wtapianie ozdob w akryle - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-11-09, 21:42   #1
ania226
Raczkowanie

ozdoby pod akrylem

Jak wtapiacie ozdoby pod akryl?Na cieniutką warstwę akrylu i pokrywacie kolejną warstwą czy przyklejacie klejem do naturalnego paznokcia lub tipsa i dopiero akryl? Czy hologramy tak samo jak cyrkonie? Cyrkonie są dość grube więc jak je całe pokryję akrylem to nie będzie za grubo? A może w ogóle ozdoby powinno się wkładać tylko pod żel bo jest przezroczysty i się go nie piłuje tak mocno jak akryl? Podpowiedzcie bo zapisała mi się klientka w przyszłym tygodniu i teoretycznie w miarę się orientuję ale wasze doświadczenia bardzo mi się przydadzą.

.
ania226 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 22:32   #2
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama

GG do Butterflynails
Dot.: ozdoby pod akrylem

Myslę, że dobry kurs Ci w tym pomoże. Skąd pojęcie, że akryl opracowuje sie bardziej niz żel? Może zacznij uzywac samopoziomującego akrylu? Piszesz ze jestes stylistka 8 lat? A nikt nie nauczył Cię, że nie można przyklejac samego tipsa bez nałożenia masy akrylowej lub żelowej bo można uszkodzić sobie paznokcie?
Holo zatapia sie miedzy warstwy zelu lub akrylu. nawet paznokiec z masa zatapianek moze byc bardzo cieniutki.
Butterflynails jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 12:05   #3
katza
Raczkowanie

GG do katza

Musisz najpierw pocwiczyc wtapianie, nie proponuje Ci odrazu zapisywac klientki i robic tego na niej. Poza tym aktyl tez masz przezroczysty tak samo nadaje sie delikatny rozowy, a na koncu obrabiasz minimalnie paznokiec..a nie spilowujesz akryl razem ze wszystkim.... Tu poprostu pozostaja cwiczenia i jeszcze raz cwiczenia
katza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 23:19   #4
ania226
Raczkowanie

Butterflynails, jeśli masz wysyłać kąśliwe uwagi pod adresem innych użytkowników to lepiej daruj sobie i nie wypowiadaj się wcale. Być może 8 lat temu kończyłaś podstawówkę i nie masz rozeznania ale wyobraz sobie że o tego typu dekoracjach nie było na kursie mowy.Twoja rada na nic mi się zdała, więc możesz się nie wypowiadać.Mam natomiast pytanie do sympatycznej katzy.O co chodzi z tym, że nie spiłowuję akrylu razem ze wszystkim? To znaczy jak?Jak przedłużę przezroczystym akrylem na szablonie i wrzucę tam hologramy to jak nie opiłować wszystkiego razem?
Stary 2005-11-11, 10:54   #5
zgredek
Raczkowanie

Popieram Butterflynails i nie wierzę, że skończyłaś kurs, bo to są podstawy. Ale jeżeli jednak to radzę zadzwonić do swojej instruktorki, bo ma ona obowiązek udzielić Ci takich informacji, ewentualnie udać się na doszkolenie.
Stary 2005-11-11, 11:07   #6
carla1010
Rozeznanie

GG do carla1010

Aniu pewnie że na podstawowym tego może nie być, ale trzeba się doszkalać jak w każdym zawodzie. Ciągle pojawiają się jakieś nowinki i wtapianie to właśnie coś ponad program. Mówię z punktu widzenia klientki, jeśli nigdy nic nie wtapiałaś to lepiej nie zaczynaj od testów na klientkach, bo potem możesz mieć jeszcze jakieś nieprzyjemności.
Co do wtapiania, sama mam takie pazurki (aquqelementy, malutkie heksagony i suszone kwiatki na 3 pazurach) to wtapiano mi je w ten sposób że maczano pędze lek w liquidzie potem w proszku a potem w aqua i heksagonach formowano pazurek i na nie wyschnięty jeszcze akryl dokładano kwiatek a potem kolejne cieniutkie warstewki akrylu i jak wyschły to w wyginarkę i opiłowywanie.
Posłuchaj jednak rad dziewczyn i idz na szkolenie...
carla1010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 20:50   #7
bb-m
Rozeznanie

Ja kurs zrobiłam w zeszłym roku, był to kurs podstawowy, więc nie było mowy o wtapianiu w akry czy żel. Nie mam kasy na dodatkowe kursy, ale skoro mam podstawy reszty uczę się sama, wystarczy, że czytam forum, (była już wcześnej o tym mowa) i pismo PAZNOKCIE. Bywam także na targach i podpatruję nowości, trzeba sobie jakoś radzić!!!
bb-m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 18:40   #8
katza
Raczkowanie

GG do katza

Droga Butterflynails chodzilo mi o to ze czasem jak zatapiam cos w pazorkach i na koncu zaczynam obrabiac akryl to klientki zazwyczas maja strach w oczach i boja sie ze zaraz wszystkie ozdoby ktore im nalozylam spiluje...a przeciez one juz sa wtopione..dlatego napisalam ze nie spilowuje sie ze wszytskim Moze zle to poprostu sformulowalam, a co do szkolenia to ja tez mialam taki bardziew (szkolny) uczylam sie na IBD kurs trwal ok 2h i nic nie bylo o wtapianiu. Podstawy jakies mialam ale wszystkiego innego nauczylam sie na wlasych doswiadczeniach . Buziaczki
Stary 2005-11-13, 18:41   #9
katza
Raczkowanie

GG do katza

Tzn mialo byc droga aniu226 Przepraszam.. i pozdrawiam obie kolerzanki
Stary 2005-11-13, 22:51   #10
ania226
Raczkowanie

Ok, jasne zrobię jeden na próbę i juz będę wiedziała.Dzięki, pozdrawiam.
Stary 2005-11-16, 15:33   #11
znajoma
Raczkowanie

Hej,ja mam akryl na paznokciach i też zachcialo mi sie jakichś wtapianych wzorków,jednak podobno w akryl ciezo coś wtopić,ale moja manicurzystka znalazła sposób pokryla mi paznokcia akrylowego żelem slikonowym i w niego wtapiała ozdoby......efekt możesz zobaczyć w moim wątku,pzdr
znajoma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 15:40   #12
MA66IE
Zakorzenienie

Question Zatapianie w akrylu - jak?? HELP !!

Hey,
od niedawna zakladam sama sobie akryle. Chcialabym sie dowiedziec jak zatapiac ozdoby w akrylu? Czy najpierw nalozyc akryl a pozniej wtopic w to ozdoby, czy tez jakos inaczej? A co z pozniejszym wyrownywaiem akrylu? Czy ozdoby sie nie spiluja? Jak to jest? Help !!

Edytowane przez MA66IE
Czas edycji: 2007-01-12 o 16:33
MA66IE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 15:52   #13
chilanes
Zakorzenienie

Dot.: Zatapianie w akrylu - jak?? HELP !!

Odsyłam tutaj :

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=73595

Reszta ludności zapewne się zgodzi
chilanes jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 16:25   #14
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
Odsyłam tutaj :

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=73595

Reszta ludności zapewne się zgodzi

MA66IE - nie wnikam czy masz ukończone szkolenie - ale to o co pytasz to informacje , za które ja np, musiałam płacić, dlaczego teraz np miałabym wszystko wyłożyć na forum ?

mona1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 23:52   #15
jennifer777
Wtajemniczenie

heh to jest własnie polska mentalnosc + rzeczywistość na dobrą sprawę

Moja mama jest stomatologiem i płaciła za kurs 1,200 zł dostala tam płytke z kursem, zeby sobie poćwiczyc ewentualnie. Jej kolezanki były w szoku ze pozyczyła ta płytkę innym-którzy nie zapłacili, bo inne kolezanki nie chcialy nic pozyczyc. Z jednej strony rozumiem, a z 2 mnie to przeraza, bo mimo ze trwa wyscig szczurów, to jestesmy na forum i nie wiem czy zajmujesz sie tym porfesjonalnie czy nie, ale chyba kolezanka ktora sie pytała, nie ukradnie ci potencjalnych klientow..? bo nie wiem o co innego moze chodzic. Moze kiedys ty bedziesz w takiej sytuacji ze bedziesz potrzebowała jakiejs informacji a ktos ci bedzie za to kazał zapłacic
przemyśl..
pozdrawiam
Stary 2007-01-16, 00:00   #16
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jennifer777 Pokaż wiadomość

Moja mama jest stomatologiem i płaciła za kurs 1,200 zł dostala tam płytke z kursem, zeby sobie poćwiczyc ewentualnie. Jej kolezanki były w szoku ze pozyczyła ta płytkę innym-którzy nie zapłacili, bo inne kolezanki nie chcialy nic pozyczyc. Z jednej strony rozumiem, a z 2 mnie to przeraza, bo mimo ze trwa wyscig szczurów, to jestesmy na forum i nie wiem czy zajmujesz sie tym porfesjonalnie czy nie, ale chyba kolezanka ktora sie pytała, nie ukradnie ci potencjalnych klientow..? bo nie wiem o co innego moze chodzic. Moze kiedys ty bedziesz w takiej sytuacji ze bedziesz potrzebowała jakiejs informacji a ktos ci bedzie za to kazał zapłacic
przemyśl..
pozdrawiam
I właśnie potem słyszy się txty " stylistka zniczyła mi paznokcie ", jak uczyć się czegoś, to porządnie i mieć na to papier, a nie psuć reputację osobom pracującym w tym zawodzie. Nie choodzi o potencjalnych klientów, ale o sam fakt, z jakiej racji ktoś ma publikować na forum coś, za co zapłacił i to duuużo. To tak jakbyś się uczyła na forum jak się jeździ autem- identyczny efekt, nie dość, że nic nie umiesz, to jeszcze możesz komuś krzywdę zrobić
Stary 2007-01-16, 00:08   #17
Malattia_
Rozeznanie

Cytat:

przemyśl..
pozdrawiam
Zgadzam się w pełni z Moną i Oblabobla, dlaczego ma dzielić się z kimś (kto de facto nie ma głębszego pojęcia o tym, co ma zamiar robić) wiedzą, którą zdobyła przy większej lub mniejszej pracy, praktyce i nauce? Nie należy mylić pomocy z odwalaniem za kogoś roboty...

Edytowane przez Malattia_
Czas edycji: 2007-01-16 o 00:09 Powód: Oblabobla mnie ubiegła, a nie uwzględniłam jej ;)
Malattia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 00:10   #18
jennifer777
Wtajemniczenie

Sądzę że nie chodzi tu o troskę, a bardziej o brak pokory nie chce nikogo urazić.. ale forum jest od tego aby dyskutować]
Jesli ktos jest na tyle nieodpowiedzialny, aby bez kursu robic komus innemu paznokcie, to sam ponosi ryzyko..znam wiele osob ktore sa samoukami, a paznokcie ktore robią(sobie) są naaprawde nieprzeciętne..

jednak to prawda ze myślimy sterotypowo" ktos zrobił mi źle paznokcie, wiecej nie pojde" i jest to w jakim stopniu normalne, ale osoba ktora robi paznokcie u niekompetentnej osoby bez kursu, powinna miec swiadomosc ryzyka.

to tyle ode mnie
Stary 2007-01-16, 00:14   #19
Malattia_
Rozeznanie

No cóż, na ściane zawsze można zawiesić "certyfikat" i zachwalać kurs, który się przebyło. Poza tym, niestety nie wszystkie dziewczyny wiedzą istnieniu takiego zagrożenia... A przez takie buble niestety nie będzie lepiej
Stary 2007-01-16, 16:42   #20
chilanes
Zakorzenienie

jennifer777 - a więc Ty także powinnaś zajżeć na podany wyżej link, tak samo jak do regulaminu. A to, czy chcemy się swoją wiedza dzielić to nasza dobra wola i chęć. Na forum nie uczymy przedłużania paznokci i dotyczy to wszystkich i jest zarządzeniem "odgórnym" że się tak wyrażę. A co do tego że znasz parę osób o nieprzecętnych umiejętnościach jak mówisz... cóż nikt nie broni MA66IE usiąść z pudłem tipsów przed sobą , zakupionym sztucznym palcem i ćwiczyć.
chilanes jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 22:17   #21
MA66IE
Zakorzenienie

Przeciez ja nie pytam o to jak krok po kroku zakladac akryle, a jedynie o jedna mala rzecz, na ktora mozna odpowiedziec w 3 slowach !!
MA66IE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 22:40   #22
jennifer777
Wtajemniczenie

śmieszy mnie ta cała sytuacja, regulamin czytałam więc wiem. Wtapianie w akryl to nie robienie 'krok po kroku'. Przeciez część osob ma klasyczy akryl, bez zadnych dodatkow, a Ma66ie spytala tylko" jak wtopić" stąd moje zdziwienie..Idąc tym tropem, połowa postów z zapytaniem " jak zrobić".. powinna sie spotkać z dezaprobatą chociażby wątek smoky eyes, równie dobrze osoby ktore skonczyły jakieś kursy makijazu mogłby siedziec cicho nic nie mowiąc.. zatrzymując wiedzę dla siebie, bo PRZECIEŻ ZAPŁACIŁY. Nie zamierzam sie tu z nikim wykłócać, bo kazdy ma swoja wolną wolę i to czy komus powie jest jego sprawą, nie chce mi sie w to wnikać nawet, bo stac mnie na kurs notabene bez kursu nie zamierzam zaczynać pracy nad paznokciami(żel,czy akryl), ale naprawdę zdziwiła mnie taka postawa.Kazdy ma prawo do własnej oceny.
Pozdrawiam
Stary 2007-01-17, 22:44   #23
Malattia_
Rozeznanie

Cytat:
Idąc tym tropem, połowa postów z zapytaniem " jak zrobić".. powinna sie spotkać z dezaprobatą chociażby wątek smoky eyes, równie dobrze osoby ktore skonczyły jakieś kursy makijazu mogłby siedziec cicho nic nie mowiąc.. zatrzymując wiedzę dla siebie, bo PRZECIEŻ ZAPŁACIŁY.
Nie wiedziałam, że makijaż może wyrządzić nieodwracalne szkody tak, jak nieumiejętnie przedłużone paznokcie. Ot! Ile można się dowiedzieć na naszym forum
Stary 2007-01-17, 22:53   #24
jennifer777
Wtajemniczenie

Aha, to może poprośmy moderatorów o natychmiastowe kasowanie postów odnośnie akryli? tak będzie bezpieczniej O ironio!
Chodzi mi o fakt- płaciłam- nie podzielę się .

chociażby wątek smoky eyes.
To był tylko przykład.
Stary 2007-01-17, 22:55   #25
Malattia_
Rozeznanie

Cytat:
chociażby wątek smoky eyes.
To był tylko przykład.
Odrobinę bezsensowny...

Skończmy tą dyskusję, bo moje argumenty nie trafiają do Ciebie, a i Twoje za grosz mnie nie przekonują.
Stary 2007-01-17, 23:05   #26
jennifer777
Wtajemniczenie

wg Ciebie bezsensowny, a wg. mnie jak najbardziej, bo jak wczesniej pisałam chodzi o formę.Nie bedę mówić o moralności innych bo to nie moja sprawa.Fakt dyskusja bezsensowna, kazdy przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie, ale niestety nie udało sie dojsc do konsensusu..nie zamierzam tez nikomu na siłe wmawiac ze mam rację.
Stary 2007-01-17, 23:14   #27
Maxsia_
Rozeznanie

Jestem troche rozdarta, bo zgadzam sie z tym ze uczyć robienia tipsów sie nie powinno , ale skoro ma66ie już je ma, to w czym problem ;] jej paznokcie, jej sprawa, robi sobie (ewentualną krzywdę), ma takie prawo, a wtapianie - kwestia zdobienia, tego w tajemnicy chyba się nie trzyma. Więc wykłucanie się z jenifer777 jest troche nie na miejscu bo ona źle nie chiała...
Stary 2007-01-18, 08:11   #28
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Dziewczyny wszystykie macie rację a Jennifer777 przede wszystkim - gdyby była to inna sytuacja pewnie podzieliłabym się swoją wiedzą (nie do końca oczywiście ) . Więc o co mi chodzi w taki razie ?
O to, że Ma66IE twierdzi ( w innym wątku ), że umie zakładać akryle i kurs jej nie potrzebny. Zakłada wątki, które tylko potwierdzają jej niewiedzę - nie chcę przykładacć ręki do tzw. "edukacji". Może jestem egoistką itd - ale mam swoje zasady
Żeby nie być gołosłowną :
1. http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=167195
2. http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=167146
Oczywiście jeżeli, któraś z was zechce wytłumaczyć co i jak, to nie widzę problemu - ja po prostu odmówiłam i niepotrzebnie się tutaj sprzeczacie
Każda ma swoją rację , którą na swój sposób usprawiediwi
mona1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 22:01   #29
jennifer777
Wtajemniczenie

Mona zachowala sie z klasa i kulturalnie wytłumaczyla;]
pozdrawiam
Stary 2007-01-18, 23:12   #30
Malattia_
Rozeznanie

Cytat:
Mona zachowala sie z klasa i kulturalnie wytłumaczyla;]
pozdrawiam
W pełni zgadzam się z Moną, jednak nie rozumiem, czy mam poczuć, że jestem niekulturalna, czy może, że nie mam klasy?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości