http://madewithmarmelade.blogspo t.com/

06/05/2015 Nowe kolczyki : szalony bollywood!
Cdz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 21:22   #4
PinkSlip
Różowy Jednorożec

GG do PinkSlip

polecam Ci krem z alantoiną z firmy AA, przeznaczony właśnie do trudno gojących się ran. Kosztuje około 12 zł ale daje super efekty. Poza tym pozostaje jedno - Twoja silna wola
Stary 2008-03-08, 19:33   #5
Martii=*
Zadomowienie

Mama mi zakupiła coś takiego firmy Lovely do usuwania skórek... Jak tego używać? Trzeba to nałożyć na paznokieć, odczekać chwilę i dopiero wtedy używać? Czy jak? Czym te skórki odsuwać?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP3261.JPG (92,5 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP3263.JPG (91,9 KB, 57 załadowań)
Stary 2008-03-08, 19:45   #6
takina
Raczkowanie

No więc niech mnie ktoś poprawi, jeśli źle, ale po prostu nakładasz na na macierz paznokcia - czyli tam, gdzie narastają skórki. Trochę odczekujesz - w innych preparatach to około minuty, ale myślę, że np 3 będzie ok i odsuwasz skórki... Generalnie powinno się to robić patyczkiem. Nie wolno używać metalowych narzędzi (nie, że śrubokrętów czy coś) bo możesz naruszyć powierzchnię, ani nie wolno tego robić zbyt mocno bo wtedy może powstać poprzeczna bruzda, która się ujawni wraz ze wzrostem paznokcia.
Potem myjesz łapki i polecam jeszcze "metodę ręcznikową" - wycierając dłonie jeszcze zsuwasz fałd skóry ręcznikiem... na koniec krem do rąk, po kropelce na paznokieć (albo jakąś oliwkę albo jeszcze coś innego) - wsmarowujesz... a jak już się powchłania to jeszcze porcja na całe łapki...
Generalnie masowanie skórek dobrze robi paznokciom i w ogóle
Powodzenia - jest z tym trochę zabawy, ale efekty zobaczysz wkrótce - powtarzaj na razie tak często jak będziesz mieć czas, a potem jak będziesz mieć potrzebę
takina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 20:33   #7
madelaine49
Przyczajenie

Tak, uważam, że to dobre rady Przyjrzałabym się jeszcze diecie, bo może brakuje Ci jakichś minerałów lub witamin, przez co skórki są słabe i częściej się zadzierają. Ja też z tym walczę co jakiś czas, ale raczej nie uzupełniam niedoborów jedzeniem, czy tabletkami, ale stosuję krem multiwitaminowy do paznokci i do skórek - jestem zadowolona, ale przyznaję, że robię to nieregularnie... A jeśli chodzi o krem do rąk... Używaj takiego, który przeznaczony jest również do paznokci. Poświęć im więcej czasu i wmasowuj cierpliwie krem w paznokcie i skórki. W końcu zobaczysz efekty tych wszystkich działań Powodzenia!
Stary 2008-03-09, 00:56   #8
kagga
Rozeznanie

nie są ohydne, poprostu trzeba im trochę "pomóc" może mogłabyś wybrać się do manicurzystki? myślę, że dobrze byłoby pójść nawet jeden raz, profesjonalistka nadałaby paznokciom kształt, uporała się ze skórkami, potem znacznie łatwiej byłoby Ci samej utrzymywac je w porządku. fajnie działa moczenie dłoni w lekko podgrzanej oliwie z oliwek, spróbuj pozdrawiam. k.
kagga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 10:13   #9
Martii=*
Zadomowienie

Wizyta u manikiurzystki raczej odpada. Prawdopodobnie jutro wybiorę się do miasta po tą alantoinę Dzięki.
Stary 2008-03-19, 21:39   #10
martagg
Rozeznanie

to kup sobie jeszcze Kapsułki najtańszej witaminy A+E i kilka igieł jednorazowych, albo takie w kroplach (trzymaj w lodówce, mniej trwałe, ale tańsze- na początek OK). Po zabiegach jakie opisały dziewczyny, na pierwszą cienką warstwę kremu nałóż olejek z takich kapsułek (przedziurawisz igłą). To powtarza nawet codziennie, najlepiej wieczorem. rano nałożysz odżywkę.

I jedz sałatki z dużą ilością oleju rzepakowego(np Kujawski). To co prawda da efekt za jakiś czas bo paznokcie "stoją w kolejce" za wątrobą, sercem i innymi ważniejszymi narządami. (nawet 2miesiące), bo chyba masz niedobory NNKT, niemniej nie zaszkodzi.
Stary 2008-03-23, 19:02   #11
EveMW
Rozeznanie

a ja proponuje isc do kosmetyczki na manicure i zabieg SPA zobaczysz jak nalezy dbac o paznokcie kosmetyczka wyjasni ci co robic zeby wygladaly ladnie no i zaplacisz niewiele okolo 25zl max

63kg (10.09.2008) - 62kg - 60kg ------> 58kg

Zapuszczam włosy
EveMW jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 20:07   #12
Martii=*
Zadomowienie

Wiecie co? Kupiłam sobie Alantan +, ale stosowałam go od czasu do czasu... zapominałam - albo o smarowaniu, albo zapomniałam gdzie krem położyłam. Nie wiem, używałam go może 5 razy? Nieważne. Nic nie pomógł przez moje zapominalstwo.
Ostatnio byłam na wycieczce rowerowej, dość długiej, i co się stało? Ładnie jest, w koło żadnych zadziorów, może tylko po bokach jak ja to mówię "suche skórki". Nie wiem, o co chodzi, grunt, że po wycieczce ładnie mi się wszystko zagoiło
Stary 2008-06-07, 17:42   #13
Blue sky
Zakorzenienie

GG do Blue sky

nie wiem co do wygojenia miala wycieczka rowerowa?
Stary 2009-07-05, 01:18   #14
florus
Rozeznanie

moim zdaniem..
piłuj je na kwadrat.. czyli poczekaj aż odrosną i piłuj na prosto.
powodzenia życzę

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości