Zobaczcie moja buzie i doradzcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-04-17, 20:32   #1
maja_s
Rozeznanie

GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s

Zobaczcie moja buzie i doradzcie!

Drogie Wizanki! Zobaczie na przebarwienia wokolo ust szczegolnie! Jak je zwlaczyc, wybielic? Jak widac mam cere naczynkowa, wiec co radzicie??
maja_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 20:53   #2
Szafirek20
Raczkowanie

Re: Zobaczcie moja buzie i doradzcie!

hej hej!
Witam. Po pierwsze: są różne maści na przebarwienia, zapytaj w aptece, są też z Oriflame...Rezcywiście masz czerowne policzki (ja mam podobnie z nosem). otóż tak: radzę Ci używać glinki czerwonej argiletz (w aptece powinnas dostac, przy okazji przyda sie woda termalna, np iwostin). maseczka ma leczyc i łagodzis tradzik rozowaty. Ładnie wygładza skórę, nadaje jej lekko brzoskwiniowy kolor. Poza tym możesz zacząć stosować kremy wzmacniające naczynka. ja osobiscie od kilku m-cy stosuję Diroseal firmy Avene. Ma lekko pogrubić skórę, przez co naczynka mają być mniej widoczne. Na razie zauważylam, że skóra jest wygładzona, delikatna, zimą mniej się czerwieniła. Poza tym polecam krem Oriflame na naczynka. Pamiętaj, by unikać alkoholu, papierosów, gorących potraw, opalania....teraz na wiosnę koniecznie zaopatzr się w krem z mocnym filtrem przeciwsłonecznym. Ja zakupiłam sobie 60, bo moja skóra, zwłaszcza na poczatku jest bardzo wrazliwa na słonce . jakbys miała jeszcze jakies pytania, pisz...Niestety jesli chodzi o naczynka to trzeba sie uzbroic w cierpliwosc....Diroseal nalezy stosowac co najmniej 3 m-ce, by zauwazyc efekty. Mi jeszcze został z m-c .Poza tym łykaj cerutin, możesz pić herbatke ze skrzypu polnego (podobno wzmacnia naczynka). Jeżeli dokuczaja Ci tylko naczynka na wtarzy to i tak Ci zazdroszzcze, bo u mnie to juz powazniejszy problem . No i pamietaj, ze zawsze mozesz pojsc do gab. kosm. na zabiegi obkurczajace naczynka, zmniejszajace rumien. Ja jednak uwazam, że teraz powinnas pielegnowac cere, a np na jesien poddac sie zabiegom wzmacniajacym naczynka przed zima. Na razie to tyle..pozdrawiam
Szafirek20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-18, 09:21   #3
joanna.t
Raczkowanie

cześć maju!
po pierwsze proponuję skorzystac z wyszukiwarki, temat przebarwień jest tu "maglowany" bardzo często.
ze swojej strony mogę powiedziec co mi pomogło:
po pierwsze krem z dobrymi stabilnymi filtrami nie tylko na lato ale cały okrągły rok, rezygnacja z opalania (przynajmniej twarzy bo problem bedzie się pogłębiał i usunięcie go bedzie bardzo trudne), spf przynajmniej 60, a nawet wyższe czyli 100, zwróc uwage na kremy SVR, LRP, Biodermy, Vichy.
wybielenie plam, teraz gdy zliża się lato może być kłopotliwe ze względu na promienie słoneczne, większośc skutecznych "odplamiaczy" zawiera kwasy (glikolowy,kojowy, azelainowy) a ich nie powinno się używać latem.
Ja z przebarwieniami borykam się juz 2 lata, obecnie prawie je zwalczyłam, u mnie zadziałał zel D4 Melora Derm oraz Acne Derm - kuracja zalecona przez dermatologa. Trwało to około 7 miesięcy. Zwróc uwagę na żel Lierac z kwasem kojowym, produkty wybielające Neostrata, Unitone 4, i przede wszystkim uzbrój sie w cierpliwość niestety może to potrwać.
A co do naczynek: odplamiacze stosuje się w na skóre przebarwioną, na zdjęciu widać, że naczynka sa rozszerzone na policzkach i nosie, ale tam nie masz przebarwień, więc nie ma obaw że zostaną podrażnione.
pozdrawiam
Stary 2005-04-18, 13:48   #4
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

ja mam z kolei wielki problem z plamami uczuleniowymi na zgieciu lokci, kolan, wewnetrznej stronie nadgarstkow i na szyi. O ile te 3 pierwsze mozna jeszcze zakryc, to tego na szyi na prawde nie da rady, bo nienawidze golfow. Sa to czerwone, ogniste, swedzace i szorstkie (jakby zrogowaciale) plamy, przybierajace rozne rozmiary. Nie wiem od czego to sie pojawia, a pojawia sie dosc czesto. W kazdym badz razie pomaga mi na to masc Hydrokortisonum (hydrokortyzon) albo Elcom. Ta pierwsza o malym stezeniu mozna nawet dostac bez recepty, ale ta druga dziala lepiej (moze dlatego, ze krocej uzywam i skora nie zdazyla mi sie przyzwiczaic). Mojemu koledze, ktory ma podobne problemy do moich tez je polecilam, i jego problem zniknal po kilku dniach (a mial duzo wieksze plamy niz ja). Wiec moze w Twoim przypadku tez to pomoze? Wyprobuj, zawzse warto
lalesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-18, 14:23   #5
concourde
Przyczajenie

GG do concourde

i tak jestes piekna
concourde jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-18, 20:37   #6
maja_s
Rozeznanie

GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s

Witam, ponownie! Uzywam kremow spcejalnie poswieconych do skory naczynkowej,jednakze nie moge pozwolic sobie na bardzo kosztowne, gdyz moj budzet na to nie pozwala. Wyprobowalam wszystkie kremy do 50 zł jednkaze prawie wszystkie mnie uczulaly <trzeba dodac ze jestem alergikiem> i niestety nie moge znalezc idealnego.
Mam pytanie odnosnie tej wody termalnej: tzn jak ona wyglada a moze dokladna nazwa?? To jest jakis tonik, zel czy co? Dziekuje za podpowiedz odnosnie Hydrokortizonu, napewno sprobuje. Jutro ide do dermatologa wiec napisze Wam wszystkim <nie moge powiedziec Wam Paniom gdyz widze ze mam jakiegos adoratora hiihihi> co mi polecono, jaka jest przyczyna, moim zdaniem sa to plamy poalergiczne, ktore pojawily mi sie niedawno gdzies miesiac temu po ostanio przebytej alergii. i tak w ogole moze cos przez nocke wymysle odkrywczego to rowniez sie podziele. A mam jeszcze jedno pytanie do Pan z skora naczynkowa, czy oprocz kremu avene uzywalyscie czegos dobrego w miare niedrogiego?? I ostanie pytanko do lalesi odnosnie tych plam! Czy luszcza Ci sie one?? I masz wrazenie ze nie ma na nie kremu, ktory by je nawilzyl?? Prosze o informacjeQ! 3majcie sie cieplutko! buuuziaczki
Stary 2005-04-18, 20:52   #7
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Maju, nie luszcza sie, ale tak, jak to okreslilam "nie ma na nie kremu, ktory by je nawilzyl", po prostu trzeba to zlikwidowac silna mascia okropienstwo nie dosc, ze wyglada nieestetycznie, to na dodatek przerazliwie swedzi! Mam nadzieje, ze stoczymy zwycieska walke z naszym paskudztwem i koniecznie podziel sie tym, co powie dermatolog
Stary 2005-04-19, 13:34   #8
maja_s
Rozeznanie

Hmm no to widocznie nasze plamiska roznia sie. Dermatolg mi powiedzial ze mam zakupic sobie Atoderm light z biodermy i latem spryskiwac twarz woda termalna z avene hmm ciekawa jestem jaka jest jej cena..... no ale coz zobaczymy moze znajde cos podobnego za mniejsze pieniadze. A co do przebarwien powiedzial mi ze jak narazie wyleczmy przesuszona twarz! Zobaczymy jakie bede efekty tego leczenia! Pozdrawiam papa
Stary 2005-04-19, 20:02   #9
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

w takim razie ja chyba tez powinnam udac sie do dermatologa, bo przyznaje sie bez bicia, ze jeszcze nigdy nie bylam moze tez dowiem sie czegos ciekawego o moich problemach skornych!?
Stary 2005-04-20, 08:09   #10
maja_s
Rozeznanie

Uwazam Droga lalesiu , ze jest to dobry pomysl, jezeli probowalas wszelkich sposobow i nic nie pomoglo, bo pamietaj ze zawsze samej w domku mozna sobie zaszkodzi, a pozniej po co dwa razy dluzej leczyc schorowana skore :P

Drogi Szafirku moim problemem nie sa tylko naczynka na twarzy ,niestety... Na dekolcie mam takiego wielkiego "pajeczaka" ze szkoda gadac. Po za tym noski ramiona plecki wszystko jest w rozszerzonych naczynkach.
Co do tej czerwonej glinki, to boje sie jej uzywac bo mam strasznie sucha skore i nie chce jej zaszkodzic, bo pozniej nie moge zlikwidowac przesuszonych placow na twarzy.W wode termalna sie zaopatrze.

Pozdrowionka i buziaczki :!
Stary 2005-04-20, 13:50   #11
hallina
Raczkowanie

GG do hallina

Maju,soróbuj koniecznie kosmetykóe z firmy Bandi-seria do naczyniek Venosystemte kosmetyki nie sa drogie ,a naprawde pomagaja.Niesamowity efekt daje nałozenie zelowej maseczki do cery naczynkowej http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10171
a na nia gumowe algi z tej serii(niestety nie ma ich na wizazu),ja po 20 minutach,mam po prostu bladą jasniutka twarz.Oprócz tego,bardzo ten zabieg nawilza i łagodzi podraznienia.Fajne pod krem jest tez serum zelowe.Jesli skontaktujesz sie z ta firma,to na pewno wyslą Ci próbki.
Jak juz podleczysz skóre,to mozesz sie wybrac na zabieg,do sprawdzonej kosmeyczki na elektrokoagulacje,ja ostatnio robilam i jestem bardzo zadowolona,naczynka sa pozamykane,ale wazne zeby kosmetyczka miała w tym doswiadczenie,poniewaz powstaja malenkie uszkodzenia skóry,jezeli zrobi to niedoswiadczona kosmetyczka,to wyobrazam sobie baaaardzo zle efekty koncowe.
Pozdrawiam
Hala
hallina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 22:50   #12
tysia7
Przyczajenie

GG do tysia7

A mnie ostatnio wyskoczyly chyba takie plamy o ktorych piszesz: czerwone,luszczace sie,bardzo suche tak ,ze mam " wrazenie ze nie ma na nie kremu, ktory by je nawilzyl" Mam sucha naczynkowa cere,od kilku tyg stosuje diroseal i to chyba przez ten krem.
Jezeli dobrze zrozumialam to Ty tez masz takie zmiany?I wlasnie ze wzgledu na nie dermatolog Ci przepisal Atoderm light z biodermy ?
A mowil konkretnie co to takiego te plamy?
Bylabym wdzieczna za odpowiedz.
tysia7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-21, 11:18   #13
PolnyKwiatuszek
Przyczajenie

Maja powinnas jakos uspokoic cere..najlepiej to zebys wiedziala co ja podraznia..ja tez mam naczynka choc sa juz malow idoczne(pomogla jonoforeza kilka lat temu) ale jak mam twarz podrazniona to wtedy wychodza i widac je bardzo..dla mnie najwazniejsze to nawilzanie i uspokojenie skory twarzy..nawet po kremie vichy skora mnie szczypala jak byla podrazniona, iwostin na naczynka tez dla mnie taki sobie-za malo nawilza , najlepiej lubie ziaji phyto aktiv(na naczynka) te wersje na noc-nie wiem moze no skory nie wybiela ale mi skore uspokaja skora sie nie czerwieni i naczynek nie widac
PolnyKwiatuszek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 18:05   #14
maja_s
Rozeznanie

Droga tysiu! Lekarka powiedziala mi ze sa to podraznienia w wyniku alergii na "cos". Jednakze atoderm przepisano mi dopiero po paru kremach na alergie, bo poprostu strasznie mam teraz wysuszone to miejsce, wiec krem ten nie jest na zwalczenie zaczerwienienia tylko na glebokie nawilzenie skory. Ale co Ci najciekawszego powiem, nie kupilam tego atodermu tylko wyprobowalam krem z bielendy na naczynka wersja na noc i problem znikna po ok. 3 zastosowaniach sprobuj cena waha sie oko od 6 do 10 zł, a atoderm napewno bedzie drogi...
Stary 2005-04-22, 19:46   #15
tysia7
Przyczajenie

GG do tysia7

Dzieki za odpowiedz.Ja wlasnie tez bym chciala nawilzyc te miejsca,bo nic na to nie pomaga.Nawet jak smarowlam sie co chwila roznymi nawilzajacymi kremami.Z bielendy mam na dzien i z tymi partiami skory wogole sobie nie radzil,wrecz je podkreslal,bo zbierala sie tam ten koloerk zielony i walkowal.
A ten na noc ma duzo bogatszy sklad?
Pozdrawiam!
Stary 2005-04-22, 21:37   #16
maja_s
Rozeznanie

Tysiu ten na noc ma rewelayjny sklad jezeli chodzi o nawilzanie, niestety komedogenny to on tez jest no ale cos za cos. Zauwazylam ze bielenda ze wszystkich sklepowych kremow ma najlepszy skladzik i daje najlepsze efekty.
Ja jednak mam sucha skore i nie zauwazylam jakiegos wiekszego zapchania porow, weic warto sprobwac!

Faktycznie ten nawilzajacy jest slabo nawet nawilzajacy, ale teraz jak pouzywalam sobie tego na noc przez kilka dni to juz nawet smaruje twarz tym na codzien 24 h i jest on wystarczajacy!!

Pozdrawiam papa
Stary 2005-04-24, 13:43   #17
tysia7
Przyczajenie

GG do tysia7

Dziekuje slicznie! Takze pozdrawiam! PA!
Stary 2005-04-24, 16:59   #18
AniaS1984
Przyczajenie

GG do AniaS1984

Cześć.
Ja też mam skóre naczynkową. Chodze do szkoły kosmetycznej i moja nauczycielka z pracowni kosmetycznej doradziła mi krem Firmy Dr Irena Eris, jest to ktem z witaminą K-1%. Kupiłam go i musze przyznać,żę moje policzki wyglądają lepiej,cena tego preparatu to ok. 30zł.
Moja mama na większe problemy ze skórą naczynkową i dermatolog poleciła jej krem Rosaliac - cena ok. 60zł.
AniaS1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-24, 17:03   #19
maja_s
Rozeznanie

Dziekuje Aniu za odp. Niestety wszelkie kremy dr ireny eris mnie uczulaja wyprobowalam i klapa. A ten rosalic dla mnie za drogi ale dzieki za info.
Stary 2005-04-24, 17:10   #20
AniaS1984
Przyczajenie

GG do AniaS1984

jeszcze jedno: możesz 2-3 razy w tygodniu zrobić sobie kataplazme.Robi się ją z ziół: len i prawoślaz to zioła podstawowe,ziele ruty,fiołek trójbarwny,rdest ptasi,skrzyp polny, bez czarny, liście brzozy, arnika, kwiatostam głogu.
Wyżej wymienione zioła mielimy, zaparzamy gorącą wodą, do konsystencji gęstej papki.Przygotowaną papkę nakładamy na twarz pokrytą gazą(zrób sobie wycięcie na nosek),pokrywamy papkę folią spożywczą, a na koniec przykrywamy twarz ręcznikiem. UWAGA!!Wskazane jest położenie przestudzonej maski, nie może być ona gorąca.Pozdrawiam
AniaS1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości