solarium- jak dlugo? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-13, 16:41   #61
asullka00
Zakorzenienie

Dot.: solarium- jak dlugo?

Ja w tamtym roku byłam z 4 razy tak około po 2,3,4 minuty na stojące.Za minutę płaciłam 1 zł .W tym roku wybieram się do innego salonu, ale nie wiem co jest lepsze czy na leżace czy stojące hmm?
asullka00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 17:11   #62
veiled
Rozeznanie

GG do veiled

słyszałam, ze stojące jest mocniejsze zazwyczaj od leżącego... no i chyba wygodniejsze, bo nie mysli człowiek: kto tu przede mną leżał i czy "łóżko" zostało wyczyszczone?
Stary 2008-04-14, 00:22   #63
Madallllena
Raczkowanie

veiled Łóżka stojace sa faktycznie mocniejesz od lezacych

Hmmm ale czy wygodniejsze...?? Ja wole sie poczuc jak na plazy, a lezace traktuje tylko jako wyrownanie opalenizny raz na jakis czas

Jezeli chodzisz do dobrego szanujacego sie solarium nie musisz sie martwic o to czy luzko zostalo dobrze zdezynfekowane
Madallllena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 15:12   #64
Kaska86
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
mysle ze bedziesz zadowolona ja kilka lat temu jak bylam na solarium to miesiacu chodzenia 2-3 razy w tyg.nie widzialam praktycznie zadnej roznicy a teraz juz po 1 seansie jest delikatna opalenizna! a jestem osoba ciezko sie opalajaca...
Byłam wczoraj na solarium z lampami brązującymi - stojące - na 5 minut. Już po pierwszym razie mam śniadą karnację, ale skóra na dekolcie i pośladkach jest jednak zaczerwieniona. Mimo wszystko i tak jestem mile zaskoczona, bo w zeszłych latach żeby uzyskać taki efekt musiałam iść kilka razy.
W środe/czwartek znów się wybieram.
Why you mad? Cause I came up and I ain't changed.
Kaska86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 17:16   #65
swirrruska
Rozeznanie

to czy jest mocniejsze nie zalezy od typu lozka tylko od ilosci i mocy lamp.
U mnie w solarium mamy male lozka ergoliny 200 na gorze, 160 na dole i wychodzisz tak jak po tubie , gdzie masz 200
Poza tym na lampy o mocy 200 zalecalabym najpierw wejsc na 4-4-4-8, jezeli jestes blada
Chyba, ze tak jak u mnie soltrony 160 spokojnie mozna na 5-5-10 a efekty sa bardzo widoczne
Raz korzystalam z tuby i wiadomo wyrownasz sobie opalenizne pod pachami, ale taki wariant nie dla mnie:P wyszlam 2 min przed czasem bo tak sie nudzilam
A jesli chodzi o łózka brazujace, powinny na nie chodzic juz opalone osoby, czasami nawet 5 min moze poparzyc osobe o jasnej karnacji
swirrruska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 21:58   #66
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kaska86 Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj na solarium z lampami brązującymi - stojące - na 5 minut. Już po pierwszym razie mam śniadą karnację, ale skóra na dekolcie i pośladkach jest jednak zaczerwieniona. Mimo wszystko i tak jestem mile zaskoczona, bo w zeszłych latach żeby uzyskać taki efekt musiałam iść kilka razy.
W środe/czwartek znów się wybieram.
hehe, to fajnie
Ja dzis bylam 4 czy 5 raz. Weszlam na 6min. Na tym lozku na ktorym bylam sa lampy na twarz osobne (nie wiem, czy w wiekszosci tez tak jest), ale nigdy na nich twarzy nie opalalam tylko zsuwalam sie nizej dzis polozylam sie wyzej przy tych lampach, masakra!! mocne jak jasja cholera! po 15sek. zeszlam nizej mimo nawiewu bylo tak goraco i tak pieklo ze szok wole jednak miec ciut mniej opalona (i czerwona) twarz niz od razu sie zesmazychehe

A gdzie bylas na tym solarium?
Stosujesz jakies kosmetyki solaryjne do opalania?

pozdrawiam
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 22:01   #67
Madallllena
Raczkowanie

swirrruska 4,4,4,8 to oznacza najpierw na 4 min, następnym razem na 4 min, i nastepnym razem na 4 min a następnym razem na 8??
Madallllena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 10:41   #68
Kaska86
Zadomowienie

Cytat:
hehe, to fajnie
Ja dzis bylam 4 czy 5 raz. Weszlam na 6min. Na tym lozku na ktorym bylam sa lampy na twarz osobne (nie wiem, czy w wiekszosci tez tak jest), ale nigdy na nich twarzy nie opalalam tylko zsuwalam sie nizej dzis polozylam sie wyzej przy tych lampach, masakra!! mocne jak jasja cholera! po 15sek. zeszlam nizej mimo nawiewu bylo tak goraco i tak pieklo ze szok wole jednak miec ciut mniej opalona (i czerwona) twarz niz od razu sie zesmazychehe

A gdzie bylas na tym solarium?
Stosujesz jakies kosmetyki solaryjne do opalania?

pozdrawiam
Na ulicy Chmieleniec 2A - 5 minut od mojego mieszkania. Kupiłam jakąś jednorazówkę z firmy 'Oxys' czy coś takiego
Wszystko mam fajnie leciutko przybrązowione, tylko jeszcze dekold lekko zaczerwieniony. Dziś sobie odpuszcze. Pójdę może jutro.
Stary 2008-04-16, 17:54   #69
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Na ulicy Chmieleniec 2A - 5 minut od mojego mieszkania. Kupiłam jakąś jednorazówkę z firmy 'Oxys' czy coś takiego
Wszystko mam fajnie leciutko przybrązowione, tylko jeszcze dekold lekko zaczerwieniony. Dziś sobie odpuszcze. Pójdę może jutro.
Moze Onyx?

Kurcze nie radzilabym Ci tak szybko isc spowrotem jak ja sie troche spieklam za 1-szym razem (a bylam na 6min.) to 2-gi raz poszlam dopiero po tygodniu...doprowadzilam skore do dobrego stanu, smarowalam Bephantenem i balsamami i dopiero jak "ugasilam pozar" to jeszcze kilka dni przerwy i dopiero poszlam
Jak pojdziesz za szybko, to mozesz miec jeszcze wiekszy rumien niz mialas za 1-szym razem... - jednak ja tylko uprzedam, zrobisz jak uwazasz

pozdrawiam

Aha!! zamierzam kupic ten kremik: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23140
jest na Allegro, wiec jak tylko bede miec przylyw gotowki to na pewno nabędę
Stary 2008-04-16, 18:01   #70
asullka00
Zakorzenienie

Mam jeszcze pytanie,czy mozna chodzic raz na solarium stojace a raz na lezace? Czy jak już zaczniemy chodzic to musimy sie zdecydowac na jakie.
Jesli bym chciała opalic pachy to muszę na isc leżace? A co ze stopami od spodu?
Stary 2008-04-16, 18:05   #71
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asullka00 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie,czy mozna chodzic raz na solarium stojace a raz na lezace? Czy jak już zaczniemy chodzic to musimy sie zdecydowac na jakie.
Jesli bym chciała opalic pachy to muszę na isc leżace? A co ze stopami od spodu?
skora stop (podeszwy) i dłoni od srodka nie opala sie
nie musisz sie decydowac od razu z gory na jakie lozko bedziesz chodzic wybierasz sobie w danym dniu czy idziesz na lezace czy na stojace.
Chcac opalic pachy (choc nie rozumiem po co przeciez jak sie normalnie opalasz na sloncu to przeciez nie lezysz z rekami za siebie zeby pachy opalic, nie?) obojetne jest do jakiego wejdziesz, musisz miec poprostu uniesione rece - w przypadku stojace - lub odsunac rece od ciala - w przypadlu lezacego

pozdrawiam
Stary 2008-04-16, 18:07   #72
nicole18
Raczkowanie

Chodzisz jak ci lepiej, może być raz na stojące, raz na leżące. Stóp to się chyba nie da opalić.
nicole18 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 18:21   #73
asullka00
Zakorzenienie

Oki dziekuję Ale jak się jest bardzo opalonym i uniesie ręce do gory a tu takie kompletnie biały pachy ? trochę smiesznie to wygłada

Edytowane przez asullka00
Czas edycji: 2008-04-16 o 18:23 Powód: dodanie zdania ;)
Stary 2008-04-17, 08:37   #74
Kaska86
Zadomowienie

Cytat:
Moze Onyx?

Kurcze nie radzilabym Ci tak szybko isc spowrotem jak ja sie troche spieklam za 1-szym razem (a bylam na 6min.) to 2-gi raz poszlam dopiero po tygodniu...doprowadzilam skore do dobrego stanu, smarowalam Bephantenem i balsamami i dopiero jak "ugasilam pozar" to jeszcze kilka dni przerwy i dopiero poszlam
Jak pojdziesz za szybko, to mozesz miec jeszcze wiekszy rumien niz mialas za 1-szym razem... - jednak ja tylko uprzedam, zrobisz jak uwazasz

pozdrawiam

Aha!! zamierzam kupic ten kremik: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23140
jest na Allegro, wiec jak tylko bede miec przylyw gotowki to na pewno nabędę
Tak Onyx
Dzisiaj można powiedzieć, że jest już ok. Ale rzeczywiście może odczekam kilka dni i pójdę w poniedziałek.
Stary 2008-04-17, 16:53   #75
legumina80
Raczkowanie

to prawda wszystko zależy od skóry, ja po 7 minutach opalania wyglądałam jak buraczki z chrzanem, i to na pewno nie wyglądało naturalnie, ale po dwóch dniach opalenizna ładnie zbrązowiała. Ale na pewno trzeba też stosować silnie nawilżające specyfiki, bo skóra po solarium szybko się wysusza. Dlatego tak chwalę te kapsułki z ceramidami (które mają hydrożelową i łatwo się rozprowadzają a potem makijaż się o niebo lepiej trzyma)
legumina80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 19:15   #76
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asullka00 Pokaż wiadomość
Oki dziekuję Ale jak się jest bardzo opalonym i uniesie ręce do gory a tu takie kompletnie biały pachy ? trochę smiesznie to wygłada
no tak...a jak smiesznie wyglada murzyn z bialymi dlonmi i podeszwami stop?? no wlasnie...tak samo wygladaja pachy. to nie jest nic smiesznego czy nienaturalnego. smiesznie by bylo jakbys miala tepachy opalone
poza tym mozesz je sobie smarowac samoopalaczem w domu i tez bedzie

Legumina80: jakie kapsulki?
Stary 2008-04-18, 21:39   #77
Kaska86
Zadomowienie

Maripossa: A po tych 5-6 razach jaka jesteś opalona? Ja kolejny raz ide w poniedziałek - posłuchałam Twojej rady.
Stosujesz ten krem z Emerald Bay o którym pisałaś wcześniej? Jeśli tak to jak się sprawdza?
Tak jak pisałam, ja użyłam próbki z Onyx'a - ale strasznie drogo to wychodzi. 8zł taka saszetka. Patrzyłam na Allegro - można kupić juz za ok.4zł ale dosyć drogie są przesyłki i żeby się opłacało to i tak muszę wydać ok.50zł. A ten Twój preparat nie jest taki drogi - więc jakby był dobry to może go sobie też kupię.
Ten z Onyx'a dobrze sie wchłaniał, ale nie wiem czy przy myciu mi się ta "opalenizna" nie spłukała , bo był taki brązowy osad w wodzie a teraz raczej nie widać żebym była chociaż śniada.
Stary 2008-04-18, 22:27   #78
swirrruska
Rozeznanie

madallllena tak jezeli osoba przychodzi pierwszy raz od roku i nie opalala sie tak dlugi okres czasu, taki rozklad minut na lampach o mocy 200 jest zalecany, i tak sa to mocne lampy wiec efekt juz po 5 min jest widoczny
Gdy lampy sa slabsze 160 mozna skrocic jedna jednostke i wejsc na 5 5 10
Takie wejscia sa najlepszym wyjsciem , nie groza popaleniem skory
swirrruska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 22:35   #79
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Maripossa: A po tych 5-6 razach jaka jesteś opalona? Ja kolejny raz ide w poniedziałek - posłuchałam Twojej rady.
Stosujesz ten krem z Emerald Bay o którym pisałaś wcześniej? Jeśli tak to jak się sprawdza?
Tak jak pisałam, ja użyłam próbki z Onyx'a - ale strasznie drogo to wychodzi. 8zł taka saszetka. Patrzyłam na Allegro - można kupić juz za ok.4zł ale dosyć drogie są przesyłki i żeby się opłacało to i tak muszę wydać ok.50zł. A ten Twój preparat nie jest taki drogi - więc jakby był dobry to może go sobie też kupię.
Ten z Onyx'a dobrze sie wchłaniał, ale nie wiem czy przy myciu mi się ta "opalenizna" nie spłukała , bo był taki brązowy osad w wodzie a teraz raczej nie widać żebym była chociaż śniada.
Balsam fajny wiem, ze z Emerald Bay jest jeszcze jeden accelerator (Suddenly Sobber chyba) i chcialabym go wyprobowac... ja ci polecam ta firme ew. Soleo tez maja b.dobre kosmetyki. Na Allegro kosztuja ok.30zl ale saszetki juz po 2-3zl wlasnie z Soleo chce kupic teraz krem do twarzy przedluzajacy oalenizne (wklejalam wczesniej linka).
Ja po tych kilku wizytach jestem dosc fajnie opalona na pewno nie jestem zjarana z tym ze zaznaczam chodze raczej raz na tydzien. Dzis tez bylam i to byl moj 2 raz w tym tyg. (bylam w poniedzialek) i weszlam na 5min. Na dluzej nie wejde po 6min.ostatnio znow wieczorem mialam troche czerwona twarz

Aha...to co splukalas brazowego po opalaniu to zapewne bronzer zawarty w kosmetyku. Ten balsam ktorego ja uzywam go nie zawiera.

pozdrawiam
Stary 2008-04-22, 15:57   #80
Kallisto
Raczkowanie

GG do Kallisto

hej dziewczyny!
od dziś zaczynam kuracje opalającą

byłam dziś pierwszy raz na solarium. na 5 minut słabe, jutro znowu na 5 słabe, potem na 10 słabe. i pewnie mi wystarczy. chce byc tylko troszke opalona .
słyszałyście cos o lampach megasun?
takie sa własnie w tym salonie gdzie chodzę.
płace 1zł za minute.
Kallisto jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 16:00   #81
I_hate_you
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kallisto Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
od dziś zaczynam kuracje opalającą

byłam dziś pierwszy raz na solarium. na 5 minut słabe, jutro znowu na 5 słabe, potem na 10 słabe. i pewnie mi wystarczy. chce byc tylko troszke opalona .
słyszałyście cos o lampach megasun?
takie sa własnie w tym salonie gdzie chodzę.
płace 1zł za minute.

jesli jutro znowu idziesz to zycze powodzenia!
nie powinno sie isc dwa dni pod rzad, szczegolnie ze bylas dopiero pierwszy raz.....

I_hate_you jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 16:27   #82
eve_malutka
Zadomowienie

GG do eve_malutka

a niech idzie , bedzie cundnie opalona
eve_malutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 16:52   #83
Kallisto
Raczkowanie

GG do Kallisto

zlosliwce...
wydaje mi sie ze czas i kolejnosc dni w ktorych mozna chodzic na solarium zalezy od tego jak przyjmuje to skora...

dopiero teraz widze efekt. poczekam te pare dni.

a co z tymi lampami megasun?
znacie?
Kallisto jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 13:18   #84
sextassy
Raczkowanie

czy wie moze któraś z Was gdzie w Krk znajdę lampy mocy 200?tylko nowe!byłam w 2 salonach zapyatć ale kobiety pracujące tam same nie wiedziały co mają to odrazu podziekowałam! pozdrawiam
Stary 2008-05-28, 14:41   #85
Deborah100
Zakorzenienie

Chciałabym dowiedzieć się jakie są dobre kosmetyki do solarium, chodzi mi wyłącznie o przyśpieszacz, żeby utrwalał opalenizne, zero bronzerów itp...
Jak czytałam wątek to pisałyście o EMERALD BAY DARK'N DAZED i TANNYMAXX COOL DOWN BABY ale one chyba zawierają bronzery ??

Dzisiaj byłam pierwszy raz w solarium ale posmarowałam się przyśpieszaczem opalania DaxCosmetics....nie wiem czy to najlepszy pomysł ale nic innego nie miałam

Babka powiedziała, że opalenizna ma prawo pojawić się w ciągu 48h, tego to nie wiedziałam Ale już jakoś troszeczke mnie wzięło...

A czy może mieliście balsam z beta-karotenem, także przyśpieszające opalanie z Avonu, właśnie go zakupiłam..może on nie będzie miał bronzerów...
Deborah100 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 00:28   #86
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sextassy Pokaż wiadomość
czy wie moze któraś z Was gdzie w Krk znajdę lampy mocy 200?tylko nowe!byłam w 2 salonach zapyatć ale kobiety pracujące tam same nie wiedziały co mają to odrazu podziekowałam! pozdrawiam
solarium Patinium na Lea
http://solariumplatinium.pl/ tu masz stronke, maja wypisane jakie lozna i o jakiej mocy maja.
Stary 2008-05-29, 01:29   #87
madabell
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Chciałabym dowiedzieć się jakie są dobre kosmetyki do solarium, chodzi mi wyłącznie o przyśpieszacz, żeby utrwalał opalenizne, zero bronzerów itp...
Jak czytałam wątek to pisałyście o EMERALD BAY DARK'N DAZED i TANNYMAXX COOL DOWN BABY ale one chyba zawierają bronzery ??
Dzisiaj byłam pierwszy raz w solarium ale posmarowałam się przyśpieszaczem opalania DaxCosmetics....nie wiem czy to najlepszy pomysł ale nic innego nie miałam
A czy może mieliście balsam z beta-karotenem, także przyśpieszające opalanie z Avonu, właśnie go zakupiłam..może on nie będzie miał bronzerów...
Dobre są kosmetyki Australian Gold, jeśli chcesz sam przyśpieszacz to polecam Accelerator tej firmy po prostu...soleo step II tez jest tylko przyśpieszaczem a emerald dark'n dazed chyba tez w kazdym badz razie nie ma zadnej info o bronzerze na opakowaniu...ogólnie o wiele łatwiej znalezc kosmetyk z bronzerem niż bez.
A jeśli chodzi o stosowanie kosmetyków przeznaczonych do opalania na słońcu w solarium to odradzam bo nigdy nie wiedomo co po takim czymś wyjdzie, lepiej juz chyba nie posmarować się niczym niż ryzykować
madabell jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 19:31   #88
Deborah100
Zakorzenienie

Dzięki za odp.
A wiesz może czy Exclusive Bronze level 3 zawiera bronzer? Bo mam taki w domu a jak narazie nie chcę kupować. Wiesz może jak rozpoznawać po składzie, które to bronzery?
Deborah100 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 21:48   #89
madabell
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Dzięki za odp.
A wiesz może czy Exclusive Bronze level 3 zawiera bronzer? Bo mam taki w domu a jak narazie nie chcę kupować. Wiesz może jak rozpoznawać po składzie, które to bronzery?
na pewno te z DHA (dihydroxyacetone) i erytrulozą...jednak najpewniej jesli na to pytanie odp kosmetolog
co do exclusive bronze to nie wiem, nie znam kosmetykow, ale może zawierać bo zwykle stopień 3 stosuje sie do opalonej juz skory i aby poglebic opalenizne proponuja brazery
madabell jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 12:21   #90
extassy
Zakorzenienie

kochane czy mogłybyście poradzić któreś z tych lamp?

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości