Rozmiar tipsa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-09, 20:36   #1
GoAway
Przyczajenie

Rozmiar tipsa.

Często tutaj czytałam,że źle dobrany rozmiar tipsa jest powodem masy rzeczy typudpadanie tipsa,podpowietrzanie itp. itd.

Chodzi mi mianowicie o to,czy np. jeżeli ktoś ma takiego paznokcia,że mam do wyboru albo minimalnie większego tipsa albo tego troszkę mniejszego to co w tym wypadku jest lepsze? Spiłowanie tego większego,czy lekkie dociśnięcie mniejszego? Oczywiście nie chodzi mi o jakieś duże różnice,tylko takie naprawdę minimalne,bo wiadomo,że jest dużo rozmiarów do wyboru.
GoAway jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 20:48   #2
Agoosia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Rozmiar tipsa.

Nigdy nie dociskaj mniejszego, prędzej czy później albo się odklei, albo pęknie. Przyklej większego, opracuj po bokach minimalnie, nie powinnaś mieć problemów. Trochę więcej pracy, ale przynajmniej nie będzie reklamacji
Agoosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 02:58   #3
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez GoAway Pokaż wiadomość
Często tutaj czytałam,że źle dobrany rozmiar tipsa jest powodem masy rzeczy typudpadanie tipsa,podpowietrzanie itp. itd.

Chodzi mi mianowicie o to,czy np. jeżeli ktoś ma takiego paznokcia,że mam do wyboru albo minimalnie większego tipsa albo tego troszkę mniejszego to co w tym wypadku jest lepsze? Spiłowanie tego większego,czy lekkie dociśnięcie mniejszego? Oczywiście nie chodzi mi o jakieś duże różnice,tylko takie naprawdę minimalne,bo wiadomro,że jest dużo rozmiarów do wyboru.
Na logikę Jak spróbujesz przykleić mniejszego tipsa, to będzie brakowało troszkę go po bokach więc taka opcja odpada Po za tym im mniejsze paznokcie tym bardziej są zaokrąglone (tunelik) więc, żeby takiego tipsa dopasować na większego paznokcia, będzie trzeba go docisnąć, więc na pazurku będzie cały czas "odkształcony" i bo będzie cały czas naprężony plastik, i przy lekkim uderzeniu pęknie Większego łatwiej dopasować, bo przynajmniej jest co opiłować do porządanego kształtu
Stary 2008-03-10, 11:30   #4
Morrigu83
Przyczajenie

maly tips moze tez narobic szkod i zdeformowac paznokcie, czyli po zdjeciu moga byc odksztalcone
Morrigu83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 12:09   #5
Albertyna
Zakorzenienie

Nie przesadzajmy, zbyt mały tips nie zdeformuje nam paznokci. Jedyny problem jaki sie pojawi, to odrastający naturalny paznokciec, który będzie "haczył", czy pekanie tipsa zbytnio "rozpłaszczonego"na płytce paznokcia.
Stary 2008-03-10, 13:43   #6
GoAway
Przyczajenie

Dziękuje za odpowiedzi

Chodziło mi o takiego tipsa,który niby wygląda jakby pasował,ale jednak trzeba go trochę przycisnąć,a z tym minimalnie większym zastanawiało mnie,cz po bokach się dobrze przyklei.

Jednak na logikę też wydawało mi się,że ten większy.

Problemem dla mnie wydawało się właśnie pękanie i odpadanie paznokcia... i ślady kleju pod tipsem,które sie czasami pojawiały i wyglądały koszmarnie. Tak czy siak wydaje mi się,że klej mam do bani.
Stary 2008-03-10, 14:57   #7
Zizione
Raczkowanie

Potwierdzam słowa koleżanek, że lepiej jest opiłować za dużego tipsa, niż mieć jakiekolwiek braki po boczkach.

A co do kleju... Dla mnie rewelacją są kleje w pędzelku. POzwala to naprawde precyzyjnie nanieść jego pożadaną ilość. Firma nie ma zbytniego znaczenia (wyłączając produkty allegrowe ). Na początek polecam kleje schnące 10sekund. To wystarczy na drobne poprawki, gdyby coś nam się krzywo podkleiło. Jak już dojdziesz do wprawy to przerzuć się na kleje 5sek. zawsze to troszke przyspiesza pracę
Zizione jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 15:00   #8
GoAway
Przyczajenie

Właśnie rozglądam się gdzie by tu kupić takie kleje.Bo nie wiem,czy poki co opłaca mi się zamawiać aż klej

A macie jakieś sposoby na "bombelki"? Nie bawię się żelem,nie mieszam itp.,na paznokciu też nie kombinuje... a jednak czasem się pojawiają.I kiedy np. próbuje je jakoś pędzelkiem zlikwidować to zamiast zniknąć pojawiają się następne...:confused :
Stary 2008-03-11, 15:01   #9
Agoosia
Zakorzenienie

A żelo-bąbelki masz już w pudełeczku czy dopiero na paznokciu?
Stary 2008-03-11, 15:35   #10
GoAway
Przyczajenie

Dopiero na pazurku. I nie wiem jak się ich pozbyć.
Stary 2008-03-11, 15:46   #11
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Dokładnie odpyl/odtłuść paznokcia przed nakładaniem żelu. Pędzelek musi być dobrze odpowietrzony. A jak Ci się zrobi bąbelek na paznokciu, to możesz spróbować przekłuć go igiełką, łatwiej niż pędzelkiem Nie wiem jakie masz, żele, ale mi np. się same odpowietrzają (całe powietrze ucieka do góry i samo znika. Nawet ja się zrobi na paznokciu bąbel. To po chwili nie ma po nim śladu
Stary 2008-03-13, 02:39   #12
Patrycja21
Raczkowanie

a czy wiecie gdzie można kupić naprawdę duże rozmiary tipsów? bo czasem spotykam sie z sytuacją że zwykła 1 jest za mała... co wtedy?
Patrycja21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 08:55   #13
Agoosia
Zakorzenienie

Najlepiej zrobić wtedy na formie
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości