Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-18, 18:31   #1
OlgaK
Przyczajenie

Problem. Zielona wydzielina z sutka. Co robić?

Zauważyłam dziś zieloną, lepką wydzielinę wypływającą z lewego sutka. Bez domieszki krwi. Wcześniej nie miałam podobnych objawów ani innych problemów z sutkami. Co robić? Czy powinnam się niepokoić? Mam 17 lat, nie zażywam tabletek antykoncepcyjnych ani żadnych innych hormonalnych. Przeszukałam cały internet i nie znalazłam konkretnych informacji na ten temat. Czytałam coś na temat torbieli piersi? Czy zielona wydzielina może być związana z tą chorobą? Czy tylko panikuje? Bardzo proszę odpowiedź. Chciałabym wiedzieć czy mam przedsięwziąć jakieś kroki w związku z tym?
OlgaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 18:37   #2
Iwona 25
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 2
Dot.: Problem. Zielona wydzielina z sutka. Co robić?

Idż do ginekologa koniecznie...
byc moze nic się nie dzieje...w Twoim wieku możliwy jest włókniak..moja ciotka tak miała...włókniak powstaje w okresie dojrzewania i burzy hormonów...a Ty jesteś w takim wieku
nie przejmuj się...być moze nic Ci nie dolega...ale byc moze warto Cie przebadać
Bedzie dobrze,nie martw sięściskam serdecznie
Iwona 25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 19:08   #3
Marwari
Moderator

GG do Marwari

Cytat:
Napisane przez OlgaK Pokaż wiadomość
Zauważyłam dziś zieloną, lepką wydzielinę wypływającą z lewego sutka. Bez domieszki krwi. Wcześniej nie miałam podobnych objawów ani innych problemów z sutkami. Co robić? Czy powinnam się niepokoić? Mam 17 lat, nie zażywam tabletek antykoncepcyjnych ani żadnych innych hormonalnych. Przeszukałam cały internet i nie znalazłam konkretnych informacji na ten temat. Czytałam coś na temat torbieli piersi? Czy zielona wydzielina może być związana z tą chorobą? Czy tylko panikuje? Bardzo proszę odpowiedź. Chciałabym wiedzieć czy mam przedsięwziąć jakieś kroki w związku z tym?

zdecydowanie wybierz sie jak najszybciej do ginekologa!!!

Marwari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 19:44   #4
ukrycior
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Wydzielina z piersi może wskazywać na zbyt wysoki poziom prolaktyny. Pewnie skieruje Cię do endokrynologa. Trzeba się po prostu wziąć za leczenie.
ukrycior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 22:37   #5
87anam
Raczkowanie

Ukrycior a co jesli ma sie podwyzszona prolaktyne i wydzieline z piersi(przezroczysta) czy to jest z tym zwiazane chodzi o moj przypadek(nie pize na priv bo moze komus sie to przyda ps.mialam dac sobie spokoj ale to jedno musze jeszcze wiedziec ) jesli ktos wie cos na ten temat piszcie dzieki
87anam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 23:02   #6
alisza
Raczkowanie

jesli masz podwyzszona prolaktyne, to mozesz miec ta przezroczysta wydzieline. Rowniez powinnas wybrac sie do gin, bo taka podwyzszona prolaktyne tez trzeba obnizyc. Nie tylko przez nia mozesz miec nabrzmiale i bolace piersi, ale rowniez nieregularne miesiaczki. A jej wysoki poziom moze miec rozna przyczyne.. w najgorszym przypadku przysadka, ale najczesciej zwykly stres.
Grunt to regularnie chodzic do gin i sie nie bac. Nasze zdrowko najwazniejsze
alisza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 22:27   #7
87anam
Raczkowanie

wlasnie probuje obnizyc ta prolaktyne pierwsze badanie, ktore sobie robilam w marcu wyszlo 35 z kawalkiem przy normie 1-25 , potem po 3 miesiacach brania bromergonu bylo 31 ale moze dlatego ze w chwili badania bylam kilka dni po odstawieniu (skonczyly mi sie tabletki) zreszta kilka razy zapomialam wziasc. po kilku dniach powtorzlam badanie z MCP pierwszy wynik bez tabletki 38,57 po 60minutach 427,3 i po 120minutach290 lekarz stwierdzil niewielka prolaktynemie czynnosciowa a i co wazne mam powiekszone jajniki (nieznacznie) wczesniejszy gin stwierdzil zespol policystycznych jajnikiow teraz biore Parlodel pol tabletki wieczorem przed snem bo po bromergonioe czulam sie strasznie a wydzielina z piersi nigdzy wczesniej jej nie mialam czy to mozliwe ze po jednorazowym wiekszym stresie + MPC mi sie pojawila??bardzo mnie zastanawia i kiedy mi to zniknie bo Parlodel biore okolo 30 dni, a jesli chodzi o nieregularne miesiaczki to powidzialabym ze na palcach jednej reki moge policzyc ile razy w roku ja mam i w zwiazku z tym biore duphaston od 15 dnia cyklu i jeszcze mam pytanie czy w zwiasku z ta wydzielina powinnam zrobic mammografie mam 21 lat kiedy powinno sie ja wkonac pierwszy raz? dzieki za odpowiedz pozdrawiam
87anam jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości