Jak malować moje oczy? bardzo proszę o pomoc {fotka} - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-14, 11:33   #1
monika_em
Raczkowanie

GG do monika_em

Jak malować moje oczy? bardzo proszę o pomoc {fotka}

Przejrzałam już watki dotyczące oczu, wywnioskowałam z nich /nie wiem czy prawidłowo/ m. in, że mam blisko osadzone oczy, mała nieruchoma powieke, nad prawym okiem opadajaca powieke, ale nie opadajace kaciki.
Oczy raczej małe, kolor wyraźny jasno-niebieski z granatowa obwódka. Wyraźna czarna oprawa oczu - mam b. geste rzęsy i dość długie (i na górze i na dole)
Cera raczej jasna, mam piegi, dość sporo, ale takie średnio/mało-widoczne, brązowe brwi, malinowe usta, włosy długie, proste, naturalny kolor - średni brąz z ciepłymi, jasnymi refleksami (rudości, blondy)

Nie wiem jakim jestem typem - kosmetyczka mówiła, że lato, ale jak czytałam rózne wątki to sie pogubiłam

dodaje na razie tylko takie zdjęcie jednego oka (lewego), bo na razie mam do dyspozycji (marny) aparat w telefonie, ale później dodam zdjęcie twarzy/oczu cyfrówka.
Póki co proszę Was BAARDZO o pomoc

NIE MAM POJĘCIA JAK SIE MALOWAć, żeby make-up do mnie pasował i ładnie wyglądał.

Zwykle używam tylko tuszu na górne rzęsy, ewentualnie ciutke na zewnętrzne dolne.
Od czasu do czasu malowałam oko typowo - wewnątrz jasno, zewnątrz ciemniej kolorami /rożne kombinacje/ jasny ciemny fiolet, jasny ciemny złoty, jasny ciemny brąz, beże, biały na wewnętrzny kącik.

Wole makijaż delikatny, ale nie niewidoczny

Czekam na odpowiedzi i za każda b. dziekuje

*zdjecie niestety słabo oddaje kolor oczu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie064.jpg (53,3 KB, 59 załadowań)

monika_em jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 12:16   #2
dimiti
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Jak malować moje oczy? bardzo proszę o pomoc {fotka}

ja tam nie jestem wielka fanka cieni do oczu...jak juz to odcienie bezu brazu i czarny mam duze oczy wiec jeszcze je powieksza dodatkowo ale to nie za dobry pomysl na makijaz bo czesto mozna przez to oczy zmiejszyc

ja bym Ci polecila zrobienie czarnych kresek na gorze ale nie takich grubych tylko tak zeby posiemnic kontur oka i dzieki temu tez zawsze wydaje sie ze jest wiecej rzes...dobrze wytuszuj oczy a cienie to ja jakos moje faworytki polecam piaskowy bez ale nie bardzo blyszczacy ciemniejszy braz albo taki cialowy wiem ze takie maja w ofercie w inglocie a przynajmniej moje sa brazowe z inglota
dimiti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 15:27   #3
monika_em
Raczkowanie

GG do monika_em

Czytalam ze mocno wytuszowane rzesy zmnijszaja optycznie oczy? jak to w koncu jest?

Stary 2008-03-14, 19:17   #4
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez monika_em Pokaż wiadomość
Czytalam ze mocno wytuszowane rzesy zmnijszaja optycznie oczy? jak to w koncu jest?
to zalezy od tego czy oczy sa gleboko osadzone czy nie i czy sa duze, malenkie czy takie normalne ja mam duze wiec u mnie je jeszcze powieksza ale ja uwazam ze mocno wytuszowane rzesy ( no i nie posklejane) sa na prawde bardzo ladne i sie rzucaja w oczy

musisz uwazac tylko jezeli masz male oczy i nie uzywac czarnej kredki na dolnej czesci oka no i na gornej nie przesadzac bo oczy wygladaja na zmeczone i mniejsze (podobnie jest z gleboko osadzonymi)
Sprobuj namalowac miekka czarna kredna czarna cienka kreske na gornej powiece zaraz kolo rzes i mocno je wytuszuj na gorze i na dole a oczko powinno Ci sie otworzyc na swiat
jak sie wymaluje jutro to moze zrobie fotke i pokaze o jaki efekt mi chodzi bo to wyglada ladnie i naturalnie cieni nie trzeba ani nic zeby wygladac zjawiskowo trzeba tylko porzadnie rozczesach rzesy, ja uzywam do tego duzej igly (wiem lol) ale uzywam kilku tuszy i musze troche poswiecic czasu zebym nie wygladala jak jakas chora umyslowo ktora probowala zrobic sobie dredy na oczach
Stary 2008-03-14, 19:33   #5
monika_em
Raczkowanie

GG do monika_em

trzeba tylko porzadnie rozczesach rzesy, ja uzywam do tego duzej igly (wiem lol)

O RANY! Nie rób tak! Ja sama tak kiedyś robiłam dopóki i trafiłam igła do oka, i naprawde to była ręka Boska że miałam ta igłe tą "tepa" strona bo dziś nie miałabym juz oka.

Stary 2008-03-14, 19:41   #6
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez monika_em Pokaż wiadomość
trzeba tylko porzadnie rozczesach rzesy, ja uzywam do tego duzej igly (wiem lol)

O RANY! Nie rób tak! Ja sama tak kiedyś robiłam dopóki i trafiłam igła do oka, i naprawde to była ręka Boska że miałam ta igłe tą "tepa" strona bo dziś nie miałabym juz oka.
ehm no wiem ze to strach bo jak na nia patrze to troche mam ciarki ale ona jest taka dosc gruba i duuuuza wiec dobrze sie ja trzyma ale caly czas szukam czegos do rozczesywania rzes bo te szczoteczki to malo daja tylko tusz krusza i tyle!
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości