Paląca cera : / (do p. Beaty) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-08, 13:33   #1
Czerwony
Przyczajenie

Paląca cera : / (do p. Beaty)

z góry przepraszam jesli podobny temat jzu byl tu poruszany ale troche ciezko mi, jako facetowi, wyszukac interesujace informacje na temat cery - nie znam sie na tym wiec nie wiem w czym moj problem lezy : (

wiec najlepiej wszystko po kolei opisze:

- ?łuszczy? mi sie cera wokół ust, jest to taki bialy nalot jakby z maki, jesli nie posmaruje jakims kremem tych miejsc przez kilka dni to robi sie to coraz bardziej widoczne, zaczyna sie czerwienic, piec i moze troche jest spuchniete (obecnie uzywam krem ochronny Bambino bo stwierdzilem ze cos dla dzieci raczej nie pogorszy mi sytuacji)

- cala skora twarzy po umyciu wodą, a mydlem to juz wogole, jest strasznie wysuszona i napieta, ze az szczypi jak sciagne skore

- cera ma tendencje do swiecenia (głownie na czole i nosie), kiedys myslalem ze to od przetluszczania ale gdzies przeczytalem ze to moze byc sebum czy cos skoro normalnie mam tak sucha cere

- raz na jakichs czas cala cera na twarzy zaczerwienia sie i piecze nonstop, tak jakbym byl po jakims wysilku i musial odprowadzic nadmiar ciepla tylko ze jest tak nawet jak mi zimno

- jestem strasznie wrazliwy na niektore kosmetyki, np dostalem kiedys takie mleczko Nivea niby lagodzace podrazn ienia po goloniu ale u mnie po uzyciu odrazu pojawilo sie zaczerwienienie i pieczenie tak mocne ze musialem przemywac to wodą

i teraz pytanie jak z tym walczyc?? czy jest to kilka problemow czy wszytsko ma jedna przyczyne??

pisze tutaj bo jako facet nie mam pojecia o dbaniu o urode i nawet nie potrafie stwierdzic czy mam tą cere sucha czy tlusta

ps. na ten bialy osad wokol ust dermatolog zapisal mi masc Lococid Lipocream, ale jako ze jest to masc sterydowa (ogolnie odradzana mi) i nie poleprzajaca mi bardziej cery niz zwykly krem Bambino to sobie dalem z tym spokoj...

ps2. dodam jeszcze tylko ze bardzo latwo na codzien robi mi sie gorąco i czerwieni mi sie twarz, tak jakbym byl po alkocholu albo zestresowal sie, w kazdym razie tak to dla otoczenia wyglada...
Czerwony jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 11:42   #2
Czerwony
Przyczajenie

Dot.: Paląca cera : / (do p. Beaty)

czy jest tu ktokolwiek kto moglby mi pomoc, mial podobny problem lub moglby poratowac chociaz linkiem do podobnego tematu??
Stary 2008-03-09, 11:46   #3
Justy
Zakorzenienie

powinieneś iść do dermatologa.
opisane objawy pasują np. do trądzika różowatego (rosacea), a to wymaga szybkiej interwencji, bo im później zaczniesz leczenie, tym będzie ono mniej skuteczne.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 11:49   #4
tigra.14
Raczkowanie

a może to LZS - łojotokowe zapalenie skóry? Jeśli tak, to potrzebne są leki doustne i niestety sterydy. Najlepiej jest się udać do dobrego dermatologa, ona na pewno doradzi odpowiednie kosmetyki i leczenie
tigra.14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 12:22   #5
Rylejew
Raczkowanie

Może też po prostu bardzo wrażliwa, przesuszona skóra i ja bym właśnie na to, sugerując się Twoim opisem, stawiała. Ładnie, 3 propozycje diagnoz
Rylejew jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 17:26   #6
Czerwony
Przyczajenie

troche mnie przestraszylyscie wiec sobie poczyatlem w necie o objawach i prawie na pewno nie jest to te LZS ani tez ta rosacea - nie mam zadnych wypryskow ani krostek wiec stawiam na te przesuszenie skóry

teraz pytanie jak sobie z tym poradzic?? domyslam sie ze jakies kremy nawilzające albo natluszzajace?? ma ktos moze jakąś konkretna propozycje, najlepiej z wlasnego doswiadczenia?? i najlepiej nie za drogą... nas facetów nie bawi wydawanie fortuny na kosmetyki
Stary 2008-03-10, 18:26   #7
Justy
Zakorzenienie

poczytałeś za mało, skoro jeszcze nie umówiłeś się na wizytę u lekarza.

łagodny środek myjący- np. physiogel cleanser plus smarowanie np. nanobase, lipobase, physiogel cream; plus olej z wiesiołka lub ogórecznika doustnie w kapsulkach.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 19:36   #8
magda-lenka*
Raczkowanie

Spróbuj myć twarz przegotowaną wodą i ewentualnie b.łagodnym środkiem myjącym (np. z serii AA help). Wydaje mi się, że masz odwodnioną skórę (stąd te sebum), zaopatrz się w dobry krem nawilżający o nieskomplikowanym składzie - bardzo wychwalany i polecany na wizażu jest humektan. Wybierz się jeszcze do innego dermatologa.powodzenia
magda-lenka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:14   #9
Czerwony
Przyczajenie

Justy ja juz u jednego dermatologa bylem, nie powiedzial mi co mi jest tylko tą masc sterydową zapisal, drugi w okolicy natomiast moze mnie przyjac za kilka miesiecy najwczesniej, chyba ze sie umowie prywatnie, no ale to jzu dodatkowa kasa ; ) wiec wole sie popytac tutaj...

narazie czytam posty o suchej skorze i kupie sobie ten Humektan
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości